Setari Cookie-uri

Dupa 5 ani...

Buna! Am o problema si vreau sa cer parerea mai multor persoane. Nu vreau sa fiu luata peste picior cu unele raspunsuri. Sunt cu prietenul meu de aproape 5 ani,dupa terminarea facultatii aveam ganduri cat se poate de serioase...pana vinerea trecuta. Am aflat intamplator ca el o cauta mai mult decat trebuie pe o colega(pe facebook)..si am intrat sa ma conving. Era adevarat. Sunt zile in care s-a uitat si de peste 10 ori pe profilul ei. Dand mai jos am vazut si alte profilul vizualizate de el. 3 dintre curvele la care ravnea inainte sa fim impreuna...au trecut 5 ani si el inca se mai gandeste la ele...se uita mereu sa vada ce mai e nou. I-am spus,s-a enervat(ca IL CONTROLEZ), l-am intrebat ce interes are..niciunul. Eu nu prea cred asta. Singura gresala pe care am facuto a fost sa ma uit,sa ma conving pentru ca eu stiam toate astea dar nu aveam nicio dovada. In trecut a mai facut foarte multe gesturi dupa care mi-am pierdut increderea in el. Acum nu stiu ce sa fac. Nu e foarte grav ca s-a uitat...dar azi se uita,maine vrea si poimaine are. El vrea sa ne despartim,eu nu. Nu vreau si nici nu pot. A fost primul barbat in viata mea si vreau sa ramana in continuare, insa nu mai am incredere in el absolut deloc. De o saptamana suntem in relatii foarte aiurea. Stau la el...dormim impreuna, dar cand il intreb daca ma iubeste..spune ca nu..si pana saptamana trecuta stia cu cine o sa se casatoreasca,iar acum nu. Sunt prea posesiva? Nu am incredere in mine si nici in el? Nu vreau sa renunt la 5 ani asa usor..dar nici sa nu isi bata joc de mine si sa nu ma respecte.
P.S. :De cand sunt cu el nu m-a atins nimeni si nici nu am avut vreun gand sa ravnesc la altii..si de asta nu mi se pare normal ce face el.
Ms!
byby13
Postat pe 15 Martie 2013 14:45
De la: ktaLINE, la data 2013-03-15 14:45:19Buna! Am o problema si vreau sa cer parerea mai multor persoane. Nu vreau sa fiu luata peste picior cu unele raspunsuri. Sunt cu prietenul meu de aproape 5 ani,dupa terminarea facultatii aveam ganduri cat se poate de serioase...pana vinerea trecuta. Am aflat intamplator ca el o cauta mai mult decat trebuie pe o colega(pe facebook)..si am intrat sa ma conving. Era adevarat. Sunt zile in care s-a uitat si de peste 10 ori pe profilul ei. Dand mai jos am vazut si alte profilul vizualizate de el. 3 dintre curvele la care ravnea inainte sa fim impreuna...au trecut 5 ani si el inca se mai gandeste la ele...se uita mereu sa vada ce mai e nou. I-am spus,s-a enervat(ca IL CONTROLEZ), l-am intrebat ce interes are..niciunul. Eu nu prea cred asta. Singura gresala pe care am facuto a fost sa ma uit,sa ma conving pentru ca eu stiam toate astea dar nu aveam nicio dovada. In trecut a mai facut foarte multe gesturi dupa care mi-am pierdut increderea in el. Acum nu stiu ce sa fac. Nu e foarte grav ca s-a uitat...dar azi se uita,maine vrea si poimaine are. El vrea sa ne despartim,eu nu. Nu vreau si nici nu pot. A fost primul barbat in viata mea si vreau sa ramana in continuare, insa nu mai am incredere in el absolut deloc. De o saptamana suntem in relatii foarte aiurea. Stau la el...dormim impreuna, dar cand il intreb daca ma iubeste..spune ca nu..si pana saptamana trecuta stia cu cine o sa se casatoreasca,iar acum nu. Sunt prea posesiva? Nu am incredere in mine si nici in el? Nu vreau sa renunt la 5 ani asa usor..dar nici sa nu isi bata joc de mine si sa nu ma respecte.
P.S. :De cand sunt cu el nu m-a atins nimeni si nici nu am avut vreun gand sa ravnesc la altii..si de asta nu mi se pare normal ce face el.
Ms!


Asa se intampla, cand cineva iti zice pa fata ca nu te iubeste, nu crezi !

