Setari Cookie-uri

Iubesc pe cineva dar indragostita de altcineva...se poate????

De la: kudika_20884, la data 2013-01-09 15:56:34Ce-i aºa greu de înþeles? Pe unu-l iubeºte, de celãlalt e doar îndrãgostitã.



Ce o fi asa greu???off obs ca esti singura pers care intelege......si ince o chestie :.A iubi inseamna sa ajungi sa cunosti persoana de langa tine cu bune si rele,si totusi sa vrei sa fii cu el/ea,chiar daca vor exista momente dificile sau mai putin frumoase.
A te indragosti e foarte frumos, iti poate da senzatia ca ziua e mult mai frumoasa, ai fluturi in stomac,e un inceput plin de optimism.
kudika_21232
Postat pe 9 Ianuarie 2013 17:06
De la: kudika_21232, la data 2013-01-09 17:06:04
De la: kudika_20884, la data 2013-01-09 15:56:34Ce-i aºa greu de înþeles? Pe unu-l iubeºte, de celãlalt e doar îndrãgostitã.



Ce o fi asa greu???off obs ca esti singura pers care intelege......si ince o chestie :.A iubi inseamna sa ajungi sa cunosti persoana de langa tine cu bune si rele,si totusi sa vrei sa fii cu el/ea,chiar daca vor exista momente dificile sau mai putin frumoase.
A te indragosti e foarte frumos, iti poate da senzatia ca ziua e mult mai frumoasa, ai fluturi in stomac,e un inceput plin de optimism.



exista si alte diferente ..daca nu le stiti k nu le ati simtit...CITITI PE NET .......Dar eu imi citesc sufletu si stiu care-i diferenta...
kudika_21232
Postat pe 9 Ianuarie 2013 17:07
Fatã, tu chiar nu înþelegi?

Fãceam miºto.

Rebekka_
Postat pe 9 Ianuarie 2013 17:10
Ai dreptate. Citesc pe net. Habar n-am ce-i aia iubire.

Însã tu, da.
Rebekka_
Postat pe 9 Ianuarie 2013 17:12
De la: kudika_21232, la data 2013-01-09 17:07:51[quote name='
exista si alte diferente ..daca nu le stiti k nu le ati simtit...CITITI PE NET .......Dar eu imi citesc sufletu si stiu care-i diferenta...




Draga mea,cu siguranta,intre ceea ce simti tu si ceea ce simtim noi,ceilalti,este o mare diferenta!!!Este foarte bine ca iti citesti "sufletu",dar ai mare grija sa nu o faca si iubitul tau,cel pe care ,cica,il iubesti!!!!In rest,numai bine!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Ianuarie 2013 17:19
De la: kudika_15804, la data 2013-01-09 17:19:44
De la: kudika_21232, la data 2013-01-09 17:07:51[quote name='
exista si alte diferente ..daca nu le stiti k nu le ati simtit...CITITI PE NET .......Dar eu imi citesc sufletu si stiu care-i diferenta...




Draga mea,cu siguranta,intre ceea ce simti tu si ceea ce simtim noi,ceilalti,este o mare diferenta!!!Este foarte bine ca iti citesti "sufletu",dar ai mare grija sa nu o faca si iubitul tau,cel pe care ,cica,il iubesti!!!!In rest,numai bine!!!!!!


Ms la fel!
kudika_21232
Postat pe 10 Ianuarie 2013 15:58
sunt in aceeasi situatie .. il iubesc pe rietenul meu cu care am o relatie de 1 an jumate..dar ma simt indragostita de fostul... nici eu nu inteleg... dar am incercat sa fac diferenta intre ce simt cand ma atinge fiecare..si e de la er la pamant...cu fostul..2 ani ca tine... a fost o relatie complicata,eu trebuia sa accept orice,sa fiu calcata in picioare... si ca si tine ,am ales cu mintea,nu cu inima...si acum sunt f fericita,f implinita, dar am momente cand mi se ruleaza filmul fostei relatii in fata ochilor... ce pot sa-ti spun e ca exista intradevar sentimentu asta de contrariere... dar las-o pe inima,e e proasta sh niciodata nu stie ce-i bine pt tn.. mintea nu prea greseste...am si eu 22 de ani :)) ... oricum,timpul le rezolva pe toate,ia-le doar asa cum vin te pup si ai grija
just_kitty
Postat pe 13 Ianuarie 2013 11:24
De la: kudika_21232, la data 2013-01-08 16:58:14Cu primul am stat 2 ani ...a fost prima iubire.prima relatie adevarata...dar ne am despartit pe motiv ca nu ne ami intelegeam...dupa am intrat intr o alta relatie de 1 an....am renuntat la ea caci nu mi era bine cu el din altepuncte de vedere..de iubit ma iubea si eu la fel..doar ca o iubire mai diferita de cea pt primul....iar acum m am impacat cu primul cu cel de am stat 2 ani...il iubesc dar ma gandesc la fostul de un an...de care inca ma simt indragostita..imi trezeste foaret multe sentimente...de aceea am deschis si topicul sa primesc un sfat o vorba o parere....oare poti sa iubesti si sa fii indragostita de altceva...?



