Setari Cookie-uri

Probleme!!

Buna,

Ma numesc Paula si am 22 deani.Am avut o relatie de 4 ani,si am locuit impreuna2 ani juma!De o jumatate de an m am angajat la o firma si de atunci au inceput certurile!Am inceput sa cunosc alti baieti carema faceau sa ma simt frumoasa si care sa vorbeasca cu mine,ceea ce acasa nu mai aveam!Si de o luna l am parasit pe Radu(prietenu),l am parasit pur si simplu,i am vorbit urat,m am mutat!El a tot plans si sa rugat de mine,dar eu nici nu am vrt sa mai aud.Doar ca acum cand m am mutat singura deja mi sa schimbat parerea,am inceput sa sufar,sa plang....Si acum il caut eu pe el,doar ca e foarte retinut si imi spune ca ma iubeste dar a cunoscut si pe altcineva si nu ar vrea sa il mai dezamagesc odata!Plus ca mama lui nu mai vrea sa auda de mine,si el spune ca a fost alaturi de el cand eu l am parasit si daca o conving pe ea sa ma accepte ne vom impaca.Dar acum nu stiu ce sa fac,ma iubeste dar vorbeste si cu alta.Nu stiu oare sa lupt,sau sa incerc sa trec peste si fiecare cu viata lui?Iliubesc mult,dar el crede ca mereu voi face la fel,,voi pleca si mama lui crede la fel.Nu stiu ce sa fac...:((
kudika886327
Postat pe 13 Iunie 2013 03:03
Faptul ca ai parasit acea relatie fara sa discuti cu el si sa-i spui ce anume te nemultumeste in atitudinea lui fata de tine si fara sa-i dai sansa sa-si indrepte comportamentul, nu te pun pe tine intr-o lumina pozitiva. Intr-o relatie se comunica deschis nu doar despre lucruri care ne plac, ci si despre chestiuni care ne nemultumesc.

Sa revenim la dorinta ta de a te impaca cu el: daca Radu ti-a spus sa vorbesti cu mama lui, in legatura cu impacarea voastra, sunt posibile trei scenarii: 1.ori e baiatul mamei si are nevoie de aprobarea ei sau 2. nu e cu adevarat interesat de o impacare cu tine sau 3. isi doreste ca maica-sa sa-ti adreseze niste reprosuri, vis-a-vis de modul in care ai parasit relatia cu fiul ei.

Daca tu simti nevoia sa lupti pentru o impacare, lupta, dar pregates-te si pentru o dezamagire.
kudika_32792
Postat pe 13 Iunie 2013 07:14
De la: kudika886327, la data 2013-06-13 03:03:29Buna,

Ma numesc Paula si am 22 deani.Am avut o relatie de 4 ani,si am locuit impreuna2 ani juma!De o jumatate de an m am angajat la o firma si de atunci au inceput certurile!Am inceput sa cunosc alti baieti carema faceau sa ma simt frumoasa si care sa vorbeasca cu mine,ceea ce acasa nu mai aveam!Si de o luna l am parasit pe Radu(prietenu),l am parasit pur si simplu,i am vorbit urat,m am mutat!El a tot plans si sa rugat de mine,dar eu nici nu am vrt sa mai aud.Doar ca acum cand m am mutat singura deja mi sa schimbat parerea,am inceput sa sufar,sa plang....Si acum il caut eu pe el,doar ca e foarte retinut si imi spune ca ma iubeste dar a cunoscut si pe altcineva si nu ar vrea sa il mai dezamagesc odata!Plus ca mama lui nu mai vrea sa auda de mine,si el spune ca a fost alaturi de el cand eu l am parasit si daca o conving pe ea sa ma accepte ne vom impaca.Dar acum nu stiu ce sa fac,ma iubeste dar vorbeste si cu alta.Nu stiu oare sa lupt,sau sa incerc sa trec peste si fiecare cu viata lui?Iliubesc mult,dar el crede ca mereu voi face la fel,,voi pleca si mama lui crede la fel.Nu stiu ce sa fac...:((
kudika_15804
Postat pe 13 Iunie 2013 07:44
De la: kudika886327, la data 2013-06-13 03:03:29Buna,

Ma numesc Paula si am 22 deani.Am avut o relatie de 4 ani,si am locuit impreuna2 ani juma!De o jumatate de an m am angajat la o firma si de atunci au inceput certurile!Am inceput sa cunosc alti baieti carema faceau sa ma simt frumoasa si care sa vorbeasca cu mine,ceea ce acasa nu mai aveam!Si de o luna l am parasit pe Radu(prietenu),l am parasit pur si simplu,i am vorbit urat,m am mutat!El a tot plans si sa rugat de mine,dar eu nici nu am vrt sa mai aud.Doar ca acum cand m am mutat singura deja mi sa schimbat parerea,am inceput sa sufar,sa plang....Si acum il caut eu pe el,doar ca e foarte retinut si imi spune ca ma iubeste dar a cunoscut si pe altcineva si nu ar vrea sa il mai dezamagesc odata!Plus ca mama lui nu mai vrea sa auda de mine,si el spune ca a fost alaturi de el cand eu l am parasit si daca o conving pe ea sa ma accepte ne vom impaca.Dar acum nu stiu ce sa fac,ma iubeste dar vorbeste si cu alta.Nu stiu oare sa lupt,sau sa incerc sa trec peste si fiecare cu viata lui?Iliubesc mult,dar el crede ca mereu voi face la fel,,voi pleca si mama lui crede la fel.Nu stiu ce sa fac...:((



Draga mea,nimic facut nu ramane fara rasplata in aceasta viata!!!!