Si eu ii ziceam fostului si credea ca glumesc
Ghicicummacheama
Postat pe 15 Martie 2013 15:07
Daca era dupa el..eram despartit dupa primele 2 luni. Are perioade cand face asa si apoi isi revine si imi zice mereu ca ma iubeste si ma pupa..si ma tine in brate si etc...
byby13
Postat pe 15 Martie 2013 15:12
Cinci ani de zile risipiti fara rost,bazati,dupa cum reiese din postarea ta,pe o lipsa de incredere substantiala din partea ta!!!!Este justificata??Daca da,de ce ai asteptat atatia ani,,pentru a ajunge in acelasi punct mort?????Probabil,motivul este cel invocat de tine,mentinerea unui singur partener in viata ta,firesc in conditiile unei convietuiri civilizate."Nu mai am incredere in el",,,sunt cuvintele tale,in acest caz,ce rost are postarea ta?Lipsind increderea in relatie,tot esafodajul ei este distrus,nu cred in relatiile in care nu mai functioneaza aceasta forma de manifestare a iubirii,chiar in conditiile unei prelungiri agonizante,un tact tacit intre cei doi parteneri!


Ai gresit atunci cand ai luat hotararea de a-l verifica,dar atitudinea ta este motivata de existenta unor banuieli,confirmate ulterior!!!Chiar daca nu recurgeai la acest gest,mai devreme sau mai tarziu,,,tot aflai de incercarile lui de a obtine date suplimentare despre acele persoane.


Nu ai incredere in tine,raportta la capacitatea ta de a-i acorda libertate de miscare virtuala,ceea ce a facut nu este atta de grav,daca se mentin niste limite ale respectului fata de partenerul de viata!!Dar,,,daca ar fi fost indragostit totalmente de tine,iti spun ca nu l-ar fi interesat alte tinere,deci...


Poate ca esti posesiva in relatia de iubire,aceasta manifestare este legitima atunci cand iubesti cu toata fiinta ta,caci iubirea inseamna si dreptul de proprietate asupra sentimentelor,nu poti iubi o persoana si sa fii indiferenta fata de acea persoana,de comportamentul ei in relatie!!Apar urme de posesivitate,usoara gelozie ,normala intre anumiti parametri.


Ceri un sfat!!!Hmmmm,daca partenerul tau ti-a spus ca nu te iubeste si doreste sa va despartiti,,,crezi ca sfaturile noastre te pot ajuta in vreun fel????Decat,poate,prin asigurarea unui suport de incurajari!!!!

Aveti cativa ani de relatie,este pacat sa ii pierdeti,daca nu iti doresti asa ceva,deschide o discutie,cu partenerul tau,si aduceti claritate in coabitarea voastra!!Va fi foarte greu sa ajungeti la un consens,caci nu mai ai incredere in el,si a continua ceva lipsit de incredere,ar fi una dintre cele mai neinspirate alegeri,pe care o poti face!!!

Sfat pentru partenerul tau---daca tot ii plac femeile,sa incerce sa nu isi mai ia angajamemte pe termen lung,ccai acestea nu dau imagine portofoliului personal!!!!

Sfat pentru tine,draga mea---cauta in substraturie relatiei tale,cred ca si tu ai vina in dezvoltarea pasiunilor extra ale iubitului tau,,caci "cainele nu fuge de la macelarie niciodata"!!Ai inteles ?????
kudika_15804
Postat pe 15 Martie 2013 15:13
Am inteles perfect..spune ca le cauta cand il enervez eu..cand ma comport urat. Dar eu nu fac asta tot timpul..dar el le cauta aproape in fiecare zi. Si daca nu are niciun interes(asa cum spune el) atunci de ce o face? Acum imi rade in fata si imi spune ca ii pare bine ca am aflat toate astea si ca ii place sa ma enerveze.
Si te rog sa ma crezi ca i-am oferit TOT ce a avut nevoie,oricand. I-am dat tot..astept tot. Am 21 de ani..nu se sfarseste viata aici,dar nici nu mai am nervi si puterea de a o lua de la capat. M-a cert in casatorie cand am facut 18 ani(a fost ceva doar intre noi doi) si de atunci am purtat inelul in fiecare zi..pana marti..cand i-am facut un semn la facultate pentru a-i atrage atentia ca nu il mai port..Cand l-am intrebat acasa ce inseamna asta? " Ca nu mai suntem impreuna"
byby13
Postat pe 15 Martie 2013 15:27
De la: kudika_15804, la data 2013-03-15 15:13:29Cinci ani de zile risipiti fara rost,bazati,dupa cum reiese din postarea ta,pe o lipsa de incredere substantiala din partea ta!!!!Este justificata??Daca da,de ce ai asteptat atatia ani,,pentru a ajunge in acelasi punct mort?????Probabil,motivul este cel invocat de tine,mentinerea unui singur partener in viata ta,firesc in conditiile unei convietuiri civilizate."Nu mai am incredere in el",,,sunt cuvintele tale,in acest caz,ce rost are postarea ta?Lipsind increderea in relatie,tot esafodajul ei este distrus,nu cred in relatiile in care nu mai functioneaza aceasta forma de manifestare a iubirii,chiar in conditiile unei prelungiri agonizante,un tact tacit intre cei doi parteneri!


