Setari Cookie-uri

M-a parasit pentru altul

Salut! . Am avut o relatie de 5 ani jumate pana acum 3 saptamani. Mentionez ca ne-am iubit foarte mult iar in acest interval in care am fost impreuna nu ne-am despartit niciodata. Ne-am mai certat (ca orice cuplu), dar nu grav. Aproape de fiecare data discutam cand aveam probleme si le rezolvam intre noi. Recunosc ca de la inceputul anului eu am fost foarte stresat si am cam neglijat-o, dar niciodata nu am incetat s-o iubesc. Eram stresat deoarece munceam foarte mult pentru ca imi doream sa imi intemeiez o familie cu ea si nu doream sa ducem lipsa de ceva. Planuisem impreuna ca peste 2 ani sa ne casatorim si sa avem copii. In ultima perioada (de cateva luni) intresem intr-o stare de monotonie amandoi deoarece si ea era foarte stresata la munca. Acum aproximativ 5 saptamani ea si-a pierdut locul de munca si a fost foarte dezamagita dar eu i-am fost alaturi si am sustinut-o. Acum 3 saptamani, dupa ce am fost impreuna la nunta unei verisoare, mi-a spus ca trebuie sa luam o pauza pentru ca ma apreciaza ca om dar ca nu mai simte nimic pentru mine, ca nu se mai simte bine in relatia asta si ca nu s-a distrat. Are nevoie de o pauza ca sa se hotarasca ce vrea sa faca cu viata ei....am ramas blocat cand am auzit...m-a bufnit plansul...nu ma asteptam nici in ruptul capului la asa ceva...De asemenea mi-a reprosat ca am fost indiferent, neatent cu ea si diverse alte chestii...care nu mi s-au parut adevarate motive de despartire tinand cont de faptul ca noi in 5 ani si jumatate nu ne despartisem niciodata.
Dupa ce m-am agitat si am incercat sa dau de ea timp de 2 saptamani (nu imi raspundea la telefon si la mesaje), mi-_a spus in cele din urma adevarul...s-a indragostit de altcineva.
S-a indragostit de un coleg de la fostul loc de munca(de la care a fost data afara ultima data) cu ceva timp inainte sa ne despartim. Acum ies impreuna in oras.Am simtit ca pica cerul pe mine...am simtit ca ma lasa inima...Nu imi venea sa cred pentru ca avusesem foarte multa incredere in ea. I-am spus sa se mai gandeasca, sa-mi mai dea o sansa, dar ea nimic...imi tot spunea ca a analizat situatia si ca nu mai simte nimic...Asa sa fie oare? Dupa atata timp petrecut impreuna sa nu mai simti nimic?...
Eu o iubesc enorm de mult pentru ca este o fata foarte buna...nu imi pot imagina viata fara ea... Exista oare vre-o posibilitate sa o pot face sa se razgandeasca? Sa aplic regula NO CONTACT si sa astept? Exista posibilitatea ca relatia pe care o are acum sa fie o asa zisa relatie de REBOUND? Pot face ceva? Nu vreau sa renunt la ea dar nici nu pot sa ma ating de ea daca spune ca nu mai simte nimic pentru mine...
Mentionez ca eu am 26 de ani iar ea are 23. Pe parcursul acestei relatii nu i-am calcat stramb si am respectat-o (respectul a fost reciproc). Nu am fost las si nu m- am lasat niciodata calcat in picioare de altii. Sunt un om demn si stiu asta pentru ca ea ma iubea si ma aprecia foarte mult ca om. Ne-am iubit mult (poate eu am iubit-o mai mult pe ea). Ce sa fac? Imi e greu sa renunt la ea! Nu vreau sa renunt la ea! Se mai poate face ceva?
Va multumesc anticipat pentru timpul acordat lecturarii acestui mesaj si imi cer scuze pentru eventualele ambiguitati din exprimare sunt debusolat)! Astept cu nerabdare sfaturile voastre?
Rxon_07
Postat pe 30 Iunie 2013 21:49
Din cate stiu eu ,barbatii sunt foerte egoisti. Vad ca tu nu. Crezi ca o mai poti primi inapoi, dupa ce a trecut prin bratele altuia ??? Inseamna ca o iubesti foarte mult. Pe de alta parte, recunosti ca ai cam neglijat-o in ultimul timp. O relatie si apoi o casnicie nu se bazeaza pe rutina, trebuie sa fie mereu atentie, mereu focul intretinut. Nu pot eu sa hotarasc in locul tau, dar eu zic sa o lasi sa isi vada de drumul ei.Iar tu invata o lectie din toate acestea.
GHEISA_
Postat pe 30 Iunie 2013 22:04
Normal......bine ca nu te-a parasit pentru alta. Ca tot se poarta .....unisex
cristin-xxx
Postat pe 30 Iunie 2013 23:19
Pentru cel care a initiat topicul: chiar iti doresti sa o primesti inapoi, dupa ce te-a inselat? Crezi ca mai poti avea incredere in ea?
kudika_37357
Postat pe 1 Iulie 2013 11:43
Inteleg ca sunteti foarte tineri. Ea, la 18 ani, nici nu stia prea bine pe ce lume este. In general cuplurile ce se formeaza la varste fragede nu rezista. Cand te maturizezi, incepi sa vezi lucrurile altfel si se poate sa descperi ca-ti doresti altceva.
Micaell
Postat pe 1 Iulie 2013 12:27
Eu aveam 21 de ani, iar sotul meu 25 de ani, cand ne-am cuplat, si uite ca se fac, in februarie anul viitor, 14 ani de cand suntem impreuna. Fratele meu si sotia lui s-au cuplat pe vremea cand el avea 17 ani, iar sotia lui 16 ani, si la ora actuala sunt impreuna, iar el are 46 de ani, iar ea 45 de ani.

