Setari Cookie-uri

Ne puteti ajuta cu SFATURI?

Buna seara! Scriu aceste randuri impreuna cu iubitul meu si am dori sa ne raspundeti cu sinceritate si sa va abtineti de la comentarii rautacioase care nu isi au rostul.

Avem o mica mare problema...daca se poate spune astfel...am plecat amandoi la parintii lui din afara tarii si nu am avut cum sa cumparam prezervative din motive bine intemeiate si nici nu avem cum sa cumparam cand mergem la cumparaturi...din cauza parintilor lui pentru ca mergem cu dansii...cu masina pana la cel mai apropiat supermarket facem 10 minute..

Ne-am inceput de curand viata sexuala...fara penetrare adanca ce-i drept pentu ca nu se poate din cauza durerii si iubitului meu ii este teama sa nu fie vreun risc de sarcina. Nu ajunge nici la jumatate din actul sexual pentru ca ii este frica de un eventual "accident" si se opreste. Am facut-o de cateva ori asa timp de 1-2 minute fara penetrare adanca.

Care este riscul de sarcina in acest caz daca am avut contact neprotejat? Este mare? Este mic?

Tin sa mentionez ca am simptomele urmatorului ciclu menstrual care trebuie sa vina dupa data de 1 (ultimul a venit pe 7 Decembrie) .

Insa pe net sunt multe articole cu simptome ale sarcinii ce se aseamana cu cele ale ciclului menstrual numai ca noi am inceput de vreo 10 zile viata sexuala (o zi da , o zi nu , cand am putut) .

Deci este risc ridicat de sarcina? Trebuie sa ne panicam tare?

Va multumim mult.
kudika_24353
Postat pe 29 Decembrie 2012 00:09
Nu inteleg de ce va ascundeti de parinti ?? Din moment ce te-ai dus cu el acolo, se stie ca sunteti un cuplu, ca doar nu te-a dus pe post de floare in ghiveci. Speneti-le, cereti-le sfaturi, voi aveti de castigat.
Apoi zici ca supermarketul e la 10 minute cu masina. Pe jos cat faceti ? Iaca,iesiti si voi la plimbare in doi pina la magazin.
Si renuntati la partidele alea chinuite pe care le faceti (penetrare pe jumatate, se opreste dupa 2 minute) Ori renuntati la ideea de viata sexuala pina mai cresteti putin, ori pune-ti problema la fata de masa si cereti ajutor si sfaturi de la parinti.
Toate cele bune !!
GHEISA_
Postat pe 29 Decembrie 2012 08:33
De la: kudika_24353, la data 2012-12-29 00:09:31Buna seara! Scriu aceste randuri impreuna cu iubitul meu si am dori sa ne raspundeti cu sinceritate si sa va abtineti de la comentarii rautacioase care nu isi au rostul.

Avem o mica mare problema...daca se poate spune astfel...am plecat amandoi la parintii lui din afara tarii si nu am avut cum sa cumparam prezervative din motive bine intemeiate si nici nu avem cum sa cumparam cand mergem la cumparaturi...din cauza parintilor lui pentru ca mergem cu dansii...cu masina pana la cel mai apropiat supermarket facem 10 minute..
..........................................


Prelungind aceasta stare de lucruri nu veti face decat sa accentuati disconfortul adus de aceasta !!!
In primul rand,,chiar daca nu va convine acest lucru,fiti sinceri fata de parinti si comunicati cu ei!!!!Formati un cuplu,chiar daca sunteti la debut din toate punctele de vedere!!!A te asigura de mijloacele de contraceptie este o regula fundamentala,deci,,,cautati modalitatea de a achizitiona prezervative,intrcucat dintr-o joaca irationala poti avea probleme si,sincer,nu cred ca doresti asa ceva!!!Da,exista riscul de a ramane insarcinata daca se ajunge la ejaculare necontrolata!!!

