Setari Cookie-uri

INDECISA

am avut o relatie cu o persoana de 3 ani de zile..... in tot acesti 3 ani nu am fost pe deplin satisfacuta de catre partenerul meu si incet, incet m-am intepartat de el. dupa 3 ani si 3 luni m-am despartit de el spunandu-i ca nu il mai iubesc, in acel moment am inteles cat de mult ma iubea el pe mine chiar daca in cei 3 ani cat am stat impreuna nu mi-a demonstrat asta..... la o luna dupa despartire eu am intalnit o alta persoana, cu care am o relatie de 3 luni de zile. aceasta persoana ma iubeste foarte mult si incerca sa imi demonstreze asta in toate modurile possibile, numai ca eu simt ca imi lipseste ceva. acum o saptamana , l-am intalnit, din intamplare, pe fostul meu iubit pe care nu il vazusem de 4 luni, iar el a incercat sa ma sarute spunandumi ca i-am lipsit, binenteles ca l-am indepartat imediat dar de atunci ma gandesc numai la el, ca si cum mi-ar lipsi. as vrea un sfat pt ca sunt foarte indecisa..... simt ca fostul imi lipseste, dar pe de alta parte nici nu vreau sa il ranesc pe actualul meu prieten. ce sa fac? astept sfaturi..... multumesc anticipat.
Romina_Mihaela_Alionte_1
Postat pe 8 Februarie 2013 16:24
De la: Romina_Mihaela_Alionte_1, la data 2013-02-08 16:24:54am avut o relatie cu o persoana de 3 ani de zile..... in tot acesti 3 ani nu am fost pe deplin satisfacuta de catre partenerul meu si incet, incet m-am intepartat de el. dupa 3 ani si 3 luni m-am despartit de el spunandu-i ca nu il mai iubesc, in acel moment am inteles cat de mult ma iubea el pe mine chiar daca in cei 3 ani cat am stat impreuna nu mi-a demonstrat asta..... la o luna dupa despartire eu am intalnit o alta persoana, cu care am o relatie de 3 luni de zile. aceasta persoana ma iubeste foarte mult si incerca sa imi demonstreze asta in toate modurile possibile, numai ca eu simt ca imi lipseste ceva. acum o saptamana , l-am intalnit, din intamplare, pe fostul meu iubit pe care nu il vazusem de 4 luni, iar el a incercat sa ma sarute spunandumi ca i-am lipsit, binenteles ca l-am indepartat imediat dar de atunci ma gandesc numai la el, ca si cum mi-ar lipsi. as vrea un sfat pt ca sunt foarte indecisa..... simt ca fostul imi lipseste, dar pe de alta parte nici nu vreau sa il ranesc pe actualul meu prieten. ce sa fac? astept sfaturi..... multumesc anticipat.



