Setari Cookie-uri

Ce mai ramane de facut?

Buna...mi-a luat mult pana sa ma gandesc sa scriu pe acest forum sa cer pareri de frika sa nu fiu judecata cum multi o fac(din kte am obs) dar uite ca trebuie s-o fac si pe asta.
Eu am 16..el 20...suntem impreuna de 3ani ...practic de cand eram o copila...nu pot sa zic k a fost frumos de la inceput..chiar nu am avut un inceput de poveste cum spune toata lumea" la inceput a fost extraordinar"..din contra inceputu nu a fost tocmai cel dorit de mine..din prima luna au inceput certurile doarece eu am fost o fire care mai mereu a fost inconjurata de baieti (amici) si nu mint arat(aratam) destul de bine... si eram foarte directa .. iar prietenii comuni au devenit doar ai lui din clipa in care noi doi am inceput sa vorbim...nu au putut sa accepte lucru care mi-a adus numai necazuri..arhive de messenger furate...sa ma prinda cu ceva tot timpu`...sa ne certam ...a durat ceva ..dupa 5luni ne-am desp deoarece eu vb cu un amic pe mess ceva mai familiar sa zic asa...adica el ma alinta..dar atentie din partea mea nu avea..stia ca am prieten..stia ca nu am sa renunt la el..dar a fost in asa fel sa fie incat chiar my bff ia pov de toate chiar cu + de informatii(evident de la ea)..am suferit dar dupa 4 zile ne-am impacat.eu m-am cumintit sa zic asa...dupa ce ne-am impacat am inceput sa simt UN INCEPUT DE POVESTE...toate frumoase bineinteles pana se bagau prietenii lui cu tot felu de vorbe..am incercat sa trec peste .. a fost iar o perioada linistita pana cand el a plecat cu ai lui la munte..iar prietenii lui au ajuns sa dea in mine..(iar eu fiind o fire impulsiva nu m-am abtinut si am dat si eu la randu meu...ba chiar i-am pus si mana in gat unuia dintre ei..)cand s-a intors bineinteles a rupt legatura cu ei..lucru care iar nu le-a convenit ..scandaluri la mine la scara ..o vara absolut ruinata...dar asta era...dupa ce a rupt legatura cu ei si speram si eu ca va fi bine... timpul a trecut... si-a luat permisu ....lucru pe care si-l dorea enorm..am fost fericita pt el .... dar nu ma gandeam k asa vor aparea alte probleme...a inceput sa lucreze...cand e sunat trebuie sa plece...recunosc ca nu m-am obisnuit cu ideea niici acum..dar nu am de ales...oricum fata de primele 2 luni acum spun ok si gata...
asa a inceput el sa ma neglijeze...am uitat s a mentionez k dupa 1an jumtate de relatie(aaman2 virgini) ne-am inceput viata sexuala....lucru care pt mine conta/conteaza enorm...
sa ma neglijeze in sensu ca venea sa ne vedem de parka ar fi fost o datorie,..nu din placere...sa nu mai vorbesc de lucruri gen"el are voie sa faca orice ..eu in casa.."bine k eu de knd sunt cu el ..m-am inchis ft mult in mine...inainte eram o fire ft vesela..acum sunt mereu suparata...cu lacrimi in ochi...iar el cand ma vede ca plang" thuamne..u una doua plangi..." niciodata nu ma intelege zice k fac din tantar armasar....k astea nu`s probleme.....dak incerc sai explic" o sa fie bine draga..stai linistita".....am avut si probleme cu liceul (clsa9a)...nici atunci nu a inteles .. tot ce face familia lui e ok,e perfect... ce spun eu e total eronat..chiar critica si ce face mama cateodata..... el nu e deloc cu biserica..crede in Dumnezeu dar nu e de acord cu ce se face la biserica...mai nou ca sa aflu ca de catefva saptamani incoace ma minte ca are de munca si el se duce cu fratele lui la martorii lu iehova...gandu`asta nu-mi da pace....nu stiu cat e de bine ce face el....da ma dispera cu vb"acolo se face ca in biblie"..."nu ce faceti voi la biserica,,cu lumina"....niciodata nu e langa mine cand am nevoie de el...daca il sun ziua sa vad cmf...imediat la banuieli...daca nul sun eu el nici atat....ma iubeste...nu ar fi in stare sa ma insele nu-mi pun problema asta...pentru ca il cunosc...dar imi lipsesc gesturile si lucrurile simple...de ziua mea ma duce la magazin "cik sami cumpere flori"....adika imi cumpar flori de ziua mea cu banii lui ..cam asa ceva...

