Setari Cookie-uri

facultate

da stiu...oricum am sa fac la fara frecventa pentru ca muncesc si nu are cine sa ma ajute...
kudika_33105
Postat pe 8 Iunie 2013 23:39
muta-te in timisoara, cluj-napoca( desi aici e mai scump traiul) si mergi la facultate la stat, vei intra, dar la taxa cred ca. Din cate stiu aici la Cluj la sectia maghiara sunt mai putini studenti, astfel ca ai avea oarecum sanse sa intri la buget(dar stii maghiara)? Sau ce sa zic, intereseaza-te la secretariatele facultatilor sa vezi daca nu cumva beneficiezi de ceva ajutor in cazul in care poti face dovada ca ai un venit minim de trai. Trage tare la bac fiindca nu sunt grele examenele. Trebuie sa ai vointa doar si determinare. Mult succes iti doresc si nu uita, noi suntem singurii raspunzatori de turnura pe care o ia viata noastra!
Joana0791
Postat pe 9 Iunie 2013 20:06
Nu te lasa descurajata si cu atat mai putin nu te inscrie la vreo alta facultate doar pt ca doar acolo ai putea intra cu media pe care o ai ,fa ce iti place tie pt ca doar tu stii ce e bine pt tine . Cat despre invatamantul la distanta nu ti l-as recomanda pt ca la sf studiilor pe diploma ta o sa scrie ca ai facut ID ,iar cei care au facut invatamant cu frecventa vor fi in avantaj . Incearca orice metoda poti tu ca sa ajungi intr-un oras unde exista o astfel de facultate . Incearca sa gasesti alte persoane care sunt in acceasi situatie ca tine ,cum a mai zis cineva incearca cautcoleg.ro . Incearca sa iti gasesti sevici in orasul respectiv ,trimite CV-uri acolo unde gasesti un loc de munca care te-ar interesa . Iti doresc mult succes !
AnnieG
Postat pe 10 Iunie 2013 22:05
buna as dori si eu,daca stiti, unde pot gasi raspunsurile la teste grila de biologie clasa xi? sa vad sunt corecte raspunsurile.
kudika_33105
Postat pe 10 Iulie 2013 14:45
De la: kudika_33105, la data 2013-07-10 14:45:25buna as dori si eu,daca stiti, unde pot gasi raspunsurile la teste grila de biologie clasa xi? sa vad sunt corecte raspunsurile.


Daca ai invatat, cu siguranta, stii unde ai gresit si unde ai bifat corect. Poti lua manualul de biologie, ca sa verfici anumite subiecte care v-au picat la examen, unde nu esti tu sigura.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Iulie 2013 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mirajul televiziunii 6 De la: kudika_36360 23 Iunie 2013 20:11
Facultate- Invatamant la Distanta 29 De la: Darrisha 6 Iulie 2016 16:21
buna 18 De la: kudika051401 19 Septembrie 2009 23:51
viata de lux 15 De la: mia_mia 1 Iunie 2008 23:32
daca se poate sa ma ajutati 12 De la: _dulcik_ 4 Martie 2009 21:49