Setari Cookie-uri

Ce sa fac ????

De la: kudika_15804, la data 2013-01-24 13:21:52
De la: kudika_11826, la data 2013-01-24 13:11:13
De la: luchianramona, la data 2013-01-24 12:55:32Pt. domnisoara cu topicu':
1. Il iubesti pe prietenul tau?


Exact, de ce mama naibii se limiteaza totul la bani in viata asta, nu pricep.
Omul ala, din cate scrie domnisoara, incearca sa-si gaseasca de munca, chiar daca incearca in alta tara, asa ca nu l-as numi trantor. Nu toti sunt super calificati incat sa-si gaseasca de pe azi pe maine, mai ales in tara asta de 2 lei.
Daca il iubeste sa-l sprijine, daca nu sa-si vada feicare de drumul lui.
Si cine traieste in viitor uita de cel mai important lucru: ziua de azi.



Cu ce sa-l sprijine,Kidoo,poate,cu suport moral si cu banii parintilor ei,hai sa vedem lucrurile raportate,asa cum bine ai spus,la ziua de astazi,nu la cea de peste cativa ani!!!!


Suportul moral conteaza extrem de mult atunci cand apar probleme.
Nu vreau sa-l fac sfant pe om, dar poate e doar o perioada mai prosta prin care trece.
Problema pe forum este ca noi ne dam cu parerea pe baza afirmatiilor uneia dintre parti.

Kiddo_
Postat pe 24 Ianuarie 2013 13:32
De la: kudika_22127, la data 2013-01-24 13:23:50
De la: kudika_11826, la data 2013-01-24 13:11:13
De la: luchianramona, la data 2013-01-24 12:55:32Pt. domnisoara cu topicu':
1. Il iubesti pe prietenul tau?


Exact, de ce mama naibii se limiteaza totul la bani in viata asta, nu pricep.
Omul ala, din cate scrie domnisoara, incearca sa-si gaseasca de munca, chiar daca incearca in alta tara, asa ca nu l-as numi trantor. Nu toti sunt super calificati incat sa-si gaseasca de pe azi pe maine, mai ales in tara asta de 2 lei.
Daca il iubeste sa-l sprijine, daca nu sa-si vada feicare de drumul lui.
Si cine traieste in viitor uita de cel mai important lucru: ziua de azi.


Bine punctat! Uneori am impresia ca-mi citesti gandurile, Kid!


Am un glob de cristal si azi esti la rand cu cititul gandurilor.
Kiddo_
Postat pe 24 Ianuarie 2013 13:34
De la: kudika_11826, la data 2013-01-24 13:32:58[quote name='
Suportul moral conteaza extrem de mult atunci cand apar probleme.
Nu vreau sa-l fac sfant pe om, dar poate e doar o perioada mai prosta prin care trece.
Problema pe forum este ca noi ne dam cu parerea pe baza afirmatiilor uneia dintre parti.




Si asta este adevarat,dar nu vad rostul declaratiilor false!!!Daca tot intri pe un forum,macar fii cinstit si spune adevarul legat de subiectul ,care te preocupa,atat cat este permis,nu??? Daca ai fi parinte,cum ai proceda???? Si da,suportul moral este important si benefic intr-o relatie,nu ii contest valoarea!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Ianuarie 2013 13:37
De la: kudika_15804, la data 2013-01-24 13:37:15
De la: kudika_11826, la data 2013-01-24 13:32:58[quote name='
Suportul moral conteaza extrem de mult atunci cand apar probleme.
Nu vreau sa-l fac sfant pe om, dar poate e doar o perioada mai prosta prin care trece.
Problema pe forum este ca noi ne dam cu parerea pe baza afirmatiilor uneia dintre parti.




Si asta este adevarat,dar nu vad rostul declaratiilor false!!!Daca tot intri pe un forum,macar fii cinstit si spune adevarul legat de subiectul ,care te preocupa,atat cat este permis,nu??? Daca ai fi parinte,cum ai proceda???? Si da,suportul moral este important si benefic intr-o relatie,nu ii contest valoarea!!!!


