Setari Cookie-uri

ma place? eu nu il inteleg!

De aproape un an am cunoscut un baiat din alt oras cu care m-am imprietenit foarte repede si am descoperit ca avem multe in comun. Ne intalneam cam o data la 2 saptamani dar mereu cu gasca de prieteni.Totusi era mai atent cu mine decat cu ceilalti. Intre timp vorbeam pe messenger in fiecare zi dar si la telefon din cand in cand. Am avut ocazia sa ne intalnim si doar noi 2 de cateva ori si a fost din nou foarte dragut cu mine. De fiecare data cand ne-am intalnit in grup sau doar noi mi-a adus cate ceva ce stia ca-mi place sau ca-mi doresc, chestii micute dar care insemnau ceva pentru mine. Prietenele mele au observat ca are ceva special pentru mine dar eu am suferit o dezamagire si dorind sa ma protejez, am negat si neg asta in continuare si recunosc ca uneori sunt rece cu el desi il plac. Totusi, avand in vedere ca ne cunoastem de asa mult timp si el nu a deschis niciodata subiectul despre noi, ma face sa cred ca gesturile lui nu sunt in concordanta cu ceea ce gandeste. Ma place pana la urma sau e doar un joc? Ce credeti?
kudika_23712
Postat pe 18 Decembrie 2012 16:08
Normal ca te place, dar are o retinere in a-ti spune asta.
Kiddo_
Postat pe 18 Decembrie 2012 16:18
De la: kudika_23712, la data 2012-12-18 16:08:58De aproape un an am cunoscut un baiat din alt oras cu care m-am imprietenit foarte repede si am descoperit ca avem multe in comun. Ne intalneam cam o data la 2 saptamani dar mereu cu gasca de prieteni.Totusi era mai atent cu mine decat cu ceilalti. Intre timp vorbeam pe messenger in fiecare zi dar si la telefon din cand in cand. Am avut ocazia sa ne intalnim si doar noi 2 de cateva ori si a fost din nou foarte dragut cu mine. De fiecare data cand ne-am intalnit in grup sau doar noi mi-a adus cate ceva ce stia ca-mi place sau ca-mi doresc, chestii micute dar care insemnau ceva pentru mine. Prietenele mele au observat ca are ceva special pentru mine dar eu am suferit o dezamagire si dorind sa ma protejez, am negat si neg asta in continuare si recunosc ca uneori sunt rece cu el desi il plac. Totusi, avand in vedere ca ne cunoastem de asa mult timp si el nu a deschis niciodata subiectul despre noi, ma face sa cred ca gesturile lui nu sunt in concordanta cu ceea ce gandeste. Ma place pana la urma sau e doar un joc? Ce credeti?



Te simpatizeaza si nimic mai mult!!!De ce nu ar fi posibil???Iubirile adhoc ,or fi ele in trend,dar nu au rezistenta in timp!!!Un an de zile??????Este nimic ,in raport cu cuantificarea timpului!!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Decembrie 2012 16:19
Cred ca e mai mult decat simpatie. Altfel nu ar fi facut efortul ca, de fiecare data sa-i ia cate ceva.
Oricum nu o sa stie niciodata daca nu povestesc amandoi despre asta. Si ar fi pacat, zic eu, pt. ca o sa ajunga peste ani si ani si poate o sa regrete.
Kiddo_
Postat pe 18 Decembrie 2012 16:28
as vrea sa pot vorbi despre asta cu el dar eu nu am suficient curaj sa fac primul pas si asta pentru ca il cunosc cat de cat si stiu ca nu ar aprecia asta. e o enigma pentru mine baiatul asta!
kudika_23712
Postat pe 18 Decembrie 2012 16:36
De la: kudika_11826, la data 2012-12-18 16:28:51Cred ca e mai mult decat simpatie. Altfel nu ar fi facut efortul ca, de fiecare data sa-i ia cate ceva.
Oricum nu o sa stie niciodata daca nu povestesc amandoi despre asta. Si ar fi pacat, zic eu, pt. ca o sa ajunga peste ani si ani si poate o sa regrete.



In aceasta faza este pura simpatie,prietenia are alte manifestari,si,oricum,trebuie sa comunice intre ei,ori,dupa cum observ,sunt limitati in comportament si relationare!!!Tanar timid????Nu cred asta!!!I-a luat ce anume?????
kudika_15804
Postat pe 18 Decembrie 2012 16:38
De la: kudika_23712, la data 2012-12-18 16:36:31as vrea sa pot vorbi despre asta cu el dar eu nu am suficient curaj sa fac primul pas si asta pentru ca il cunosc cat de cat si stiu ca nu ar aprecia asta. e o enigma pentru mine baiatul asta!



