Setari Cookie-uri

Ce sa fac?!

Buna eu sunt Camy!

Va voi povesti pe scurt povestea mea la care nu prea pot sa gasesc raspunsul singura, a-si avea nevoie de putin ajutor din partea voastra. Va rog fara jigniri vreau doar un sfat sincer! Acum 6 luni si un pic am cunoscut un baiat foarte simpatic cu care odata cu trecerea timpului am inceput sa ma inteleg din ce in ce mai bine. Ne scriam zilnic pe net, ne tremiteam mesaje si ne intalneam destul de des ajungand repede la statutul de prietenii foarte buni. Insa dupa un timp baiatul a venit la mine sa-i fac cunostiinta cu parintii mei deoarece devenindumi prieten foarte bun mi s-a parut ceva normal. Parintii mei l-au cunoscut si au avut o parere foarte buna despre el. Dupa acestea mai venea pe la mine si ne uitam la comedii sau diverse, pana odata cand in timpul comediei m-a luat in brate si m-a sarutat, zambindu-mi intr-un mod in care nu-mi mai zambise pana atunci. Am continuat tot asa timp de o luna si ceva desi nu mi sa parut corect deoarece noi ne purtam de parca eram impreuna insa noi oficial eram tot la statutul de prieteni. Intr-o zi am hotarat sa-i spun ce simt pentru el, i-am spus ca imi place de el mai mult decat un simplu amic si ca incet, incet ma indragostesc de el. El insa nu s-a putut uita in ochii mei si mi-a spus ca nu e genul care sa fie asa direct cu o fata la chestii de genul asta. Insa in continuare s-a purtat foarte frumos cu mine ca si cum m-ar placea si el, dar nu mi-a spus nimic. De revelion a venit cu mine unde am stat 3 zile si a fost totul asa frumos la fel se purta foarte dragastos cu mine insa dupa ce ne-am intors acasa incet, incet s-a schimbat destul de mult zic eu. Vorbim destul de rar pe net, prin mesaje, de iesit nu prea mai iesim. Ce sa inteleg din asta, ca ma place, dar nu stie cum sa-mi spuna sau ca pur si simplu el vrea sa fim doar prieteni si atat? Va rog un sfat sincer. Va multumesc tuturor anticipat! am mai postat odata acelasi lucru doar ca mi-am dezactivat din greseala celalalt cont. Si vreau neaparat sa aflu niste pareri si sfaturi cu privire la acest subiect.
kudika_25190
Postat pe 6 Ianuarie 2013 19:41
De la: kudika_25190, la data 2013-01-06 19:41:57Buna eu sunt Camy!

Va voi povesti pe scurt povestea mea la care nu prea pot sa gasesc raspunsul singura, a-si avea nevoie de putin ajutor din partea voastra. Va rog fara jigniri vreau doar un sfat sincer! Acum 6 luni si un pic am cunoscut un baiat foarte simpatic cu care odata cu trecerea timpului am inceput sa ma inteleg din ce in ce mai bine. Ne scriam zilnic pe net, ne tremiteam mesaje si ne intalneam destul de des ajungand repede la statutul de prietenii foarte buni. Insa dupa un timp baiatul a venit la mine sa-i fac cunostiinta cu parintii mei deoarece devenindumi prieten foarte bun mi s-a parut ceva normal. Parintii mei l-au cunoscut si au avut o parere foarte buna despre el. Dupa acestea mai venea pe la mine si ne uitam la comedii sau diverse, pana odata cand in timpul comediei m-a luat in brate si m-a sarutat, zambindu-mi intr-un mod in care nu-mi mai zambise pana atunci. Am continuat tot asa timp de o luna si ceva desi nu mi sa parut corect deoarece noi ne purtam de parca eram impreuna insa noi oficial eram tot la statutul de prieteni. Intr-o zi am hotarat sa-i spun ce simt pentru el, i-am spus ca imi place de el mai mult decat un simplu amic si ca incet, incet ma indragostesc de el. El insa nu s-a putut uita in ochii mei si mi-a spus ca nu e genul care sa fie asa direct cu o fata la chestii de genul asta. Insa in continuare s-a purtat foarte frumos cu mine ca si cum m-ar placea si el, dar nu mi-a spus nimic. De revelion a venit cu mine unde am stat 3 zile si a fost totul asa frumos la fel se purta foarte dragastos cu mine insa dupa ce ne-am intors acasa incet, incet s-a schimbat destul de mult zic eu. Vorbim destul de rar pe net, prin mesaje, de iesit nu prea mai iesim. Ce sa inteleg din asta, ca ma place, dar nu stie cum sa-mi spuna sau ca pur si simplu el vrea sa fim doar prieteni si atat? Va rog un sfat sincer. Va multumesc tuturor anticipat! am mai postat odata acelasi lucru doar ca mi-am dezactivat din greseala celalalt cont. Si vreau neaparat sa aflu niste pareri si sfaturi cu privire la acest subiect.




