Setari Cookie-uri

oare ma mai iubeste?

Oare mai simte ceva pentru mine?
Eu si D.ne-am cunoscut acum 13 ani am fost impreuna si am simitit ca ma iubea,dar intr-o zi s-a treminat fara sa-mi spuna un cuvant,orasul era mic ne vedeam deseori dar ne ignoram nici macar nu ne salutam,il simteam ca vrea sa imi vorbeasca dar era prea orgolios iar eu nu aveam curajul si sufeream amandoi,dupa 2ani de la despartire eu intrasem intr-o relatie eram de vreo 3 luni cu acel baiat si D tocmai sfarsise una dar fusese de scurta durata.D a reusit sa afel nr.meu de telefon si m-a sunat si am inceput sa ne intalnim din nou si cand ne-am sarutat pentru prima oara tremuram amandoi si aveam lacrimi in ochi si desi a avut ocazia de nenumarate ori nu am facut sex de la inceput pentru ca mi-a zis ca ma respecta,vreau sa mentionez ca eu aveam 22ani si el 26,apoi au aflat parintii mei care nu au fost deacord cu el de la inceput si in urma multor certuri cu ei ,eu nu am fost destul de puternica si D fiind o fire mai rece am crezut ca nu ii mai pasa si m-am impacat cu celalalt si m-am casatorit cu el.D a plecat din oras si nu am mai stiut nimik de el,eu intre timp am avut doi copii si o viata nefericita pentru ca l-am iubit tot timpul pe el si numai pe el,sotul meu e un om extraordinar de dificil,cicalitor si cu impresia ca este atotstiutor si mi-a tocat nervii in toti anii astia dar am mers mai departe pana intr-o zi cand ne-am mutat in orasul natal al sotului acum vreo 4ani si tot atunci am aflat ca de fapt si marea mea iubire D locuia tot acolo la doar 2 strazi departare si era si el casatorit si avea o fetitasi asta a fost tot pana acum un an,cand m-am reintalnit cu niste prieteni comuni si mi-au spus ca el este divortat,si dupa alte cateva luni mi-au spus ca D vrea nr meu de telefon si ca intreaba mereu de mine ce fac dar nu am luat nici o atitudine.Acum 3 luni am indraznit si am cerut acstor prieteni nr lui de telefon si i-am trimis un sms dupa 9 ani in care nu ne-am vazut si nu ne-am vorbit si era cam asa:"mi-a zis cineva ca vrei sa bei o cafea cu o veche prietena.N", raspunsul a fost prompt:"de asta sa fii sigura"iar apoi m-a sunat cu o voce tremuranda si am vorbit ca si cand nu am fi luat o pauza decat de 2 zile,iar peste cateva zile ne-am intalnit la o cafea la el acasa pt. k orasul fiind mic imi era teama sa nu ma recunoasca cineva am vorbit despre tot ce s-a intamplat si mi-a zis ca prima oara ne-am despartit pantru ca mama mea i-a zis sa ma lase in pace k nu este bun pentru mine si a doua orara pentru ca el tocmai ramansese fara serviciu si m-a lasat sa ma casatoresc pentru ca a crezut ca asa este cel mai bine pentru mine ca el nu putea sa imi ofere nimik in acel moment,iar apoi mi-a zis ca daca ne lasau in pace ai mei parinti poate eram si azi impreuna,la un moment dat m-am ridicat sa plec si atunci m-a luat in brate si m-a sarutat si ma strangea atat de tare si cu acelasi tremur pe care il simtisem si cu ani in urma si cu aceleasi emotii si am ajuns in dormitor si mi-a zis:'nu iti fac nimik si stii de ce"si m-a privit in ochi ca si cum ar fi vrut sa imi spuna ca ma iubeste si nu s-a intamplat nimik mai mult in acea zi,ci candva dupa ceva timp,dupa 2 saptamani mi-a dat cheile de la casa lui el este foarte mult timp plecat si vine uneori numai la sfarsit de saptamana si eu cand este cazul merg si ii platesc facturile pentru ca mi-a spus pana si unde isi tine banii,dar problema este alta il simt uneori atat de rece cand vb la telefon incat imi este greu sa il sun,de sms nu se pune problema pentru ca nu ne scriem stiu k nu ii place si de aceea numai in cazuri extreme ii trimit si eu,eu nu sunt inca divortata dar asta vreau sa fac,mi-a zis ca pot sa il sun cand vreau eu,el stie ca poate si el sa sune dar numai dimineata dar ma deranjeaza k nu o face si asteapta tot eu sa fac cate un pas,daca eu nu sun nici el nu suna,ne intalnim f.rar si cand ne intalnim este agitat din cale afara si nu stie cum sa se comporte dar ii pare si rau cand plec,este o fire f.rece si foarte rar se exteriorizeaza stiu ca m-a iubit dar nu stiu daca mai simte ceva sau nu,cu toate ca mi-a zis ca el nu poate sa stea intr-o relatie din obligatie si din aceasta cauza sunt confuza pentru ca ar putea sa plece in orice moment si si sie ca nu o sa-l opresc dar nici nu imi spune ca nu mai vrea sa fie nimik intre noi,nu ne-am vazut de aproape o luna si simt ca daca nu ne intalnim se va raci tot mai mult relatia dar in acelasi timp imi este teama sa ii zic cand pot sa merg sa il vad si stiu ca este acasa de teama sa nu ma refuze.Nu m-am gandit ca la 32 de ani voi fi atat de confuza si in ceata.Nu stiu daca are importanta dar este capricorn si este atat de dificil,in concluzie ce parere aveti mai exista sentimente
kudika_34815
Postat pe 10 Mai 2013 19:13
criszoe
Postat pe 10 Mai 2013 19:26
Ai varsta de treizeci si doi de ani,esti casatorita,indragostita de fostul iubit,vrei as divortezi si esti confuza din cauza faptului ca fostul partener este introvertit si nu prezinta stabilitate si siguranta!!!Acesta este rezumatul povestii tale!Care este motivul pentru care vrei as divortezi???
kudika_15804
Postat pe 10 Mai 2013 19:31
decizia de a divorta am luat-o inainte sa il reintalnesc pe fostul,pentru ca nu mai merge de ceva vreme si am ajuns intr-un punct in care nu pot sa mai suport jignirile si modul in care sunt tratata in care sunt tratata de sotul meu,
kudika_34815
Postat pe 10 Mai 2013 21:58
Esi o leaca balbaita sau mi se pare ?
kind_er
Postat pe 10 Mai 2013 21:58
De la: kind_er, la data 2013-05-10 21:58:58Esi o leaca balbaita sau mi se pare ?

