Setari Cookie-uri

De ce Dumnezeu nu da copii si la cei care-si doresc lucrul asta din suflet?

Zicem sa asteptam ca vine el,il aduce barza....Trec anii,incepi sa-ti pui intrebari,apoi incepi sa-i intrebi si pe ceilalti ce se intimpla....incepi si tu si el sa mergeti la doctor,bani,timp,nervi,asteptare....nimic.Te uiti in jur si ti se pare ca nu este corect :unii au copii,dar nu i-au dorit,unii copii nu sunt fericiti,unii au copii si te intrebi ce le ofera,sunt sute de cupluri care incearca sa faca ceva,ei spera,au timp la dispozitie(medicul asa te intreaba....ai bani si timp?pentru ca e de durata si la final s-ar putea sa plingi de fericire sau s-ar putea sa-ti spuna sa mai incerci o data,si inca o data),si i-ar oferi micutului care ar veni in viata lor tot,totul....Trec luni si ani...nimic....in cuplu nu e usor sa treci printr-un astfel de calvar,apar discutii,si daca la inceput amindoi erau optimisti,acum unul din ei ii spune celuilalt ca nu mai poate continua...e greu si nu intelegi...mai speri intr-o minune ...sa mai speri?
kudika227120
Postat pe 20 Noiembrie 2010 20:00
sa CREZI ca vei reusi ,stiu ca e greu dar sunt convins ca asa va fi.. !!!
Dumnezeu sa va ajute
stef80
Postat pe 20 Noiembrie 2010 22:01
Sunt credincioasa, dar nu habotnica...am stilul meu de a crede in Dumnezeu dar, mai ales, cred cu tarie ca nu poti forta mana destinului...Daca D-zeu nu ,,da copii" inseamna ca asa trebuie sa fie, pentru persoanele respective are alte planuri...fiecare, separat, poate concepe foarte usor dar cu alti parteneri, in alte relatii...Este dureros dar, in timp, planurile Lui ne uimesc si intelegem foarte usor DE CE A fost sa se intample asa...chiar daca acum nu putem accepta asta...
Nu trebuie sa privesti lucurile dramatizand sau privind situatia altor copii, au si ei rostul lor in familii mai mult sau mai putin obisnuite... incearca sa-ti implinesti visul de a fi mama inarmandu-te cu rabdare si multa liniste sufleteasca...pe fondul unui stres atat de puternic sunt slabe sanse...Fostul tau sot a renuntat la lupta poate si fiindca devenisei ostila...focusata pe dorinta de a avea un copil cu orice pret.Dar impaca-te cu tine si cu D-zeu, accepta provocarile vietii si sunt sigura ca vei reusi!Succes!
kudika314089
Postat pe 25 Noiembrie 2010 23:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vinul rosu si anticonceptionalele 8 De la: denis_roxana 13 Mai 2011 21:45
Retete si decoratiuni de Craciun 2 De la: polin 6 Decembrie 2011 22:36
DIAGNOSTICARE ,ACUPUNCTURA ,MASAJE 1 De la: healthy006304 16 August 2011 20:41
Dureri de picioare 4 De la: kudika_9590 17 Octombrie 2013 13:24
Cafea cu aroma de prieteni 4 De la: Barbie30_ 6 Ianuarie 2011 12:54