Setari Cookie-uri

Sunt indragostita de seful meu..

Buna fetelor,

Eu sunt Andreea, am 26 de ani din Bucuresti..

Vreau sa va cer parerea in legatura cu ceea ce traiesc eu.

Lucrez la o companie financiara si am o relatie de aproape 2 ani cu un baiat pe care, il iubesc..

Problema mea este ca seful meu, care are in jur de 35 de ani, casatorit si cu copil, flirteaza cu mine..

La inceput am crezut ca mi se pare mie, ca incearca sa fie amabil si apropiat. Dar acum sunt sigura ca vrea mai mult decat atat..

Adica eu asta inteleg din gesturile pe care le face: nu scapa nicio ocazie sa nu ma atinga, macar asa fugitiv, face glume cu o fina tenta sexuala, in fine intelegeti voi..

Problema este ca toate gesturile astea ale lui (si arata si f bine) au ajuns sa ma inebuneasca atat de tare incat uneori imi vine mie sa rup camasa de pe el si sa facem dragoste..

Mai mult decat atat, cand fac dragoste cu iubitul meu, am inceput sa-mi imaginez ca e seful..

In fine, nu are rost sa dau mai multe detalii, dar sunt convinsa ca ati inteles despre ce este vorba..

Ideea este ca imi iubesc job-ul, dar nu mai pot trai in tensiunea asta de acum si trebuie sa fac ceva..

Am simtit nevoia sa aflu si parerile voastre sincere, daca considerati ca gresesc cu ceva chiar va rog sa ma "criticati".

Ma intereseaza doar parerea fetelor, pentru ca voi puteti intelege ce simt, asa ca-i voi ruga pe baieti sa se abtina.

Multumesc
kudika_22303
Postat pe 29 Noiembrie 2012 05:22
De la: kudika_22303, la data 2012-11-29 05:22:43Buna fetelor,

Eu sunt Andreea, am 26 de ani din Bucuresti..

Vreau sa va cer parerea in legatura cu ceea ce traiesc eu.

Lucrez la o companie financiara si am o relatie de aproape 2 ani cu un baiat pe care, il iubesc..

Problema mea este ca seful meu, care are in jur de 35 de ani, casatorit si cu copil, flirteaza cu mine..

La inceput am crezut ca mi se pare mie, ca incearca sa fie amabil si apropiat. Dar acum sunt sigura ca vrea mai mult decat atat..

Adica eu asta inteleg din gesturile pe care le face: nu scapa nicio ocazie sa nu ma atinga, macar asa fugitiv, face glume cu o fina tenta sexuala, in fine intelegeti voi..

Problema este ca toate gesturile astea ale lui (si arata si f bine) au ajuns sa ma inebuneasca atat de tare incat uneori imi vine mie sa rup camasa de pe el si sa facem dragoste..

Mai mult decat atat, cand fac dragoste cu iubitul meu, am inceput sa-mi imaginez ca e seful..

In fine, nu are rost sa dau mai multe detalii, dar sunt convinsa ca ati inteles despre ce este vorba..

Ideea este ca imi iubesc job-ul, dar nu mai pot trai in tensiunea asta de acum si trebuie sa fac ceva..

Am simtit nevoia sa aflu si parerile voastre sincere, daca considerati ca gresesc cu ceva chiar va rog sa ma "criticati".

Ma intereseaza doar parerea fetelor, pentru ca voi puteti intelege ce simt, asa ca-i voi ruga pe baieti sa se abtina.

Multumesc



Aceasta atractie pasagera ti-a luat mintile,ceea ce denota ,pe de o parte,vulnerabilitatea ta vis-a-vis de potentialii barbati,si pe de alta parte,instabilitatea sentimentala de care dai dovada in relatia curenta,pe care o ai!!!

Cazul de fata este unul clasic,in care se pune in discutie eventuala relatie dintre tine si seful tau direct,ceea ce este total gresit inca din start pentru ca seful tau este un barbat casatorit si va trebui sa consideri totul ca pe o simpla aventura si nimic mai mult!!!El incearca,testeaza disponibilitatea ta ,dar vei fi crunt dezamagita daca vei da curs dorintelor tale instinctuale!!Niciodata nu au functionat astfel de legaturi decat ca simple crize hormonale si aventuroase,dar fara puritatea data de iubirea reala,adevarata!!