Draga mea,lasa-p pe el sa inainteze cu intrebarile si propunerile,nu iti mai oferi inima,chiar oricarui tanar imbracat in pantaloni!!!Cucerirea unei domnisoare tine de gentiletea acelui tanar,nu invers!!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Decembrie 2012 16:40
tocmai asta spuneam si eu :) nu vreau sa fiu o prada usoara si am fost destul de rece si distanta cu el pentru ca nu sunt si nici nu vreau sa par disperata. de aceea am tot asteptat din partea lui ceva concret
kudika_23712
Postat pe 18 Decembrie 2012 16:43
De la: kudika_23712, la data 2012-12-18 16:36:31as vrea sa pot vorbi despre asta cu el dar eu nu am suficient curaj sa fac primul pas si asta pentru ca il cunosc cat de cat si stiu ca nu ar aprecia asta. e o enigma pentru mine baiatul asta!


Nu te supara, dar cati ani ai tu si cat el?...asta ca sa ti se poata da un sfat concludent...si daca vrei sa elucidezi enigma,fa-ti curaj si vorbeste cu el deschis, nu se pot intampla decat doua lucruri...ori iti spune ca ai inteles gresit totul, ori te place... vezi ce simplu este?
Vipassana
Postat pe 18 Decembrie 2012 16:47
De la: kudika_15804, la data 2012-12-18 16:40:33
De la: kudika_23712, la data 2012-12-18 16:36:31as vrea sa pot vorbi despre asta cu el dar eu nu am suficient curaj sa fac primul pas si asta pentru ca il cunosc cat de cat si stiu ca nu ar aprecia asta. e o enigma pentru mine baiatul asta!



Draga mea,lasa-p pe el sa inainteze cu intrebarile si propunerile,nu iti mai oferi inima,chiar oricarui tanar imbracat in pantaloni!!!Cucerirea unei domnisoare tine de gentiletea acelui tanar,nu invers!!!!



Miss, draguta, amabila, rabdatoare ca intotdeauna cu toata lumea...dar vremurile cavaleresti au trecut demult; si gentiletea, eu sincer ma indoiesc, ca ea mai este invatata acasa, la scoala sau in societate.Nu generalizez cand spun asta.
Vipassana
Postat pe 18 Decembrie 2012 16:54
De la: Vipassana, la data 2012-12-18 16:47:18
De la: kudika_23712, la data 2012-12-18 16:36:31as vrea sa pot vorbi despre asta cu el dar eu nu am suficient curaj sa fac primul pas si asta pentru ca il cunosc cat de cat si stiu ca nu ar aprecia asta. e o enigma pentru mine baiatul asta!


Nu te supara, dar cati ani ai tu si cat el?...asta ca sa ti se poata da un sfat concludent...si daca vrei sa elucidezi enigma,fa-ti curaj si vorbeste cu el deschis, nu se pot intampla decat doua lucruri...ori iti spune ca ai inteles gresit totul, ori te place... vezi ce simplu este?


Exact.

Nu stiu fetele cum actioneaza la faze de genul asta, insa am cunoscut caz in care lui ii placea de ea si se comporta la fel (atentie, surpize etc.) insa nu i-a spus niciodata ca o place si intr-un final a pierdut-o, el ramanand cu regretele de rigoare, fiind prea tarziu.
Unii au asemenea retineri vis-a-vis de femeia pe care o plac, fie pt. ca nu au curajul sa spuna ceva, fie pt. ca se cred mai prejos etc.
Inteleg ca baitul trebuie sa curteze fata, asa e firesc, insa nu mi se pare anormal ca si fata sa indraznesca sa deschida subiectul in fata lui. De ce nu? La urma urmei nu e o rusine sa-i spui cuiva ca iti place de el/ea.
Kiddo_
Postat pe 18 Decembrie 2012 16:58
suntem oricum peste 24 de ani amandoi :) cred ca motivul pentru care nu deschid subiectul acesta e pentru ca o lady nu ar face asta niciodata.
kudika_23712
Postat pe 18 Decembrie 2012 16:59
De la: kudika_23712, la data 2012-12-18 16:59:46suntem oricum peste 24 de ani amandoi :) cred ca motivul pentru care nu deschid subiectul acesta e pentru ca o lady nu ar face asta niciodata.


Faci cum vrei, dar sa nu ajungi o lady cu regrete. Poate chiar te place si este un baiat de treaba. Decat sa ajungi sa te intrebi "ce ar fi fost daca..." mai bine sa fii directa.
N-ai frica, nu o sa-ti ranesti orgoliul de "lady".
Kiddo_
Postat pe 18 Decembrie 2012 17:03
De la: kudika_23712, la data 2012-12-18 16:59:46suntem oricum peste 24 de ani amandoi :) cred ca motivul pentru care nu deschid subiectul acesta e pentru ca o lady nu ar face asta niciodata.


