Setari Cookie-uri

sex cu prezervativ?????

Hello everyone

Am si eu o mica problema. Sunt cu prietenul meu de ceva vreme si el nu vrea sa faca sex decat cu prezervativ, eu nu suport prezervativele...deci avem vesnic discutii pe tema asta...ceea ce ne impiedica sa fim in totalitate satisfacuti...

Deci ce e de facut?
Ale_jandra
Postat pe 13 Februarie 2013 15:30
Mi se pare korekt ca pt inceput sa folosoti prezervativul,va fereste de complicatii,boli si de o eventuala sarcina.Mai bine sa ai dureri de cap acum decat mai tarziu!Mai tarziu cand va veti cunoaste mai bine si veti avea sufienta incredere unul in celalat,putteti sa va iubiti fara grija!
Titanika
Postat pe 13 Februarie 2013 15:37
De la: Ale_jandra, la data 2013-02-13 15:30:48Hello everyone

Am si eu o mica problema. Sunt cu prietenul meu de ceva vreme si el nu vrea sa faca sex decat cu prezervativ, eu nu suport prezervativele...deci avem vesnic discutii pe tema asta...ceea ce ne impiedica sa fim in totalitate satisfacuti...

Deci ce e de facut?



Adapteaza-te acestei metode de contraceptie si preventie!!!Cunoasteti-va,invatati-va unul cu celalalt!!!Nu fi reticenta,inca nu prezinti incredere deplina pentru domnia sa!!!!Poate nu esti suficient lubrifiata,si de aici,,,disconfortul prezentat de tine!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Februarie 2013 15:42
De la: Ale_jandra, la data 2013-02-13 15:30:48Hello everyone

Am si eu o mica problema. Sunt cu prietenul meu de ceva vreme si el nu vrea sa faca sex decat cu prezervativ, eu nu suport prezervativele...deci avem vesnic discutii pe tema asta...ceea ce ne impiedica sa fim in totalitate satisfacuti...

Deci ce e de facut?


poate ca nu vrea sa-ti dea/ia vreo boala
Cotoiu_ucigas
Postat pe 13 Februarie 2013 15:53
el spune ca nu a facut niciodata sex fara prezervativ...deci teoretic nu ar trb sa aiba vreo boala.
Ale_jandra
Postat pe 13 Februarie 2013 15:58
De la: Ale_jandra, la data 2013-02-13 15:58:12el spune ca nu a facut niciodata sex fara prezervativ...deci teoretic nu ar trb sa aiba vreo boala.



Nu are incredere in tine,draga mea,este chiar atta de dificil de inteles?/Prezinta-te la medic,fa toate analizele ,care iti confirma starea sanatatii si arata-i rezultatele partenerului tau,poate,asa,se va convinge ca esti sanatoasa clinic si va face dragoste fara prezervativ!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Februarie 2013 16:02
De la: kudika_15804, la data 2013-02-13 15:42:30
De la: Ale_jandra, la data 2013-02-13 15:30:48Hello everyone

Am si eu o mica problema. Sunt cu prietenul meu de ceva vreme si el nu vrea sa faca sex decat cu prezervativ, eu nu suport prezervativele...deci avem vesnic discutii pe tema asta...ceea ce ne impiedica sa fim in totalitate satisfacuti...

Deci ce e de facut?



Adapteaza-te acestei metode de contraceptie si preventie!!!Cunoasteti-va,invatati-va unul cu celalalt!!!Nu fi reticenta,inca nu prezinti incredere deplina pentru domnia sa!!!!Poate nu esti suficient lubrifiata,si de aici,,,disconfortul prezentat de tine!!!



Sunt constienta ca e o metoda foarte efecienta de contraceptie...da eu de la inceput n-am suportat prezervativul si nu l-am folosit de ani de zile...e ca un soc pentru mine...si mi-e greu sa ma simt bine in felul acesta...am discutat cu el da nu vrea sa renunte la prezervativ...in conditiile in care nu a facut-o niciodata fara, riscu sa raman insarcinata e destul de mare.
Ale_jandra
Postat pe 13 Februarie 2013 16:03
De la: Ale_jandra, la data 2013-02-13 16:03:05[quote name='
Sunt constienta ca e o metoda foarte efecienta de contraceptie...da eu de la inceput n-am suportat prezervativul si nu l-am folosit de ani de zile...e ca un soc pentru mine...si mi-e greu sa ma simt bine in felul acesta...am discutat cu el da nu vrea sa renunte la prezervativ...in conditiile in care nu a facut-o niciodata fara, riscu sa raman insarcinata e destul de mare.



S-ar putea sa fii alergica la latex!!!
Draga mea ,exista si alte metode de contraceptie,dar acestea nu elimina contractarea bolilor cu transmitere sexuala,de acestea ii este teama partenerului tau!!!!De cat timp va cunoasteti????
kudika_15804
Postat pe 13 Februarie 2013 16:08
Nu te-ai gandit ca poate are el vreo boala?spre exemplu hepatita sau virusul HIV putea sa o i-a inainte de a-si incepe viata sexuala si acum incearca sa te protejeze folosind prezervativul.Poate de aceea nu a facut niciodata sex fara prezervativ.
Ai_Vasilache
Postat pe 29 Martie 2013 13:21
De la: Ai_Vasilache, la data 2013-03-29 13:21:30Nu te-ai gandit ca poate are el vreo boala?spre exemplu hepatita sau virusul HIV putea sa o i-a inainte de a-si incepe viata sexuala si acum incearca sa te protejeze folosind prezervativul.Poate de aceea nu a facut niciodata sex fara prezervativ.



