Setari Cookie-uri

Un sfat plsss

Incep a va povesti ca acum ceva timp am cunoscut un barbat mai mare cu 20 de ani ca mine , eu avand 22 . la inceput nu m a atras cu nimic dar cu timpul l-am cunoscut mai bine si ne-am apropiat ...el are 2 copii 4 si 6 ani , nevasta fiind decedata... se poarta frumos cu mine si ma tot gandesc la el , dar pe de alta parte nu stiu ce sa fac sau ce sa le zic parintilor , el e cetatean strain lucreaza in domeniul politiei (carabinier) . as vrea sa pot sa l uit ca totusi e o diferenta de varsta dar nu reusesc , mentionez ca el vrea o relatie serioasa si eu nicidecum nu sunt pregatita , mai sunt si copiii la mijloc. pfff
Princess1990
Postat pe 24 Iunie 2013 00:53
E Carabinier ????....Doamne ce minunatzie....
Rotty_
Postat pe 24 Iunie 2013 01:03
traducere libera.......MILITZIAN
Rotty_
Postat pe 24 Iunie 2013 01:03
De la: Princess1990, la data 2013-06-24 00:53:05 Incep a va povesti ca acum ceva timp am cunoscut un barbat mai mare cu 20 de ani ca mine , eu avand 22 . la inceput nu m a atras cu nimic dar cu timpul l-am cunoscut mai bine si ne-am apropiat ...el are 2 copii 4 si 6 ani , nevasta fiind decedata... se poarta frumos cu mine si ma tot gandesc la el , dar pe de alta parte nu stiu ce sa fac sau ce sa le zic parintilor , el e cetatean strain lucreaza in domeniul politiei (carabinier) . as vrea sa pot sa l uit ca totusi e o diferenta de varsta dar nu reusesc , mentionez ca el vrea o relatie serioasa si eu nicidecum nu sunt pregatita , mai sunt si copiii la mijloc. pfff
se poarta cu tine la fel ca si cu copiii lui...de asta te-a dus de nas si de... ... si esti praf
INTELIGENTUL_
Postat pe 24 Iunie 2013 07:59
De la: Princess1990, la data 2013-06-24 00:53:05 Incep a va povesti ca acum ceva timp am cunoscut un barbat mai mare cu 20 de ani ca mine , eu avand 22 . la inceput nu m a atras cu nimic dar cu timpul l-am cunoscut mai bine si ne-am apropiat ...el are 2 copii 4 si 6 ani , nevasta fiind decedata... se poarta frumos cu mine si ma tot gandesc la el , dar pe de alta parte nu stiu ce sa fac sau ce sa le zic parintilor , el e cetatean strain lucreaza in domeniul politiei (carabinier) . as vrea sa pot sa l uit ca totusi e o diferenta de varsta dar nu reusesc , mentionez ca el vrea o relatie serioasa si eu nicidecum nu sunt pregatita , mai sunt si copiii la mijloc. pfff


Toate motivele pe care le insiri arata ca nu esti pregatita pentru relatia asta sau ca nu ti-o doresti.
kudika_32792
Postat pe 24 Iunie 2013 08:07
Nu prea am inteles mare lucru din povestea ta Daca e strain, unde v-ati cunoscut? Pe internet? Locuiesti in alta tara si parintii tai sunt in Romania?
Micaell
Postat pe 24 Iunie 2013 09:23
De la: Princess1990, la data 2013-06-24 00:53:05 Incep a va povesti ca acum ceva timp am cunoscut un barbat mai mare cu 20 de ani ca mine , eu avand 22 . la inceput nu m a atras cu nimic dar cu timpul l-am cunoscut mai bine si ne-am apropiat ...el are 2 copii 4 si 6 ani , nevasta fiind decedata... se poarta frumos cu mine si ma tot gandesc la el , dar pe de alta parte nu stiu ce sa fac sau ce sa le zic parintilor , el e cetatean strain lucreaza in domeniul politiei (carabinier) . as vrea sa pot sa l uit ca totusi e o diferenta de varsta dar nu reusesc , mentionez ca el vrea o relatie serioasa si eu nicidecum nu sunt pregatita , mai sunt si copiii la mijloc. pfff



Draga mea,esti mult prea tanara pentru o astfel de relatie,esti la inceputul vietii,nu te lasa amagita de comportamentul unui astfel de domn,normal,el are tot interesul de a avea o iubita copilandra,are si doi copii,stie sa te manipuleze pentru a ajunge la cheremul lui!!!!Nu are nicio relevanta faptul ca este strain si de profesie carabinier,putea fi si roman,cu totul alta este problema,incompatibilitatea dintre voi doi!!!Renunta la aceasta amicitie,caci nu este pentru tine,caci,daca te lasi angrenata in asa ceva,vei suferi mai tarziu!!!Exista tineri apropiati de varsta ta sau putin mai mari decat tine,cauta anturajul potrivit varstei tale!!!!Domnul ,sa isi caute o femeie matura,care sa il accepte asa cum este,vaduv,carabinier si cu doi copii,sunt destule in aceasta lume!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Iunie 2013 10:12
Locuiesc in Italia de ceva timp, parintii meu sunt tot aici , dar in alt oras , eu locuiesc separat cu o prietena , dar ne am cunoscut prin internet la inceput a fost o gluma eu eram cea care radea de el dar apoi am inceput sa ma gandesc la el nu stiu de ce... mi am pus in gand sa nu i mai raspund la nimic dar el tot ma suna... inteleg ca are o situatie dificila dar nu stiu ce sa fac
Princess1990
Postat pe 24 Iunie 2013 14:06
De la: Princess1990, la data 2013-06-24 14:06:36Locuiesc in Italia de ceva timp, parintii meu sunt tot aici , dar in alt oras , eu locuiesc separat cu o prietena , dar ne am cunoscut prin internet la inceput a fost o gluma eu eram cea care radea de el dar apoi am inceput sa ma gandesc la el nu stiu de ce... mi am pus in gand sa nu i mai raspund la nimic dar el tot ma suna... inteleg ca are o situatie dificila dar nu stiu ce sa fac