nu mai rai rau o varsatoare
kudika_34815
Postat pe 10 Mai 2013 22:09
De la: kudika_34815, la data 2013-05-10 22:09:51
De la: kind_er, la data 2013-05-10 21:58:58Esi o leaca balbaita sau mi se pare ?

nu mai rai rau o varsatoare

si da se pare ca sunt balbaita
kudika_34815
Postat pe 10 Mai 2013 22:10
De la: kind_er, la data 2013-05-10 21:58:58Esi o leaca balbaita sau mi se pare ?
Cum ai tras concluzia ca ar fi balbaita¿ ..Nu cred ca te-a
kudika100024
Postat pe 10 Mai 2013 22:15
Pentru cea care a initiat topicul: acel fost iubit nu este un om pe care sa te bazezi si e foarte dificil sa ai o relatie cu o astfel de persoana. Unde mai pui ca este si foarte orgolios, rece, extrem de introvertit, lipsit de initiativa, si chiar tu insati ai remarcat toate lucrurile astea, deci pe undeva te deranjeaza atitudinea lui, deci te vor deranja, din ce in ce mai tare aceste lucruri, daca totusi te vei angaja intr-o relatie alaturi de el.

Parerea mea este sa divortezi, pentru ca te simt nefericita in acea casnicie, dar nu te indemn sa te arunci nici intr-o relatie cu fostul, din motivele enumerate mai sus.
kudika_32792
Postat pe 11 Mai 2013 11:10
De la: kudika_34815, la data 2013-05-10 21:58:05decizia de a divorta am luat-o inainte sa il reintalnesc pe fostul,pentru ca nu mai merge de ceva vreme si am ajuns intr-un punct in care nu pot sa mai suport jignirile si modul in care sunt tratata in care sunt tratata de sotul meu,



Sper ca motivele invocate sa fie cele reale si nu paravanul,in spatele caruia crezi ca poti retrai povestea de dragoste cu fostul iubit,care prezinta ,si el, oarecare carente ,suficient sa iti puna inima la indoiala!!!!


Draga mea,rezolva-ti problemele din familie,dar nu raportate la fostul iubit,ci ca o consecinta a schimbarii comportamentului sotului tau si a imposibilitatii de a mai continua casnicia!!!Dupa care,acorda-ti un timp de refacere personala,caci orice divort aduce multa risipa de energie ,in urma careia psihicul devine sensibil,daca nu,chiar alterat!!!!Si, in final,cauta sa privesti viata prin ochii tai si nu ai fostului iubit,caci acela nu se va schimba,oricat de mult ti-ar povesti ca o va face!!!!Sunt convinsa ca, dupa solutionarea problemelor tale ,vei dobandi o alta optica privind relatiile sentimentale!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Mai 2013 21:21
Sincer fostul nu merita atentia ta!laso balta va fi greu un timp dar va trece..cat despre divort,zic dai bataie nu merita sa stai intro casnicie care te distruge incet dar sigur,lasa acesti barbati si veziti de viata,,nu sti pe langa cine treci si nu observi din cauza acestori barbati care avident nu iti merita iubire...fi puternica
kudika_24601
Postat pe 11 Mai 2013 21:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa ma fac ? 50 De la: ionia 25 Aprilie 2009 08:53
"Inchinati-va" lui EMINESCU... 19 De la: greierash_is_back 15 Ianuarie 2010 19:09
oare am voie sa-l iubesc?? 55 De la: ella_pustoaik 25 Iunie 2010 13:59
credeti in dragoste la prima vedere pe internet? 14 De la: Marius_Dragutzzu_1 22 Mai 2014 06:50
ce faci cand afli ca de sotul tau s-a indragostit colega lui de serviciu? 48 De la: kudika102120 19 Ianuarie 2010 08:33