Nu!
Nu iubesti cu adevarat pe nici unul !
Thais13
Postat pe 13 Ianuarie 2013 11:47
De la: kudika_21232, la data 2013-01-09 17:06:04
De la: kudika_20884, la data 2013-01-09 15:56:34Ce-i aºa greu de înþeles? Pe unu-l iubeºte, de celãlalt e doar îndrãgostitã.



Ce o fi asa greu???off obs ca esti singura pers care intelege......si ince o chestie :.A iubi inseamna sa ajungi sa cunosti persoana de langa tine cu bune si rele,si totusi sa vrei sa fii cu el/ea,chiar daca vor exista momente dificile sau mai putin frumoase.
A te indragosti e foarte frumos, iti poate da senzatia ca ziua e mult mai frumoasa, ai fluturi in stomac,e un inceput plin de optimism.


Eu inteleg doar ca te conduc hormonii si nu mintea , inima cu atat mai pitin, iar in capul tau este o debandada totala.
alerga tu mult dupa doi iepuri ca o sa ramai singura.sau , mai stii, vine al teilea iepuroi nataflet! !
Thais13
Postat pe 13 Ianuarie 2013 11:58
pai inseamna ca pe primul il iubesti frateste si nu simti de fapt atractie pentru el...
casatoreste-te cu el doar daca crezi ca ptr tine poate functiona OK o relatie fara atractie si pasiune...
DayC
Postat pe 13 Ianuarie 2013 18:15
Eu as putea sa dic ca o inteleg,pentru ca mié mi se intampla ceva asemanator,numai o persiana café trece prin asta poste sa o inteleaga. Cred ca uneori trebuie sa luan decizi care vor fi pentru totdeauna,sau care ne vor schimba vista si atunci intervie frica,si intrebarile de genul: si daca l-as fi ales pe celalat ce s-ar fi intamplat,sau cum ar fi fost? problema este ca ne este foarte greu sa ne deciden,sa luan o decizie si nu numai cu privire la acest aspect,ci in general
deeyutza77
Postat pe 13 Ianuarie 2013 18:50
o persiana café
Rebekka_
Postat pe 13 Ianuarie 2013 19:26
pai si nu crezzi ca e de kkt sa stai cu saracu om si sa te gandesti la altul? e cel mai penal asa si nu va suport pe astea care procedati asa..educatia ar fi trebuit sa va invete ca nu treci la altul pana nu esti sigura pe sentimentele tale
cristi86
Postat pe 13 Ianuarie 2013 19:27
exact
cristi86
Postat pe 13 Ianuarie 2013 19:28
De la: deeyutza77, la data 2013-01-13 18:50:10Eu as putea sa dic ca o inteleg,pentru ca mié mi se intampla ceva asemanator,numai o persiana café trece prin asta poste sa o inteleaga. Cred ca uneori trebuie sa luan decizi care vor fi pentru totdeauna,sau care ne vor schimba vista si atunci intervie frica,si intrebarile de genul: si daca l-as fi ales pe celalat ce s-ar fi intamplat,sau cum ar fi fost? problema este ca ne este foarte greu sa ne deciden,sa luan o decizie si nu numai cu privire la acest aspect,ci in general


