Setari Cookie-uri

ma descurc singura sau întrerupere de sarcina

De la: kudika_23018, la data 2013-06-19 00:22:35am precizat clar ca nu ma refer la initiatoarea acestui Topic pt ca in locul ei as pastra copilul!!!!! asa ca ce anume ai inteles mai departe din ceea ce am scris eu?Te-ai uitat in orfelinate cati copii sunt? Stii tu oare cati copii sunt abandonati in spitale imediat dupa nastere?prazleoooo
aha ia sa vedem te ai uiitat tu oare cum arata un copil avortat ai vazut tu oare gropi comune de copii avortaticudico 23018
prazlea
Postat pe 19 Iunie 2013 00:25
ja culcate ca esti obosit si inceteazaaa sa intelegi numai cum vrei tu
kudika_23018
Postat pe 19 Iunie 2013 00:28
Prazleo , mai mergi la scoala si dupa aceea mai vorbim.
Si peste corpurile noastre suntem noi stapani. Eu personal hotarasc daca vreau sa am copii , cand si cu cine. Eu sunt cel care fac seks protejat sau neprotejat. Eu sunt cel care aleg ce stil de viata vreau sa am. Punct.
Cavalerul_maltez
Postat pe 19 Iunie 2013 00:29
ai pus punct degeaba pt ca tu ai vorbesti de mere si el intelege de pere
kudika_23018
Postat pe 19 Iunie 2013 00:33
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 00:29:13Prazleo , mai mergi la scoala si dupa aceea mai vorbim.
Si peste corpurile noastre suntem noi stapani. Eu personal hotarasc daca vreau sa am copii , cand si cu cine. Eu sunt cel care fac seks protejat sau neprotejat. Eu sunt cel care aleg ce stil de viata vreau sa am. Punct.
lasa ma ce rost are sa merg se vede ca ai fost tu si nu sa ales nimik de mintea ta tu nu poti hotara niciodata crearea unui copil oricat te ai sexa decat in minta ta creata
prazlea
Postat pe 19 Iunie 2013 00:36
De la: kudika_23018, la data 2013-06-19 00:28:42ja culcate ca esti obosit si inceteazaaa sa intelegi numai cum vrei tu
eronat tu scri ce vrei cand vezi ca nu mai ai ce spune culcate ca oricum dormi pe tn
prazlea
Postat pe 19 Iunie 2013 00:37
De la: kudika_23018, la data 2013-06-19 00:33:03ai pus punct degeaba pt ca tu ai vorbesti de mere si el intelege de pere


Pe mine nu ma deranjeaza ce intelege el.E treaba lui ce vrea sa priceapa. Pe mine ma enerveaza ca scrie ca dracu. O gramatica de tot rahatul plus ca propozitiile n-au nicio noima.

Edit: am vrut sa scriu sex.
Cavalerul_maltez
Postat pe 19 Iunie 2013 00:48
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 00:48:51
De la: kudika_23018, la data 2013-06-19 00:33:03ai pus punct degeaba pt ca tu ai vorbesti de mere si el intelege de pere


Pe mine nu ma deranjeaza ce intelege el.E treaba lui ce vrea sa priceapa. Pe mine ma enerveaza ca scrie ca dracu. O gramatica de tot rahatul plus ca propozitiile n-au nicio noima.

Edit: am vrut sa scriu sex.
eee lasa ma ce asta i problema tu n ai nici o noima ca minte nu ca gramatica mai rau
prazlea
Postat pe 19 Iunie 2013 00:51
Bine ca ai tu
Cavalerul_maltez
Postat pe 19 Iunie 2013 01:05
De la: prazlea, la data 2013-06-19 00:36:03
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 00:29:13Prazleo , mai mergi la scoala si dupa aceea mai vorbim.
Si peste corpurile noastre suntem noi stapani. Eu personal hotarasc daca vreau sa am copii , cand si cu cine. Eu sunt cel care fac seks protejat sau neprotejat. Eu sunt cel care aleg ce stil de viata vreau sa am. Punct.
tu nu poti hotara niciodata crearea unui copil oricat te ai sexa decat in minta ta creata



Corect

Exista viata numai daca Dumnezeu da viata.
criszoe
Postat pe 19 Iunie 2013 06:55
De la: kidd_o, la data 2013-06-18 22:40:18
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-18 22:14:05

