Setari Cookie-uri

Am nevoie de sfaturi urgent..nu mai stiu ce sa cred!

De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 15:48:36
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:37:39
De la: againpiscotica, la data 2013-05-07 15:31:54
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:26:08

hai sa ti mai zic cva sa te minunezi mai mult scopul casatoriei este crearea de copii daca femeia nu mai poate procrea sexul nu mai are rost ,,ce zici de asta uimire totala nu
asta e chestie religioasa,am citit si eu ce zicea parintele Arsenie Boca ,si el spunea ca scopul imperecherii este doar pentru procreere si nu pentru placere .Ok dar pana si el zicea ca femeia este pregatita sa procreeze cel mai bine de la 20 ani....nicidecum la 13.14.15 ani.
opa ia ca sa interesat,,femeia poate procrea si mai devreme asta nu inseamna ca dp ce sau casatorit trebe sa se cordeasca imediat cum crede lumea de acum casatoria inseamna mult mai mult nu cum crede curcubeu ca iubirea se consuma in cordeala,,,.adevarul pentru oamenii de acum e cva ireal aproape asta nu inseamna sa schimbam adevarul precum sa schimbat lumea,,ca nu i de vina adevarul pentru ,,,involutia ,,omului




Doar atat ai inteles din postarile mele????Nu este corect,Dogu,nu esti transparent!!!!Eu am facut referire la viata de cuplu,nu la ce se practica astazi,dar,ma rog,sustine-ti punctul de vedere!!!In ceea ce-l priveste pe Arsenie Boca,cred ca a regretat enorm,ca nu s-a bucurat de acel act "al imperecherii",cum s-a exprimat domnia sa!!!Teoria este una,si aceea practicata de fetele bisericesti!!!!
nu mai vorbii tampeniii curcubeu,,acel om nu a exagerat niciodata ca ti se pare tie ca adevarul e dureros e altcva,,nu mai vb despre oameni care nu i cunosti ca tu ai cordeala n cap
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 15:51
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:47:00ce v am zis eu


you want the truth you can't handle the truth



Despre care adevar vorbesti,Dogu??????Cel din scripte sau cel real????Eu recunosc ,doar adevarul dat de Divinitate,in rest,este o ruleta omeneasca!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 15:52
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:37:39opa ia ca sa interesat,,femeia poate procrea si mai devreme asta nu inseamna ca dp ce sau casatorit trebe sa se cordeasca imediat cum crede lumea de acum casatoria inseamna mult mai mult nu cum crede curcubeu ca iubirea se consuma in cordeala,,,.adevarul pentru oamenii de acum e cva ireal aproape asta nu inseamna sa schimbam adevarul precum sa schimbat lumea,,ca nu i de vina adevarul pentru ,,,involutia ,,omului

nu mai debita magarii dogule,parintele Arsenie a fost un sfant nu un om oarecare ,si nici vorba sa fi pomenit el de asemenea lucruri,el era pro studii finalizate ,pro educatie si era impotriva uciderii copiilor(avorturi,chiuretaje etc.)era un om de mare caracter care a invatat lumea doar lucruri bune nu magarii pe care le-ai rastalmacit tu cum ai vrut.Pune mana de citeste ,eu am facut-o,cel putin 6 dintre volume le-am puricat ....ce vorbesti tu is niste mari prostii.
againpiscotica
Postat pe 7 Mai 2013 15:52
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:48:45
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:42:34
Dogu popa trebuia sa te faci
numa ala vorbeste una si face alta

draga blondo sa faci e greu asta nu inseamna sa refuzi adevarul



draga brunetelule ,atunci lasa pe altul care face si poate sa vina sa ne spuna ce si cum
Ame_li
Postat pe 7 Mai 2013 15:52
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 15:52:05
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:47:00ce v am zis eu


you want the truth you can't handle the truth



Despre care adevar vorbesti,Dogu??????Cel din scripte sau cel real????Eu recunosc ,doar adevarul dat de Divinitate,in rest,este o ruleta omeneasca!!!!
tu nu cunosti adevarul dat de divinitate ca daca l cunosteai nu spuneai idiotenia ca sexul e punctul final al iubirii,,tu nu sti nici un adevar pentru ca nu l ai cautat decat in gura lumii
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 15:54
De la: againpiscotica, la data 2013-05-07 15:52:05
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:37:39opa ia ca sa interesat,,femeia poate procrea si mai devreme asta nu inseamna ca dp ce sau casatorit trebe sa se cordeasca imediat cum crede lumea de acum casatoria inseamna mult mai mult nu cum crede curcubeu ca iubirea se consuma in cordeala,,,.adevarul pentru oamenii de acum e cva ireal aproape asta nu inseamna sa schimbam adevarul precum sa schimbat lumea,,ca nu i de vina adevarul pentru ,,,involutia ,,omului

