Setari Cookie-uri

Am nevoie de sfaturi urgent..nu mai stiu ce sa cred!

De la: againpiscotica, la data 2013-05-07 15:01:39
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 14:55:27adevarul,,sti la ce varsta tre sa se casatoreasca oamenii normal la 13 14 15 16 ani,


la varsta asta ...sunt doar nitste preadolescenti /adolescenti...cum sa se casatoreasca?vorbiti si voi...



nu io ,dogu
Ame_li
Postat pe 7 Mai 2013 15:05
De la: againpiscotica, la data 2013-05-07 15:01:39
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 14:55:27adevarul,,sti la ce varsta tre sa se casatoreasca oamenii normal la 13 14 15 16 ani,


la varsta asta ...sunt doar nitste preadolescenti /adolescenti...cum sa se casatoreasca?vorbiti si voi...
pai vz ca ti ai raspuns singura,,de la varsta aia incep gandurile faptele pacatele,,tocmai pentru a fi puri unulfata de celalalt,,aia i casatorie adevarata,,vreti adevarul,,nu va mai puteti descurca cu el din cauza ,,virusilor,,din creieri si credeti ca e cn stie ce fapta urata
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 15:05
pai vz daca esti virusata ,o sa aiba parinti grija de asta iar barbatul peste 2 ani poate sa si intretina familia,,in conditiile date de uniunea europeana care care ne impun reguli iar noi ca niste fi ascultatori n avem nici un cuvant
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 15:10
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:05:31
De la: againpiscotica, la data 2013-05-07 15:01:39
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 14:55:27adevarul,,sti la ce varsta tre sa se casatoreasca oamenii normal la 13 14 15 16 ani,


la varsta asta ...sunt doar nitste preadolescenti /adolescenti...cum sa se casatoreasca?vorbiti si voi...
pai vz ca ti ai raspuns singura,,de la varsta aia incep gandurile faptele pacatele,,tocmai pentru a fi puri unulfata de celalalt,,aia i casatorie adevarata,,vreti adevarul,,nu va mai puteti descurca cu el din cauza ,,virusilor,,din creieri si credeti ca e cn stie ce fapta urata

dogule ,i-a o gura de aer ca vorbesti tampenii.Copii tre sa-si traiasca copilaria ,fiecare etapa la timpul ei .....cum sa se casatoreasca mai si sa devina parinti cand inca sunt niste copii?Tu ai gandit mult pana ai scos ineptiile astea?
againpiscotica
Postat pe 7 Mai 2013 15:13
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:10:34pai vz daca esti virusata ,o sa aiba parinti grija de asta iar barbatul peste 2 ani poate sa si intretina familia,,in conditiile date de uniunea europeana care care ne impun reguli iar noi ca niste fi ascultatori n avem nici un cuvant



vorbesti prostii
daca ai avea tu copii ai stii ce inseamna si n-ai mai vorbi aiurea
auzi la el barbatul peste 2 ani poate sa-si intretina familia si ma rog ce sa faca un copil de 15 ani ? sa-si abandoneze studiile sa se ingajeze zilier ca altceva nu vad ce ar putea lucra
familia? ma apuca rasul parca ar fi o joaca de copii
Ame_li
Postat pe 7 Mai 2013 15:14
De la: againpiscotica, la data 2013-05-07 15:13:23
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:05:31
De la: againpiscotica, la data 2013-05-07 15:01:39
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 14:55:27adevarul,,sti la ce varsta tre sa se casatoreasca oamenii normal la 13 14 15 16 ani,


la varsta asta ...sunt doar nitste preadolescenti /adolescenti...cum sa se casatoreasca?vorbiti si voi...
pai vz ca ti ai raspuns singura,,de la varsta aia incep gandurile faptele pacatele,,tocmai pentru a fi puri unulfata de celalalt,,aia i casatorie adevarata,,vreti adevarul,,nu va mai puteti descurca cu el din cauza ,,virusilor,,din creieri si credeti ca e cn stie ce fapta urata