Nu este o regula aceasta ca, acele cupluri care s-au format la varste tinere, nu au sanse sa imbatraneasca impreuna. Conteaza foarte mult ce atitudine ti s-a insuflat in familie fata de relatii, iubire, cat pret, in sensul de respect, pui tu insuti/insati pe toate acestea.
kudika_37357
Postat pe 1 Iulie 2013 12:33
Daca ierti odata, vei ierta toata viata, iar daca faci odata un compromis, vei face toata viata.....dar pana la urma tu decizi, iar acum esti influentat de sentimentele puternice pe care le ai pentru ea! Mai tarziu insa, acestea isi vor pierde intensitatea pana cand vor disparea de tot, inclusiv respectul tau pentru ea...iar atunci va fi trista si urata relatia voastra!
rondina
Postat pe 1 Iulie 2013 12:42
De la: kudika_926310, la data 2013-06-30 21:49:20Salut! . Am avut o relatie de 5 ani jumate pana acum 3 saptamani. Mentionez ca ne-am iubit foarte mult iar in acest interval in care am fost impreuna nu ne-am despartit niciodata. Ne-am mai certat (ca orice cuplu), dar nu grav. Aproape de fiecare data discutam cand aveam probleme si le rezolvam intre noi. Recunosc ca de la inceputul anului eu am fost foarte stresat si am cam neglijat-o, dar niciodata nu am incetat s-o iubesc. ...........................................


Ai propria culpa in desafsurarea evenimentelor,caci femeia,care ajunge intr-o astfel de situtie,a fost foratta intr-un fel sau altul,de catre atitudinea partenerului!!!Fara ofensa!!Putine femei o fac de dragul distractiei si nestatorniciei!!!