Nu esti tu responsabila pentru situatia lui dificila, ca sa simti ca ai obligatii fata de el!

Daca nu-l vrei pe tip, spune-i sa inceteze cu telefoanele, insa nu-i da false sperante de teama sa nu-l ranesti. Fii cinstita si joaca deschis, cu toate cartile pe masa.
kudika_32792
Postat pe 24 Iunie 2013 14:11
De la: Princess1990, la data 2013-06-24 14:06:36Locuiesc in Italia de ceva timp, parintii meu sunt tot aici , dar in alt oras , eu locuiesc separat cu o prietena , dar ne am cunoscut prin internet la inceput a fost o gluma eu eram cea care radea de el dar apoi am inceput sa ma gandesc la el nu stiu de ce... mi am pus in gand sa nu i mai raspund la nimic dar el tot ma suna... inteleg ca are o situatie dificila dar nu stiu ce sa fac




Intelege un lucru,esti si ramai independenta de acest domn si nevoile lui,situatia in care se afla nu te face responsabila de neajunsurile ei,fii convinsa de aceasta!!!Nu ii mai raspunde la telefon,unde este problema,el este doar un pescar,care a aruncat navodul, si este bucuros de prada obtinuta,adica,de tine,o tanara neinitiata in viclesugurile utilizate de barbati!!Inchide orice canal de comunicare cu acel domn,nu te poate obliga nimeni sa ii canti in struna!!Si,pe viitor,fii atenta la ce tip de relatii te angajezi!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Iunie 2013 14:27
De la: kudika_15804, la data 2013-06-24 14:27:06
De la: Princess1990, la data 2013-06-24 14:06:36Locuiesc in Italia de ceva timp, parintii meu sunt tot aici , dar in alt oras , eu locuiesc separat cu o prietena , dar ne am cunoscut prin internet la inceput a fost o gluma eu eram cea care radea de el dar apoi am inceput sa ma gandesc la el nu stiu de ce... mi am pus in gand sa nu i mai raspund la nimic dar el tot ma suna... inteleg ca are o situatie dificila dar nu stiu ce sa fac




Intelege un lucru,esti si ramai independenta de acest domn si nevoile lui,situatia in care se afla nu te face responsabila de neajunsurile ei,fii convinsa de aceasta!!!Nu ii mai raspunde la telefon,unde este problema,el este doar un pescar,care a aruncat navodul, si este bucuros de prada obtinuta,adica,de tine,o tanara neinitiata in viclesugurile utilizate de barbati!!Inchide orice canal de comunicare cu acel domn,nu te poate obliga nimeni sa ii canti in struna!!Si,pe viitor,fii atenta la ce tip de relatii te angajezi!!!!
nu a zis ca a obligato nimeni a zis doar ca a inceput sa se gandeasca la el,,singura care ii zice ce sa faca esti tu
prazlea
Postat pe 24 Iunie 2013 14:33
nu fa acest pas ca nu ti se potriveste absolut deloc practic te lasi ca un obiect folosit in mana lui daca alegi sa fii cu el lui iar conveni pentru ca esti mai tanara cu atatea ani iar tu fara prea multa experienta fata de el nu vei fi fericita pt ca are si copii plus ca nu va sta langa tine o sa fii foarte dezamagita e cel mai bine sa iti gasesti un baiat dsta ta sau cu un pic mai mare de tine cunoastel bine sa vezi daca e de treaba daca e sincer daca stie sa iti arate ca te iubeste si dupa aia fa ce crezi ca trebuie si kiar daca simti ca vrei sa te muti cu el nu te pripi lasa macar 2 saptamani sa vezi daca vei simti la fel daca asa inseamna ca cu adevarat doresti asta .
kudika_926469
Postat pe 2 Iulie 2013 08:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poate mici sfaturi? 13 De la: Calandrinon 17 Decembrie 2009 12:02
SEMNE; COINCIDENTE SAU DOAR IMAGINATIA MEA??? 15 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 15:45
Ori eu ori...ea? Help! 30 De la: rashela 25 Ianuarie 2011 09:26
Inaltimea este un avantaj foarte mare intr-o relatie de dragoste cat si de sex! 2 De la: Skyhigh 24 August 2009 11:29
Ce e de facut? 31 De la: battleofwits 20 Martie 2011 09:14