Setari Cookie-uri

un sfat va rog

De la: kudika_15717, la data 2013-08-22 07:53:55Nu-i.. nimeni pe aici ???...dormiti ??..bv voua...eu sunt dupa amiaza la munca



Buna dimineata,draga mea!!!!!!Nu dorm,sunt deja la job!!!
kudika_15804
Postat pe 22 August 2013 08:03
De la: kudika_15804, la data 2013-08-22 08:03:06
De la: kudika_15717, la data 2013-08-22 07:53:55Nu-i.. nimeni pe aici ???...dormiti ??..bv voua...eu sunt dupa amiaza la munca



Buna dimineata,draga mea!!!!!!Nu dorm,sunt deja la job!!!

kudika_15717
Postat pe 22 August 2013 22:07
Buna dimineata ! Ia priviti la avatar acesta este trandafirul meu despre care v-am vorbit . Un an a inflorit cu o gornita frumoasa, anul acesta a fost galben-portocaliu,cu floarea batuta si ieri surpriza ... a facut floarea in degrade, cu frez si portocaliu , asa cum il vedeti. Cine stie o explicatie astept sa-mi spuna.
kudika_15717
Postat pe 3 Septembrie 2013 06:55
De la: kudika_15717, la data 2013-09-03 06:55:25Buna dimineata ! Ia priviti la avatar acesta este trandafirul meu despre care v-am vorbit . Un an a inflorit cu o gornita frumoasa, anul acesta a fost galben-portocaliu,cu floarea batuta si ieri surpriza ... a facut floarea in degrade, cu frez si portocaliu , asa cum il vedeti. Cine stie o explicatie astept sa-mi spuna.


de parca natura trebuie sa dea exlicatii pentru frumusetile ei
paradoxion_tertz
Postat pe 3 Septembrie 2013 07:09
De la: kudika_15717, la data 2013-09-03 06:55:25Buna dimineata ! Ia priviti la avatar acesta este trandafirul meu despre care v-am vorbit . Un an a inflorit cu o gornita frumoasa, anul acesta a fost galben-portocaliu,cu floarea batuta si ieri surpriza ... a facut floarea in degrade, cu frez si portocaliu , asa cum il vedeti. Cine stie o explicatie astept sa-mi spuna.




Buna dimineata,draga mea,probabil intervin niste mutatii genetice,totul este posibil!!Nu iti mai pune intrebari,primeste frumusetea florei,asa cum ti se ofera,pura si delicata!!
kudika_15804
Postat pe 3 Septembrie 2013 08:37
Buna seara ! A trecut mult timp de cand v-am spus povestea mea. Am revenit spunandu-va ca linistea a revenit in inima mea, el s-a mutat nu mai lucreaza cu ea in acelasi birou, sunt in aceeasi institutie, dar asta nu conteaza...Stiti cum se zice din necazuri si suparari invatam , intradevar m-am schimbat si eu si el. Sper ca toata aceasta avalanja sa-mi fie de folos in calirea caracterului, sa fiu mai pregatita pentru aceata continua lupta, viata
kudika_15717
Postat pe 31 Octombrie 2013 19:18
Mult succes mai departe
CraciunicaBuna
Postat pe 31 Octombrie 2013 19:58
ma bucur sa aud povesti fericite
yumy
Postat pe 31 Octombrie 2013 20:45
De la: kudika_15717, la data 2013-10-31 19:18:29Buna seara ! A trecut mult timp de cand v-am spus povestea mea. Am revenit spunandu-va ca linistea a revenit in inima mea, el s-a mutat nu mai lucreaza cu ea in acelasi birou, sunt in aceeasi institutie, dar asta nu conteaza...Stiti cum se zice din necazuri si suparari invatam , intradevar m-am schimbat si eu si el. Sper ca toata aceasta avalanja sa-mi fie de folos in calirea caracterului, sa fiu mai pregatita pentru aceata continua lupta, viata

ma bucur si eu din suflet pt tine!!!
Titanika
Postat pe 31 Octombrie 2013 21:57
De la: kudika_15717, la data 2013-10-31 19:18:29Buna seara ! A trecut mult timp de cand v-am spus povestea mea. Am revenit spunandu-va ca linistea a revenit in inima mea, el s-a mutat nu mai lucreaza cu ea in acelasi birou, sunt in aceeasi institutie, dar asta nu conteaza...Stiti cum se zice din necazuri si suparari invatam , intradevar m-am schimbat si eu si el. Sper ca toata aceasta avalanja sa-mi fie de folos in calirea caracterului, sa fiu mai pregatita pentru aceata continua lupta, viata


