Setari Cookie-uri

Un mic ajutor..

De la: kudika_15804, la data 2013-03-12 15:45:03
De la: dulcik0021, la data 2013-03-12 15:13:28pacat k am intrat pe acest site sa spun durerea mea,pacat k am crezut k exista si oamenii buni,insultati cat vreti voi,nu am spus minciuni,si cat despre amant,nu am asa ceva,oamenii bunii o femeie cand isi cauta un amant ii trebuie sa ii dea si ce are intre picioare eu am fost recent operata de cancer nu ma pot gandii eu la amantii,ganditi logic oamenii buni,si nu mai judecatii pe oricine fara sa il cunoasteti aveti tot dreptul sa ziceti k mint e treaba voastra,lumea in care traim e o mizerie si nimeni nu te crede cand zici k suferi,eu sunt o persoana care ii pasa mai mult de cei din jur decat de ea,o sa streg acest site k sa evit problemele,ink o data va zic ganditi de 100de ori inainte sa faceti un lucru.



Regret tot ceea ce ti s-a intamplat!!!!
regreta si prostiile care ii inveti pe alti sa le faca
miezuu
Postat pe 12 Martie 2013 15:47
daca tu crezi k eu invat pe cineva sa faca vreo prostie,te inseli amarnic,eu cred k tu esti un barbat care se simte vinovat si care la randul lui nu a respectat femeia,sau poate k gresec si imi cer scuze,nu invat nimicde rau am spus fetelor k mierea nu e dulce toata viata si sa nu greseasca atunci cand un barbat le jigneste sau le bate,sa ii acorde o a douasansa,niciodata nu vei reusi sa schimbi un barbat daca este gelos atat am spus nu stiu ce insinuezi tu,dar te inseli cand spui k poate k regret cand zic ce zic.
dulcik0021
Postat pe 12 Martie 2013 15:59
De la: dulcik0021, la data 2013-03-12 15:59:42daca tu crezi k eu invat pe cineva sa faca vreo prostie,te inseli amarnic,eu cred k tu esti un barbat care se simte vinovat si care la randul lui nu a respectat femeia,sau poate k gresec si imi cer scuze,nu invat nimicde rau am spus fetelor k mierea nu e dulce toata viata si sa nu greseasca atunci cand un barbat le jigneste sau le bate,sa ii acorde o a douasansa,niciodata nu vei reusi sa schimbi un barbat daca este gelos atat am spus nu stiu ce insinuezi tu,dar te inseli cand spui k poate k regret cand zic ce zic.
fi mai atenta nu cu tn am vb crezi prost nu sunt ce ti imaginezi tu,,,iar omul chiar se poate schimba ca majoritatea nu asta i altcva nu inseamna ca o sa faca toti ce a facut al tau,,oameni sunt tentati sa de a exemplul propriu,,ca tn,,asta nu i un exemplu elocvent intelept,,
miezuu
Postat pe 12 Martie 2013 16:06
De la: dulcik0021, la data 2013-03-12 15:59:42daca tu crezi k eu invat pe cineva sa faca vreo prostie,te inseli amarnic,eu cred k tu esti un barbat care se simte vinovat si care la randul lui nu a respectat femeia,sau poate k gresec si imi cer scuze,nu invat nimicde rau am spus fetelor k mierea nu e dulce toata viata si sa nu greseasca atunci cand un barbat le jigneste sau le bate,sa ii acorde o a douasansa,niciodata nu vei reusi sa schimbi un barbat daca este gelos atat am spus nu stiu ce insinuezi tu,dar te inseli cand spui k poate k regret cand zic ce zic.



Dulcik,treci peste si vezi-ti de viata ta,aceea aleasa de tine!!!!Buna sau mai putin buna,frumoasa sau nu,este viata ta!!Este adevarat,insa,experientele celorlalti pot fi de ajutor in anumite situatii!!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Martie 2013 16:07
De la: kudika_15804, la data 2013-03-12 16:07:50
De la: dulcik0021, la data 2013-03-12 15:59:42daca tu crezi k eu invat pe cineva sa faca vreo prostie,te inseli amarnic,eu cred k tu esti un barbat care se simte vinovat si care la randul lui nu a respectat femeia,sau poate k gresec si imi cer scuze,nu invat nimicde rau am spus fetelor k mierea nu e dulce toata viata si sa nu greseasca atunci cand un barbat le jigneste sau le bate,sa ii acorde o a douasansa,niciodata nu vei reusi sa schimbi un barbat daca este gelos atat am spus nu stiu ce insinuezi tu,dar te inseli cand spui k poate k regret cand zic ce zic.



