Setari Cookie-uri

Un mic ajutor..

Buna fetelor .Mi-am facut recent acest cont pe kudika pentru ca am nevoie de un mic sfat..Am citit pe aici anumite subiecte si in general sfaturile date au fost ajutatoare si as cam avea nevoie de ajutor..Inceputul este cam asa..Am o relatie deja de 5 ani cu un baiat pe care pot sa zic ca il stiu parca de o viata intreaga.Am inceput sa ne cunoaste mai bine mess iar mai apoi am decis sa ne intalnim.Prima intalnire nu a fost asa cum m-as fi asteptat pentru ca nu prea simteam atractie fata de el dar am continuat sa iesim si incet incet chiar am inceput sa tin la el si sunt inca cu el deja de 5 ani de zile..La inceput se purta cu mine foarte frumos si era totul lapte si miere dar sa fiu sincera mereu am simtit ca nu este chiar baiatul potrivit pentru mine pentru ca avem cu totul si cu totul alta gandire unul fata de celalalt si niciodata nu puteam sa ajungem la un numitor comun.In fine..chestia este ca am ajuns sa tin la el si la inceput era totul superb cum este in orice relatie dar pe parcurs am realizat ca a vrut sa para cu totul alta persoana decat era.A inceput sa fie agresiv in limbaj si nu numai..mi-a facut foarte multe lucruri si chiar m-a lovit si bruscat de cateva ori.Este un tip gelos si ff posesiv care daca ar putea m-ar baga intr-un sac sa nu ma mai vada nimeni In fine..chestia este ca intotdeauna i-am fost fidela si dupa fazele multe pe care mi le-a facut am ramas alaturi de el..Problema este ca numai e deloc asa..am inceput sa vb cu un tip din Egypt si este un tip sufletist si pff avem atat de multe lucruri in comun si m-a facut sa simt lucruri pe care nu le-am simtit niciodata cu altcineva si asta cu toate ca nu ne-am intalnit niciodata..La inceput nu m-am asteptat sa fie nimic serios si o luam sub forma de gluma doar ca in timp a devenit mai mult decat serios si el isi doreste sa vina in Romania in vara asta.Stie de relatia pe care o am doar ca el crede ca s-a terminat pt k ma despartisem de tipul cu care sunt pentru cv timp pt el..Prietenul meu s-a schimbat ff mult in bine de cand a inceput sa simta ca ma pierde si poate chestia asta m-a facut sa ma impac cu el...Nu stiu sincer dc am facut-o pentru ca realizez cu tristete ca reltia asta este pe duca...In fine..chestia e ca am ajuns intr-un punct in care mint cu nesimtire doua persoane care conteaza foarte mult pentru mine..La unul tin ca la un frate si pe celalalt chiar pot sa spun ca am ajuns sa il iubesc..Nu stiu ce sa ma mai fac pentru ca am ajuns intr-o situatie in care nu stiu cum sa ies..Nu vreau sa imi fac prietenul sa sufere dar nu pot sa renunt nici la el..Nu am crezut vreodata ca o sa ajung sa fac eu chestii de genu M-am saturat sa plang in fiecare noapte ca proasta pentru ca ma simt blocata si chiar nu stiu ce sa fac Doar cine a trecut prin situatia asta poate stii cum e..pur si simplu ma distruge incetul cu incetul..Nu vreau sa fac pe nimeni sa sufere sincer nu sunt o persoana rea si totusi am ajuns sa fac chestii de care nu sunt mandra deloc Va rog am nevoie de un sfat...
KarmasBaby
Postat pe 3 Martie 2013 09:33
-cine fuge dupa doi iepri nu va prinde nici unul
Titanika
Postat pe 3 Martie 2013 09:59
Dupa cum am mai spus..doar cine a trecut prin asa ceva ma poate intelege.Nu judeca fara sa intelegi.
KarmasBaby
Postat pe 3 Martie 2013 10:34
nu te judek,dar cred ca tot un romanas ar trebui sa-ti cauti si care sa te inteleaga si care stie sa te pretuiasca si sa te iubeasca pt ceea ce esti!
Titanika
Postat pe 3 Martie 2013 11:09
azi e mai greu sa intre tineretul sa-ti dea sfaturi!
Titanika
Postat pe 3 Martie 2013 11:13
De la: KarmasBaby, la data 2013-03-03 09:33:06Buna fetelor .Mi-am facut recent acest cont pe kudika pentru ca am nevoie de un mic sfat..............totul alta persoana decat era.A inceput sa fie agresiv in limbaj si nu numai..mi-a facut foarte multe lucruri si chiar m-a lovit si bruscat de cateva ori.Este un tip gelos si ff posesiv care daca ar putea m-ar baga intr-un sac sa nu ma mai vada nimeni .....



Pentru mine sunt suficiente aceste date,,loviturile date si gelozia obsesiva!!!

Referitor la posesorul acestui comportament neadecvat,daca imi ceri un sfat,,iata-l,,,l-as trimite la plimbare fara drept de apel!!Personal,nu accept nicio forma de violenta,mai ales intr-o relatie de iubire,si nici gelozia dusa la extreme,aceasta poate deveni malefica in relatie!!


Daca este sa luam in calcul si existenta celei de-a doua legaturi sentimentale,,iti recomand sa analizezi toate aspectle,pozitive si negative,legate aceasta,nu este o relatie obisnuita si trebuie sa cunosti toate fatetele ei!!!Crezi in relatiile desfasurate la distanta??Foarte bine,dar afla cat mai multe date despre domnul in cauza!!!