Draga mea,Revelionul a trecut!!!!!Sase luni de prietenie !!!!!Mult prea putin,,,lasa-l sa se comporte ca un tanar cat de cat responsabil!!Ce varsta aveti????????Ai gresit marturisindu-i sentimentele tale ,aceasta este greseala capitala,pe care o fac majoritatea tinerelor si de care nu te-ai dezis!!!!!!Lasa-l in pace,,,,timpul va va arata ce anume trebuie sa faceti,daca va mai fi cazul!!
kudika_15804
Postat pe 6 Ianuarie 2013 19:49
Avem 20 de ani amandoi. Deobicei nu cer sfaturi pe site0uri de genul. Dar chiar nu stiu ce sa fac. Sa merg mai departe sau sa mai astept putin. Stiu ca am gresit, dar ce era sa fac din moment ce el indirect imi dadea de inteles ca totul e reciproc? Am zis sa fac eu primul pas desi nu trebuia, i-am spus. Iar acum nu mai inteleg ce se intampla..
kudika_25190
Postat pe 6 Ianuarie 2013 19:57
De la: kudika_25190, la data 2013-01-06 19:57:07Avem 20 de ani amandoi. Deobicei nu cer sfaturi pe site-uri de genul. Dar chiar nu stiu ce sa fac. Sa merg mai departe sau sa mai astept putin. Stiu ca am gresit, dar ce era sa fac din moment ce el indirect imi dadea de inteles ca totul e reciproc? Am zis sa fac eu primul pas desi nu trebuia, i-am spus. Iar acum nu mai inteleg ce se intampla..
kudika_25190
Postat pe 6 Ianuarie 2013 19:57
De la: kudika_25190, la data 2013-01-06 19:41:57Buna eu sunt Camy!

