Setari Cookie-uri

Am iubit pe cine nu trebuia

Drama prin care trec va trece cu greu din sufletul meu...
Tot timpul am fost o persoana educata, cu bun simt si cu frica lui Dumnezeu, si tinand cont de toate acestea nu am avut noroc deloc in viata..
Nu am avut nicio relatie serioasa, viata mea din punct de vedere sexual era aproape inexistenta, chiar daca am 22 de ani. Nu mi-au placut niciodata aventurile si nu sunt adepta lor.
Ce am patit eu in urma cu o jumatate de an... Am cunoscut un tanar inalt,frumos, ingrijit si deosebit de inteligent, cu care am inceput sa ies. Din prima clipa in care l-am vazut am simtit ca este jumatatea mea. Eram atat de fericita incat nu imi incapeam in piele si pentru prima data am vrut sa traiesc clipa. Dupa cateva intalniri super reusite ce credeti ca am aflat? Ca este un fotbalist cunoscut , insurat si cu copii acasa... Si ce credeti ? Am mai si ramas insarcinata...
Imi doresc acest copil nespus de mult,dar nu am absolut nicio putere financiara sa il cresc.. Lucrez fara contract de munca, stau in chirie si acasa mai am si 2 frati.. Singura ma descurc super bine financiar, dar daca pastrez acest copil nu o sa mai am niciun venit, nu tu bani de chirie, nu tu bani de nimic...
De la el nu vreau nimic, vreau sa isi continue viata alaturi de familia lui...
O sa optez pentru o intrerupere de sarcina prin care o sa trec singura si am sa traiesc cu acest pacat toata viata...
kudika_26099
Postat pe 14 Ianuarie 2013 11:51
Parca ziceai ca iti doresti acest copil foarte mult...nu te mai inteleg! Lasa-l pe Dumnezeu sa decida, numai El poate hotari asta! In loc sa apreciezi acest "dar" divin cum este maternitatea, tu ce faci?! Gandeste-te la familiile cele mai sarace di Romania care au cate 7-10 copilasi, fara curent electric, fara conditii de viata cu prea mari pretenti...si totusi traiesc si totusi mama lor ii iubeste neconditionat pe toti, fara a hotari cine sa traiasca si cine nu!
Nu pot decat sa te condamn pentru decizia luata, fara nici cea mai mica compasiune! Poate ca tu nu meriti sa fii mama!
rondina
Postat pe 14 Ianuarie 2013 12:10
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 11:51:39Drama prin care trec va trece cu greu din sufletul meu...
Tot timpul am fost o persoana educata, cu bun simt si cu frica lui Dumnezeu, si tinand cont de toate acestea nu am avut noroc deloc in viata..
Nu am avut nicio relatie serioasa, viata mea din punct de vedere sexual era aproape inexistenta, chiar daca am 22 de ani. Nu mi-au placut niciodata aventurile si nu sunt adepta lor.
Ce am patit eu in urma cu o jumatate de an... Am cunoscut un tanar inalt,frumos, ingrijit si deosebit de inteligent, cu care am inceput sa ies. Din prima clipa in care l-am vazut am simtit ca este jumatatea mea. Eram atat de fericita incat nu imi incapeam in piele si pentru prima data am vrut sa traiesc clipa. Dupa cateva intalniri super reusite ce credeti ca am aflat? Ca este un fotbalist cunoscut , insurat si cu copii acasa... Si ce credeti ? Am mai si ramas insarcinata...
Imi doresc acest copil nespus de mult,dar nu am absolut nicio putere financiara sa il cresc.. Lucrez fara contract de munca, stau in chirie si acasa mai am si 2 frati.. Singura ma descurc super bine financiar, dar daca pastrez acest copil nu o sa mai am niciun venit, nu tu bani de chirie, nu tu bani de nimic...
De la el nu vreau nimic, vreau sa isi continue viata alaturi de familia lui...
O sa optez pentru o intrerupere de sarcina prin care o sa trec singura si am sa traiesc cu acest pacat toata viata...