Esti duplicitara si nu ai curajul raspunderii!!!Incearca sa nu mai fii astfel,caci vei pierde totul intr-o buna zi!!Nu mai spun de faptul ca te vei obisnui sa minti,ceea ce nu este de bun augur!!!!Nu mai minti partenerii,nu iti face cinste!!!!Hotaraste-te asupra unuia dintre ei!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Martie 2013 11:23
Sunt de acord cu absolut tot ceea ce mi-ai scris aici..Nu as vrea sa imi caut scuze pentru ca nici eu nu am fost perfecta dar ca si tine consider ca nimeni nu are dreptul sa te loveasca si sa te jigneasca..El a simtit schimbarea asta in mine si acest lucru l-a facut sa inceteze si sa incerce sa schimbe cv si apreciez acest lucru doar ca..chiar nu pot sa uit tot ceea ce mi-a facut si imi vine foarte greu sa sterg cu buretele ura asta pe care o am in mine..Este adevarat ceea ce ai spus si chiar pe zi ce trece ajung sa mint tot mai mult si desi pare ironic chiar urasc sa o fac..Tipul asta cu care vorbesc acum chiar ma intelege si nu este o aparenta..chiar il simt sincer si bineinteles ca niciodata nu poti stii ce fel de persoana este dar chiar ma face sa zambesc de fiecare data cand vorbim si este uimitor..Iti multumesc ff mult pt sfat ..cred ca aveam nevoie de o confirmare a faptului ca sunt tampita si s-ar putea sa pierd tot pt cv ce nu are nici un viitor.O zi frumoasa si apreciez ca ti-ai consumat din timp ca sa ma ajuti ^^
KarmasBaby
Postat pe 3 Martie 2013 11:42
ai grija,persoanele de alta nationalitate care se afle in tara noastra se comporta in aceasta maniera frumoasa si cel mai bine ar fi sa-l cunosti mai bine,nu sti ce-ti rezeva viitorul care este cu doua taisuri.Cel mai important este sa cunosti traditiile lor si cel mai important sa afli care este rolul unei femei in tara lor???
Titanika
Postat pe 3 Martie 2013 11:49
De la: KarmasBaby, la data 2013-03-03 11:42:17Sunt de acord cu absolut tot ceea ce mi-ai scris aici..Nu as vrea sa imi caut scuze pentru ca nici eu nu am fost perfecta dar ca si tine consider ca nimeni nu are dreptul sa te loveasca si sa te jigneasca..El a simtit schimbarea asta in mine si acest lucru l-a facut sa inceteze si sa incerce sa schimbe cv si apreciez acest lucru doar ca..chiar nu pot sa uit tot ceea ce mi-a facut si imi vine foarte greu sa sterg cu buretele ura asta pe care o am in mine..Este adevarat ceea ce ai spus si chiar pe zi ce trece ajung sa mint tot mai mult si desi pare ironic chiar urasc sa o fac..Tipul asta cu care vorbesc acum chiar ma intelege si nu este o aparenta..chiar il simt sincer si bineinteles ca niciodata nu poti stii ce fel de persoana este dar chiar ma face sa zambesc de fiecare data cand vorbim si este uimitor..Iti multumesc ff mult pt sfat ..cred ca aveam nevoie de o confirmare a faptului ca sunt tampita si s-ar putea sa pierd tot pt cv ce nu are nici un viitor.O zi frumoasa si apreciez ca ti-ai consumat din timp ca sa ma ajuti ^^




Draga mea,toti suntem supusi greselilor de tot felul,dar a continua sa gresesti este apanajul oamenilor slabi,labili!!!Esti femeie,deci fii hotarata in si cu viata ta!!!!Pentru putin!!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Martie 2013 12:10
M-am interesat foarte mult despre cultura lor si am vorbit si cu el despre anumite lucruri si pot sa spun ca este un baiat "destupat" la minte contrar lucrurilor care se spun despre ei.Nu locuieste in Romania dar ne vom vedea in vara asta.Nu ma arunc de obicei cu capul inainte pentru ca m-am ars odata dar deocamdata totul este mai mult decat frumos.Sunt de acord cu tine in ceea ce spui oricum pentru ca niciodata nu poti sa stii ce surprize iti rezerva viata.Multumesc de mesaj
KarmasBaby
Postat pe 3 Martie 2013 13:01
Parerea mea este sa nu gandesti in termeni de "ce ar trebui sa fac". Nu astepta in viata sa ti se tot spuna ce "Trebuie"sa faci, cum ti se spunea in scoala.

Viata nu vine cu un manual, si nu "Trebuie"sau "nu trebuie" sa faci nimic. Orice actiunea are reactiune (o urmare) asta trebuie sa fii constienta.