Daca o iubesti,acorda-i libertatea necesara,este tot o dovada de iubire fata de partenerul ajuns in pragul iesirii din relatie!!!Nu ai ce sa faci!!!Doamna se afla intr-o alta relatie,ce rost are sa insisti????Decat,poate,sa te umilesti,ceea ce nu este cazul.nu crezi aceasta?!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Iulie 2013 12:47
O iubesc enorm si as fi dispus s-o iert, mai ales ca spuneti ca am impins-o si eu catre acest lucru... Sunt un om adaptabil care invata din greseli.Dar nu stiu cum sa mai obtin o sansa...Nu mi-a mai acordat o a doua sansa...Atat de indragostita sa fie?
Rxon_07
Postat pe 1 Iulie 2013 13:21
De la: kudika_926310, la data 2013-07-01 13:21:06O iubesc enorm si as fi dispus s-o iert, mai ales ca spuneti ca am impins-o si eu catre acest lucru... Sunt un om adaptabil care invata din greseli.Dar nu stiu cum sa mai obtin o sansa...Nu mi-a mai acordat o a doua sansa...Atat de indragostita sa fie?


Daca nu-ti mai acorda nicio sansa, e posibil ca: 1.intr-adevar ea sa fie foarte indragostita de acel fost coleg sau 2. sa fie inca foarte suparata pe tine.

Parerea mea e ca nu faci bine ca vrei s-o primesti inapoi, pentru ca asa cum ti-a facut o data, ti-o va face si altadata, asta e modalitatea ei de a-si "rezolva" problemele din relatie. Dar, in fine, esti major si vaccinat, si ca atare, responsabil pentru propriile tale actiuni si consecintele lor.
kudika_37357
Postat pe 1 Iulie 2013 13:24
Este posibil ca aceasta sa fie o asa numita REBOUND RELATIONSHIP, care sa fi inceput inca inainte sa se fi despartit cu mine? Am aflat ca vorbea cu el la telefon inca de cand era cu mine...
Rxon_07
Postat pe 1 Iulie 2013 13:33
De la: kudika_926310, la data 2013-07-01 13:33:48Este posibil ca aceasta sa fie o asa numita REBOUND RELATIONSHIP, care sa fi inceput inca inainte sa se fi despartit cu mine? Am aflat ca vorbea cu el la telefon inca de cand era cu mine...



Atunci,ce anume nu iti este clar si evident?????
kudika_15804
Postat pe 1 Iulie 2013 14:46
Intrebam daca este posibil sa fie o REBOUND RELATIONSHIP deoarece de obicei aceste relatii nu dureaza...si as mai avea o sansa...
Dar daca imi spune ca nu mai simte nimic...Oare e posibil ca dupa atatia ani in care ne-am iubit sa nu mai simta nimic? Oare sa fie atat de indragostita astfel incat sa ma uite complet?...Nu stiu ce sa mai cred...
Rxon_07
Postat pe 1 Iulie 2013 15:08
De la: kudika_926310, la data 2013-07-01 15:08:34Intrebam daca este posibil sa fie o REBOUND RELATIONSHIP deoarece de obicei aceste relatii nu dureaza...si as mai avea o sansa...
Dar daca imi spune ca nu mai simte nimic...Oare e posibil ca dupa atatia ani in care ne-am iubit sa nu mai simta nimic? Oare sa fie atat de indragostita astfel incat sa ma uite complet?...Nu stiu ce sa mai cred...



Personal,nu cred ca este vorba de asa ceva!!!
Fii convins ca ea a incetat de mai mult timp sa te iubeasca,dar a fost delicata cu tine,a asteptat momentul oportun iesirii din relatie!!Nu te poti reindragosti ,instant,de o alta persoana,tu fiind deja intr-o relatie,cel putin,eu nu cred aceasta!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Iulie 2013 15:21
De la: kudika_37357, la data 2013-07-01 12:33:29Eu aveam 21 de ani, iar sotul meu 25 de ani, cand ne-am cuplat, si uite ca se fac, in februarie anul viitor, 14 ani de cand suntem impreuna. Fratele meu si sotia lui s-au cuplat pe vremea cand el avea 17 ani, iar sotia lui 16 ani, si la ora actuala sunt impreuna, iar el are 46 de ani, iar ea 45 de ani.