Ai douazeci si doi de ani,si????O spui ,de parca s-ar fi incheiat viata si lumea ,si ai avea o suta de ani!!!! Esti o tanara ,care a fost necugetata si nimic mai mult!!Decizia de a face intrerupere de sarcina iti apartine in totalitate,nu te judec,dar nu te pot sfatui sa faci asa ceva,este o parte a vietii tale intime,de care esti singura raspunzatoare!!Asuma-ti greselile si fii responsabila pentru ele!In ceea ce-l priveste pe tatal copilului,cine spuneai ca este??!!!Un fotbalist cunoscut???Ei,si ce??Din punctul meu de vedere ,,este un "Nimeni"!!!!Este problema ta,modul in care ai ales sa-ti traiesti viata personala!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Ianuarie 2013 12:20
cred ca esti o mare tu ta!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Ianuarie 2013 12:33
Nu ne alegem persoanele pe care sa le iubim, si daca stiam cine este nu se ajungea in aceasta situatie..eu fara servici nu am unde sa stau... Sa ma intorc in orasul natal cu un copil din flori, facut un un golan insurat ce o sa ma bantuie la stiri nu stiu daca este tocmai o mandrie...nu am ce sa ii ofer acestui copilas...de mai bine de o saptamana ma trezesc cu atacuri de panica , fara sa fiu in state sa aleg o cale...
kudika_26099
Postat pe 14 Ianuarie 2013 12:37
Nu cred ca jignirile isi au locul.. Nu m-am bagat intentionat in viata lui cunoscandu-i situatia
kudika_26099
Postat pe 14 Ianuarie 2013 12:39
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 12:37:23Nu ne alegem persoanele pe care sa le iubim, si daca stiam cine este nu se ajungea in aceasta situatie..eu fara servici nu am unde sa stau... Sa ma intorc in orasul natal cu un copil din flori, facut un un golan insurat ce o sa ma bantuie la stiri nu stiu daca este tocmai o mandrie...nu am ce sa ii ofer acestui copilas...de mai bine de o saptamana ma trezesc cu atacuri de panica , fara sa fiu in state sa aleg o cale...

I-ai spus ca esti insarcinata cu copilul lui si ce intentionezi sa faci??
rondina
Postat pe 14 Ianuarie 2013 12:40
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 12:37:23Nu ne alegem persoanele pe care sa le iubim, si daca stiam cine este nu se ajungea in aceasta situatie..eu fara servici nu am unde sa stau... Sa ma intorc in orasul natal cu un copil din flori, facut un un golan insurat ce o sa ma bantuie la stiri nu stiu daca este tocmai o mandrie...nu am ce sa ii ofer acestui copilas...de mai bine de o saptamana ma trezesc cu atacuri de panica , fara sa fiu in state sa aleg o cale...


aham...si zici ca marmota invelea la ciocolata?!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Ianuarie 2013 12:40
De la: rondina, la data 2013-01-14 12:40:34
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 12:37:23Nu ne alegem persoanele pe care sa le iubim, si daca stiam cine este nu se ajungea in aceasta situatie..eu fara servici nu am unde sa stau... Sa ma intorc in orasul natal cu un copil din flori, facut un un golan insurat ce o sa ma bantuie la stiri nu stiu daca este tocmai o mandrie...nu am ce sa ii ofer acestui copilas...de mai bine de o saptamana ma trezesc cu atacuri de panica , fara sa fiu in state sa aleg o cale...

I-ai spus ca esti insarcinata cu copilul lui si ce intentionezi sa faci??


este insarcinata cu, kudika!!din prea multa lipsa de activitate iar se inventeaza povesti!!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Ianuarie 2013 12:42
nu uita sa vinzi poveste la libertateaclickcancan
Cotoiu_ucigas
Postat pe 14 Ianuarie 2013 12:43
Da,i-am spus, este in stare de soc si ii este frica pentru ca este constient ca daca il pastrez actuala lui familie se va destrama
kudika_26099
Postat pe 14 Ianuarie 2013 12:44
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 12:37:23Nu ne alegem persoanele pe care sa le iubim, si daca stiam cine este nu se ajungea in aceasta situatie..eu fara servici nu am unde sa stau... Sa ma intorc in orasul natal cu un copil din flori, facut un un golan insurat ce o sa ma bantuie la stiri nu stiu daca este tocmai o mandrie...nu am ce sa ii ofer acestui copilas...de mai bine de o saptamana ma trezesc cu atacuri de panica , fara sa fiu in state sa aleg o cale...