Iin primul rand de aceea te-am intrebat care a fost situatia reala.Daca el isi dorea sau nu copii. In cazul in care azi isi doreste si maine nu , atunci da e clar ca trebuie sa te gandesti ce vrei sa faci cu relatia ta.
Eu ca barbat poate ca nu stiu ce e in sufletul tau , dar tu ca femeie sti ce e in sufletul unui barbat in momentul in care ea il anunta nonsalant ca e gravida ?! Ma refer in conditiile in care el a mentionat din start cu nu vrea copii.
Tu ca femeie ai idee ce e in sufletul unui barbat cand o femeie ii spune partenerului /iubitului /amantului ca e gravida si o doare in fund de decizia lui ca ea tot il face? Eu nu te acuz pe tine personal , tu alegi ce vrei sa faci cu viata ta si a copilului tau. Daca vei alege sa il pastrezi , foarte bine sa iti traiasca si sa fie sanatos dar nu-linvinovati pe iubitul tau pentru alegerea facuta. Suporta consecintele pentru ca in asta consta alegerea ta. Daca vei alege sa-l avortezi , la fel .
Dar asa ca o intrebare : spui ca a fost o greseala. S-a spart prezervativul, ai uitat sa iei anticonceptionalele sau foloseai metoda de ejaculare afara? Pentru toate astea draga mea exista pastila de a doua zi. Asta in cazul in care nu iti doresti o sarcina. Daca aveai cunostinta de toate astea si nu te-ai protejat atunci se numeste ca ai stiut ce faci si in ce te bagi.
Nu cumva tu ai mizat pe faptul ca el iti jura iubirea aia eterna si zis: acu e momentul!
Desigur mai exista si varianta in care tu n-ai nimic , esti bine mersi dar ai postat topicul asta sa vezi reactiile celor din jur. De ce n-ai procedat asa acum 4 luni cu iubi al tau si ii vedeai adevarata fatza atunci?! Ii spuneai atunci ca esti gravida si te convingeai . Daca se bucura , stiai ca e pozitiv la o eventuala sarcina ..daca nu , atunci pa si la revedere . Asta in cazul in care nu mai corespundea cerintelor tale.


Ce e in sufletul unui barbat ? Ia lumineaza-ma si pe mine.
Daca esti las si te doare-n CUR, ii abandonezi pe amndoi si pleci la alta. E plina lumea de indivizi de-astia.
Cand esti cu o femeie si ii spui ca o iubesti, atunci treci si prin bune si prin mai putin bune. S-a intamplat, asta este, asuma-ti rolul de tata si fa ce trebuie. Cu ce drept sa-i ceri unei femei sa faca avort? Ca sa te simti mai usurat? BULLSHIT.



Bravo, bravo!

Si mai vroiam sa spun ca, daca un barbat nu-si doreste copii, si cu toate astea face dragoste cu nevasta-sa/iubita lui fara sa se protejeze, atunci n-are decat sa creasca acel copil sau sa-i plateasca pensie alimentara. Iti incepi viata sexuala, iti asumi responsabilitatea consecintelor tale, iar aici nu ar trebui sa intre avortul, deci crima.

Am citit mai deunazi un interviu cu o doamna doctor ginecolog, ca majoritatea femeilor care vin la cabinetul ei sa faca avort, sunt obligate de catre sotii/iubitii lor sa faca acest pas, fiind sanatajate emotional de catre acestia, pe principiul "daca nu faci avort, nu ma iubesti" sau "daca nu faci avort, te parasesc". Doamna doctor in cauza a stat si sta de vorba cu pacientele si povestea in acel interviu ca a reusit sa convinga multe din pacientele sale sa renunte la avort si sa pastreze copilul. Avea cabinetul plin de poze cu acei copii, care acum traiau, dar care, daca ar fi fost dupa tatii lor, nu ar mai fi trebuit sa traiasca.

Chiar si indivizii de sex masculin sau feminin, care sunt adeptii avortului, ar fi putut fi avortati de catre parintii lor, dar uite ca acei parinti le-au dat sansa de a trai. Pacat ca unii nu stiu a aprecia dreptul la viata, pentru ca viata reprezinta un miracol, de care unii isi bat joc.

