Setari Cookie-uri

diferenta de varsta mai mare cu 40 de ani

Cred ca sunt singurul care te intelege.......si eu am vreo 3 mai mici cu vreo 36/33/29 de ani......e aaa bine sa iubesti pe cineva mai tanar ca tine !
marcel_dragus
Postat pe 7 Iulie 2013 05:06
Buna nui nimic grav daca totul se desfasoara normal numai ca mai tarziu va fii ma i greu
kudika081114
Postat pe 7 Iulie 2013 05:11
Din pacate oamenii sunt limitati la ceea ce vad sau simt!!Din pacate cluburile sunt pline de oameni care " se distreaza" cu alcool , tutun ( poate droguri)si sex ( abordat la ultimul stadiu de degradare a femeii!!!)! Numeni nu mai citeste,nimeni nu se mai intreaba cine sunt si de unde vin! Asa se face ca nimanui nu-i da prin cap ca o asa legatura este de nutura KARMICA , din vietile trecute provenita din legaturi extrem de puternice emotioanal de ti: MAMA FICA/FIU,AMANTI, SOTI/ SOTIE ETC. Aceste cazuri nu pot primi explicatii " logice" de nici un fel si ele isi cer ,pur si simplu consumarea energiei puternice acumulate intr-o viata trecuta!! Asta e tot! Mai urmariti-l pe ORESTE SAU HORIA TURCANU, veti mai afla cate ceva si despre voi...cei adevarati!!!! da Doamne sa o faceti... dar,.... nu cred!!!
stolerulucian
Postat pe 7 Iulie 2013 07:09
INTREBARE: Relatia ta cu "mai batran cu 40 de ani" se..."consuma" doar intre 4 pereti sau /si in "public" ?...
Daca raspunsul tau este afirmativ pt.ambele variante ...atunci "grijile" tale(rusine,jena,"ce-or zice ceilalti",etc.,etc,...)da-le la CUR !
TREBUIE SA AFLI UN VECHI PROVERB ROMANESC:
"CINE MERGE LA VANATOARE,TREBUIE SA SUFERE SI BASINILE OGARULUI !"
C L A R ?
SI-APOI..."GURA LUMII SLOBODA !"
CURAJ SI...SUCCES!
Poarta-ti crucea cu demnitate si credinta in Dumnezeu !
Tine minte:
NIMIC, N I M I C, NU ESTE...INTAMPLATOR !
kyttys
Postat pe 7 Iulie 2013 07:37
iubeste-l.fetito,pe norocos!e f mare diferenta,dar asta e!daca tu sustii ca-l iubesti,iubeste-l!!!sper sa te iubeasca si el pe tine si sa aiba si grija de tine,nu sa te foloseasca pe post de "sculatoare",iarta-mi maniera de exprimare,dar eu am o virsta si pe unde mergi tu acuma,eu am trecut de f multa vreme.cred ca,de moment "tine la tavaleala"pt ca tu esti inca copila,si nu stii multe,chiar daca ti se pare ca stii tot,dar pe cind tu o sa fii in "calduri"mari pe la 30 si ceva si vei stii mult mai mult (nu voi da detalii),el cum va fi?sau daca va mai fi!ca un lucru e sigur ca moartea:viata e doar una!ce nu stim e,daca e lunga sau scurta.tu iubeste-l,ce sa-ti spun?timp ai berechet in fata ca sa te maturizezi si sa-ti dai seama singura de multe.peste ani de zile sigur nu vei mai face una ca asta!vei ride tu de tine cum ai putut!te pupa "baba"!