Ca femeie vorbind,regret ceea ce ti se intampla,dar nu cred ca putem interveni in viata si deciziile tale!!Ce vrei sa citesti,ca venind din partea noastra??/Sa te incurajam la intrerupere de sarcina???Eu nu ma sa o fac!!Sa iti spunem sa lasi sarcina sa decurga multumitor???Iar nu te pot incuraja,caci nu iti cunosc nivelul de trai si posibilitatile materiale,deloc de neglijat,in societatea de astazi!!!!!!Cine spune contrariul,habar nu are ce inseamna cresterea unui copil,mai ales in conditia indeplinita de tine,singura si fara acces la o viata imbelsugata,normala as spune!!!Alege calea,care sa te multumeasca si sa-ti readuca linistea mult dorita!!!Ai stiut sa te hazardezi,fara protectie minima,trebuie sa stii si sa iti rezolvi problemele!!!Tu hotarasti asupra vietii tale!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Ianuarie 2013 12:44
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-14 12:42:09
De la: rondina, la data 2013-01-14 12:40:34
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 12:37:23Nu ne alegem persoanele pe care sa le iubim, si daca stiam cine este nu se ajungea in aceasta situatie..eu fara servici nu am unde sa stau... Sa ma intorc in orasul natal cu un copil din flori, facut un un golan insurat ce o sa ma bantuie la stiri nu stiu daca este tocmai o mandrie...nu am ce sa ii ofer acestui copilas...de mai bine de o saptamana ma trezesc cu atacuri de panica , fara sa fiu in state sa aleg o cale...

I-ai spus ca esti insarcinata cu copilul lui si ce intentionezi sa faci??


este insarcinata cu, kudika!!din prea multa lipsa de activitate iar se inventeaza povesti!!

Ce faci Kissuletz Si la voi zapezi cat vezi cu ochii?!
rondina
Postat pe 14 Ianuarie 2013 12:45
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 12:44:11Da,i-am spus, este in stare de soc si ii este frica pentru ca este constient ca daca il pastrez actuala lui familie se va destrama

Cu alte cuvinte el te-a sfatuit sa optezi pentru avort...
Parerea mea o cunosti deja si o sustin!
rondina
Postat pe 14 Ianuarie 2013 12:46
El acum nu zice nimic... A facut ce fac toti barbatii... M-a lasat pe mine sa iau ce decizie vreau...
kudika_26099
Postat pe 14 Ianuarie 2013 12:50
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 12:44:11Da,i-am spus, este in stare de soc si ii este frica pentru ca este constient ca daca il pastrez actuala lui familie se va destrama



Extraordinar!!!!!Si unde spui,ca l-ai cunoscut pe acest domn?????????Ii este teama????Cand nu te-a protejat in vreun fel,,,nu i-a mai fost frica???Imi este mila de sotia si copii lui!!!

Draga mea,fa cum iti dicteaza inima si constiinta,aici nu vei gasi suport pentru intreruperi de sarcina!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Ianuarie 2013 12:51
Nu sunt pro intreruperilor de sarcina... L-am cunoscut intr-un pub dar nu cred ca are vreo relevanta... Ma gandesc ca nu imi pot construi fericirea pe baza nefericirii altora, dar nu am ce sa ofer acestui copil, nu ii pot oferi un tata, o camera a lui, nu ii pot oferi sarbatori in familie, vacante sau jucarii... Si daca o sa se afle cine e tatal copilul va fi privit diferit din cauza mea.. Oamenii judeca fara sa gandeasca... Am ales sa imi spun of-ul aici intr-un mod anonim ca nu ma simt in stare sa povestesc apropiatilor...
kudika_26099
Postat pe 14 Ianuarie 2013 13:08
De la: rondina, la data 2013-01-14 12:45:06
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-14 12:42:09
De la: rondina, la data 2013-01-14 12:40:34
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 12:37:23Nu ne alegem persoanele pe care sa le iubim, si daca stiam cine este nu se ajungea in aceasta situatie..eu fara servici nu am unde sa stau... Sa ma intorc in orasul natal cu un copil din flori, facut un un golan insurat ce o sa ma bantuie la stiri nu stiu daca este tocmai o mandrie...nu am ce sa ii ofer acestui copilas...de mai bine de o saptamana ma trezesc cu atacuri de panica , fara sa fiu in state sa aleg o cale...

