Setari Cookie-uri

nici fetele de azi nu mai sunt ce-au fost odata..oare cate fete mai zambesc la o simpla floare :-?

aaa, nu stiu/nu vor sa gateasca si cheltuiesc mai multi bani decat produc
Cotoiu_ucigas
Postat pe 1 Aprilie 2013 15:05
De la: Boris_the_Blade, la data 2013-04-01 15:05:09aaa, nu stiu/nu vor sa gateasca si cheltuiesc mai multi bani decat produc



FALS
Ame_li
Postat pe 1 Aprilie 2013 15:07
mai sunt si false
Cotoiu_ucigas
Postat pe 1 Aprilie 2013 15:08
De la: Boris_the_Blade, la data 2013-04-01 15:08:35mai sunt si false



unele da,aici nu te pot contrazice
Ame_li
Postat pe 1 Aprilie 2013 15:10
concluzionez , fetele din ziua de astazi au mai multe calitati decat cele din zilele trecute
Cotoiu_ucigas
Postat pe 1 Aprilie 2013 15:19
ai o bere

si baietii?sunt ei si mai si decat erau candva,oare
Ame_li
Postat pe 1 Aprilie 2013 15:22
bere dupa bere e placere , am notat

baietii - nu s-au schimbat multe , suntem tot porci , pardon , rechini ..am atins apogeul evolutiei si am ramas asa
Cotoiu_ucigas
Postat pe 1 Aprilie 2013 15:27
doamne pazeste-ne de involutie
Ame_li
Postat pe 1 Aprilie 2013 15:35
as bea o bere
Cotoiu_ucigas
Postat pe 1 Aprilie 2013 15:47
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:42:54Sa nu sari cu tricicleta in gol
Ai inteles gresit, eu asta incercam sa explic, ca unii percep binele altfel decat altii


Beneficiem cumva de același material neuronal?!
Volodet
Postat pe 16 Mai 2013 00:37
De la: Content_Manager, la data 2013-03-29 16:09:39Ai dreptate! Toate femeile sunt materialiste! Si nu de ieri de azi, se intampla asa dintodeauna. In trecut, casatoriile erau aranjate de parinti. Parintii cautau intodeauna un baiat cu avere si perspective pentru fata lor. Acum, fetele se casatoresc cu cine vor, dar vor mai ales cu tipi care or au o situatie financiara buna, ori au perspective...adica, au o educatie buna. Si e firesc, tine de ceea ce se numeste teoria evolutiei.

Exista cercetatori care analizeaza relatiile dintre oameni strict din punctul de vedere al teoriei evolutiei speciei. Din punctul asta de vedere, relatiile sunt pur si simplu un rezultat al instinctului de reproducere pe care toate animalelele il au. Practic, ne casatorim pentru a avea un urmas care sa ne duca genele mai departe...perpetuam si noi specia cum o fac toate animalele. Daca te uiti in natura, femelele sunt selective, nu accepta orice mascul, ci pe cel mai frumos, pe cel ma i 'harnic', pe cel mai puternic, etc. Un mascul dominant. Asta pentru ca, inperechindu-se cu cel mai tare mascul, progeniturile lor au cele mai mari sanse sa supravietuiasca.

Acum, transferand totul la cazul oamenilor, devine mai simplu sa observi ca si femile se uita la 'masculii dominanti'. Majoritatea femeilor prefera barbati influenti, cu un statut in societate, frumosi, educati, si/sau cu bani, pentru ca ei sunt capabili sa le ofere siguranta lor si copiilor lor. Normal, majoritatea nu o fac constient, ci se indragostesc de ei, deci e ceva instinctiv. Iar altele ii considera 'o partida buna'. In fine, cand femeile se uita la barbati saraci, sau fara perspective, o fac pentru ca acestia arata bine, sunt virili, etc. si de obicei, pentru ca au ele insele bani sau perspective - e ceea ce deosebeste femeia de femelele din alte specii.

In acelasi fel, barbatii se 'imperecheza' cu tot ce pica- sunt mai putin selectivi, pentru ca ei vor doar sa isi transmita genele. De asemenea barbatii mai in varsta se uita la femei mai tinere deoarece ele sunt fertile, femeile in varsta nu mai sunt fertile, in timp ce baietii de 12-13 ani viseaza la fete mai mari -acelasi motiv, fetele de varsta lor nu sunt fertile, deci sunt neatragatoare, nu au solduri, fund, sani, etc. Iarasi,nu e ceva constient, pur si simplu, femeile care sunt 'fertile' sunt mai frumoase in ochii oricarui barbat.