Dulcik,treci peste si vezi-ti de viata ta,aceea aleasa de tine!!!!Buna sau mai putin buna,frumoasa sau nu,este viata ta!!Este adevarat,insa,experientele celorlalti pot fi de ajutor in anumite situatii!!!!
lagik,,aia cand inveti tu lumea sa se foota cu altii
miezuu
Postat pe 12 Martie 2013 16:09
ok,am gresit nuam citit bine,imicer scuze,eu am dat exemplul meu,prince am trecut si cine stie ce va urma,fiecare isi face viata cum crede k e mai bn,si poate ai dreptate,omul se poate schimba,pt k eu m-am schimbat de cand am pierdut pe cineva drag,am alte ideii si conceptii de viata,dar eu nu cred k omul bolnav de gelozie il poti schimba,nu cred,in fine eu va las cu bine,si va doresc tot binele din lume.
dulcik0021
Postat pe 12 Martie 2013 16:14
De la: dulcik0021, la data 2013-03-12 16:14:06ok,am gresit nuam citit bine,imicer scuze,eu am dat exemplul meu,prince am trecut si cine stie ce va urma,fiecare isi face viata cum crede k e mai bn,si poate ai dreptate,omul se poate schimba,pt k eu m-am schimbat de cand am pierdut pe cineva drag,am alte ideii si conceptii de viata,dar eu nu cred k omul bolnav de gelozie il poti schimba,nu cred,in fine eu va las cu bine,si va doresc tot binele din lume.
eu nu zic ca se poate schimba barbatitu ca nu l cunost,,dar daca sti cum sa actionezi poate l poti schimba si pe el,,,eu zic sa nu spui ca ce ti sa intamplt tie i se poate intampla la toti,,la uni li se pot intampla altora nu,,asta nu inseamna ca eu sunt de acord cu gelozia lu barbatitu,,din contra femeile cu care am fost eu le puneam sa se imbrace provocator,,gelozia exagerata e doar a oamenilor care n au incredere in partener ..dc mai stau impreuna ei stiu nu e treaba mea,
miezuu
Postat pe 12 Martie 2013 16:21
ma bucur sa aflu k esti un barbat,mi.am dat seama de la inceput,cand cineva nu mai are incredere in tine trebuie sa ii dai si un motiv nu????eu o sa iti zic motivul omului meu....e gelos pt k el e primul si singurul barbat din viata mea,el aa fost crescut cu conceptia ca o femeie care n-a avut decat un barbat in viata ei o sa aibe tentatia de a se duce si dupa altii,eu nu cred asta pt eu ma cunosc pe mine foarte bn si sincer poate ma crezi sau nu eu daca azi m-as desparti de omul meu niciodata n-as mai incerca sa bag in viata mea un alt barbat,pt k mie teama sa nu se intample la fel,nu toate femeile gandescce gandesc eu,dar si eu am o conceptie k cu primul barbat cu care te-ai culcat trebuie sa ramai pana la moarte,dar de ceva vreme mi-an dat seama k nui asa,viata e prea scurta si nu merita risipita,daca nu te intelegi cu pers respectiva cand sunteti o familie cred k mult mai bn te vei intelege cand vei fi despartit,sincer eu pot spune k imi iubesc omul,chiar daca a facut cea facut,sunt iertate,si credema ii multumesc k a fost langa mine cand credeam k nu mai am sanse la viata,dar stiu prea bn k o data ce imi va mai gresi nu il voi mai putea ierta,asa k sincer nu stiu ce motive as putea sa ii dau eu lui k sa fie gelos pe mine,cand eu stau pe treaba mea,voi barbatii stiti ce este in capul vostru si ce ganditi,ma bucur sa citesc k tu le permiteai fetelor cu care ai stat sa se poarte atractiv,inseamna k nu toti barbati sunt lafel
dulcik0021
Postat pe 12 Martie 2013 16:37
De la: dulcik0021, la data 2013-03-12 16:37:47ma bucur sa aflu k esti un barbat,mi.am dat seama de la inceput,cand cineva nu mai are incredere in tine trebuie sa ii dai si un motiv nu????eu o sa iti zic motivul omului meu....e gelos pt k el e primul si singurul barbat din viata mea,el aa fost crescut cu conceptia ca o femeie care n-a avut decat un barbat in viata ei o sa aibe tentatia de a se duce si dupa altii,eu nu cred asta pt eu ma cunosc pe mine foarte bn si sincer poate ma crezi sau nu eu daca azi m-as desparti de omul meu niciodata n-as mai incerca sa bag in viata mea un alt barbat,pt k mie teama sa nu se intample la fel,nu toate femeile gandescce gandesc eu,dar si eu am o conceptie k cu primul barbat cu care te-ai culcat trebuie sa ramai pana la moarte,dar de ceva vreme mi-an dat seama k nui asa,viata e prea scurta si nu merita risipita,daca nu te intelegi cu pers respectiva cand sunteti o familie cred k mult mai bn te vei intelege cand vei fi despartit,sincer eu pot spune k imi iubesc omul,chiar daca a facut cea facut,sunt iertate,si credema ii multumesc k a fost langa mine cand credeam k nu mai am sanse la viata,dar stiu prea bn k o data ce imi va mai gresi nu il voi mai putea ierta,asa k sincer nu stiu ce motive as putea sa ii dau eu lui k sa fie gelos pe mine,cand eu stau pe treaba mea,voi barbatii stiti ce este in capul vostru si ce ganditi,ma bucur sa citesc k tu le permiteai fetelor cu care ai stat sa se poarte atractiv,inseamna k nu toti barbati sunt lafel
logik ca nu s la fel cum nici femeile nu s la fel,,,e ft gelos ca e un papa lapte si pentru ca nici el nu prea avut femei si nu stie sa se poarte cu una,,ft bn ca crezi ca trebe sa stai pana la sfarsit cu persoana respectiva,,datorita evolutiei,,involutiei,,omului ispitele sunt mult mai mari,asta e uni chiar nu se mai pot intelege dar tre sa lupti ptn nu sa cedezi din prima,,,bravo,,sper sa va fie bn de acum incolo
miezuu
Postat pe 12 Martie 2013 17:12