I-ai spus ca esti insarcinata cu copilul lui si ce intentionezi sa faci??


este insarcinata cu, kudika!!din prea multa lipsa de activitate iar se inventeaza povesti!!

Ce faci Kissuletz Si la voi zapezi cat vezi cu ochii?!


helau, zdrentuito!!! la mine soare cat cuprinde!! ce zici facem schimb de locuri?!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Ianuarie 2013 13:09
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 13:08:04Nu sunt pro intreruperilor de sarcina... L-am cunoscut intr-un pub dar nu cred ca are vreo relevanta... Ma gandesc ca nu imi pot construi fericirea pe baza nefericirii altora, dar nu am ce sa ofer acestui copil, nu ii pot oferi un tata, o camera a lui, nu ii pot oferi sarbatori in familie, vacante sau jucarii... Si daca o sa se afle cine e tatal copilul va fi privit diferit din cauza mea.. Oamenii judeca fara sa gandeasca... Am ales sa imi spun of-ul aici intr-un mod anonim ca nu ma simt in stare sa povestesc apropiatilor...



Asa este,fericirea dorita de tine nu va fi la modul dorit sau sperat!!!!Un copil are nevoie de foarte multe lucruri,dar dragostea parentala este nevoia esentiala ,pentru dezvoltarea armonioasa a acestuia!!Nu le puteti oferi nimic din ceea ce ii este necesar ,decat ,poate,tu,ca mama vorbind,dar nu este suficient ,copilul are nevoie de ambii parinti,este un fals ,afirmatia conform careia ,la crestetea unui copil,este suficienta prezenta ,doar a unuia dintre parinti!!Nu toti oamenii judeca pripit,tu,in schimb,te-ai angajat intr-o actiune ,impropie unei tinere responsabile!!!Ce sfat sa iti dau???? Pot sa-ti spun doar atat,sunt mama si stiu ce inseamna cresterea unui copil sau a mai multora!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Ianuarie 2013 13:19
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 11:51:39Drama prin care trec va trece cu greu din sufletul meu...
Tot timpul am fost o persoana educata, cu bun simt si cu frica lui Dumnezeu, si tinand cont de toate acestea nu am avut noroc deloc in viata..
Nu am avut nicio relatie serioasa, viata mea din punct de vedere sexual era aproape inexistenta, chiar daca am 22 de ani. Nu mi-au placut niciodata aventurile si nu sunt adepta lor.
Ce am patit eu in urma cu o jumatate de an... Am cunoscut un tanar inalt,frumos, ingrijit si deosebit de inteligent, cu care am inceput sa ies. Din prima clipa in care l-am vazut am simtit ca este jumatatea mea. Eram atat de fericita incat nu imi incapeam in piele si pentru prima data am vrut sa traiesc clipa. Dupa cateva intalniri super reusite ce credeti ca am aflat? Ca este un fotbalist cunoscut , insurat si cu copii acasa... Si ce credeti ? Am mai si ramas insarcinata...
Imi doresc acest copil nespus de mult,dar nu am absolut nicio putere financiara sa il cresc.. Lucrez fara contract de munca, stau in chirie si acasa mai am si 2 frati.. Singura ma descurc super bine financiar, dar daca pastrez acest copil nu o sa mai am niciun venit, nu tu bani de chirie, nu tu bani de nimic...
De la el nu vreau nimic, vreau sa isi continue viata alaturi de familia lui...
O sa optez pentru o intrerupere de sarcina prin care o sa trec singura si am sa traiesc cu acest pacat toata viata...


Pe el l-ai informat ca va deveni tatic?

Parerea mea: daca iti doresti atat de mult acest copil, pastreaza-l, insa si tatal copilului trebuie sa-si asume anumite responsabilitati fata de odrasla sa.

Nu iti doresti acest copil, faci intrerupere de sarcina, dar trebuie sa stii ca orice intrerupere de sarcina aduce dupa sine riscuri, iar unul dintre riscuri este posibilitatea de a nu mai putea avea copii niciodata.