Il iubesti???Nu te cred!!!Iti pare rau???Iar nu te cred,esti doar vanitoasa!!!Nu suporti ideea ca ai fost infranta!!!

Draga mea,nu ti-ai iubit partenerul,ci doar pe tine si dorinta de a fi curtata de barbati!!Iti meriti soarta!!Nu uita un lucru:atunci cand iubesti cu toata fiinta ta,,nu iti poti trada iubirea!!!CLAR.Ceea ce ai tastat mai sus,,,este orgoliul tau ranit!!!Vezi-ti de viata ta!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Iunie 2013 07:49
De la: kudika_32792, la data 2013-06-13 07:14:50Faptul ca ai parasit acea relatie fara sa discuti cu el si sa-i spui ce anume te nemultumeste in atitudinea lui fata de tine si fara sa-i dai sansa sa-si indrepte comportamentul, nu te pun pe tine intr-o lumina pozitiva. Intr-o relatie se comunica deschis nu doar despre lucruri care ne plac, ci si despre chestiuni care ne nemultumesc.

Sa revenim la dorinta ta de a te impaca cu el: daca Radu ti-a spus sa vorbesti cu mama lui, in legatura cu impacarea voastra, sunt posibile trei scenarii: 1.ori e baiatul mamei si are nevoie de aprobarea ei sau 2. nu e cu adevarat interesat de o impacare cu tine sau 3. isi doreste ca maica-sa sa-ti adreseze niste reprosuri, vis-a-vis de modul in care ai parasit relatia cu fiul ei.

Daca tu simti nevoia sa lupti pentru o impacare, lupta, dar pregates-te si pentru o dezamagire.


*pregateste-te
kudika_32792
Postat pe 13 Iunie 2013 07:50
oricine merita o explicatie, nu un asemenea comportament... ai grija, sa nu-ti faca si el la fel intr-o zi, in caz ca va impacati...
kudi10
Postat pe 14 Iunie 2013 16:28
De la: kudika_32792, la data 2013-06-13 07:14:50Faptul ca ai parasit acea relatie fara sa discuti cu el si sa-i spui ce anume te nemultumeste in atitudinea lui fata de tine si fara sa-i dai sansa sa-si indrepte comportamentul, nu te pun pe tine intr-o lumina pozitiva. Intr-o relatie se comunica deschis nu doar despre lucruri care ne plac, ci si despre chestiuni care ne nemultumesc.


Citez, ca sa nu mai scriu aceeasi chestie.
kidd_o
Postat pe 14 Iunie 2013 16:41
De la: kudika_15804, la data 2013-06-13 07:49:34


Draga mea,nu ti-ai iubit partenerul,ci doar pe tine si dorinta de a fi curtata de barbati!!Iti meriti soarta!!Nu uita un lucru:atunci cand iubesti cu toata fiinta ta,,nu iti poti trada iubirea!!!CLAR.Ceea ce ai tastat mai sus,,,este orgoliul tau ranit!!!Vezi-ti de viata ta!!!


E purul adevar!
Pentru initiatoarea topicului, ca barbat ce a trecut printr-o astfel de exprienta, te-as indruma sa lupti. Doar pentru a avea ocazia sa-ti adancesti suferinta.

Revenind, as spune ca ai o sansa. Infima, dar exista. Oricum, va trebui sa-ti repeti mereu in minte: "Intr-o relatie, increderea se construieste greu si se pierde intr-o clipa". Dpmdv, tu ai reusit sa-i spulberi orice farama de incredere. Ce sa-ti mai spun? Iti meriti soarta! Ai grija data viitoare, nu te mai implica sentimental, astfel vei avea ocazia sa sari din floare in floare fara regrete. .A, sa nu uit: vezi ca lanul de flori nu e chiar infinit si s-ar putea sa sfarsesti pe o papadie.
kudika_11874
Postat pe 23 Iunie 2013 13:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare doar noi suferim?????????? 19 De la: anaandronache30 5 Octombrie 2009 10:29
cum sa suporti mai usor o despartire? 75 De la: popovicconstantin 6 Ianuarie 2010 12:41
D&P parfumuri... 6 De la: Fusun_ge 18 August 2014 23:51
mult timp pierdut inutil:) 28 De la: mma1991 24 Ianuarie 2012 17:21
:(( 14 De la: Dor_a 1 Aprilie 2009 11:56