Daca as fi parinte as incerca sa discut cu amandoi sa vad ce si cum. Le trimit o gramada de bani, sa vad ce fac cu ei de e atat de disperata domnisoara si as vrea sa aflu din ce cauza nu isi gaseste baiatul de munca. Ca si parinte e important sa-i indrumi, daca se iubesc si tin unul la altul.
E foarte usor sa renunti si sa-l iei pe altul de mana, in loc sa lupti pt. el.
Bineinteles ca este si varianta cealalta, in care el nu are ganduri serioase si nu vrea sa munceasca. Pe asta n-o cred din moment ce a plecat la munca "dincolo".

Kiddo_
Postat pe 24 Ianuarie 2013 13:44
De la: kudika_11826, la data 2013-01-24 13:44:05[quote name='
Daca as fi parinte as incerca sa discut cu amandoi sa vad ce si cum. Le trimit o gramada de bani, sa vad ce fac cu ei de e atat de disperata domnisoara si as vrea sa aflu din ce cauza nu isi gaseste baiatul de munca. Ca si parinte e important sa-i indrumi, daca se iubesc si tin unul la altul.
E foarte usor sa renunti si sa-l iei pe altul de mana, in loc sa lupti pt. el.
Bineinteles ca este si varianta cealalta, in care el nu are ganduri serioase si nu vrea sa munceasca. Pe asta n-o cred din moment ce a plecat la munca "dincolo".




Foarte frumos si este si parerea mea ,mai ales ca sunt sursa de venit pentru cei doi!!! Dar inclin sa cred ca in acea familie exista mult mai multe probleme,fata de cat ne-a relatat domnisoara noastra,caci sa stii ,in momentul in care o mama de fata este atat de inversunata,fii sigur ca exista si motive,in fata carora,fiica ei nu mai are ce comment sa faca!!!

Acolo nu este admis si acceptat dialogul dintre parinti si copii,oare de ce???

Faptul ca el a plecat "dincolo",nu este o favoare,eu o vad ca fiind o obligatie si responsabilitate pentru tanarul respectiv,doar face parte dintr-un cuplu,nu???Sa se achite de acestea,indiferent de cat de greu ar fi,incercarile vietii intaresc psihicul omului!!!

Si,da,sunt valabile ambele variante!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Ianuarie 2013 13:53
Da...aveti dreptate...mama de aceea vrea sa intervina pentru ca s-a saturat sa trimita bani...ea sta inchisa si munceste..eu l-am sprijinit moral, i-am spus ca o sa fie bine totul...el ma tot intreaba ca daca nu o sa gasesc de munca ce facem ? k mama ta zice ca trebuie sa plec..ai fi dispusa sa pleci cu mine ? eu i-am spus ca nu, pt ca am o facultate de terminat in care am investit bani si timp...nu pot renunta asa usor..in plus nu se stie, daca renunt, el se va schimba...si voi ramane cu buza umflata...in plus, eu nu sunt nevoita sa merg la munca, pentru ca parintii mei ma ajuta pana imi termin studiile...deci..? el imi spune ca nu il iubesc..si ca as putea sa renunt la el pentru bani, dar sa fim sinceri...mie nu imi place sa intretin un baiat.
kudika_27321
Postat pe 24 Ianuarie 2013 16:31
da...il iubesc...si ca sa raspund intrebarii ce ai face daca ai fi parinte..? eu as proceda exact ca si mama, pentru ca a trecut ceva timp de cand nu munceste...si as fi nevoita sa tai raul de la radacina....mama i-a dat timp pentru ca s-a saturat.si ca sa o citez..: "daca nu se remediaza situatia, schimb placa...fara suparare."
kudika_27321
Postat pe 24 Ianuarie 2013 16:45
De la: kudika_27321, la data 2013-01-24 16:31:54Da...aveti dreptate...mama de aceea vrea sa intervina pentru ca s-a saturat sa trimita bani...ea sta inchisa si munceste..eu l-am sprijinit moral, i-am spus ca o sa fie bine totul...el ma tot intreaba ca daca nu o sa gasesc de munca ce facem ? k mama ta zice ca trebuie sa plec..ai fi dispusa sa pleci cu mine ? eu i-am spus ca nu, pt ca am o facultate de terminat in care am investit bani si timp...nu pot renunta asa usor..in plus nu se stie, daca renunt, el se va schimba...si voi ramane cu buza umflata...in plus, eu nu sunt nevoita sa merg la munca, pentru ca parintii mei ma ajuta pana imi termin studiile...deci..? el imi spune ca nu il iubesc..si ca as putea sa renunt la el pentru bani, dar sa fim sinceri...mie nu imi place sa intretin un baiat.