Poate fi o varianta!!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Martie 2013 13:28
pfoai , mi-a scapat un strop de maioneza din shaorma da cal direct pa pantofii da lac , bine dracu ca n-am dat pa treiningu addibas
Cotoiu_ucigas
Postat pe 29 Martie 2013 13:45
De la: Ale_jandra, la data 2013-02-13 15:30:48Hello everyone

Am si eu o mica problema. Sunt cu prietenul meu de ceva vreme si el nu vrea sa faca sex decat cu prezervativ, eu nu suport prezervativele...deci avem vesnic discutii pe tema asta...ceea ce ne impiedica sa fim in totalitate satisfacuti...

Deci ce e de facut?


De ce nu va faceti niste analize medicale? Daca analizele voastre vor iesi ok, teoretic nu ar trebui sa va mai impiedice nimic in a face dragoste fara prezervativ.
Viorica_Franziska
Postat pe 30 Martie 2013 07:22
De la: Ai_Vasilache, la data 2013-03-29 13:21:30Nu te-ai gandit ca poate are el vreo boala?spre exemplu hepatita sau virusul HIV putea sa o i-a inainte de a-si incepe viata sexuala si acum incearca sa te protejeze folosind prezervativul.Poate de aceea nu a facut niciodata sex fara prezervativ.



La varianta asta chiar nu m-am gandit...ms mult de sfat
Ale_jandra
Postat pe 30 Martie 2013 09:49
SI EU TE PUP FRANCESKO

UITE,PENTRU TINE...
IA-O DE AICI FRANCESKO:
LALEA NEAGRA,INCHISA SI VESTEJITA CA SUFLETUL TAU:

http://photouploads.com/images/franciskal.jpg

EXCELENTUL__
Postat pe 30 Martie 2013 16:28
De la: Ale_jandra, la data 2013-02-13 15:30:48Hello everyone

Am si eu o mica problema. Sunt cu prietenul meu de ceva vreme si el nu vrea sa faca sex decat cu prezervativ, eu nu suport prezervativele...deci avem vesnic discutii pe tema asta...ceea ce ne impiedica sa fim in totalitate satisfacuti...

Deci ce e de facut?

ma abtinde la comentarii rautacioase, cand alte femei se plang ca iubiti le imping s ase indoape cu anticonceptionale nu mai zic nimic
yumy
Postat pe 30 Martie 2013 17:18

Boris_the_Blade sau sa sa contacteze freo boala baiatu ...... .

Ma uit la comentarii si cineva sfatuieste sa se duca la analize ......hahahahahahahahaha

Pentru autoare : ceva pute tare dar nu inteleg ce ....
kind_er
Postat pe 30 Martie 2013 19:19
poate ca nu are nici o boala,poate ca are incredere in tine,dar sigur nu e adevarat ca nu a facut-o niciodata fara prezervativ!!!!!pur si simplu poate fi alergica la vagina femeilor,pentru ca vagina femeii daca nu are EXCRETII curate,inseamna ca are niste bacterii numite CIPERCI BACTERIENE care acestea ii produc barbatului IRITATII,INROSELI,MANCARIMI...etc.!nu inseamna ca avem vreo boala,doar trebuie sa avem o igiena foate exigenta!Multi barbati simt asta din cauza ca sunt mai sensibili!Face bine!
violevioletavio
Postat pe 1 Aprilie 2013 02:34
Trebuie sa gasiti un numitor comun. Oricum trebuie sa fii multumita ca macar este responsabil si se protejeaza
kudika_31250
Postat pe 1 Aprilie 2013 20:48
De la: kind_er, la data 2013-03-30 19:19:53
Boris_the_Blade sau sa sa contacteze freo boala baiatu ...... .

Ma uit la comentarii si cineva sfatuieste sa se duca la analize ......hahahahahahahahaha

Pentru autoare : ceva pute tare dar nu inteleg ce ....


Era vorba de analize medicale pentru depistarea bts-urilor. Avand in vedere subiectul, era la mintea cocosului despre ce fel de analize e vorba.
kudika_32792
Postat pe 1 Aprilie 2013 20:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
daca iubesti cu adevarat poti ierta cand descoperi ca te-a inselat? 16 De la: daiana_dy 29 Iulie 2009 16:43
Fecioara cu varsator :-?? 1 De la: kudika_9450 25 August 2012 02:31
urgent 10 De la: bumbu83 21 Iulie 2010 18:20
Diferenta de varsta in cuplu!! 50 De la: kudika_25639 2 Martie 2014 13:45
Dilema 10 De la: ice_flower 13 Aprilie 2010 20:17