Nu este o regula aceasta ca, acele cupluri care s-au format la varste tinere, nu au sanse sa imbatraneasca impreuna. Conteaza foarte mult ce atitudine ti s-a insuflat in familie fata de relatii, iubire, cat pret, in sensul de respect, pui tu insuti/insati pe toate acestea.


N-am zis ca e o regula, stiu si eu cupluri care s-au cunoscut la 15 ani si sunt si-acum impreuna, dupa nspe ani. Am spus ca e o posibilitate, fiindca am mai intalnit astfel de cazuri.
Micaell
Postat pe 1 Iulie 2013 19:21
De la: kudika_926310, la data 2013-07-01 15:08:34Intrebam daca este posibil sa fie o REBOUND RELATIONSHIP deoarece de obicei aceste relatii nu dureaza...si as mai avea o sansa...
Dar daca imi spune ca nu mai simte nimic...Oare e posibil ca dupa atatia ani in care ne-am iubit sa nu mai simta nimic? Oare sa fie atat de indragostita astfel incat sa ma uite complet?...Nu stiu ce sa mai cred...


Ciorba reincalzita nu mai e buna. Si cu asta am spus tot. Femeile in general nu pleaca dintr-o relatie, doar asa, dintr-un capriciu. Probabil ca iubita ta s-a gandit mult inainte sa se desparta de tine. In afara de asta... De unde stii ca daca se desparte de respectivul, o sa revina la tine? Poate o sa se hotarasca sa stea singura o perioada. Parerea mea este sa-ti vezi de viata ta. Sa nu faci greseala sa te umilesti in fata ei, fiindca asta face impresie proasta.
Micaell
Postat pe 1 Iulie 2013 19:30
De la: kudika_926310, la data 2013-07-01 15:08:34Intrebam daca este posibil sa fie o REBOUND RELATIONSHIP deoarece de obicei aceste relatii nu dureaza...si as mai avea o sansa...
Dar daca imi spune ca nu mai simte nimic...Oare e posibil ca dupa atatia ani in care ne-am iubit sa nu mai simta nimic? Oare sa fie atat de indragostita astfel incat sa ma uite complet?...Nu stiu ce sa mai cred...

de regula femeile sunt mai ambitioase din fire si daca a aruncat ceva purtat la gunoi ca nu mai avea trebuinta .....inapoi nu o va mai lua!
Cred ca in acest timp ai cunoscuto destul de bine si iti poti da seama daca este o femeie hotarata sau nu.
Sau mai este o vorba din popor:-unde te ca-i nu te ducu sa lingi!
Asa ca mai bine iati adio de la ea,mai ai inca timp sa-ti gasesti jumatatea care va sti sa te aprecieze.
Cred ca ceva ,ceva s-a intamplat intre voi si flerul meu nu ma inseala!?Eu cred ca atunci cand avea nevoie de tine ...de un sfat sau parere erai mereu dezinteresat si sg nu mai putea lupta de una sg.Ai lasat totul pe umerii ei si a ajuns la un punct cand a zis:-gata nu mai pot ,am obosit!
Doar ca ea a fost mai isteata si si-a gasit pe cineva care se potriveste la cracter cu dorintele ai.
Trebuie sa treci peste toate si sa sti sa te retragi din viata ei.Dai pace-nu se va intoarce niciodata la tine,nici macar calcata in picioare de celalat...caci il va lasa si pe acela si -si va cauta altul!
Titanika
Postat pe 1 Iulie 2013 20:14
Pot spune ca a intervenit monotonia...dar de sustinut si de ajutat cu problemele...am ajutat-o intotdeauna neconditionat. De fiecare data am sfatuit-o fara sa fiu egoist gandindu-ma doar la binele ei...Ce sa mai...S-a indragostit de altul si gata...
Desi o iubesc enorm si imi este foarte greu sa renunt la ea, nu imi ramane decat sa imi refac viata si sa imi vad de treaba mea...La urma urmei am doar 26 de ani si nu cred ca e timpul pierdut...
Rxon_07
Postat pe 1 Iulie 2013 21:52
De la: kudika_926310, la data 2013-07-01 21:52:45Pot spune ca a intervenit monotonia...dar de sustinut si de ajutat cu problemele...am ajutat-o intotdeauna neconditionat. De fiecare data am sfatuit-o fara sa fiu egoist gandindu-ma doar la binele ei...Ce sa mai...S-a indragostit de altul si gata...
Desi o iubesc enorm si imi este foarte greu sa renunt la ea, nu imi ramane decat sa imi refac viata si sa imi vad de treaba mea...La urma urmei am doar 26 de ani si nu cred ca e timpul pierdut...

