Setari Cookie-uri

Sarcina si vitaminele

De la: criszoe, la data 2013-05-21 20:06:53Si eu va pup si va doresc multa sanatate alaturi de familie .

O seara placuta.pup

Multumesc frumos prietena draga ..multa sanatate copiilor si familiei tale..te pup!
Fulg-de-nea
Postat pe 21 Mai 2013 20:10
Sora mea este insarcinata sii din cate stiu nu ia vitaminele pe care le considera ea ca ar fi bune, nu stiu in Romaia cum este dar aici are medicul de familie care pe fiecare trimestru ii prescrie ceea ce trebuie sa ia, esential este ca tu sa fi sigura ca te alimentezi in asa fel incat sa mananci din toate cate putin si astfel esti sigura ca acest copilasi isi ia sursa sigura de vitamine. Succes!
kudika_nikole
Postat pe 22 Mai 2013 15:43
Un aport adecvat devitamine in sarcina este esential. Mie de exemplu, dupa primele analize, medicul mi-a recomandat sa "cumpar vitamine din piata" - sa profit de sezonul cald si sa mananc cat mai multe fructe si legume. Insa nu mereu e suficienta o alimentatie "normala". Ce vitamine si in ce cantitati se recomanda in perioada sarcinii poti sa afli citind aici http://clubulbebelusilor.ro/articol/86/vitamine-si-minerale-esentiale-in-timpul-sarcinii.html?page=all
Anca_Rotaru_2
Postat pe 23 Februarie 2014 19:59
Buna mamicilor,tocmai am nascut si cu parere de rau am aflat ca nu prea pot alapta, dar am gasit o posibila varianta pentru a nu face lipsita alaptarea macutului, si anume un ceai stimularea lactatiei. Bineinteles ca inca nu l-am achizitionat, acum sunt in cautari si ma informez deoarece sanatatea coplilului meu e pe primul loc. Spre exemplu am cautat pentru inceput pe internet, pe site-urile destinate mamicilor printre care am gasit pe http://mamis.ro/ , ceva pentru stimularea lactatiei. Dar sunt foarte nehotarata, nu prea stiu ce sa aleg cel mai bine. Poate ma lamureste si pe mine cineva:).Ce parere aveti de ceai stimularea lactatiei?
kudika_958512
Postat pe 31 Martie 2014 19:21
De la: kudika_958512, la data 2014-03-31 19:21:26Buna mamicilor,tocmai am nascut si cu parere de rau am aflat ca nu prea pot alapta, dar am gasit o posibila varianta pentru a nu face lipsita alaptarea macutului, si anume un ceai stimularea lactatiei. Bineinteles ca inca nu l-am achizitionat, acum sunt in cautari si ma informez deoarece sanatatea coplilului meu e pe primul loc. Spre exemplu am cautat pentru inceput pe internet, pe site-urile destinate mamicilor printre care am gasit pe http://mamis.ro/ , ceva pentru stimularea lactatiei. Dar sunt foarte nehotarata, nu prea stiu ce sa aleg cel mai bine. Poate ma lamureste si pe mine cineva:).Ce parere aveti de ceai stimularea lactatiei?


Era mai simplu sa-ti faci un ceai, dar tu trebuie sa aburesti fraierele cu site-ul lui peste prajit...
kudika226898
Postat pe 1 Aprilie 2014 18:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum a murit Mohamed 13 De la: kudika_982635 8 Iunie 2015 10:54
intrebre 17 De la: yayame89 9 Octombrie 2009 22:56
O placa de par 12 De la: _vio_ 25 Mai 2011 21:01
dilema, dilema 32 De la: anissya 14 Martie 2010 12:19
maternitate 7 De la: kudika075030 16 Octombrie 2009 14:31