Ai un iubit actual,dar cred ca nu esti stapana pe tine si pe sentimentele fata de acesta,nu poti face dragoste cu el,si,in acelasi timp ,sa te gandesti la al doilea barbat,dar,care,de data aceasta,ti-a ravasit mintile,,,,undeva ,ceva nu functioneaza asa cum ar trebui,nu crezi acest lucru?????

Renunta la aceasta pasiune ,acesta este sfatul meu,intelegandu-ti,totusi,sentimentele,dar nu uita si aspectul ca iti poti pierde locul de munca,o eventuala de astfel de relatie va avea repercusiuni asupra formatului tau profesional, dupa ce seful tau se va plictisi de tine,trecand la urmatoarea candidata la amor pasager!!!Nu te judec,dar nici nu te pot incuraja la asa ceva!!Nu pierde dragostea iubitului tau,in favoarea unei atractii mai mult decat debordanta ,dar plina de gust amar si promiscuu!!Exista o familie inchegata la mijloc,nu fi tu cea ,care isi bate joc de o femeie ca si tine,poate exista si copii in acel cuplu!!!Nu accepta ceva ce iti poate aduce negura in viata,bucura-te de partenerul tau,poate ca acesta merita,pe cand,seful tau,este demn de toata desconsideratia!!Nu esti tu,va fi alta tanara indragostita instant!!!Oricum,tu hotarasti ce anume vrei sa faci cu viata ta,nu noi!!!Apreciaza jobul,pe care il ai,vezi-ti de sarcinile profesionale si iubeste-ti partenerul,el nu are nicio vina pentru faptul ca nu iti poti stapani hormonii,practica cu el ceea ce vrei sa faci cu seful tau,este mult mai indicat!!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Noiembrie 2012 07:31
Stiu ca pare non-sens, imi iubesc mult prietenul si chiar face totul ca sa ma faca fericita. Nu as suporta sa ma despart de el.

De asemenea, gandul ca m-as culca cu un barbat casatorit sunt sigura ca ma va urmari toata viata.

Dilema mea mare este daca sa-mi dau demisia si sa incerc sa ma angajez in alta parte (ceea ce este destul de complicat) sau sa raman aici si sa-ncerc sa nu ma mai gandesc la prostiile astea..

Eu cred ca si el a simtit ca ma deruteaza comportamentul lui pentru ca deja parca e din ce in ce mai insistent.. Dar face totul asa in gluma incat nici nu pot sa-i spun sa inceteze, pentru ca tot zic sa nu mi se para mie si apoi sa fiu penibila..

E greu sa inteleg si eu, d-apoi altcineva.
kudika_22303
Postat pe 29 Noiembrie 2012 08:30
De la: kudika_22303, la data 2012-11-29 08:30:30Stiu ca pare non-sens, imi iubesc mult prietenul si chiar face totul ca sa ma faca fericita. Nu as suporta sa ma despart de el.

De asemenea, gandul ca m-as culca cu un barbat casatorit sunt sigura ca ma va urmari toata viata.

Dilema mea mare este daca sa-mi dau demisia si sa incerc sa ma angajez in alta parte (ceea ce este destul de complicat) sau sa raman aici si sa-ncerc sa nu ma mai gandesc la prostiile astea..

Eu cred ca si el a simtit ca ma deruteaza comportamentul lui pentru ca deja parca e din ce in ce mai insistent.. Dar face totul asa in gluma incat nici nu pot sa-i spun sa inceteze, pentru ca tot zic sa nu mi se para mie si apoi sa fiu penibila..

E greu sa inteleg si eu, d-apoi altcineva.



Ramai la locul actual de munca,dar infraneaza-ti patima,este bolnavicioasa!!!!Trateaza relatia,strict la nivel de relatie subordonat/sef!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Noiembrie 2012 08:51
Parerea mea este ca ar trebui sa iti cauti un alt job. Povestile de genul asta in general nu se termina bine... E de-ajuns un moment de slabiciune si o sa te trezesti cu niste probleme mai mari ca tine, pe care n-o sa stii cum sa le rezolvi. Eu cred ca nu se merita... Si chiar daca pui piciorul in prag si ii spui sefului ca vrei sa inceteze, tot n-o sa iasa bine. Un barbat frustrat o sa incerce sa se razbune pe tine, pentru ca nu i-ai raspuns la avansuri. Ia sa vezi cum o sa-si schimbe atitudinea, daca-l respingi... Stiu eu ce spun... O sa se prefaca din asta in asta si pun pariu cu tine ca n-o sa-l mai vrei nici prin preajma, nu mai spun de pat
Micaell
Postat pe 29 Noiembrie 2012 09:49
De la: kudika_22303, la data 2012-11-29 05:22:43Buna fetelor,

Eu sunt Andreea, am 26 de ani din Bucuresti..