Primul pas ,care trebuie facut este stapanirea mijlocului de contraceptie!
Al doilea pas consta in deschiderea fata de parinti,daca lucrurile se prezinta favorabil pentru voi doi!!!
Al treilea pas consta in protejarea pana la venirea urmatoarei menstre,dupa care iti poti tine sub control evolutia vietii sexuale!!
Al patrulea pas ar fi acela in stoparea acestui stil de a face dragoste!!Daca va iubiti,faceti-o total,firesc,fara intermitente nedorite,dar tinand cont de toate pericolele,care pot interveni!!!Iubirea este una singura,traiti-o frumos!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Decembrie 2012 08:46
Pai voi v-ati inceput viata sexuala, fara sa va asigurati ca aveti mijloace de contraceptie la indemana? E ca si cum ai juca ruleta ruseasca... Sigur ca se poate sa ramai daca nu folosesti prezervativul. Mai ales ca nici el nu e prea experimentat si probabil ca nu se poate controla foarte bine. Cati ani aveti? Eu zic sa lasati joaca de-a sexul... Daca nu stii ce sa faci, ar fi bine sa mergi la un ginecolog care sa te indrume, pentru ca nu e de joaca. Nu cred ca ai nevoie de copii la varsta ta... Iar un avort e treaba serioasa, nu e ca si cum ti-ai face o injectie.
Micaell
Postat pe 29 Decembrie 2012 10:11
De la: kudika_24353, la data 2012-12-29 00:09:31Buna seara! Scriu aceste randuri impreuna cu iubitul meu si am dori sa ne raspundeti cu sinceritate si sa va abtineti de la comentarii rautacioase care nu isi au rostul.

Avem o mica mare problema...daca se poate spune astfel...am plecat amandoi la parintii lui din afara tarii si nu am avut cum sa cumparam prezervative din motive bine intemeiate si nici nu avem cum sa cumparam cand mergem la cumparaturi...din cauza parintilor lui pentru ca mergem cu dansii...cu masina pana la cel mai apropiat supermarket facem 10 minute..

Ne-am inceput de curand viata sexuala...fara penetrare adanca ce-i drept pentu ca nu se poate din cauza durerii si iubitului meu ii este teama sa nu fie vreun risc de sarcina. Nu ajunge nici la jumatate din actul sexual pentru ca ii este frica de un eventual "accident" si se opreste. Am facut-o de cateva ori asa timp de 1-2 minute fara penetrare adanca.

Care este riscul de sarcina in acest caz daca am avut contact neprotejat? Este mare? Este mic?

Tin sa mentionez ca am simptomele urmatorului ciclu menstrual care trebuie sa vina dupa data de 1 (ultimul a venit pe 7 Decembrie) .

Insa pe net sunt multe articole cu simptome ale sarcinii ce se aseamana cu cele ale ciclului menstrual numai ca noi am inceput de vreo 10 zile viata sexuala (o zi da , o zi nu , cand am putut) .

Deci este risc ridicat de sarcina? Trebuie sa ne panicam tare?

Va multumim mult.