Aproape niciodata nu se justifica moartea unui om, cu atat mai putin a unei om nevinovat, pentru ca si un copil in formare tot om este.
kudika_32792
Postat pe 19 Iunie 2013 08:59
De la: prazlea, la data 2013-06-18 16:09:18
De la: selin32, la data 2013-06-18 16:07:48
De la: kudika_32792, la data 2013-06-18 16:02:53
De la: selin32, la data 2013-06-18 15:57:14
De la: kudika_32792, la data 2013-06-18 15:51:56
De la: selin32, la data 2013-06-18 15:49:22
De la: kudika_15804, la data 2013-06-18 15:18:52
De la: selin32, la data 2013-06-18 11:29:54[quote name='
Daca totı am gındı ca tıne nu am maı face copıı....e greu sı nımenı nu neaga dar e maı greu sa nu aı copıı....sa fı sıngur e placut pına la o anumıta vırsta ,dar dupa?atuncı cınd vreı sa ı facı sı poate e prea tırzıu?totul pe lumea asta se ıntımpla cu un motıv...cu tot greul dın lume un copıl te motıveaza sı ıtı da ,speranta ,putere sı maı ales multa multa bucurıe...daca nu estı mama ınca o sa stı despre ce vb cınd o sa tı tı bebelu ın brate....ıar pt un copıl nu conteaza partea materıala ...ca aı banı sau nu...conteaza dragostea pe care ıo daı sı cu care ıl crestı...




Ai tastat cand trebuia sa nu o faci!!Draga mea,sunt mama ,si inca de trei ori si stiu foarte bine ce inseamna un copil in viata unei femei,devenita mama!!!Chiar foarte mult!!Vom sta de vorba cand vei fi in stare sa ai un copil,pana atunci,sfaturile tale sunt nule,povestile se spun la alte ore din zi!!!
Nu am negat daruirea si sacrificiul mamei fata de copiii ei,iubirea ei,inegalabila ca valoare sentimentala,dar nu despre asta era vorba,ci de faptul ca un copil inseamna foarte mult in viata unui cuplu,si daca acesta nu este optim,devine si mai greu,atat pentru copil,cat si pentru mama aceluia!!Dar tu,cat si toti ceilalti ,care nu ati devenit parinti,vorbiti doar ca sa aveti ce face,necunoscand real despre ce este vorba!!!Adu pe lume un copil,creste-l,educa-l si de-abia atunci te vei afla pe acelasi palier cu cei care sunt deja parinti!!Ceea ce ai tastat este teorie pura,dar care este diferita de practica,toti vorbim in numele iubirii si sacrificiului fata de copii,dar atunci cand dam piept in piept cu problemele din viata,ne schimbam opiniile si este firesc acest lucru,caci puntea dintre vis si realitate este usor de trecut!!


Draga mea sunt mama de 11 anisori, nu mi tine teorie cum se creste un copil...daca tu nu esti o mama fericita asta nu inseamna ca toate sintem ca tine...eu imi cresc copila ff bine si sunt ff mandra de cum am crescuto .... Pe linga asta copila mea este tot ce am mai bun pe lume...trebuie sa recunosc ca inaite sa o am eram sigura si pierduta....un copil te maturizeaza si te responsabilizeaza nu ti face viata mai amara si nici nu te trage in jos ....sint multi parinti printre noi care sint fericiti chiar daca sint parinti singuri....si draga mea data viitoare incearca sa te bucuri de ce ai si nu ti mai varsa oful pe altii


Selin, pot sa te imbratisez a doua oara?

Sa fiti sanatoase si iubite, atat tu, cat si fetita ta!


Doamne ajuta:)))ai voie:))


Imi place ffff mult cum gandesti. Ti-am citit postarile si la alte teme, si am ramas placut impresionata.


Sarumana :))
stai linistita ea ii pupa pe toti care vorbesc in contradictoriu cu curcubeu


Atunci de ce nu fac asta si cu tine? Vezi ca aberezi si bati campii la greu.

Sa-ti fie rusine ca esti intrigant!
kudika_32792
Postat pe 19 Iunie 2013 09:02
De la: kidd_o, la data 2013-06-18 17:02:07Nu exista scuza pt. avort. Punct.
Daca bunicile si strabunicile noastre au reusit sa creasca mai multi copii, in vremuri cu adevarat grele, cu atat mai mult se poate si in ziua de azi.


De acord!

Kiddo, dar cum de sunt de acord cu tine, desi tu te intelegi cu curcubeu, iar eu nu.

Glumesc, o luasem pe logica stramba si de doi lei a lui prazlea, dar chiar iti dau dreptate si la mesajul acesta la care iti raspund.