In rest, atata timp cat nu faci rau altora, si nici tie, INCEARCA< EXPERIMENTEAZA< TRAIESTE.
Erikvanderty
Postat pe 7 Martie 2013 10:27
De la: KarmasBaby, la data 2013-03-03 09:33:06Buna fetelor .Mi-am facut recent acest cont pe kudika pentru ca am nevoie de un mic sfat..Am citit pe aici anumite subiecte si in general sfaturile date au fost ajutatoare si as cam avea nevoie de ajutor..Inceputul este cam asa..Am o relatie deja de 5 ani cu un baiat pe care pot sa zic ca il stiu parca de o viata intreaga.Am inceput sa ne cunoaste mai bine mess iar mai apoi am decis sa ne intalnim.Prima intalnire nu a fost asa cum m-as fi asteptat pentru ca nu prea simteam atractie fata de el dar am continuat sa iesim si incet incet chiar am inceput sa tin la el si sunt inca cu el deja de 5 ani de zile..La inceput se purta cu mine foarte frumos si era totul lapte si miere dar sa fiu sincera mereu am simtit ca nu este chiar baiatul potrivit pentru mine pentru ca avem cu totul si cu totul alta gandire unul fata de celalalt si niciodata nu puteam sa ajungem la un numitor comun.In fine..chestia este ca am ajuns sa tin la el si la inceput era totul superb cum este in orice relatie dar pe parcurs am realizat ca a vrut sa para cu totul alta persoana decat era.A inceput sa fie agresiv in limbaj si nu numai..mi-a facut foarte multe lucruri si chiar m-a lovit si bruscat de cateva ori.Este un tip gelos si ff posesiv care daca ar putea m-ar baga intr-un sac sa nu ma mai vada nimeni In fine..chestia este ca intotdeauna i-am fost fidela si dupa fazele multe pe care mi le-a facut am ramas alaturi de el..Problema este ca numai e deloc asa..am inceput sa vb cu un tip din Egypt si este un tip sufletist si pff avem atat de multe lucruri in comun si m-a facut sa simt lucruri pe care nu le-am simtit niciodata cu altcineva si asta cu toate ca nu ne-am intalnit niciodata..La inceput nu m-am asteptat sa fie nimic serios si o luam sub forma de gluma doar ca in timp a devenit mai mult decat serios si el isi doreste sa vina in Romania in vara asta.Stie de relatia pe care o am doar ca el crede ca s-a terminat pt k ma despartisem de tipul cu care sunt pentru cv timp pt el..Prietenul meu s-a schimbat ff mult in bine de cand a inceput sa simta ca ma pierde si poate chestia asta m-a facut sa ma impac cu el...Nu stiu sincer dc am facut-o pentru ca realizez cu tristete ca reltia asta este pe duca...In fine..chestia e ca am ajuns intr-un punct in care mint cu nesimtire doua persoane care conteaza foarte mult pentru mine..La unul tin ca la un frate si pe celalalt chiar pot sa spun ca am ajuns sa il iubesc..Nu stiu ce sa ma mai fac pentru ca am ajuns intr-o situatie in care nu stiu cum sa ies..Nu vreau sa imi fac prietenul sa sufere dar nu pot sa renunt nici la el..Nu am crezut vreodata ca o sa ajung sa fac eu chestii de genu M-am saturat sa plang in fiecare noapte ca proasta pentru ca ma simt blocata si chiar nu stiu ce sa fac Doar cine a trecut prin situatia asta poate stii cum e..pur si simplu ma distruge incetul cu incetul..Nu vreau sa fac pe nimeni sa sufere sincer nu sunt o persoana rea si totusi am ajuns sa fac chestii de care nu sunt mandra deloc Va rog am nevoie de un sfat...



Asaaa....din lac in putz...
kudika226898
Postat pe 9 Martie 2013 15:22
Este norma sa fii stresata, ai de luat o decizie. Eu iti propun sa iei o foaie de hartie si un pix si sa scrii asa"
-care sunt nevoile tale
- ce iti ofera fiecare
In functie de asta poti lua si decizia potrivita.
http://www.relatiidecuplu.com/index.php/familie
kudika109274
Postat pe 9 Martie 2013 18:03
Un barbat care vorbeste urat unei fete (unei femei) Ba o si bate este josnic . De ce nu-si masoara puterea cu alti barbati ?
Eu am pus conditii sotului meu de la inceput .
Nu se poate sta cu un astfel de barbat .
Chiar daca el considera ca ai gresit fata de el , se poate rezolva prin cuvinte , nu asa .
Trebuia sa pleci de la prima palma pe care a dat-o in tine .

Cum poti iubi un astfel de barbat ?
Paraseste-l fara remuscari .
Asa trebuie sa se poarte un barbat cu o fata (femeie ):


Argentina_Malcea_1
Postat pe 10 Martie 2013 12:25
Nu ai cum sa stii cum se va purta cel din Egipt.
Mai bine astepti un alt roman, caruia sa ii cunosti conceptiile de viata , familia. Nu te increde in cuvinte frumoase , de la distanta .
Ai vazut pe pielea ta ca oamenii se schimba in rau . Mai rar oamenii se schimba in bine .
Multi se gandesc sa le fie bine lor .putini barbati se gandesc sa respecte fetele , femeile , macar pentru faptul ca femeile dau nastere copiilor.
Nu t5e grabi, poti trai si fara barbati o vreme , cat consideri tu , sa descoperi ca viata este frumoasa si nimeni nu-ti poate lua dreptul de a avea o viata frumoasa .
Iti doresc mult succes !

