Setari Cookie-uri

nici fetele de azi nu mai sunt ce-au fost odata..oare cate fete mai zambesc la o simpla floare :-?

De la: kudika_25047, la data 2013-03-29 17:24:44
De la: Content_Manager, la data 2013-03-29 16:09:39Ai dreptate! Toate femeile sunt materialiste! Si nu de ieri de azi, se intampla asa dintodeauna. In trecut, casatoriile erau aranjate de parinti. Parintii cautau intodeauna un baiat cu avere si perspective pentru fata lor. Acum, fetele se casatoresc cu cine vor, dar vor mai ales cu tipi care or au o situatie financiara buna, ori au perspective...adica, au o educatie buna. Si e firesc, tine de ceea ce se numeste teoria evolutiei.

Exista cercetatori care analizeaza relatiile dintre oameni strict din punctul de vedere al teoriei evolutiei speciei. Din punctul asta de vedere, relatiile sunt pur si simplu un rezultat al instinctului de reproducere pe care toate animalelele il au. Practic, ne casatorim pentru a avea un urmas care sa ne duca genele mai departe...perpetuam si noi specia cum o fac toate animalele. Daca te uiti in natura, femelele sunt selective, nu accepta orice mascul, ci pe cel mai frumos, pe cel ma i 'harnic', pe cel mai puternic, etc. Un mascul dominant. Asta pentru ca, inperechindu-se cu cel mai tare mascul, progeniturile lor au cele mai mari sanse sa supravietuiasca.

Acum, transferand totul la cazul oamenilor, devine mai simplu sa observi ca si femile se uita la 'masculii dominanti'. Majoritatea femeilor prefera barbati influenti, cu un statut in societate, frumosi, educati, si/sau cu bani, pentru ca ei sunt capabili sa le ofere siguranta lor si copiilor lor. Normal, majoritatea nu o fac constient, ci se indragostesc de ei, deci e ceva instinctiv. Iar altele ii considera 'o partida buna'. In fine, cand femeile se uita la barbati saraci, sau fara perspective, o fac pentru ca acestia arata bine, sunt virili, etc. si de obicei, pentru ca au ele insele bani sau perspective - e ceea ce deosebeste femeia de femelele din alte specii.

In acelasi fel, barbatii se 'imperecheza' cu tot ce pica- sunt mai putin selectivi, pentru ca ei vor doar sa isi transmita genele. De asemenea barbatii mai in varsta se uita la femei mai tinere deoarece ele sunt fertile, femeile in varsta nu mai sunt fertile, in timp ce baietii de 12-13 ani viseaza la fete mai mari -acelasi motiv, fetele de varsta lor nu sunt fertile, deci sunt neatragatoare, nu au solduri, fund, sani, etc. Iarasi,nu e ceva constient, pur si simplu, femeile care sunt 'fertile' sunt mai frumoase in ochii oricarui barbat.

Bineinteles, asa cum spuneam si in alta parte, omul are ceva mai mult decat instincte - are cel mai mare creier din lumea animala comparativ cu proportiile lui, si are in spate mii de ani de civilizatie. Asa ca, desi o explicatie, nu constitue neaparat o justificatie pentru cazurile in care un barbat de 60 de ani se insoara cu una de 18, nici pentru cazul in care femeia de 18 se marita pentru bani cu cel de 60.

Dar, si eu, desi in adolescenta au umblat si cu 'golani', nu i-am luat de barbati cu siguranta. Cand am ajuns la maturitate si m-am indragostit lulea, m-am indragostit de un barbat educat, cu o situatie financiara buna, si cu toate atributele virilitatii,cu care m-am si maritat, si i-am facut repejor si o fetita. Oi fi materialista?


Pertinent comentariul !
Si as adauga : Sa presupunem o femeie si un barbat, intr-o jungla si trezindu-se dimineata in "barlogul" lor, barbatul o trimite pe ea (pe femeie) sa vaneze ceva prin jungla si sa aduca de mancare ....Ce parere aveti voi fetele astea care iubiti un "baiat sarac", bla bla....va convine ?


