Setari Cookie-uri

Sunt indragostita. Voi ce ati face?

Buna seara. Numele meu e Sophie.
Frecventez site'ul www.kudika.ro de vreo 3 ani, dar nu m-am gandit sa imi fac cont si/sau sa postez ceva despre viata mea pe aici. Dar uite ca a venit momentul sa va povestesc si eu ceva pentru ca singura nu ma pot decide ce sa fac.

Sa incep cu inceputul. Am 22 de ani si sunt intr-o relatie de 5 ani de zile cu un baiat de aceeasi varsta (a inceput in liceu.. prima iubire.. stiti cum e). Intre noi totul pare sa mearga bine. Nu ne-am certat in acesti 5 ani de mai mult de 3-4 ori, stiu ca ma iubeste mult, aveam planuri impreuna.. sa ne mutam.. sa avem o familie, sa fim fericiti doar noi doi.. DAR (trebuia sa fie un "dar" in toata povestea) ... in urma cu vreun an iubitul meu s-a certat foarte rau cu mama lui (ei locuiesc impreuna), iar de atunci s-a schimbat: e mai mereu trist, ingandurat, chiar rece as putea spune; cu greu il aud spunandu-mi ca ma iubeste. Nu mai e deloc asa cum era. Am incercat in orice fel sa il ajut, am fost mereu acolo pentru el, i-am oferit tot ce am avut. Imi este recunoscator pentru asta, sa nu credeti ca sentimentele lui s-au schimbat. Pur si simplu s-a maturizat foarte mult intr-un timp foarte scurt, iar eu nu am putut sa tin pasul cu acest lucru. Eu sunt o fire vesela, activa, vreau tot timpul sa facem ceva nou. El prefera sa iesim mereu sa mancam ceva, sa bem ceva..si cam atat. Foarte rar mergem in parc/la film/in club. Cu toate astea, am stat langa el in acest ultim an. Nu mi-a dat niciun motiv sa ma indoiesc de loialitatea lui si asta m-a tinut langa el.

Asta ar fi prima parte a problemei mele.

Acum, sa continuam...
In urma cu 2 luni am reluat legatura cu cel mai bun prieten al meu de-o viata (are 20 de ani). Ne cunoastem de la 3 ani, iar in urma cu vreo 7 ani el s-a mutat din cartier. Atunci ne-am cam pierdut si noi. Am pastrat o legatura in sensul ca ne trimiteam mesaje la sarbatori si zile de nastere.
Legatura noastra s-a reluat la modul urmator: m-a abordat intr-o zi pe facebook sa ma intrebe de sanatate. Din vorba in vorba, am aflat ca vine in cartier in vizita la bunica lui. Am stabilit sa ne vedem, aveam atatea de povestit din anii astia. Dupa acea revedere, am continuat o data pe saptamana, timp de maxim o ora, sa ne vedem (el venea in vizita la bunica lui si ma suna sa cobor sa ma vada).

Si asa, inevitabilul s-a produs.. M-am indragostit de vechiul meu prieten. Acum simt ca imi place totul la el. E atent cu mine, ma intelege, ma cunoaste atat de bine. Pare perfect. Toti prietenii nostri vechi spun ca ma potrivesc mai bine cu el decat cu actualul meu iubit.

Si nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa ranesc pe nimeni. Iubitul meu e un om minunat si stiu ca ma iubeste, in felul lui, dar ma iubeste. Si nu vreau sa sufere. Dar daca raman in relatie, eu sunt cea care sufera pentru ca inima mea sta la celalalt.


Astept orice sfat, critica, vorba buna/rea, doar sa nu ma ocoliti :)





PS: Stiu ca am scris mult, dar va multumesc ca va rupeti cateva minute din timpul vostru. Va voi raspunde cat de repede voi putea tuturor. O seara minunata!