Asa te vreau!!! Esti tanar si ai toata viata inainte,fete sunt destule in preajma ta ai de unde alege si se va gasi cea care iti va darui toata dragostea,iar timpul nu-ti este pierdut! Sa ai bfta!!!
Titanika
Postat pe 1 Iulie 2013 22:14
Petru cel ce a întemeiat topicul...
Un sfat... Nu te mai autocastra, fii bãrbat, nu fi cârpã de podele. Te-a pãrãsit... decizia ei (și ține minte bine asta)... a intervenit monotonia în micul vostru paradis?! Cuplu=bãrbat+femeie, ambii trebuie sã contribuie pentru a ieși din ea. Întrebãrile gen: ”Unde am greșit? Oare se gândește la mine? Cum sã mã împac cu ea? Ce face în acest moment? etc” sunt inutile. Privește Mircea Badea - Dacã te-a pãrãsit iubita, ascultã Voltaj - de mâine... o sã te ajute spiritual.
Tu încã nu-ți dai seama dar ea ți-a fãcut o favoare prin faptul cã te-a pãrãsit. Cu timpu vei conștientiza asta.
La moment, cel mai indicat ar fi sã ieși cât mai mult cu prietenii, bãrbați de preferat, fiindcã testiculele tale s-au cam atrofiat (metaforic vorbind), fã sport, mergi în club, fã cunoștințã cu alte femei... vei descoperi lucruri ce o sã te ajute sã fii un soț, tatã, bunel mai bun pentru viitor.
PS. Când va ajunge ziua în care ea o sã te contacteze, dacã îți vei regãsi între timp biluțele dintre picioare, crede-mã, înapoi nu o vei mai vrea.
Respectã-te.
Volodet
Postat pe 1 Iulie 2013 23:50
Ps2. Vezi cã ãsta este un forum de femei (Femeile au o minte deosebitã, sunt întru totul deacord cu tine, dar în chestiuni legate de dragoste, comportament și seducție fațã de o FEMEIE, nu sunt cele mai bune sfãtuitoare).... cu astfel de întrebãri mai bine intre pe un forum de bãrbați.
Volodet
Postat pe 1 Iulie 2013 23:57
Da...ratiunea mea constientizeaza ca asta e, ca s-ar putea sa-mi fie mai bine fara ea, ca mai bine ca s-a intamplat acum, ca probabil ca nu ma merita, ca trebuie sa renunt la ea...Credeti-ma ca eu constientizez aceste lucruri...
Problema apare atunci cand sunt coplesit de sentimente...mai ales seara cand ma pun in pat...si incep sa realizez ca am pierdut-o (mai ales ca ne faceam planuri de casatorie...)si sunt invadat de regrete...
Sunt constient de faptul ca trebuie sa trec peste acest eveniment...treaba e sa reusesc sa trec cat mai repede si sa-mi reiau ritmul...
Rxon_07
Postat pe 2 Iulie 2013 00:19
De la: kudika_926310, la data 2013-07-02 00:19:13
Sunt constient de faptul ca trebuie sa trec peste acest eveniment...treaba e sa reusesc sa trec cat mai repede si sa-mi reiau ritmul...


