Setari Cookie-uri

Rog sugestie medicament/antibiotic "PREVENTIV" pentru sex neprotejat!

Salut!

In ultimele 10-11 zile am facut sex neprotejat cu 3 partenere diferite. Stiu, o sa "spuneti" ca sunt un "iresponsabil" (sigur am fost!); stiu, o sa spuneti ca pentru SIDA (Doamne fereste!) nu exista medicament nici preventiv nici "dupa".
Vroiam, insa, pe langa riscurile majore pe care mi le-am asumat, sa elimin, cel putin, posbilitatea contractarii unor boli minore/majore cu transmisie sexuala. Am facut dus, si eu si ele, atat inainte cat si dupa, folosind, evident, un sapun (intr-unul din cazuri antibacterian).
Va rog foarte mult sa-mi indicati medicamente/antibiotice de ultima generatie sau consacrate, cu spectru larg de actiune, pentru a le lua preventiv, macar cateva zile.
Din fericire, pana acum nu am avut nici cea mai mica problema de sanatate legata de aceste aspecte. Pot spune ca am avut noroc.
Va multumesc pentru raspunsuri.


kudika_35022
Postat pe 23 Mai 2013 15:42
si cica sa te abtii sa nu faci "misto"!!

si zici ca ati facut dus?!
kiss_my_ass
Postat pe 23 Mai 2013 15:43
antibiotice preventive?
da amu-ti pica fisa?in timp ce huta-huta nu te-ai gandit?
againpiscotica
Postat pe 23 Mai 2013 15:45
o tesla ar fi buna
Cotoiu_ucigas
Postat pe 23 Mai 2013 15:47
De la: kiss_my_ass, la data 2013-05-23 15:43:46 si cica sa te abtii sa nu faci "misto"!!

si zici ca ati facut dus?!



Esti platita la numarul de cuvinte, pardon, de aberatii? O.K. Mi-ai "smuls" un zambet, desi "umorul" acesta fortat nu-i mare afacere. Pot miza pe tine si pe un raspuns "la obiect"?



kudika_35022
Postat pe 23 Mai 2013 15:49
De la: Cotoiu_ucigas, la data 2013-05-23 15:47:53o tesla ar fi buna



Ai ramas cu vocea pitigaiata si nu te mai poti exprima, de rusine, decat scris, pe forum, datorita autocastrarii cu instrumentul pe care il invoci?

kudika_35022
Postat pe 23 Mai 2013 15:51
De la: kudika_35022, la data 2013-05-23 15:49:40
De la: kiss_my_ass, la data 2013-05-23 15:43:46 si cica sa te abtii sa nu faci "misto"!!

si zici ca ati facut dus?!



Esti platita la numarul de cuvinte, pardon, de aberatii? O.K. Mi-ai "smuls" un zambet, desi "umorul" acesta fortat nu-i mare afacere. Pot miza pe tine si pe un raspuns "la obiect"?





de ce tu esti platit in functie de coeficientul de prostie?!
eu am ras in hohote cand ti-am citit postarea credeam ca am auzit toate "cretinitatile" posibile pana acum dar na mai exista unu care face"mot"!!
kiss_my_ass
Postat pe 23 Mai 2013 15:53
De la: againpiscotica, la data 2013-05-23 15:45:56 antibiotice preventive?
da amu-ti pica fisa?in timp ce huta-huta nu te-ai gandit?


Am scris cu MAJUSCULE si cu ghilimele, chiar in titlul subiectului "PREVENTIVE". Ai "ORBU' GAINILOR"?



P.S. Nu ai o cultura generala medicala minima. Sunt convins ca nu ai facut dus intotdeauna dupa fiecare act sexual, in maxim 5-6 minute de la finalizarea acestuia (ceea ce reduce riscul).