nu mai debita magarii dogule,parintele Arsenie a fost un sfant nu un om oarecare ,si nici vorba sa fi pomenit el de asemenea lucruri,el era pro studii finalizate ,pro educatie si era impotriva uciderii copiilor(avorturi,chiuretaje etc.)era un om de mare caracter care a invatat lumea doar lucruri bune nu magarii pe care le-ai rastalmacit tu cum ai vrut.Pune mana de citeste ,eu am facut-o,cel putin 6 dintre volume le-am puricat ....ce vorbesti tu is niste mari prostii.
vorbeste gura fara tn ca sa nu pari ,,,,,,cred ca n ai puricat nimik,ci doar te ai uitat acum pe net ptn sa vz despre ce e vb,,,eu n am vorbit nimik de la mn
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 15:56
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:51:31[quote name='happy0009: nu mai vorbii tampeniii curcubeu,,acel om nu a exagerat niciodata ca ti se pare tie ca adevarul e dureros e altcva,,nu mai vb despre oameni care nu i cunosti ca tu ai cordeala n cap



Este punctul tau de vedere si interpretarea ta,exact ceea ce ti-am solicitat!
Nu contest valoarea domniei sale,in randul preotimii ortodoxe,ci spun ca s-a lasat interpretabil,atata timp cat cartile sfinte spun destul de clar adevarul si rostul Creatiei!!!!
As dori sa te intreb ceva,dar este mult prea intim,si,din acest motiv,ma abtin!!!!Acea expresie folosita de tine face parte din viata lasata pe acest pamant,ca multi o inteleg eronat,este cu totul altceva!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 15:57
De la: againpiscotica, la data 2013-05-07 15:52:05
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:37:39opa ia ca sa interesat,,femeia poate procrea si mai devreme asta nu inseamna ca dp ce sau casatorit trebe sa se cordeasca imediat cum crede lumea de acum casatoria inseamna mult mai mult nu cum crede curcubeu ca iubirea se consuma in cordeala,,,.adevarul pentru oamenii de acum e cva ireal aproape asta nu inseamna sa schimbam adevarul precum sa schimbat lumea,,ca nu i de vina adevarul pentru ,,,involutia ,,omului

nu mai debita magarii dogule,parintele Arsenie a fost un sfant nu un om oarecare ,si nici vorba sa fi pomenit el de asemenea lucruri,el era pro studii finalizate ,pro educatie si era impotriva uciderii copiilor(avorturi,chiuretaje etc.)era un om de mare caracter care a invatat lumea doar lucruri bune nu magarii pe care le-ai rastalmacit tu cum ai vrut.Pune mana de citeste ,eu am facut-o,cel putin 6 dintre volume le-am puricat ....ce vorbesti tu is niste mari prostii.
parca eu am zis ca ar fi fost contra studiilor sau contra educatiei mintea ta se duce hai hui si nu intelege nimik,,poti fi educat bn sau rau,,poti crede niste tampenii daca nu cauti unde trebui
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 15:59
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 15:48:36
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:37:39
De la: againpiscotica, la data 2013-05-07 15:31:54
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:26:08

hai sa ti mai zic cva sa te minunezi mai mult scopul casatoriei este crearea de copii daca femeia nu mai poate procrea sexul nu mai are rost ,,ce zici de asta uimire totala nu
asta e chestie religioasa,am citit si eu ce zicea parintele Arsenie Boca ,si el spunea ca scopul imperecherii este doar pentru procreere si nu pentru placere .Ok dar pana si el zicea ca femeia este pregatita sa procreeze cel mai bine de la 20 ani....nicidecum la 13.14.15 ani.
opa ia ca sa interesat,,femeia poate procrea si mai devreme asta nu inseamna ca dp ce sau casatorit trebe sa se cordeasca imediat cum crede lumea de acum casatoria inseamna mult mai mult nu cum crede curcubeu ca iubirea se consuma in cordeala,,,.adevarul pentru oamenii de acum e cva ireal aproape asta nu inseamna sa schimbam adevarul precum sa schimbat lumea,,ca nu i de vina adevarul pentru ,,,involutia ,,omului




Doar atat ai inteles din postarile mele????Nu este corect,Dogu,nu esti transparent!!!!Eu am facut referire la viata de cuplu,nu la ce se practica astazi,dar,ma rog,sustine-ti punctul de vedere!!!In ceea ce-l priveste pe Arsenie Boca,cred ca a regretat enorm,ca nu s-a bucurat de acel act "al imperecherii",cum s-a exprimat domnia sa!!!Teoria este una,si aceea practicata de fetele bisericesti!!!!