F bine zis!!Numai cine trece prin asta inmtelege!!! este f greu sa fii in postura asta..sa nu stii ce sa mai faci ...iti vne sa te duci sa nu mai stii de nici unul.....deci mai sunt si alte pers in situatia mea...pacat :(...nu e bine..dar ce vrei sa faci asta este viata si inimii nu-i poti dicta !!!!!!!
kudika_21232
Postat pe 14 Ianuarie 2013 15:51
De la: kudika_21232, la data 2013-01-14 15:51:58[quote name='
F bine zis!!Numai cine trece prin asta inmtelege!!! este f greu sa fii in postura asta..sa nu stii ce sa mai faci ...iti vne sa te duci sa nu mai stii de nici unul.....deci mai sunt si alte pers in situatia mea...pacat :(...nu e bine..dar ce vrei sa faci asta este viata si inimii nu-i poti dicta !!!!!!!



Nu poti trai in indecizie foarte mult timp,naste deruta si inconstanta in sentimente!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Ianuarie 2013 16:01
De la: kudika_25894, la data 2013-01-13 19:27:40pai si nu crezzi ca e de kkt sa stai cu saracu om si sa te gandesti la altul? e cel mai penal asa si nu va suport pe astea care procedati asa..educatia ar fi trebuit sa va invete ca nu treci la altul pana nu esti sigura pe sentimentele tale


Cam ai dreptate...
Viorica_Franziska
Postat pe 14 Ianuarie 2013 16:28
De la: just_kitty, la data 2013-01-13 11:24:00sunt in aceeasi situatie .. il iubesc pe rietenul meu cu care am o relatie de 1 an jumate..dar ma simt indragostita de fostul... nici eu nu inteleg... dar am incercat sa fac diferenta intre ce simt cand ma atinge fiecare..si e de la er la pamant...cu fostul..2 ani ca tine... a fost o relatie complicata,eu trebuia sa accept orice,sa fiu calcata in picioare... si ca si tine ,am ales cu mintea,nu cu inima...si acum sunt f fericita,f implinita, dar am momente cand mi se ruleaza filmul fostei relatii in fata ochilor... ce pot sa-ti spun e ca exista intradevar sentimentu asta de contrariere... dar las-o pe inima,e e proasta sh niciodata nu stie ce-i bine pt tn.. mintea nu prea greseste...am si eu 22 de ani :)) ... oricum,timpul le rezolva pe toate,ia-le doar asa cum vin te pup si ai grija


Ba si mintea greseste...

Inima nu greseste, pentru ca iubirea nu are cum sa greseasca. Sa iubesti un alt om e unul dintre cele mai inaltatoare sentimente de care e capabil un om.
Viorica_Franziska
Postat pe 14 Ianuarie 2013 16:31
De la: kudika_21232, la data 2013-01-09 17:07:51
De la: kudika_21232, la data 2013-01-09 17:06:04
De la: kudika_20884, la data 2013-01-09 15:56:34Ce-i aºa greu de înþeles? Pe unu-l iubeºte, de celãlalt e doar îndrãgostitã.



Ce o fi asa greu???off obs ca esti singura pers care intelege......si ince o chestie :.A iubi inseamna sa ajungi sa cunosti persoana de langa tine cu bune si rele,si totusi sa vrei sa fii cu el/ea,chiar daca vor exista momente dificile sau mai putin frumoase.
A te indragosti e foarte frumos, iti poate da senzatia ca ziua e mult mai frumoasa, ai fluturi in stomac,e un inceput plin de optimism.



exista si alte diferente ..daca nu le stiti k nu le ati simtit...CITITI PE NET .......Dar eu imi citesc sufletu si stiu care-i diferenta...


Cum naiba sa citesti pe net despre iubire si alte sentimente? Tu ai vazut ce prostii ai scris?