Va voi povesti pe scurt povestea mea la care nu prea pot sa gasesc raspunsul singura, a-si avea nevoie de putin ajutor din partea voastra. Va rog fara jigniri vreau doar un sfat sincer! Acum 6 luni si un pic am cunoscut un baiat foarte simpatic cu care odata cu trecerea timpului am inceput sa ma inteleg din ce in ce mai bine. Ne scriam zilnic pe net, ne tremiteam mesaje si ne intalneam destul de des ajungand repede la statutul de prietenii foarte buni. Insa dupa un timp baiatul a venit la mine sa-i fac cunostiinta cu parintii mei deoarece devenindumi prieten foarte bun mi s-a parut ceva normal. Parintii mei l-au cunoscut si au avut o parere foarte buna despre el. Dupa acestea mai venea pe la mine si ne uitam la comedii sau diverse, pana odata cand in timpul comediei m-a luat in brate si m-a sarutat, zambindu-mi intr-un mod in care nu-mi mai zambise pana atunci. Am continuat tot asa timp de o luna si ceva desi nu mi sa parut corect deoarece noi ne purtam de parca eram impreuna insa noi oficial eram tot la statutul de prieteni. Intr-o zi am hotarat sa-i spun ce simt pentru el, i-am spus ca imi place de el mai mult decat un simplu amic si ca incet, incet ma indragostesc de el. El insa nu s-a putut uita in ochii mei si mi-a spus ca nu e genul care sa fie asa direct cu o fata la chestii de genul asta. Insa in continuare s-a purtat foarte frumos cu mine ca si cum m-ar placea si el, dar nu mi-a spus nimic. De revelion a venit cu mine unde am stat 3 zile si a fost totul asa frumos la fel se purta foarte dragastos cu mine insa dupa ce ne-am intors acasa incet, incet s-a schimbat destul de mult zic eu. Vorbim destul de rar pe net, prin mesaje, de iesit nu prea mai iesim. Ce sa inteleg din asta, ca ma place, dar nu stie cum sa-mi spuna sau ca pur si simplu el vrea sa fim doar prieteni si atat? Va rog un sfat sincer. Va multumesc tuturor anticipat! am mai postat odata acelasi lucru doar ca mi-am dezactivat din greseala celalalt cont. Si vreau neaparat sa aflu niste pareri si sfaturi cu privire la acest subiect.
cheama-l la tine si lasa-l sa te f*ta
EXCELENTUL
Postat pe 6 Ianuarie 2013 20:00
De la: kudika_25190, la data 2013-01-06 19:57:07Avem 20 de ani amandoi. Deobicei nu cer sfaturi pe site0uri de genul. Dar chiar nu stiu ce sa fac. Sa merg mai departe sau sa mai astept putin. Stiu ca am gresit, dar ce era sa fac din moment ce el indirect imi dadea de inteles ca totul e reciproc? Am zis sa fac eu primul pas desi nu trebuia, i-am spus. Iar acum nu mai inteleg ce se intampla..




Repet,au trecut sarbatorile !!!!Intelegi ce anume vreau sa-ti spun?????Sunteti inca doi copii,nu dispera,ai tot timpul din lume pntru a cunoaste tineri,nu forta nota,caci nu se cade!!!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Ianuarie 2013 20:21
De la: kudika_15804, la data 2013-01-06 20:21:04
De la: kudika_25190, la data 2013-01-06 19:57:07Avem 20 de ani amandoi. Deobicei nu cer sfaturi pe site0uri de genul. Dar chiar nu stiu ce sa fac. Sa merg mai departe sau sa mai astept putin. Stiu ca am gresit, dar ce era sa fac din moment ce el indirect imi dadea de inteles ca totul e reciproc? Am zis sa fac eu primul pas desi nu trebuia, i-am spus. Iar acum nu mai inteleg ce se intampla..




Repet,au trecut sarbatorile !!!!Intelegi ce anume vreau sa-ti spun?????Sunteti inca doi copii,nu dispera,ai tot timpul din lume pntru a cunoaste tineri,nu forta nota,caci nu se cade!!!!!


Da inteleg multumesc!
kudika_25190
Postat pe 6 Ianuarie 2013 20:30
De la: kudika_25190, la data 2013-01-06 19:41:57Buna eu sunt Camy!