din ce religie faceti parte???
Zic religie pt ca cunosc alti tineri care au trecut prin asfel de cazuri asemanatoare.Cum s-au descurcat?-simpluau au dus o viat a sexuala normala si daca nu au avut ale sanse de contracepii,el ca barbat a ferito(intelegi ce inseamn a acest lucru?)
Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 10:54
Momentan ne ascudem de dansii pentru ca Tata socru e usor cu mentalitate invechita in ceea ce priveste sexul inainte de nunta. Suntem crestini ortodoxi si nici minori nu suntem. Probabil ca si-au dat si dansii seama ca de asta ne uitam la filme in fiecare seara... cnd am ramas singurei acasa zilele trecute era sa ne prinda tatal lui iar seara mama soacra la pus pe I. sa cate ceva si nu la vazut ...la care a facut urmatoarea remarca: Daca era pasarica lui M. imediat o vedeai! ...
oricum. O sa incercam sa mergem pana la supermarket pe jos sa vedem cum rezolvam cu pb contraceptivelor. Sincer nici mie nu imi place ca trebuie sa se opreasca asa brusc cand facem :)) .
Multumim mult de sfaturi, mai asteptam pareri.
kudika_24353
Postat pe 29 Decembrie 2012 12:52
Momentan ne ascudem de dansii pentru ca Tata socru e usor cu mentalitate invechita in ceea ce priveste sexul inainte de nunta. Suntem crestini ortodoxi si nici minori nu suntem. Probabil ca si-au dat si dansii seama ca de asta ne uitam la filme in fiecare seara... cnd am ramas singurei acasa zilele trecute era sa ne prinda tatal lui iar seara mama soacra la pus pe I. sa cate ceva si nu la vazut ...la care a facut urmatoarea remarca: Daca era pasarica lui M. imediat o vedeai! ...
oricum. O sa incercam sa mergem pana la supermarket pe jos sa vedem cum rezolvam cu pb contraceptivelor. Sincer nici mie nu imi place ca trebuie sa se opreasca asa brusc cand facem :)) .
Multumim mult de sfaturi, mai asteptam pareri.
kudika_24353
Postat pe 29 Decembrie 2012 12:52
De la: kudika_24353, la data 2012-12-29 12:52:47Momentan ne ascudem de dansii pentru ca Tata socru e usor cu mentalitate invechita in ceea ce priveste sexul inainte de nunta. Suntem crestini ortodoxi si nici minori nu suntem. Probabil ca si-au dat si dansii seama ca de asta ne uitam la filme in fiecare seara... cnd am ramas singurei acasa zilele trecute era sa ne prinda tatal lui iar seara mama soacra la pus pe I. sa cate ceva si nu la vazut ...la care a facut urmatoarea remarca: Daca era pasarica lui M. imediat o vedeai! ...
oricum. O sa incercam sa mergem pana la supermarket pe jos sa vedem cum rezolvam cu pb contraceptivelor. Sincer nici mie nu imi place ca trebuie sa se opreasca asa brusc cand facem :)) .
Multumim mult de sfaturi, mai asteptam pareri.[/quote
Draga mea,dormiti in aceeasi casa,in aceeasi camera,in acelasi pat,iar soacra ta ia spus baiatului ceva cu subinteles,atunci eu zic ca soacra nu are nimic impotriva si va dat de inteles ca santeti liberi sa faceti ce doriti!!!
Asa ca datii batai fara rusine si frica!!!

Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 13:05
De la: kudika_24353, la data 2012-12-29 12:52:48Momentan ne ascudem de dansii pentru ca Tata socru e usor cu mentalitate invechita in ceea ce priveste sexul inainte de nunta. Suntem crestini ortodoxi si nici minori nu suntem. Probabil ca si-au dat si dansii seama ca de asta ne uitam la filme in fiecare seara... cnd am ramas singurei acasa zilele trecute era sa ne prinda tatal lui iar seara mama soacra la pus pe I. sa cate ceva si nu la vazut ...la care a facut urmatoarea remarca: Daca era pasarica lui M. imediat o vedeai! ...
oricum. O sa incercam sa mergem pana la supermarket pe jos sa vedem cum rezolvam cu pb contraceptivelor. Sincer nici mie nu imi place ca trebuie sa se opreasca asa brusc cand facem :)) .
Multumim mult de sfaturi, mai asteptam pareri.




Problema este la voi,nu la viitorii socri,lasati falsa pudoare si comunicati,fiti degajati si comportati-va firesc!!!!A face dragoste cu persoana iubita este unul dintre cele mai minunate lucruri,si nu vad motivul pentru care tatal iubitului tau face pe conservatorul,atata timp cat te-a acceptat in casa domniei sale!!!Vrea sa para ceea ce nu este de fapt!!!Rezolvati-va problema fara a face din asta una dintre crizele existentiale ale omenirii!!!Este un act intim,care cere discretie si decenta,nu va afisati mai mult decat este cazul,procedati cu bun simt in tot ceea ce doriti sa intreprindeti!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Decembrie 2012 14:06
Noi vrem sa stim daca pana acum este vreun risc de sarcina...nu am vrea momentan sa ne trezim cu o astfel de problema. vrem intai sa finalizam scoala si dupa aceea cel mai probabil.