deci pe unul care nu il cunosti IL IUBESTI iar pe cel cu care dormi il consideri ca un FRATE...dati seama ce spui si ce faci......Daca spui ca prietenul tau te-a bagat intr-un SAC...nu constientizezi in ce te-ar putea baga un musulman...Fa un efort de gandire si compara tu singura aspectele relatiei tale,pentru ca raspunsul cel mai bun se afla in tine!!!!!!!!!!!!!
violevioletavio
Postat pe 24 Martie 2013 18:30
hai sa-mi dau si eu cu parerea,ca poate din ce zicem fiecare pe-aici se alege ceva bun si le ajutam pe fetele astea cumva, cu un sfat.
tatal meu e un om violent si posesiv.mama a tras cu el 30 de ani pana si-a facut curaj si a divortat. am avut ocazia sa asist la niste scene,si am vazut pe pielea mea ce inseamna sa ai in casa un barbat bataus si prost care te ingradeste si nu iti da voie sa ai legaturi cu nimeni din afara casei.
eu am plecat de acasa de vreo 9 ani si mi-am jurat sa nu ii permit nici unui barbat sa ma trateze asa cum o trata tata pe mama. si am avut noroc pana acum, am o relatie minunata cu un barbat care mi-a aratat ca voi,barbatii,puteti fi si destepti,si blanzi, puteti fi prieteni cu noi,ne puteti respecta si ne puteti iubi.
asa ca:
1.NU PERMITETI BARBATILOR VOSTRII SA VA DEA NICI MACAR O PALMA.la primul semn de violenta,plecati. un barbat gelos si posesiv nu se schimba niciodata,indiferent de perioadele de comportament 'normal'
2.indiferent de ce ati facut,nu sunteti voi de vina ca va bate (asta era metoda tatalui meu - "nu vreau sa te bat dar tu ma faci sa-ti dau cateva") si nici o fapta de pe lume nu justifica bataia si injuraturile
3.chiar daca va ambitionati sa ramaneti langa o bestie, copii vostrii vor asista la chestii pe care nu trebuie sa le vada,si daca va bate pe voi,o sa ii bata si pe ei. ei nu au nici o vina pt ca alegeti sa traiti de buna voie un iad zilnic
4.relatia cu un astfel de barbat va scade respectul de sine,o sa ajungeti sa credeti ca meritati,ca nu sunteti bune de nimic,ca altul nu s-ar uita la voi etc
5.pentru cine a initiat acest topic - draga mea, nu neg ca relatia asta virtuala e minunata si tipul pare desavarsit,dar s-ar putea ca sa te indragostesti de un barbat care e intr-un anumit fel doar in mintea ta. tu poti sa ii atribui calitati pe care nu le are . fiind in aceasta relatie toxica, iti doresti cu disperare o elatie normala,si atunci,asta e evadarea ta.un tip din strainatate bland,bun etc (exact altfel decat iubitul tau)care te poate salva de toate relele. poate omul chiar e ok,dar s-ar putea sa fie si o mare dezamagire.gandeste-te ca poate se ocupa cu trafic de organe iar tu esti o potentiala victima. nu zic sa te sperii aiurea,dar ramai cu capul pe umeri.mai bine te desparti de fiinta de langa tine,stai o perioada sa te linistesti si apoi iei in calcul o posibila relatie cu musulmanul. daca e in egipt tu s-ar putea sa nu prea ai drepturi pe acolo si sa devi captiva in acea tara,impreuna cu viitorii tai copii. barbatii promit multe ca sa obtina ce vor( nu toti,dar sunt destule'uscaturi').si mai e ceva,daca pare ireal de frumos, inseamna ca asa este, ireal, adica o mare si frumoasa minciuna.