Va voi povesti pe scurt povestea mea la care nu prea pot sa gasesc raspunsul singura, a-si avea nevoie de putin ajutor din partea voastra. Va rog fara jigniri vreau doar un sfat sincer! Acum 6 luni si un pic am cunoscut un baiat foarte simpatic cu care odata cu trecerea timpului am inceput sa ma inteleg din ce in ce mai bine. Ne scriam zilnic pe net, ne tremiteam mesaje si ne intalneam destul de des ajungand repede la statutul de prietenii foarte buni. Insa dupa un timp baiatul a venit la mine sa-i fac cunostiinta cu parintii mei deoarece devenindumi prieten foarte bun mi s-a parut ceva normal. Parintii mei l-au cunoscut si au avut o parere foarte buna despre el. Dupa acestea mai venea pe la mine si ne uitam la comedii sau diverse, pana odata cand in timpul comediei m-a luat in brate si m-a sarutat, zambindu-mi intr-un mod in care nu-mi mai zambise pana atunci. Am continuat tot asa timp de o luna si ceva desi nu mi sa parut corect deoarece noi ne purtam de parca eram impreuna insa noi oficial eram tot la statutul de prieteni. Intr-o zi am hotarat sa-i spun ce simt pentru el, i-am spus ca imi place de el mai mult decat un simplu amic si ca incet, incet ma indragostesc de el. El insa nu s-a putut uita in ochii mei si mi-a spus ca nu e genul care sa fie asa direct cu o fata la chestii de genul asta. Insa in continuare s-a purtat foarte frumos cu mine ca si cum m-ar placea si el, dar nu mi-a spus nimic. De revelion a venit cu mine unde am stat 3 zile si a fost totul asa frumos la fel se purta foarte dragastos cu mine insa dupa ce ne-am intors acasa incet, incet s-a schimbat destul de mult zic eu. Vorbim destul de rar pe net, prin mesaje, de iesit nu prea mai iesim. Ce sa inteleg din asta, ca ma place, dar nu stie cum sa-mi spuna sau ca pur si simplu el vrea sa fim doar prieteni si atat? Va rog un sfat sincer. Va multumesc tuturor anticipat! am mai postat odata acelasi lucru doar ca mi-am dezactivat din greseala celalalt cont. Si vreau neaparat sa aflu niste pareri si sfaturi cu privire la acest subiect.


Sunt de parere ca el nu stie ce vrea la acest moment, insa daca va dori sa aiba o relatie cu tine, sunt convinsa ca va gasi el o modalitate sa-ti arate si sa-ti spuna lucrul acesta.

Incearca sa stai o perioada de timp departe de el, iar atunci cand va veti reintalni, spune-i ca daca nu-si doreste o relatie de iubire de la tine sa nu te mai sarute, sa te mai imbratiseze, sa te stranga in brate etc

El trebuie sa priceapa ca anumite comportamente nu sunt de tolerat, atunci cand nu-ti doresti decat o simpla amicitie de la un om.
Viorica_Franziska
Postat pe 8 Ianuarie 2013 12:31
Off-topic: ma uit cum unii uita ca au avut si ei 20 de ani, uita ca suntem macinati de indoieli la orice varsta. Unii mai uita ca si la 20 de ani, suferim din dragoste, iar suferinta in dragoste e una dintre cele mai amare suferinte, indiferent de varsta.

Cum pot unii sa repeada un om care sufera si sa-i spuna sec "esti copil, termina cu prostiile" ?
Viorica_Franziska
Postat pe 8 Ianuarie 2013 12:36
Se spune ca primele 6 luni sunt decisive intr-o relatie, daca nu sunt depasite, atunci nu exista compatibilitate intre cei doi!Tind sa cred ca este adevarat...
rondina
Postat pe 8 Ianuarie 2013 16:57
De la: kudika_25190, la data 2013-01-06 19:57:07Avem 20 de ani amandoi. Deobicei nu cer sfaturi pe site0uri de genul. Dar chiar nu stiu ce sa fac. Sa merg mai departe sau sa mai astept putin. Stiu ca am gresit, dar ce era sa fac din moment ce el indirect imi dadea de inteles ca totul e reciproc? Am zis sa fac eu primul pas desi nu trebuia, i-am spus. Iar acum nu mai inteleg ce se intampla..