Ma bucur ca ti-ai regasit linistea.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 1 Noiembrie 2013 09:47
Buna dimineata ! As dori de la voi un sfat cu argumente. Ce ati face voi daca ati fi in locul meu.Cine mi-a citit poveste stie despre ce este vorba....Fosta colega de birou mai devreme sau mai tarziu va face nunta cu concubinul ei, sotul meu va fi si el invitat(desigur isi doreste sa mearga),ce sa fac sa merg la aceasta nunta ??? Va specific , fata asta ma cunoaste, stie ca sunt sotia lui, dar nici macar nu ma saluta cand trece pe strada pe langa mine... Si daca as merge cum m-as simtii la aceata nunta ??? Voi ce ati face ?
kudika_15717
Postat pe 23 Noiembrie 2013 07:31
Cand veti raspunde sa nu uitati ca ea este foarte populara in acea institutie.
kudika_15717
Postat pe 23 Noiembrie 2013 07:33
De la: kudika_15717, la data 2013-11-23 07:31:24Buna dimineata ! As dori de la voi un sfat cu argumente. Ce ati face voi daca ati fi in locul meu.Cine mi-a citit poveste stie despre ce este vorba....Fosta colega de birou mai devreme sau mai tarziu va face nunta cu concubinul ei, sotul meu va fi si el invitat(desigur isi doreste sa mearga),ce sa fac sa merg la aceasta nunta ??? Va specific , fata asta ma cunoaste, stie ca sunt sotia lui, dar nici macar nu ma saluta cand trece pe strada pe langa mine... Si daca as merge cum m-as simtii la aceata nunta ??? Voi ce ati face ?


Din cate am inteles, din ceea ce ne-ai povestit, ei doi n-au avut o relatie, asa ca nu vad motivul pentru care nu te-ai duce la nunta, mai ales ca sotul tau isi doreste asta, iar la nunta, sa fiu in locul tau, as avea o atitudine demna si respectuoasa fata de ea, ca sa-i arat ca eu am mai mult bun simt decat a avut ea vreodata.

Viorica_Ecaterina
Postat pe 23 Noiembrie 2013 09:13
De la: kudika_15717, la data 2013-11-23 07:33:06Cand veti raspunde sa nu uitati ca ea este foarte populara in acea institutie.


Faptul ca ea este o persoana populara in acea institutie, n-are nicio relevanta in cazul de fata.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 23 Noiembrie 2013 09:14
Simplu ... reinventeaza-te . Du-te la o cosmeticiana . Da-ti cu gloss in priviri . Fa-l sa te remarce și apoi schimba-l . Ca și așa toți barbații e porci . Sau ... fa-i în ciuda : intinerește 11 ani .

_Zedd_
Postat pe 7 Februarie 2014 04:39
De la: kudika_15717, la data 2013-11-23 07:31:24Buna dimineata ! As dori de la voi un sfat cu argumente. Ce ati face voi daca ati fi in locul meu.Cine mi-a citit poveste stie despre ce este vorba....Fosta colega de birou mai devreme sau mai tarziu va face nunta cu concubinul ei, sotul meu va fi si el invitat(desigur isi doreste sa mearga),ce sa fac sa merg la aceasta nunta ??? Va specific , fata asta ma cunoaste, stie ca sunt sotia lui, dar nici macar nu ma saluta cand trece pe strada pe langa mine... Si daca as merge cum m-as simtii la aceata nunta ??? Voi ce ati face ?
Ai mai fost la acea nunta pana la urma?
Miss_Y
Postat pe 8 Februarie 2014 15:49
Buna dimineata ! Nunta inca nu a avut loc, individa vroia sa o faca in post, nu i s-a aprobat insa, in concluzie s-a amanat evenimentul.
kudika_15717
Postat pe 17 Martie 2014 09:05
Din experienta traita mi-as dori sa va impartasesc si voua. Aveti grija in relatiile pe care le aveti de anturaj, anturajul este cel care strica mult echilibrul unei relatii. Eu ma declar multumita de relatia mea in acest moment, sotului meu i s-a luat un val de pe ochii, acum vede, cine este individa care nu-l mai baga in seama deloc( nu mai are nevoie de el) si acum ma vede si pe mine. Nu mai stie cum sa se poarte sa vindece ranile pe care mi le-a facut. Credeti sau nu au ramas urme, cicatrici. El insa a fost bun cu mine toti anii de casnicie pana la acest incident, deci merita sa lupt sa pentru familia mea.
kudika_15717
Postat pe 17 Martie 2014 09:12
Si era sa uit esentialul,acum eu vreau sa merg la nunta el insa nu intelege rostul. Imi zice : - Dece sa aruncam bani asa si pentru cine????
kudika_15717
Postat pe 17 Martie 2014 09:15
Va doresc o zi cu mult soare
kudika_15717
Postat pe 17 Martie 2014 09:16
De la: kudika_15717, la data 2014-03-17 09:15:16Si era sa uit esentialul,acum eu vreau sa merg la nunta el insa nu intelege rostul. Imi zice : - Dece sa aruncam bani asa si pentru cine????