De fapt, noi ne-am dezvoltat obiceiul de a ravni la un barbat scolit si/sau cu avere pentru ca urmasii nostri sa aiba cele mai bune sanse in 'jungla' din oras. Dar, daca e vorba de o jungla adevarata, atunci se schimba radical situatia, si daca as avea de ales intr un ochelarist educat la Oxford si un muncitor pe santier construit ca un taur cred ca l-as alege pe cel din urma... .atunci cunostintele de economie, politica sau mai stiu eu ce nu ar mai avea nici o valoare- ar conta forta bruta! Sa vezi ce repede m-as indragosti de ala care se catara ca tarzan si omoara tgrul cu mainile goale
Content_Manager
Postat pe 30 Martie 2013 11:41
De la: Content_Manager, la data 2013-03-30 11:41:56
De la: kudika_25047, la data 2013-03-29 17:24:44
De la: Content_Manager, la data 2013-03-29 16:09:39Ai dreptate! Toate femeile sunt materialiste! Si nu de ieri de azi, se intampla asa dintodeauna. In trecut, casatoriile erau aranjate de parinti. Parintii cautau intodeauna un baiat cu avere si perspective pentru fata lor. Acum, fetele se casatoresc cu cine vor, dar vor mai ales cu tipi care or au o situatie financiara buna, ori au perspective...adica, au o educatie buna. Si e firesc, tine de ceea ce se numeste teoria evolutiei.

Exista cercetatori care analizeaza relatiile dintre oameni strict din punctul de vedere al teoriei evolutiei speciei. Din punctul asta de vedere, relatiile sunt pur si simplu un rezultat al instinctului de reproducere pe care toate animalelele il au. Practic, ne casatorim pentru a avea un urmas care sa ne duca genele mai departe...perpetuam si noi specia cum o fac toate animalele. Daca te uiti in natura, femelele sunt selective, nu accepta orice mascul, ci pe cel mai frumos, pe cel ma i 'harnic', pe cel mai puternic, etc. Un mascul dominant. Asta pentru ca, inperechindu-se cu cel mai tare mascul, progeniturile lor au cele mai mari sanse sa supravietuiasca.

Acum, transferand totul la cazul oamenilor, devine mai simplu sa observi ca si femile se uita la 'masculii dominanti'. Majoritatea femeilor prefera barbati influenti, cu un statut in societate, frumosi, educati, si/sau cu bani, pentru ca ei sunt capabili sa le ofere siguranta lor si copiilor lor. Normal, majoritatea nu o fac constient, ci se indragostesc de ei, deci e ceva instinctiv. Iar altele ii considera 'o partida buna'. In fine, cand femeile se uita la barbati saraci, sau fara perspective, o fac pentru ca acestia arata bine, sunt virili, etc. si de obicei, pentru ca au ele insele bani sau perspective - e ceea ce deosebeste femeia de femelele din alte specii.

In acelasi fel, barbatii se 'imperecheza' cu tot ce pica- sunt mai putin selectivi, pentru ca ei vor doar sa isi transmita genele. De asemenea barbatii mai in varsta se uita la femei mai tinere deoarece ele sunt fertile, femeile in varsta nu mai sunt fertile, in timp ce baietii de 12-13 ani viseaza la fete mai mari -acelasi motiv, fetele de varsta lor nu sunt fertile, deci sunt neatragatoare, nu au solduri, fund, sani, etc. Iarasi,nu e ceva constient, pur si simplu, femeile care sunt 'fertile' sunt mai frumoase in ochii oricarui barbat.

Bineinteles, asa cum spuneam si in alta parte, omul are ceva mai mult decat instincte - are cel mai mare creier din lumea animala comparativ cu proportiile lui, si are in spate mii de ani de civilizatie. Asa ca, desi o explicatie, nu constitue neaparat o justificatie pentru cazurile in care un barbat de 60 de ani se insoara cu una de 18, nici pentru cazul in care femeia de 18 se marita pentru bani cu cel de 60.