Despre sentimentele tale sondezi doar tu in interiorul fiintei tale, in inima ta, in sufletul tau, acolo se afla cheia a tot ceea ce simti, nu pe net, mai fata.
Viorica_Franziska
Postat pe 14 Ianuarie 2013 16:34
De la: kudika_11826, la data 2013-01-09 15:02:38
De la: kudika_21232, la data 2013-01-09 14:51:00
De la: kudika_11826, la data 2013-01-09 14:37:39
De la: kudika_21232, la data 2013-01-09 14:35:32
De la: kudika_22127, la data 2013-01-09 13:31:05
De la: kudika_21232, la data 2013-01-08 16:33:20Nu stiu cum sa incep sa nu lungesc sa va plictisesc.Am 22 de ani..am avut de la 19 ani o relatie frumoasa ne am iubit a fost frm prima dragoste adevarata(cred)primul din viata mea...ne am despartit la 21 de ani...tot atuci am intalnit un baiat care m a ajutat sa trec peste despartire..un baiat de care m am indragostit si am tinut la el f mlt ,ceea ce nu mi venea a crede ca pot dupa cei ap 2 ani de iubire cu altul...am stat impreuna un an ,ne am despartit desii nu am vrut nici unul ..de fapt la mine inima mea nu a vrut ,caci mintea a vrut ,,el era mai golanas avea anturaje nu prea bune etc...dupa ce m am desop..ce credeti m a cautat fostul sa mi zca ca nu m a uitat si ca nu a gasit alta ca mine ca m iub si la scurt timp dupa impcare(caci am acceptat sa ma impac iar cu el) ma cerut si in casatorie...am fost de parere ca suntem prea tineri ..inca ne gandim serios la treaba asta...dar.....acum este problema...simt ca da tin la el il iubesc ...dar ma gandesc la fostul..pt fostul simt cv a[parte ma simt indragostita de el...si acum ma cauta dar m am tinut tare sa nu ma vad cu el sa nu mai vb cu el...dar inca imi trezeste fiori si sentimente..nuj ce sa mai fac sa cred...orea poti sa iubesti si sa fii indragostit de altcneva???


Categoric NU, nu poti fi indragostita de doi barbati in acelasi timp.



Nu am zis ca sunt indragostita de amandoi...pentru unul simt iubire sufleteasca simt cum suntem una si aceeasi persoana,este asa cum vreau...pentru celalat simt o atractie maxima (ceea ce nu simt cu cel pe care il iubesc) sunt indragostita de el...imi da fiori si cand intra pe mes ...si cand vb cu el si imi zce sa ne vedem ca ii este dor de mine si bla bla ma face sa uit pt mom ca eu sunt inplicata intr-o alta relatie...nu am putut sa-l uit..o sa ramana pt mine mult timp o slabiciune.......


Nu inteleg, adica ai face sex cu unul si l-ai iubi ca pe un frate pe celalalt?



nu e vb de sex ............stii ce ins s fii indragostit???fluturasi fiori ganduri vezi totul frumos la el/ea.......


Cand esti indragostit de cineva, in gandul si in sufletul tau nu se afla decat persoana respectiva. E un cerc inchis intre 2 oameni.
Tu vrei sa largesti cercul?



Poate ca-i plac cercurile concentrice si cercurile care se intersecteaza, mai stii?
Viorica_Franziska
Postat pe 14 Ianuarie 2013 16:37
De la: kudika_21232, la data 2013-01-09 14:35:32
De la: kudika_22127, la data 2013-01-09 13:31:05
De la: kudika_21232, la data 2013-01-08 16:33:20Nu stiu cum sa incep sa nu lungesc sa va plictisesc.Am 22 de ani..am avut de la 19 ani o relatie frumoasa ne am iubit a fost frm prima dragoste adevarata(cred)primul din viata mea...ne am despartit la 21 de ani...tot atuci am intalnit un baiat care m a ajutat sa trec peste despartire..un baiat de care m am indragostit si am tinut la el f mlt ,ceea ce nu mi venea a crede ca pot dupa cei ap 2 ani de iubire cu altul...am stat impreuna un an ,ne am despartit desii nu am vrut nici unul ..de fapt la mine inima mea nu a vrut ,caci mintea a vrut ,,el era mai golanas avea anturaje nu prea bune etc...dupa ce m am desop..ce credeti m a cautat fostul sa mi zca ca nu m a uitat si ca nu a gasit alta ca mine ca m iub si la scurt timp dupa impcare(caci am acceptat sa ma impac iar cu el) ma cerut si in casatorie...am fost de parere ca suntem prea tineri ..inca ne gandim serios la treaba asta...dar.....acum este problema...simt ca da tin la el il iubesc ...dar ma gandesc la fostul..pt fostul simt cv a[parte ma simt indragostita de el...si acum ma cauta dar m am tinut tare sa nu ma vad cu el sa nu mai vb cu el...dar inca imi trezeste fiori si sentimente..nuj ce sa mai fac sa cred...orea poti sa iubesti si sa fii indragostit de altcneva???