Sa nu faci prostia de a renunta la studii pentru a pleca cu el,caci vei regreta!!!!Daca el considera refuzul tau,ca pe o lipsa a sentimentului de dragoste,este neintelegator,dar trebuie sa-l intelegi,caci,el,nu stie ce inseamna sa urmezi o facultate,daca ar sti,nu ar pune problema astfel!!!Practica si santajul sentimental,ceea ce nu este corect!!!Beneficiezi de niste facilitati din partea familiei tale,frumos lucru,pretuieste-le si respecta-ti parintii,dar incearca sa clarificati toate aspectele,care va nemultumesc,impreuna cu familia ta si cu iubitul tau,in acest mod, vei fi obiectiva si echidistanta fata de ambele "tabere"!!!!!!!!Daca nu iti place sa-l intretii,,spune-i-o ,dar cu un ton calm si fara reprosuri!!!Discutati,aceasta trebuie sa faceti,inainte de a merge mai departe cu relatia voastra!!

Dar ,nu ma pot abtine si vin si te intreb:
- Oare de ce iti place sa te chinui astfel,atat de timpuriu,cand toate acestea puteau interveni dupa terminarea studiilor si fara sa te afecteze atat de mult?????????De ce ti-ai complicat existenta cu ceva, atat de nesigur????
kudika_15804
Postat pe 24 Ianuarie 2013 16:47
De la: kudika_27321, la data 2013-01-24 16:45:09da...il iubesc...si ca sa raspund intrebarii ce ai face daca ai fi parinte..? eu as proceda exact ca si mama, pentru ca a trecut ceva timp de cand nu munceste...si as fi nevoita sa tai raul de la radacina....mama i-a dat timp pentru ca s-a saturat.si ca sa o citez..: "daca nu se remediaza situatia, schimb placa...fara suparare."



Atunci???Ti-ai dat singura raspunsul,din pacate nu este cel sperat de tine!!!! De cat timp nu lucreaza sau cat timp a stat fara a avea un loc de munca????
kudika_15804
Postat pe 24 Ianuarie 2013 16:49
sincer nu m-am gandit ca o sa fie asa...daca stiam ca se va intampla asta...mai bine ramanea o "iubire de o vara"...nu mam gandit deloc....normal ca nu o sa renunt la studii, pentru ca in primul rand nu vreau si in al doilea rand nu as putea sa le fac asa ceva parintilor mei....el de multe ori a vrut sa plece..citez : "ca sa iti fie bine, eu plec.."...dar eu mam milogit si m-am umilit..ca sa nu plece, sa ramana, pentru ca il iubesc..deci consider ca eu nu sunt vinovata cu absolut nimic...dealtfel l-am sprijinit moral..ba chiar am incercat si eu sa i gasesc de munca..am intrebat in stanga, in dreapta...dar nu pot sa i torn eu un loc de munca pe gat, si el sa stea acasa bine mersi..fara sa isi dea interesul prea mult.
kudika_27321
Postat pe 24 Ianuarie 2013 16:52
din septembrie nu lucreaza...
kudika_27321
Postat pe 24 Ianuarie 2013 16:54
De la: kudika_27321, la data 2013-01-24 16:52:45sincer nu m-am gandit ca o sa fie asa...daca stiam ca se va intampla asta...mai bine ramanea o "iubire de o vara"...nu mam gandit deloc....normal ca nu o sa renunt la studii, pentru ca in primul rand nu vreau si in al doilea rand nu as putea sa le fac asa ceva parintilor mei....el de multe ori a vrut sa plece..citez : "ca sa iti fie bine, eu plec.."...dar eu mam milogit si m-am umilit..ca sa nu plece, sa ramana, pentru ca il iubesc..deci consider ca eu nu sunt vinovata cu absolut nimic...dealtfel l-am sprijinit moral..ba chiar am incercat si eu sa i gasesc de munca..am intrebat in stanga, in dreapta...dar nu pot sa i torn eu un loc de munca pe gat, si el sa stea acasa bine mersi..fara sa isi dea interesul prea mult.