Activitãți, cât mai multe activitãți... care implicã noi personaje.
Volodet
Postat pe 2 Iulie 2013 00:24
Offf...Dupa cum va spuneam, noaptea imi este cel mai greu, apar amintirile frumoase, apar remuscarile ca am pierdut-o, ca as fi putut face ceva sa evit acest lucru, ca nu am fost atent la anumite lucruri, etc...
Adorm foarte greu...si ma trezesc cu ea in gand si cu o durere imensa in suflet...doare ca naiba....
Repet! Constientizez faptul ca trebuie sa trec peste, dar sunt coplesit de sentimente si de teama ca nu voi mai gasi o fata ca ea...
Rxon_07
Postat pe 2 Iulie 2013 08:23
De la: kudika_926310, la data 2013-07-02 08:23:48Offf...Dupa cum va spuneam, noaptea imi este cel mai greu, apar amintirile frumoase, apar remuscarile ca am pierdut-o, ca as fi putut face ceva sa evit acest lucru, ca nu am fost atent la anumite lucruri, etc...
Adorm foarte greu...si ma trezesc cu ea in gand si cu o durere imensa in suflet...doare ca naiba....
Repet! Constientizez faptul ca trebuie sa trec peste, dar sunt coplesit de sentimente si de teama ca nu voi mai gasi o fata ca ea...



Ai fi putut face mult mai mult si multe pentru relatia voastra,dar nu ai facut-o,deci invata sa traiesti cu aceasta nemultumire si vezi-ti de viitorul tau!!Crezi ca esti singurul deceptionat din aceasta lume????Nici vorba,ca tine ,sunt multi tineri,dar tocmai aceste dezamagiri calesc omul si il pregatesc pentru debutul altor si altor relatii!!!Esti tanr si aceasta trebuie sa te urneasca la treaba!!!Cauta sa ai noi preocupari,astfel incat sa te epuizeze fizic,astfel incat sa poti dormi noaptea,toate vor trece,dar acorda rabdare timpului si tie!!!Persistand in gandurile legate de fosta iubita,nu vei ajunge la niciun rezultat!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Iulie 2013 09:42
Nu stiu...poate ca gresala mea a fost ca am iubit-o cu tot sufletul...poate trebuia sa ma iubesc pe mine mai mult...sa ma pun pe mine pe primul loc in plan sentimental. Poate din cauza asta sufar atat de mult acum...pentru ca am iubit-o cu tot sufletul din mine.
Devenisem stresat....munceam cat puteam pentru ca mai tarziu sa avem o viata linistita impreuna si sa nu duca lipsa de nimic alaturi de mine...uitasem de mine. Oricum...ea stia ca orice plan pe care il comcepeam era pentru aman2 si aprecia acest lucru...Ma aprecia ca sunt un baiat organizat, muncitor si foarte descurcaret. M-a apreciat pana intr-o zi...cand s-a indragostit de altcineva...
Si DA! La naiba!... A intervenit monotonia...Poate din cauza mea...poate din cauza noastra...Acum nu imi dau seama pentru ca oricum am tendinta sa ma invinovatesc...
Cert este ca acum realizez ca trebuie sa fiu mai egoist sentimental...sa ma iubesc mai mult pe mine...asa simt acum...Corectati-ma daca gresesc!...
Rxon_07
Postat pe 2 Iulie 2013 13:48
Sa nu credeti ca prin intermediul post-ului anterior incerc sa ma scot inducandu-va ideea ca ea a fost un soi de vampa iar eu fraierul care muncea ca sclavul sa o intretina. Nu! A fost o super-fata care stiu ca m-a iubit sincer si care se multumea cu foarte putin. In schimb, eu am considerat ca merita mult mai mult...si poate aici m-a luat valul si am gresit...
Din ultimele discutii avute cu ea fata in fata (ultima a fost ieri), pot spune ca...NU O MAI RECUNOSC...
Parca stateam de vorba cu un strain, parca i-a fost spalat creierul...Parca imi venea sa-i dau una sa o resetez, desi nu as putea face niciodata asa ceva...PARCA E ALT OM...gandeste altfel...i-o fi sucit dragoste mintile...
Rxon_07
Postat pe 2 Iulie 2013 13:57
De la: Rxon_07, la data 2013-07-02 13:57:56Sa nu credeti ca prin intermediul post-ului anterior incerc sa ma scot inducandu-va ideea ca ea a fost un soi de vampa iar eu fraierul care muncea ca sclavul sa o intretina. Nu! A fost o super-fata care stiu ca m-a iubit sincer si care se multumea cu foarte putin. In schimb, eu am considerat ca merita mult mai mult...si poate aici m-a luat valul si am gresit...
Din ultimele discutii avute cu ea fata in fata (ultima a fost ieri), pot spune ca...NU O MAI RECUNOSC...
Parca stateam de vorba cu un strain, parca i-a fost spalat creierul...Parca imi venea sa-i dau una sa o resetez, desi nu as putea face niciodata asa ceva...PARCA E ALT OM...gandeste altfel...i-o fi sucit dragoste mintile...