dogule ,i-a o gura de aer ca vorbesti tampenii.Copii tre sa-si traiasca copilaria ,fiecare etapa la timpul ei .....cum sa se casatoreasca mai si sa devina parinti cand inca sunt niste copii?Tu ai gandit mult pana ai scos ineptiile astea?
pai asta o gandesti tu acum din cauza virusilor din creier ca asa ai fost obisnuita,,fata la 13 ani si barbatul la 16 ani atunci e casatorie adevarata tine minte si nu mai e nimeni copil doar daca nu le dai tu drumu si ii inveti sa stea sub fusta ta,,nu e nimeni de vina ca omenirea a ,,,involuat,,,
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 15:16
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:14:57
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:10:34pai vz daca esti virusata ,o sa aiba parinti grija de asta iar barbatul peste 2 ani poate sa si intretina familia,,in conditiile date de uniunea europeana care care ne impun reguli iar noi ca niste fi ascultatori n avem nici un cuvant



vorbesti prostii
daca ai avea tu copii ai stii ce inseamna si n-ai mai vorbi aiurea
auzi la el barbatul peste 2 ani poate sa-si intretina familia si ma rog ce sa faca un copil de 15 ani ? sa-si abandoneze studiile sa se ingajeze zilier ca altceva nu vad ce ar putea lucra
familia? ma apuca rasul parca ar fi o joaca de copii

mai poate la tigani asa e,vazusem mai demult la tv ca se face chiar si oferta cu averi etc ,transforma astia copilaria lor intr-o modalitate de a face tranzactii
againpiscotica
Postat pe 7 Mai 2013 15:17
De la: prazlea, la data 2013-05-07 14:53:42ce n ai citit curcubeu,,inceteata cu prostiile si inceteaza sa vorbesti fara sa spui nimik,,ti am zis parerea mea personala ca doar eu vb nu altul,,sexul e doar o consecinta a iubirii dintre 2 oameni,,vrei adevarul adevarul e ca iubirea e mult mai mare decat sexul deci in nici un caz sexul nu poate fi finalitatea actului iubirii decat in capul tau,,vrei adevarul,,sti la ce varsta tre sa se casatoreasca oamenii normal la 13 14 15 16 ani,,,iti place adevarul,,,,nu te poti descurca cu adevarul curcubeu



La ce varsta,Dogu????? Parere personala,este o mare tampenie!!!Cum poti distruge viata unui om incurajand asa ceva????Daca vorbim,numai din punct de vedere fiziologic,si tot nu este ceva firesc!!!!Nu sunt de acord cu mariajele de varste timpurii!!!!Actul sexual este o componenta a iubirii,cu rol precis si concret!!!!Si finalizare fizica a actului iubirii!!!Si nu ma enerva!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 15:18
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:14:57
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:10:34pai vz daca esti virusata ,o sa aiba parinti grija de asta iar barbatul peste 2 ani poate sa si intretina familia,,in conditiile date de uniunea europeana care care ne impun reguli iar noi ca niste fi ascultatori n avem nici un cuvant



vorbesti prostii
daca ai avea tu copii ai stii ce inseamna si n-ai mai vorbi aiurea
auzi la el barbatul peste 2 ani poate sa-si intretina familia si ma rog ce sa faca un copil de 15 ani ? sa-si abandoneze studiile sa se ingajeze zilier ca altceva nu vad ce ar putea lucra
familia? ma apuca rasul parca ar fi o joaca de copii
pai eu v am zis ca sunteti virusate dar nu pricepeti,,barbatul isi poate intretine familia la 18 ani,,voi vorbiti acum din prizma involutiei omeniri ,eu v am zis adevarul,,ca involutia omeniri determina ca oamenii sa nu se mai casatoreasca nand trebui nu inseamna ca e adevarul de vina ci omul
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 15:20
De la: againpiscotica, la data 2013-05-07 15:17:09
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:14:57
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:10:34pai vz daca esti virusata ,o sa aiba parinti grija de asta iar barbatul peste 2 ani poate sa si intretina familia,,in conditiile date de uniunea europeana care care ne impun reguli iar noi ca niste fi ascultatori n avem nici un cuvant



vorbesti prostii
daca ai avea tu copii ai stii ce inseamna si n-ai mai vorbi aiurea
auzi la el barbatul peste 2 ani poate sa-si intretina familia si ma rog ce sa faca un copil de 15 ani ? sa-si abandoneze studiile sa se ingajeze zilier ca altceva nu vad ce ar putea lucra
familia? ma apuca rasul parca ar fi o joaca de copii

mai poate la tigani asa e,vazusem mai demult la tv ca se face chiar si oferta cu averi etc ,transforma astia copilaria lor intr-o modalitate de a face tranzactii



ce sa zic Pisco e asa usor sa vorbesti vorbe ,dar de la teorie si bla,bla-uri ca asa ar fi frumos si pur e cale lunga
intrebare pt Dogu : tu de ce nu te-ai insurat la 15,16 ani si apoi sa vi sa ne spui cat de bine si frumos e
Ame_li
Postat pe 7 Mai 2013 15:21
nici eu nu sunt deacord cu Dogul. cum sa fie normal la 13-16 ani.......???