Sophie!
kudika_22717
Postat pe 3 Decembrie 2012 23:56
Nu te ocolesc. :)

''Stai''cu cel pe care-l iubesti.
Rebekka_
Postat pe 4 Decembrie 2012 00:02
mda...intortocheate is caile inimii....dar...uneori...e nevoie si de ratiune...chiar daca...solutiile is diferite...
in fond...tu ce simti?.....si...realist vorbind...ce vrei?....
ia stai tu...ceva vreme...in baie...cu lumina stinsa...si...cugeta...(metaforic vorbind)....si...cand ai sa simti ceea ce vrei...si...ai sa vrei ceea ce simti...inseamna ca...poti aprinde lumina...si...sa mergi mai departe!!!
parerea mea!!!!
eu_ovidiu
Postat pe 4 Decembrie 2012 00:18
Are 22 de ani. Lasa becu' si lumina! Ratiune...mda.
Rebekka_
Postat pe 4 Decembrie 2012 00:21
De la: kudika_20884, la data 2012-12-04 00:02:17Nu te ocolesc. :)

''Stai''cu cel pe care-l iubesti.



Cred ca nici eu nu mai stiu pe cine iubesc. Nu mi s-a intamplat asa ceva niciodata. Mereu am fost sigura pe ceea ce simt, si tocmai din cauza asta va cer si voua sfatul.
kudika_22717
Postat pe 4 Decembrie 2012 00:25
De la: eu_ovidiu, la data 2012-12-04 00:18:28mda...intortocheate is caile inimii....dar...uneori...e nevoie si de ratiune...chiar daca...solutiile is diferite...
in fond...tu ce simti?.....si...realist vorbind...ce vrei?....
ia stai tu...ceva vreme...in baie...cu lumina stinsa...si...cugeta...(metaforic vorbind)....si...cand ai sa simti ceea ce vrei...si...ai sa vrei ceea ce simti...inseamna ca...poti aprinde lumina...si...sa mergi mai departe!!!
parerea mea!!!!



Ce simt? Simt ca de iubitul meu ma leaga niste amintiri minunate, dar atat. Viitorul nu mai e atat de roz cum il vedeam inainte.

Ce vreau? Vreau o relatie vie, o relatie in care sa ma simt fericita si iubita (stiu ca sunt egoista, dar e si fericirea mea in joc).

Ma voi gandi in continuare.
kudika_22717
Postat pe 4 Decembrie 2012 00:27
Va multumesc de raspunsuri. Voi mai citi maine dimineata inainte de a merge la facultate.
Noapte buna tuturor!
Sophie!
kudika_22717
Postat pe 4 Decembrie 2012 00:28
''eu sunt cea care sufera pentru ca inima mea sta la celalalt.''

Na, is vb tale.

Io nu pot decide in locu' tau.


Ovi, imi retrag cuvintele.
Rebekka_
Postat pe 4 Decembrie 2012 00:28
De la: kudika_22717, la data 2012-12-04 00:28:24Va multumesc de raspunsuri. Voi mai citi maine dimineata inainte de a merge la facultate.
Noapte buna tuturor!
Sophie!





Sofie`....stii?...cu toata precocitatea ce va caracterizeaza pe voi...generatia asta crede-ma te rog...ca n`ajunge...de multe ori...chestia aia...cu..."vai...ne iubim de nu mai putem...dar...ceva parca nu merge!!!"...apai...cum dreaq sa mearga...daca atunci cand meri la piata...iti place cineva...can` te-ntorci...iti place altcineva...si tot asa...ma intreb eu...si...te poti intreba si tu daca simti nevoia...oare...avem o scara de valori?....stim ce vrem cu adevarat...sa facem cu viata noastra?...ca...ce bine era de aveam mai multe...da` avem numa` una...si daca nu chibzuim ce vrem...nu ne folosim ratiunea...iote cum ajungem sa ne intrebam uneori...ce facem cu viata noastra...sau...si mai rau...sa nu mai reusim sa ne raspundem singuri si...sa cerem sfaturi...ceea ce nu-i rau...numa` ca...aici...sigur vei primi rautati...si exprimari la mishto`...cum se zice...(as vrea sa nu fie asa...dar...vom vedea)
deci...priveste-n tine...inauntru` tau...si vezi ce-a ramas din ce-a fost...si...ce ai de oferit...in contrapartida cu...ce crezi ca vei primi!!!...nu-i usor...stiu...dar...asa cum spuneam si mai devreme...in viata trebuie sa invinga ratiunea...chiar daca doare uneori!!!
oricum...pana la urma...tot tu decizi...si functie de deciziile luate...te vei bucura sau...vei suferi...
cantareste cu mare atentie ce vrei sa faci cu viata ta...inainte de a te gandi ce sa faci cu trupul!!!
eu_ovidiu
Postat pe 4 Decembrie 2012 01:45
De la: kudika_20884, la data 2012-12-04 00:28:24''eu sunt cea care sufera pentru ca inima mea sta la celalalt.''

