Setari Cookie-uri

Nu mai inteleg nimic..

Buna dragele mele! sper ca voi sa ma puteti intelege si sa-mi da-ti cateva sfaturi. Am 20 de ani si am avut o relatie de un an cu un baiat pe care inca il iubesc.Desi era o relatie "mai complicata" pt ca ne vedeam cam la 2 saptamani pt ca am inceput faculatatea, era ceva special intre noi, sau cel putin asa arata cand ne vedeam. Ne-am certat un pic de Craciun pentru ca trebuia sa ne vedem si intre timp vorbisem si cu o prietena ca ne vedem cu ea si pritenul ei, ceea ce nu am apucat sa-i mai spun ca mi-a trimis un mesaj sa-mi zica ca nu mai iese si bineinteles ca m-am suparat....si am zis totusi sa-i raspund amicei mele k nu mai ies nicaieri...si din greseala i-am trimis lui mesajul care continea si ceva de genul "unde l-am gasit pe asta" si el bineinteles ca s.a suparat, dar totusi a zis ca vine sa vb...si nu a mai ajuns la mine...si-a inchis si telefonul. a doua zi mi.a dat un mesaj cu o explicatie de 2 lei ca nu mai avea baterie..si cam atat. am incercat sa vorbesc cu el, dar nu raspunde la telefon, nici la mesaje. si acum aflu ca sta cu o ...minora, sa nu-i zic altfel. Nu l-am mai cautat, ca am si eu orgoliul meu, dar tot nu inteleg ce s-a intamplat asa de o data. voi ce credeti?
kudika_28490
Postat pe 3 Februarie 2013 20:49
Ochii care nu se vad se uita.
Armain
Postat pe 3 Februarie 2013 21:31
De la: Armain, la data 2013-02-03 21:31:36Ochii care nu se vad se uita.

prinde orbul, scoate-i ochii
maria-ioana
Postat pe 3 Februarie 2013 23:55
Cauta un motiv de mult. Uite ca l-a gasit. Oricum nici tu nu ai procedat foarte corect. Daca eram in locul baiatului pricepeam ca nu dai un scuipat pe mine.
kind_er
Postat pe 4 Februarie 2013 05:45
De la: kudika_25578, la data 2013-02-04 05:45:24Cauta un motiv de mult. Uite ca l-a gasit. Oricum nici tu nu ai procedat foarte corect. Daca eram in locul baiatului pricepeam ca nu dai un scuipat pe mine.


Ete na, si tu acuma, era nervoasa fata... La nervi, multe mai tasteaza omul. Oricum ai dreptate in privintza tanarului, cauta motiv de mult, asa cred si io.
Roua_Deraway
Postat pe 4 Februarie 2013 07:19
De la: kudika_28490, la data 2013-02-03 20:49:47Buna dragele mele! sper ca voi sa ma puteti intelege si sa-mi da-ti cateva sfaturi. Am 20 de ani si am avut o relatie de un an cu un baiat pe care inca il iubesc.Desi era o relatie "mai complicata" pt ca ne vedeam cam la 2 saptamani pt ca am inceput faculatatea, era ceva special intre noi, sau cel putin asa arata cand ne vedeam. Ne-am certat un pic de Craciun pentru ca trebuia sa ne vedem si intre timp vorbisem si cu o prietena ca ne vedem cu ea si pritenul ei, ceea ce nu am apucat sa-i mai spun ca mi-a trimis un mesaj sa-mi zica ca nu mai iese si bineinteles ca m-am suparat....si am zis totusi sa-i raspund amicei mele k nu mai ies nicaieri...si din greseala i-am trimis lui mesajul care continea si ceva de genul "unde l-am gasit pe asta" si el bineinteles ca s.a suparat, dar totusi a zis ca vine sa vb...si nu a mai ajuns la mine...si-a inchis si telefonul. a doua zi mi.a dat un mesaj cu o explicatie de 2 lei ca nu mai avea baterie..si cam atat. am incercat sa vorbesc cu el, dar nu raspunde la telefon, nici la mesaje. si acum aflu ca sta cu o ...minora, sa nu-i zic altfel. Nu l-am mai cautat, ca am si eu orgoliul meu, dar tot nu inteleg ce s-a intamplat asa de o data. voi ce credeti?



