Setari Cookie-uri

M-a parasit pentru alta!

Buna ziua, fetelor! Sunt noua pe acest site. Am tot citit discutiile voastre si am zis sa incerc si eu sa va povestesc durerea mea...poate ma ajutati cumva. Fix acum o saptamana, iubitul meu mi-a dat papucii. Nu am inteles de ce, m-am framantat nopti la rand, m-am tot gandit ce am facut, cu ce am gresit de s-a ajuns la asa ceva. Totul s-a intamplat din senin, relatia noastra mergea perfect, era iubirea la care visasem inca din adolescenta...toti apropiatii ne spuneau cat de bine ne potrivim, etc. Totul s-a intamplat exact inainte sa plecam in concediu...concediu pe care il planuisem mult timp, ne facusem atatea vise. Mi-a zis din senin ca el nu mai poate continua relatia aceasta, ca totul devine prea serios pentru el, ca nu este pregatit si ca vrea sa fie din nou ca inainte...golan. Mentionez ca realtia noastra a durat 6 luni si ca a fost primul barbat din viata mea. Eu am 23 de ani, iar el 21. La inceput am crezut ca acesta a fost motivul si oarecum ma resemnasem. Dupa mai multe discutii, mi-a zis ca nu acesta este motivul, ci o alta tipa...apoi, a zis ca a mintit si a revenit la vechiul motiv. Mi-a spus ca nu am gresit cu nimic, ca am fost prea buna.Cu alte cuvinte si-a cam batut joc si nu a avut curaj sa imi spuna adevarul..atat ii cerusem..adevarul! Mai tarziu am aflat ca a fost cu altcineva timp de o saptamana, cat s-a gandit cum sa imi dea papucii. Dupa ce am aflat adevaratul motiv, l-am sunat si m-am cam umilit..i-am spus ca stiu adevarul si ca nu m-a fraierit cu motive de 2 bani. El pur si simplu se transformase, nu mai stiam cu cine vorbeam..ma lua peste picior si radea de mine. A fost groaznic..nu stiu cine este acest monstru cu care am fost 6 luni! Eram convinsa ca ma iubea...nu inteleg cum a renunat asa usor la mine, din cauza unei tipe cu care a fost o saptamana. Nu stiu ce sa mai fac, sunt disperata. Nu stiu cum sa il uit. Il iubesc enorm. Va rog, ajutati-ma!
babuinel
Postat pe 7 August 2013 17:16
De la: babuinel, la data 2013-08-07 17:16:45Buna ziua, fetelor! Sunt noua pe acest site. Am tot citit discutiile voastre si am zis sa incerc si eu sa va povestesc durerea mea...poate ma ajutati cumva. Fix acum o saptamana, iubitul meu mi-a dat papucii. Nu am inteles de ce, m-am framantat nopti la rand, m-am tot gandit ce am facut, cu ce am gresit de s-a ajuns la asa ceva. Totul s-a intamplat din senin, relatia noastra mergea perfect, era iubirea la care visasem inca din adolescenta...toti apropiatii ne spuneau cat de bine ne potrivim, etc. Totul s-a intamplat exact inainte sa plecam in concediu...concediu pe care il planuisem mult timp, ne facusem atatea vise. Mi-a zis din senin ca el nu mai poate continua relatia aceasta, ca totul devine prea serios pentru el, ca nu este pregatit si ca vrea sa fie din nou ca inainte...golan. Mentionez ca realtia noastra a durat 6 luni si ca a fost primul barbat din viata mea. Eu am 23 de ani, iar el 21. La inceput am crezut ca acesta a fost motivul si oarecum ma resemnasem. Dupa mai multe discutii, mi-a zis ca nu acesta este motivul, ci o alta tipa...apoi, a zis ca a mintit si a revenit la vechiul motiv. Mi-a spus ca nu am gresit cu nimic, ca am fost prea buna.Cu alte cuvinte si-a cam batut joc si nu a avut curaj sa imi spuna adevarul..atat ii cerusem..adevarul! Mai tarziu am aflat ca a fost cu altcineva timp de o saptamana, cat s-a gandit cum sa imi dea papucii. Dupa ce am aflat adevaratul motiv, l-am sunat si m-am cam umilit..i-am spus ca stiu adevarul si ca nu m-a fraierit cu motive de 2 bani. El pur si simplu se transformase, nu mai stiam cu cine vorbeam..ma lua peste picior si radea de mine. A fost groaznic..nu stiu cine este acest monstru cu care am fost 6 luni! Eram convinsa ca ma iubea...nu inteleg cum a renunat asa usor la mine, din cauza unei tipe cu care a fost o saptamana. Nu stiu ce sa mai fac, sunt disperata. Nu stiu cum sa il uit. Il iubesc enorm. Va rog, ajutati-ma!