Argentina_Malcea_1
Postat pe 10 Martie 2013 12:38
Pot spune ca ma aflu intr-o situatie asemanatoare...cu o exceptie: celalalt e un prieten din adolescenta. Sfatul meu este sa inchei relatia pe care o ai pt ca schimbarea prietenului tau este doar de suprafata. Barbatii posesivi nu se vor schimba niciodata in mai bine, ba din contra. Am citit cu ceva timp in urma un articol in care se vorbea despre violenta impotriva femeii si spunea cam asa: prima palma pe care o primesti nu e din vina ta, dar a doua este cu siguranta din cauza ta ... pt ca ai ramas alaturi de el. Stiu cum e sa stai langa un astfel de barbat, uneori te intimideaza, alteori te face sa crezi ca nu vei mai intalni pe altul ca el, ca nu esti buna de nimic.. etc. Din momentul in care ai inceput sa te indragostesti de alt baiat banuiesc ca ti-ai dat seama ca pe al tau nu il iubesti, ci doar te complaci intr-o relatie care nu te face fericita. Cu toate astea... parerea mea e sa nu te arunci in bratele altuia. O intalnire de o vara nu iti va arata adevarata fata a unui om...Stiu ca nu sunt cea mai potrivita pt a-ti da sfaturi, eu insami aflandu-ma in aceeasi situatie, dar macar tu sa ai puterea sa te desprinzi dintr-o relatie nepotrivita, daca eu nu pot..
mireka
Postat pe 10 Martie 2013 16:18
sa va spun dragele mele,am 24 de ani,si anul asta fac 8 ani de cand sunt cu sotul meu,am trecut prinrele si bune impreuna,am luat bataie si ma jignit de nenumarate ori si asta pt simplu fapt k este ffffffffff foarte gelos si posesiv,am dat nastere unuo copil unica mea comoara in anul 2010,m-am gandit k numai asa se poate schimba,intradevar ceva ceva s-a schimbat da nu a durat mult,si iar au inceput certurile si bataile si jignirile doar pt simplu fapt k lui nu ii convine sa ma imbrac cu haine stramte sau sa port pantaloni scurti de fuste nici nu aduc vorba,in fine am facut cununia civila si nunta in anu 2011,totul bn si frumos,in anul 2012 taticul meu a decedat intr-un tragic accident de masina in maldaresti valcea,era si mamica mea cu el,en a avut norocul sa nu moara,dar numai ea stie prin ce trece acum,k orice om am plecat in tara k sa imi vad tatal pt ultima oara,si sa tal stau cu mamik mea in spital care era in coma,omul meu ramanand la soacramea cu copil cu tot,trecuse o saptamana decand eram cu mamica in spital si in aceea saptamana imi rugam moartea,toate cazusera pe mine,mama era vai de capul ei,copilul se imbolnavise,omul meucare trebuia sa ma sprijine imi facea capul calendar si ma certam cu el,nu stiam in ce parte sa apuc,in cele din urma am plecat din bucurestila craiova,sa am grija de copil,acolo ajunsa scandal,certuri,pt faptul k eu iam zis la omul meu k nu vrea nimic din averea tatalui meu,normal k lu barbatumeo si lu masa nu ii conveneau,nu imi era de ajuns cu asta k am plecat la tg jiu sa astept transferul mamei din bucuresti k socrul meu il suna pe barbatelulmeu sa il intoarca impotriva mea,atunci eram decisa sa ma despart de el,dupa ce a ridicat mana la mine si mi-a aruncat verigheta in fata,am facut un mic rezumat din tot ce mi sa intamplat mie,poate alte femei sufera mai mult,dar eu tin sa va spun la toate femeile si fetele tinere dragostea e oarba ,credem k mierea va tine o viata intreaga,nu este asa este doar un vis,pana la urma barbatii tot o sa va dea prima plama,tot o sa va adreseze o insulta,si chiar o sa ne insele,nu faceti ca mine,nu asteptati sa vina si a doua palma si a treia si sirul continua,lupul isi schimba parul da naruvul ba,eu continui sa fiu cu el,pt k iam pus conditii si vad ca le respecta pana cand nu stiu,dar eu de cand lam pierdut pe tata nu mai sunt aceeasi persoana pe care el a cunoscuto acu 8 ani,pana la urma trebuie sa ne facemrespectate daca ei nu stiu sa ne respecte,curaj fetelor nu lasati niste nemernici sa va distruga viata
dulcik0021
Postat pe 12 Martie 2013 13:46
De la: dulcik0021, la data 2013-03-12 13:46:28sa va spun dragele mele,am 24 de ani,si anul asta fac 8 ani de cand sunt cu sotul meu,am trecut prinrele si bune impreuna,am luat bataie si ma jignit de nenumarate ori si asta pt simplu fapt k este ffffffffff foarte gelos si posesiv,am dat nastere unuo copil unica mea comoara in anul 2010,m-am gandit k numai asa se poate schimba,intradevar ceva ceva s-a schimbat da nu a durat mult,si iar au inceput certurile si bataile si jignirile doar pt simplu fapt k lui nu ii convine sa ma imbrac cu haine stramte sau sa port pantaloni scurti de fuste nici nu aduc vorba,in fine am facut cununia civila si nunta in anu 2011,totul bn si frumos,in anul 2012 taticul meu a decedat intr-un tragic accident de masina in maldaresti valcea,era si mamica mea cu el,en a avut norocul sa nu moara,dar numai ea stie prin ce trece acum,k orice om am plecat in tara k sa imi vad tatal pt ultima oara,si sa tal stau cu mamik mea in spital care era in coma,omul meu ramanand la soacramea cu copil cu tot,trecuse o saptamana decand eram cu mamica in spital si in aceea saptamana imi rugam moartea,toate cazusera pe mine,mama era vai de capul ei,copilul se imbolnavise,omul meucare trebuia sa ma sprijine imi facea capul calendar si ma certam cu el,nu stiam in ce parte sa apuc,in cele din urma am plecat din bucurestila craiova,sa am grija de copil,acolo ajunsa scandal,certuri,pt faptul k eu iam zis la omul meu k nu vrea nimic din averea tatalui meu,normal k lu barbatumeo si lu masa nu ii conveneau,nu imi era de ajuns cu asta k am plecat la tg jiu sa astept transferul mamei din bucuresti k socrul meu il suna pe barbatelulmeu sa il intoarca impotriva mea,atunci eram decisa sa ma despart de el,dupa ce a ridicat mana la mine si mi-a aruncat verigheta in fata,am facut un mic rezumat din tot ce mi sa intamplat mie,poate alte femei sufera mai mult,dar eu tin sa va spun la toate femeile si fetele tinere dragostea e oarba ,credem k mierea va tine o viata intreaga,nu este asa este doar un vis,pana la urma barbatii tot o sa va dea prima plama,tot o sa va adreseze o insulta,si chiar o sa ne insele,nu faceti ca mine,nu asteptati sa vina si a doua palma si a treia si sirul continua,lupul isi schimba parul da naruvul ba,eu continui sa fiu cu el,pt k iam pus conditii si vad ca le respecta pana cand nu stiu,dar eu de cand lam pierdut pe tata nu mai sunt aceeasi persoana pe care el a cunoscuto acu 8 ani,pana la urma trebuie sa ne facemrespectate daca ei nu stiu sa ne respecte,curaj fetelor nu lasati niste nemernici sa va distruga viata