bine acum, sa nu uitam si cine vorbeste........ la cei dintr-o anumita etnie e ceva normal.
kudika_17885
Postat pe 7 Mai 2013 15:25
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 15:18:56
De la: prazlea, la data 2013-05-07 14:53:42ce n ai citit curcubeu,,inceteata cu prostiile si inceteaza sa vorbesti fara sa spui nimik,,ti am zis parerea mea personala ca doar eu vb nu altul,,sexul e doar o consecinta a iubirii dintre 2 oameni,,vrei adevarul adevarul e ca iubirea e mult mai mare decat sexul deci in nici un caz sexul nu poate fi finalitatea actului iubirii decat in capul tau,,vrei adevarul,,sti la ce varsta tre sa se casatoreasca oamenii normal la 13 14 15 16 ani,,,iti place adevarul,,,,nu te poti descurca cu adevarul curcubeu



La ce varsta,Dogu????? Parere personala,este o mare tampenie!!!Cum poti distruge viata unui om incurajand asa ceva????Daca vorbim,numai din punct de vedere fiziologic,si tot nu este ceva firesc!!!!Nu sunt de acord cu mariajele de varste timpurii!!!!Actul sexual este o componenta a iubirii,cu rol precis si concret!!!!Si finalizare fizica a actului iubirii!!!Si nu ma enerva!!!!
vorbesti prosti cu nemiluita,,auzi finalizarea actului iubiri poate in mintea ta da,,la urma dp ce finalizezi iubirea cf o ei de la capat hai sa ti mai zic cva sa te minunezi mai mult scopul casatoriei este crearea de copii daca femeia nu mai poate procrea sexul nu mai are rost ,,ce zici de asta uimire totala nu inca o data retine si nu mai vorbi tampenii iubirea are conotatii mult mai mari decat sexul deci sexul nu poate fi o finalitate a iubiri ci doar o consecinta,,,nu mai vorbi tampenii
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 15:26
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:20:07
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:14:57
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:10:34pai vz daca esti virusata ,o sa aiba parinti grija de asta iar barbatul peste 2 ani poate sa si intretina familia,,in conditiile date de uniunea europeana care care ne impun reguli iar noi ca niste fi ascultatori n avem nici un cuvant



vorbesti prostii
daca ai avea tu copii ai stii ce inseamna si n-ai mai vorbi aiurea
auzi la el barbatul peste 2 ani poate sa-si intretina familia si ma rog ce sa faca un copil de 15 ani ? sa-si abandoneze studiile sa se ingajeze zilier ca altceva nu vad ce ar putea lucra
familia? ma apuca rasul parca ar fi o joaca de copii
pai eu v am zis ca sunteti virusate dar nu pricepeti,,barbatul isi poate intretine familia la 18 ani,,voi vorbiti acum din prizma involutiei omeniri ,eu v am zis adevarul,,ca involutia omeniri determina ca oamenii sa nu se mai casatoreasca nand trebui nu inseamna ca e adevarul de vina ci omul

virussat esti tu dogule,la 18 ani esti inca in scoala ,daca ai cap bineanteles si daca vrei sa iti faci o viata decenta....nici poveste de casatorii si intretineri de familii.
againpiscotica
Postat pe 7 Mai 2013 15:27
De la: kudika_17885, la data 2013-05-07 15:25:53 nici eu nu sunt deacord cu Dogul. cum sa fie normal la 13-16 ani.......???