intr-un fel ii dau drepatate lui,de sa mergi la o nunta a unei colege care nu merita doi bani si sa-i arunci asa pe fereastra ca nu ai alceva ce sa faci cu ei!!Alta idee daca nu este sociala si prietenoasa,iar nu vad sensul,e ca si cum te-ai baga "ca musca in cur- calului",scuzama,dar cam asa imi suna la ureche!
Titanika
Postat pe 17 Martie 2014 10:35
De la: Titanika, la data 2014-03-17 10:35:25
De la: kudika_15717, la data 2014-03-17 09:15:16Si era sa uit esentialul,acum eu vreau sa merg la nunta el insa nu intelege rostul. Imi zice : - Dece sa aruncam bani asa si pentru cine????

intr-un fel ii dau drepatate lui,de sa mergi la o nunta a unei colege care nu merita doi bani si sa-i arunci asa pe fereastra ca nu ai alceva ce sa faci cu ei!!Alta idee daca nu este sociala si prietenoasa,iar nu vad sensul,e ca si cum te-ai baga "ca musca in cur- calului",scuzama,dar cam asa imi suna la ureche!

hm,de multe ori zic ca nu-s geloasa,dar adevarul este ca nu vreau sa impart cu nimeni ce este al meu.....in sufletul tau simti ca aceasta femeie merita cadoul tau de nunta dupa ce ti-a intors viata pe dos?
Titanika
Postat pe 17 Martie 2014 11:14
De la: Titanika, la data 2014-03-17 11:14:32
De la: Titanika, la data 2014-03-17 10:35:25
De la: kudika_15717, la data 2014-03-17 09:15:16Si era sa uit esentialul,acum eu vreau sa merg la nunta el insa nu intelege rostul. Imi zice : - Dece sa aruncam bani asa si pentru cine????

intr-un fel ii dau drepatate lui,de sa mergi la o nunta a unei colege care nu merita doi bani si sa-i arunci asa pe fereastra ca nu ai alceva ce sa faci cu ei!!Alta idee daca nu este sociala si prietenoasa,iar nu vad sensul,e ca si cum te-ai baga "ca musca in cur- calului",scuzama,dar cam asa imi suna la ureche!

hm,de multe ori zic ca nu-s geloasa,dar adevarul este ca nu vreau sa impart cu nimeni ce este al meu.....in sufletul tau simti ca aceasta femeie merita cadoul tau de nunta dupa ce ti-a intors viata pe dos?

Sincer nu ma deranjeaza daca nu mergem , sunt alte lucruri mai importante de facum, oricum aceasta persoana nu mai are nici macar influenta negativa asupra mea. Familia mea conteaza pentru mine si am sa fac tot ce pot sa ne fie foarte bine. Va pup si va multumesc pentru sustinere si pentru pareri.
kudika_15717
Postat pe 17 Martie 2014 12:10
De la: kudika_15717, la data 2014-03-17 12:10:48
De la: Titanika, la data 2014-03-17 11:14:32
De la: Titanika, la data 2014-03-17 10:35:25
De la: kudika_15717, la data 2014-03-17 09:15:16Si era sa uit esentialul,acum eu vreau sa merg la nunta el insa nu intelege rostul. Imi zice : - Dece sa aruncam bani asa si pentru cine????

intr-un fel ii dau drepatate lui,de sa mergi la o nunta a unei colege care nu merita doi bani si sa-i arunci asa pe fereastra ca nu ai alceva ce sa faci cu ei!!Alta idee daca nu este sociala si prietenoasa,iar nu vad sensul,e ca si cum te-ai baga "ca musca in cur- calului",scuzama,dar cam asa imi suna la ureche!

hm,de multe ori zic ca nu-s geloasa,dar adevarul este ca nu vreau sa impart cu nimeni ce este al meu.....in sufletul tau simti ca aceasta femeie merita cadoul tau de nunta dupa ce ti-a intors viata pe dos?