Dar, si eu, desi in adolescenta au umblat si cu 'golani', nu i-am luat de barbati cu siguranta. Cand am ajuns la maturitate si m-am indragostit lulea, m-am indragostit de un barbat educat, cu o situatie financiara buna, si cu toate atributele virilitatii,cu care m-am si maritat, si i-am facut repejor si o fetita. Oi fi materialista?


Pertinent comentariul !
Si as adauga : Sa presupunem o femeie si un barbat, intr-o jungla si trezindu-se dimineata in "barlogul" lor, barbatul o trimite pe ea (pe femeie) sa vaneze ceva prin jungla si sa aduca de mancare ....Ce parere aveti voi fetele astea care iubiti un "baiat sarac", bla bla....va convine ?


De fapt, noi ne-am dezvoltat obiceiul de a ravni la un barbat scolit si/sau cu avere pentru ca urmasii nostri sa aiba cele mai bune sanse in 'jungla' din oras. Dar, daca e vorba de o jungla adevarata, atunci se schimba radical situatia, si daca as avea de ales intr un ochelarist educat la Oxford si un muncitor pe santier construit ca un taur cred ca l-as alege pe cel din urma... .atunci cunostintele de economie, politica sau mai stiu eu ce nu ar mai avea nici o valoare- ar conta forta bruta! Sa vezi ce repede m-as indragosti de ala care se catara ca tarzan si omoara tgrul cu mainile goale


"Jungla adevarata" exista de la facerea lumii si insusirile deasemenea, probabil, gratie "proiectului" intocmit de "Cineva". Instinctul de perpetuare nu s-a modificat, numai stadiul datorita evolutiei, este altul
kudika_25047
Postat pe 30 Martie 2013 13:36

Content_Manager

"Postat pe: 29 Martie 2013, ora 16:09
Ai dreptate! Toate femeile sunt materialiste! Si nu de ieri de azi, se intampla asa dintodeauna. In trecut, casatoriile erau aranjate de parinti. Parintii cautau intodeauna un baiat cu avere si perspective pentru fata lor. Acum, fetele se casatoresc cu cine vor, dar vor mai ales cu tipi care or au o situatie financiara buna, ori au perspective...adica, au o educatie buna. Si e firesc, tine de ceea ce se numeste teoria evolutiei.

Exista cercetatori care analizeaza relatiile dintre oameni strict din punctul de vedere al teoriei evolutiei speciei. Din punctul asta de vedere, relatiile sunt pur si simplu un rezultat al instinctului de reproducere pe care toate animalelele il au. Practic, ne casatorim pentru a avea un urmas care sa ne duca genele mai departe...perpetuam si noi specia cum o fac toate animalele. Daca te uiti in natura, femelele sunt selective, nu accepta orice mascul, ci pe cel mai frumos, pe cel ma i 'harnic', pe cel mai puternic, etc. Un mascul dominant. Asta pentru ca, inperechindu-se cu cel mai tare mascul, progeniturile lor au cele mai mari sanse sa supravietuiasca.

Acum, transferand totul la cazul oamenilor, devine mai simplu sa observi ca si femile se uita la 'masculii dominanti'. Majoritatea femeilor prefera barbati influenti, cu un statut in societate, frumosi, educati, si/sau cu bani, pentru ca ei sunt capabili sa le ofere siguranta lor si copiilor lor. Normal, majoritatea nu o fac constient, ci se indragostesc de ei, deci e ceva instinctiv. Iar altele ii considera 'o partida buna'. In fine, cand femeile se uita la barbati saraci, sau fara perspective, o fac pentru ca acestia arata bine, sunt virili, etc. si de obicei, pentru ca au ele insele bani sau perspective - e ceea ce deosebeste femeia de femelele din alte specii.

