Setari Cookie-uri

neincredere+singuratate=my drama

Buna!Nu stiu daca acesta este cel mai ok loc sa-mi expun oful dar pana la proba contarie am sa va marturisesc ce anume ma coboara la momentul de fata intr-o depresie chinuitoare.
Prietenul meu este plecat pe perioada vacanei sa munceasca departe.departe insemnand cam 3 escale si multe ore de zbor.Nimic nemaiintalnit pana aici,doar ca relatia noastra in ultimul an (din cei 3 la numar)nu a decurs tocmai normal,mai exact din octombrie si pana in martie am fost despartiti pe motiv ca relatia se racise foarte tare ,el nu ma mai iubea si nu mai simtea nimic pentru mine si decat sa ne chinuim mai bine fiecare pe drumul lui(asta era concluzia la care el a ajuns ).Aceasta "revelatie" a lui a fost acceptata si admisa de mintea mea cu toate ca sufletul imi era bucati si vreme de 3,4 luni cat el umbla cand cu una cand cu alta eu l-am sunat si implorat sa ne impacam lucru refuzat categoric de catre el spre disperarea mea..Nici acum nu-mi vine sa cred cat m-am injosit la vremea aceea .Dupa vreo alte 2 luni cand viata mea revenise la normal, ca in mai toate cazurile de felul asta el a incepu sa ma caute ca doar na..isi daduse seama prin comparatie ce-i drept ,ca alta ca mine nu mai gaseste si ca despartirea aceea si tot raul facut au fost greselile vietii lui si el ma iubeste foarte mult si bla bla bla (contrazicerea asta nici azi nu am inteles-o pe deplin).In fine...l-am iertat si l-am primit bucuroasa inapoi dandui a2a sansa pe care ce-i drept nu a irosit-o si din martie si pana acum m-a facut sa ma simt cea mai iubita femeie si sa nu am niciun moment in care sa regret impacarea,doar ca plecarea lui de acum,distanta ,diferenta de fus orar de 9 ore ,toate lucrurile care nu ne mai permit sa vorbm asa de des,sa fie in preajma mea sa reuseasca sa ma faca sa ma simt iubita ca pana la plecarea lui,imi rascolesc amintiri negre din perioada despartirii si ma fac sa-mi pun intrebarea "Oare nu cumva face acolo ce a facut in toamna,oare daca a fost capabil sa ajunga atunci la concluzia ca nu ma mai iubeste ce l-ar impedica acum sa repete istoria ?" Muncese mult acolo si cu un program haotic care vaiaza de la o zi la alta nu putem vb mai des de o data la 2 zile,nu-mi da de inteles ceva ingrijorator ,mereu imi spune ca ii este foarte dor ca ma iubeste si ma linistesc pe moment dar pana sa vorbim iar...iar navalesc gandurile negre.Si sa mai spun ca la toate astea se adauga si faptul ca aproape zilnic cand vin de la job ,dau nas in nas cu o fosta cucerie balaie din perioada despartirii..credet-ma cand o vad totate suspiciunile mele se ridica la puterea a 10-a.Asadar,ce as putea sa fac sa am incredere deplina sau sa trec peste perioada aceea neagra...eram convinsa ca am trecut peste atata vreme cat el a fost laga mine dar acum amintirile imi dau de furca.Multumesc!
ioana_maddy20
Postat pe 6 Iulie 2013 00:36

In primul rand,imi pare rau de situatia in care te afli!!!
Draga mea,ar fi trebuit sa stii ca in momentul in care ai fost de acord cu plecarea iubitului in strainatate trebuie sa iti asumi si efectele negative ,aduse de despartirile de acest fel!!Insa,problema este alta si anume lipsa increderii in partenerul tau,aceasta este generatoarea tuturor suspiciunilor tale,este adevarat ca au fost alimentate si de catre comportamentul iubitului tau ,din afara relatiei voastre!!!!!

Increderea in partener este principalul liant al oricarei relatii,daca aceasta nu mai exista,poti incheia capitolul fara doar si poate!!!Orice taraganare si prelungire a unei relatii de asemenea natura este supusa unui supliciu adus de neincredere!!!

Pe de alta parte,trebuie sa ii acorzi oarecare circumstante ,aduse de jobul pentru care a plecat departe de tine!!!Aceasta este valabil numai in conditiile unei onestitati si fidelitati din partea iubitului tau,il crezi capabil de asa ceva???Din cele tastate de tine,nu reiese asa ceva!!!