Na, is vb tale.

Io nu pot decide in locu' tau.


Ovi, imi retrag cuvintele.





moatzo`...nu-i cazu` sa le retragi...e opinia ta...si...nu inseamna ca e obligatoriu sa semene cu a mea...
numa` ca...avand si eu fata...si...stiind cata truda am pus pentru a o face sa stie ce vrea...asa gandesc eu...mai pragmatic...ce sa fac?
eu_ovidiu
Postat pe 4 Decembrie 2012 01:46
Mai, n-am zis pt ca ar fi musai sa fiu de acord cu tine.
Dar am vazut ce repede s-o-ntors roata.
Fata am si io, dar stie bine ce vrea, chiar daca io la inceput n-am fost de acord. Acum ii dau dreptate.

Si nu uita Ovi, am fost si noi tineri...adevarat generatia noastra era olecuta altfel. :)
Rebekka_
Postat pe 4 Decembrie 2012 09:00
De la: kudika_22717, la data 2012-12-03 23:56:30Buna seara. Numele meu e Sophie.
Frecventez site'ul www.kudika.ro de vreo 3 ani, dar nu m-am gandit sa imi fac cont si/sau sa postez ceva despre viata mea pe aici. Dar uite ca a venit momentul sa va povestesc si eu ceva pentru ca singura nu ma pot decide ce sa fac.

Sa incep cu inceputul. Am 22 de ani si sunt intr-o relatie de 5 ani de zile cu un baiat de aceeasi varsta (a inceput in liceu.. prima iubire.. stiti cum e). Intre noi totul pare sa mearga bine. Nu ne-am certat in acesti 5 ani de mai mult de 3-4 ori, stiu ca ma iubeste mult, aveam planuri impreuna.. sa ne mutam.. sa avem o familie, sa fim fericiti doar noi doi.. DAR (trebuia sa fie un "dar" in toata povestea) ... in urma cu vreun an iubitul meu s-a certat foarte rau cu mama lui (ei locuiesc impreuna), iar de atunci s-a schimbat: e mai mereu trist, ingandurat, chiar rece as putea spune; cu greu il aud spunandu-mi ca ma iubeste. Nu mai e deloc asa cum era. Am incercat in orice fel sa il ajut, am fost mereu acolo pentru el, i-am oferit tot ce am avut. Imi este recunoscator pentru asta, sa nu credeti ca sentimentele lui s-au schimbat. Pur si simplu s-a maturizat foarte mult intr-un timp foarte scurt, iar eu nu am putut sa tin pasul cu acest lucru. Eu sunt o fire vesela, activa, vreau tot timpul sa facem ceva nou. El prefera sa iesim mereu sa mancam ceva, sa bem ceva..si cam atat. Foarte rar mergem in parc/la film/in club. Cu toate astea, am stat langa el in acest ultim an. Nu mi-a dat niciun motiv sa ma indoiesc de loialitatea lui si asta m-a tinut langa el.
.........................................

Draga mea,sunt mama de fete si sufletul mi-a plans ori de cate ori am simtit tristetea in sufletul fiicelor mele,si de aceea vin si iti spun doar atat,,,,ramai cu cel ,care te iubeste si te face sa te simti unica ,nemaipomenita si care iti este devotat si loial!!!!Du-te acolo unde te simti fericita,acolo unde poti trai miracolul iubirii in toata esenta sa,caci anii vor trece si inima iti va fi secatuita daca vei trai ceva nedorit,in defavoarea ta!!!Inima poate fi compatibila cu ratiunea numai in anumite conditii!!!Nu impinge viata ta la marigine de lume,nu meriti asa ceva,doar esti femeie!!!Esti tanara,poate vei mai cunoaste si alti tineri,dar iubirea este una singura,aceea traita cu toata fiinta ta!!!Ramai cu cel ,care iti aduce acest confort,cu cel pe care il simti si il doresti din tot sufletul tau,si reciproca este valabila!!Nu trisa iubirea,ci alatur-o ratiunii tale,pot fi prietene dragi tie!!!Fii fericita acolo unde te simti si esti iubita,atat conteaza!!!!!Restul,,,sunt simple manunchiuri de sfaturi ,mai mult sau mai putin utile!!!Nu accepta compromisul in viata ta,caci acesta erodeaza sufletul!!!!Nu tolera comoditatea in iubire,complezenta,mila,compasiunea,acestea tin de segmentul amintirilor!!!Traieste viata,dar nu irational,iubirea poate fi rationala numai daca este impartasita si savurata cu cel drag!!!Nu face din viata ta un esafod al acceptarii,dar neiubirii partenerului!!!Nu fi calaul iubirii din inima ta,,,ci fii invingatoare in iubirea din sufletul tau!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Decembrie 2012 09:35
1- iubitul tau te-a ales pe tine in detrimentul mamei lui care a incercat sa ii deschida ochii si sa ii arate ca sunteti impreuna de ceva vreme si nu se desfasoara lucrurile asa cum ar vrea ea.