In acelasi fel, barbatii se 'imperecheza' cu tot ce pica- sunt mai putin selectivi, pentru ca ei vor doar sa isi transmita genele. De asemenea barbatii mai in varsta se uita la femei mai tinere deoarece ele sunt fertile, femeile in varsta nu mai sunt fertile, in timp ce baietii de 12-13 ani viseaza la fete mai mari -acelasi motiv, fetele de varsta lor nu sunt fertile, deci sunt neatragatoare, nu au solduri, fund, sani, etc. Iarasi,nu e ceva constient, pur si simplu, femeile care sunt 'fertile' sunt mai frumoase in ochii oricarui barbat.

Bineinteles, asa cum spuneam si in alta parte, omul are ceva mai mult decat instincte - are cel mai mare creier din lumea animala comparativ cu proportiile lui, si are in spate mii de ani de civilizatie. Asa ca, desi o explicatie, nu constitue neaparat o justificatie pentru cazurile in care un barbat de 60 de ani se insoara cu una de 18, nici pentru cazul in care femeia de 18 se marita pentru bani cu cel de 60.

Dar, si eu, desi in adolescenta au umblat si cu 'golani', nu i-am luat de barbati cu siguranta. Cand am ajuns la maturitate si m-am indragostit lulea, m-am indragostit de un barbat educat, cu o situatie financiara buna, si cu toate atributele virilitatii,cu care m-am si maritat, si i-am facut repejor si o fetita. Oi fi materialista? "

E adevarat ce spui. Ne asemanam cu animalele cand vine vorba de imperechere. Insa trebuie tinut minte un lucru: un alfa male nu o sa se multumesca niciodata cu o singura femela. .
Si mai important, suntem oameni, avem constiinta, sentimente si sunt lucruri care conteaza mult mai mult decat banii. Daca n-ar fi asa atunci toate cuplurile care au bani garla ar fi fericite pana la adanci batraneti.
Oricat ai fi de fericit atunci cand ti le permiti pe toate si ai toata siguranta materiala pe care ai visat-o, pana la urma nevoile ce tin de suflet o sa iasa la suprafata, o sa-si ceara dreptul. Avem nevoie de afectiune din partea celor dragi. Ce faci ca si femeie daca barbatul de langa tine nu iti mai acorda atentie? Daca nu iti mai face complimente, daca te simti singura alaturi de el? Te multumesti cu banii din contul lui?
Momentele cele mai frumoase nu sunt fabricate cu bani, sunt momentele nascute din iubire. E atat de simplu.
Kiddo_
Postat pe 30 Martie 2013 15:08
De la: Content_Manager, la data 2013-03-29 16:09:39
In acelasi fel, barbatii se 'imperecheza' cu tot ce pica

Mr_6pack
Postat pe 30 Martie 2013 15:41
SI EU TE PUP FRANCESKO

UITE,PENTRU TINE...
IA-O DE AICI FRANCESKO:
LALEA NEAGRA,INCHISA SI VESTEJITA CA SUFLETUL TAU:

http://photouploads.com/images/franciskal.jpg

EXCELENTUL__
Postat pe 30 Martie 2013 16:31
Oare fetele bune sau baietii buni se gasesec ,,numai in anumite locuri ?!'' Unde sunt aceste locuri ???
tvr140460
Postat pe 30 Martie 2013 16:43
Cata idiotenie...nu exista barbati si femei bune...Hai sa o luam cu inceputul... Fiecare pesoana percepe diferit un om bun. Si mediul in care traim ne influenteaza sa fim fie mai buni, fie mai rai, plus si educatia joaca un rol important. Oamenii tanjesc dupa iubire, dar nici nu se straduiesc sa fie mai buni. Comentariile de mai sus nu-si au rostul atata timp cat nu incercati sa va schimbati mentalitatea
yumy
Postat pe 30 Martie 2013 17:13
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:13:35Cata idiotenie...nu exista barbati si femei bune...Hai sa o luam cu inceputul... Fiecare pesoana percepe diferit un om bun. Si mediul in care traim ne influenteaza sa fim fie mai buni, fie mai rai, plus si educatia joaca un rol important. Oamenii tanjesc dupa iubire, dar nici nu se straduiesc sa fie mai buni. Comentariile de mai sus nu-si au rostul atata timp cat nu incercati sa va schimbati mentalitatea