Sunt convins ca ai adormit, de multe ori, "dupa", fara sa mai faci dus. Asa-i? Fii sincera!

kudika_35022
Postat pe 23 Mai 2013 15:55
stau si ma gandesc in ce ti-ai bagat p0la daca acum cauti antibiotice ?
Cotoiu_ucigas
Postat pe 23 Mai 2013 15:55
022 degeaba esti arogant
nu se iau antibiotice preventive,iti dai sistemu imunitar peste cap,nici un medic nu ti-ar prescrie asa ceva.
In caz ca observi ceva probleme in viitorul apropiat dai fuguta la medic (dermato-venerolog) si o sa ti se rezolve orce problemuta .In rest ......pe viitor gandeste cu capu ...al ce sta pe gat nu cel din ciucuri.
againpiscotica
Postat pe 23 Mai 2013 15:56
De la: kudika_35022, la data 2013-05-23 15:55:24
De la: againpiscotica, la data 2013-05-23 15:45:56 antibiotice preventive?
da amu-ti pica fisa?in timp ce huta-huta nu te-ai gandit?


Am scris cu MAJUSCULE si cu ghilimele, chiar in titlul subiectului "PREVENTIVE". Ai "ORBU' GAINILOR"?



P.S. Nu ai o cultura generala medicala minima. Sunt convins ca nu ai facut dus intotdeauna dupa fiecare act sexual, in maxim 5-6 minute de la finalizarea acestuia (ceea ce reduce riscul).

Sunt convins ca ai adormit, de multe ori, "dupa", fara sa mai faci dus. Asa-i? Fii sincera!



impusca-te!!cel mai bun "medicament"!!daca te mai si "inmultesti" e clar!!
kiss_my_ass
Postat pe 23 Mai 2013 15:56
De la: kudika_35022, la data 2013-05-23 15:55:24
De la: againpiscotica, la data 2013-05-23 15:45:56 antibiotice preventive?
da amu-ti pica fisa?in timp ce huta-huta nu te-ai gandit?


Am scris cu MAJUSCULE si cu ghilimele, chiar in titlul subiectului "PREVENTIVE". Ai "ORBU' GAINILOR"?



P.S. Nu ai o cultura generala medicala minima. Sunt convins ca nu ai facut dus intotdeauna dupa fiecare act sexual, in maxim 5-6 minute de la finalizarea acestuia (ceea ce reduce riscul).

Sunt convins ca ai adormit, de multe ori, "dupa", fara sa mai faci dus. Asa-i? Fii sincera!


ai de capu meu ...si io care credeam ca stau ed vorba cu cineva care detine macar un neuron ametit pfffffff iar m0-am inselat deci colcaie prostia in tine ....cu majuscule cu tot
againpiscotica
Postat pe 23 Mai 2013 15:57
De la: kiss_my_ass, la data 2013-05-23 15:56:45
De la: kudika_35022, la data 2013-05-23 15:55:24
De la: againpiscotica, la data 2013-05-23 15:45:56 antibiotice preventive?
da amu-ti pica fisa?in timp ce huta-huta nu te-ai gandit?


Am scris cu MAJUSCULE si cu ghilimele, chiar in titlul subiectului "PREVENTIVE". Ai "ORBU' GAINILOR"?



P.S. Nu ai o cultura generala medicala minima. Sunt convins ca nu ai facut dus intotdeauna dupa fiecare act sexual, in maxim 5-6 minute de la finalizarea acestuia (ceea ce reduce riscul).

Sunt convins ca ai adormit, de multe ori, "dupa", fara sa mai faci dus. Asa-i? Fii sincera!



impusca-te!!cel mai bun "medicament"!!daca te mai si "inmultesti" e clar!!

ahhhhhhhh fereasca dumnezeu sa mai populeze planeta cu specimene ca el
againpiscotica
Postat pe 23 Mai 2013 15:58
De la: kiss_my_ass, la data 2013-05-23 15:53:34
De la: kudika_35022, la data 2013-05-23 15:49:40
De la: kiss_my_ass, la data 2013-05-23 15:43:46 si cica sa te abtii sa nu faci "misto"!!

si zici ca ati facut dus?!