cateodata vreu sa fug sa nu mai aud de asa ceva......dar il iubesc enorm....si sunt 3 ani in spate...nu pot chiar asa....el imi zice sa astept..sa am rabdare..dar cat?...eu cat pot sa mai duc?eu obisnuita sa ma aranjez..sa arat bine pt el...mai nou sa nu ma mai machiez...i-am facut si pe plac...si tot degeaba..nu apreciaza nimic..
ca sa mergem undeva trebuie sa ma rog de el 3luni...si la urma sa mergem si sa-mi stea posomorat..sami strice tot chefu....


ce sa fac??mai este ceva de facut?....:-
WhereIsTheLove
Postat pe 5 Aprilie 2010 13:45
thuoamneeeeeeee, da' cat romanu' ai scris!
On topic:"mai este ceva de facut?....:- " nu, lasa-l cu martorii lui cu tot!
miss_darine
Postat pe 5 Aprilie 2010 18:42
Parerea mea e ca ai inceput cam devreme, 13 ani si nu stiu daca mai e ceva de facut.
Aranjaza-te pentru tine in primul rand si apoi daca le place si altora ,oricine ar fi, bine, daca nu, nu!
si poarta-ti credinta ta! Zici ca trebuie sa te rogi de el ca sa mergeti undeva si acolo sta posomarat, nu stiu.......nu e foarte placut.
Mai cunoaste si alti baieti si, nu se stie......
mult noroc!
marilyn37
Postat pe 5 Aprilie 2010 19:07
tu esti o copila mai, vrei sau nu sa recunosti asta e adevarul. ai niste griji nefiresti pt varsta ta. acum tb sa te maturizezi, sa te distrezi, sa experimentezi, dar tu stai parca esti prizoniera lui. se va termina candva povestea asta si ai sa te trezesti singura intr'o lume atat de mare, n'ai sa stii ce sa faci, cum sa reactionezi, ai sa calci stramb imediat si ai sa'ti ratezi viata.
Shhh
Postat pe 5 Aprilie 2010 20:23
copiilaa..cu copii!!!...nu are deloc griji nefiresti la varsta ei!!!....pai...hotaraste/te //daca vrei sa te distrezi ...lasa/l in pace//probabil ca nu e genu!!!...daca tu recunosti ca te/ai cumintit...inseamna ca iti dai seama ca ceva...ne/la/locul/lui ai facut!!!
andreea_n_x
Postat pe 5 Aprilie 2010 20:33
nu stiu dar io imi aduc aminte de mine cand aveam 14 ani...si nu eram deloc o copila...aveam in cap cam aceleasi idei de baza ca si acum....numai ca nu erau atat de bine detaliate ca acum!!..
...acuma depinde de persoane...unii la 14 ani chiar sunt si gandesc si actioneaza ca niste copii...dar unii la 14 ani sunt batrani...si nu gandesc ca niste copii deloc!!...si cineva cu o minte matura cu adevarat isi da seama de asta!!!
andreea_n_x
Postat pe 5 Aprilie 2010 20:38
e bine sa mai cunosti si alti baieti...dar sa fii singura si asta sa se stie...nu sa te ascunzi dupa unu...adica mai exact...sunt intr/o relatie cu cineva si in acelasi timp imi caut pe altcineva!!!...asta nu se poate decat daca imi permit sa il prostesc pe fatza pe ala cu care sunt!!...pai ala sta cu mine de prost...sa astepte sa il las pe el si sa imi gasesc pe altu????....asta nici in visele si (sau) fanteziile erotice nu se poate!!!
andreea_n_x
Postat pe 5 Aprilie 2010 20:41
De la: WhereIsTheLove, la data 2010-04-05 13:45:46Buna...mi-a luat mult pana sa ma gandesc sa scriu pe acest forum sa cer pareri de frika sa nu fiu judecata cum multi o fac(din kte am obs) dar uite ca trebuie s-o fac si pe asta.