2 - vrut in repetate randuri sa te vezi cu celalalt. Cred ca iubitul nu stia...

3 - Cel nou... s-a indragostit si el de tine? sau e unilaterala chestia si te trezesti in pom??

Daca ati facut si sex parerea mea sincera este ca va trebui sa ii spui iubitului ca ti-ai gasit pe altcineva si atat. Sa il lasi cu grijile lui. Sa nu te puna careva sa ii spui ca ai facut sex si ca dureaza de ceva vreme si ca tu erai cu el si umblai cu altul.. ca asta e sinceritate!

4 - daca celalalt te va parasi si el ai de invatat o lectie: fii sincera pe viitor cu cel de acasa. Si intreaba-te pe tine de la inceput ce vrei sa obtii din orice lucru pe care il faci.
kudika_22701
Postat pe 4 Decembrie 2012 10:44
Cioara de pe gard pare mereu mai interesanta decat vrabia din mana O sa vezi insa ca realitatea e cu totul alta. Cred si eu ca relatia ta nu mai e ca la inceput (au trecut practic 5 ani). In timp, pasiunea se domoleste si relatia devine oarecum monotona. Din pacate s-ar putea sa ai surpriza neplacuta sa constati ca nici baiatul de pe fesbuc (cum spunea o d-ra) nu e chiar fat-frumos. Asa, de la distanta, toti par grozavi. Cand ii cunosti mai bine insa, te trezesti ca au tot soiul de defecte si de obiceiuri neplacute. Trebuie sa faci insa cum simti... parerea mea e ca te-ai cam grabit sa intri intr-o relatie serioasa, la o varsta destul de frageda. La varsta asta trebuie sa cunosti oameni noi, sa capeti experienta, sa te distrezi... Ca pe urma o sa te trezesti la 30 de ani (ca alte dne de pe acest forum), ca te-ai plictisit de sot si vrei amanti.
Micaell
Postat pe 4 Decembrie 2012 12:13
De la: kudika_22717, la data 2012-12-03 23:56:30Buna seara. Numele meu e Sophie.
Frecventez site'ul www.kudika.ro de vreo 3 ani, dar nu m-am gandit sa imi fac cont si/sau sa postez ceva despre viata mea pe aici. Dar uite ca a venit momentul sa va povestesc si eu ceva pentru ca singura nu ma pot decide ce sa fac.

Sa incep cu inceputul. Am 22 de ani si sunt intr-o relatie de 5 ani de zile cu un baiat de aceeasi varsta (a inceput in liceu.. prima iubire.. stiti cum e). Intre noi totul pare sa mearga bine. Nu ne-am certat in acesti 5 ani de mai mult de 3-4 ori, stiu ca ma iubeste mult, aveam planuri impreuna.. sa ne mutam.. sa avem o familie, sa fim fericiti doar noi doi.. DAR (trebuia sa fie un "dar" in toata povestea) ... in urma cu vreun an iubitul meu s-a certat foarte rau cu mama lui (ei locuiesc impreuna), iar de atunci s-a schimbat: e mai mereu trist, ingandurat, chiar rece as putea spune; cu greu il aud spunandu-mi ca ma iubeste. Nu mai e deloc asa cum era. Am incercat in orice fel sa il ajut, am fost mereu acolo pentru el, i-am oferit tot ce am avut. Imi este recunoscator pentru asta, sa nu credeti ca sentimentele lui s-au schimbat. Pur si simplu s-a maturizat foarte mult intr-un timp foarte scurt, iar eu nu am putut sa tin pasul cu acest lucru. Eu sunt o fire vesela, activa, vreau tot timpul sa facem ceva nou. El prefera sa iesim mereu sa mancam ceva, sa bem ceva..si cam atat. Foarte rar mergem in parc/la film/in club. Cu toate astea, am stat langa el in acest ultim an. Nu mi-a dat niciun motiv sa ma indoiesc de loialitatea lui si asta m-a tinut langa el.