Esti platita la numarul de cuvinte, pardon, de aberatii? O.K. Mi-ai "smuls" un zambet, desi "umorul" acesta fortat nu-i mare afacere. Pot miza pe tine si pe un raspuns "la obiect"?





de ce tu esti platit in functie de coeficientul de prostie?!
eu am ras in hohote cand ti-am citit postarea credeam ca am auzit toate "cretinitatile" posibile pana acum dar na mai exista unu care face"mot"!!


O.K. Sunt fericit ca am facut pe cineva sa rada. Ar trebui sa-ti manifesti recunostinta, doar rasul e cel mai bun medicament; te-ai linistit? Sau, inca, mai razi?

kudika_35022
Postat pe 23 Mai 2013 15:59
De la: kudika_35022, la data 2013-05-23 15:55:24
De la: againpiscotica, la data 2013-05-23 15:45:56 antibiotice preventive?
da amu-ti pica fisa?in timp ce huta-huta nu te-ai gandit?


Am scris cu MAJUSCULE si cu ghilimele, chiar in titlul subiectului "PREVENTIVE". Ai "ORBU' GAINILOR"?



P.S. Nu ai o cultura generala medicala minima. Sunt convins ca nu ai facut dus intotdeauna dupa fiecare act sexual, in maxim 5-6 minute de la finalizarea acestuia (ceea ce reduce riscul).

Sunt convins ca ai adormit, de multe ori, "dupa", fara sa mai faci dus. Asa-i? Fii sincera!




pe centura nu sunt dushuri , sau tu ai TIR cu dush ?

pfoai... in locu tau refuzam nasterea
Cotoiu_ucigas
Postat pe 23 Mai 2013 16:00
cica la el reduce riscu imbolnavirii poti sa ti-o freci cu peria ed sarma si cu tot sapunu din lume fraiere ca daca te-ai zecsat cu una ce detine BTS .....ai muscat-o defapt gresesc ...daca ti-o tai jos in maxim 5 secunde scapi
againpiscotica
Postat pe 23 Mai 2013 16:02
De la: againpiscotica, la data 2013-05-23 15:56:11022 degeaba esti arogant
nu se iau antibiotice preventive,iti dai sistemu imunitar peste cap,nici un medic nu ti-ar prescrie asa ceva.
In caz ca observi ceva probleme in viitorul apropiat dai fuguta la medic (dermato-venerolog) si o sa ti se rezolve orce problemuta .In rest ......pe viitor gandeste cu capu ...al ce sta pe gat nu cel din ciucuri.


O.K. Multam. In sfarsit, intervine o persoana normala, pe forum, pe acest subiect. Nu sunt arogant, doar sunt un pic ingrijorat si par arogant...poate pentru faptul ca nu vreau sa ma lamentez dar nici sa raman fara replica la mesajele inoportune/nepotrivite, fara legatura cu intrebarea/solicitarea mea. Asta-i tot.
kudika_35022
Postat pe 23 Mai 2013 16:02
felicitari , ai invatat un lucru nou

pastila de dupa nu exista pentru barbati
Cotoiu_ucigas
Postat pe 23 Mai 2013 16:05
De la: Cotoiu_ucigas, la data 2013-05-23 15:55:34stau si ma gandesc in ce ti-ai bagat p0la daca acum cauti antibiotice ?


Erau fete curate, normale, fara nimic "suspect" in "zona". Alfel nu as fi riscat. In fine...
kudika_35022
Postat pe 23 Mai 2013 16:06
De la: kudika_35022, la data 2013-05-23 16:06:31
De la: Cotoiu_ucigas, la data 2013-05-23 15:55:34stau si ma gandesc in ce ti-ai bagat p0la daca acum cauti antibiotice ?


Erau fete curate, normale, fara nimic "suspect" in "zona". Alfel nu as fi riscat. In fine...

ba da te-ai riscat....nu faci huta-huta neprotejat decat atunci cand ai o relatie stabila .In rest pui caciulita
againpiscotica
Postat pe 23 Mai 2013 16:09
De la: kudika_35022, la data 2013-05-23 16:06:31
De la: Cotoiu_ucigas, la data 2013-05-23 15:55:34stau si ma gandesc in ce ti-ai bagat p0la daca acum cauti antibiotice ?