armiedi_19665
Postat pe 7 Iulie 2013 08:02
EU SUNT MAI MARE DECAT SOTIA CU 19 ANU EU 45 EA 26.DEOCAMDATA NU SE CUNOASTE DAR MAI TARZIU S-AR PUTEA SA O ASTEPT IN BASTON SA VINA ACASA DE LA DARLAI.IMI ASUM RISCUL.LA TINE E NASPA E PREA MARE DIFERENTA,DAR DACA ZICI CA IL IUBESTI STAI CU EL CA SI AIA CU SERGIU NICOLAESCU A STAT SI AI VAZUT CU CE A RAMAS.O DOARE IN BASCHETI TOATA VIATA.POATE TE ALEGI SI TU CU CEVA
geanny_1968
Postat pe 7 Iulie 2013 08:16
Fatuca draga, eu am 42 de ani, el are 65....si-ti spun ca nu mai merge, desi cativa ani, suntem impreuna de 14....a fost ...mirobolizant...iti va trece in timp cand vei realiza prea marile difente de toate soiurile/
anda37
Postat pe 7 Iulie 2013 08:44
DACA AI 18 ANI, INCA MAI E BINE !!! DACA ESTI MAI BATRANICA PUTIN, PREGATESTE-TE INTENS ,CACI PE VIITOR O SA PRESTEZI DOAR SEXUL ORAL !!!
STEFANUTZ007
Postat pe 7 Iulie 2013 08:53
-Sunt unii si unele care au IQ ceva mai mare decit media!
-Mai sunt si cazuri cind realmente virsta nu conteaza, conteaza doar timpul!
-Sunt unii care cred cu tarie ca omul are Dreptul la Fericire! Insa aceasta stare este, de regula efemera si greu de definit.
-Insa de multe ori perechea in care stima reciproca si increderea prevaleaza oricaror diferente ori diferende de temperament si caracter, mai ales daca semnele zodiacale indica compatibiliate, acestei "foste membere" i se poate ura>
La multi ani de fericire!

MirceaS
Postat pe 7 Iulie 2013 09:04
hai ca m-ai facut curioasa! zi asa, dragoste mare tu 19 ani si el 59 ani! a mai auzit ceva , de fapt in fiecare zi aud cate ceva nou si iesit din comun.Probabil te incanta banii care-i cheltuie cu tine pitzipoanco ca in rest nu vad cum ai iesi tu ca sot si sotie cu babalacul, da te-ai gandit asa peste vreo 20 de ani cum ar fi viatza ta cu babalacul?sau asta nu te mai intereseaza , acum este important ca tulburi mintzile babalacului nu-i asa?te-ai gandit ca-i strici casnicia omului? sau asta nu se pune!ce mama de bataie meritzi tu haito !Niste ardei iutzi zdrobitzi si bagatzi in dos si acolo unde te mananca te-ar mobiliza mai tare!
kudika379299
Postat pe 7 Iulie 2013 09:51
nu conteaza diferenta
nu contesa ce va fi maine
nu conteaza ce zic ceilalti
conteaza ce simti acum
conteza ce traiesti acum
conteaza ce vrei acum
traieste clipa
restul este iluzie
y.andra52_1
Postat pe 7 Iulie 2013 10:11
esti o dobitoaca.
kudika393038
Postat pe 7 Iulie 2013 10:40
Nu cred ca ar fi vreo problema in asta. Adica si mie imi plac tipii mai maturi... ( cea mai mare diferenta ar fi de 28 de ani ) si chiar acum zilele astea stateam sa ma gandesc daca nu ar fi prea mult... Insa da, de cele mai multe ori sunt mult mai oky decat ceilalti... Si ma refer la atitudine ( si nu numai ). Insa is curioasa de un lucru, un fel de cercetare... si tu ai avut un tata absent, sau mai dur, sau ceva legat de tatal tau? Pentru ca am observat si alte cazuri asemanatoare cu ale noastre si pare ca acolo ar fi "samanta".
DeniseP
Postat pe 7 Iulie 2013 10:51
Eu am ceva mai mult 67 dar am o problema cam tot pe aici.Diferenta e de 30 si vreau sa infiez fetita ei cl. VI-a. Ambele sunt de acord dar e greu sa mi se aprobe.Discutind cu un coleg de facultate care e mare acolo mi s-a sugerat sa ma casatoresc cu mama si atunci devin tata vitreg si pot sa o educ, sa le ajut material si moral.Aici e o legatura dintre o fetita orfana care ma vrea ca tata.