Simtirea acuta a lipsei fostului partener nu este acelasi lucru cu iubirea fata de domnul respectiv!!!Iti lipseste,dar nu-l iubesti,de ce vrei sa-ti bati joc de el,mai bine spus,de ambii barbati din viata ta,fostul si actualul???? Explica-mi,dupa care putem continua dialogul!!!Orice relatie ,care are durata in derulare,aduce obisnuinta,care ,o data cu despartirea celor doi,creeza acea senzatie de lipsa a partenerului avut!!!Concentreaza-te si verifica-ti starea sentimentelor,,,undeva este o nisa,dar pe care nu o constientizezi!!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Februarie 2013 16:31
cu fostul am convietuit 3 ani in aceeasi casa cu parintii mei si inafara de problemele noastre personale mai asa comportat foarte bineveam si probleme externe create de familia mea.... eram tot timpul amandoi nervosi si niciodata nu am avut acea seninatate si liniste de care am avut nevoie..... in schimb cand l-am cunoscut pe actualul iubit, mi-a aratat ca este un barbat matur, romantic si care vrea cu adevarat sa aiba o relatie pt totdeauna, dar dupa ceva timp am descoperit ca este practic opus, ca inca la 30 de ani este foarte imatur, depinde de paritii, ma mintit si a facut unele gesturi care m-au deranjat....eu i-am spus ca nu m-ai vreau sa continuom cu aceasta relatie (asta sa intamplat inainte sa il reantalnesc pe foatul meu), dar el si-a cerut scuze pt tot, si m-a implorat sa ii mai dau inca o sansa, de atunci s-a comportat foarte bine, dar ramane faptul ca nu imi place modul lui de a gandi si comportamentul copilaros.... eu cred ca nu suntem chiar atat de compatibili, mai ales ca stiu care esste caracterul meu....iar acum s-a mai intamplat si ca l-am reintalnit pe fostul si asta m-a dat si mai mult peste cap..... sunt confuza nu stiu ce sa fac
Romina_Mihaela_Alionte_1
Postat pe 8 Februarie 2013 16:43
De la: Romina_Mihaela_Alionte_1, la data 2013-02-08 16:43:58cu fostul am convietuit 3 ani in aceeasi casa cu parintii mei si inafara de problemele noastre personale mai asa comportat foarte bineveam si probleme externe create de familia mea.... eram tot timpul amandoi nervosi si niciodata nu am avut acea seninatate si liniste de care am avut nevoie..... in schimb cand l-am cunoscut pe actualul iubit, mi-a aratat ca este un barbat matur, romantic si care vrea cu adevarat sa aiba o relatie pt totdeauna, dar dupa ceva timp am descoperit ca este practic opus, ca inca la 30 de ani este foarte imatur, depinde de paritii, ma mintit si a facut unele gesturi care m-au deranjat....eu i-am spus ca nu m-ai vreau sa continuom cu aceasta relatie (asta sa intamplat inainte sa il reantalnesc pe foatul meu), dar el si-a cerut scuze pt tot, si m-a implorat sa ii mai dau inca o sansa, de atunci s-a comportat foarte bine, dar ramane faptul ca nu imi place modul lui de a gandi si comportamentul copilaros.... eu cred ca nu suntem chiar atat de compatibili, mai ales ca stiu care esste caracterul meu....iar acum s-a mai intamplat si ca l-am reintalnit pe fostul si asta m-a dat si mai mult peste cap..... sunt confuza nu stiu ce sa fac



Am inteles,practica invinge teoria,realul doboara idealul!!!!Pe care dintre cei doi barbati il iubesti??Nu fac referire ,doar la atractia fizica,ci la iubirea reala,cu toata fiinta ta,din toata inima ta!!!Parerea mea este ca nu iubesti pe niciunul,repet,vorbesc de iubire,nu de simpla placere de a te afla langa si cu un barbat!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Februarie 2013 16:48
cred ca ai dreptate..... nu cred ca iubesc pe niciunul dintre ei..... cred ca mi-ar trebuii putin timp pt mine.... sa fiu putin singura ca sa imi reordonez ideile si prioritatile..... cred ca e cazul sa ma gandesc la mine, fara sa imi fie frica sa nu fac pe ceilalti sa sufere, cum am facut cu fostul timp de 3 ani de zile.... multumesc pt sfat
Romina_Mihaela_Alionte_1
Postat pe 8 Februarie 2013 17:11
De la: Romina_Mihaela_Alionte_1, la data 2013-02-08 17:11:53cred ca ai dreptate..... nu cred ca iubesc pe niciunul dintre ei..... cred ca mi-ar trebuii putin timp pt mine.... sa fiu putin singura ca sa imi reordonez ideile si prioritatile..... cred ca e cazul sa ma gandesc la mine, fara sa imi fie frica sa nu fac pe ceilalti sa sufere, cum am facut cu fostul timp de 3 ani de zile.... multumesc pt sfat



In momentul in care o femeie nu se mai gandeste la ea si se identifica doar cu lumea partenerului ei,este un om pierdut,debusolat,isi pierde increderea in sine si in valorile,in care a crezut pana la momentul intervenirii dependentei de prezenta celuilalt!!!Nu trebuie sa ranesti pe nimeni,ci este necesar sa te regasesti in tot ce a insemnat ceva pentru tine!!!Acorda-ti timp pentru meditatie,analiza si decizie!!Judeca-ti ceea ce simti cu inima,este iubire sau nu????Fii sincera cu cei doi,nu folosi minciuni in relatia ta!!!Fii ordonata cu viata ta,un pas gresit,te va arunca in prapastie!!!Viata poate fi si un hau,nu doar oaza cu verdeata!!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Februarie 2013 17:20
Ieri, scria o alta femeie despre dorinta ei de a se desparti de actualul iubit.. Azi scrii tu, despre golul pe care l-ai sesizat acum, lasat de fostul iubit! Nu toti oamenii sunt perfecti dar dupa o relatie de 3 ani, incepi sa simti cel putin afectiune pentru acel om. Pe scurt, iti era mai bine cu el dar acum imi pare ca ai nevoie de o pauza pe plan sentimental, ramanand sa te decizi pt viitor langa cine ti-e locul!
Darius_
Postat pe 8 Februarie 2013 18:39
De la: kudika_27971, la data 2013-02-08 18:39:45Ieri, scria o alta femeie despre dorinta ei de a se desparti de actualul iubit.. Azi scrii tu, despre golul pe care l-ai sesizat acum, lasat de fostul iubit! Nu toti oamenii sunt perfecti dar dupa o relatie de 3 ani, incepi sa simti cel putin afectiune pentru acel om. Pe scurt, iti era mai bine cu el dar acum imi pare ca ai nevoie de o pauza pe plan sentimental, ramanand sa te decizi pt viitor langa cine ti-e locul!