Erau fete curate, normale, fara nimic "suspect" in "zona". Alfel nu as fi riscat. In fine...

Erau ca doar le-ai controlat tu personal ca na...oameni suntem

Dio Dio ce isi face omul cu mana lui.


criszoe
Postat pe 23 Mai 2013 16:36
De la: kudika_35022, la data 2013-05-23 15:42:18Salut!

In ultimele 10-11 zile am facut sex neprotejat cu 3 partenere diferite. Stiu, o sa "spuneti" ca sunt un "iresponsabil" (sigur am fost!); stiu, o sa spuneti ca pentru SIDA (Doamne fereste!) nu exista medicament nici preventiv nici "dupa".
Vroiam, insa, pe langa riscurile majore pe care mi le-am asumat, sa elimin, cel putin, posbilitatea contractarii unor boli minore/majore cu transmisie sexuala. Am facut dus, si eu si ele, atat inainte cat si dupa, folosind, evident, un sapun (intr-unul din cazuri antibacterian).
Va rog foarte mult sa-mi indicati medicamente/antibiotice de ultima generatie sau consacrate, cu spectru larg de actiune, pentru a le lua preventiv, macar cateva zile.
Din fericire, pana acum nu am avut nici cea mai mica problema de sanatate legata de aceste aspecte. Pot spune ca am avut noroc.
Va multumesc pentru raspunsuri.




La ce iti mai trebuie antibioticul cand ai dusul la indemana??

criszoe
Postat pe 23 Mai 2013 16:40
zoiie
prazlea
Postat pe 23 Mai 2013 16:42
P.S.
Aaa...da...preventia fereste boala,dar in cazul tau nu exista leac
criszoe
Postat pe 23 Mai 2013 16:45
Mai bine sa previ de cat sa tratezi de aceea s-a inventat prezervativul


criszoe
Postat pe 23 Mai 2013 16:56
De la: criszoe, la data 2013-05-23 16:40:59
De la: kudika_35022, la data 2013-05-23 15:42:18Salut!

In ultimele 10-11 zile am facut sex neprotejat cu 3 partenere diferite. Stiu, o sa "spuneti" ca sunt un "iresponsabil" (sigur am fost!); stiu, o sa spuneti ca pentru SIDA (Doamne fereste!) nu exista medicament nici preventiv nici "dupa".
Vroiam, insa, pe langa riscurile majore pe care mi le-am asumat, sa elimin, cel putin, posbilitatea contractarii unor boli minore/majore cu transmisie sexuala. Am facut dus, si eu si ele, atat inainte cat si dupa, folosind, evident, un sapun (intr-unul din cazuri antibacterian).
Va rog foarte mult sa-mi indicati medicamente/antibiotice de ultima generatie sau consacrate, cu spectru larg de actiune, pentru a le lua preventiv, macar cateva zile.
Din fericire, pana acum nu am avut nici cea mai mica problema de sanatate legata de aceste aspecte. Pot spune ca am avut noroc.
Va multumesc pentru raspunsuri.




La ce iti mai trebuie antibioticul cand ai dusul la indemana??



Dusul cu apa calda si sapun elimina o parte din bacterii (dar nu toate), etc. Insa aveam nevoie de o parere avizata a unei persoane care a terminat, eventual, medicina. Se pare ca daca iei antibiotice inainte ca o posibila afectiune minora/majora sa se manifeste cu simptome clare, este posbil, chiar daca ai contactat ceva "musafiri", sa-i "starpesti" in "fasa", inainte de a se dezvolta/inmulti/manifesta.
kudika_35022
Postat pe 23 Mai 2013 18:06
De la: criszoe, la data 2013-05-23 16:56:06Mai bine sa previ de cat sa tratezi de aceea s-a inventat prezervativul