Imi pare rau pt. ca ai fost nevoita sa treci prin atatea greutati. Stiu ca nu ti-a fost usor, dar sa vi aici si sa le spui altora "nu va aruncati in noroi ca va murdariti" si tu tot acolo sa te balacesti, suna a falsitate.
De ce ii inveti pe altii lucruri in care nici tu nu crezi?
Kiddo_
Postat pe 12 Martie 2013 13:55
De la: dulcik0021, la data 2013-03-12 13:46:28sa va spun dragele mele,am 24 de ani,si anul asta fac 8 ani de cand sunt cu sotul meu,am trecut prinrele si bune impreuna,am luat bataie si ma jignit de nenumarate ori si asta pt simplu fapt k este ffffffffff foarte gelos si posesiv,am dat nastere unuo copil unica mea comoara in anul 2010,m-am gandit k numai asa se poate schimba,intradevar ceva ceva s-a schimbat da nu a durat mult,si iar au inceput certurile si bataile si jignirile doar pt simplu fapt k lui nu ii convine sa ma imbrac cu haine stramte sau sa port pantaloni scurti de fuste nici nu aduc vorba,in fine am facut cununia civila si nunta in anu 2011,totul bn si frumos,in anul 2012 taticul meu a decedat intr-un tragic accident de masina in maldaresti valcea,era si mamica mea cu el,en a avut norocul sa nu moara,dar numai ea stie prin ce trece acum,k orice om am plecat in tara k sa imi vad tatal pt ultima oara,si sa tal stau cu mamik mea in spital care era in coma,omul meu ramanand la soacramea cu copil cu tot,trecuse o saptamana decand eram cu mamica in spital si in aceea saptamana imi rugam moartea,toate cazusera pe mine,mama era vai de capul ei,copilul se imbolnavise,omul meucare trebuia sa ma sprijine imi facea capul calendar si ma certam cu el,nu stiam in ce parte sa apuc,in cele din urma am plecat din bucurestila craiova,sa am grija de copil,acolo ajunsa scandal,certuri,pt faptul k eu iam zis la omul meu k nu vrea nimic din averea tatalui meu,normal k lu barbatumeo si lu masa nu ii conveneau,nu imi era de ajuns cu asta k am plecat la tg jiu sa astept transferul mamei din bucuresti k socrul meu il suna pe barbatelulmeu sa il intoarca impotriva mea,atunci eram decisa sa ma despart de el,dupa ce a ridicat mana la mine si mi-a aruncat verigheta in fata,am facut un mic rezumat din tot ce mi sa intamplat mie,poate alte femei sufera mai mult,dar eu tin sa va spun la toate femeile si fetele tinere dragostea e oarba ,credem k mierea va tine o viata intreaga,nu este asa este doar un vis,pana la urma barbatii tot o sa va dea prima plama,tot o sa va adreseze o insulta,si chiar o sa ne insele,nu faceti ca mine,nu asteptati sa vina si a doua palma si a treia si sirul continua,lupul isi schimba parul da naruvul ba,eu continui sa fiu cu el,pt k iam pus conditii si vad ca le respecta pana cand nu stiu,dar eu de cand lam pierdut pe tata nu mai sunt aceeasi persoana pe care el a cunoscuto acu 8 ani,pana la urma trebuie sa ne facemrespectate daca ei nu stiu sa ne respecte,curaj fetelor nu lasati niste nemernici sa va distruga viata