Greseli,greseli,greseli peste greseli!!Oricare persoana ar fi fost in locul lui la fel ar fi procedat,s-a simtit jignit,lezat,draga mea,barbatii nu sunt ca noi,femeile,au mandrie ,defect care ii marcheaza pe viata!!!Observ ca ti-ai sters contul si drept urmare,sfatul meu devine de prisos!!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Februarie 2013 07:27
nu vreau sa ma scuz acum, ca oricum nu ar mai avea rost...dar cred ca este prima greseala "considerabila" pe care am facut-o cat am vorbit cu el...problema era ca s-a mai intamplat sa gaseasca si alta data scuze sa nu ne vedem si cand vb isi cerea iertare..si na incercam sa inteleg...si el acum nu mi-a dat nici macar ocazia sa-i explic. Oricum va multumesc ca v-ati facut timp sa cititi aceste randuri. :)
kudika_28490
Postat pe 8 Februarie 2013 20:25
De la: kudika_28490, la data 2013-02-08 20:25:22nu vreau sa ma scuz acum, ca oricum nu ar mai avea rost...dar cred ca este prima greseala "considerabila" pe care am facut-o cat am vorbit cu el...problema era ca s-a mai intamplat sa gaseasca si alta data scuze sa nu ne vedem si cand vb isi cerea iertare..si na incercam sa inteleg...si el acum nu mi-a dat nici macar ocazia sa-i explic. Oricum va multumesc ca v-ati facut timp sa cititi aceste randuri. :)


Renunta la orice gand legat de el, nu sa terminat lumea si nu se opreste in loc pentru un singur baiat- baieti si barbati gasesti peste tot esential este sa-l descoperi pe cel potrivit!
kudika_nikole
Postat pe 8 Februarie 2013 20:46
Poate vrea sa-ti demonstreze ca poate incepe alta relatie inainte ca tu sa-i faci vant! Cel mai bine, lasa orgoliu si fa posibil sa purtati o discutie care sa clarifice situatia. Altfel, ai sa ramai pt multa vreme datoare acestei relatii dintre voi care nu stii unde si din ce motiv s/a incheiat! Poate sunt detalii pe care el lew-a auzit de la cunostinte despre tine ori alte lucruri care i-ar fi schimbat opinia despre tine..
Darius_
Postat pe 8 Februarie 2013 20:48
eu am lasat orgoliul si l-am cautat, dar el pur si simplu nu raspunde nici daca il sun...nici la mesaje. Chiar nu inteleg ce e cu el, parca e alta persoana. Inteleg poate ii era greu ca ne vedeam atat de rar...dar putea sa imi zica acest lucru..sau nu stiu ce sa ma cred. Poate e mai bine sa o las asa daca el considera ca e atat de important orgoliul sau. Eu sincer nu cred ca are nici un viitor cu acea fata, deodata ce e mai mica cu 7 ani si chiar nu e nimic de capul ei..mie mi se pare ca o face anumea..sa arate cat de bn ii este, dar na e viata lui.
kudika_28490
Postat pe 8 Februarie 2013 21:33
De la: kudika_28490, la data 2013-02-08 21:33:46eu am lasat orgoliul si l-am cautat, dar el pur si simplu nu raspunde nici daca il sun...nici la mesaje. Chiar nu inteleg ce e cu el, parca e alta persoana. Inteleg poate ii era greu ca ne vedeam atat de rar...dar putea sa imi zica acest lucru..sau nu stiu ce sa ma cred. Poate e mai bine sa o las asa daca el considera ca e atat de important orgoliul sau. Eu sincer nu cred ca are nici un viitor cu acea fata, deodata ce e mai mica cu 7 ani si chiar nu e nimic de capul ei..mie mi se pare ca o face anumea..sa arate cat de bn ii este, dar na e viata lui.


Si barbatii astia, se comporta atat de imatur..as putea sa ma consider norocos. Atunci, succes pe viitor si incepe un alt capitol al vietii tale!
Darius_
Postat pe 8 Februarie 2013 21:46
Multumesc pentru sfaturi! :)
kudika_28490
Postat pe 8 Februarie 2013 21:51
De la: kudika_28490, la data 2013-02-08 21:51:55Multumesc pentru sfaturi! :)

Cu deosebita placere!
Darius_
Postat pe 8 Februarie 2013 21:53
De la: kudika_28490, la data 2013-02-08 21:33:46eu am lasat orgoliul si l-am cautat, dar el pur si simplu nu raspunde nici daca il sun...nici la mesaje. Chiar nu inteleg ce e cu el, parca e alta persoana. Inteleg poate ii era greu ca ne vedeam atat de rar...dar putea sa imi zica acest lucru..sau nu stiu ce sa ma cred. Poate e mai bine sa o las asa daca el considera ca e atat de important orgoliul sau. Eu sincer nu cred ca are nici un viitor cu acea fata, deodata ce e mai mica cu 7 ani si chiar nu e nimic de capul ei..mie mi se pare ca o face anumea..sa arate cat de bn ii este, dar na e viata lui.