Vreau sa va cer parerea in legatura cu ceea ce traiesc eu.

Lucrez la o companie financiara si am o relatie de aproape 2 ani cu un baiat pe care, il iubesc..

Problema mea este ca seful meu, care are in jur de 35 de ani, casatorit si cu copil, flirteaza cu mine..

La inceput am crezut ca mi se pare mie, ca incearca sa fie amabil si apropiat. Dar acum sunt sigura ca vrea mai mult decat atat..

Adica eu asta inteleg din gesturile pe care le face: nu scapa nicio ocazie sa nu ma atinga, macar asa fugitiv, face glume cu o fina tenta sexuala, in fine intelegeti voi..

Problema este ca toate gesturile astea ale lui (si arata si f bine) au ajuns sa ma inebuneasca atat de tare incat uneori imi vine mie sa rup camasa de pe el si sa facem dragoste..

Mai mult decat atat, cand fac dragoste cu iubitul meu, am inceput sa-mi imaginez ca e seful..

In fine, nu are rost sa dau mai multe detalii, dar sunt convinsa ca ati inteles despre ce este vorba..

Ideea este ca imi iubesc job-ul, dar nu mai pot trai in tensiunea asta de acum si trebuie sa fac ceva..

Am simtit nevoia sa aflu si parerile voastre sincere, daca considerati ca gresesc cu ceva chiar va rog sa ma "criticati".

Ma intereseaza doar parerea fetelor, pentru ca voi puteti intelege ce simt, asa ca-i voi ruga pe baieti sa se abtina.

Multumesc


Hmm, mi-e teama ca, implicandu-te intr-o relatie cu seful tau, vei ajunge sa-ti pui in pericol nu numai jobul, ci si relatia ta oficiala.

Daca esti dispusa sa risti, fa-o, insa trebuie sa fii pregatita si pentru consecinte.
Viorica_Franziska
Postat pe 29 Noiembrie 2012 11:13
Credeti ca este posibil sa iubesti un baiat dar sa incite gandl sa te culci cu altul sau de fapt mi se pare ca-l iubesc dar nu e chiar asa?
kudika_22303
Postat pe 29 Noiembrie 2012 12:46
De la: Micaell, la data 2012-11-29 09:49:19Parerea mea este ca ar trebui sa iti cauti un alt job. Povestile de genul asta in general nu se termina bine... E de-ajuns un moment de slabiciune si o sa te trezesti cu niste probleme mai mari ca tine, pe care n-o sa stii cum sa le rezolvi. Eu cred ca nu se merita... Si chiar daca pui piciorul in prag si ii spui sefului ca vrei sa inceteze, tot n-o sa iasa bine. Un barbat frustrat o sa incerce sa se razbune pe tine, pentru ca nu i-ai raspuns la avansuri. Ia sa vezi cum o sa-si schimbe atitudinea, daca-l respingi... Stiu eu ce spun... O sa se prefaca din asta in asta si pun pariu cu tine ca n-o sa-l mai vrei nici prin preajma, nu mai spun de pat


M-am gandit si eu la asta.. Bine, nu pare genul, dar nu stii niciodata.. Ai trecut si tu prin asta? Sunt curioasa cum s-a incheiat?
kudika_22303
Postat pe 29 Noiembrie 2012 12:54
De la: kudika_22303, la data 2012-11-29 12:46:54Credeti ca este posibil sa iubesti un baiat dar sa incite gandl sa te culci cu altul sau de fapt mi se pare ca-l iubesc dar nu e chiar asa?



Eu,una,nu cred in asa ceva,personal,atunci cand iubesc,o fac cu toata fiinta mea,cu trup si suflet,,,,in acest caz,,,neavand loc un alt gand !!!!!Parerea mea!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Noiembrie 2012 12:56
De la: kudika_22303, la data 2012-11-29 12:54:29[quote name=
M-am gandit si eu la asta.. Bine, nu pare genul, dar nu stii niciodata.. Ai trecut si tu prin asta? Sunt curioasa cum s-a incheiat?