In fine, e viata ta, tu decizi ce vei face pe mai departe.
Viorica_Franziska
Postat pe 14 Ianuarie 2013 13:50
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 13:08:04Nu sunt pro intreruperilor de sarcina... L-am cunoscut intr-un pub dar nu cred ca are vreo relevanta... Ma gandesc ca nu imi pot construi fericirea pe baza nefericirii altora, dar nu am ce sa ofer acestui copil, nu ii pot oferi un tata, o camera a lui, nu ii pot oferi sarbatori in familie, vacante sau jucarii... Si daca o sa se afle cine e tatal copilul va fi privit diferit din cauza mea.. Oamenii judeca fara sa gandeasca... Am ales sa imi spun of-ul aici intr-un mod anonim ca nu ma simt in stare sa povestesc apropiatilor...


Acum am remarcat data primei tale logari pe forum.

Super, inca o poveste cusuta cu ata alba.
Viorica_Franziska
Postat pe 14 Ianuarie 2013 13:51
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-14 12:42:09
De la: rondina, la data 2013-01-14 12:40:34
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 12:37:23Nu ne alegem persoanele pe care sa le iubim, si daca stiam cine este nu se ajungea in aceasta situatie..eu fara servici nu am unde sa stau... Sa ma intorc in orasul natal cu un copil din flori, facut un un golan insurat ce o sa ma bantuie la stiri nu stiu daca este tocmai o mandrie...nu am ce sa ii ofer acestui copilas...de mai bine de o saptamana ma trezesc cu atacuri de panica , fara sa fiu in state sa aleg o cale...

I-ai spus ca esti insarcinata cu copilul lui si ce intentionezi sa faci??


este insarcinata cu, kudika!!din prea multa lipsa de activitate iar se inventeaza povesti!!


Corect!
Viorica_Franziska
Postat pe 14 Ianuarie 2013 13:53
Nu e poveste inventata si urat din partea voastra ca reactionati asa...e povestea mea de viata cu intamplarile si suferintele mele...de judecat e usor si cred ca asta sta in atrbutia lui Dzeu nu a voastra... Daca puteti sa ma ajutati cu o vorba buna si un sfat il astept cu mare nerabdare de pedepse si judecata se ocupa Dumnezeu... Suntem oameni si gresim!
kudika_26099
Postat pe 14 Ianuarie 2013 14:24
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-14 13:09:56
De la: rondina, la data 2013-01-14 12:45:06
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-14 12:42:09
De la: rondina, la data 2013-01-14 12:40:34
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 12:37:23Nu ne alegem persoanele pe care sa le iubim, si daca stiam cine este nu se ajungea in aceasta situatie..eu fara servici nu am unde sa stau... Sa ma intorc in orasul natal cu un copil din flori, facut un un golan insurat ce o sa ma bantuie la stiri nu stiu daca este tocmai o mandrie...nu am ce sa ii ofer acestui copilas...de mai bine de o saptamana ma trezesc cu atacuri de panica , fara sa fiu in state sa aleg o cale...

I-ai spus ca esti insarcinata cu copilul lui si ce intentionezi sa faci??


este insarcinata cu, kudika!!din prea multa lipsa de activitate iar se inventeaza povesti!!

Ce faci Kissuletz Si la voi zapezi cat vezi cu ochii?!


helau, zdrentuito!!! la mine soare cat cuprinde!! ce zici facem schimb de locuri?!

...mai intrebi?! At any time you like, but quickly!
rondina
Postat pe 14 Ianuarie 2013 14:35
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 14:24:37Nu e poveste inventata si urat din partea voastra ca reactionati asa...e povestea mea de viata cu intamplarile si suferintele mele...de judecat e usor si cred ca asta sta in atrbutia lui Dzeu nu a voastra... Daca puteti sa ma ajutati cu o vorba buna si un sfat il astept cu mare nerabdare de pedepse si judecata se ocupa Dumnezeu... Suntem oameni si gresim!



Corect!!!!Eu,una,mi-am exprimat opinia,dar hotararea finala iti apartine!!!Tu iti cunosti situatia cel mai bine,nimeni nu te poate condamna pentru decizia personala,indiferent care ar fi aceea!!!Gandeste-te,analizeaza problema pe toate fetele ei,discuta si cu mama ta,daca esti apropiata de domnia sa,ar fi norml sa fie astfel,si "taie" o singura data si definitiv!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Ianuarie 2013 14:35
De la: kudika_15804, la data 2013-01-14 14:35:23
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 14:24:37Nu e poveste inventata si urat din partea voastra ca reactionati asa...e povestea mea de viata cu intamplarile si suferintele mele...de judecat e usor si cred ca asta sta in atrbutia lui Dzeu nu a voastra... Daca puteti sa ma ajutati cu o vorba buna si un sfat il astept cu mare nerabdare de pedepse si judecata se ocupa Dumnezeu... Suntem oameni si gresim!