Ce pot sa-ti mai spun????Un singur lucru,un barbat care tradeaza o relatie,o va face tot timpul,nu cred in reveniri totale si complete,dar este doar opinia mea,poate ma insel!!!

Crezi ca poti redobandi increderea in barbatul iubit???Fa-o!!!!In caz contrar,nu te mai framanta inutil,ai o singura viata,daca o traiesti in suferinta ,nu valoreaza nimic!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Iulie 2013 08:06
Draga Ioana,pe voi doi nu va leaga nimic....el pleaca tu ramai.....in fine ,nu aveti nici un plan impreuna de viitor,normal ca s-a instalat aceasta raceala intre voi si daca nu ai acea rabdare necesara te vei usca de pe picioare de dorul lui sau din cauza gandurilor care te macina!
Daca nu rezisti asteptarilor si nici dragostea voastra nu mai este asa de infocata nu rezolvi nimik!
Titanika
Postat pe 6 Iulie 2013 08:21
Si pentru cat timp va dura aceasta situatie? De ce nu-l rogi sa-ti gaseasca si tie ceva acolo, in acea tara si sa pleci la el? Cred ca asta ar fi cea mai buna solutie. Asa, tot vei avea suspiciuni...
Micaell
Postat pe 6 Iulie 2013 08:46
Pentru ioana_mady: ar fi mai bine pentru voi doi, daca te-ai muta cu el impreuna, acolo in tara unde munceste acum. Alta solutie mai buna pentru voi doi nu vad acum. O sa-ti scriu mesajul asta si pe pm, caci pe aici se sterg la greu mesaje. Pup!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 6 Iulie 2013 08:57
Despartirea este ultimul luctu care mi-l doresc .L-am primit pe omul asta inapoi din dragoste si in ideea ca relatia noastra va fi ca la inceput.asa a si fost dar cat e plecat nefiind alaturi de mine sa ma bucur constant de afectiune si dovezi de iubire am mai mult timp sa ma gandesc la acel episod.asta nu inseamna ca nu avem planuri de viitor suntem impreuna de 3 ani si exceptand acele 6 luni plus inca 2 inaintea despartirii pot spune ca este un om /iubit/prieten de nota 20.cat despre plecarea lui e doar pentru 4 luni din care a trecut deja una biletele de avion costa o avere si este aproape imposibil sa mi gaseasca un job acolo.
ioana_maddy20
Postat pe 6 Iulie 2013 09:19
De la: ioana_maddy20, la data 2013-07-06 09:19:53Despartirea este ultimul luctu care mi-l doresc .L-am primit pe omul asta inapoi din dragoste si in ideea ca relatia noastra va fi ca la inceput.asa a si fost dar cat e plecat nefiind alaturi de mine sa ma bucur constant de afectiune si dovezi de iubire am mai mult timp sa ma gandesc la acel episod.asta nu inseamna ca nu avem planuri de viitor suntem impreuna de 3 ani si exceptand acele 6 luni plus inca 2 inaintea despartirii pot spune ca este un om /iubit/prieten de nota 20.cat despre plecarea lui e doar pentru 4 luni din care a trecut deja una biletele de avion costa o avere si este aproape imposibil sa mi gaseasca un job acolo.