Astept acum sa imi vina menstra dp 1.
kudika_24353
Postat pe 29 Decembrie 2012 17:40

Care este riscul de sarcina in acest caz daca am avut contact neprotejat? Este mare? Este mic?

Tin sa mentionez ca am simptomele urmatorului ciclu menstrual care trebuie sa vina dupa data de 1 (ultimul a venit pe 7 Decembrie) .

Insa pe net sunt multe articole cu simptome ale sarcinii ce se aseamana cu cele ale ciclului menstrual numai ca noi am inceput de vreo 10 zile viata sexuala (o zi da , o zi nu , cand am putut) .

Deci este risc ridicat de sarcina? Trebuie sa ne panicam tare?

Va multumim mult.
[/quote]

Pai te-a penetrat s-au nu eu nu mai inteleg nimik!
Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 17:51
De la: Titanika, la data 2012-12-29 17:51:39
Care este riscul de sarcina in acest caz daca am avut contact neprotejat? Este mare? Este mic?

Tin sa mentionez ca am simptomele urmatorului ciclu menstrual care trebuie sa vina dupa data de 1 (ultimul a venit pe 7 Decembrie) .

Insa pe net sunt multe articole cu simptome ale sarcinii ce se aseamana cu cele ale ciclului menstrual numai ca noi am inceput de vreo 10 zile viata sexuala (o zi da , o zi nu , cand am putut) .

Deci este risc ridicat de sarcina? Trebuie sa ne panicam tare?

Va multumim mult.


Pai te-a penetrat s-au nu eu nu mai inteleg nimik! [/quote]
a bagat-o,dar nu adanc
yumy
Postat pe 29 Decembrie 2012 17:53
De la: Titanika, la data 2012-12-29 17:51:39
Pai te-a penetrat s-au nu eu nu mai inteleg nimik!

se scrie sau ca sa fiu rea si cu tine pe anul asta
yumy
Postat pe 29 Decembrie 2012 17:55
De la: yumy, la data 2012-12-29 17:55:03
De la: Titanika, la data 2012-12-29 17:51:39
Pai te-a penetrat s-au nu eu nu mai inteleg nimik!

se scrie sau ca sa fiu rea si cu tine pe anul asta


ye-te-te ma doare taman la 5 m in spate si-ti racesti gatul de pomana!!!! poti sa fi rea cu cine vrei
Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 17:59
De la: Titanika, la data 2012-12-29 17:59:43
De la: yumy, la data 2012-12-29 17:55:03
De la: Titanika, la data 2012-12-29 17:51:39
Pai te-a penetrat s-au nu eu nu mai inteleg nimik!

se scrie sau ca sa fiu rea si cu tine pe anul asta


ye-te-te ma doare taman la 5 m in spate si-ti racesti gatul de pomana!!!! poti sa fi rea cu cine vrei

haha nu-mi racesc gatul si oricume sti sanctionata, asa ca de sfarsit de an daca nu platesti amenda se tripleaza
Stii ca nu e frumos sa pui liniute unde nu trebuie...doar nu vrei ca linita ta pusa aiurea sa apara pe testul de sarcina al fetei?!
yumy
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:04
De la: yumy, la data 2012-12-29 18:04:11
De la: Titanika, la data 2012-12-29 17:59:43
De la: yumy, la data 2012-12-29 17:55:03
De la: Titanika, la data 2012-12-29 17:51:39
Pai te-a penetrat s-au nu eu nu mai inteleg nimik!

se scrie sau ca sa fiu rea si cu tine pe anul asta


ye-te-te ma doare taman la 5 m in spate si-ti racesti gatul de pomana!!!! poti sa fi rea cu cine vrei

haha nu-mi racesc gatul si oricume sti sanctionata, asa ca de sfarsit de an daca nu platesti amenda se tripleaza
Stii ca nu e frumos sa pui liniute unde nu trebuie...doar nu vrei ca linita ta pusa aiurea sa apara pe testul de sarcina al fetei?!


