Setari Cookie-uri

Lichid in cavitatea abdominala

Salutare la toata lumea...iar am probleme:)....in urma cu o luna..noaptea ma luat o durere de burta dar doar intrun singur punct simteam..nu stiu cum sa spun..ma durea de nu mi mai puteam misca picioarele...sotul disperat ma duce la urgenta..imi fac testul la urina si un control..toata lumea stupefiata..nu au gasit nimic..dar eu eram lesinata de durere..imi dau un diclofenac si ma trimit acasa..dupa 2 zile imi vine cm...imi trece..la nici 2 saptamini iar durerea...iau diclofenac nu mai merg la spital...durea continua si iar incep sa singerez...ajung la ginecolog imi face un eco vaginal...cred ca asa ii spune..imi ia o gramada de probe...etc...acum raspunsul lui a fost asa...ai un lichid in cavitatea abdominala care nu are ce cauta acolo..peste 2 saptamini vreau sa vi iar..atunci vin si rezultatele analizelor dar si un alt coleg..vreau sa vada si el asta..o a2a parere..clar ca eu l am bombardat cu intrebari...el nimic..mut..am ajuns acasa fara tratament sau raspunsuri..citesc pe net ce poate fi...groaznic..mai mult rau imi fac...voi ce ziceti?ati avut sau auzit asa ceva?..
selin32
Postat pe 8 Decembrie 2012 12:48
am citit cu atentie ceea ce a-ti relatat,la fel ma simt si eu,vreau sa intreb picioarele si mainile nu le aveti umflate?Mie mi sa spus ca din cauza ficatului acumulez lichid in corp si mi sa dat sa iau jumatate tableta de FUROSEMID la doua zile odata.
kudika104109
Postat pe 28 Decembrie 2012 10:26
De la: selin32, la data 2012-12-08 12:48:41Salutare la toata lumea...iar am probleme:)....in urma cu o luna..noaptea ma luat o durere de burta dar doar intrun singur punct simteam..nu stiu cum sa spun..ma durea de nu mi mai puteam misca picioarele...sotul disperat ma duce la urgenta..imi fac testul la urina si un control..toata lumea stupefiata..nu au gasit nimic..dar eu eram lesinata de durere..imi dau un diclofenac si ma trimit acasa..dupa 2 zile imi vine cm...imi trece..la nici 2 saptamini iar durerea...iau diclofenac nu mai merg la spital...durea continua si iar incep sa singerez...ajung la ginecolog imi face un eco vaginal...cred ca asa ii spune..imi ia o gramada de probe...etc...acum raspunsul lui a fost asa...ai un lichid in cavitatea abdominala care nu are ce cauta acolo..peste 2 saptamini vreau sa vi iar..atunci vin si rezultatele analizelor dar si un alt coleg..vreau sa vada si el asta..o a2a parere..clar ca eu l am bombardat cu intrebari...el nimic..mut..am ajuns acasa fara tratament sau raspunsuri..citesc pe net ce poate fi...groaznic..mai mult rau imi fac...voi ce ziceti?ati avut sau auzit asa ceva?..



Alt control medical,trebuie sa
ti se stabileasca un diagnostic clar si un tratament pe masura!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Decembrie 2012 11:01
am avut si eu asa ceva cu ceva ani in urma, aceleasi simtome ca tine si mi s-a spus ca e torsiune de ovare. inca mai am dar mai rar si sunt niste dureri de nu te poti tine pe picioare si nu poti sta in scaun. parerea mea este ca trebuia sati spuna din prima cand ti-a facut ecografia ce ai, ca doar de aia e medic. neprofesional dupa parerea mea. schimba medicul.
kudika477796
Postat pe 28 Decembrie 2012 17:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
literatura 2 De la: camiflorea 30 Mai 2010 20:12
anticonceptionalele 6 De la: miha254 22 Ianuarie 2010 19:52
Secretie anormala 1 De la: healthy013054 22 Februarie 2010 00:08
buna:) 2 De la: TF_ 22 Octombrie 2009 22:14
Sa ma ajut cineva!!!!! 7 De la: TF_ 4 Noiembrie 2009 14:05