De unde sti tu ca nu incercam ?
Da, fiecare are perceptii diferite insa bunatatea nu poate fi alteceva decat bunatate, indiferent cum o vezi. Pt. ca are acelasi rezultat: a face ceva constructiv care sa ii ajute pe ceilalti.
Kiddo_
Postat pe 30 Martie 2013 17:21
De la: kudika_11826, la data 2013-03-30 17:21:18
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:13:35Cata idiotenie...nu exista barbati si femei bune...Hai sa o luam cu inceputul... Fiecare pesoana percepe diferit un om bun. Si mediul in care traim ne influenteaza sa fim fie mai buni, fie mai rai, plus si educatia joaca un rol important. Oamenii tanjesc dupa iubire, dar nici nu se straduiesc sa fie mai buni. Comentariile de mai sus nu-si au rostul atata timp cat nu incercati sa va schimbati mentalitatea


De unde sti tu ca nu incercam ?
Da, fiecare are perceptii diferite insa bunatatea nu poate fi alteceva decat bunatate, indiferent cum o vezi. Pt. ca are acelasi rezultat: a face ceva constructiv care sa ii ajute pe ceilalti.

ce repede ai sarit pe mn
Hai sa explic. Un tip are bani...el crede ca daca e cu o tipa si ii da bani inseamna ca face o fapta buna, dar el nu simte nimic pt ea, dar vrea asa o relatie ca sa nu fie singur . El crede ca daca au facut sex de comun acord i-a facut chiar un favor, ca poate altul nu mai facea sex cu ea...si asta pt ca asa a fost nenea ala educat
yumy
Postat pe 30 Martie 2013 17:26
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:26:57
De la: kudika_11826, la data 2013-03-30 17:21:18
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:13:35Cata idiotenie...nu exista barbati si femei bune...Hai sa o luam cu inceputul... Fiecare pesoana percepe diferit un om bun. Si mediul in care traim ne influenteaza sa fim fie mai buni, fie mai rai, plus si educatia joaca un rol important. Oamenii tanjesc dupa iubire, dar nici nu se straduiesc sa fie mai buni. Comentariile de mai sus nu-si au rostul atata timp cat nu incercati sa va schimbati mentalitatea


De unde sti tu ca nu incercam ?
Da, fiecare are perceptii diferite insa bunatatea nu poate fi alteceva decat bunatate, indiferent cum o vezi. Pt. ca are acelasi rezultat: a face ceva constructiv care sa ii ajute pe ceilalti.

ce repede ai sarit pe mn
Hai sa explic. Un tip are bani...el crede ca daca e cu o tipa si ii da bani inseamna ca face o fapta buna, dar el nu simte nimic pt ea, dar vrea asa o relatie ca sa nu fie singur . El crede ca daca au facut sex de comun acord i-a facut chiar un favor, ca poate altul nu mai facea sex cu ea...si asta pt ca asa a fost nenea ala educat


Asa sar eu repede.
Sunt saritor... de performanta.
Inseamna ca respectivul doar profita de sentimentele dom'soarei. Daca tu crezi ca ii poti face pe toti sa faca diferenta dintre bine si rau iti urez noroc. Cand faci bine nu ceri sa ti se intoarca.
Kiddo_
Postat pe 30 Martie 2013 17:39
Sa nu sari cu tricicleta in gol
Ai inteles gresit, eu asta incercam sa explic, ca unii percep binele altfel decat altii
yumy
Postat pe 30 Martie 2013 17:42
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:13:35Cata idiotenie...nu exista barbati si femei bune...Hai sa o luam cu inceputul... Fiecare pesoana percepe diferit un om bun. Si mediul in care traim ne influenteaza sa fim fie mai buni, fie mai rai, plus si educatia joaca un rol important. Oamenii tanjesc dupa iubire, dar nici nu se straduiesc sa fie mai buni. Comentariile de mai sus nu-si au rostul atata timp cat nu incercati sa va schimbati mentalitatea
corect bravo,,numai ca sper ca ti ai schimbat si tu mentalitatea cu zodiile sau numerologia su ca nu mai plangi dp toti ca altfel esti asemenea lor
carel1
Postat pe 30 Martie 2013 17:45
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:42:54Sa nu sari cu tricicleta in gol
Ai inteles gresit, eu asta incercam sa explic, ca unii percep binele altfel decat altii