Ai gresit atunci cand ai luat hotararea de a-l verifica,dar atitudinea ta este motivata de existenta unor banuieli,confirmate ulterior!!!Chiar daca nu recurgeai la acest gest,mai devreme sau mai tarziu,,,tot aflai de incercarile lui de a obtine date suplimentare despre acele persoane.


Nu ai incredere in tine,raportta la capacitatea ta de a-i acorda libertate de miscare virtuala,ceea ce a facut nu este atta de grav,daca se mentin niste limite ale respectului fata de partenerul de viata!!Dar,,,daca ar fi fost indragostit totalmente de tine,iti spun ca nu l-ar fi interesat alte tinere,deci...


Poate ca esti posesiva in relatia de iubire,aceasta manifestare este legitima atunci cand iubesti cu toata fiinta ta,caci iubirea inseamna si dreptul de proprietate asupra sentimentelor,nu poti iubi o persoana si sa fii indiferenta fata de acea persoana,de comportamentul ei in relatie!!Apar urme de posesivitate,usoara gelozie ,normala intre anumiti parametri.


Ceri un sfat!!!Hmmmm,daca partenerul tau ti-a spus ca nu te iubeste si doreste sa va despartiti,,,crezi ca sfaturile noastre te pot ajuta in vreun fel????Decat,poate,prin asigurarea unui suport de incurajari!!!!

Aveti cativa ani de relatie,este pacat sa ii pierdeti,daca nu iti doresti asa ceva,deschide o discutie,cu partenerul tau,si aduceti claritate in coabitarea voastra!!Va fi foarte greu sa ajungeti la un consens,caci nu mai ai incredere in el,si a continua ceva lipsit de incredere,ar fi una dintre cele mai neinspirate alegeri,pe care o poti face!!!

Sfat pentru partenerul tau---daca tot ii plac femeile,sa incerce sa nu isi mai ia angajamemte pe termen lung,ccai acestea nu dau imagine portofoliului personal!!!!

Sfat pentru tine,draga mea---cauta in substraturie relatiei tale,cred ca si tu ai vina in dezvoltarea pasiunilor extra ale iubitului tau,,caci "cainele nu fuge de la macelarie niciodata"!!Ai inteles ?????
nu esti in masura sa dai sfaturi,,,esti imatura,,o demonstreaza pozele
miezuu
Postat pe 15 Martie 2013 15:30
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-03-15 15:07:15
De la: ktaLINE, la data 2013-03-15 14:45:19Buna! Am o problema si vreau sa cer parerea mai multor persoane. Nu vreau sa fiu luata peste picior cu unele raspunsuri. Sunt cu prietenul meu de aproape 5 ani,dupa terminarea facultatii aveam ganduri cat se poate de serioase...pana vinerea trecuta. Am aflat intamplator ca el o cauta mai mult decat trebuie pe o colega(pe facebook)..si am intrat sa ma conving. Era adevarat. Sunt zile in care s-a uitat si de peste 10 ori pe profilul ei. Dand mai jos am vazut si alte profilul vizualizate de el. 3 dintre curvele la care ravnea inainte sa fim impreuna...au trecut 5 ani si el inca se mai gandeste la ele...se uita mereu sa vada ce mai e nou. I-am spus,s-a enervat(ca IL CONTROLEZ), l-am intrebat ce interes are..niciunul. Eu nu prea cred asta. Singura gresala pe care am facuto a fost sa ma uit,sa ma conving pentru ca eu stiam toate astea dar nu aveam nicio dovada. In trecut a mai facut foarte multe gesturi dupa care mi-am pierdut increderea in el. Acum nu stiu ce sa fac. Nu e foarte grav ca s-a uitat...dar azi se uita,maine vrea si poimaine are. El vrea sa ne despartim,eu nu. Nu vreau si nici nu pot. A fost primul barbat in viata mea si vreau sa ramana in continuare, insa nu mai am incredere in el absolut deloc. De o saptamana suntem in relatii foarte aiurea. Stau la el...dormim impreuna, dar cand il intreb daca ma iubeste..spune ca nu..si pana saptamana trecuta stia cu cine o sa se casatoreasca,iar acum nu. Sunt prea posesiva? Nu am incredere in mine si nici in el? Nu vreau sa renunt la 5 ani asa usor..dar nici sa nu isi bata joc de mine si sa nu ma respecte.
P.S. :De cand sunt cu el nu m-a atins nimeni si nici nu am avut vreun gand sa ravnesc la altii..si de asta nu mi se pare normal ce face el.
Ms!


Asa se intampla, cand cineva iti zice pa fata ca nu te iubeste, nu crezi !

Si eu ii ziceam fostului si credea ca glumesc
ii ziceai ca nu l iubesti la urma te calareai cu el
miezuu
Postat pe 15 Martie 2013 15:31
E clar ca nu te iubeste. Esti tanara, ai toata viata inainte Nu te mai agata de tipul asta. Eu cred ca te-ai cam grabit cu joaca de-a mama si de-a tata. Trebuia sa astepti sa te maturizezi si sa capeti mai multa experienta.
Micaell
Postat pe 17 Martie 2013 08:51
De la: ktaLINE, la data 2013-03-15 15:27:44Am inteles perfect..spune ca le cauta cand il enervez eu..cand ma comport urat. Dar eu nu fac asta tot timpul..dar el le cauta aproape in fiecare zi. Si daca nu are niciun interes(asa cum spune el) atunci de ce o face? Acum imi rade in fata si imi spune ca ii pare bine ca am aflat toate astea si ca ii place sa ma enerveze.
Si te rog sa ma crezi ca i-am oferit TOT ce a avut nevoie,oricand. I-am dat tot..astept tot. Am 21 de ani..nu se sfarseste viata aici,dar nici nu mai am nervi si puterea de a o lua de la capat. M-a cert in casatorie cand am facut 18 ani(a fost ceva doar intre noi doi) si de atunci am purtat inelul in fiecare zi..pana marti..cand i-am facut un semn la facultate pentru a-i atrage atentia ca nu il mai port..Cand l-am intrebat acasa ce inseamna asta? " Ca nu mai suntem impreuna"


Daca vrei sa ramai cu amintiri frumoase despre primul barbat din viata ta, cred ca a venit vremea sa accepti si tu ca povestea voastra a ajuns la sfarsit. Scurteaza sfarsitul, nu lasa bucuria, amintirile frumoase sa fie terfelite de un comportament distructiv... al amandurora.
Este un inceput in ale vietii ce ti se intampla acuma, dar spune multe si despre barbatul matur in devenire... Va fi un barbat ale carui angajamente vor avea viata scurta, mereu va cauta solutii exterioare, atunci cand va avea si cea mai mica problema de cuplu. Fidelitatea nu va fi punctul lui forte, cel putin multi ani de acum inainte. Recunosc tipul, desi nu stiu persoana!
Aduna-ti fortele si mergi mai departe... curaj, dupa un timp vei fi pregatita pentru o noua mare, adevarata iubire!
mobilemaimai_no1
Postat pe 17 Martie 2013 12:32
De la: ktaLINE, la data 2013-03-15 15:27:44Am inteles perfect..spune ca le cauta cand il enervez eu..cand ma comport urat. Dar eu nu fac asta tot timpul..dar el le cauta aproape in fiecare zi. Si daca nu are niciun interes(asa cum spune el) atunci de ce o face? Acum imi rade in fata si imi spune ca ii pare bine ca am aflat toate astea si ca ii place sa ma enerveze.
Si te rog sa ma crezi ca i-am oferit TOT ce a avut nevoie,oricand. I-am dat tot..astept tot. Am 21 de ani..nu se sfarseste viata aici,dar nici nu mai am nervi si puterea de a o lua de la capat. M-a cert in casatorie cand am facut 18 ani(a fost ceva doar intre noi doi) si de atunci am purtat inelul in fiecare zi..pana marti..cand i-am facut un semn la facultate pentru a-i atrage atentia ca nu il mai port..Cand l-am intrebat acasa ce inseamna asta? " Ca nu mai suntem impreuna"



Esti atat de tanara,draga mea,incat nu meriti sa fii dezamagita!!!!!I-ai oferit "TOT"???Mare greseala din partea ta,oferindu-i totul,si-a atribuit drepturi,care nu i se cuvin!!!!Pe viitor,incearca sa nu mai fii dispobibila in totalitate,,,este o alta varianta de comportament!!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Martie 2013 12:42
DRAGA MEA,ESTI TANARA,INTELIGENTA,DE CE TE CHINUI FARA ROST?NU MERITA,ACEL OM NU TE MERITA,TE CRED CA I AI OFERIT TOT DAR GATA,AJUNGE. AI SACRIFICAT 5 ANI DIN VIATA,CE VREI S O MAI LUNGESTI SA MAI TREACA INCA 5 ANI DIN VIATA TA?FACI CE VREI DAR EU L AS PARASI ,ASA AS FACE EU ,E DOAR PAREREA MEA,DATA VIITOARE SPER SA GASESTI UN BARBAT CARE SA TE RESPECTE ,SA TE IUBEASCA,SA FIE MATUR. REPET E DOAR PAREREA MEA ,TU FACI CUM CREZI,SUCCES,SANATATE SI FERICIRE
maneadana108
Postat pe 17 Martie 2013 17:38
Nu inteleg de ce sunt femei cumsecade care stau cu idioti. Probabil ca sunt ingrijorateca o sa ramana singure si nu o sa mai gaseasca alt barbat.
Decat sa stai o viata cu un om care nu te iubeste si sa va comportati ca 2 straini mai bine vezi-ti de drum.
Nu spun ca nu o sa-ti fie greu, insa mai bine fa asta acum, poate o sa-ti para rau mai tarziu.
Tipul se gandeste la cuceriri si nu la ceva serios alaturi de tine.

Kiddo_
Postat pe 17 Martie 2013 17:48
Multumesc pentru sfaturi si pentru ca sunteti alaturi..chiar simteam nevoia sa cer si altora parerea...E ULTIMUL LUCRU PE CARE I-L MAI ACCEPT. La cea mai mica gresala : ADIO! Am vorbit dupa ce ne-am calmat..suntem amandoi de acord ca in acea zi s-au pierdut multe..si daca o sa mai mearga ok,daca nu..nu.
byby13
Postat pe 18 Martie 2013 16:51
De la: Micaell, la data 2013-03-17 08:51:39E clar ca nu te iubeste. Esti tanara, ai toata viata inainte Nu te mai agata de tipul asta. Eu cred ca te-ai cam grabit cu joaca de-a mama si de-a tata. Trebuia sa astepti sa te maturizezi si sa capeti mai multa experienta.


Stiu ca m-am grabit...dar asa a fost sa fie. Poate era altfel daca ne intalneam mai tarziu...dupa ce se saturase de curve si dupa ce ma mai maturizam si eu..dar ce sa mai fac de acum???
byby13
Postat pe 18 Martie 2013 16:59
Draga mea, a fost primul barbat din viata ta, inteleg, dar crezi ca pentru asta iti va ridica o statuie. Ceea ce se intampla intre voi sunt clar semne ca relatia voastra scartaie. Se apropie data si el o ia la fuga pe alte profile pe facebook. Asa fac barbatii cand nu sunt angarati sau vor sa fuga de angajament. Il intrebi daca te iubeste si el iti spune nu? ce mai cauti in patul lui. Asa vrei sa traiesti? Ce vrei tu de la viata, de la o relatie, de la un barbat?

http://www.relatiidecuplu.com/index.php/dezvoltare-personala/130-de-ce-resping-barbatii-femeile
kudika109274
Postat pe 19 Martie 2013 22:14
De la: ktaLINE, la data 2013-03-18 16:59:32
De la: Micaell, la data 2013-03-17 08:51:39E clar ca nu te iubeste. Esti tanara, ai toata viata inainte Nu te mai agata de tipul asta. Eu cred ca te-ai cam grabit cu joaca de-a mama si de-a tata. Trebuia sa astepti sa te maturizezi si sa capeti mai multa experienta.


Stiu ca m-am grabit...dar asa a fost sa fie. Poate era altfel daca ne intalneam mai tarziu...dupa ce se saturase de curve si dupa ce ma mai maturizam si eu..dar ce sa mai fac de acum???

Decat sa plangi dupa un neica-nimeni mai bine studiezi seductia barbatilor(daca tot ai acces la internet) care e mult mai simpla decat seductia femeilor si apoi iti faci viata usoara.
Sau cere sfatul unei femei mai in varsta, vei fi surprinsa de ce cap sec au fetele tinere.
Mr_6pack
Postat pe 22 Martie 2013 18:58
Eu sunt casatorita de 4 ani, dar in timpul asta niciodata nu am deschis laptopul sotului, nu ii stiu parolele de pe conturile de socializare, si nici macar nu suntem prieteni pe facebook. Nu am raspuns niciodata la telefonul lui si nu m-a interesat cu cine vorbeste. El nu are poze cu mine si cu fetita noastra pe facebook pentru ca nu ii place sa ne expuna. Vorbeste constant cu fostele colege de facultate,serviciu, si amice pe facebook, si stiu asta pt ca imi spune cand afla ceva interesant despre ele. Dar am incredere in el 100% si chiar l-am incurajat la inceputul relatiei sa iasa seara cu prietenii si colegii care il chemau, el se simtea dator sa stea acasa. Daca nu poti sa ai o relatie bazata pe un asemenea respect reciproc, si pe incredere totala, atunci mai bine renunti. Cu totii meritam sa nu ne fie teama si cu totii meritam sa fim liberi prin relatia pe care o avem, nu sa ne constrangem reciproc.
Content_Manager
Postat pe 24 Martie 2013 07:22
Lasa-l !!!! Nu merita chiar daca e primul barbat din viata ta .... Va fi dureros dar va trece ... Mai bine acum decat dupa ce va veti casatori si probabil va mai fi si un copil la mijloc ....
Un astfel de comportament nu va duce la ceva mai bun ... Crede-ma !!!!
kudika099866
Postat pe 24 Martie 2013 10:48
De la: ktaLINE, la data 2013-03-15 14:45:19Buna! Am o problema si vreau sa cer parerea mai multor persoane. Nu vreau sa fiu luata peste picior cu unele raspunsuri. Sunt cu prietenul meu de aproape 5 ani,dupa terminarea facultatii aveam ganduri cat se poate de serioase...pana vinerea trecuta. Am aflat intamplator ca el o cauta mai mult decat trebuie pe o colega(pe facebook)..si am intrat sa ma conving. Era adevarat. Sunt zile in care s-a uitat si de peste 10 ori pe profilul ei. Dand mai jos am vazut si alte profilul vizualizate de el. 3 dintre curvele la care ravnea inainte sa fim impreuna...au trecut 5 ani si el inca se mai gandeste la ele...se uita mereu sa vada ce mai e nou. I-am spus,s-a enervat(ca IL CONTROLEZ), l-am intrebat ce interes are..niciunul. Eu nu prea cred asta. Singura gresala pe care am facuto a fost sa ma uit,sa ma conving pentru ca eu stiam toate astea dar nu aveam nicio dovada. In trecut a mai facut foarte multe gesturi dupa care mi-am pierdut increderea in el. Acum nu stiu ce sa fac. Nu e foarte grav ca s-a uitat...dar azi se uita,maine vrea si poimaine are. El vrea sa ne despartim,eu nu. Nu vreau si nici nu pot. A fost primul barbat in viata mea si vreau sa ramana in continuare, insa nu mai am incredere in el absolut deloc. De o saptamana suntem in relatii foarte aiurea. Stau la el...dormim impreuna, dar cand il intreb daca ma iubeste..spune ca nu..si pana saptamana trecuta stia cu cine o sa se casatoreasca,iar acum nu. Sunt prea posesiva? Nu am incredere in mine si nici in el? Nu vreau sa renunt la 5 ani asa usor..dar nici sa nu isi bata joc de mine si sa nu ma respecte.
P.S. :De cand sunt cu el nu m-a atins nimeni si nici nu am avut vreun gand sa ravnesc la altii..si de asta nu mi se pare normal ce face el.
Ms!


Eu, una, te indemn sa nu te casatoresti cu o persoana care nu stie ce vrea, care acum iti spune ca te iubeste si te vrea alaturi pentru totdeauna, ca mai apoi, cand va mai ciondaniti sa caute sa te insele cu orice tipa disponibila.

Casnicia este o chestiune serioasa, gandeste-te bine la asta. Nu poti sa te casatoresti cu o persoana indecisa si dispusa sa te insele la orice mica cearta din cuplu.

Deschide bine ochii si nu te lasa calcata in picioare! Nu accepta compromisuri mari doar de dragul trecutului pe care-l aveti!

Ai grija de tine si sa auzim de bine!
Viorica_Franziska
Postat pe 26 Martie 2013 10:00
...ce nu inteleg eu, si nu inteleg de ce nici una dintre voi n-a sesizat si nici n-a luat atitudine... De ce's "curve" alealalte ? Mi se pare total tampit sa cataloghezi drept curva o fosta iubita a actualului...Stiti cum e...oricand puteti deveni "o fosta"...si pentru ca sunteti "fosta" inseamna ca sunteti si curve ? Pe mine m-ar jigni daca sotia mea mi-ar spune despre fostele mele iubiri ca sunt doar niste curve...si eu ma inteleg foarte bine cu aproape toate, mai putin cu una sau doua care ar fi turnat vitriol pe mine ( deh...gtreselile tineretii...) dar cu restul ma inteleg foarte bine, cu sotii unora sunt chiar amic...ce ar trebui acum, sa ne uram pentru ca au fost clipe cand ne-am iubit ?
dancombi
Postat pe 28 Martie 2013 15:26
Ai dreptate. Dar e tanara si ea. Iti trebuie o anumita maturitate pentru a dezvolta o asemenea intelegere a situatiei. Femeile in general sunt geloase de fel- e competitia care se intalneste si in natura intre doi indivizi de acelasi sex. La oeameni, posesivitatea asta innascuta se educa pentru ca na, noi nu suntem doar instinct, avem si judecata. Dar de, unii au mai mult instinct, altii mai multa judecata.... depinde si de varsta, si de intelect, si de gene...
Content_Manager
Postat pe 29 Martie 2013 15:40
Barbatii au un alt punct de vedere,privind subiectul in cauza,de aici,nascandu-se controversele in opinii!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Martie 2013 16:32
Nicuna dintre alea nu e vreo FOSTA..spun ca sunt curve pentru ca asa e. Doua dintre ele sunt din familii de panarame. (La una sunt vreo 4 surori...toate o apa si un pamant si la alta stie jumatate de oras istoria bunicii si a lu maicasa si normal,si a ei), iar a treia e la fel. O fata(la 16 ani) sa se duca si sa danseze aproape dezbracata in cluburi si sa faca sex cu barbati de 30 si de ani,eu o numesc CURVA.
Sunt constienta ca nu ma merita...inca incercam amandoi sa reinviem relatia. Si ultima data...E greu sa pui punct. Din cate vad(nu recunoaste) ii pare rau pentru tot ce a fost,e mai atent cu mine si nici nu le mai cauta. Ma gandesc ca daca nu-l interesa deloc relatia asta..facea in continuare si se comporta urat...
byby13
Postat pe 29 Martie 2013 19:19
De la: Content_Manager, la data 2013-03-29 15:40:26Ai dreptate. Dar e tanara si ea. Iti trebuie o anumita maturitate pentru a dezvolta o asemenea intelegere a situatiei. Femeile in general sunt geloase de fel- e competitia care se intalneste si in natura intre doi indivizi de acelasi sex. La oeameni, posesivitatea asta innascuta se educa pentru ca na, noi nu suntem doar instinct, avem si judecata. Dar de, unii au mai mult instinct, altii mai multa judecata.... depinde si de varsta, si de intelect, si de gene...


Cred ca poate e doar varsta...in familie nu aud asa des spunand despre anumite femei ca sunt curve sau barfa..ori alte chestii. Iar intelesctul..am scris motivele pt care le-am incadrat in acea categorie...poate gresesc..dar nu cred.
byby13
Postat pe 29 Martie 2013 19:22
De la: ktaLINE, la data 2013-03-29 19:19:25Nicuna dintre alea nu e vreo FOSTA..spun ca sunt curve pentru ca asa e. Doua dintre ele sunt din familii de panarame. (La una sunt vreo 4 surori...toate o apa si un pamant si la alta stie jumatate de oras istoria bunicii si a lu maicasa si normal,si a ei), iar a treia e la fel. O fata(la 16 ani) sa se duca si sa danseze aproape dezbracata in cluburi si sa faca sex cu barbati de 30 si de ani,eu o numesc CURVA.
Sunt constienta ca nu ma merita...inca incercam amandoi sa reinviem relatia. Si ultima data...E greu sa pui punct. Din cate vad(nu recunoaste) ii pare rau pentru tot ce a fost,e mai atent cu mine si nici nu le mai cauta. Ma gandesc ca daca nu-l interesa deloc relatia asta..facea in continuare si se comporta urat...



Poate fi o varianta sau o amanare,ce tine doar de momentul calmarii spiritelor!!Fii circumspecta,nimeni nu se transforma peste noapte!!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Martie 2013 19:29
De la: ktaLINE, la data 2013-03-29 19:22:10
De la: Content_Manager, la data 2013-03-29 15:40:26Ai dreptate. Dar e tanara si ea. Iti trebuie o anumita maturitate pentru a dezvolta o asemenea intelegere a situatiei. Femeile in general sunt geloase de fel- e competitia care se intalneste si in natura intre doi indivizi de acelasi sex. La oeameni, posesivitatea asta innascuta se educa pentru ca na, noi nu suntem doar instinct, avem si judecata. Dar de, unii au mai mult instinct, altii mai multa judecata.... depinde si de varsta, si de intelect, si de gene...


Cred ca poate e doar varsta...in familie nu aud asa des spunand despre anumite femei ca sunt curve sau barfa..ori alte chestii. Iar intelesctul..am scris motivele pt care le-am incadrat in acea categorie...poate gresesc..dar nu cred.


Tu stii cel mai bine. Oricum, nu asta era important. Important este ca daca deja de la varsta asta, la care nu ai nici o responsabilitiate de impartit cu barbatul respectiv, te agati de o relatie care clar nu este 'ideala', atunci, mai tarziu ce vei face? Chiar si relatiile care incep ca un vis se pot sfarsi groaznic, daramite una in care el iti spune deja ca nu te iubeste si alearga dupa altele online! Ce, ai 40 de ani, 3 copii si o rata la banca sa incerci din rasputeri sa iti salvezi relatia?! Eu iti spun sincer ca am un sot si o fetita cu acest sot, dar daca mi-ar face asa ceva, nu as mai invia nimic.


L-o interesa pe el relatia asta - are si de ce, probabil ca esti o fata care merita, dar important e, pe tine de ce te mai intereseaza? Sunt o multime de barbati care te-ar trata mult mai bine, si nu ti-ar face asa ceva, si ai tot timpul din lume ca sa il gasesti pe cel mai potrivit.
Content_Manager
Postat pe 30 Martie 2013 04:09
De la: dancombi, la data 2013-03-28 15:26:06...ce nu inteleg eu, si nu inteleg de ce nici una dintre voi n-a sesizat si nici n-a luat atitudine... De ce's "curve" alealalte ? Mi se pare total tampit sa cataloghezi drept curva o fosta iubita a actualului...Stiti cum e...oricand puteti deveni "o fosta"...si pentru ca sunteti "fosta" inseamna ca sunteti si curve ? Pe mine m-ar jigni daca sotia mea mi-ar spune despre fostele mele iubiri ca sunt doar niste curve...si eu ma inteleg foarte bine cu aproape toate, mai putin cu una sau doua care ar fi turnat vitriol pe mine ( deh...gtreselile tineretii...) dar cu restul ma inteleg foarte bine, cu sotii unora sunt chiar amic...ce ar trebui acum, sa ne uram pentru ca au fost clipe cand ne-am iubit ?


N-ai citit cu atentie, fata a scris foarte clar in primul ei mesaj ca acele fete pe care el le curteaza acum pe internet sunt fete pe care si le-ar fi dorit sa le cucereasca inainte de a fi cu femeia cu care este acum.

Deci nu e vorba de nicio fosta in propozitie, ca sa spun asa.
Viorica_Franziska
Postat pe 30 Martie 2013 07:46
De la: ktaLINE, la data 2013-03-15 14:45:19Buna! Am o problema si vreau sa cer parerea mai multor persoane. Nu vreau sa fiu luata peste picior cu unele raspunsuri. Sunt cu prietenul meu de aproape 5 ani,dupa terminarea facultatii aveam ganduri cat se poate de serioase...pana vinerea trecuta. Am aflat intamplator ca el o cauta mai mult decat trebuie pe o colega(pe facebook)..si am intrat sa ma conving. Era adevarat. Sunt zile in care s-a uitat si de peste 10 ori pe profilul ei. Dand mai jos am vazut si alte profilul vizualizate de el. 3 dintre curvele la care ravnea inainte sa fim impreuna...au trecut 5 ani si el inca se mai gandeste la ele...se uita mereu sa vada ce mai e nou. I-am spus,s-a enervat(ca IL CONTROLEZ), l-am intrebat ce interes are..niciunul. Eu nu prea cred asta. Singura gresala pe care am facuto a fost sa ma uit,sa ma conving pentru ca eu stiam toate astea dar nu aveam nicio dovada. In trecut a mai facut foarte multe gesturi dupa care mi-am pierdut increderea in el. Acum nu stiu ce sa fac. Nu e foarte grav ca s-a uitat...dar azi se uita,maine vrea si poimaine are. El vrea sa ne despartim,eu nu. Nu vreau si nici nu pot. A fost primul barbat in viata mea si vreau sa ramana in continuare, insa nu mai am incredere in el absolut deloc. De o saptamana suntem in relatii foarte aiurea. Stau la el...dormim impreuna, dar cand il intreb daca ma iubeste..spune ca nu..si pana saptamana trecuta stia cu cine o sa se casatoreasca,iar acum nu. Sunt prea posesiva? Nu am incredere in mine si nici in el? Nu vreau sa renunt la 5 ani asa usor..dar nici sa nu isi bata joc de mine si sa nu ma respecte.
P.S. :De cand sunt cu el nu m-a atins nimeni si nici nu am avut vreun gand sa ravnesc la altii..si de asta nu mi se pare normal ce face el.
Ms!



Din ce spui tu ai dus relatia asta in spate in cei 5 ani.
El nu pare ca s-a zbatut prea mult .
Sa spui cuiva din gura , nu din inima , te iubesc si s-o pupi de 10 ori pe zi de fatada nu-i prea greu.
Faptul ca se uita dupa altele , chiar si virtual, nu miroase a bine.
Azi virtual, maine real.
Daca vrea sa se desparta de tine cu atata usurinta , dupa 5 ani si prag de casatorie , nu prea te iubeste.
Nu forta relatia , chiar daca sunt 5 ani la mijloc, mai bine suferi acum si te desparti, decat sa te casatoresti, sa faci si un copil, doi si sa suferi mai mult atunci.
Thais13
Postat pe 30 Martie 2013 09:32
SI EU TE PUP FRANCESKO

UITE,PENTRU TINE...
IA-O DE AICI FRANCESKO:
LALEA NEAGRA,INCHISA SI VESTEJITA CA SUFLETUL TAU:

http://photouploads.com/images/franciskal.jpg

EXCELENTUL__
Postat pe 30 Martie 2013 16:25
intimplator mai rasfoiesc acest sait ,dar i-ti dau un sfat ca mama de fata nu te vad fericita cu acest om rupe pisica in dooua acum pina nu e prea tieziu.ai tarie de caracter si i-ati situatia in serios .
kudika_22162
Postat pe 31 Martie 2013 09:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pauza binemeritata de nepasare 8 De la: Arno_28 18 Iulie 2015 12:39
ma mai iubeste oare?????? 1 De la: kudika096023 26 Iulie 2010 23:05
centrale bosch 3 De la: larisa53 31 Martie 2012 13:59
flori,gradina si apartament 3 De la: polin 6 Decembrie 2011 22:24
caut prietene musulmance 63 De la: geo_reincarcat_iara 2 August 2010 20:23