MissR vorbiti despre un om care s-a ridicat mai presus decat noi cei de rand. Oamenii asemeni lui dau la o parte materialul si traiesc intr-o lume pe care noi ori nu o intelegem ori o intelegem foarte putin. Si credeti-ma Arsenie Boca nu cred ca a regretat nici un act fizic pe care nu l-a facut.
Am observat ca intotdeuna cand se vorbeste despre iubire se face o diferenta intre cupluri (barbat+femeie) si restul.
Iubirea e una si aceeasi indiferent ca iti iubesti sotul, copilul, parintii etc. Este, cred, cel mai extraordinar lucru dat si aratat noua de catre Dumnezeu. Sentimentul asta nu poate fi bagat in aceeasi oala cu sexul si nici nu depind unul de altul pt. ca sunt total diferite unul tinand de spirit iar celalalt de trup. E adevarat ca e mult mai frumos sa faci sex cu o persoana de sex opus pe care o iubesti (sot/sotie, iubit/iubita) insa ramane tot un act fizic.
kidd_o
Postat pe 7 Mai 2013 16:01
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:52:20
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:48:45
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:42:34
Dogu popa trebuia sa te faci
numa ala vorbeste una si face alta

draga blondo sa faci e greu asta nu inseamna sa refuzi adevarul



draga brunetelule ,atunci lasa pe altul care face si poate sa vina sa ne spuna ce si cum
iar incepi sa vb urat,,nu o sa l lasa ti voi pe ala de ,,face,, adica de se insoara de la 16 ani ca il credeti,,,involuat,,,,vezi cum va facut adevarul sa rabufniti
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 16:01
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:54:12
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 15:52:05
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:47:00ce v am zis eu


you want the truth you can't handle the truth



Despre care adevar vorbesti,Dogu??????Cel din scripte sau cel real????Eu recunosc ,doar adevarul dat de Divinitate,in rest,este o ruleta omeneasca!!!!
tu nu cunosti adevarul dat de divinitate ca daca l cunosteai nu spuneai idiotenia ca sexul e punctul final al iubirii,,tu nu sti nici un adevar pentru ca nu l ai cautat decat in gura lumii



Iubire fara actul sexual nu exista ,daca facem referire la viata laica,intelegi???Ceea ce spui aici este pur la nivel consacrat,dedicat,ceea ce este adevarat,dar eu vorbesc de oamenii de zi cu zi,nu de cei cu chemare catre viata de sfintenie,nu raporta totul la biserica,caci nu este corect!!!!Da,sexul este finalizarea fizica a actului iubirii,atat.
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 16:04
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 15:57:05
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:51:31[quote name='happy0009: nu mai vorbii tampeniii curcubeu,,acel om nu a exagerat niciodata ca ti se pare tie ca adevarul e dureros e altcva,,nu mai vb despre oameni care nu i cunosti ca tu ai cordeala n cap



Este punctul tau de vedere si interpretarea ta,exact ceea ce ti-am solicitat!
Nu contest valoarea domniei sale,in randul preotimii ortodoxe,ci spun ca s-a lasat interpretabil,atata timp cat cartile sfinte spun destul de clar adevarul si rostul Creatiei!!!!
As dori sa te intreb ceva,dar este mult prea intim,si,din acest motiv,ma abtin!!!!Acea expresie folosita de tine face parte din viata lasata pe acest pamant,ca multi o inteleg eronat,este cu totul altceva!!!!
ce ti spun tie cartile ,,ca finalitate iubiri e sexul,,,asta ai doar tu in cap in nici o carte sfanta nu scrie asa cva decat in mintea ta,,,acel om nu poti tu sa l contrazici cu nimik si nici sa vb despre el ca nu l cunosti,,,si ai face bn sa l cunosti prin ce a lasat in urma ca e unul dintre cei mai mari oameni care ia avut tara asta iar tu nu l cunosti din cauza catolicismului de care aparti,,,cunoasteti valorile nationale curcubeu nu te mai jena atat de mult sa ma intrebi doar pentru tn sexul e finalitatea iubirii ce atata jena,,,ca sexul a fost lasat pe pamant nu inseamna ca e si finalitatea actului iubiri,,,,,,,,si nu mai vorbi fara sa spui nimik,,si nu mai vorbi prostii din cauza ca nu poti accepta adevarul
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 16:09
De la: kidd_o, la data 2013-05-07 16:01:29[quote name=
MissR vorbiti despre un om care s-a ridicat mai presus decat noi cei de rand. Oamenii asemeni lui dau la o parte materialul si traiesc intr-o lume pe care noi ori nu o intelegem ori o intelegem foarte putin. Si credeti-ma Arsenie Boca nu cred ca a regretat nici un act fizic pe care nu l-a facut.
Am observat ca intotdeuna cand se vorbeste despre iubire se face o diferenta intre cupluri (barbat+femeie) si restul.
Iubirea e una si aceeasi indiferent ca iti iubesti sotul, copilul, parintii etc. Este, cred, cel mai extraordinar lucru dat si aratat noua de catre Dumnezeu. Sentimentul asta nu poate fi bagat in aceeasi oala cu sexul si nici nu depind unul de altul pt. ca sunt total diferite unul tinand de spirit iar celalalt de trup. E adevarat ca e mult mai frumos sa faci sex cu o persoana de sex opus pe care o iubesti (sot/sotie, iubit/iubita) insa ramane tot un act fizic.