Cata ironie dom'le.
Am sarit destul in gol si o sa mai sar asa ca nu-i problema. Atataea cucuie fac pana o sa invat sa ma feresc.
Kiddo_
Postat pe 30 Martie 2013 17:49
De la: kudika_11826, la data 2013-03-30 17:49:14
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:42:54Sa nu sari cu tricicleta in gol
Ai inteles gresit, eu asta incercam sa explic, ca unii percep binele altfel decat altii


Cata ironie dom'le.
Am sarit destul in gol si o sa mai sar asa ca nu-i problema. Atataea cucuie fac pana o sa invat sa ma feresc.

Ironie? Vezi?!!! Eu am cele mai bune intentii..nu vreau sa te pierd, ca daca sari unde nu trebuie poti sa mori..si eu o sa sufar, tocmai ce ziceam fiecare intelege binele diferit
yumy
Postat pe 30 Martie 2013 17:51
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:51:44
De la: kudika_11826, la data 2013-03-30 17:49:14
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:42:54Sa nu sari cu tricicleta in gol
Ai inteles gresit, eu asta incercam sa explic, ca unii percep binele altfel decat altii


Cata ironie dom'le.
Am sarit destul in gol si o sa mai sar asa ca nu-i problema. Atataea cucuie fac pana o sa invat sa ma feresc.

Ironie? Vezi?!!! Eu am cele mai bune intentii..nu vreau sa te pierd, ca daca sari unde nu trebuie poti sa mori..si eu o sa sufar, tocmai ce ziceam fiecare intelege binele diferit


Multumesc pt. grija ce mi-o porti.
Si eu iti raspund ca nu orice fapta pe care altii o considera buna e intr-adevar buna.
Kiddo_
Postat pe 30 Martie 2013 17:57
Pai aia am zis si eu inseamna ca nu m-am straduit sa explic degeaba
yumy
Postat pe 30 Martie 2013 18:01
De la: yumy, la data 2013-03-30 18:01:30Pai aia am zis si eu inseamna ca nu m-am straduit sa explic degeaba


ok
Kiddo_
Postat pe 30 Martie 2013 18:03
figurina aia e cam chiombalie
yumy
Postat pe 30 Martie 2013 18:12
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:26:57
De la: kudika_11826, la data 2013-03-30 17:21:18
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:13:35Cata idiotenie...nu exista barbati si femei bune...Hai sa o luam cu inceputul... Fiecare pesoana percepe diferit un om bun. Si mediul in care traim ne influenteaza sa fim fie mai buni, fie mai rai, plus si educatia joaca un rol important. Oamenii tanjesc dupa iubire, dar nici nu se straduiesc sa fie mai buni. Comentariile de mai sus nu-si au rostul atata timp cat nu incercati sa va schimbati mentalitatea


De unde sti tu ca nu incercam ?
Da, fiecare are perceptii diferite insa bunatatea nu poate fi alteceva decat bunatate, indiferent cum o vezi. Pt. ca are acelasi rezultat: a face ceva constructiv care sa ii ajute pe ceilalti.