Singur îți sapi groapa. Nu mai vorbi cu ea. Ține cont de ce spune Badea în clip. L-ai privit?
Volodet
Postat pe 2 Iulie 2013 19:40
De la: Rxon_07, la data 2013-07-02 13:57:56Sa nu credeti ca prin intermediul post-ului anterior incerc sa ma scot inducandu-va ideea ca ea a fost un soi de vampa iar eu fraierul care muncea ca sclavul sa o intretina. Nu! A fost o super-fata care stiu ca m-a iubit sincer si care se multumea cu foarte putin. In schimb, eu am considerat ca merita mult mai mult...si poate aici m-a luat valul si am gresit...
Din ultimele discutii avute cu ea fata in fata (ultima a fost ieri), pot spune ca...NU O MAI RECUNOSC...
Parca stateam de vorba cu un strain, parca i-a fost spalat creierul...Parca imi venea sa-i dau una sa o resetez, desi nu as putea face niciodata asa ceva...PARCA E ALT OM...gandeste altfel...i-o fi sucit dragoste mintile...




Este alt om,ca si tine dealtfel!!!Timpul,evenimentele,dorintele,interesele schimba oamenii!!!Ea s-a schimbat in acelasi ritm cu tine,dar,la un moment dat,vi s-au despartit drumurile!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Iulie 2013 20:16
Treaba e ca nu s-a schimbat odata cu mine...s-a schimbat brusc dupa ce ne-am despartit. Asta e...daca stau sa ma gandesc, mi se pare normal din moment ce ea e indragostita de altcineva iar eu sunt de prisos.
Oricum incerc s-o scot definitiv din viata mea, incerc s-o uit...am pus de-o parte pozele cu ea, am dat de-o parte hainele pe care mi le cumparase ea...incerc sa inlatur din calea mea tot ce imi aduce aminte de ea...
Sper sa trec cat mai repede peste...
Rxon_07
Postat pe 2 Iulie 2013 20:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se merita a 2 a sansa? 0 De la: 10 Martie 2011 12:52
Sunt casatorita si totusi singura!! 53 De la: kudika445445 25 Decembrie 2011 11:34
relatia mea 10 De la: kudika275734 29 Iulie 2010 14:27
pls ajutati-ma!!!!! 25 De la: kudika193514 6 Iunie 2010 14:20
a cunoscut pe alta 48 De la: darksukkubus69 13 Decembrie 2010 19:44