adevaru-i ca barbati-tu are fata de golan si cu parul ala vopsit aia, arata ca dracu'.
Nici nu stiuy cum ai putut sa te mariti cu el. Se vede de la o Posta ca e golan.
Acuma, eu nu zic ca haina face pe om, dar camasa aia de pe el arata ca dracu
Ghicicummacheama
Postat pe 12 Martie 2013 13:57
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-03-12 13:57:39
De la: dulcik0021, la data 2013-03-12 13:46:28sa va spun dragele mele,am 24 de ani,si anul asta fac 8 ani de cand sunt cu sotul meu,am trecut prinrele si bune impreuna,am luat bataie si ma jignit de nenumarate ori si asta pt simplu fapt k este ffffffffff foarte gelos si posesiv,am dat nastere unuo copil unica mea comoara in anul 2010,m-am gandit k numai asa se poate schimba,intradevar ceva ceva s-a schimbat da nu a durat mult,si iar au inceput certurile si bataile si jignirile doar pt simplu fapt k lui nu ii convine sa ma imbrac cu haine stramte sau sa port pantaloni scurti de fuste nici nu aduc vorba,in fine am facut cununia civila si nunta in anu 2011,totul bn si frumos,in anul 2012 taticul meu a decedat intr-un tragic accident de masina in maldaresti valcea,era si mamica mea cu el,en a avut norocul sa nu moara,dar numai ea stie prin ce trece acum,k orice om am plecat in tara k sa imi vad tatal pt ultima oara,si sa tal stau cu mamik mea in spital care era in coma,omul meu ramanand la soacramea cu copil cu tot,trecuse o saptamana decand eram cu mamica in spital si in aceea saptamana imi rugam moartea,toate cazusera pe mine,mama era vai de capul ei,copilul se imbolnavise,omul meucare trebuia sa ma sprijine imi facea capul calendar si ma certam cu el,nu stiam in ce parte sa apuc,in cele din urma am plecat din bucurestila craiova,sa am grija de copil,acolo ajunsa scandal,certuri,pt faptul k eu iam zis la omul meu k nu vrea nimic din averea tatalui meu,normal k lu barbatumeo si lu masa nu ii conveneau,nu imi era de ajuns cu asta k am plecat la tg jiu sa astept transferul mamei din bucuresti k socrul meu il suna pe barbatelulmeu sa il intoarca impotriva mea,atunci eram decisa sa ma despart de el,dupa ce a ridicat mana la mine si mi-a aruncat verigheta in fata,am facut un mic rezumat din tot ce mi sa intamplat mie,poate alte femei sufera mai mult,dar eu tin sa va spun la toate femeile si fetele tinere dragostea e oarba ,credem k mierea va tine o viata intreaga,nu este asa este doar un vis,pana la urma barbatii tot o sa va dea prima plama,tot o sa va adreseze o insulta,si chiar o sa ne insele,nu faceti ca mine,nu asteptati sa vina si a doua palma si a treia si sirul continua,lupul isi schimba parul da naruvul ba,eu continui sa fiu cu el,pt k iam pus conditii si vad ca le respecta pana cand nu stiu,dar eu de cand lam pierdut pe tata nu mai sunt aceeasi persoana pe care el a cunoscuto acu 8 ani,pana la urma trebuie sa ne facemrespectate daca ei nu stiu sa ne respecte,curaj fetelor nu lasati niste nemernici sa va distruga viata


adevaru-i ca barbati-tu are fata de golan si cu parul ala vopsit aia, arata ca dracu'.
Nici nu stiuy cum ai putut sa te mariti cu el. Se vede de la o Posta ca e golan.
Acuma, eu nu zic ca haina face pe om, dar camasa aia de pe el arata ca dracu
eu nu inteleg daca e in asa namol mare cu el dc si a mai pus si poza cu el,,,sau el a puso ,,,,,dumnezeu sa l ierte pe tatal tau dulcico
miezuu
Postat pe 12 Martie 2013 14:01
Dulcik,nimeni nu te poate obliga sa traiesti un iad in viata de familie,nici macar acel copilas!!!! Te-ai complacut intr-o situatie ,care nu este de nedepasit,trebuie doar sa fii hotarata in viata ta!!!!In rest,regret tot ceea ce ti s-a intamplat,dar faptul ca ai persistat in aceeasi nebunie,ti-a adus numai regrete si nemultumiri!!De ce??Pentru ca ai acceptat tot calvarul prin care ai trecut si treci inca!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Martie 2013 14:01
De la: miezuu, la data 2013-03-12 14:01:36
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-03-12 13:57:39
De la: dulcik0021, la data 2013-03-12 13:46:28sa va spun dragele mele,am 24 de ani,si anul asta fac 8 ani de cand sunt cu sotul meu,am trecut prinrele si bune impreuna,am luat bataie si ma jignit de nenumarate ori si asta pt simplu fapt k este ffffffffff foarte gelos si posesiv,am dat nastere unuo copil unica mea comoara in anul 2010,m-am gandit k numai asa se poate schimba,intradevar ceva ceva s-a schimbat da nu a durat mult,si iar au inceput certurile si bataile si jignirile doar pt simplu fapt k lui nu ii convine sa ma imbrac cu haine stramte sau sa port pantaloni scurti de fuste nici nu aduc vorba,in fine am facut cununia civila si nunta in anu 2011,totul bn si frumos,in anul 2012 taticul meu a decedat intr-un tragic accident de masina in maldaresti valcea,era si mamica mea cu el,en a avut norocul sa nu moara,dar numai ea stie prin ce trece acum,k orice om am plecat in tara k sa imi vad tatal pt ultima oara,si sa tal stau cu mamik mea in spital care era in coma,omul meu ramanand la soacramea cu copil cu tot,trecuse o saptamana decand eram cu mamica in spital si in aceea saptamana imi rugam moartea,toate cazusera pe mine,mama era vai de capul ei,copilul se imbolnavise,omul meucare trebuia sa ma sprijine imi facea capul calendar si ma certam cu el,nu stiam in ce parte sa apuc,in cele din urma am plecat din bucurestila craiova,sa am grija de copil,acolo ajunsa scandal,certuri,pt faptul k eu iam zis la omul meu k nu vrea nimic din averea tatalui meu,normal k lu barbatumeo si lu masa nu ii conveneau,nu imi era de ajuns cu asta k am plecat la tg jiu sa astept transferul mamei din bucuresti k socrul meu il suna pe barbatelulmeu sa il intoarca impotriva mea,atunci eram decisa sa ma despart de el,dupa ce a ridicat mana la mine si mi-a aruncat verigheta in fata,am facut un mic rezumat din tot ce mi sa intamplat mie,poate alte femei sufera mai mult,dar eu tin sa va spun la toate femeile si fetele tinere dragostea e oarba ,credem k mierea va tine o viata intreaga,nu este asa este doar un vis,pana la urma barbatii tot o sa va dea prima plama,tot o sa va adreseze o insulta,si chiar o sa ne insele,nu faceti ca mine,nu asteptati sa vina si a doua palma si a treia si sirul continua,lupul isi schimba parul da naruvul ba,eu continui sa fiu cu el,pt k iam pus conditii si vad ca le respecta pana cand nu stiu,dar eu de cand lam pierdut pe tata nu mai sunt aceeasi persoana pe care el a cunoscuto acu 8 ani,pana la urma trebuie sa ne facemrespectate daca ei nu stiu sa ne respecte,curaj fetelor nu lasati niste nemernici sa va distruga viata