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 25 Martie 2013 19:58
De la: dulcik0021, la data 2013-03-12 13:46:28sa va spun dragele mele,am 24 de ani,si anul asta fac 8 ani de cand sunt cu sotul meu,am trecut prinrele si bune impreuna,am luat bataie si ma jignit de nenumarate ori si asta pt simplu fapt k este ffffffffff foarte gelos si posesiv,am dat nastere unuo copil unica mea comoara in anul 2010,m-am gandit k numai asa se poate schimba,intradevar ceva ceva s-a schimbat da nu a durat mult,si iar au inceput certurile si bataile si jignirile doar pt simplu fapt k lui nu ii convine sa ma imbrac cu haine stramte sau sa port pantaloni scurti de fuste nici nu aduc vorba,in fine am facut cununia civila si nunta in anu 2011,totul bn si frumos,in anul 2012 taticul meu a decedat intr-un tragic accident de masina in maldaresti valcea,era si mamica mea cu el,en a avut norocul sa nu moara,dar numai ea stie prin ce trece acum,k orice om am plecat in tara k sa imi vad tatal pt ultima oara,si sa tal stau cu mamik mea in spital care era in coma,omul meu ramanand la soacramea cu copil cu tot,trecuse o saptamana decand eram cu mamica in spital si in aceea saptamana imi rugam moartea,toate cazusera pe mine,mama era vai de capul ei,copilul se imbolnavise,omul meucare trebuia sa ma sprijine imi facea capul calendar si ma certam cu el,nu stiam in ce parte sa apuc,in cele din urma am plecat din bucurestila craiova,sa am grija de copil,acolo ajunsa scandal,certuri,pt faptul k eu iam zis la omul meu k nu vrea nimic din averea tatalui meu,normal k lu barbatumeo si lu masa nu ii conveneau,nu imi era de ajuns cu asta k am plecat la tg jiu sa astept transferul mamei din bucuresti k socrul meu il suna pe barbatelulmeu sa il intoarca impotriva mea,atunci eram decisa sa ma despart de el,dupa ce a ridicat mana la mine si mi-a aruncat verigheta in fata,am facut un mic rezumat din tot ce mi sa intamplat mie,poate alte femei sufera mai mult,dar eu tin sa va spun la toate femeile si fetele tinere dragostea e oarba ,credem k mierea va tine o viata intreaga,nu este asa este doar un vis,pana la urma barbatii tot o sa va dea prima plama,tot o sa va adreseze o insulta,si chiar o sa ne insele,nu faceti ca mine,nu asteptati sa vina si a doua palma si a treia si sirul continua,lupul isi schimba parul da naruvul ba,eu continui sa fiu cu el,pt k iam pus conditii si vad ca le respecta pana cand nu stiu,dar eu de cand lam pierdut pe tata nu mai sunt aceeasi persoana pe care el a cunoscuto acu 8 ani,pana la urma trebuie sa ne facemrespectate daca ei nu stiu sa ne respecte,curaj fetelor nu lasati niste nemernici sa va distruga viata


