Setari Cookie-uri

tumora col uterin

Buna,

Problema mea e mai delicata,acum 2 luni mi-am facut o eco-transvaginala,anume: la jonctiunea col-istm,pe versantul P ,imagine hiperecogena usor neomogena 2,3/2,2/1,5, relativ bine delimitata,nu se poate aprecia vascularizatia.

De aprox 1 luna de zile,imi amorteste piciorul stang din cauza asta,si am dureri insuportabile in locul respectiv.

Suport aceste dureri din cauza problemelor financiare,deoarece eu nu sunt din Buc.,m-am mutat aici recent,nu am medic de fam. aici,nimic.

Mentionez ca am asigurare,am 25 de ani

Daca ma prezint la urgente ma primeste,si daca da,unde anume sa ma prezint,la ce spital? Durerile sunt tot mai insuportabile :(

Va multumesc.
kate25
Postat pe 1 Iunie 2013 20:02
De la: kate25, la data 2013-06-01 20:02:50 Buna,

Problema mea e mai delicata,acum 2 luni mi-am facut o eco-transvaginala,anume: la jonctiunea col-istm,pe versantul P ,imagine hiperecogena usor neomogena 2,3/2,2/1,5, relativ bine delimitata,nu se poate aprecia vascularizatia.

De aprox 1 luna de zile,imi amorteste piciorul stang din cauza asta,si am dureri insuportabile in locul respectiv.

Suport aceste dureri din cauza problemelor financiare,deoarece eu nu sunt din Buc.,m-am mutat aici recent,nu am medic de fam. aici,nimic.

Mentionez ca am asigurare,am 25 de ani

Daca ma prezint la urgente ma primeste,si daca da,unde anume sa ma prezint,la ce spital? Durerile sunt tot mai insuportabile :(

Va multumesc.


Nu mai sta asa si suna la numarul de urgente, 112. Le spui celor de la dispecerat problema ta, iar ei vor trimite, de urgenta, o ambulanta. Cei de pe ambulanta vor decide mai departe la ce spital sa te duca.

Daca ai asigurare medicala, n-ar trebui sa fie o problema pentru tine spitalizarea.

In orice caz, iti doresc multa, multa sanatate, si sper sa te vindeci si sa ne spui ca esti bine!
kudika_32792
Postat pe 2 Iunie 2013 12:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna chiuretaj biopsic? 6 De la: kudika434118 6 Decembrie 2011 23:44
ptr mamici 15 De la: kudika_2008 22 Octombrie 2012 14:43
anticonceptionale 2 De la: eleain 19 Martie 2010 18:30
buna 19 De la: _Cryssa_ 4 Februarie 2011 15:31
HPV 63 De la: alcmena 6 Iulie 2013 14:31