Of,of,ce face iubirea dintr-o tanara!!!! Raman la convingerea ca nu meriti toate acestea,chiar daca tu ai insistat in relatie!!!!!Te inteleg ca il iubesti,dar cred ca aceasta iubire se va accentua daca el se va indragosti de munca,asa cum ii sta bine unui tanar,aflat la inceput de drum!!!Atata timp cat s-au instalat,deja,regretele,nu vad solutii in favoarea voastra,dar tu decizi asupra vietii tale1!!
kudika_15804
Postat pe 24 Ianuarie 2013 17:00
mai astept acum sa se intoarca acasa...si sa vad daca gaseste ceva in urmatoarea luna...daca nu, voi lua eu decizia de a ne desparti....pentru ca nu pot sa fiu tot stresata !!!!
kudika_27321
Postat pe 24 Ianuarie 2013 17:04
Waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Ala Nu lucreaza din septembrie. Parca ar sta acasa de 20 de luni.
Voi daca ati lucra in constructii credeti ca ati gasi de munca iarna ?
Eu tot timpul cat am fost la facultate am avut un job. In facultate am avut bursa de merit. Deci se poate.
Nu este decizia ei, este decizia masii, Fata doreste sa fie intretinuta, nu are ambitii, si din punctul meu de vedere nu da mai mult de un scuipat pe barbat. Inainte sa va dati cu parere va rog cititi mai cu atentie cum a pus problema.
Ce credeti ca este de condamnat faptul ca ai lui parinti nu au posibilitati financiare pe masura asteptarilor ei ? Cand sa mutat cu el era bine? El muncea? avea bani ? Cand a dat un pic de greu gata. pa ? Altu ?
Ganditiva ca maine nu mai aveti loc de munca sau nu mai aveti sursa de venit, consoarta voastra trebuie sa va arunce? Sa va dea ultimatum ?
kind_er
Postat pe 25 Ianuarie 2013 06:08
Iti dai seama ......nu poate sa stea in stres .... Sa nu faci fata icter de la asa probleme incredibil de dificile.
kind_er
Postat pe 25 Ianuarie 2013 06:09
De la: kudika_25578, la data 2013-01-25 06:08:07Waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Ala Nu lucreaza din septembrie. Parca ar sta acasa de 20 de luni.
Voi daca ati lucra in constructii credeti ca ati gasi de munca iarna ?
Eu tot timpul cat am fost la facultate am avut un job. In facultate am avut bursa de merit. Deci se poate.
Nu este decizia ei, este decizia masii, Fata doreste sa fie intretinuta, nu are ambitii, si din punctul meu de vedere nu da mai mult de un scuipat pe barbat. Inainte sa va dati cu parere va rog cititi mai cu atentie cum a pus problema.
Ce credeti ca este de condamnat faptul ca ai lui parinti nu au posibilitati financiare pe masura asteptarilor ei ? Cand sa mutat cu el era bine? El muncea? avea bani ? Cand a dat un pic de greu gata. pa ? Altu ?
Ganditiva ca maine nu mai aveti loc de munca sau nu mai aveti sursa de venit, consoarta voastra trebuie sa va arunce? Sa va dea ultimatum ?




Iti dau urmatorul raspuns!!

In spatele tuturor nemultumirilor domnisoarei noastre,sta negandirea situatiei in sine,pripa cu care s-au angajat intr-o coabitare ,fara sens spun eu,in conditiile in care se cunosc problemele cu care se confrunta romanii si societatea romaneasca1!!Au gresit amandoi, ea,care este invatata sa fie intretinuta de parinti,de inteles pana la un punct,si s-a complacut in aceasta convietuire fragila din punct de vedere financiar!!Si el,ca barbat aflat la inceput de drum,caruia nu prea ii place munca,dar ii place sa fie sustinut financiar de altii,neparand persoana potrivita la acest moment!!!Lipsa de comunicare dintre parinti si copii isi spune cuvantul cu vehementa!!!!Aici vorbim de un copil sustinut de parinti,de ce ar trebui ca acestia sa-l sponsorizeze si pe tanarul respectiv???Tu ai face-o daca ai fi parinte????Iti garantez ca nu,daca s-ar respecta aceleasi conditii prezentate!!!Cand ai as fii parinte ai sa intelegi toate aspectele!!!