Eu am 16..el 20...suntem impreuna de 3ani ...practic de cand eram o copila...nu pot sa zic k a fost frumos de la inceput..chiar nu am avut un inceput de poveste cum spune toata lumea" la inceput a fost extraordinar"..din contra inceputu nu a fost tocmai cel dorit de mine..din prima luna au inceput certurile doarece eu am fost o fire care mai mereu a fost inconjurata de baieti (amici) si nu mint arat(aratam) destul de bine... si eram foarte directa .. iar prietenii comuni au devenit doar ai lui din clipa in care noi doi am inceput sa vorbim...nu au putut sa accepte lucru care mi-a adus numai necazuri..arhive de messenger furate...sa ma prinda cu ceva tot timpu`...sa ne certam ...a durat ceva ..dupa 5luni ne-am desp deoarece eu vb cu un amic pe mess ceva mai familiar sa zic asa...adica el ma alinta..dar atentie din partea mea nu avea..stia ca am prieten..stia ca nu am sa renunt la el..dar a fost in asa fel sa fie incat chiar my bff ia pov de toate chiar cu + de informatii(evident de la ea)..am suferit dar dupa 4 zile ne-am impacat.eu m-am cumintit sa zic asa...dupa ce ne-am impacat am inceput sa simt UN INCEPUT DE POVESTE...toate frumoase bineinteles pana se bagau prietenii lui cu tot felu de vorbe..am incercat sa trec peste .. a fost iar o perioada linistita pana cand el a plecat cu ai lui la munte..iar prietenii lui au ajuns sa dea in mine..(iar eu fiind o fire impulsiva nu m-am abtinut si am dat si eu la randu meu...ba chiar i-am pus si mana in gat unuia dintre ei..)cand s-a intors bineinteles a rupt legatura cu ei..lucru care iar nu le-a convenit ..scandaluri la mine la scara ..o vara absolut ruinata...dar asta era...dupa ce a rupt legatura cu ei si speram si eu ca va fi bine... timpul a trecut... si-a luat permisu ....lucru pe care si-l dorea enorm..am fost fericita pt el .... dar nu ma gandeam k asa vor aparea alte probleme...a inceput sa lucreze...cand e sunat trebuie sa plece...recunosc ca nu m-am obisnuit cu ideea niici acum..dar nu am de ales...oricum fata de primele 2 luni acum spun ok si gata...
asa a inceput el sa ma neglijeze...am uitat s a mentionez k dupa 1an jumtate de relatie(aaman2 virgini) ne-am inceput viata sexuala....lucru care pt mine conta/conteaza enorm...
sa ma neglijeze in sensu ca venea sa ne vedem de parka ar fi fost o datorie,..nu din placere...sa nu mai vorbesc de lucruri gen"el are voie sa faca orice ..eu in casa.."bine k eu de knd sunt cu el ..m-am inchis ft mult in mine...inainte eram o fire ft vesela..acum sunt mereu suparata...cu lacrimi in ochi...iar el cand ma vede ca plang" thuamne..u una doua plangi..." niciodata nu ma intelege zice k fac din tantar armasar....k astea nu`s probleme.....dak incerc sai explic" o sa fie bine draga..stai linistita".....am avut si probleme cu liceul (clsa9a)...nici atunci nu a inteles .. tot ce face familia lui e ok,e perfect... ce spun eu e total eronat..chiar critica si ce face mama cateodata..... el nu e deloc cu biserica..crede in Dumnezeu dar nu e de acord cu ce se face la biserica...mai nou ca sa aflu ca de catefva saptamani incoace ma minte ca are de munca si el se duce cu fratele lui la martorii lu iehova...gandu`asta nu-mi da pace....nu stiu cat e de bine ce face el....da ma dispera cu vb"acolo se face ca in biblie"..."nu ce faceti voi la biserica,,cu lumina"....niciodata nu e langa mine cand am nevoie de el...daca il sun ziua sa vad cmf...imediat la banuieli...daca nul sun eu el nici atat....ma iubeste...nu ar fi in stare sa ma insele nu-mi pun problema asta...pentru ca il cunosc...dar imi lipsesc gesturile si lucrurile simple...de ziua mea ma duce la magazin "cik sami cumpere flori"....adika imi cumpar flori de ziua mea cu banii lui ..cam asa ceva...