Atunci ai rabdare si incearca sa te linistesti, incearca sa vorbesti cat mai des cu el, trimite-i sms-uri, e-mailuri, poze cu tine, scrie-i niste scrisori etc, incearca sa fii omniprezenta in viata lui. In singuratate in care se afla el acolo, vor conta foarte mult gesturile tale, garantat. :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 6 Iulie 2013 09:28
De la: ioana_maddy20, la data 2013-07-06 00:36:32Buna!Nu stiu daca acesta este cel mai ok loc sa-mi expun oful dar pana la proba contarie am sa va marturisesc ce anume ma coboara la momentul de fata intr-o depresie chinuitoare.
Prietenul meu este plecat pe perioada vacanei sa munceasca departe.departe insemnand cam 3 escale si multe ore de zbor.Nimic nemaiintalnit pana aici,doar ca relatia noastra in ultimul an (din cei 3 la numar)nu a decurs tocmai normal,mai exact din octombrie si pana in martie am fost despartiti pe motiv ca relatia se racise foarte tare ,el nu ma mai iubea si nu mai simtea nimic pentru mine si decat sa ne chinuim mai bine fiecare pe drumul lui(asta era concluzia la care el a ajuns ).Aceasta "revelatie" a lui a fost acceptata si admisa de mintea mea cu toate ca sufletul imi era bucati si vreme de 3,4 luni cat el umbla cand cu una cand cu alta eu l-am sunat si implorat sa ne impacam lucru refuzat categoric de catre el spre disperarea mea..Nici acum nu-mi vine sa cred cat m-am injosit la vremea aceea .Dupa vreo alte 2 luni cand viata mea revenise la normal, ca in mai toate cazurile de felul asta el a incepu sa ma caute ca doar na..isi daduse seama prin comparatie ce-i drept ,ca alta ca mine nu mai gaseste si ca despartirea aceea si tot raul facut au fost greselile vietii lui si el ma iubeste foarte mult si bla bla bla (contrazicerea asta nici azi nu am inteles-o pe deplin).In fine...l-am iertat si l-am primit bucuroasa inapoi dandui a2a sansa pe care ce-i drept nu a irosit-o si din martie si pana acum m-a facut sa ma simt cea mai iubita femeie si sa nu am niciun moment in care sa regret impacarea,doar ca plecarea lui de acum,distanta ,diferenta de fus orar de 9 ore ,toate lucrurile care nu ne mai permit sa vorbm asa de des,sa fie in preajma mea sa reuseasca sa ma faca sa ma simt iubita ca pana la plecarea lui,imi rascolesc amintiri negre din perioada despartirii si ma fac sa-mi pun intrebarea "Oare nu cumva face acolo ce a facut in toamna,oare daca a fost capabil sa ajunga atunci la concluzia ca nu ma mai iubeste ce l-ar impedica acum sa repete istoria ?" Muncese mult acolo si cu un program haotic care vaiaza de la o zi la alta nu putem vb mai des de o data la 2 zile,nu-mi da de inteles ceva ingrijorator ,mereu imi spune ca ii este foarte dor ca ma iubeste si ma linistesc pe moment dar pana sa vorbim iar...iar navalesc gandurile negre.Si sa mai spun ca la toate astea se adauga si faptul ca aproape zilnic cand vin de la job ,dau nas in nas cu o fosta cucerie balaie din perioada despartirii..credet-ma cand o vad totate suspiciunile mele se ridica la puterea a 10-a.Asadar,ce as putea sa fac sa am incredere deplina sau sa trec peste perioada aceea neagra...eram convinsa ca am trecut peste atata vreme cat el a fost laga mine dar acum amintirile imi dau de furca.Multumesc!




"........cat el umbla cand cu una cand cu alta eu l-am sunat si implorat sa ne impacam lucru refuzat categoric de catre el.......nu imi vine sa cred cat m-am injosit..." cea mai mare prostie!, cand o fata se roaga de un baiat sa pastreze relatia, va fi nefericita toata viata!
In primul rand tu nu ai incredere in tine! si urmare, frustrari de tot felul.
Niciodata, niciodata, tu fata, sa rogi un baiat pentru o relatie, oricare ar fi ea.
".....m-a facut sa ma simt cea mai iubita femeie" iti place sa traiesti cu iluzii!, se pare ca cea mai mare parte a genului ignora cu buna stiinta ratiunea si dupa aceea acuza destinul
kudika_25047
Postat pe 6 Iulie 2013 11:00
De la: ioana_maddy20, la data 2013-07-06 09:19:53Despartirea este ultimul luctu care mi-l doresc .L-am primit pe omul asta inapoi din dragoste si in ideea ca relatia noastra va fi ca la inceput.asa a si fost dar cat e plecat nefiind alaturi de mine sa ma bucur constant de afectiune si dovezi de iubire am mai mult timp sa ma gandesc la acel episod.asta nu inseamna ca nu avem planuri de viitor suntem impreuna de 3 ani si exceptand acele 6 luni plus inca 2 inaintea despartirii pot spune ca este un om /iubit/prieten de nota 20.cat despre plecarea lui e doar pentru 4 luni din care a trecut deja una biletele de avion costa o avere si este aproape imposibil sa mi gaseasca un job acolo.