Iubirea este un TOT spiritual,dar cu multe fatete,este o simbioza de manifestari,ea,neschimbandu-si esenta,indiferent de forma de manifestare!!!Nu contest acest lucru!!!
Referitor la sex,ai spus acelasi lucru ca mine!!!Sexul este o componenta a relatiei de iubire,o concretizare a ei,Doamne,este chiar atat de greu de inteles???Da,este un act fizic si asa va ramane,dar este un element al iubirii dintre parteneri!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 16:13
De la: prazlea, la data 2013-05-07 16:01:53
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:52:20
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:48:45
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:42:34
Dogu popa trebuia sa te faci
numa ala vorbeste una si face alta

draga blondo sa faci e greu asta nu inseamna sa refuzi adevarul



draga brunetelule ,atunci lasa pe altul care face si poate sa vina sa ne spuna ce si cum
iar incepi sa vb urat,,nu o sa l lasa ti voi pe ala de ,,face,, adica de se insoara de la 16 ani ca il credeti,,,involuat,,,,vezi cum va facut adevarul sa rabufniti


da ce-am spus urat?
cand o sa vina unu de s-a insurat la 16 ani cu o copila de 13 anisori si o sa-mi povesteasca cat de bine e ,atunci poate o sa cred ,am zis poate
Ame_li
Postat pe 7 Mai 2013 16:13
De la: prazlea, la data 2013-05-07 16:09:15[quote name=
ce ti spun tie cartile ,,ca finalitate iubiri e sexul,,,asta ai doar tu in cap in nici o carte sfanta nu scrie asa cva decat in mintea ta,,,acel om nu poti tu sa l contrazici cu nimik si nici sa vb despre el ca nu l cunosti,,,si ai face bn sa l cunosti prin ce a lasat in urma ca e unul dintre cei mai mari oameni care ia avut tara asta iar tu nu l cunosti din cauza catolicismului de care aparti,,,cunoasteti valorile nationale curcubeu nu te mai jena atat de mult sa ma intrebi doar pentru tn sexul e finalitatea iubirii ce atata jena,,,ca sexul a fost lasat pe pamant nu inseamna ca e si finalitatea actului iubiri,,,,,,,,si nu mai vorbi fara sa spui nimik,,si nu mai vorbi prostii din cauza ca nu poti accepta adevarul[/quote]


Dogu,esti inepuizabil,acesta este adevarul!!Ti-ai exprimat punctul de vedere,ti-l respect,dar nu sunt de acord cu el!!!! Sa traiesti!!!In rest,ai vreo veste buna???
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 16:15
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 16:04:35
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:54:12
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 15:52:05
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:47:00ce v am zis eu


you want the truth you can't handle the truth



Despre care adevar vorbesti,Dogu??????Cel din scripte sau cel real????Eu recunosc ,doar adevarul dat de Divinitate,in rest,este o ruleta omeneasca!!!!
tu nu cunosti adevarul dat de divinitate ca daca l cunosteai nu spuneai idiotenia ca sexul e punctul final al iubirii,,tu nu sti nici un adevar pentru ca nu l ai cautat decat in gura lumii



Iubire fara actul sexual nu exista ,daca facem referire la viata laica,intelegi???Ceea ce spui aici este pur la nivel consacrat,dedicat,ceea ce este adevarat,dar eu vorbesc de oamenii de zi cu zi,nu de cei cu chemare catre viata de sfintenie,nu raporta totul la biserica,caci nu este corect!!!!Da,sexul este finalizarea fizica a actului iubirii,atat.
in primur rand iubirea nu este fizica ca actul sexual sa fie finalitatea ei,,curcubeu nu mai vb mai fatuca tampenii ca nu cunosti despre ce vorbesti,,nu raportez eu la nimik eu doar i ti spun care i adevarul inca odata ca nu ti place tie e altcva viata de zi cu zi ti ai facuto tu si urmasii tai,,nu trebui sa ma pretez si eu la idioteniile celorlati pentru a fi in pas cu ,,,moda,, si a ignora adevarul,,,normal ca ma pretez ca n am incotro asta nu inseamna sa mi intoarca mintea pe dos si sa nu stiu ca i doar un matrix ci nicidecum adevarul,,,nu ti incatusa mintea curcubei intr o lume ireala neadevarata ca iata ai ajuns sa gandesti ca ea si nu mai sti care i adevarul
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 16:19
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 16:13:02
De la: kidd_o, la data 2013-05-07 16:01:29[quote name=
MissR vorbiti despre un om care s-a ridicat mai presus decat noi cei de rand. Oamenii asemeni lui dau la o parte materialul si traiesc intr-o lume pe care noi ori nu o intelegem ori o intelegem foarte putin. Si credeti-ma Arsenie Boca nu cred ca a regretat nici un act fizic pe care nu l-a facut.
Am observat ca intotdeuna cand se vorbeste despre iubire se face o diferenta intre cupluri (barbat+femeie) si restul.
Iubirea e una si aceeasi indiferent ca iti iubesti sotul, copilul, parintii etc. Este, cred, cel mai extraordinar lucru dat si aratat noua de catre Dumnezeu. Sentimentul asta nu poate fi bagat in aceeasi oala cu sexul si nici nu depind unul de altul pt. ca sunt total diferite unul tinand de spirit iar celalalt de trup. E adevarat ca e mult mai frumos sa faci sex cu o persoana de sex opus pe care o iubesti (sot/sotie, iubit/iubita) insa ramane tot un act fizic.