Asta ar fi prima parte a problemei mele.

Acum, sa continuam...
In urma cu 2 luni am reluat legatura cu cel mai bun prieten al meu de-o viata (are 20 de ani). Ne cunoastem de la 3 ani, iar in urma cu vreo 7 ani el s-a mutat din cartier. Atunci ne-am cam pierdut si noi. Am pastrat o legatura in sensul ca ne trimiteam mesaje la sarbatori si zile de nastere.
Legatura noastra s-a reluat la modul urmator: m-a abordat intr-o zi pe facebook sa ma intrebe de sanatate. Din vorba in vorba, am aflat ca vine in cartier in vizita la bunica lui. Am stabilit sa ne vedem, aveam atatea de povestit din anii astia. Dupa acea revedere, am continuat o data pe saptamana, timp de maxim o ora, sa ne vedem (el venea in vizita la bunica lui si ma suna sa cobor sa ma vada).

Si asa, inevitabilul s-a produs.. M-am indragostit de vechiul meu prieten. Acum simt ca imi place totul la el. E atent cu mine, ma intelege, ma cunoaste atat de bine. Pare perfect. Toti prietenii nostri vechi spun ca ma potrivesc mai bine cu el decat cu actualul meu iubit.

Si nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa ranesc pe nimeni. Iubitul meu e un om minunat si stiu ca ma iubeste, in felul lui, dar ma iubeste. Si nu vreau sa sufere. Dar daca raman in relatie, eu sunt cea care sufera pentru ca inima mea sta la celalalt.


Astept orice sfat, critica, vorba buna/rea, doar sa nu ma ocoliti :)





PS: Stiu ca am scris mult, dar va multumesc ca va rupeti cateva minute din timpul vostru. Va voi raspunde cat de repede voi putea tuturor. O seara minunata!


Sophie!


Alege-l pe cel pe care il iubesti, insa nu pot sa nu ma intreb, daca nu cumva esti genul acela de persoana, care atunci cand omul de langa el se afla la ananghie, da bir cu fugitii la alta persoana... Intuitia mea imi spune ca esti o astfel de persoana, din pacate.

Viata nu este numai lapte si miere, dar o sa afli asta si tu candva, cand iti va fi greu, si vei parasita in momentele acelea delicate...

Viorica_Franziska
Postat pe 4 Decembrie 2012 12:52
*vei fi parasita
Viorica_Franziska
Postat pe 4 Decembrie 2012 12:52
Hmm, si mai am o chestiune sa-ti spun: ne intrebi ce am face in locul tau. Eu, una, as alege sa comunic cu iubitul meu cu care mi-am impartit 5 ani de viata, i-as spune ce mi-as dori de la el si relatia noastra, l-as intreba daca are niste idei de imbunatatire a relatiei noastre si as incerca sa ajung la un comun acord cu el, ca sa ne simtim amandoi bine in relatia noastra.

In niciun caz, nu mi-as da intalniri cu alti tipi, fara sa fie si el de fata, in niciun caz nu as lasa o relatie de 5 ani de izbeliste si as da bir cu fugitii in urmatoarea relatie.

Imi pare rau pentru tine ca sunt atat de dura, dar in problema prezentata de tine, adevarata victima este iubitul tau, cel care este inselat si mintit de femeia pe care o iubeste.
Viorica_Franziska
Postat pe 4 Decembrie 2012 13:04
Cred ca nu m-ati inteles pana la capat. Eu nu am spus niciodata ca m-as fi culcat cu celalalt baiat. Nici macar nu ne-am sarutat! Nu sunt genul de persoana care sa insele. Tocmai din cauza asta nu stiu ce sa fac.
Pe iubitul meu nu pot spune ca l-am mintit; el il cunoaste pe celalalt baiat si stie ca ne-am mai vazut. "Intalnirile" noastre au insemnat: eu am coborat in fata blocului, ne-am salutat si am stat putin de vorba.
Nici unul dintre ei nu stie de fapt ce simt eu.