depinde cat de "lunga" a fost liniuta
Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:08
De la: Titanika, la data 2012-12-29 18:08:05
depinde cat de "lunga" a fost liniuta

nu mai speria fata
yumy
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:13

Ne-am inceput de curand viata sexuala...fara penetrare adanca ce-i drept pentu ca nu se poate din cauza durerii si iubitului meu ii este teama sa nu fie vreun risc de sarcina. Nu ajunge nici la jumatate din actul sexual pentru ca ii este frica de un eventual "accident" si se opreste. Am facut-o de cateva ori asa timp de 1-2 minute fara penetrare adanca.
Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:20

Ne-am inceput de curand viata sexuala...fara penetrare adanca ce-i drept pentu ca nu se poate din cauza durerii si iubitului meu ii este teama sa nu fie vreun risc de sarcina. Nu ajunge nici la jumatate din actul sexual pentru ca ii este frica de un eventual "accident" si se opreste. Am facut-o de cateva ori asa timp de 1-2 minute fara penetrare adanca.
Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:22
unde imi este raspunsul
Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:23
De la: Titanika, la data 2012-12-29 18:23:57unde imi este raspunsul

vezi ce se intampla daca vorbesti prostii
yumy
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:24
De la: yumy, la data 2012-12-29 18:13:02
De la: Titanika, la data 2012-12-29 18:08:05
depinde cat de "lunga" a fost liniuta

nu mai speria fata


Nu vreau s-o necajesc,pai eu cred ca baiatul o fereste din spusele ei sigur de aceea se opreste din actul sexual,ese posibil sa nu fi ramas gravida,sau sa fi ramas trebuie sa discute cu el,dar pt linistea ei e mai bine sa-si cumpere un test de sarcina!!!
Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:28
De la: yumy, la data 2012-12-29 18:24:49
De la: Titanika, la data 2012-12-29 18:23:57unde imi este raspunsul

vezi ce se intampla daca vorbesti prostii


bai te ti ca raia de mine fatuco,da ce-ti facui???
Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:30
De la: Titanika, la data 2012-12-29 18:30:22
De la: yumy, la data 2012-12-29 18:24:49
De la: Titanika, la data 2012-12-29 18:23:57unde imi este raspunsul

vezi ce se intampla daca vorbesti prostii


bai te ti ca raia de mine fatuco,da ce-ti facui???

gresisi, nu te anuntai ca te sanctionez glumesc
acum on topic, eu cred ca fata se sperie degeaba. eu aveam o colega la fac care facea sex neprotejat, desi era cu prietenul de 2 ani, mereu era speriata la facultate ca e insarcinata, era cu testul de sarcina lunar in geanta, i-am zis-o odata bai fetica nu ai cum sa ramai gravida luna de luna si daca nu vrei asta de ce nu te duci la ginecolog sa iti dea anticonceptionale? raspunsul ei m-a lasat masca cica pt ca ii place sa simta riscul. Si in prezent e tot cu testul de sarcina ptin toaletele facultatii Cred ca e cel mai fidel cumparator de teste de sarcina=))
yumy
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:36
De la: yumy, la data 2012-12-29 18:36:22
De la: Titanika, la data 2012-12-29 18:30:22
De la: yumy, la data 2012-12-29 18:24:49
De la: Titanika, la data 2012-12-29 18:23:57unde imi este raspunsul

vezi ce se intampla daca vorbesti prostii


bai te ti ca raia de mine fatuco,da ce-ti facui???

gresisi, nu te anuntai ca te sanctionez glumesc
acum on topic, eu cred ca fata se sperie degeaba. eu aveam o colega la fac care facea sex neprotejat, desi era cu prietenul de 2 ani, mereu era speriata la facultate ca e insarcinata, era cu testul de sarcina lunar in geanta, i-am zis-o odata bai fetica nu ai cum sa ramai gravida luna de luna si daca nu vrei asta de ce nu te duci la ginecolog sa iti dea anticonceptionale? raspunsul ei m-a lasat masca cica pt ca ii place sa simta riscul. Si in prezent e tot cu testul de sarcina ptin toaletele facultatii Cred ca e cel mai fidel cumparator de teste de sarcina=))[/quote

pai eu stiam ca la faculta studentii primeau anticonceptionalele gratuit,s-a schimbat legea?si mai primeau si prezervative,imi aducea fiemea si aveam sertarul plin,ii dadea sotul lui fiummiu sa le puna in aplicare!!!
Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:46
De la: Titanika, la data 2012-12-29 18:46:11
pai eu stiam ca la faculta studentii primeau anticonceptionalele gratuit,s-a schimbat legea?si mai primeau si prezervative,imi aducea fiemea si aveam sertarul plin,ii dadea sotul lui fiummiu sa le puna in aplicare!!!