Iubirea este un TOT spiritual,dar cu multe fatete,este o simbioza de manifestari,ea,neschimbandu-si esenta,indiferent de forma de manifestare!!!Nu contest acest lucru!!!
Referitor la sex,ai spus acelasi lucru ca mine!!!Sexul este o componenta a relatiei de iubire,o concretizare a ei,Doamne,este chiar atat de greu de inteles???Da,este un act fizic si asa va ramane,dar este un element al iubirii dintre parteneri!!!

MissR este o componenta, insa eu prefer sa cred ca iti arati iubirea fata de partener prin faptele tale nu prin sex.
kidd_o
Postat pe 7 Mai 2013 16:19
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 16:13:02
De la: kidd_o, la data 2013-05-07 16:01:29[quote name=
MissR vorbiti despre un om care s-a ridicat mai presus decat noi cei de rand. Oamenii asemeni lui dau la o parte materialul si traiesc intr-o lume pe care noi ori nu o intelegem ori o intelegem foarte putin. Si credeti-ma Arsenie Boca nu cred ca a regretat nici un act fizic pe care nu l-a facut.
Am observat ca intotdeuna cand se vorbeste despre iubire se face o diferenta intre cupluri (barbat+femeie) si restul.
Iubirea e una si aceeasi indiferent ca iti iubesti sotul, copilul, parintii etc. Este, cred, cel mai extraordinar lucru dat si aratat noua de catre Dumnezeu. Sentimentul asta nu poate fi bagat in aceeasi oala cu sexul si nici nu depind unul de altul pt. ca sunt total diferite unul tinand de spirit iar celalalt de trup. E adevarat ca e mult mai frumos sa faci sex cu o persoana de sex opus pe care o iubesti (sot/sotie, iubit/iubita) insa ramane tot un act fizic.



Iubirea este un TOT spiritual,dar cu multe fatete,este o simbioza de manifestari,ea,neschimbandu-si esenta,indiferent de forma de manifestare!!!Nu contest acest lucru!!!
Referitor la sex,ai spus acelasi lucru ca mine!!!Sexul este o componenta a relatiei de iubire,o concretizare a ei,Doamne,este chiar atat de greu de inteles???Da,este un act fizic si asa va ramane,dar este un element al iubirii dintre parteneri!!!
este un element nu o concretizare,,nu te mai invarti atat in jurul cozi ca ametesti si ametesti degeaba,,ai taria de caracter si recunoaste cand vorbesti prostii,nu o mai tot da de gard cu o componenta ca la urma sa zici ca e concretizare inceteaza cu prostiile
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 16:22
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 16:13:21
De la: prazlea, la data 2013-05-07 16:01:53
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:52:20
De la: prazlea, la data 2013-05-07 15:48:45
De la: Ame_li, la data 2013-05-07 15:42:34
Dogu popa trebuia sa te faci
numa ala vorbeste una si face alta

draga blondo sa faci e greu asta nu inseamna sa refuzi adevarul



draga brunetelule ,atunci lasa pe altul care face si poate sa vina sa ne spuna ce si cum
iar incepi sa vb urat,,nu o sa l lasa ti voi pe ala de ,,face,, adica de se insoara de la 16 ani ca il credeti,,,involuat,,,,vezi cum va facut adevarul sa rabufniti


da ce-am spus urat?
cand o sa vina unu de s-a insurat la 16 ani cu o copila de 13 anisori si o sa-mi povesteasca cat de bine e ,atunci poate o sa cred ,am zis poate
nu o sa mai vina nimeni ma blondo ca lumea a ,,involuat,
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 16:25
De la: kidd_o, la data 2013-05-07 16:19:31
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 16:13:02
De la: kidd_o, la data 2013-05-07 16:01:29[quote name=
MissR vorbiti despre un om care s-a ridicat mai presus decat noi cei de rand. Oamenii asemeni lui dau la o parte materialul si traiesc intr-o lume pe care noi ori nu o intelegem ori o intelegem foarte putin. Si credeti-ma Arsenie Boca nu cred ca a regretat nici un act fizic pe care nu l-a facut.
Am observat ca intotdeuna cand se vorbeste despre iubire se face o diferenta intre cupluri (barbat+femeie) si restul.
Iubirea e una si aceeasi indiferent ca iti iubesti sotul, copilul, parintii etc. Este, cred, cel mai extraordinar lucru dat si aratat noua de catre Dumnezeu. Sentimentul asta nu poate fi bagat in aceeasi oala cu sexul si nici nu depind unul de altul pt. ca sunt total diferite unul tinand de spirit iar celalalt de trup. E adevarat ca e mult mai frumos sa faci sex cu o persoana de sex opus pe care o iubesti (sot/sotie, iubit/iubita) insa ramane tot un act fizic.