Am mai zis-o si la o alta tema, bunica mea, cea dinspre mama, a crescut singura 5 copii, deoarece bunicul era fustangiu si nu prea trecea pe acasa, si niciodata nu s-a plans nimanui vreodata. Bogatia cea mai mare a ei erau copiii ei, noi, nepotii, dar si stranepotii. Era cea mai fericita cand ne vedea in jurul ei, noi eram ratiunea ei de a trai. Nu le-a oferit copiilor ei bogatii materiale, dar le-a oferit ceva mult mai de pret, dragostea de mama, iar aceasta dragostea nu poate fi cumparata si nici comparata cu absolut nimic pe lumea asta.
kudika_32792
Postat pe 19 Iunie 2013 09:12
Kiddo, vroiam sa-ti spun ca mama ta a crescut un copil de nota 10, in persoana ta.

Din pacate, nu te pot cita la toate mesajele, dar acesta e raspunsul meu la mesajul in care ai scris ca ai crescut fara tata, dar avand alaturi o mama extraordinara. Va doresc din tot sufletul multa sanatate si fericire, amandurora!
kudika_32792
Postat pe 19 Iunie 2013 09:18
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 00:29:13Prazleo , mai mergi la scoala si dupa aceea mai vorbim.
Si peste corpurile noastre suntem noi stapani. Eu personal hotarasc daca vreau sa am copii , cand si cu cine. Eu sunt cel care fac seks protejat sau neprotejat. Eu sunt cel care aleg ce stil de viata vreau sa am. Punct.


Daca totı am gındı....sau maı bıne spus am face ca tıne....am avea doar copıı dorıtı sı mul asteptatı...dar ce pacat ca nu se ıntımpla asa...
selin32
Postat pe 19 Iunie 2013 10:23
De la: selin32, la data 2013-06-19 10:23:20
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 00:29:13Prazleo , mai mergi la scoala si dupa aceea mai vorbim.
Si peste corpurile noastre suntem noi stapani. Eu personal hotarasc daca vreau sa am copii , cand si cu cine. Eu sunt cel care fac seks protejat sau neprotejat. Eu sunt cel care aleg ce stil de viata vreau sa am. Punct.


Daca totı am gındı....sau maı bıne spus am face ca tıne....am avea doar copıı dorıtı sı mul asteptatı...dar ce pacat ca nu se ıntımpla asa...


Sau mai bine spus : n-ar mai fi atatea avorturi in Romania. Eu cand vorbeam de metodele de protectie ma refeream cu siguranta la tarile civilizate si nicidecum la cele din lumea a treia unde avortul este complet interzis .
Cavalerul_maltez
Postat pe 19 Iunie 2013 10:28
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 10:28:52
De la: selin32, la data 2013-06-19 10:23:20
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 00:29:13Prazleo , mai mergi la scoala si dupa aceea mai vorbim.
Si peste corpurile noastre suntem noi stapani. Eu personal hotarasc daca vreau sa am copii , cand si cu cine. Eu sunt cel care fac seks protejat sau neprotejat. Eu sunt cel care aleg ce stil de viata vreau sa am. Punct.


Daca totı am gındı....sau maı bıne spus am face ca tıne....am avea doar copıı dorıtı sı mul asteptatı...dar ce pacat ca nu se ıntımpla asa...


Sau mai bine spus : n-ar mai fi atatea avorturi in Romania. Eu cand vorbeam de metodele de protectie ma refeream cu siguranta la tarile civilizate si nicidecum la cele din lumea a treia unde avortul este complet interzis .



Vor mai exista avorturi in Romania ,pentru ca oamenii nu vor sa se autoeduce,macar in domeniul acesta,al procrearii fiintei umane!!!Inca exista familii, in interiorul carora ,nu se cunosc minimele informatii legate de sex,sexualitate,contraceptie si plannig familial!!
kudika_15804
Postat pe 19 Iunie 2013 10:32
De la: kudika_15804, la data 2013-06-19 10:32:35
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 10:28:52
De la: selin32, la data 2013-06-19 10:23:20
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 00:29:13Prazleo , mai mergi la scoala si dupa aceea mai vorbim.
Si peste corpurile noastre suntem noi stapani. Eu personal hotarasc daca vreau sa am copii , cand si cu cine. Eu sunt cel care fac seks protejat sau neprotejat. Eu sunt cel care aleg ce stil de viata vreau sa am. Punct.