draga mea si eu sunt plecata de acasa mai mereu,dar asta nu inseamna ca nu vorbim ,ne scriem mesaje,ne vedem pe camera...te cred ca va este greu la amandoi,poate in special tie care esti acasa si il vezi in fiecare colt al camerei,sau la masa,...in parc...iti lipseste...e ceva normal ca doar nu esti de piatra,dar daca lupta pt voi,trebuie sa intelegi ca el este cel care se sacrifica iar lacrimile tale si rabdarea ta va fi rasplatita prin dragostea lui pe care ti-o va oferi la intoarcere!
Titanika
Postat pe 6 Iulie 2013 11:03
De la: ioana_maddy20, la data 2013-07-06 09:19:53Despartirea este ultimul luctu care mi-l doresc .L-am primit pe omul asta inapoi din dragoste si in ideea ca relatia noastra va fi ca la inceput.asa a si fost dar cat e plecat nefiind alaturi de mine sa ma bucur constant de afectiune si dovezi de iubire am mai mult timp sa ma gandesc la acel episod.asta nu inseamna ca nu avem planuri de viitor suntem impreuna de 3 ani si exceptand acele 6 luni plus inca 2 inaintea despartirii pot spune ca este un om /iubit/prieten de nota 20.cat despre plecarea lui e doar pentru 4 luni din care a trecut deja una biletele de avion costa o avere si este aproape imposibil sa mi gaseasca un job acolo.



De nota 20? cand el umbla "cand cu una cand cu alta"?
kudika_25047
Postat pe 6 Iulie 2013 11:12
De la: ioana_maddy20, la data 2013-07-06 09:19:53Despartirea este ultimul luctu care mi-l doresc .L-am primit pe omul asta inapoi din dragoste si in ideea ca relatia noastra va fi ca la inceput.asa a si fost dar cat e plecat nefiind alaturi de mine sa ma bucur constant de afectiune si dovezi de iubire am mai mult timp sa ma gandesc la acel episod.asta nu inseamna ca nu avem planuri de viitor suntem impreuna de 3 ani si exceptand acele 6 luni plus inca 2 inaintea despartirii pot spune ca este un om /iubit/prieten de nota 20.cat despre plecarea lui e doar pentru 4 luni din care a trecut deja una biletele de avion costa o avere si este aproape imposibil sa mi gaseasca un job acolo.


Atunci mai ai putina rabdare. Trei luni trec repede. Daca te iubeste, n-o sa te insele. In timpul asta, incearca si tu sa-ti faci de lucru, ca sa nu stai toata ziua sa te gandesti la faptul ca e el plecat. Fa niste cursuri, inscrie-te la sala etc.
Micaell
Postat pe 6 Iulie 2013 12:30
Am mentionat,,EXCEPTAND ACEA PERIOADA" Pana la urma am acceptat si acea perioada intr un fel relatia s-a intarit dupa acel episod.nu am nevoie de critici pt.ce am facut la vremea aceea ,ca l-am rugat sa ne impacam sau ca l-am iertat.sunt perfect constienta ca nu am procedat corect in multe situatii dar eram in stare sa fac tot pentru al aduce inapoi a fost prima si singura iubire un om care s-a dovedit a fi de calitate de-a lungul timpului.ca relatia nu a mai mers....a fost vina amandurora.nu are rost oricum sa raman asupra trecutului,problema mea este cat se poate de prezenta
.voi incerca sa-mi canalizez gandurile spre revederea noastra si spre lucruri care ne bucura pe amandoi.Cat despre relatie cum va fi pe viitor Dumnezeu e mare...Multumesc celor care au tinut sa ma incurajeze si nu au vrut sa ma demoralizeze mai rau.
ioana_maddy20
Postat pe 6 Iulie 2013 12:31
De la: ioana_maddy20, la data 2013-07-06 12:31:38Am mentionat,,EXCEPTAND ACEA PERIOADA" Pana la urma am acceptat si acea perioada intr un fel relatia s-a intarit dupa acel episod.nu am nevoie de critici pt.ce am facut la vremea aceea ,ca l-am rugat sa ne impacam sau ca l-am iertat.sunt perfect constienta ca nu am procedat corect in multe situatii dar eram in stare sa fac tot pentru al aduce inapoi a fost prima si singura iubire un om care s-a dovedit a fi de calitate de-a lungul timpului.ca relatia nu a mai mers....a fost vina amandurora.nu are rost oricum sa raman asupra trecutului,problema mea este cat se poate de prezenta
.voi incerca sa-mi canalizez gandurile spre revederea noastra si spre lucruri care ne bucura pe amandoi.Cat despre relatie cum va fi pe viitor Dumnezeu e mare...Multumesc celor care au tinut sa ma incurajeze si nu au vrut sa ma demoralizeze mai rau.