Iar daca ar fi sa stau de vorba cu iubitul meu, asa cum imi spunea cineva mai sus...asta am incercat de n ori dar fara niciun rezultat. Raspunsul lui a fost mereu acelasi: "nu iti convine ceva, cauta-ti pe altcineva." El este mai posesiv putin si din cauza asta m-a indepartat. Cu toate astea, stiu ca ma iubeste.
kudika_22717
Postat pe 4 Decembrie 2012 17:09
De la: kudika_22717, la data 2012-12-04 17:09:44Cred ca nu m-ati inteles pana la capat. Eu nu am spus niciodata ca m-as fi culcat cu celalalt baiat. Nici macar nu ne-am sarutat! Nu sunt genul de persoana care sa insele. Tocmai din cauza asta nu stiu ce sa fac.
Pe iubitul meu nu pot spune ca l-am mintit; el il cunoaste pe celalalt baiat si stie ca ne-am mai vazut. "Intalnirile" noastre au insemnat: eu am coborat in fata blocului, ne-am salutat si am stat putin de vorba.
Nici unul dintre ei nu stie de fapt ce simt eu.


Iar daca ar fi sa stau de vorba cu iubitul meu, asa cum imi spunea cineva mai sus...asta am incercat de n ori dar fara niciun rezultat. Raspunsul lui a fost mereu acelasi: "nu iti convine ceva, cauta-ti pe altcineva." El este mai posesiv putin si din cauza asta m-a indepartat. Cu toate astea, stiu ca ma iubeste.



Daca niciunul dintre cei doi barbati nu cunoaste dilemele din sufletul tau,inseamna ca trebuie sa privesti in tine si nimic mai mult!!!!Ce doresti cu adevarat?Cu care dintre cei doi doresti sa ramai???Este suficienta iubirea partenerului tau sau ai nevoie de altceva si de mult mai mult???De ce esti indecisa in exprimarea sentimentelor???Ai discutat cu iubitul tau si ti s-a dat un raspuns ,care,mie,mi se pare lipsit de inima si este sec pana in profunzimea lui!!Cum adica,,"daca nu iti convine,poti cauta pe altcineva"??????Acesta poate fi raspunsul dat de catre un barbat,care iubeste o femeie????Chiar daca o face in felul lui caracteristic????Mi se pare ca este simplist si insotit de multa indiferenta!!!Spui ca este posesiv??/Nu cred,caci daca ar fi fost astfel,ar fi insistat pe iubirea lui!!! Nu l-a deranjat ca te-ai vazut cu celalalt,chiar daca numai in fata blocului???? Mai sa fie,,,cum se impaca aceasta pasivitate cu posesivitatea?Sunt antagonice!!!

Draga mea,cauta adevarul din ceea ce simt cei doi pentru tine!!!!Cauta-l dincolo de ceea ce afiseaza fiecare dintre ei!!!Atata timp cat nu stii ce simti in acest moment,situatia ta este ambigua si plina de indecizie,,,,nicidecum a lor!!!

Eu mizez pe iubire,caut-o la cei doi,,,si daca o vei gasi,,,ramai la posesorul acestui sentiment!!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Decembrie 2012 17:24
la mintea ta retarda nu i zici dc alearga dp 2 ii zici sa caute iubirea sau pu la la amandoi,,instigi tineretu la fu ta rea la ca de obicei ,penibila
kudika_22056
Postat pe 4 Decembrie 2012 18:31
te intrebi mereu ca dc ma iau de tn pai uita te la tn penibilo cum i ti incepi raspunsul,,daca nici unu dintre ei nu cunoaste dilemele din sufletul tau,pai in primul rand retardo trebuia sa i zici ca alearga dp 2 si nu stie dilemele din sufletele lor in primul rand ca ea e cea care alearga dp alta pu la,,dar tu ,,sa nu te mai miri dc ma iau de tn de tuta ce esti
kudika_22056
Postat pe 4 Decembrie 2012 18:43
Eu iti recomand ca inainte de culcare sa faci un dus caldut,cand te scoli dimineata iti vin o multime de idei bune.
kudika_22378
Postat pe 4 Decembrie 2012 18:43
mai i ti si zici ,,acum sunt eu,crezandute miez,,acum esti tu aia de spune numai prostii
kudika_22056
Postat pe 4 Decembrie 2012 18:54
Ce frumos nuantata e povestea ta...la barbati e ceva de genul daca te iubeste nu are voie sa te insele si e un porc,la femei e ceva de genul asculta-ti inima!
In mare,n-ai cum sa-i spui prietenului tau ce ai facut fara sa-l superi,eventual puteai sa incerci asta inainte sa te infigi in penisul celuilalt...e normal sa-ti placa mai mult ceva nou,e ca si cu papusile pe care le aveai in copilarie,cand venea una noua pe cealalta o lasai sa se prafuie.
E normal si sa fie monotonie intr-o relatie dupa un timp,raporturile sexuale devin mai rare,iesirile la fel si intervine obisnuinta
Trebuie doar sa te obisnuiesti cu ideea ca iti place altceva,prin urmare inseli si nu se poate ca prietenul tau sa primeasca asta bine!sayonara
kudika_22227
Postat pe 5 Decembrie 2012 01:41
De la: kudika_20884, la data 2012-12-04 09:00:25Mai, n-am zis pt ca ar fi musai sa fiu de acord cu tine.
Dar am vazut ce repede s-o-ntors roata.
Fata am si io, dar stie bine ce vrea, chiar daca io la inceput n-am fost de acord. Acum ii dau dreptate.