Iubirea este un TOT spiritual,dar cu multe fatete,este o simbioza de manifestari,ea,neschimbandu-si esenta,indiferent de forma de manifestare!!!Nu contest acest lucru!!!
Referitor la sex,ai spus acelasi lucru ca mine!!!Sexul este o componenta a relatiei de iubire,o concretizare a ei,Doamne,este chiar atat de greu de inteles???Da,este un act fizic si asa va ramane,dar este un element al iubirii dintre parteneri!!!

MissR este o componenta, insa eu prefer sa cred ca iti arati iubirea fata de partener prin faptele tale nu prin sex.



Kiddo,nu incepe si tu,te rog!!!Chiar nu m-am facut inteleasa ,observ!!!Iubirea este complexa,actul sexual vine ca o materializare FIZICA,Kiddo,asa a fost lasata viata pe pamant,intelegi acum????Iubirea este vesnica,pe cand,actul sexual este ceva minor, in raport cu vesnicia sentimentului curat!!!!Exista o delimitare intre ele,dar sexul este un ingredient al relatiei de iubire!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 16:25
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 16:15:19
De la: prazlea, la data 2013-05-07 16:09:15[quote name=
ce ti spun tie cartile ,,ca finalitate iubiri e sexul,,,asta ai doar tu in cap in nici o carte sfanta nu scrie asa cva decat in mintea ta,,,acel om nu poti tu sa l contrazici cu nimik si nici sa vb despre el ca nu l cunosti,,,si ai face bn sa l cunosti prin ce a lasat in urma ca e unul dintre cei mai mari oameni care ia avut tara asta iar tu nu l cunosti din cauza catolicismului de care aparti,,,cunoasteti valorile nationale curcubeu nu te mai jena atat de mult sa ma intrebi doar pentru tn sexul e finalitatea iubirii ce atata jena,,,ca sexul a fost lasat pe pamant nu inseamna ca e si finalitatea actului iubiri,,,,,,,,si nu mai vorbi fara sa spui nimik,,si nu mai vorbi prostii din cauza ca nu poti accepta adevarul



Dogu,esti inepuizabil,acesta este adevarul!!Ti-ai exprimat punctul de vedere,ti-l respect,dar nu sunt de acord cu el!!!! Sa traiesti!!!In rest,ai vreo veste buna??? [/quote]ca sa nu fi de acord cu punctul meu de vedere tre sa aduci argumente contra iar tu n ai nici unul ai in schimb dorinta ta de a te lasa neinvinsa chiar daca ai vazut ca argumentele te contrazic,,adica chiar daca vz adevarul in fata il refuzi pentru ca esti,,,virusata,, nimik
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 16:27
De la: prazlea, la data 2013-05-07 16:22:53
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 16:13:02
De la: kidd_o, la data 2013-05-07 16:01:29[quote name=
MissR vorbiti despre un om care s-a ridicat mai presus decat noi cei de rand. Oamenii asemeni lui dau la o parte materialul si traiesc intr-o lume pe care noi ori nu o intelegem ori o intelegem foarte putin. Si credeti-ma Arsenie Boca nu cred ca a regretat nici un act fizic pe care nu l-a facut.
Am observat ca intotdeuna cand se vorbeste despre iubire se face o diferenta intre cupluri (barbat+femeie) si restul.
Iubirea e una si aceeasi indiferent ca iti iubesti sotul, copilul, parintii etc. Este, cred, cel mai extraordinar lucru dat si aratat noua de catre Dumnezeu. Sentimentul asta nu poate fi bagat in aceeasi oala cu sexul si nici nu depind unul de altul pt. ca sunt total diferite unul tinand de spirit iar celalalt de trup. E adevarat ca e mult mai frumos sa faci sex cu o persoana de sex opus pe care o iubesti (sot/sotie, iubit/iubita) insa ramane tot un act fizic.