Categoric NU, nu poti fi indragostita de doi barbati in acelasi timp.



Nu am zis ca sunt indragostita de amandoi...pentru unul simt iubire sufleteasca simt cum suntem una si aceeasi persoana,este asa cum vreau...pentru celalat simt o atractie maxima (ceea ce nu simt cu cel pe care il iubesc) sunt indragostita de el...imi da fiori si cand intra pe mes ...si cand vb cu el si imi zce sa ne vedem ca ii este dor de mine si bla bla ma face sa uit pt mom ca eu sunt inplicata intr-o alta relatie...nu am putut sa-l uit..o sa ramana pt mine mult timp o slabiciune.......


Iubirea adevarata, intre barbat si femeie, include si atractie fizica, de aceea, pe cel pe care spui ca-l iubesti, dar nu te mai simti atrasa de el, nu-l mai iubesti de fapt. Cred ca stai mai mult din mila cu el, dar nu vrei sa recunosti fata de tine lucrul asta.

Cu al doilea baiat pare sa fie doar o puternica atractie fizica, dar in legatura cu el, nu spui nimic de sentimente de atasament si iubire.

Raman la parerea mea: nu-l iubesti cu adevarat pe niciunul dintre cei doi.

Viorica_Franziska
Postat pe 14 Ianuarie 2013 16:42
De la: kudika_22127, la data 2013-01-14 16:42:17
De la: kudika_21232, la data 2013-01-09 14:35:32
De la: kudika_22127, la data 2013-01-09 13:31:05
De la: kudika_21232, la data 2013-01-08 16:33:20Nu stiu cum sa incep sa nu lungesc sa va plictisesc.Am 22 de ani..am avut de la 19 ani o relatie frumoasa ne am iubit a fost frm prima dragoste adevarata(cred)primul din viata mea...ne am despartit la 21 de ani...tot atuci am intalnit un baiat care m a ajutat sa trec peste despartire..un baiat de care m am indragostit si am tinut la el f mlt ,ceea ce nu mi venea a crede ca pot dupa cei ap 2 ani de iubire cu altul...am stat impreuna un an ,ne am despartit desii nu am vrut nici unul ..de fapt la mine inima mea nu a vrut ,caci mintea a vrut ,,el era mai golanas avea anturaje nu prea bune etc...dupa ce m am desop..ce credeti m a cautat fostul sa mi zca ca nu m a uitat si ca nu a gasit alta ca mine ca m iub si la scurt timp dupa impcare(caci am acceptat sa ma impac iar cu el) ma cerut si in casatorie...am fost de parere ca suntem prea tineri ..inca ne gandim serios la treaba asta...dar.....acum este problema...simt ca da tin la el il iubesc ...dar ma gandesc la fostul..pt fostul simt cv a[parte ma simt indragostita de el...si acum ma cauta dar m am tinut tare sa nu ma vad cu el sa nu mai vb cu el...dar inca imi trezeste fiori si sentimente..nuj ce sa mai fac sa cred...orea poti sa iubesti si sa fii indragostit de altcneva???


Categoric NU, nu poti fi indragostita de doi barbati in acelasi timp.



Nu am zis ca sunt indragostita de amandoi...pentru unul simt iubire sufleteasca simt cum suntem una si aceeasi persoana,este asa cum vreau...pentru celalat simt o atractie maxima (ceea ce nu simt cu cel pe care il iubesc) sunt indragostita de el...imi da fiori si cand intra pe mes ...si cand vb cu el si imi zce sa ne vedem ca ii este dor de mine si bla bla ma face sa uit pt mom ca eu sunt inplicata intr-o alta relatie...nu am putut sa-l uit..o sa ramana pt mine mult timp o slabiciune.......


Iubirea adevarata, intre barbat si femeie, include si atractie fizica, de aceea, pe cel pe care spui ca-l iubesti, dar nu te mai simti atrasa de el, nu-l mai iubesti de fapt. Cred ca stai mai mult din mila cu el, dar nu vrei sa recunosti fata de tine lucrul asta.

