Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac,despartire sau ce?

Buna.Am intalnit un baiat cand lucram la o cafenea acum jumatate de an.In decembrie am vb,ne am sarutat de cateva ori.Acum cateva zile iar ne-am vazut si a inceput sa mi spuna ca ma place foarte mult,am iesit in oras si din discutii mi a spus ca el vrea sa se casatoareasca cu mine peste 2 ani.Eu nu sunt indragostita de el,m-am dus cu el doar sa vad ce se intampla dar am realizat ca il ranesc daca stau cu el doar sa treaca timpul.El nu arata la fizic prea bine dar ma gandesc ca sufletul lui e bun dar in acelasi timp nu vreau sa se uite lumea ciudat la mine.El are 28 ani,n-ar fii o problema dar nu ma simt atrasa de el,nu imi e dor sa ma stranga in brate.Nu stiu ce sa fac,sa-l parasesc sau sa vad daca e ceva de viitor chiar daca nu sunt prea atrasa de el.El e indragostit dar eu nu,ma tem ca deja il fac sa sufere prea mult si daca raman si daca ma despart cand poate nu ar fii trebuit sa fim impreuna,dar eu m-am aruncat fara sa ma gandesc la sentimentele lui.
bulish
Postat pe 7 Ianuarie 2013 08:45
De la: bulish, la data 2013-01-07 08:45:02Buna.Am intalnit un baiat cand lucram la o cafenea acum jumatate de an.In decembrie am vb,ne am sarutat de cateva ori.Acum cateva zile iar ne-am vazut si a inceput sa mi spuna ca ma place foarte mult,am iesit in oras si din discutii mi a spus ca el vrea sa se casatoareasca cu mine peste 2 ani.Eu nu sunt indragostita de el,m-am dus cu el doar sa vad ce se intampla dar am realizat ca il ranesc daca stau cu el doar sa treaca timpul.El nu arata la fizic prea bine dar ma gandesc ca sufletul lui e bun dar in acelasi timp nu vreau sa se uite lumea ciudat la mine.El are 28 ani,n-ar fii o problema dar nu ma simt atrasa de el,nu imi e dor sa ma stranga in brate.Nu stiu ce sa fac,sa-l parasesc sau sa vad daca e ceva de viitor chiar daca nu sunt prea atrasa de el.El e indragostit dar eu nu,ma tem ca deja il fac sa sufere prea mult si daca raman si daca ma despart cand poate nu ar fii trebuit sa fim impreuna,dar eu m-am aruncat fara sa ma gandesc la sentimentele lui.



Fii onesta si spune-i adevarul si iesi din aceasta comedie!!!!Nu-ti bate joc de el si de tine,daca nu exista reciprocitate in sentimente,ce rost are sa continui ceva,care nu iti face placere,ar fi nedrept pentru amandoi!!Sinceritatea este o calitate umana,si chiar daca este desconsiderata tot timpul,insusesteti-o,iti va fi mult mai bine si nici nu vei mai pune intrebari pe acest forum!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Ianuarie 2013 08:55
nu vreau sa fiu rea,acum nu as putea sa ma despart de el pentru ca peste putin timp este ziua lui,si n-ar vrea sa si faca impresia ca sunt o scorpie.
bulish
Postat pe 7 Ianuarie 2013 09:47
nici nu stiu cum sa-i spun ca nu vreau sa mai fiu cu el, am sa mi pierd un amic doar pt ca nu stau sa analizez ce fac.ziua lui e peste 2 saptamani. ce sa fac? probabil nici nu o sa mai vb cu mine nici prietenii pe care ii cunosc de cand ieseau unde lucrasem eu.
bulish
Postat pe 7 Ianuarie 2013 09:54
De la: bulish, la data 2013-01-07 09:47:48nu vreau sa fiu rea,acum nu as putea sa ma despart de el pentru ca peste putin timp este ziua lui,si n-ar vrea sa si faca impresia ca sunt o scorpie.



Daca a spune adevarul este o manifestare de rautate ,in acest caz,esti libera sa procedezi cum consideri de cuviinta!!!Nimeni nu iti poate impune un anumit comportament,dar nici sa profiti de prezenta lui,de teama ca nu va mai vorbi nimeni cu tine,nu este solutia optima,te-ai minti in continuare,intr-o relatie,care nu-ti aduce bucurie in suflet!!!Cred ca teama de singuratate te retine de la a te desparti de el,mai putin neveridicitatea sentimentelor tale pentru el!!!Conteaza mai mult anturajul,decat a fi onesta,sincer,Nu am ce sfat sa-ti mai dau,va veni ziua in care iubitul tau isi va da seama de impasibilitatea ta si va fi mult mai dureros,dar ,ca de obicei,respect deciziile oamenilor!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Ianuarie 2013 10:04
De la: bulish, la data 2013-01-07 09:47:48nu vreau sa fiu rea,acum nu as putea sa ma despart de el pentru ca peste putin timp este ziua lui,si n-ar vrea sa si faca impresia ca sunt o scorpie.


Oricum te va considera scorpie, indiferent de momentul in care ii vei da papucii.

Incearca pe viitor, sa nu te mai implici in ceva, daca simti ca nu ai niciun fel de tragere de inima sau sentiment pentru acel ceva sau pentru cineva.
Viorica_Franziska
Postat pe 8 Ianuarie 2013 12:14
De la: bulish, la data 2013-01-07 09:54:29nici nu stiu cum sa-i spun ca nu vreau sa mai fiu cu el, am sa mi pierd un amic doar pt ca nu stau sa analizez ce fac.ziua lui e peste 2 saptamani. ce sa fac? probabil nici nu o sa mai vb cu mine nici prietenii pe care ii cunosc de cand ieseau unde lucrasem eu.


De ce incerci sa pastrezi aparentele in tot ceea ce faci? Ai numai de pierdut daca faci asta. Spune si incearca sa faci tot ceea ce simti. Poate nu vei avea tot timpul curajul de a spune sau a face ceea ce simti in totalitate, dar macar incearca pe cai ocolite, cu diplomatie, cu umor, sa spui ceea ce gandesti.

Si nu te mai scuza si nu te mai simti vinovata pentru toti neica nimeni din jurul tau, care se simt avizati de cuvintele tale sau gesturile tale, desi nu ii privesc pe ei personal toate acele gesturi sau cuvinte.

Nu te mai scuza si nu te mai simti vinovata pentru astfel de lepre.
Viorica_Franziska
Postat pe 8 Ianuarie 2013 12:22
Cu o fata de cucernica irezistibila,Parsiva Franceska_22127 priveste tablourile din muzeu:
-Ce tablouri mizerabile aveti pe aici...
Paznicul:
-Alea nu sunt tablouri Doamna Parsiva Franceska_22127,alea sunt oglinzi !!!!
EXCELENTUL
Postat pe 8 Ianuarie 2013 12:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
esenta tare 358 De la: contesina 15 Iunie 2011 19:05
Mama singura 90 De la: kudika195501 8 Februarie 2011 22:23
Ce sa fac?Pe care il iubesc? 26 De la: manumarius 31 Mai 2010 20:20
cadouri :X 4 De la: kudika_13034 25 August 2012 16:04
De ce l-am ales pe EL? 39 De la: kudika098645 3 Martie 2010 00:59