Si nu uita Ovi, am fost si noi tineri...adevarat generatia noastra era olecuta altfel. :)





corect...ce spui...am fo` si noi tineri...da` zau ...parca atunci...nu ne manca-n...oarece parti...asa de mititei...iar de mai era cate-o exceptie...si se afla...nu-i era asa cald...sincer...
revenind...copchii astia...au mancarici...de mici...si...cand se tot scarpina asa...la infinit...si isi dau seama ca s-o inflamat zona...(mataforic vorbind)...adica...atunci cand constata ca...dragostile si iubirile nu inseamna numa`...scarpinat la greu....dupa care...masculu` cauta alta...pe care o mananca...sau...femela...cauta altul care-i la rut...incepe sa se intrebe...dar oare...pe mine...de ce nu ma mai iubeste?...sau...eu...pe cine iubesc?....fara ca macar...sa constientizeze ce inseamna iubire-dragoste...sau cum or mai numi-o ei...
pt ca...a face sex...nu e echivalent cu a iubi...PUNCT!
eu_ovidiu
Postat pe 5 Decembrie 2012 03:01
Punct sau PUNCT.
Rebekka_
Postat pe 5 Decembrie 2012 10:41
Fata asta zice ca o fost mereu sigura, acu' nu-i.
Io sincer la varsta aia nu prea eram sigura, nici rationala, iubeam si atat.
Iubesc si acum...nu pot fi rationala.
Rebekka_
Postat pe 5 Decembrie 2012 10:55
De la: kudika_20884, la data 2012-12-05 10:55:18Fata asta zice ca o fost mereu sigura, acu' nu-i.
Io sincer la varsta aia nu prea eram sigura, nici rationala, iubeam si atat.
Iubesc si acum...nu pot fi rationala.



Cred ca ,in cazul tau,ratiunea a luat chipul iubirii!!!!My opinion!!!

La acea varsta,toti stiam ,doar sa iubim,tumultos,ravasitor,fara ganduri sau intrebari,doar traiam iubirea iubind!!!
Personal,acum,imi pun intrebari,dar gasesc raspunsurile in iubire si nimic mai mult!!!Cred ca cei care stiu sa iubeasca,o fac toata viata lor!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2012 11:01
:) E bine cu fluturi, mai ales iarna.

Fara gl, cand esti indragostit/a nu esti rational/a, dar cu ranita anilor in spinare e altfel.
Rebekka_
Postat pe 5 Decembrie 2012 11:11
Ce frumos este sa fi indragostita!
rondina
Postat pe 5 Decembrie 2012 11:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Suntem rude? 6 De la: PRALEA_ 3 Octombrie 2011 14:42
de la o palma unde se ajunge2??http://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/97.html# 17 De la: alexia30 31 August 2010 14:09
Prietenul meu este gelos fara niciun motiv 20 De la: roz5blue6lila7 27 Iunie 2010 17:49
ajutati-ma va rog 23 De la: hasi 24 Februarie 2009 09:11
probleme de cuplu, sute de intrebari.. 33 De la: baiat_anonim 24 Noiembrie 2009 19:05