Cu al doilea baiat pare sa fie doar o puternica atractie fizica, dar in legatura cu el, nu spui nimic de sentimente de atasament si iubire.

Raman la parerea mea: nu-l iubesti cu adevarat pe niciunul dintre cei doi.



Nu am spus ca nu e atractie fizica cu primul..totusi exista dar nu asa de mare si profunda cum e cea pe care o simt pt cel de al doilea....dupa ani nu mai conteaza frumusetea conteaza sufletul nu?respectul nu? aceasta este iubirea..nu conteaza f mult aspectul...sa iubesti cu inima cu sufletul.. asta conteaza!...la tn iubire adevarata este doar atractia fizica si indragosteala??acestea trec in timp.......
kudika_21232
Postat pe 14 Ianuarie 2013 17:25
Io mã am ajuns la o vârstã ºi nu ºtiu nica despre iubire.
Rebekka_
Postat pe 14 Ianuarie 2013 17:29
De la: kudika_20884, la data 2013-01-14 17:29:11Io mã am ajuns la o vârstã ºi nu ºtiu nica despre iubire.
....uituco!!!! ...buna seara!!
mia2123
Postat pe 14 Ianuarie 2013 18:08
De la: kudika_20884, la data 2013-01-14 17:29:11Io mã am ajuns la o vârstã ºi nu ºtiu nica despre iubire.



Dar,in tine ,te-ai uitat?
kudika_15804
Postat pe 14 Ianuarie 2013 18:10
De la: kudika_15804, la data 2013-01-14 18:10:29
De la: kudika_20884, la data 2013-01-14 17:29:11Io mã am ajuns la o vârstã ºi nu ºtiu nica despre iubire.



Dar,in tine ,te-ai uitat?
...seara buna, Miss!
mia2123
Postat pe 14 Ianuarie 2013 18:13
De la: mia2123, la data 2013-01-14 18:13:26
De la: kudika_15804, la data 2013-01-14 18:10:29
De la: kudika_20884, la data 2013-01-14 17:29:11Io mã am ajuns la o vârstã ºi nu ºtiu nica despre iubire.



Dar,in tine ,te-ai uitat?
...seara buna, Miss!



Buna seara,Mia!!!!! Avem si lecitina ,la nevoie!!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Ianuarie 2013 18:19
De la: mia2123, la data 2013-01-14 18:08:22
De la: kudika_20884, la data 2013-01-14 17:29:11Io mã am ajuns la o vârstã ºi nu ºtiu nica despre iubire.
....uituco!!!! ...buna seara!!


Sara! Sorry, am picat.
Rebekka_
Postat pe 14 Ianuarie 2013 18:23
De la: kudika_15804, la data 2013-01-14 18:10:29
De la: kudika_20884, la data 2013-01-14 17:29:11Io mã am ajuns la o vârstã ºi nu ºtiu nica despre iubire.



Dar,in tine ,te-ai uitat?


Minteni mã uit.
Rebekka_
Postat pe 14 Ianuarie 2013 18:25
De la: kudika_20884, la data 2013-01-14 18:25:52
De la: kudika_15804, la data 2013-01-14 18:10:29
De la: kudika_20884, la data 2013-01-14 17:29:11Io mã am ajuns la o vârstã ºi nu ºtiu nica despre iubire.



Dar,in tine ,te-ai uitat?


Minteni mã uit.



Uita-te,o sa fii placut surprinsa!!!Niciodata sa nu cautam iubirea,intai,in ceilalti sau in ceea ce simt ei,ci in noi,in sufletele noastre ,si daca o descoperim,,sa incepem sa daruim din ea,dupa care ,,putem vedea si iubirea venita din partea celorlalti,caci numai daruind,vei primi!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Ianuarie 2013 18:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parere..... 26 De la: steffy91 25 Ianuarie 2012 23:51
barbatii varsator- defecte-calitati 6 De la: kudika401806 21 Mai 2011 19:33
vesti mai noi despre tigara electronica 17 De la: marian_valeanu22 16 Decembrie 2010 13:18
Nu mai iubesc. 3 De la: kudika_16162 4 Octombrie 2013 21:43
tratament facial gratis timisoara? 1 De la: cretanalina29 17 Iulie 2012 12:28