Bineinteles, asa cum spuneam si in alta parte, omul are ceva mai mult decat instincte - are cel mai mare creier din lumea animala comparativ cu proportiile lui, si are in spate mii de ani de civilizatie. Asa ca, desi o explicatie, nu constitue neaparat o justificatie pentru cazurile in care un barbat de 60 de ani se insoara cu una de 18, nici pentru cazul in care femeia de 18 se marita pentru bani cu cel de 60.

Dar, si eu, desi in adolescenta au umblat si cu 'golani', nu i-am luat de barbati cu siguranta. Cand am ajuns la maturitate si m-am indragostit lulea, m-am indragostit de un barbat educat, cu o situatie financiara buna, si cu toate atributele virilitatii,cu care m-am si maritat, si i-am facut repejor si o fetita. Oi fi materialista?


Esti tu sigura ca te-ai indragostit sau ai fost rationala atunci cand ti-ai ales "dragostea vietii tale"?

In postarea ta n-am remarcat nimic de sentimente, iubire, grija si dragoste pentru omul iubit. Ai vorbit doar despre bani, diplome, status etc

Pentru unii dintre noi, iubirea nu se masoara in banii din cont, diploma din cui, masinile de la poarta, numarul de terenuri etc
kudika_32792
Postat pe 16 Mai 2013 07:39

Atunci cand scrii o lucrare academica pe un anumit subiect, nu esti subiectiv si nu te legi de sentimente si emotii, nici ale tale nici ale atcuiva, deoarece astfel nu mai ai pic de credibilitate. Daca ai scris o lucrare academica vreodata, stii asta. Eu am scris despre ceea ce se intampla din punct de vedere stiintific. Tine de creier, de gene, de mostenirea genetica.Bineinteles ca si eu m-am indragostit ca oricine, ba chiar mi-am pierdut capul asa de tare ca am fugit de acasa ca sa fiu cu el si nu mai eu stiu prin ce scandaluri cu tata am trecut (aveam doar 21 de ani). De atunci au trecut 5 ani dar tot ma topesc toata cand ma uit la el. Asta nu are legatura cu ceea ce am scris. La fel ca un psiholog, sunt in stare sa analizez obiectv ceea ce se intampla cu mine, pur si simplu pentru ca am cunostintele necesare sa o fac. Natura meseriei m-a obligat sa citesc multe articole din jurnale de specialitate (adica stiintifice, nu din media) pe aceasta tema si asa am capatat o viziune clara cu privire la ceea ce sunt, de unde vin, si cum se explica felul in care interactionez cu cei din jur.
Content_Manager
Postat pe 16 Mai 2013 15:18
De la: Content_Manager, la data 2013-05-16 15:18:47
Atunci cand scrii o lucrare academica pe un anumit subiect, nu esti subiectiv si nu te legi de sentimente si emotii, nici ale tale nici ale atcuiva, deoarece astfel nu mai ai pic de credibilitate. Daca ai scris o lucrare academica vreodata, stii asta. Eu am scris despre ceea ce se intampla din punct de vedere stiintific. Tine de creier, de gene, de mostenirea genetica.Bineinteles ca si eu m-am indragostit ca oricine, ba chiar mi-am pierdut capul asa de tare ca am fugit de acasa ca sa fiu cu el si nu mai eu stiu prin ce scandaluri cu tata am trecut (aveam doar 21 de ani). De atunci au trecut 5 ani dar tot ma topesc toata cand ma uit la el. Asta nu are legatura cu ceea ce am scris. La fel ca un psiholog, sunt in stare sa analizez obiectv ceea ce se intampla cu mine, pur si simplu pentru ca am cunostintele necesare sa o fac. Natura meseriei m-a obligat sa citesc multe articole din jurnale de specialitate (adica stiintifice, nu din media) pe aceasta tema si asa am capatat o viziune clara cu privire la ceea ce sunt, de unde vin, si cum se explica felul in care interactionez cu cei din jur.