Cazul tau e o legatura carnala cu un barbat realizat, sarmant care e amant dar si tata, indrumator, educator, etc.
Deci cit e potent si tu il vrei veti fi AMANTI cind nu va mai putea va fi firesc TATAL care va avea GRIJA ca dupa ce el va parasi aceasta lume ca TU SA AI O VIATA FERICITA SI PROSPERA CA ORICE TATA CARE VEGHEAZA LA VIITORUL FICEI SALE.
In ambele pozitii vei avea portia de fericire pe care creatorul o da celor asupra carora vegheaza si sigur ii vei aprinde o luminare rugindu-te pt sufletul sau deosebit si benefic pt tine.
kudika489380
Postat pe 7 Iulie 2013 10:53
Buna,
se pot intampla cu siguranta si acest gen de ~iubiri~.
este un confort emotional,sentimentul acela de siguranta la care nu ai renunta pentru nimic in lume.
Iubim in nenumarate feluri cu intensitati diferite....
o sa vezi tu mai tarziu ce se intampla si ce este de facut.
varuzza
Postat pe 7 Iulie 2013 11:07
mda si cum te intelegi cu el?cea mai importanta e comunicarea si acceptarea defectelor restul e ok
babybb
Postat pe 7 Iulie 2013 11:08
cata sensibilitate
babybb
Postat pe 7 Iulie 2013 11:10
De la: varuzza, la data 2013-07-07 11:07:32Buna,
se pot intampla cu siguranta si acest gen de ~iubiri~.
este un confort emotional,sentimentul acela de siguranta la care nu ai renunta pentru nimic in lume.
Iubim in nenumarate feluri cu intensitati diferite....
o sa vezi tu mai tarziu ce se intampla si ce este de facut.
ce faci draga mai parasit
prazlea1
Postat pe 7 Iulie 2013 11:11
hotãrât lucru, bunicul acesta e pedofil. Tãticu tãu știe ce face bunicu? o fi vecinul...?
sultanacorcodusa
Postat pe 7 Iulie 2013 11:31
Buna!
Nu stiu daca sunt in masura sa-ti dau sfaturi dar asta e parerea mea... Nu cred ca aceasta relatie va tine o vesnicie pt ca intr-o zi tu vei realiza ca nu e bine pentru tine. Este o diferenta de varsta uriasa. Nu contest dragostea voastra, dar mentalitatea diferita isi va spune cuvantul. Consider ca prietenul tau are rolul de tata in relatia voastra.e foarte posibil ca tatal tau sa fi lipsit din viata ta (fizic sau psihic) in copilarie si acum il "cauti" . Dar daca iti indeplineste aceste nevoi e bine, deoarece te vei dezvolta tu altfel. Si subliniez ca sa nu ai parte de alte comentarii rautacioase..cand spun ca iti "cauti tatal" ma refer la protectie, sprijin, atasament, siguranta etc.
Spuneai de o pierdere.. Il vei pierde tu pe el..sau el pe tine, dar nu trai viata ca in povestea cu drobul de sare. E pacat. In locul tau ma gandesc la judecata prietenilor tai.. Cum de vad ei pe tine acum? Te judeca? Inteleg situatia? Poate candva it va placea alt tip si daca el va judeca relatia cu acest domn si te va marginaliza? Sincer..aceasta relatie nu e chiar ok din multe puncte de vedere. E foarte adevarat, ca domnul doreste o prietena tanara si frumoasa(cam toti vor) dar eu ma gandesc la ceea ce ramane .. Tu, judecatat de altii si marginalizata. Cum observi aici, nimeni nu-l condamna pe el ca nu te supune la asa ceva,desi nu are mintea unui copil ca tine. Viata e dura si imi e teama draga mea ca vei regreta amarnic..mai ales daca te afisezi cu el in public. El e foarte fericit asa banuiesc..dar tu..TU..deja platesti. Dar daca ai inceput asa..nu te scuza absolut niciodata pt ceea ce faci. Dar gandeste ceea ce vrei sa faci!!!!