bine acum, sa nu uitam si cine vorbeste........ la cei dintr-o anumita etnie e ceva normal.
tu cn mai esti,,,normal pentru ca la noi sau pastrat traditiile fata de voi,pentru ca daca nu sti si voi si toate neamurile pamantului procedati la fel initial,,ca ,,,involutia ,,omenirii va dus in alta parte cu mintea nu inseamna ca adevarul poate fi umbrit
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 15:28
Doguuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

astept sa-mi raspunzi ,te faci ca ploua,a?
Ame_li
Postat pe 7 Mai 2013 15:29
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:21:50
De la: againpiscotica, la data 2013-05-07 15:17:09
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:14:57
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:10:34pai vz daca esti virusata ,o sa aiba parinti grija de asta iar barbatul peste 2 ani poate sa si intretina familia,,in conditiile date de uniunea europeana care care ne impun reguli iar noi ca niste fi ascultatori n avem nici un cuvant



vorbesti prostii
daca ai avea tu copii ai stii ce inseamna si n-ai mai vorbi aiurea
auzi la el barbatul peste 2 ani poate sa-si intretina familia si ma rog ce sa faca un copil de 15 ani ? sa-si abandoneze studiile sa se ingajeze zilier ca altceva nu vad ce ar putea lucra
familia? ma apuca rasul parca ar fi o joaca de copii

mai poate la tigani asa e,vazusem mai demult la tv ca se face chiar si oferta cu averi etc ,transforma astia copilaria lor intr-o modalitate de a face tranzactii



ce sa zic Pisco e asa usor sa vorbesti vorbe ,dar de la teorie si bla,bla-uri ca asa ar fi frumos si pur e cale lunga
intrebare pt Dogu : tu de ce nu te-ai insurat la 15,16 ani si apoi sa vi sa ne spui cat de bine si frumos e
pentru ca traiesc in aceiasi lume ca tn insa asta nu ma impiedica sa cunosc adevarul pe care voi il refuzati necunoscandul
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 15:31
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:26:08

hai sa ti mai zic cva sa te minunezi mai mult scopul casatoriei este crearea de copii daca femeia nu mai poate procrea sexul nu mai are rost ,,ce zici de asta uimire totala nu
asta e chestie religioasa,am citit si eu ce zicea parintele Arsenie Boca ,si el spunea ca scopul imperecherii este doar pentru procreere si nu pentru placere .Ok dar pana si el zicea ca femeia este pregatita sa procreeze cel mai bine de la 20 ani....nicidecum la 13.14.15 ani.
againpiscotica
Postat pe 7 Mai 2013 15:31
hai Dogu ,curaj ,raspunde frumos in propozitie
de ce nu esti insurat inca la varsta asta ?
si preferi sa dai curs involutiei omenirii virusate ?cordindu-te in dreapta si stanga
Ame_li
Postat pe 7 Mai 2013 15:32
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:31:01
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:21:50
De la: againpiscotica, la data 2013-05-07 15:17:09
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:14:57
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:10:34pai vz daca esti virusata ,o sa aiba parinti grija de asta iar barbatul peste 2 ani poate sa si intretina familia,,in conditiile date de uniunea europeana care care ne impun reguli iar noi ca niste fi ascultatori n avem nici un cuvant



vorbesti prostii
daca ai avea tu copii ai stii ce inseamna si n-ai mai vorbi aiurea
auzi la el barbatul peste 2 ani poate sa-si intretina familia si ma rog ce sa faca un copil de 15 ani ? sa-si abandoneze studiile sa se ingajeze zilier ca altceva nu vad ce ar putea lucra
familia? ma apuca rasul parca ar fi o joaca de copii

mai poate la tigani asa e,vazusem mai demult la tv ca se face chiar si oferta cu averi etc ,transforma astia copilaria lor intr-o modalitate de a face tranzactii



ce sa zic Pisco e asa usor sa vorbesti vorbe ,dar de la teorie si bla,bla-uri ca asa ar fi frumos si pur e cale lunga
intrebare pt Dogu : tu de ce nu te-ai insurat la 15,16 ani si apoi sa vi sa ne spui cat de bine si frumos e
pentru ca traiesc in aceiasi lume ca tn insa asta nu ma impiedica sa cunosc adevarul pe care voi il refuzati necunoscandul


virusat mai esti
Ame_li
Postat pe 7 Mai 2013 15:33
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:26:08[quote name='mad0217:
vorbesti prosti cu nemiluita,,auzi finalizarea actului iubiri poate in mintea ta da,,la urma dp ce finalizezi iubirea cf o ei de la capat hai sa ti mai zic cva sa te minunezi mai mult scopul casatoriei este crearea de copii daca femeia nu mai poate procrea sexul nu mai are rost ,,ce zici de asta uimire totala nu inca o data retine si nu mai vorbi tampenii iubirea are conotatii mult mai mari decat sexul deci sexul nu poate fi o finalitate a iubiri ci doar o consecinta,,,nu mai vorbi tampenii[/quote]