adevaru-i ca barbati-tu are fata de golan si cu parul ala vopsit aia, arata ca dracu'.
Nici nu stiuy cum ai putut sa te mariti cu el. Se vede de la o Posta ca e golan.
Acuma, eu nu zic ca haina face pe om, dar camasa aia de pe el arata ca dracu
eu nu inteleg daca e in asa namol mare cu el dc si a mai pus si poza cu el,,,sau el a puso ,,,,,dumnezeu sa l ierte pe tatal tau dulcico

Nici eu nu inteleg...... Se ca ca in propria farfurie si apoi mananca din ea...
Poate ala e amantu', dar daca e amantu' ....si ala o s-o bata
Ghicicummacheama
Postat pe 12 Martie 2013 14:04
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-03-12 14:04:16
De la: miezuu, la data 2013-03-12 14:01:36
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-03-12 13:57:39
De la: dulcik0021, la data 2013-03-12 13:46:28sa va spun dragele mele,am 24 de ani,si anul asta fac 8 ani de cand sunt cu sotul meu,am trecut prinrele si bune impreuna,am luat bataie si ma jignit de nenumarate ori si asta pt simplu fapt k este ffffffffff foarte gelos si posesiv,am dat nastere unuo copil unica mea comoara in anul 2010,m-am gandit k numai asa se poate schimba,intradevar ceva ceva s-a schimbat da nu a durat mult,si iar au inceput certurile si bataile si jignirile doar pt simplu fapt k lui nu ii convine sa ma imbrac cu haine stramte sau sa port pantaloni scurti de fuste nici nu aduc vorba,in fine am facut cununia civila si nunta in anu 2011,totul bn si frumos,in anul 2012 taticul meu a decedat intr-un tragic accident de masina in maldaresti valcea,era si mamica mea cu el,en a avut norocul sa nu moara,dar numai ea stie prin ce trece acum,k orice om am plecat in tara k sa imi vad tatal pt ultima oara,si sa tal stau cu mamik mea in spital care era in coma,omul meu ramanand la soacramea cu copil cu tot,trecuse o saptamana decand eram cu mamica in spital si in aceea saptamana imi rugam moartea,toate cazusera pe mine,mama era vai de capul ei,copilul se imbolnavise,omul meucare trebuia sa ma sprijine imi facea capul calendar si ma certam cu el,nu stiam in ce parte sa apuc,in cele din urma am plecat din bucurestila craiova,sa am grija de copil,acolo ajunsa scandal,certuri,pt faptul k eu iam zis la omul meu k nu vrea nimic din averea tatalui meu,normal k lu barbatumeo si lu masa nu ii conveneau,nu imi era de ajuns cu asta k am plecat la tg jiu sa astept transferul mamei din bucuresti k socrul meu il suna pe barbatelulmeu sa il intoarca impotriva mea,atunci eram decisa sa ma despart de el,dupa ce a ridicat mana la mine si mi-a aruncat verigheta in fata,am facut un mic rezumat din tot ce mi sa intamplat mie,poate alte femei sufera mai mult,dar eu tin sa va spun la toate femeile si fetele tinere dragostea e oarba ,credem k mierea va tine o viata intreaga,nu este asa este doar un vis,pana la urma barbatii tot o sa va dea prima plama,tot o sa va adreseze o insulta,si chiar o sa ne insele,nu faceti ca mine,nu asteptati sa vina si a doua palma si a treia si sirul continua,lupul isi schimba parul da naruvul ba,eu continui sa fiu cu el,pt k iam pus conditii si vad ca le respecta pana cand nu stiu,dar eu de cand lam pierdut pe tata nu mai sunt aceeasi persoana pe care el a cunoscuto acu 8 ani,pana la urma trebuie sa ne facemrespectate daca ei nu stiu sa ne respecte,curaj fetelor nu lasati niste nemernici sa va distruga viata


adevaru-i ca barbati-tu are fata de golan si cu parul ala vopsit aia, arata ca dracu'.
Nici nu stiuy cum ai putut sa te mariti cu el. Se vede de la o Posta ca e golan.
Acuma, eu nu zic ca haina face pe om, dar camasa aia de pe el arata ca dracu
eu nu inteleg daca e in asa namol mare cu el dc si a mai pus si poza cu el,,,sau el a puso ,,,,,dumnezeu sa l ierte pe tatal tau dulcico