cateodata vreu sa fug sa nu mai aud de asa ceva......dar il iubesc enorm....si sunt 3 ani in spate...nu pot chiar asa....el imi zice sa astept..sa am rabdare..dar cat?...eu cat pot sa mai duc?eu obisnuita sa ma aranjez..sa arat bine pt el...mai nou sa nu ma mai machiez...i-am facut si pe plac...si tot degeaba..nu apreciaza nimic..
ca sa mergem undeva trebuie sa ma rog de el 3luni...si la urma sa mergem si sa-mi stea posomorat..sami strice tot chefu....


ce sa fac??mai este ceva de facut?....:-

Ma hotarasem sa ma abtin, ca mi se pare ca te-ai legat la cap fara sa te doara la o varsta mult prea frageda;-) In loc sa te ocupi de liceu etc...te confrunti cu probleme de alta natura si pierzi dezinvoltura si seninatatea copilariei;-) Nu stii sa te mai bucuri de lucruri marunte.

De fapt ai idei normale despre o relatie, partenerul ideal e intodeauna langa tine cand ai probleme si nevoie de el...te incurajeaza ...Partenerul ideal te respecta si nu te obliga sa te schimbi de dragul lui, ci te accepta asa cum esti. Partenerul ideal iti respecta parintii si nu-si permite sa-i critice.Cel putin eu nu permit asta;-)
Si cum este el in comparatie cu idealul?
Pe langa faptul ca nu este nici pe de parte de a-l putea considera ideal, mai merge si la Martorii lui Jehova, adica inseamna ca este membru lor.
Asta toate ar fi motive intemeiate sa termin ralatia asta. Cel putin pentru mine.



Full_Metal_Jacket
Postat pe 5 Aprilie 2010 21:15
De la: WhereIsTheLove, la data 2010-04-05 13:45:46Buna...mi-a luat mult pana sa ma gandesc sa scriu pe acest forum sa cer pareri de frika sa nu fiu judecata cum multi o fac(din kte am obs) dar uite ca trebuie s-o fac si pe asta.
Eu am 16..el 20...suntem impreuna de 3ani ...practic de cand eram o copila...nu pot sa zic k a fost frumos de la inceput..chiar nu am avut un inceput de poveste cum spune toata lumea" la inceput a fost extraordinar"..din contra inceputu nu a fost tocmai cel dorit de mine..din prima luna au inceput certurile doarece eu am fost o fire care mai mereu a fost inconjurata de baieti (amici) si nu mint arat(aratam) destul de bine... si eram foarte directa .. iar prietenii comuni au devenit doar ai lui din clipa in care noi doi am inceput sa vorbim...nu au putut sa accepte lucru care mi-a adus numai necazuri..arhive de messenger furate...sa ma prinda cu ceva tot timpu`...sa ne certam ...a durat ceva ..dupa 5luni ne-am desp deoarece eu vb cu un amic pe mess ceva mai familiar sa zic asa...adica el ma alinta..dar atentie din partea mea nu avea..stia ca am prieten..stia ca nu am sa renunt la el..dar a fost in asa fel sa fie incat chiar my bff ia pov de toate chiar cu + de informatii(evident de la ea)..am suferit dar dupa 4 zile ne-am impacat.eu m-am cumintit sa zic asa...dupa ce ne-am impacat am inceput sa simt UN INCEPUT DE POVESTE...toate frumoase bineinteles pana se bagau prietenii lui cu tot felu de vorbe..am incercat sa trec peste .. a fost iar o perioada linistita pana cand el a plecat cu ai lui la munte..iar prietenii lui au ajuns sa dea in mine..(iar eu fiind o fire impulsiva nu m-am abtinut si am dat si eu la randu meu...ba chiar i-am pus si mana in gat unuia dintre ei..)cand s-a intors bineinteles a rupt legatura cu ei..lucru care iar nu le-a convenit ..scandaluri la mine la scara ..o vara absolut ruinata...dar asta era...dupa ce a rupt legatura cu ei si speram si eu ca va fi bine... timpul a trecut... si-a luat permisu ....lucru pe care si-l dorea enorm..am fost fericita pt el .... dar nu ma gandeam k asa vor aparea alte probleme...a inceput sa lucreze...cand e sunat trebuie sa plece...recunosc ca nu m-am obisnuit cu ideea niici acum..dar nu am de ales...oricum fata de primele 2 luni acum spun ok si gata...
asa a inceput el sa ma neglijeze...am uitat s a mentionez k dupa 1an jumtate de relatie(aaman2 virgini) ne-am inceput viata sexuala....lucru care pt mine conta/conteaza enorm...
sa ma neglijeze in sensu ca venea sa ne vedem de parka ar fi fost o datorie,..nu din placere...sa nu mai vorbesc de lucruri gen"el are voie sa faca orice ..eu in casa.."bine k eu de knd sunt cu el ..m-am inchis ft mult in mine...inainte eram o fire ft vesela..acum sunt mereu suparata...cu lacrimi in ochi...iar el cand ma vede ca plang" thuamne..u una doua plangi..." niciodata nu ma intelege zice k fac din tantar armasar....k astea nu`s probleme.....dak incerc sai explic" o sa fie bine draga..stai linistita".....am avut si probleme cu liceul (clsa9a)...nici atunci nu a inteles .. tot ce face familia lui e ok,e perfect... ce spun eu e total eronat..chiar critica si ce face mama cateodata..... el nu e deloc cu biserica..crede in Dumnezeu dar nu e de acord cu ce se face la biserica...mai nou ca sa aflu ca de catefva saptamani incoace ma minte ca are de munca si el se duce cu fratele lui la martorii lu iehova...gandu`asta nu-mi da pace....nu stiu cat e de bine ce face el....da ma dispera cu vb"acolo se face ca in biblie"..."nu ce faceti voi la biserica,,cu lumina"....niciodata nu e langa mine cand am nevoie de el...daca il sun ziua sa vad cmf...imediat la banuieli...daca nul sun eu el nici atat....ma iubeste...nu ar fi in stare sa ma insele nu-mi pun problema asta...pentru ca il cunosc...dar imi lipsesc gesturile si lucrurile simple...de ziua mea ma duce la magazin "cik sami cumpere flori"....adika imi cumpar flori de ziua mea cu banii lui ..cam asa ceva...