Sincer nu ma deranjeaza daca nu mergem , sunt alte lucruri mai importante de facum, oricum aceasta persoana nu mai are nici macar influenta negativa asupra mea. Familia mea conteaza pentru mine si am sa fac tot ce pot sa ne fie foarte bine. Va pup si va multumesc pentru sustinere si pentru pareri.

asa te vreau,sa fi decisa ferma si stoca in fata lumii si in fam ta! Rabdare multa si ofera iubire celor dragi tie!!!
Titanika
Postat pe 17 Martie 2014 13:10
De la: Titanika, la data 2014-03-17 13:10:35
De la: kudika_15717, la data 2014-03-17 12:10:48
De la: Titanika, la data 2014-03-17 11:14:32
De la: Titanika, la data 2014-03-17 10:35:25
De la: kudika_15717, la data 2014-03-17 09:15:16Si era sa uit esentialul,acum eu vreau sa merg la nunta el insa nu intelege rostul. Imi zice : - Dece sa aruncam bani asa si pentru cine????

intr-un fel ii dau drepatate lui,de sa mergi la o nunta a unei colege care nu merita doi bani si sa-i arunci asa pe fereastra ca nu ai alceva ce sa faci cu ei!!Alta idee daca nu este sociala si prietenoasa,iar nu vad sensul,e ca si cum te-ai baga "ca musca in cur- calului",scuzama,dar cam asa imi suna la ureche!

hm,de multe ori zic ca nu-s geloasa,dar adevarul este ca nu vreau sa impart cu nimeni ce este al meu.....in sufletul tau simti ca aceasta femeie merita cadoul tau de nunta dupa ce ti-a intors viata pe dos?

Sincer nu ma deranjeaza daca nu mergem , sunt alte lucruri mai importante de facum, oricum aceasta persoana nu mai are nici macar influenta negativa asupra mea. Familia mea conteaza pentru mine si am sa fac tot ce pot sa ne fie foarte bine. Va pup si va multumesc pentru sustinere si pentru pareri.

asa te vreau,sa fi decisa ferma si stoca in fata lumii si in fam ta! Rabdare multa si ofera iubire celor dragi tie!!!

si stoica-scuze
Titanika
Postat pe 17 Martie 2014 13:11
Buna dimineata ! Trebuie sa va spun individa despre care v-am tot vorbit(colega)este atat de inteligenta incat fixase nunta in post si prin relatii se astepta sa-i se aprobe Desigur ca i-a fost respinsa cererea deci nunta are loc la anu si la multi ani
kudika_15717
Postat pe 10 Aprilie 2014 08:31
De la: kudika_15717, la data 2014-04-10 08:31:31Buna dimineata ! Trebuie sa va spun individa despre care v-am tot vorbit(colega)este atat de inteligenta incat fixase nunta in post si prin relatii se astepta sa-i se aprobe Desigur ca i-a fost respinsa cererea deci nunta are loc la anu si la multi ani

e-te na pana la anu se va razgani si mirele
Titanika
Postat pe 10 Aprilie 2014 09:38
tu traieste frumos si fa-ti tie si familiei tale viata frumoasa ... restul nu conteaza!
kudika_956659
Postat pe 10 Aprilie 2014 11:27
c
De la: kudika_15717, la data 2014-03-17 09:12:14Din experienta traita mi-as dori sa va impartasesc si voua. Aveti grija in relatiile pe care le aveti de anturaj, anturajul este cel care strica mult echilibrul unei relatii. Eu ma declar multumita de relatia mea in acest moment, sotului meu i s-a luat un val de pe ochii, acum vede, cine este individa care nu-l mai baga in seama deloc( nu mai are nevoie de el) si acum ma vede si pe mine. Nu mai stie cum sa se poarte sa vindece ranile pe care mi le-a facut. Credeti sau nu au ramas urme, cicatrici. El insa a fost bun cu mine toti anii de casnicie pana la acest incident, deci merita sa lupt sa pentru familia mea.

Buna,ti.am citit si eu povestea.
Daca sotului tau ii pare rau pt cele intamplate,inseamna ca tu l.ai neglijat in timp ce el era cu ea,iar tu trebuie musai sa.l lasi sa.ti arate afectiunea ,recompensandu.l Tipa nu te suporta pentru ca stie ca te.ai impacat cu el...si poate e geloasa pe tine..la nunta Neaparat sa fii prezenta..Sa ai o vestimentatie demna de tine,caracter elevat si gesturi fine .
Si,daca se poate..pune.l sa se uite cum te comporti tu in raport cu ea..sa isi dea seama a 1001_ a oara pe cine a recastigat.Fiica voastra cred ca ar este mandra de parintii ei Sa va bucurati de ea
MaddeLinne
Postat pe 22 Aprilie 2014 09:48
Buna dimineata ! Multumesc pentru sustinere tuturor
Relatia cu sotul meu decurge bine, ne straduim amandoi sa stergem cicatricile
kudika_15717
Postat pe 27 Iulie 2014 10:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sta cu mine doar pentru sex? 8 De la: steffy91 19 Iunie 2011 19:55
O situatie imposibila... 36 De la: 23 August 2015 22:31
parul deteriorat 8 De la: iacinta 19 Februarie 2010 08:25
sora lui :( 37 De la: iubi7a_lui 8 Mai 2012 18:13
ajutor ca nu mai inteleg nimic 56 De la: miruna09 7 Noiembrie 2009 18:26