ce repede ai sarit pe mn
Hai sa explic. Un tip are bani...el crede ca daca e cu o tipa si ii da bani inseamna ca face o fapta buna, dar el nu simte nimic pt ea, dar vrea asa o relatie ca sa nu fie singur . El crede ca daca au facut sex de comun acord i-a facut chiar un favor, ca poate altul nu mai facea sex cu ea...si asta pt ca asa a fost nenea ala educat
Poate si pozele l-au ajutat sa se decida :)))
cristi86
Postat pe 30 Martie 2013 18:46
dar sa nu isi faca omul sperante ca poate crede ca esti tu :P
cristi86
Postat pe 30 Martie 2013 18:48
De la: kudika_25894, la data 2013-03-30 18:46:29
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:26:57
De la: kudika_11826, la data 2013-03-30 17:21:18
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:13:35Cata idiotenie...nu exista barbati si femei bune...Hai sa o luam cu inceputul... Fiecare pesoana percepe diferit un om bun. Si mediul in care traim ne influenteaza sa fim fie mai buni, fie mai rai, plus si educatia joaca un rol important. Oamenii tanjesc dupa iubire, dar nici nu se straduiesc sa fie mai buni. Comentariile de mai sus nu-si au rostul atata timp cat nu incercati sa va schimbati mentalitatea


De unde sti tu ca nu incercam ?
Da, fiecare are perceptii diferite insa bunatatea nu poate fi alteceva decat bunatate, indiferent cum o vezi. Pt. ca are acelasi rezultat: a face ceva constructiv care sa ii ajute pe ceilalti.

ce repede ai sarit pe mn
Hai sa explic. Un tip are bani...el crede ca daca e cu o tipa si ii da bani inseamna ca face o fapta buna, dar el nu simte nimic pt ea, dar vrea asa o relatie ca sa nu fie singur . El crede ca daca au facut sex de comun acord i-a facut chiar un favor, ca poate altul nu mai facea sex cu ea...si asta pt ca asa a fost nenea ala educat
Poate si pozele l-au ajutat sa se decida :)))


Da ma, salivez de nu mai pot. Si ii trimit toata ziua o remorca de vrajeli pe pm.
Vrei si detalii ?
Kiddo_
Postat pe 30 Martie 2013 19:06
De la: kudika_11826, la data 2013-03-30 19:06:32
De la: kudika_25894, la data 2013-03-30 18:46:29
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:26:57
De la: kudika_11826, la data 2013-03-30 17:21:18
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:13:35Cata idiotenie...nu exista barbati si femei bune...Hai sa o luam cu inceputul... Fiecare pesoana percepe diferit un om bun. Si mediul in care traim ne influenteaza sa fim fie mai buni, fie mai rai, plus si educatia joaca un rol important. Oamenii tanjesc dupa iubire, dar nici nu se straduiesc sa fie mai buni. Comentariile de mai sus nu-si au rostul atata timp cat nu incercati sa va schimbati mentalitatea


De unde sti tu ca nu incercam ?
Da, fiecare are perceptii diferite insa bunatatea nu poate fi alteceva decat bunatate, indiferent cum o vezi. Pt. ca are acelasi rezultat: a face ceva constructiv care sa ii ajute pe ceilalti.

ce repede ai sarit pe mn
Hai sa explic. Un tip are bani...el crede ca daca e cu o tipa si ii da bani inseamna ca face o fapta buna, dar el nu simte nimic pt ea, dar vrea asa o relatie ca sa nu fie singur . El crede ca daca au facut sex de comun acord i-a facut chiar un favor, ca poate altul nu mai facea sex cu ea...si asta pt ca asa a fost nenea ala educat
Poate si pozele l-au ajutat sa se decida :)))


Da ma, salivez de nu mai pot. Si ii trimit toata ziua o remorca de vrajeli pe pm.
Vrei si detalii ?