cateodata vreu sa fug sa nu mai aud de asa ceva......dar il iubesc enorm....si sunt 3 ani in spate...nu pot chiar asa....el imi zice sa astept..sa am rabdare..dar cat?...eu cat pot sa mai duc?eu obisnuita sa ma aranjez..sa arat bine pt el...mai nou sa nu ma mai machiez...i-am facut si pe plac...si tot degeaba..nu apreciaza nimic..
ca sa mergem undeva trebuie sa ma rog de el 3luni...si la urma sa mergem si sa-mi stea posomorat..sami strice tot chefu....

mamaaaaaaaaaaaa trebe sa mai si citesc............nuuuuuuuuuuu
raspuns
nu stiu

ce sa fac??mai este ceva de facut?....:-
GYPSI
Postat pe 5 Aprilie 2010 22:02
ms mult tuturor....

sfaturi sau critici cum ma asteptam..tocmai de aia mie frika ptk de mika am fost cu el...e si obisnuinta
WhereIsTheLove
Postat pe 5 Aprilie 2010 23:43
Mai,discuta cu el,spune-i tot ce te deranjeaza,spune-i ca te-ai saturat,daca observi imbunatatiri continua relatia,daca nu,lasa-l.N'are sens sa te distrugi langa el,,,trebuie sa evoluezi ,nu sa dai inapoi.
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 01:11
NU TE IUBESTE!
all_the_love
Postat pe 6 Aprilie 2010 01:33
Eu zic sa-l lasi naibii si sa-ti vezi de viata ta! Termina scoala, invata, gaseste un domeniu care-ti place si incearca sa-l aprofundezi...etc. etc. Iti va parea rau mai tarziu, daca iti inchizi viata de la varsta asta... Cat despre martorii lui Jehova... Am si eu o cunostinta care face parte din secta asta...si vreau sa spun ca sunt foarte indoctrinati... Nu te intelegi cu ei... Nu-ti vorbesc decat despre biblie si sfarsitul lumii... Doamna respectiva era urmarita peste tot, nu cumva sa incalce legile lui Jehova si sa cada in pacat Asa ca ai grija mai bine de tine si lasa-l pe martorul lui Jehova, sa faca ce-i place.
Micael
Postat pe 13 Aprilie 2010 14:13
Tu esti inca imatura trebuie sa cunosti si alti baieti, vrei sau nu sa recunosti asta e adevarul. Ai niste griji nefiresti pt varsta ta.Din povestea ta suna ca si cum ai fi prizoniera lui. Ar treb sa pui punct si sa o ei de la capat cu un baiat potrivit temperamentului tau.Intr-un fel s au altul sa termini cu povestea asta..Ai grija de tn fetita mica ce esti,pierduta intr o lume atat de mare.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 13 Aprilie 2010 19:15
De la: nico_dana2006, la data 2010-04-13 19:15:56Tu esti inca imatura trebuie sa cunosti si alti baieti, vrei sau nu sa recunosti asta e adevarul. Ai niste griji nefiresti pt varsta ta.Din povestea ta suna ca si cum ai fi prizoniera lui. Ar treb sa pui punct si sa o ei de la capat cu un baiat potrivit temperamentului tau.Intr-un fel s au altul sa termini cu povestea asta..Ai grija de tn fetita mica ce esti,pierduta intr o lume atat de mare.