Cine uita trecutul risca sa-l repete
Nu-i de ajuns ca te minti singura, vrei sa-ti confirme si altii tine-o asa ca este bine!
kudika_25047
Postat pe 6 Iulie 2013 13:43
De la: ioana_maddy20, la data 2013-07-06 12:31:38Am mentionat,,EXCEPTAND ACEA PERIOADA" Pana la urma am acceptat si acea perioada intr un fel relatia s-a intarit dupa acel episod.nu am nevoie de critici pt.ce am facut la vremea aceea ,ca l-am rugat sa ne impacam sau ca l-am iertat.sunt perfect constienta ca nu am procedat corect in multe situatii dar eram in stare sa fac tot pentru al aduce inapoi a fost prima si singura iubire un om care s-a dovedit a fi de calitate de-a lungul timpului.ca relatia nu a mai mers....a fost vina amandurora.nu are rost oricum sa raman asupra trecutului,problema mea este cat se poate de prezenta
.voi incerca sa-mi canalizez gandurile spre revederea noastra si spre lucruri care ne bucura pe amandoi.Cat despre relatie cum va fi pe viitor Dumnezeu e mare...Multumesc celor care au tinut sa ma incurajeze si nu au vrut sa ma demoralizeze mai rau.



Daca a fost vina amandurora in trecutul relatiei voastre inseamna ca tot ammanoi trebuie sa va reabilitati comportamentele,astfel incat sa va rezolvati problemele si tu sa redobandesti increderea in el,daca va fi posibil!!

Draga mea asteapta sa se intoarca iubitul tau si va veti consulta asupra viitorului vostru,dar,te rog sa fii atenta,toate deplasarile partenerului tau,daca nu ai certitudinea iubirii lui,te vor mentine in aceeasi stare de framantari,gen "ce face,unde este,cu cine este,oare ma inseala,ma minte,etc"!!!!!Acestea te vor dobora daca nu esti sigura de iubitul tau!!!Si comunicati mai mult,daca este posibil!!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Iulie 2013 14:56
De la: kudika_15804, la data 2013-07-06 14:56:28
De la: ioana_maddy20, la data 2013-07-06 12:31:38Am mentionat,,EXCEPTAND ACEA PERIOADA" Pana la urma am acceptat si acea perioada intr un fel relatia s-a intarit dupa acel episod.nu am nevoie de critici pt.ce am facut la vremea aceea ,ca l-am rugat sa ne impacam sau ca l-am iertat.sunt perfect constienta ca nu am procedat corect in multe situatii dar eram in stare sa fac tot pentru al aduce inapoi a fost prima si singura iubire un om care s-a dovedit a fi de calitate de-a lungul timpului.ca relatia nu a mai mers....a fost vina amandurora.nu are rost oricum sa raman asupra trecutului,problema mea este cat se poate de prezenta
.voi incerca sa-mi canalizez gandurile spre revederea noastra si spre lucruri care ne bucura pe amandoi.Cat despre relatie cum va fi pe viitor Dumnezeu e mare...Multumesc celor care au tinut sa ma incurajeze si nu au vrut sa ma demoralizeze mai rau.



Daca a fost vina amandurora in trecutul relatiei voastre inseamna ca tot ammanoi trebuie sa va reabilitati comportamentele,astfel incat sa va rezolvati problemele si tu sa redobandesti increderea in el,daca va fi posibil!!

Draga mea asteapta sa se intoarca iubitul tau si va veti consulta asupra viitorului vostru,dar,te rog sa fii atenta,toate deplasarile partenerului tau,daca nu ai certitudinea iubirii lui,te vor mentine in aceeasi stare de framantari,gen "ce face,unde este,cu cine este,oare ma inseala,ma minte,etc"!!!!!Acestea te vor dobora daca nu esti sigura de iubitul tau!!!Si comunicati mai mult,daca este posibil!!!!
daca tie frica de inselat exact asa o sa se si intample increderea este foarte importanta intr-o relatir dac nu exista despartirea e inevitabila asa ca un barbat vrea sa te insele tot o va face ori in tara sau in strainatate.. depinde daca poti sa il ierti sau nu poti..
kudika_35387
Postat pe 6 Iulie 2013 19:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am 12 De la: kudika_nikole 9 Ianuarie 2012 15:22
cum sa-i atrag atentia? 6 De la: razz 29 Decembrie 2008 00:45
ce o fi in mintea lui ? 20 De la: kudika428300 1 Septembrie 2011 12:20
va puneti sufletul pe o tava imediat ce-i cunoasteti? 15 De la: al3andra 10 Septembrie 2009 19:45
ce face femeia care nu se multumeste cu ce are ??? 26 De la: Iris4ever 28 Noiembrie 2008 16:41