Barbatii sunt mai razbunatori si ranchiunosi decat femeile atunci cand sunt "satuli" si vor sa se debaraseze de cineva devenit nedorit in viata lor sau care le-a respins avansurile gratuite!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Noiembrie 2012 13:00
De la: kudika_22303, la data 2012-11-29 12:54:29
De la: Micaell, la data 2012-11-29 09:49:19Parerea mea este ca ar trebui sa iti cauti un alt job. Povestile de genul asta in general nu se termina bine... E de-ajuns un moment de slabiciune si o sa te trezesti cu niste probleme mai mari ca tine, pe care n-o sa stii cum sa le rezolvi. Eu cred ca nu se merita... Si chiar daca pui piciorul in prag si ii spui sefului ca vrei sa inceteze, tot n-o sa iasa bine. Un barbat frustrat o sa incerce sa se razbune pe tine, pentru ca nu i-ai raspuns la avansuri. Ia sa vezi cum o sa-si schimbe atitudinea, daca-l respingi... Stiu eu ce spun... O sa se prefaca din asta in asta si pun pariu cu tine ca n-o sa-l mai vrei nici prin preajma, nu mai spun de pat


M-am gandit si eu la asta.. Bine, nu pare genul, dar nu stii niciodata.. Ai trecut si tu prin asta? Sunt curioasa cum s-a incheiat?


Mi s-a intamplat de doua ori. La inceput erau mierosi si pe urma m-am trezit cu dracu gol Barbatii nu reactioneaza bine cand nu iese cum vor ei.
Micaell
Postat pe 29 Noiembrie 2012 18:33
De la: kudika_22303, la data 2012-11-29 12:46:54Credeti ca este posibil sa iubesti un baiat dar sa incite gandl sa te culci cu altul sau de fapt mi se pare ca-l iubesc dar nu e chiar asa?


Cred ca se poate...mai ales daca esti intr-o relatie de nspe ani si s-au cam dus aburii de la inceput. Poate ca barbatul asta te atrage tocmai pentru ca ti-e interzis (fiind casatorit) si iti mai este si sef pe deasupra(iar femeile se stie ca au o mica slabiciune pentru tipii cu functii importante ). Calca-l tu pe batatura si-o sa vezi ce repede o sa-ti treaca amorul
Micaell
Postat pe 29 Noiembrie 2012 18:41
De ce baietii nu iti pot da un sfat?

Nu stiu daca vei tine cont de cel al meu insa parerea mea e ca ar trebui sa te gandesti daca chiar esti indragostita de el sau e doar asa o atractie foarte puternica.

Si chiar daca ti-ai dat seama ca esti indragostita de el gandeste-te ca el e insurat.. Eu zic sa nu te bagi :) pentru ca nici tie nu ti-ar placea daca ai fi sotia lui..

In plus cred ca ar trebui sa il tratezi cu indiferenta si sa fie pentru tine doar seful tau si atat :)

nathi
Postat pe 29 Noiembrie 2012 18:56
Parerea mea este sa nu te bagi in asa ceva, iti vei pierde si jobul si prietenul actual....sunt de acord cu fetele, sefului tau nu ii va pica bine un refuz! Mai bine incepi sa iti cauti altceva de munca si gata. Nu se merita pentru nimik sa iti pierzi linistea si echilibrul.... Pentru el nu ai fi decat o aventura... In plus gandeste-te la actualul tau iubit... Tu cum te-ai simti daca el ar fi atras de o alta fata si ar avea o relatie cu aceasta??? Tradarea nu duce la nimik bun..... Daca nu stii ce simti, ia-ti o perioada in care sa fii doar tu cu tine si incearca sa iti dai seama ce inseamna prietenul tau pentru tine.. Trebuie sa fii sincera si cu el, dar mai ales cu tine... Ps: Am patit-o si eu si nu s-a terminat bine.....
candy_me2006
Postat pe 3 Martie 2013 09:03
mda cam ciudata situatie.. esti pusa intre ciocan si nicovala.. ..
Eu cred ca la un moment dat daca se mai continua in acest sens.. vei ceda si o vei face cu el.. este doar o parere personala
Marius_Dragutzzu_1
Postat pe 29 Ianuarie 2014 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femei bisexuale 10 De la: PRALEA_ 21 Iulie 2011 16:28
SEXUL IN 3...IN FORMULA 2B=1F ?? 12 De la: steffy91 2 Iulie 2011 18:04
Alooooooooooooo,moderatoriiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8 De la: kudika_966303 8 Iulie 2014 12:32
Esec. Prietena virgina. 171 De la: kiss_my_ass 10 Ianuarie 2012 13:31
Marimea conteaza?Care sunt avantajele pentru baieti si fete? 20 De la: dandanaua_reloaded 10 Septembrie 2009 20:52