Nici eu nu inteleg...... Se ca ca in propria farfurie si apoi mananca din ea...
Poate ala e amantu', dar daca e amantu' ....si ala o s-o bata
nu e draga ca n are amant ca o bate barbasu,,golanu,
miezuu
Postat pe 12 Martie 2013 14:06
inca n-a aflat ...poate...
e destul daca afla ca s-a plans ea pe aici, ca-i trage o mama de bataie.. .
Ghicicummacheama
Postat pe 12 Martie 2013 14:12
draga mea nimic nu e fals din ce am zis absolut nimic daca tu asa crezi treaba ta,intradevar nu trebuia sa scriu ce am scris pe nimeni nu intereseaza viata mea,eu mi-am facut-o cu mana mea pana la urma,tot ce am vrut sa zic e ca sa nu faceti greseala mea nimic mai mult
dulcik0021
Postat pe 12 Martie 2013 15:00
pacat k am intrat pe acest site sa spun durerea mea,pacat k am crezut k exista si oamenii buni,insultati cat vreti voi,nu am spus minciuni,si cat despre amant,nu am asa ceva,oamenii bunii o femeie cand isi cauta un amant ii trebuie sa ii dea si ce are intre picioare eu am fost recent operata de cancer nu ma pot gandii eu la amantii,ganditi logic oamenii buni,si nu mai judecatii pe oricine fara sa il cunoasteti aveti tot dreptul sa ziceti k mint e treaba voastra,lumea in care traim e o mizerie si nimeni nu te crede cand zici k suferi,eu sunt o persoana care ii pasa mai mult de cei din jur decat de ea,o sa streg acest site k sa evit problemele,ink o data va zic ganditi de 100de ori inainte sa faceti un lucru.
dulcik0021
Postat pe 12 Martie 2013 15:13
De la: dulcik0021, la data 2013-03-12 15:13:28pacat k am intrat pe acest site sa spun durerea mea,pacat k am crezut k exista si oamenii buni,insultati cat vreti voi,nu am spus minciuni,si cat despre amant,nu am asa ceva,oamenii bunii o femeie cand isi cauta un amant ii trebuie sa ii dea si ce are intre picioare eu am fost recent operata de cancer nu ma pot gandii eu la amantii,ganditi logic oamenii buni,si nu mai judecatii pe oricine fara sa il cunoasteti aveti tot dreptul sa ziceti k mint e treaba voastra,lumea in care traim e o mizerie si nimeni nu te crede cand zici k suferi,eu sunt o persoana care ii pasa mai mult de cei din jur decat de ea,o sa streg acest site k sa evit problemele,ink o data va zic ganditi de 100de ori inainte sa faceti un lucru.
eu nu te am jignit cu nimik am zis ca nu inteleg dc ti ai pus poza cu el daca ti a facut rau,,ce sa zic bn ca ai putut fi operata
miezuu
Postat pe 12 Martie 2013 15:24
pozele sunt de foarte muuullt timp mai exact de acum 7 ani,nu mai judecati omul dupa coperta fara ca inainte sa-i citit continutul.
dulcik0021
Postat pe 12 Martie 2013 15:29
De la: dulcik0021, la data 2013-03-12 15:29:01pozele sunt de foarte muuullt timp mai exact de acum 7 ani,nu mai judecati omul dupa coperta fara ca inainte sa-i citit continutul.
nu e vb de cand sunt pozele e vb ca ai avuto la avatar si spuneai cat te a facut sa suferi cel din poza,,tu avand poza cu el la profil nu te am judecat cu nimik
miezuu
Postat pe 12 Martie 2013 15:42
De la: dulcik0021, la data 2013-03-12 15:13:28pacat k am intrat pe acest site sa spun durerea mea,pacat k am crezut k exista si oamenii buni,insultati cat vreti voi,nu am spus minciuni,si cat despre amant,nu am asa ceva,oamenii bunii o femeie cand isi cauta un amant ii trebuie sa ii dea si ce are intre picioare eu am fost recent operata de cancer nu ma pot gandii eu la amantii,ganditi logic oamenii buni,si nu mai judecatii pe oricine fara sa il cunoasteti aveti tot dreptul sa ziceti k mint e treaba voastra,lumea in care traim e o mizerie si nimeni nu te crede cand zici k suferi,eu sunt o persoana care ii pasa mai mult de cei din jur decat de ea,o sa streg acest site k sa evit problemele,ink o data va zic ganditi de 100de ori inainte sa faceti un lucru.



Regret tot ceea ce ti s-a intamplat!!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Martie 2013 15:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu mai vreau sa sufar iar....... 39 De la: Dimitra26 27 Octombrie 2010 20:42
infidelitatea cand cealalta stie 103 De la: miha3dana 6 Septembrie 2009 18:51
am nevoie d un sfat urgent 15 De la: scorpio67 12 August 2009 11:37
Sa iert ...? 15 De la: little_curly 2 Ianuarie 2010 07:16
Am procedat corect?? 57 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:35