Si eu lucrez in domeniul constructiilor si este adevarat,lucrarile s-au sistat,mare parte din ele,dar se poate supravietui daca doresti sa muncesti!!!Problema este alta,lipsa de pregatire profesionala,muncitorii necalificati ,care lucreaza in constructii sunt net defavorizati de lipsa contractelor,aici este adevarata lacuna!!!!Si apoi,,,exista reprofilarea,daca esti responsabil si stii ca ai inca o persoana in viata ta!!!Nu sunt de acord cu tot ce ai postat,nu este corect sa faci comparatii in raport cu nivelul la care se afla ei!!!!

Cei doi nu au nimic in comun,,,decat,poate,acea senzatie de iubire,care ii mai tine legati,dar care va disparea in curand,nu sunt inca pregatiti de viata,dar au tot timpul din lume sa invete!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Ianuarie 2013 07:58
De la: kudika_25578, la data 2013-01-25 06:09:38Iti dai seama ......nu poate sa stea in stres .... Sa nu faci fata icter de la asa probleme incredibil de dificile.


ce raspuns de "pitiponc"!!
kiss_my_ass
Postat pe 25 Ianuarie 2013 10:59
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-25 10:59:10
De la: kudika_25578, la data 2013-01-25 06:09:38Iti dai seama ......nu poate sa stea in stres .... Sa nu faci fata icter de la asa probleme incredibil de dificile.


ce raspuns de "pitiponc"!!

Exista si asa ceva?!
Buna Kissuletz!
rondina
Postat pe 25 Ianuarie 2013 12:00
De la: kudika_11826, la data 2013-01-24 13:32:58
De la: kudika_15804, la data 2013-01-24 13:21:52
De la: kudika_11826, la data 2013-01-24 13:11:13
De la: luchianramona, la data 2013-01-24 12:55:32Pt. domnisoara cu topicu':
1. Il iubesti pe prietenul tau?


Exact, de ce mama naibii se limiteaza totul la bani in viata asta, nu pricep.
Omul ala, din cate scrie domnisoara, incearca sa-si gaseasca de munca, chiar daca incearca in alta tara, asa ca nu l-as numi trantor. Nu toti sunt super calificati incat sa-si gaseasca de pe azi pe maine, mai ales in tara asta de 2 lei.
Daca il iubeste sa-l sprijine, daca nu sa-si vada feicare de drumul lui.
Si cine traieste in viitor uita de cel mai important lucru: ziua de azi.



Cu ce sa-l sprijine,Kidoo,poate,cu suport moral si cu banii parintilor ei,hai sa vedem lucrurile raportate,asa cum bine ai spus,la ziua de astazi,nu la cea de peste cativa ani!!!!


Suportul moral conteaza extrem de mult atunci cand apar probleme.
Nu vreau sa-l fac sfant pe om, dar poate e doar o perioada mai prosta prin care trece.
Problema pe forum este ca noi ne dam cu parerea pe baza afirmatiilor uneia dintre parti.



Am mai zis si eu aceeasi chestie, Kid, in urma cu cateva luni, iar una dintre utilizatoare, se stie care (cea care nu suporta sa fie contrazisa), mi-a sarit in cap.

Ai dreptate cand afirmi ca am fi cu mult mai obiectivi, daca am asculta ambele tabere.
Viorica_Franziska
Postat pe 25 Ianuarie 2013 12:03
De la: rondina, la data 2013-01-25 12:00:17
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-25 10:59:10
De la: kudika_25578, la data 2013-01-25 06:09:38Iti dai seama ......nu poate sa stea in stres .... Sa nu faci fata icter de la asa probleme incredibil de dificile.


ce raspuns de "pitiponc"!!

Exista si asa ceva?!
Buna Kissuletz!


ihimm, da este o specie tare rara!!

pup dulce o zdrentuita!!
kiss_my_ass
Postat pe 25 Ianuarie 2013 12:06
Kissulina, buna!
Viorica_Franziska
Postat pe 25 Ianuarie 2013 12:07
De la: kudika_22127, la data 2013-01-25 12:07:14Kissulina, buna!


ziua buna, Vio!! ce-ti face glasciorul?!
kiss_my_ass
Postat pe 25 Ianuarie 2013 12:10
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-25 12:10:12
De la: kudika_22127, la data 2013-01-25 12:07:14Kissulina, buna!


ziua buna, Vio!! ce-ti face glasciorul?!