Oricum, vei avea nevoie de multa vointa pentru a iesi din aceasta relatie care, dupa parerea mea, tinde spre o subjugare totala. Nu cred ca se poate trai astfel, ai toata viata inainte, nu o incarca cu amintiri urate.
Dedusk
Postat pe 13 Aprilie 2010 19:28
dana a tras concluzia corecta. vei fi un alt suflet pierdut in lumea asta mare. Chestia cu Martorii lui Iehova nu e asa de grava,crezi ca ei au o stea in frunte? cel mult nu va avea fantezii sexuale.
Imi da de gindit ceva: ID-ul tau scrie ca esti membru din octombrie 2009 si ai postat 800 mesaje : pai FATA DRAGA! daca ai citit asa de mult aici, si atitea lucruri ai scris, ori nu esti cine spui, ori nu ai problema care o spui, ori treci prin viata ca gisca prin apa. Alte alternative nu sunt.
kudika143020
Postat pe 14 Aprilie 2010 09:17
Pfff, am tras concluzia gresita. M-am uitat la alt ID. Sorry.
ramine valabila fraza cu .." dana are dreptate ..>>"
kudika143020
Postat pe 14 Aprilie 2010 09:21
Dupa tot ce spui tu despre [prietenul tau] , eu nu-mi dau seama ce apreciezi tu la el , atunci cand spui ca il iubesti , trebuie sa existe si o calitate caci tu ai insirat doar cele negative , acum depinde ce va tine aproape unul de altul ...............cat despre credinta lui in Iehowa, eu stiu ca sunt oameni decenti si se imbraca si se comporta ca restul lumii, poate chiar mai atenti si cu bun simt , dar asta nu are nici o legatura cu el , faptul ca a fost de cateva ori , nu-l schimba pe el, cu toate ca ar avea nevoie de ceva schimbari.
erikahd2008
Postat pe 14 Aprilie 2010 09:41
De la: miss_darine, la data 2010-04-05 18:42:32thuoamneeeeeeee, da' cat romanu' ai scris!
On topic:"mai este ceva de facut?....:- " nu, lasa-l cu martorii lui cu tot!