Peste 24? Si inca mai crezi in Fat-Frumos calare pe un cal alb? Baga-ti mintile in cap si rezolva situatia, vorba colegului nu cred ca-ti ranesti orgoliul de "lady"daca esti sincera cu tine si sti ce vrei de la viata.
Vipassana
Postat pe 18 Decembrie 2012 17:11
De la: kudika_23712, la data 2012-12-18 16:08:58De aproape un an am cunoscut un baiat din alt oras cu care m-am imprietenit foarte repede si am descoperit ca avem multe in comun. Ne intalneam cam o data la 2 saptamani dar mereu cu gasca de prieteni.Totusi era mai atent cu mine decat cu ceilalti. Intre timp vorbeam pe messenger in fiecare zi dar si la telefon din cand in cand. Am avut ocazia sa ne intalnim si doar noi 2 de cateva ori si a fost din nou foarte dragut cu mine. De fiecare data cand ne-am intalnit in grup sau doar noi mi-a adus cate ceva ce stia ca-mi place sau ca-mi doresc, chestii micute dar care insemnau ceva pentru mine. Prietenele mele au observat ca are ceva special pentru mine dar eu am suferit o dezamagire si dorind sa ma protejez, am negat si neg asta in continuare si recunosc ca uneori sunt rece cu el desi il plac. Totusi, avand in vedere ca ne cunoastem de asa mult timp si el nu a deschis niciodata subiectul despre noi, ma face sa cred ca gesturile lui nu sunt in concordanta cu ceea ce gandeste. Ma place pana la urma sau e doar un joc? Ce credeti?


Profita de orice oportunitate buna pe care tio ofera viata, asuma-ti riscurile care consideri ca pot duce la ceva ce iti doresti pentru ca cel mai mare risc este sa nu-ti asumi niki un risc! Succes !
kudika_nikole
Postat pe 18 Decembrie 2012 22:26
Se poate sa te placa......dar nu indeajuns de mult ca sa iti ceara exclusivitate......Poate mai place si alte fete....Parerea mea este sa stai cuminte in banca ta si sa astepti pana musiu se edifica.De regula cand cineva chiar te vrea , trece peste timiditate si alte obstacole....Totusi , daca musiu te voia , ti-ar fi spus-o deja ....asa ca ,in tot acest timp , mai sunt si alti baieti care iti vor cere prietenia si care nu pierd timp pretios in ezitari si tatonari....
succes
cumsafie
Postat pe 31 Decembrie 2012 20:24
Atunci cand cineva te place, faptele lui coincid cu vorbele. Adica ceea ce spune este ceea ce face. Faptul ca tu esti inautentica, il face pe el sa iti ofere ceea ce tu ii oferi, intelegi? Daca vrei sa primesti, trebuie prima data sa oferi. Tine minte aceasta ecuatie. faptul ca in trecut ai suferit, nu inseamna ca vei suferi tot timpul . Oamenii sufera pentru ca ignora semnele care le apar in cale. Daca stii cine esti, ce esti, ce vrei, ce iti place si ce nu, poti lua decizii in privinta unui partener. Suferinta? este absolut normala. nimeni nue ste ferit de ea. Dezamagirea tot la fel. daca ti-ai construti o inchisoare, in ea vei ramane daca nu ibndraznesti sa iti dai voie sa ai experineta din care sa inveti
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 1 Ianuarie 2013 18:03
De la: kudika_23712, la data 2012-12-18 16:59:46suntem oricum peste 24 de ani amandoi :) cred ca motivul pentru care nu deschid subiectul acesta e pentru ca o lady nu ar face asta niciodata.


O lady care nu face asta niciodata va astepta sa-i pice "para malaiata" si de obicei cei mai indrazneti barbati sunt cei nesimtiti asa ca baga-ti mintile-n cap pana nu ti-l fura vreo scorpie versata.
Mr_6pack
Postat pe 1 Ianuarie 2013 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce facem copii?! 60 De la: kudika193305 14 Iulie 2012 17:39
vreau sa ma impac cu el.... 18 De la: kudika_985539 18 Mai 2015 00:02
Admitere Universitatea de Educatie Fizica si Sport , Facultatea de Kinetoterapie 1 De la: kudika035416 27 Martie 2014 14:11
Ati iubi un baiat cu Sida? 43 De la: Adryyoyo 20 Februarie 2011 13:13
nevoie urgenta de un sfat pls 2 De la: mimi_ca29 7 Ianuarie 2011 16:37