Cand e vorba de iubire, e vorba doar de sentimente si emotii. Stiinta, dar si ratiunea, nu prea au ce cauta pe aici, parerea mea.
kudika_32792
Postat pe 17 Mai 2013 08:33
De la: kudika_32792, la data 2013-05-17 08:33:56
De la: Content_Manager, la data 2013-05-16 15:18:47
Atunci cand scrii o lucrare academica pe un anumit subiect, nu esti subiectiv si nu te legi de sentimente si emotii, nici ale tale nici ale atcuiva, deoarece astfel nu mai ai pic de credibilitate. Daca ai scris o lucrare academica vreodata, stii asta. Eu am scris despre ceea ce se intampla din punct de vedere stiintific. Tine de creier, de gene, de mostenirea genetica.Bineinteles ca si eu m-am indragostit ca oricine, ba chiar mi-am pierdut capul asa de tare ca am fugit de acasa ca sa fiu cu el si nu mai eu stiu prin ce scandaluri cu tata am trecut (aveam doar 21 de ani). De atunci au trecut 5 ani dar tot ma topesc toata cand ma uit la el. Asta nu are legatura cu ceea ce am scris. La fel ca un psiholog, sunt in stare sa analizez obiectv ceea ce se intampla cu mine, pur si simplu pentru ca am cunostintele necesare sa o fac. Natura meseriei m-a obligat sa citesc multe articole din jurnale de specialitate (adica stiintifice, nu din media) pe aceasta tema si asa am capatat o viziune clara cu privire la ceea ce sunt, de unde vin, si cum se explica felul in care interactionez cu cei din jur.


Cand e vorba de iubire, e vorba doar de sentimente si emotii. Stiinta, dar si ratiunea, nu prea au ce cauta pe aici, parerea mea.

Femeia e 66% emotie si 33% ratiune iar barbatul 33% emotie si 66% ratiune (excludem pushtii), sau, mai pe romaneste natura umana decazuta =femeie
Mr_6pack
Postat pe 18 Mai 2013 01:31
De la: Mr_6pack, la data 2013-05-18 01:31:17
De la: kudika_32792, la data 2013-05-17 08:33:56
De la: Content_Manager, la data 2013-05-16 15:18:47
Atunci cand scrii o lucrare academica pe un anumit subiect, nu esti subiectiv si nu te legi de sentimente si emotii, nici ale tale nici ale atcuiva, deoarece astfel nu mai ai pic de credibilitate. Daca ai scris o lucrare academica vreodata, stii asta. Eu am scris despre ceea ce se intampla din punct de vedere stiintific. Tine de creier, de gene, de mostenirea genetica.Bineinteles ca si eu m-am indragostit ca oricine, ba chiar mi-am pierdut capul asa de tare ca am fugit de acasa ca sa fiu cu el si nu mai eu stiu prin ce scandaluri cu tata am trecut (aveam doar 21 de ani). De atunci au trecut 5 ani dar tot ma topesc toata cand ma uit la el. Asta nu are legatura cu ceea ce am scris. La fel ca un psiholog, sunt in stare sa analizez obiectv ceea ce se intampla cu mine, pur si simplu pentru ca am cunostintele necesare sa o fac. Natura meseriei m-a obligat sa citesc multe articole din jurnale de specialitate (adica stiintifice, nu din media) pe aceasta tema si asa am capatat o viziune clara cu privire la ceea ce sunt, de unde vin, si cum se explica felul in care interactionez cu cei din jur.


Cand e vorba de iubire, e vorba doar de sentimente si emotii. Stiinta, dar si ratiunea, nu prea au ce cauta pe aici, parerea mea.

Femeia e 66% emotie si 33% ratiune iar barbatul 33% emotie si 66% ratiune (excludem pushtii), sau, mai pe romaneste natura umana decazuta =femeie


Daca pentru tine a avea emotii si sentimente inseamna natura umana decazuta, inseamna ca esti un anume gen de persoana. Ma abtin sa spun cum.
kudika_32792
Postat pe 18 Mai 2013 08:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum il pot vindeca 11 De la: kudika_971999 28 Septembrie 2014 19:06
nu stiu ce sa mai fac 6 De la: kudika_948873 12 Ianuarie 2014 19:35
Probleme ciclul mensrual 2 De la: MissRainbow 20 Februarie 2012 07:38
Valentine's Day 2 De la: _dulcik_ 9 Februarie 2009 00:39
barbatii nu au voie in salon?! e normal? 3 De la: marina13 13 August 2013 21:12