In majoritatea cazurilor folosesc prezervativul. Dar, oricum, cand o faci cu el e ca si cum ai regula o bucata, e adevarat, fina, de cauciuc. Este ca un corp strain care se interpune intre cele doua persoane. De fapt, nici nu este un act sexual autentic - ori ca-ti introduci instrumentul protejat intr-o papusa gonflabila ori ca-l introduci intr-un vagin, presupun ca nu-i mare diferenta; diferenta o fac, eventual, stimulul vizual si alte simturi, insa la nivel de senzatie, oricat de fin ar fi un prezervativ, e cam egal cu zero actul sexual. Asadar, alegi intre a trai super prudent, fara sa-ti pui viata in pericol dar nici sa te bucuri deplin de o femeie frumoasa si intre a trai, chiar si pe moment, placeri firesti, cu riscul de a plati...cu viata.
kudika_35022
Postat pe 23 Mai 2013 18:13
Vrei antibiotic ??Foarte bine ,mergi la farmacie si cumpara ,dar sa stii ca daca ai luat vreo boala venerica adica boli cu transmitere sexuala (sifilisul, gonoreea, chlamydia, scabia, SIDA)nu mai poti face tu nici o preventie cu antibioticul,dar na...placerea pe primul loc si sanatatea ...hmm...lasa asa ca le-am controlat eu cu privirea

Sanatate si decizii intelepte pe viitor.

criszoe
Postat pe 23 Mai 2013 18:51
http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/boala-venerica_5872
criszoe
Postat pe 23 Mai 2013 18:51
De la: kudika_35022, la data 2013-05-23 18:06:25
De la: criszoe, la data 2013-05-23 16:40:59
De la: kudika_35022, la data 2013-05-23 15:42:18Salut!

In ultimele 10-11 zile am facut sex neprotejat cu 3 partenere diferite. Stiu, o sa "spuneti" ca sunt un "iresponsabil" (sigur am fost!); stiu, o sa spuneti ca pentru SIDA (Doamne fereste!) nu exista medicament nici preventiv nici "dupa".
Vroiam, insa, pe langa riscurile majore pe care mi le-am asumat, sa elimin, cel putin, posbilitatea contractarii unor boli minore/majore cu transmisie sexuala. Am facut dus, si eu si ele, atat inainte cat si dupa, folosind, evident, un sapun (intr-unul din cazuri antibacterian).
Va rog foarte mult sa-mi indicati medicamente/antibiotice de ultima generatie sau consacrate, cu spectru larg de actiune, pentru a le lua preventiv, macar cateva zile.
Din fericire, pana acum nu am avut nici cea mai mica problema de sanatate legata de aceste aspecte. Pot spune ca am avut noroc.
Va multumesc pentru raspunsuri.




La ce iti mai trebuie antibioticul cand ai dusul la indemana??



Dusul cu apa calda si sapun elimina o parte din bacterii (dar nu toate), etc. Insa aveam nevoie de o parere avizata a unei persoane care a terminat, eventual, medicina. Se pare ca daca iei antibiotice inainte ca o posibila afectiune minora/majora sa se manifeste cu simptome clare, este posbil, chiar daca ai contactat ceva "musafiri", sa-i "starpesti" in "fasa", inainte de a se dezvolta/inmulti/manifesta.


Prosti,vezi ca te-au mintit virusul odata luat poate avea o perioada de incubatie destul de lunga.Poti fi infectat si habar sa nu ai de aceea Virusul Imunodeficienței Umane se repeta la un interval de 6luni.
criszoe
Postat pe 23 Mai 2013 18:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nedumerire 1 De la: kudika_1008588 22 Aprilie 2016 13:42
lichidul seminal 11 De la: _oktober_ 18 August 2011 21:40
Se poate sa fie sarcina? 6 De la: anacorina 2 Noiembrie 2013 13:50
sex in trei cu o doamna sau domnisoara 172 De la: kudika321539 14 Septembrie 2010 22:57
viata dupa inceperea vietii sexuale 30 De la: GODZILA 3 Decembrie 2011 14:38