Te contrazic!!!Normal ca sentimentul dat de iubire este si trebuie sa ramana etern,dar,ce faci,ca nu este astfel in realitate!!!Actul sexual este de ordin material,fizic,traibil,desfasurat in actul iubirii,ca sentiment cu valoare emotionala!!!Cum adica?/Daca o femeie nu se poate bucura de darul maternitatii,ea nu trebuie sa mai faca dragoste cu partenerul ei,este o proscrisa??Dogu,ce vorbesti aici???Teoretic,da,scopul casatoriei este de intemeiere a unei familii,dar daca nu se pot concepe copii,acea familie nu mai poate fi numita astfel??Hai,sa fim seriosi!!!! Actul iubirii este unic si actul sexual este parte a dragostei,materializata insa,caci iubirea,in ansamblul ei, se percepe la nivel spiritual!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 15:34
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:32:26hai Dogu ,curaj ,raspunde frumos in propozitie
de ce nu esti insurat inca la varsta asta ?
si preferi sa dai curs involutiei omenirii virusate ?cordindu-te in dreapta si stanga

nu o avut avere parintii si nu lo luat nici o fata
againpiscotica
Postat pe 7 Mai 2013 15:34
De la: againpiscotica, la data 2013-05-07 15:31:54
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:26:08

hai sa ti mai zic cva sa te minunezi mai mult scopul casatoriei este crearea de copii daca femeia nu mai poate procrea sexul nu mai are rost ,,ce zici de asta uimire totala nu
asta e chestie religioasa,am citit si eu ce zicea parintele Arsenie Boca ,si el spunea ca scopul imperecherii este doar pentru procreere si nu pentru placere .Ok dar pana si el zicea ca femeia este pregatita sa procreeze cel mai bine de la 20 ani....nicidecum la 13.14.15 ani.
opa ia ca sa interesat,,femeia poate procrea si mai devreme asta nu inseamna ca dp ce sau casatorit trebe sa se cordeasca imediat cum crede lumea de acum casatoria inseamna mult mai mult nu cum crede curcubeu ca iubirea se consuma in cordeala,,,.adevarul pentru oamenii de acum e cva ireal aproape asta nu inseamna sa schimbam adevarul precum sa schimbat lumea,,ca nu i de vina adevarul pentru ,,,involutia ,,omului
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 15:37
De la: againpiscotica, la data 2013-05-07 15:34:47
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:32:26hai Dogu ,curaj ,raspunde frumos in propozitie
de ce nu esti insurat inca la varsta asta ?
si preferi sa dai curs involutiei omenirii virusate ?cordindu-te in dreapta si stanga

nu o avut avere parintii si nu lo luat nici o fata


de urat ce e
acum lasand gluma la o parte ,e o TAMPENIE
Ame_li
Postat pe 7 Mai 2013 15:40

Dogu popa trebuia sa te faci
numa ala vorbeste una si face alta

Ame_li
Postat pe 7 Mai 2013 15:42
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:28:53
De la: kudika_17885, la data 2013-05-07 15:25:53 nici eu nu sunt deacord cu Dogul. cum sa fie normal la 13-16 ani.......???

bine acum, sa nu uitam si cine vorbeste........ la cei dintr-o anumita etnie e ceva normal.
tu cn mai esti,,,normal pentru ca la noi sau pastrat traditiile fata de voi,pentru ca daca nu sti si voi si toate neamurile pamantului procedati la fel initial,,ca ,,,involutia ,,omenirii va dus in alta parte cu mintea nu inseamna ca adevarul poate fi umbrit

da, se vede ca esti un involuat...
kudika_17885
Postat pe 7 Mai 2013 15:43
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 15:34:10
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:26:08[quote name='mad0217:
vorbesti prosti cu nemiluita,,auzi finalizarea actului iubiri poate in mintea ta da,,la urma dp ce finalizezi iubirea cf o ei de la capat hai sa ti mai zic cva sa te minunezi mai mult scopul casatoriei este crearea de copii daca femeia nu mai poate procrea sexul nu mai are rost ,,ce zici de asta uimire totala nu inca o data retine si nu mai vorbi tampenii iubirea are conotatii mult mai mari decat sexul deci sexul nu poate fi o finalitate a iubiri ci doar o consecinta,,,nu mai vorbi tampenii