Iubirea este un TOT spiritual,dar cu multe fatete,este o simbioza de manifestari,ea,neschimbandu-si esenta,indiferent de forma de manifestare!!!Nu contest acest lucru!!!
Referitor la sex,ai spus acelasi lucru ca mine!!!Sexul este o componenta a relatiei de iubire,o concretizare a ei,Doamne,este chiar atat de greu de inteles???Da,este un act fizic si asa va ramane,dar este un element al iubirii dintre parteneri!!!
este un element nu o concretizare,,nu te mai invarti atat in jurul cozi ca ametesti si ametesti degeaba,,ai taria de caracter si recunoaste cand vorbesti prostii,nu o mai tot da de gard cu o componenta ca la urma sa zici ca e concretizare inceteaza cu prostiile



Cand faci dragoste cu partenerul tau inseamna concretizare,Dogu,nu teorie!!!!Nu ma dezic de la nimic dintre cele postate aici,nu sunt ipocrita,spun ceea ce simt!!!!Ca nu iti place,aceasta este!!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 16:28
De la: prazlea, la data 2013-05-07 16:27:54[quote name= buna???
ca sa nu fi de acord cu punctul meu de vedere tre sa aduci argumente contra iar tu n ai nici unul ai in schimb dorinta ta de a te lasa neinvinsa chiar daca ai vazut ca argumentele te contrazic,,adica chiar daca vz adevarul in fata il refuzi pentru ca esti,,,virusata,, nimik[/quote]


Iar te contrazic,nu am ce sa-ti fac!!!!!Mi-am prezentat contrargumentele,nu mai este nevoie sa repostez!!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 16:31
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 16:25:06
De la: kidd_o, la data 2013-05-07 16:19:31
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 16:13:02
De la: kidd_o, la data 2013-05-07 16:01:29[quote name=
MissR vorbiti despre un om care s-a ridicat mai presus decat noi cei de rand. Oamenii asemeni lui dau la o parte materialul si traiesc intr-o lume pe care noi ori nu o intelegem ori o intelegem foarte putin. Si credeti-ma Arsenie Boca nu cred ca a regretat nici un act fizic pe care nu l-a facut.
Am observat ca intotdeuna cand se vorbeste despre iubire se face o diferenta intre cupluri (barbat+femeie) si restul.
Iubirea e una si aceeasi indiferent ca iti iubesti sotul, copilul, parintii etc. Este, cred, cel mai extraordinar lucru dat si aratat noua de catre Dumnezeu. Sentimentul asta nu poate fi bagat in aceeasi oala cu sexul si nici nu depind unul de altul pt. ca sunt total diferite unul tinand de spirit iar celalalt de trup. E adevarat ca e mult mai frumos sa faci sex cu o persoana de sex opus pe care o iubesti (sot/sotie, iubit/iubita) insa ramane tot un act fizic.



Iubirea este un TOT spiritual,dar cu multe fatete,este o simbioza de manifestari,ea,neschimbandu-si esenta,indiferent de forma de manifestare!!!Nu contest acest lucru!!!
Referitor la sex,ai spus acelasi lucru ca mine!!!Sexul este o componenta a relatiei de iubire,o concretizare a ei,Doamne,este chiar atat de greu de inteles???Da,este un act fizic si asa va ramane,dar este un element al iubirii dintre parteneri!!!

MissR este o componenta, insa eu prefer sa cred ca iti arati iubirea fata de partener prin faptele tale nu prin sex.



Kiddo,nu incepe si tu,te rog!!!Chiar nu m-am facut inteleasa ,observ!!!Iubirea este complexa,actul sexual vine ca o materializare FIZICA,Kiddo,asa a fost lasata viata pe pamant,intelegi acum????Iubirea este vesnica,pe cand,actul sexual este ceva minor, in raport cu vesnicia sentimentului curat!!!!Exista o delimitare intre ele,dar sexul este un ingredient al relatiei de iubire!!!
cat de greu i ti este sa recunosti ca spui prostii,,acuma ai dato cu materializarea,,nu materializezi iubirea prin sex deca in capsorul tau,,inca o data sexul este doar o consecinta a iubiri nici decum un act de finalitate a ei,,,,,,,,,,,,inca o data i ti zic inceteaza sa vorbesti PROSTII
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 16:33
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 16:28:19
De la: prazlea, la data 2013-05-07 16:22:53
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 16:13:02
De la: kidd_o, la data 2013-05-07 16:01:29[quote name=
MissR vorbiti despre un om care s-a ridicat mai presus decat noi cei de rand. Oamenii asemeni lui dau la o parte materialul si traiesc intr-o lume pe care noi ori nu o intelegem ori o intelegem foarte putin. Si credeti-ma Arsenie Boca nu cred ca a regretat nici un act fizic pe care nu l-a facut.
Am observat ca intotdeuna cand se vorbeste despre iubire se face o diferenta intre cupluri (barbat+femeie) si restul.
Iubirea e una si aceeasi indiferent ca iti iubesti sotul, copilul, parintii etc. Este, cred, cel mai extraordinar lucru dat si aratat noua de catre Dumnezeu. Sentimentul asta nu poate fi bagat in aceeasi oala cu sexul si nici nu depind unul de altul pt. ca sunt total diferite unul tinand de spirit iar celalalt de trup. E adevarat ca e mult mai frumos sa faci sex cu o persoana de sex opus pe care o iubesti (sot/sotie, iubit/iubita) insa ramane tot un act fizic.