Daca totı am gındı....sau maı bıne spus am face ca tıne....am avea doar copıı dorıtı sı mul asteptatı...dar ce pacat ca nu se ıntımpla asa...


Sau mai bine spus : n-ar mai fi atatea avorturi in Romania. Eu cand vorbeam de metodele de protectie ma refeream cu siguranta la tarile civilizate si nicidecum la cele din lumea a treia unde avortul este complet interzis .



Vor mai exista avorturi in Romania ,pentru ca oamenii nu vor sa se autoeduce,macar in domeniul acesta,al procrearii fiintei umane!!!Inca exista familii, in interiorul carora ,nu se cunosc minimele informatii legate de sex,sexualitate,contraceptie si plannig familial!!



In familiile amintite de tine inca mai cred ca doar Dumnezeu hotaraste cand se concepe un copil , chit ca ambii se protejeaza. Si daca amandoi ne protejam si copilul tot apare atunci de ce n-ar aparea si niste banuti de la firmele care presupun ca vindeau produse de contraceptie de calitate. Macar sa crestem copilul ala cu ceva.
Cavalerul_maltez
Postat pe 19 Iunie 2013 10:38
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 10:28:52
De la: selin32, la data 2013-06-19 10:23:20
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 00:29:13Prazleo , mai mergi la scoala si dupa aceea mai vorbim.
Si peste corpurile noastre suntem noi stapani. Eu personal hotarasc daca vreau sa am copii , cand si cu cine. Eu sunt cel care fac seks protejat sau neprotejat. Eu sunt cel care aleg ce stil de viata vreau sa am. Punct.


Daca totı am gındı....sau maı bıne spus am face ca tıne....am avea doar copıı dorıtı sı mul asteptatı...dar ce pacat ca nu se ıntımpla asa...


Sau mai bine spus : n-ar mai fi atatea avorturi in Romania. Eu cand vorbeam de metodele de protectie ma refeream cu siguranta la tarile civilizate si nicidecum la cele din lumea a treia unde avortul este complet interzis .


Totul tıne de educatıa fıecaruıa....
selin32
Postat pe 19 Iunie 2013 10:46
Anul trecut un var de-al meu a trecut printr-o faza ca asta. El are 25 de ani . A avut o relatie cu o fata din orasul lui , doar de prietenie dar fara sa locuiasca impreuna. Tipul i-a zis fetei din capul locului ca nu vrea complicatii cu desi ca el folosea prezervativ. Dar daca dracia se sparge atunci bine ar fi sa apeleze la o masura de urgenta si anume pastila de a doua zi. Vreau sa spun ca tipul cumparase de la farmacie si avea mereu la el. Intr-o zi , s-a intamplat nenororicrea si s-a spart prezervativul. El i-a zis de pilula iar ea a refuzat.
S-au despartit in ziua respectiva el fiind foarte suparat pe faptul ca ea nu ii respectase dorinta de a nu face un copil.

Cand esti casatorit sau ai o relatie mai cimentuita e altceva.
Cavalerul_maltez
Postat pe 19 Iunie 2013 10:49
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 10:49:11Anul trecut un var de-al meu a trecut printr-o faza ca asta. El are 25 de ani . A avut o relatie cu o fata din orasul lui , doar de prietenie dar fara sa locuiasca impreuna. Tipul i-a zis fetei din capul locului ca nu vrea complicatii cu desi ca el folosea prezervativ. Dar daca dracia se sparge atunci bine ar fi sa apeleze la o masura de urgenta si anume pastila de a doua zi. Vreau sa spun ca tipul cumparase de la farmacie si avea mereu la el. Intr-o zi , s-a intamplat nenororicrea si s-a spart prezervativul. El i-a zis de pilula iar ea a refuzat.
S-au despartit in ziua respectiva el fiind foarte suparat pe faptul ca ea nu ii respectase dorinta de a nu face un copil.

Cand esti casatorit sau ai o relatie mai cimentuita e altceva.


Asa cum spuneam totul tıne de educatıe...unele femeı gındesc ca daca trıntesc un copıl o sa l aıve pe dınsul o vıata ıntreaga la pıcıoare ...sı ajung ın sıtuatıı de genul....sıngure sı cu un copıl sau doar sıngure....
selin32
Postat pe 19 Iunie 2013 10:52
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 10:38:19[quote name='
In familiile amintite de tine inca mai cred ca doar Dumnezeu hotaraste cand se concepe un copil , chit ca ambii se protejeaza. Si daca amandoi ne protejam si copilul tot apare atunci de ce n-ar aparea si niste banuti de la firmele care presupun ca vindeau produse de contraceptie de calitate. Macar sa crestem copilul ala cu ceva.