Faptul ca tu erai convinsa ca te iubeste a fost o iluzie si nimic mai mult!!!!Cati barbati isi iubesc,cu adevarat,partenerele???Cred ca se poate face un calcul,dar extrem de sumar!!

Esti disperata??De ce??Oare pentru ca ai aflat ca ai iubit o imitatie de barbat????Draga mea,multumeste-i Domnului ca ai scapat de un asemenea personaj!!!Nu stii cum sa-l uiti???Ia incearca,vezi,poti sau nu?????Iar ceea ce spui ca il iubesti enorm,doar dupa sase luni de relatie,hmm,mi se pare usor exagerat!!!!!Nu accepta o astfel de umilinta a inimii,numai faptul ca te-a batjocorit ,ar trebui sa te determine sa il uiti cat mai repede cu putinta!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 August 2013 18:41
Da..stiu. Mare dreptate ai :) Si chiar ma faci sa ma gandesc mai bine daca il iubesc. Stiu sigur ca tin la el. A fost prima mea iubire...stiu ca suna ciudat, deoarece am 23 de ani. Cred ca sunt in situatia asta deplorabila si din cauza faptului ca a fost primul caruia m-am daruit. Conteaza foarte mult si cred ca acesta este unul din motivele pentru care nu pot sa ma "desprind" de el. Desi imi spun "Uita-l, proasto, si-a batut joc de tine", sunt convinsa ca, daca in momentul acesta m-ar suna si mi-ar spune ca ii pare rau, l-as primi cu bratele deschise. Trist, nu? :)
babuinel
Postat pe 7 August 2013 20:31
De la: babuinel, la data 2013-08-07 20:31:43Da..stiu. Mare dreptate ai :) Si chiar ma faci sa ma gandesc mai bine daca il iubesc. Stiu sigur ca tin la el. A fost prima mea iubire...stiu ca suna ciudat, deoarece am 23 de ani. Cred ca sunt in situatia asta deplorabila si din cauza faptului ca a fost primul caruia m-am daruit. Conteaza foarte mult si cred ca acesta este unul din motivele pentru care nu pot sa ma "desprind" de el. Desi imi spun "Uita-l, proasto, si-a batut joc de tine", sunt convinsa ca, daca in momentul acesta m-ar suna si mi-ar spune ca ii pare rau, l-as primi cu bratele deschise. Trist, nu? :)



Nu este trist,ci imatur!!Draga mea,regretele nu se mai justifica,nu te crampona in ceva consumat,face parte din trecutul tau,mergi mai departe!!Te inteleg,dar doar intr-o mica masura,incearca sa te autoeduci,nu ai stiut sa iti impui virtutile,acum este tardiv!!!Nu esti prima fata devenita femeie cu un partener nepotrivit,nu esti nici ultima,deci vezi-ti de drumul tau,barbati,ca acest individ,vei gasi pe toate drumurile,cauta-l pe acel "al tau",trebuie sa-l descoperi intr-o buna zi!!!
kudika_15804
Postat pe 7 August 2013 21:22
daa..imi facusem contul pentru un concurs, dar nu am postat nimic..pana acum ;))
babuinel
Postat pe 8 August 2013 00:05
Multumesc pentru sfat :)
babuinel
Postat pe 8 August 2013 00:06
De la: babuinel, la data 2013-08-07 17:16:45Buna ziua, fetelor! Sunt noua pe acest site. Am tot citit discutiile voastre si am zis sa incerc si eu sa va povestesc durerea mea...poate ma ajutati cumva. