Setari Cookie-uri

Cum suna?

Salut, in noiembrie am cunoscut o fata foarte speciala , este studenta in strainatate , ea este cea care m-a abordat si m-a "combinat" daca pot zice asa, eu iesit dintr-o relatie cu ceva luni in urma nu m-am pripit din prima, dar usor usor cu timpul am inceput sa tin la ea si sa o iubesc, initial ne vorbisem sa ne vedem prin martie , aprilie, dar s-a produs inevitabilul si a venit in tara pe 31 dec, mi-a spus ca vin stau 3-4 zile si ma internez ca am ceva pb'me, au inceput sa treaca zilele eu aveam belelele si necazurile mele, si ea tot nu se mai interna, la un mom dat mi-a zis ca pleaca la matusisa cu fetele ca nu a mai vazut'o demult, eu ii spun "ok dute ca si asa te vezi foarte rar" si mi-am vazut de la ele ( tin sa precizez ca ceea ce mi-a spus era un apropo sa ma duc sa o vad) , mai trec cateva zile si la fel, intr'o dimineata mi-a spus ca si-ar fi dorit sa fiu acolo , si i-am zis ca vin acu sa mai stea in Ploiesti 1 ora, si vin macar pt 5 min sa bem o cafea, a zis ca nu mai are rost, si am mai intrebat'o o data, si a spus sa nu vin, am zis ok , iar seara mi-a zis ca "am stat cu mana pe tel, in speranta ca o sa vi totusi" .... a plecat cu scoala iar a mai trecut o luna a spus ca "te-am iertat pentru treaba aia" , dar nu o mai simteam la fel, usor usor s-au cam sters lucrurile frumoase intre noi, eu nu sunt insistent de fel, dar fac gesturi speciale si ii arat ca o iubesc, iar cand ii arat prea mult imi spune ca nu are chef de vb ca nu se simte bine, nu prea mai facem nici lucruri in comun. Mi-a spus ca mai vine in mai si daca vreau sa am rabdare sa o astept sa o astept pt ca ea nu crede in intamplari si tine la mine, dar nu o mai simt sa fiu sincer. Voi ce parere aveti, oare mai are rost sa ma chinui? Am 29 de ani.
Calarasu_Costin_1
Postat pe 17 Martie 2013 05:41
Relatiile la distanta in general nu tin. Eu zic s-o lasi in pace pe fata aia si sa-ti cauti o femeie din orasul tau. Ochii care nu se vad se uita.
Micaell
Postat pe 20 Martie 2013 08:31
De la: Calarasu_Costin_1, la data 2013-03-17 05:41:41Salut, in noiembrie am cunoscut o fata foarte speciala , este studenta in strainatate , ea este cea care m-a abordat si m-a "combinat" daca pot zice asa, eu iesit dintr-o relatie cu ceva luni in urma nu m-am pripit din prima, dar usor usor cu timpul am inceput sa tin la ea si sa o iubesc, initial ne vorbisem sa ne vedem prin martie , aprilie, dar s-a produs inevitabilul si a venit in tara pe 31 dec, mi-a spus ca vin stau 3-4 zile si ma internez ca am ceva pb'me, au inceput sa treaca zilele eu aveam belelele si necazurile mele, si ea tot nu se mai interna, la un mom dat mi-a zis ca pleaca la matusisa cu fetele ca nu a mai vazut'o demult, eu ii spun "ok dute ca si asa te vezi foarte rar" si mi-am vazut de la ele ( tin sa precizez ca ceea ce mi-a spus era un apropo sa ma duc sa o vad) , mai trec cateva zile si la fel, intr'o dimineata mi-a spus ca si-ar fi dorit sa fiu acolo , si i-am zis ca vin acu sa mai stea in Ploiesti 1 ora, si vin macar pt 5 min sa bem o cafea, a zis ca nu mai are rost, si am mai intrebat'o o data, si a spus sa nu vin, am zis ok , iar seara mi-a zis ca "am stat cu mana pe tel, in speranta ca o sa vi totusi" .... a plecat cu scoala iar a mai trecut o luna a spus ca "te-am iertat pentru treaba aia" , dar nu o mai simteam la fel, usor usor s-au cam sters lucrurile frumoase intre noi, eu nu sunt insistent de fel, dar fac gesturi speciale si ii arat ca o iubesc, iar cand ii arat prea mult imi spune ca nu are chef de vb ca nu se simte bine, nu prea mai facem nici lucruri in comun. Mi-a spus ca mai vine in mai si daca vreau sa am rabdare sa o astept sa o astept pt ca ea nu crede in intamplari si tine la mine, dar nu o mai simt sa fiu sincer. Voi ce parere aveti, oare mai are rost sa ma chinui? Am 29 de ani.


M-ai facut sa rad :):))))scuze,dar tare mult te-ai chinuti in ce sau de ce?

Eu zic sigur nu-i iubire si doar atractie fizica.
criszoe
Postat pe 20 Martie 2013 08:42


Este doar o atractie pasagera ,si nimic mai mult!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Martie 2013 09:03
Bingo
criszoe
Postat pe 20 Martie 2013 09:06
suna periculosss!trage fusta mai jos!!

sau era mai sus? la nai ba de mai stiu!!
kiss_my_ass
Postat pe 20 Martie 2013 13:18
De la: Calarasu_Costin_1, la data 2013-03-17 05:41:41Salut, in noiembrie am cunoscut o fata foarte speciala , este studenta in strainatate , ea este cea care m-a abordat si m-a "combinat" daca pot zice asa, eu iesit dintr-o relatie cu ceva luni in urma nu m-am pripit din prima, dar usor usor cu timpul am inceput sa tin la ea si sa o iubesc, initial ne vorbisem sa ne vedem prin martie , aprilie, dar s-a produs inevitabilul si a venit in tara pe 31 dec, mi-a spus ca vin stau 3-4 zile si ma internez ca am ceva pb'me, au inceput sa treaca zilele eu aveam belelele si necazurile mele, si ea tot nu se mai interna, la un mom dat mi-a zis ca pleaca la matusisa cu fetele ca nu a mai vazut'o demult, eu ii spun "ok dute ca si asa te vezi foarte rar" si mi-am vazut de la ele ( tin sa precizez ca ceea ce mi-a spus era un apropo sa ma duc sa o vad) , mai trec cateva zile si la fel, intr'o dimineata mi-a spus ca si-ar fi dorit sa fiu acolo , si i-am zis ca vin acu sa mai stea in Ploiesti 1 ora, si vin macar pt 5 min sa bem o cafea, a zis ca nu mai are rost, si am mai intrebat'o o data, si a spus sa nu vin, am zis ok , iar seara mi-a zis ca "am stat cu mana pe tel, in speranta ca o sa vi totusi" .... a plecat cu scoala iar a mai trecut o luna a spus ca "te-am iertat pentru treaba aia" , dar nu o mai simteam la fel, usor usor s-au cam sters lucrurile frumoase intre noi, eu nu sunt insistent de fel, dar fac gesturi speciale si ii arat ca o iubesc, iar cand ii arat prea mult imi spune ca nu are chef de vb ca nu se simte bine, nu prea mai facem nici lucruri in comun. Mi-a spus ca mai vine in mai si daca vreau sa am rabdare sa o astept sa o astept pt ca ea nu crede in intamplari si tine la mine, dar nu o mai simt sa fiu sincer. Voi ce parere aveti, oare mai are rost sa ma chinui? Am 29 de ani.


Daca ar fi tinut intr-adevar la tine, s-ar fi straduit sa va vedeti mai des, sa vorbiti mai des, eventual sa se mute cu tine sau te-ar fi rugat sa te muti tu la ea etc.

Daca doar tu te stradui in aceasta relatie, legatura voastra nu prea are sanse, imi pare rau sa ti-o spun.
Viorica_Franziska
Postat pe 20 Martie 2013 13:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa-l recuceresc!!! 63 De la: kudika193913 29 Noiembrie 2010 17:08
mintita inselata...prea naiva am fost.... 30 De la: puiut_77 15 Februarie 2011 10:22
clipe de viata 5 De la: Shhh 8 Aprilie 2010 07:51
Prietena si fostul meu, eu si...un copli!!! 16 De la: marinelastanescum 1 Noiembrie 2009 10:34
il iubesc 7 De la: bubush 20 Iulie 2011 23:58