Setari Cookie-uri

Aroganta

Salut!
O sa trec direct la subiect. Am o colega care nu-mi da pace. Imi reproseaza ca nu petrec niciodata timp cu ea, ca nu o plac, ca aleg sa ies cu alte colege. Ce ar trebui sa fac sa ma lase in pace si sa accepte faptul ca din cauza ca de fiecare data m-a pus la zid cu cate o replica, zice ea, inteligenta si superioara, reusind sa ma faca sa ma simt prost?

Multumesc.
Bee_323
Postat pe 11 Martie 2013 19:13
De la: Bee_323, la data 2013-03-11 19:13:48Salut!
O sa trec direct la subiect. Am o colega care nu-mi da pace. Imi reproseaza ca nu petrec niciodata timp cu ea, ca nu o plac, ca aleg sa ies cu alte colege. Ce ar trebui sa fac sa ma lase in pace si sa accepte faptul ca din cauza ca de fiecare data m-a pus la zid cu cate o replica, zice ea, inteligenta si superioara, reusind sa ma faca sa ma simt prost?

Multumesc.



Sa o eviti,,in limita posibilului si posibilitatilor,nu esti obligata sa te angajezi in dialoguri inutile,mai ales in conditiile in care acestea te perturba sufleteste!!!!A ti se impune o conversatie tine de domeniul trufiei,deci prostiei,iar aroganta este apanajul oamenilor inferiori,"mici"!!!!Nu-ti face griji, fara a fi justificabile!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Martie 2013 19:28
Cred ca motivul pentru care iti reproseaza ca nu iti petreci timp cu ea e o incercare de manipulare pentru a intra in viata ta unde spera sa-si gaseasca un locsor cald si de acolo sa lanseze alte atacuri pentru a te transforma in victima ei. Eu i-as spune : "Doar esti mai inteligenta (sau cum te-a facut, adaptezi apropoul) decat mine, sigur iti gasesti tu ceva de facut singura!" Nu ai nevoie de prietenia unei persoane care in mod sigur va incerca ulterior apropierii de tine sa-ti bage cutitul in suflet.
kudika_31836
Postat pe 17 Martie 2013 19:58
De la: Bee_323, la data 2013-03-11 19:13:48Salut!
O sa trec direct la subiect. Am o colega care nu-mi da pace. Imi reproseaza ca nu petrec niciodata timp cu ea, ca nu o plac, ca aleg sa ies cu alte colege. Ce ar trebui sa fac sa ma lase in pace si sa accepte faptul ca din cauza ca de fiecare data m-a pus la zid cu cate o replica, zice ea, inteligenta si superioara, reusind sa ma faca sa ma simt prost?

Multumesc.

Fiecare se simte asa cum este!
rondina
Postat pe 17 Martie 2013 20:05
De la: Bee_323, la data 2013-03-11 19:13:48Salut!
O sa trec direct la subiect. Am o colega care nu-mi da pace. Imi reproseaza ca nu petrec niciodata timp cu ea, ca nu o plac, ca aleg sa ies cu alte colege. Ce ar trebui sa fac sa ma lase in pace si sa accepte faptul ca din cauza ca de fiecare data m-a pus la zid cu cate o replica, zice ea, inteligenta si superioara, reusind sa ma faca sa ma simt prost?

Multumesc.


Sa-i spui simplu sa inceteze si sa nu mai pui atata pret pe ceea ce spune o persoana care nu-ti place.

Da-i cu flit, rece si indiferent, de cate ori iti reproseaza ceva.
kudika_32792
Postat pe 3 Aprilie 2013 08:55
De la: kudika_31836, la data 2013-03-17 19:58:34Cred ca motivul pentru care iti reproseaza ca nu iti petreci timp cu ea e o incercare de manipulare pentru a intra in viata ta unde spera sa-si gaseasca un locsor cald si de acolo sa lanseze alte atacuri pentru a te transforma in victima ei. Eu i-as spune : "Doar esti mai inteligenta (sau cum te-a facut, adaptezi apropoul) decat mine, sigur iti gasesti tu ceva de facut singura!" Nu ai nevoie de prietenia unei persoane care in mod sigur va incerca ulterior apropierii de tine sa-ti bage cutitul in suflet.


Bine spus!
kudika_32792
Postat pe 3 Aprilie 2013 08:56
De la: Bee_323, la data 2013-03-11 19:13:48Salut!
O sa trec direct la subiect. Am o colega care nu-mi da pace. Imi reproseaza ca nu petrec niciodata timp cu ea, ca nu o plac, ca aleg sa ies cu alte colege. Ce ar trebui sa fac sa ma lase in pace si sa accepte faptul ca din cauza ca de fiecare data m-a pus la zid cu cate o replica, zice ea, inteligenta si superioara, reusind sa ma faca sa ma simt prost?

Multumesc.

nu iti este prietena ....este doar o femeie singura care nu are incredere in ea si se agata ca scaiul de tine,practic doreste sa te izoleze de restul ....
PS.o prietena te accepta asa cum esti....daca se crede superioara tie atunci sa-si caute prieteni de acelasi nivel.
Nu-ti bate capul cu astfel de femei....sunt vai de capul lor
againpiscotica
Postat pe 3 Aprilie 2013 09:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce-ai plecat mai Geo? ( Il vrem pe geo_tz, zis si tzucatoru' profesionist, inapoi!:p): 238 De la: Lillix 31 Martie 2012 19:26
Il plac enorm dar e foarte timid. va rog un sfat!:. va rog!? 10 De la: kudika380044 29 Martie 2011 20:33
cand furi clipe de iubire si vrei sa fii fericit 21 De la: kudika033765 10 Decembrie 2009 21:18
Ce ati face in locul meu? 189 De la: Histria 23 Noiembrie 2013 12:22
cum sa il cuceresc? 19 De la: anastasia_m 26 Martie 2010 18:51