Te contrazic!!!Normal ca sentimentul dat de iubire este si trebuie sa ramana etern,dar,ce faci,ca nu este astfel in realitate!!!Actul sexual este de ordin material,fizic,traibil,desfasurat in actul iubirii,ca sentiment cu valoare emotionala!!!Cum adica?/Daca o femeie nu se poate bucura de darul maternitatii,ea nu trebuie sa mai faca dragoste cu partenerul ei,este o proscrisa??Dogu,ce vorbesti aici???Teoretic,da,scopul casatoriei este de intemeiere a unei familii,dar daca nu se pot concepe copii,acea familie nu mai poate fi numita astfel??Hai,sa fim seriosi!!!! Actul iubirii este unic si actul sexual este parte a dragostei,materializata insa,caci iubirea,in ansamblul ei, se percepe la nivel spiritual!!![/quote]ai inceput sa vorbesti iar invartindute in jurul coziii,,,,cn a zis ca sexul nu e parte a dragostei,,,insa nici decum finalitatea actului iubirii,,nu mai vorbii prostii nu ai cum sa ma contrazici cu prostii nu eu zic asta ci cei in masura ti se pare ireal ca daca nu poti procrea sa nu mai faci sex dar asta e adevarul ,,adevarul e greu digerabil
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 15:43
ce v am zis eu


you want the truth you can't handle the truth
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 15:47
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:37:39
De la: againpiscotica, la data 2013-05-07 15:31:54
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:26:08

hai sa ti mai zic cva sa te minunezi mai mult scopul casatoriei este crearea de copii daca femeia nu mai poate procrea sexul nu mai are rost ,,ce zici de asta uimire totala nu
asta e chestie religioasa,am citit si eu ce zicea parintele Arsenie Boca ,si el spunea ca scopul imperecherii este doar pentru procreere si nu pentru placere .Ok dar pana si el zicea ca femeia este pregatita sa procreeze cel mai bine de la 20 ani....nicidecum la 13.14.15 ani.
opa ia ca sa interesat,,femeia poate procrea si mai devreme asta nu inseamna ca dp ce sau casatorit trebe sa se cordeasca imediat cum crede lumea de acum casatoria inseamna mult mai mult nu cum crede curcubeu ca iubirea se consuma in cordeala,,,.adevarul pentru oamenii de acum e cva ireal aproape asta nu inseamna sa schimbam adevarul precum sa schimbat lumea,,ca nu i de vina adevarul pentru ,,,involutia ,,omului




Doar atat ai inteles din postarile mele????Nu este corect,Dogu,nu esti transparent!!!!Eu am facut referire la viata de cuplu,nu la ce se practica astazi,dar,ma rog,sustine-ti punctul de vedere!!!In ceea ce-l priveste pe Arsenie Boca,cred ca a regretat enorm,ca nu s-a bucurat de acel act "al imperecherii",cum s-a exprimat domnia sa!!!Teoria este una,si aceea practicata de fetele bisericesti!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 15:48
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:42:34
Dogu popa trebuia sa te faci
numa ala vorbeste una si face alta

draga blondo sa faci e greu asta nu inseamna sa refuzi adevarul
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 15:48
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:47:00ce v am zis eu


you want the truth you can't handle the truth


bine ca poti tu ,lasa-ne,lasa-neeeeeeeeeeee
Ame_li
Postat pe 7 Mai 2013 15:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voluntariat in Bucuresti 1 De la: Kathara 19 Noiembrie 2008 21:27
Postliceala asistent de farmacie 1 De la: kudika_995723 7 Iunie 2016 21:43
merita sa mai stam in Romania? 32 De la: 1dana2 25 August 2014 22:04
Examen 4 De la: kudicafex81 5 Iunie 2016 14:00
MEDIEREA vs TRIBUNAL!!!reclama medierii!!! 2 De la: Barbie30 27 Iunie 2010 12:26