Chiar nu intelegi ca trebuie sa renunti la el????Este atat de dificil sa ai demnitate,sa dovedesti ca esti femeie,inainte de a fi o "cersetoare" de atentie???Este imposibil sa-ti dovedesti ca poti sa faci mult mai mult si mai multe pentru tine???Totul este foarte simplu atunci cand stii ce vrei!!!!!!!!Of!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Februarie 2013 22:10
Acum am renuntat la el, doar vroiam sa avem o discutie civilizata din respect pentru ceea ce a fost. Dar daca nu se poate, asta e, nu trebuie sa intelegem chiar tot in viata.
kudika_28490
Postat pe 8 Februarie 2013 22:21
De la: kudika_28490, la data 2013-02-08 22:21:53Acum am renuntat la el, doar vroiam sa avem o discutie civilizata din respect pentru ceea ce a fost. Dar daca nu se poate, asta e, nu trebuie sa intelegem chiar tot in viata.



Ce nu a fost inteles sau de neinteles???Dimpotriva,trebuie sa intelegi totul in viata,sa o decriptezi,acolo unde se impune sa o faci,in caz contrar,draga mea,ratacesti cararea!!!Stii care este diferenta dintre femei si barbati???Este aceea ca ,noi,femeile putem!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Februarie 2013 22:46
kudika_28490
Postat pe 8 Februarie 2013 22:52
Cred ca a cerut doar un sfat , nu sa fie convinsa sau influentata, femeie sau barbat.. toti au discermanent si resposabilitatea propriilor decizii!
Darius_
Postat pe 8 Februarie 2013 22:52
De la: kudika_27971, la data 2013-02-08 22:52:34Cred ca a cerut doar un sfat , nu sa fie convinsa sau influentata, femeie sau barbat.. toti au discermanent si resposabilitatea propriilor decizii!



Esti sigur ca a fost convinsa sau influentata in vreun fel????Eronat!!Fiecare persoana este stapana pe propria viata si deciziile ii apartin in totalitate,chiar in conditiile deschiderii unui subiect pe acest forum,in vederea solicitarii unor sfaturi!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Februarie 2013 22:56
Ok, crezi ca toata lumea stie cand exagereaza si isi impune sfaturile'?
Darius_
Postat pe 8 Februarie 2013 23:05
De la: kudika_27971, la data 2013-02-08 22:52:34Cred ca a cerut doar un sfat , nu sa fie convinsa sau influentata, femeie sau barbat.. toti au discermanent si resposabilitatea propriilor decizii!


Sunt de acord cu tine..nu conteaza sexul, ar trebui sa invatam sa facem ceea ce ne dorim cu adevarat si sa spunem lucrurilor pe nume, ca nimeni nu poate sa ne citeasca gandurile.
kudika_28490
Postat pe 8 Februarie 2013 23:06
kudika_22221
Postat pe 10 Februarie 2013 08:23
De la: kudika_27971, la data 2013-02-08 23:05:35Ok, crezi ca toata lumea stie cand exagereaza si isi impune sfaturile'?



Thais13
Postat pe 10 Februarie 2013 12:56
nu mai pierde timpul!timpul pe care-l ai foloseste-l in favoarea ta.altul!
kudika127260
Postat pe 10 Februarie 2013 18:11
buna parerea mea este k el este din pacate unul din acei oameni slabi si iefini care nu pun pret pe ceea ce au linga ei si care nici macar ei nu cred ceea ce vorbesc la uni este doar orgoliul la ali vor sa aiba cei mai frumos linga ei si tot asa mai departe.probabil si din pacate la voi a inceput sa lipseasca ineresul eu nu cred k din cauza sms ului aluia sa se comporte asa si mai ales sa pice la prima pustoaica in brate cit de ieftin e eu nici nu masi mai gindi la el platestei cu aceeasi moneda nu are rost sa plingi dupa asa ceva.
kudika_29137
Postat pe 10 Februarie 2013 18:57
O minciuna antreneaza o alta minciuna. legea atractiei si a rezonantei si-a spus cuvantul in cazul tau.Nu trebuie sa fii suparata pe el. Si-a orientat doar atentia catre altcineva.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 10 Februarie 2013 21:22
Va multumesc, din nou, tuturor pentru sfaturi si incurajari! :) Se pare ca timpul le rezolva pe toate..deja sunt mai bine..si fara el.:D
kudika_28490
Postat pe 11 Februarie 2013 22:07
De la: kudika_28490, la data 2013-02-11 22:07:21Va multumesc, din nou, tuturor pentru sfaturi si incurajari! :) Se pare ca timpul le rezolva pe toate..deja sunt mai bine..si fara el.:D



kudika_15804
Postat pe 12 Februarie 2013 08:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Indiferența se trateazã cu indiferențã? 2 De la: kudika_971476 23 Iulie 2014 07:11
sarcina 3 De la: kudika_23665 7 Septembrie 2014 11:21
Islamul si opresiunea femeilor 26 De la: kudika_982635 28 Iunie 2015 21:20
el pleaca si zice ca pt binele meu... 28 De la: kudika3011 6 August 2010 23:27
ma ajutati 25 De la: dandanaua_reloaded 12 Septembrie 2009 21:53