di_art
Postat pe 7 Iulie 2013 11:47
Buna draguta casatoreste-te cu dansul si nu te mai gandi ce se va intampla, ca numai dumnezeu stie viitorul .doamne fereste , poate mori tu inaintea lui.s-au oricine dintre noi.bafta
macar fa un bebe sa ai ceva frumos din ragoastea asta:P
kudika155098
Postat pe 7 Iulie 2013 12:02
hi-five 2 ble albe la faza asta ca love is just a state of mind ,but the sex matters!
kudika228362
Postat pe 7 Iulie 2013 12:30
HA-HA-HA. 2BILE ALBE LA FAZA ASTA
kudika228362
Postat pe 7 Iulie 2013 13:11
Deschide-ți cont la farmacia ”CATENA”. Se fac reduceri.
ioara
Postat pe 7 Iulie 2013 13:16
Imi pare rau ca ti-ai deschis ochii in felul acesta.Sper din suflet sa-ti treaca idragosteala asta cat mai repede si sa gasesti un baiat pe potriva ta. In toata povestea asta, el mi se pare inculpatul iar relatia mi se pare hidoasa. Iti va fi scarba de tine dupa un timp,cand totul se va fi terminat. sper sa treci cu bine si peste aceea perioada.Sunt convinsa ca are experienta, si probabil stie sa satisfaca o femeie.La el este ultima rabufnire. Sunt totusi curioasa daca ai avut vreodata orgasm cu el... stii ce este un orgasm?
alisa_lacatus
Postat pe 7 Iulie 2013 14:48
femeie cum de nu ti-ai gasit un iubit de varsta bunicului..nu ti-e greata sa te culci cu el..sau iti plac mai mujlt banii sau avera pe care o are...
kudika_35387
Postat pe 7 Iulie 2013 15:07
cand ti-or trece ,,fluturasii'' iti vei da seama ce oarba ai fost. sunt barbati tineri si frumosi care sa-ti ofere siguranta si iubirea de care ai nevoie.cauta-l bine :)
kudika033085
Postat pe 7 Iulie 2013 15:16
Draga atunci cand intrebi pe ceilalti de situatia ta ,daca mai exista cineva inseamna ca nu ai incredere in tine si in ceea ce simti. La inceput toate sunt bune si frumoase, dar ai grija adevarul iese intodeauna la suprafata. Cand ceva este adevarat rezista la orice ,dar daca este o iluzie nu dureaza mult. Cred ca te-a cucerit prin comportamentul lui insa tu esti tanara dupa un timp o sa iti dai seama ca vrei mai mult de la tine, dela ceilalti, de la viata. Eu cred ca el reprezinta arhetipul tatalui pentru tine sau ceva de genul .Totul tine de copilaria ta si imaginea de sine formata in copilarie ,modelele de la care ai invatat cate ceva.
kudika312495
Postat pe 7 Iulie 2013 15:47
Mai vorbim peste .....10 ani, nu mai mult. Asta e maximul care ti-l dau.......din proprie experienta. Si diferentza de ani la mine e la jumatate fata de tine. Ce faci mai departe daca vine si vreun copil? Stai cu el ( sotul) din...mila? sau pt. copil? Mai gindestete.
kudika_25536
Postat pe 7 Iulie 2013 16:36
BUNICU...TATA... O FI CEVA! ROAGA-TE LA DUMNEZEU SA-TI DESCHIDA OCHII, CA ESTI INCA FOARTE TINARA. TE PUP!
kudika377523
Postat pe 7 Iulie 2013 16:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatiile si masajul erotic 91 De la: felixcat 7 Februarie 2011 21:06
calcaiul lui Ahile 3 De la: kudika471621 2 Decembrie 2012 12:28
Sex in locuri publice 51 De la: kudika228340 25 August 2010 10:43
frumusete... 3 De la: kudika_7034 10 Mai 2012 18:33
pt.BAIETI/BARBATI 70 De la: simonycik 5 Octombrie 2009 15:29