Indubitabil,este indecisa si nestatornica in relatie si sentimente,nu simte iubire,ci doar placerea de a fi cu acel barbat!!!Pot exista si relatii ,in care,nici dupa zece ani de desfasurare ,nu exista iubire,ci doar obisnuinta,complezenta,nepasare,atractie fizica de moment!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Februarie 2013 19:01
De la: Romina_Mihaela_Alionte_1, la data 2013-02-08 17:11:53cred ca ai dreptate..... nu cred ca iubesc pe niciunul dintre ei..... cred ca mi-ar trebuii putin timp pt mine.... sa fiu putin singura ca sa imi reordonez ideile si prioritatile..... cred ca e cazul sa ma gandesc la mine, fara sa imi fie frica sa nu fac pe ceilalti sa sufere, cum am facut cu fostul timp de 3 ani de zile.... multumesc pt sfat


Este cel mai intelept lucru pe care l-ai putea face, acorda-ti timpul necesar si fa-ti ordine in viata fixandu-ti bine prioritatiile!
kudika_nikole
Postat pe 8 Februarie 2013 21:18
De la: kudika_15804, la data 2013-02-08 19:01:27
De la: kudika_27971, la data 2013-02-08 18:39:45Ieri, scria o alta femeie despre dorinta ei de a se desparti de actualul iubit.. Azi scrii tu, despre golul pe care l-ai sesizat acum, lasat de fostul iubit! Nu toti oamenii sunt perfecti dar dupa o relatie de 3 ani, incepi sa simti cel putin afectiune pentru acel om. Pe scurt, iti era mai bine cu el dar acum imi pare ca ai nevoie de o pauza pe plan sentimental, ramanand sa te decizi pt viitor langa cine ti-e locul!


Indubitabil,este indecisa si nestatornica in relatie si sentimente,nu simte iubire,ci doar placerea de a fi cu acel barbat!!!Pot exista si relatii ,in care,nici dupa zece ani de desfasurare ,nu exista iubire,ci doar obisnuinta,complezenta,nepasare,atractie fizica de moment!!!


Poate si comunica la ce concluzie a ajuns si ce ce dezie va lua!
Darius_
Postat pe 8 Februarie 2013 21:42
De la: kudika_27971, la data 2013-02-08 21:42:49
De la: kudika_15804, la data 2013-02-08 19:01:27
De la: kudika_27971, la data 2013-02-08 18:39:45Ieri, scria o alta femeie despre dorinta ei de a se desparti de actualul iubit.. Azi scrii tu, despre golul pe care l-ai sesizat acum, lasat de fostul iubit! Nu toti oamenii sunt perfecti dar dupa o relatie de 3 ani, incepi sa simti cel putin afectiune pentru acel om. Pe scurt, iti era mai bine cu el dar acum imi pare ca ai nevoie de o pauza pe plan sentimental, ramanand sa te decizi pt viitor langa cine ti-e locul!


Indubitabil,este indecisa si nestatornica in relatie si sentimente,nu simte iubire,ci doar placerea de a fi cu acel barbat!!!Pot exista si relatii ,in care,nici dupa zece ani de desfasurare ,nu exista iubire,ci doar obisnuinta,complezenta,nepasare,atractie fizica de moment!!!


Poate si comunica la ce concluzie a ajuns si ce ce dezie va lua!



Sper!!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Februarie 2013 22:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lacrimi pt un barbat care ma iubeste dar eu nu stiu ce sa fac 30 De la: liliana_2007 24 Martie 2013 13:07
Firma curatenie 8 De la: addah 26 Ianuarie 2013 23:35
eu pesti, el varsator 5 De la: kudika048217 31 Octombrie 2009 17:17
o intamplare :( 3 De la: oktober 19 Ianuarie 2009 14:52
ce sa fac sa fie ca inainte? 9 De la: simonycik 15 Septembrie 2009 11:51