Corect!!!!Eu,una,mi-am exprimat opinia,dar hotararea finala iti apartine!!!Tu iti cunosti situatia cel mai bine,nimeni nu te poate condamna pentru decizia personala,indiferent care ar fi aceea!!!Gandeste-te,analizeaza problema pe toate fetele ei,discuta si cu mama ta,daca esti apropiata de domnia sa,ar fi norml sa fie astfel,si "taie" o singura data si definitiv!!!!

Ce sa taie?! Vezi ca te ciufulesc!
rondina
Postat pe 14 Ianuarie 2013 14:39
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 14:24:37Nu e poveste inventata si urat din partea voastra ca reactionati asa...e povestea mea de viata cu intamplarile si suferintele mele...de judecat e usor si cred ca asta sta in atrbutia lui Dzeu nu a voastra... Daca puteti sa ma ajutati cu o vorba buna si un sfat il astept cu mare nerabdare de pedepse si judecata se ocupa Dumnezeu... Suntem oameni si gresim!


Ti-a mai scris cineva mai devreme chestia asta: "si marmota invelea ciocolata."
Viorica_Franziska
Postat pe 14 Ianuarie 2013 14:42
De la: rondina, la data 2013-01-14 14:39:47[quote name='
Ce sa taie?! Vezi ca te ciufulesc!



Ar multe de "taiat",Rondina,incepand cu relatia ,pe care o are cu acel individ,pana la panza din ceata din inima ei!!!!Cand ai facut afirmatia respectiva ,eferitor la mine,ai crezut ca ii recomand producerea avortului,nu??? Nu,draga mea,nu sfatuiesc pe nimeni la asa ceva,hotararea ii apartine,indiferent daca suntem de acord sau nu,nu uita acest lucru,o va face,,,este strict problema ei!!!!Si pe cine vrei sa ciufulesti????Pe mine??Slabe sanse!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Ianuarie 2013 14:44
E greu sa iei astfel de decizii mai ales singura.Eu am o relatie de aproape 5 ani acum 2 saptamani am facut o intrerupere de sarcina dupa multe discutii si consultatii cu prietenul meu.a fost f greu si inca imi este cu toate ca il am alaturi.la fel ca si tine m-am gandit sa fac asta din cauza situatiei financiare.eu...studenta si cu servici part time,el lucreaza 28 de zile pe luna 12 ore pe zi sa poata face fata cheltuielilor(chirie,rate si toate celelalte).imi spun in fiecare zi ca am luat cea mai buna decizie dar sufletul meu....e f greu
kudika_27400
Postat pe 24 Ianuarie 2013 14:18
Mi e mila doar de saracul copil!... Mama lui in loc sa se gindeasca sa l iubeasca si sa i gaseasca un locsor in viata ei afectiv si financiar nu stie cum sa scape mai repede de el...daca un copil deja traieste in tine nu te gindi sa i faci rau, da i nastere si daca crezi ca nu l poti creste colaboreaza cu centrele de plasament sa i gaseasca o familie care sa l iubeasca si sa l ingrijeasca, da i o sansa la viata...faptul ca ai ramas insarcinata ar trebui sa te inalte, un copil e o minune...gindeste te...nu lua hotariri in pripa pe care s ar putea sa le regreti mai tirziu, gindeste te mai putin la stupoarea tatalui si mai mult la acest copil care e copilul tau si care vrea sa traiasca...
kudika_26870
Postat pe 27 Ianuarie 2013 08:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Test PAPANICOLAU 14 De la: kudika374877 8 Martie 2011 20:08
o parere macar......... 6 De la: marco918 19 Iulie 2009 14:30
buna 32 De la: vitamina_c 20 Aprilie 2011 22:09
Povestea mea!!! 18 De la: kudika427927 15 Mai 2013 14:06
trebuie sa fac avort... 39 De la: kudika516853 22 Aprilie 2012 00:55