Totul tine de grija pentru viata intima personala!!!Oamenii prefera sa aiba alte preocupari, decat sa invete sa isi controleze viata!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Iunie 2013 11:12
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 10:28:52
De la: selin32, la data 2013-06-19 10:23:20
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 00:29:13Prazleo , mai mergi la scoala si dupa aceea mai vorbim.
Si peste corpurile noastre suntem noi stapani. Eu personal hotarasc daca vreau sa am copii , cand si cu cine. Eu sunt cel care fac seks protejat sau neprotejat. Eu sunt cel care aleg ce stil de viata vreau sa am. Punct.


Daca totı am gındı....sau maı bıne spus am face ca tıne....am avea doar copıı dorıtı sı mul asteptatı...dar ce pacat ca nu se ıntımpla asa...


Sau mai bine spus : n-ar mai fi atatea avorturi in Romania. Eu cand vorbeam de metodele de protectie ma refeream cu siguranta la tarile civilizate si nicidecum la cele din lumea a treia unde avortul este complet interzis .
ft bn ca este interzis aici tarile din lumea a treia sunt cele civilizate,,civilizatia tarilor la care te referi tu e doar de suprafata ca nu ti a zis dumnezeu sa te protejezi cu nimik astea s pacatele noastre ale trupului ca vbrem placere fara responsabilitati,,,nu ti a zis dumnezeu sa saci sex cu oricine ci sa ai doar o femeie pe care sa o iubesti si cu care sa faci ce faci,,restu sunt pacatele mintii si trupului nostru
prazlea
Postat pe 19 Iunie 2013 21:22
si daca sa intamplat prin orice motiv ca acel act sa duca si la crearea unui suflet nu i intamplator si chiar daca nu l ai dorit esti responsabil sa til doresti si sa l cresti pentru ca dumnezeu te a atins poate pentru cva
prazlea
Postat pe 19 Iunie 2013 21:28
De la: prazlea, la data 2013-06-19 21:22:11
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 10:28:52
De la: selin32, la data 2013-06-19 10:23:20
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-19 00:29:13Prazleo , mai mergi la scoala si dupa aceea mai vorbim.
Si peste corpurile noastre suntem noi stapani. Eu personal hotarasc daca vreau sa am copii , cand si cu cine. Eu sunt cel care fac seks protejat sau neprotejat. Eu sunt cel care aleg ce stil de viata vreau sa am. Punct.


Daca totı am gındı....sau maı bıne spus am face ca tıne....am avea doar copıı dorıtı sı mul asteptatı...dar ce pacat ca nu se ıntımpla asa...


Sau mai bine spus : n-ar mai fi atatea avorturi in Romania. Eu cand vorbeam de metodele de protectie ma refeream cu siguranta la tarile civilizate si nicidecum la cele din lumea a treia unde avortul este complet interzis .
ft bn ca este interzis aici tarile din lumea a treia sunt cele civilizate,,civilizatia tarilor la care te referi tu e doar de suprafata ca nu ti a zis dumnezeu sa te protejezi cu nimik astea s pacatele noastre ale trupului ca vbrem placere fara responsabilitati,,,nu ti a zis dumnezeu sa saci sex cu oricine ci sa ai doar o femeie pe care sa o iubesti si cu care sa faci ce faci,,restu sunt pacatele mintii si trupului nostru




pacatos mai esti si tu,dara
Ame_li
Postat pe 19 Iunie 2013 21:34
nu e vorba de mn de tn de ala sau de alalalt blondo e vorba de adevar,,pacate avem toti important e sa stim ca s pacate
prazlea
Postat pe 19 Iunie 2013 21:42
Pastreaza copilul. El nu are nici o vina. Nu uita ca avortul e o crima. Ai sa ramai mereu cu asta pe constinta.
doinitza_healthy
Postat pe 19 Iunie 2013 21:46
De la: prazlea, la data 2013-06-19 21:42:24nu e vorba de mn de tn de ala sau de alalalt blondo e vorba de adevar,,pacate avem toti important e sa stim ca s pacate



aham,priceput mesajul
fii cuminte si nu te mai sexa din pura placere
Ame_li
Postat pe 19 Iunie 2013 21:50

Recomandari