Ori l-ai speriat, ori nu e interesat de tine la modul la care vrei tu. Mai asteapta vreo 3 luni, daca el nu mai face vreo miscare, mergi mai departe!
Armain
Postat pe 8 Ianuarie 2013 18:22
L ai adus in casa la parintii tai pentru ce? v ati uitat la film..in timp ce voi va cunosteati de 6 luni. pastreaza prietenia, daca asa i ai zis de la inceput, ce vrei sa zica el? sunteti prieteni foarte buni, va povestiti orice...i ai povestit si de vreun ex sau ca iti place de vreun baiat..in tot acest timp. daca da, atunci gandestete daca este dragoste, sau chiar ai simtit ca trebuie sa fie prietenie. Poti sa aduci baiatu sa il prezinti parintilor, doar daca e ceva serios intre voi, sau daca cer parintii tai sa il cunoasca, nu asa.. banuiesc ca parintii tai s au gandit ca este un viitor iubit,pe care ai vrut f mult sa ii prezinti. fi putin mai atenta !baiatul este putin confuz prin compartamentul tau.. nu zic acum, ca asa este. doar tu stii ce simte el, tu il cunosti.
kudika_595
Postat pe 8 Ianuarie 2013 21:22
Eºti tânãrã. Poate cã bãiatul vrea sa fiþi doar prieteni, nu iubiþi. E greu sã-þi dau un sfat. Consultã-þi ºi inima ºi ...mintea. Poate ar trebui sã renunþi. Nu poþi iubi pe cineva care nu are sentimente profunde pt. tine.Dragostea nu se cerºeºte.
Titita4
Postat pe 9 Ianuarie 2013 23:04
De la: kudika_22127, la data 2013-01-08 12:36:10Off-topic: ma uit cum unii uita ca au avut si ei 20 de ani, uita ca suntem macinati de indoieli la orice varsta. Unii mai uita ca si la 20 de ani, suferim din dragoste, iar suferinta in dragoste e una dintre cele mai amare suferinte, indiferent de varsta.

Cum pot unii sa repeada un om care sufera si sa-i spuna sec "esti copil, termina cu prostiile" ?


Multumesc pentru sfat. Nu critic pe nimeni pentru ce spune fiecare cu parerea lui:
kudika_25190
Postat pe 12 Ianuarie 2013 16:05
De la: kudika_595, la data 2013-01-08 21:22:07L ai adus in casa la parintii tai pentru ce? v ati uitat la film..in timp ce voi va cunosteati de 6 luni. pastreaza prietenia, daca asa i ai zis de la inceput, ce vrei sa zica el? sunteti prieteni foarte buni, va povestiti orice...i ai povestit si de vreun ex sau ca iti place de vreun baiat..in tot acest timp. daca da, atunci gandestete daca este dragoste, sau chiar ai simtit ca trebuie sa fie prietenie. Poti sa aduci baiatu sa il prezinti parintilor, doar daca e ceva serios intre voi, sau daca cer parintii tai sa il cunoasca, nu asa.. banuiesc ca parintii tai s au gandit ca este un viitor iubit,pe care ai vrut f mult sa ii prezinti. fi putin mai atenta !baiatul este putin confuz prin compartamentul tau.. nu zic acum, ca asa este. doar tu stii ce simte el, tu il cunosti.


Deobicei le prezinti parintilor prietenii mei cei mai apropiati. Nu l-am prezentat ca pe un viitor iubit, l-am prezentat ca pe un prieten foarte bun al meu. O sa iau putina distanta un timp sa vad daca va reactiona in vreun fel, daca nu inseamna ca ma vede doar ca pe o prietena ..
kudika_25190
Postat pe 12 Ianuarie 2013 16:08
De la: kudika_25412, la data 2013-01-09 23:04:45Eºti tânãrã. Poate cã bãiatul vrea sa fiþi doar prieteni, nu iubiþi. E greu sã-þi dau un sfat. Consultã-þi ºi inima ºi ...mintea. Poate ar trebui sã renunþi. Nu poþi iubi pe cineva care nu are sentimente profunde pt. tine.Dragostea nu se cerºeºte.


Asa este! Multumesc
kudika_25190
Postat pe 12 Ianuarie 2013 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce e de facut in nebunia asta? 30 De la: kudika_970879 16 Iulie 2014 01:56
Ce este de facut? 18 De la: alexia_9 2 Septembrie 2012 21:26
Ce ar trebui sa fac? 149 De la: kudika021451 4 Iulie 2011 17:22
CE TI-AI DORI SA FACI, SI N-AI AVUT CURAJUL DACA IN 2012 AR VENI APOCALIPSA 158 De la: contesina 21 Mai 2011 07:10
Iertare 51 De la: fantasie 30 Iunie 2012 20:37