Sunt aproape in forma maxima! Sa vezi ce o sa-mi turui barbatul diseara!

Tu ce mai faci? :)
Viorica_Franziska
Postat pe 25 Ianuarie 2013 12:13
De la: kudika_22127, la data 2013-01-25 12:13:11
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-25 12:10:12
De la: kudika_22127, la data 2013-01-25 12:07:14Kissulina, buna!


ziua buna, Vio!! ce-ti face glasciorul?!


Sunt aproape in forma maxima! Sa vezi ce o sa-mi turui barbatul diseara!

Tu ce mai faci? :)


scoti parleala!!

ma pregatesc sufleteste pentru concertul la care voi merge deseara cu cea mica!!
kiss_my_ass
Postat pe 25 Ianuarie 2013 12:16
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-25 12:06:31
De la: rondina, la data 2013-01-25 12:00:17
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-25 10:59:10
De la: kudika_25578, la data 2013-01-25 06:09:38Iti dai seama ......nu poate sa stea in stres .... Sa nu faci fata icter de la asa probleme incredibil de dificile.


ce raspuns de "pitiponc"!!

Exista si asa ceva?!
Buna Kissuletz!


ihimm, da este o specie tare rara!!

pup dulce o zdrentuita!!

pitiponcii si caprele negre !
rondina
Postat pe 25 Ianuarie 2013 12:19
De la: rondina, la data 2013-01-25 12:19:17[]
pitiponcii si caprele negre !


cam asa ceva!!
kiss_my_ass
Postat pe 25 Ianuarie 2013 12:22
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-25 12:16:25
De la: kudika_22127, la data 2013-01-25 12:13:11
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-25 12:10:12
De la: kudika_22127, la data 2013-01-25 12:07:14Kissulina, buna!


ziua buna, Vio!! ce-ti face glasciorul?!


Sunt aproape in forma maxima! Sa vezi ce o sa-mi turui barbatul diseara!

Tu ce mai faci? :)


scoti parleala!!

ma pregatesc sufleteste pentru concertul la care voi merge deseara cu cea mica!!


Are fetita concert cu grupul din care face parte sau mergeti la concertul altcuiva?
Viorica_Franziska
Postat pe 25 Ianuarie 2013 12:26
De la: kudika_22127, la data 2013-01-25 12:26:22[]

scoti parleala!!

ma pregatesc sufleteste pentru concertul la care voi merge deseara cu cea mica!!


Are fetita concert cu grupul din care face parte sau mergeti la concertul altcuiva?[/quote]


dupa concertele de Craciun am hotarat sa luam o pauza!!mergem la concertul unor pustani in voga la noi in tara in acest moment!!
kiss_my_ass
Postat pe 25 Ianuarie 2013 12:28
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-25 12:28:34
De la: kudika_22127, la data 2013-01-25 12:26:22[]

scoti parleala!!

ma pregatesc sufleteste pentru concertul la care voi merge deseara cu cea mica!!


Are fetita concert cu grupul din care face parte sau mergeti la concertul altcuiva?



dupa concertele de Craciun am hotarat sa luam o pauza!!mergem la concertul unor pustani in voga la noi in tara in acest moment!! [/quote]

Sa va distrati bine! :)
Viorica_Franziska
Postat pe 25 Ianuarie 2013 12:38
http://www.youtube.com/watch?v=TB6dRTaPSvU
Apropo de "pusti" romani, imi plac mult "Blaxy Girls", iar la video clipul "Dear mama" mi-au dat lacrimile...
rondina
Postat pe 25 Ianuarie 2013 12:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ati vrea sa schimbati in viata voastra? 74 De la: criszoe 11 Aprilie 2012 20:29
Fetele an nevoie de voi 4 De la: selin32 19 August 2013 12:39
cum sa trec peste faptul ca l-am inselat ,Cum sa ma iert pe mine insami??? 37 De la: danny23 30 Noiembrie 2014 15:36
ANUNT UMANITAR 1 De la: kudika315112 8 Februarie 2012 11:13
Copiii in vacanta 7 De la: criszoe 3 August 2013 16:18