Serios? la ce facultate? ca eu inca nu am auzit de asta, sau poate inca nu a ajuns campania si in facultatile din bucuresti
yumy
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:50
De la: yumy, la data 2012-12-29 18:50:58
De la: Titanika, la data 2012-12-29 18:46:11
pai eu stiam ca la faculta studentii primeau anticonceptionalele gratuit,s-a schimbat legea?si mai primeau si prezervative,imi aducea fiemea si aveam sertarul plin,ii dadea sotul lui fiummiu sa le puna in aplicare!!!

Serios? la ce facultate? ca eu inca nu am auzit de asta, sau poate inca nu a ajuns campania si in facultatile din bucuresti

prin 2004,imi povestea fata mea, ca noi vorbim de toate santem cele mai bune prietene
Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:57
De la: Titanika, la data 2012-12-29 18:57:17
De la: yumy, la data 2012-12-29 18:50:58
De la: Titanika, la data 2012-12-29 18:46:11
pai eu stiam ca la faculta studentii primeau anticonceptionalele gratuit,s-a schimbat legea?si mai primeau si prezervative,imi aducea fiemea si aveam sertarul plin,ii dadea sotul lui fiummiu sa le puna in aplicare!!!

Serios? la ce facultate? ca eu inca nu am auzit de asta, sau poate inca nu a ajuns campania si in facultatile din bucuresti

prin 2004,imi povestea fata mea, ca noi vorbim de toate santem cele mai bune prietene

pai zi asa, in 2004 eram la liceu si ne dadeau si noua prezervative dar gata s-au dus vremurile alea
yumy
Postat pe 29 Decembrie 2012 19:00
De la: yumy, la data 2012-12-29 19:00:35
De la: Titanika, la data 2012-12-29 18:57:17
De la: yumy, la data 2012-12-29 18:50:58
De la: Titanika, la data 2012-12-29 18:46:11
pai eu stiam ca la faculta studentii primeau anticonceptionalele gratuit,s-a schimbat legea?si mai primeau si prezervative,imi aducea fiemea si aveam sertarul plin,ii dadea sotul lui fiummiu sa le puna in aplicare!!!

Serios? la ce facultate? ca eu inca nu am auzit de asta, sau poate inca nu a ajuns campania si in facultatile din bucuresti

prin 2004,imi povestea fata mea, ca noi vorbim de toate santem cele mai bune prietene

pai zi asa, in 2004 eram la liceu si ne dadeau si noua prezervative dar gata s-au dus vremurile alea

aha,deci s-a dus baba cu colacii acum inteleg de ce tineretul este asa de disperat
Titanika
Postat pe 29 Decembrie 2012 19:05
De la: kudika_24353, la data 2012-12-29 17:40:03 Noi vrem sa stim daca pana acum este vreun risc de sarcina...nu am vrea momentan sa ne trezim cu o astfel de problema. vrem intai sa finalizam scoala si dupa aceea cel mai probabil.

Astept acum sa imi vina menstra dp 1.



Raspunsul este NU!
kudika_15804
Postat pe 29 Decembrie 2012 19:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intalniri 23 De la: gratuit89 4 Decembrie 2009 10:56
Pozitii ;) 27 De la: fergieum 18 Iulie 2011 00:09
Primul Sarut 17 De la: arpydia 14 Septembrie 2010 11:17
... 5 De la: kudika074029 31 Octombrie 2009 01:00
RASA MASCULINA 80 De la: monaram 27 Mai 2009 10:13