ce sa zic triciclistule te pricepi bine la vrajeli, nu te dau pe altul
yumy
Postat pe 30 Martie 2013 19:32
De la: yumy, la data 2013-03-30 19:32:02
De la: kudika_11826, la data 2013-03-30 19:06:32
De la: kudika_25894, la data 2013-03-30 18:46:29
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:26:57
De la: kudika_11826, la data 2013-03-30 17:21:18
De la: yumy, la data 2013-03-30 17:13:35Cata idiotenie...nu exista barbati si femei bune...Hai sa o luam cu inceputul... Fiecare pesoana percepe diferit un om bun. Si mediul in care traim ne influenteaza sa fim fie mai buni, fie mai rai, plus si educatia joaca un rol important. Oamenii tanjesc dupa iubire, dar nici nu se straduiesc sa fie mai buni. Comentariile de mai sus nu-si au rostul atata timp cat nu incercati sa va schimbati mentalitatea


De unde sti tu ca nu incercam ?
Da, fiecare are perceptii diferite insa bunatatea nu poate fi alteceva decat bunatate, indiferent cum o vezi. Pt. ca are acelasi rezultat: a face ceva constructiv care sa ii ajute pe ceilalti.

ce repede ai sarit pe mn
Hai sa explic. Un tip are bani...el crede ca daca e cu o tipa si ii da bani inseamna ca face o fapta buna, dar el nu simte nimic pt ea, dar vrea asa o relatie ca sa nu fie singur . El crede ca daca au facut sex de comun acord i-a facut chiar un favor, ca poate altul nu mai facea sex cu ea...si asta pt ca asa a fost nenea ala educat
Poate si pozele l-au ajutat sa se decida :)))


Da ma, salivez de nu mai pot. Si ii trimit toata ziua o remorca de vrajeli pe pm.
Vrei si detalii ?

ce sa zic triciclistule te pricepi bine la vrajeli, nu te dau pe altul


Inseamna ca nu le-aam scris degeaba
Kiddo_
Postat pe 30 Martie 2013 19:37
pai nu te dau pe altul, ca altul nu are tricicleta sunt pe interes sper sa nu te deranjeze asta la mn
yumy
Postat pe 30 Martie 2013 19:44
De la: yumy, la data 2013-03-30 19:44:37pai nu te dau pe altul, ca altul nu are tricicleta sunt pe interes sper sa nu te deranjeze asta la mn


Poti fii pe interes cat vrei, altceva nu am in afara de tricla. :))
Kiddo_
Postat pe 30 Martie 2013 19:48
Seara buna Kiddo
Rotty_
Postat pe 30 Martie 2013 19:51
De la: kudika_11826, la data 2013-03-30 19:48:47
De la: yumy, la data 2013-03-30 19:44:37pai nu te dau pe altul, ca altul nu are tricicleta sunt pe interes sper sa nu te deranjeze asta la mn


Poti fii pe interes cat vrei, altceva nu am in afara de tricla. :))

doar aia ma intereseaza
yumy
Postat pe 30 Martie 2013 19:53
De la: Rotty_, la data 2013-03-30 19:51:11Seara buna Kiddo

cu mn nu socializezi?
yumy
Postat pe 30 Martie 2013 19:54
De la: Rotty_, la data 2013-03-30 19:51:11Seara buna Kiddo


Serus Rotty
Miss Puppy love.
Kiddo_
Postat pe 30 Martie 2013 19:55
De la: yumy, la data 2013-03-30 19:53:57
De la: kudika_11826, la data 2013-03-30 19:48:47
De la: yumy, la data 2013-03-30 19:44:37pai nu te dau pe altul, ca altul nu are tricicleta sunt pe interes sper sa nu te deranjeze asta la mn


Poti fii pe interes cat vrei, altceva nu am in afara de tricla. :))

doar aia ma intereseaza


Sunt bun la suflet si ti-o dau daca vrei.
Kiddo_
Postat pe 30 Martie 2013 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
urare 5 De la: anastasia_m 27 Decembrie 2010 15:25
kirie 14 De la: deep_silence 16 August 2009 23:41
Afla secretul zilei de nastere 79 De la: kudika026598 18 Iunie 2009 22:53
PSIHOLOG BUN 2 De la: delia_ro2000 3 Februarie 2011 15:29
familia pe care (nu) o avem 14 De la: kudika_956490 16 Martie 2014 15:56