miss-ule >:D
yumy
Postat pe 14 Aprilie 2010 09:44
Mai fata.... daca tu acum la varsta asta iti faci asemenea ganduri si probleme.. atunci mai tarziu ce o sa faci ? Din cate am citit tu NU ESTI FERICITA! Raspunsurile trebuie sa ti le dai singura sa stii. Degeaba ne dam noi cu parerea ca aia este bine si cealalta nu este pentru ca singura care poate decide si care isi poate face CURATENIE in viata esti NUMAI TU. Eu nu iti pun decat o singura intrebare: Esti tanara, ai viata inainte, barbati sunt pe lumea asta in toate partile, deci DE CE SA STAI CU CINEVA CARE NU TE MAI FACE FERICITA ? CARE ESTE SCOPUL UNEI RELATII ? SA TE SIMTI BINE CU TINE INSATI IN EA, SA FII INTELEASA, SA FII PROTEJATA, RESPECTATA, CU SUFLETUL DESCHIS SI CU ZAMBETUL PE FATA ? SAU SA FII AMARATA TOT TIMPUL , NEIMPLINITA SI CU LACRIMI PE FATA ?
E ia raspunde-ti tu singura si vezi ce ai de facut. Oricum, repet, orice ar fi gandeste-te ca ai viata in fata, barbati sunt pe toate drumurile si buni si rai si numai de tine depinde ce alegi. Daca tu nu te iubesti si nu te respecti pe tine insati incat sa alegi ceea ce este bine si te face fericita pe tine, atunci cine ? nimeni nu este responsabil pentru fericirea ta. TU esti cea responsabila. Nu astepta sa te faca altcineva fericita pt ca vei fi tare dezamagita. Ai grija de tine, deschide bine ochii si fa alegerile bune pentru tine. Tine minte, o viata ai iar TIMPUL nu ti-l da nimeni inapoi.
irinaprodan2007
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:37
daca nu-l lasi tu acum, o sa te lase el pe tine, deja e "croit" pe ideea asta dupa cum se poarta, deja ai inceput sa-l plictisesti.
vezi-ti de viata ta care abia acum incepe pt tine cu adevarat
Chrisinheaven
Postat pe 14 Aprilie 2010 13:03
Deci sunt total de acord cu ea..citeste ...reciteste si i-a aminte.
aNcUtA_p
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:34
De la: irinaprodan2007, la data 2010-04-14 10:37:49Mai fata.... daca tu acum la varsta asta iti faci asemenea ganduri si probleme.. atunci mai tarziu ce o sa faci ? Din cate am citit tu NU ESTI FERICITA! Raspunsurile trebuie sa ti le dai singura sa stii. Degeaba ne dam noi cu parerea ca aia este bine si cealalta nu este pentru ca singura care poate decide si care isi poate face CURATENIE in viata esti NUMAI TU. Eu nu iti pun decat o singura intrebare: Esti tanara, ai viata inainte, barbati sunt pe lumea asta in toate partile, deci DE CE SA STAI CU CINEVA CARE NU TE MAI FACE FERICITA ? CARE ESTE SCOPUL UNEI RELATII ? SA TE SIMTI BINE CU TINE INSATI IN EA, SA FII INTELEASA, SA FII PROTEJATA, RESPECTATA, CU SUFLETUL DESCHIS SI CU ZAMBETUL PE FATA ? SAU SA FII AMARATA TOT TIMPUL , NEIMPLINITA SI CU LACRIMI PE FATA ?
E ia raspunde-ti tu singura si vezi ce ai de facut. Oricum, repet, orice ar fi gandeste-te ca ai viata in fata, barbati sunt pe toate drumurile si buni si rai si numai de tine depinde ce alegi. Daca tu nu te iubesti si nu te respecti pe tine insati incat sa alegi ceea ce este bine si te face fericita pe tine, atunci cine ? nimeni nu este responsabil pentru fericirea ta. TU esti cea responsabila. Nu astepta sa te faca altcineva fericita pt ca vei fi tare dezamagita. Ai grija de tine, deschide bine ochii si fa alegerile bune pentru tine. Tine minte, o viata ai iar TIMPUL nu ti-l da nimeni inapoi.

aNcUtA_p
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:35
De la: kudika143020, la data 2010-04-14 09:17:00dana a tras concluzia corecta. vei fi un alt suflet pierdut in lumea asta mare. Chestia cu Martorii lui Iehova nu e asa de grava,crezi ca ei au o stea in frunte? cel mult nu va avea fantezii sexuale.
Imi da de gindit ceva: ID-ul tau scrie ca esti membru din octombrie 2009 si ai postat 800 mesaje : pai FATA DRAGA! daca ai citit asa de mult aici, si atitea lucruri ai scris, ori nu esti cine spui, ori nu ai problema care o spui, ori treci prin viata ca gisca prin apa. Alte alternative nu sunt.
are timp sa invete draga,iar alternative gaseste pina la 80 de ani
utad
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:41
cam naspa.....eu iti dau un sfat incearca sa mai cunosti baieti......esti inca tanara...nu are rost sa te maturizezi as brusc
anamaria_brunetik
Postat pe 19 Aprilie 2010 12:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care sunt cele mai scarboase gesturi, atitudini etc pe care nu le agreati la oameni? 6 De la: monaram 11 Septembrie 2009 21:33
fetelor 10 De la: Alex_Bodea 5 Ianuarie 2011 08:53
increderea......... 31 De la: speranta1 30 Decembrie 2009 11:58
surpriza pentru el 15 De la: ctwmn 16 Octombrie 2009 19:05
am o retinere in a pronunta un nume..sunt nebuna la cap? 54 De la: fluturas_ 27 Noiembrie 2009 02:22