Iubirea este un TOT spiritual,dar cu multe fatete,este o simbioza de manifestari,ea,neschimbandu-si esenta,indiferent de forma de manifestare!!!Nu contest acest lucru!!!
Referitor la sex,ai spus acelasi lucru ca mine!!!Sexul este o componenta a relatiei de iubire,o concretizare a ei,Doamne,este chiar atat de greu de inteles???Da,este un act fizic si asa va ramane,dar este un element al iubirii dintre parteneri!!!
este un element nu o concretizare,,nu te mai invarti atat in jurul cozi ca ametesti si ametesti degeaba,,ai taria de caracter si recunoaste cand vorbesti prostii,nu o mai tot da de gard cu o componenta ca la urma sa zici ca e concretizare inceteaza cu prostiile



Cand faci dragoste cu partenerul tau inseamna concretizare,Dogu,nu teorie!!!!Nu ma dezic de la nimic dintre cele postate aici,nu sunt ipocrita,spun ceea ce simt!!!!Ca nu iti place,aceasta este!!!!!
pai normal ca simti dar simti prost pentru ca nu esti educata in acest sens,,nu inseamna concretizare ca nu i demonstrezi partenerului daca l cordesti ca l iubesti,,poate esti bonlav ce faci ca nu ti mai poti concretiza iubirea inceteaza curcubeu sa mai spui prosti,sexul e o consecinta a iubiri nu concretizarea sau finalitatea ei,,inceteaza de cate ori vrei sa ti spunINCETEAZA CU PROSTIILE
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 16:38
De la: kudika_15804, la data 2013-05-07 16:31:59
De la: prazlea, la data 2013-05-07 16:27:54[quote name= buna???
ca sa nu fi de acord cu punctul meu de vedere tre sa aduci argumente contra iar tu n ai nici unul ai in schimb dorinta ta de a te lasa neinvinsa chiar daca ai vazut ca argumentele te contrazic,,adica chiar daca vz adevarul in fata il refuzi pentru ca esti,,,virusata,, nimik



Iar te contrazic,nu am ce sa-ti fac!!!!!Mi-am prezentat contrargumentele,nu mai este nevoie sa repostez!!!!! [/quote]nu ai prezentat nici macar unul ai prezentat doar prosti la care eu ft frumos ti am argumentat clar
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 16:40
Voi, ca tineri începãtori ai vieþii, sunteþi poate ispitiþi de ideea cã tineri fiind, de ce sã începem cu copii din primul an, ci sã ne mai trãim puþin viaþa, cã mai avem vreme ºi de copii. Cu acest gând, dacã-l primiþi ºi-l luaþi de bun, vã deschideþi calea cãtre pãcat ºi cãtre tot felul de necazuri care vin matematic. Ca sã n-o luaþi rãu de la început, cã nu aveþi cum sfârºi bine, e recomandabil sã o luaþi bine de la început ºi sã vã precizaþi poziþia sufleteascã faþã de roadele binecuvântate de Bisericã ale cununiei – copiii. Ei sunt roadele dragostei; evitarea nu e dragoste, ci crimã. Cãutarea plãcerii numai, cu evitarea rostului firesc al instinctului e viciu ºi pãcat ºi se pedepseºte de Legea care vede toate ale omului.
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 17:00
De la: kidd_o, la data 2013-05-07 16:19:31 eu prefer sa cred ca iti arati iubirea fata de partener prin faptele tale nu prin sex.

nu te cunosc, dar pot sa te pup?
MissDarine
Postat pe 7 Mai 2013 18:16
De la: MissDarine, la data 2013-05-07 18:16:26
De la: kidd_o, la data 2013-05-07 16:19:31 eu prefer sa cred ca iti arati iubirea fata de partener prin faptele tale nu prin sex.

nu te cunosc, dar pot sa te pup?


Clar
kidd_o
Postat pe 7 Mai 2013 19:02
uite curcubeu ce inseamna iubirea iti spune omul ala de zici tu ca nu stie ce inseamna sexu ca nu la trait,,,asculta tot sa te limpezesti la mintea virusata,,o sa ti fie de folos

http://www.youtube.com/watch?v=40j1v1e2coE
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 19:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stewardesa 1 De la: VanesikaKudika 11 Martie 2011 14:54
ARTICOL DE PE KUDIKA!!! 17 De la: deea_20 14 Aprilie 2009 20:15
inscriu reprezentanti/coordonatori margo cosmetics 1 De la: kudika414860 25 Martie 2012 22:28
help 3 De la: dakar_dakina 9 Iunie 2009 12:48
doneaza sange pt o fetita de 9 ani va rog 2 De la: voicu_monica2001 22 Ianuarie 2009 20:38