De ce ii permiti sotului tau sa te loveasca si sa te jigneasca? De ce accepti astfel de umilinte?

Sa stii ca mai sunt si barbati buni pe lumea asta, care-si iubesc si respecta cu adevarat femeia de langa ei.


De dragul tau si al copilului tau nu mai accepta sa fii batuta si jignita. Ai curajul de a pune piciorul in prag si de a spune clar si raspicat NU sau STOP.
Viorica_Franziska
Postat pe 26 Martie 2013 11:01
De la: kudika_31725, la data 2013-03-25 19:58:34hai sa-mi dau si eu cu parerea,ca poate din ce zicem fiecare pe-aici se alege ceva bun si le ajutam pe fetele astea cumva, cu un sfat.
tatal meu e un om violent si posesiv.mama a tras cu el 30 de ani pana si-a facut curaj si a divortat. am avut ocazia sa asist la niste scene,si am vazut pe pielea mea ce inseamna sa ai in casa un barbat bataus si prost care te ingradeste si nu iti da voie sa ai legaturi cu nimeni din afara casei.
eu am plecat de acasa de vreo 9 ani si mi-am jurat sa nu ii permit nici unui barbat sa ma trateze asa cum o trata tata pe mama. si am avut noroc pana acum, am o relatie minunata cu un barbat care mi-a aratat ca voi,barbatii,puteti fi si destepti,si blanzi, puteti fi prieteni cu noi,ne puteti respecta si ne puteti iubi.
asa ca:
1.NU PERMITETI BARBATILOR VOSTRII SA VA DEA NICI MACAR O PALMA.la primul semn de violenta,plecati. un barbat gelos si posesiv nu se schimba niciodata,indiferent de perioadele de comportament 'normal'
2.indiferent de ce ati facut,nu sunteti voi de vina ca va bate (asta era metoda tatalui meu - "nu vreau sa te bat dar tu ma faci sa-ti dau cateva") si nici o fapta de pe lume nu justifica bataia si injuraturile
3.chiar daca va ambitionati sa ramaneti langa o bestie, copii vostrii vor asista la chestii pe care nu trebuie sa le vada,si daca va bate pe voi,o sa ii bata si pe ei. ei nu au nici o vina pt ca alegeti sa traiti de buna voie un iad zilnic
4.relatia cu un astfel de barbat va scade respectul de sine,o sa ajungeti sa credeti ca meritati,ca nu sunteti bune de nimic,ca altul nu s-ar uita la voi etc
5.pentru cine a initiat acest topic - draga mea, nu neg ca relatia asta virtuala e minunata si tipul pare desavarsit,dar s-ar putea ca sa te indragostesti de un barbat care e intr-un anumit fel doar in mintea ta. tu poti sa ii atribui calitati pe care nu le are . fiind in aceasta relatie toxica, iti doresti cu disperare o elatie normala,si atunci,asta e evadarea ta.un tip din strainatate bland,bun etc (exact altfel decat iubitul tau)care te poate salva de toate relele. poate omul chiar e ok,dar s-ar putea sa fie si o mare dezamagire.gandeste-te ca poate se ocupa cu trafic de organe iar tu esti o potentiala victima. nu zic sa te sperii aiurea,dar ramai cu capul pe umeri.mai bine te desparti de fiinta de langa tine,stai o perioada sa te linistesti si apoi iei in calcul o posibila relatie cu musulmanul. daca e in egipt tu s-ar putea sa nu prea ai drepturi pe acolo si sa devi captiva in acea tara,impreuna cu viitorii tai copii. barbatii promit multe ca sa obtina ce vor( nu toti,dar sunt destule'uscaturi').si mai e ceva,daca pare ireal de frumos, inseamna ca asa este, ireal, adica o mare si frumoasa minciuna.


Citind ultima parte a postarii tale, ma gandesc daca nu cumva tipa care a initiat topicul, cauta, la modul inconstient, indivizi care sa-i controleze viata si s-o tina din scurt. Poate ca ea considera, pe undeva prin mintea ei, ca merita doar un astfel de barbat, atat de scazuta ii este stima ei de sine.
Viorica_Franziska
Postat pe 26 Martie 2013 11:08
Sa lasi pasarea din mana pentru cea de pe gard... cine stie cum e si egipteanul cand ajungi sa il cunosti cu adevarat sau sa stai 5 ani cu el..
kudika_32624
Postat pe 29 Martie 2013 02:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de parerea voastra 6 De la: kudika369746 30 Martie 2013 03:08
Iubind 2 barbati! 99 De la: etta 26 Decembrie 2009 17:16
Vreau un sfat! 51 De la: zdup 11 Decembrie 2011 18:15
Cateva idei va roog 47 De la: puiut_77 7 Martie 2011 08:46
Yahoo Messenger 1 De la: Blondys002 31 Mai 2011 22:41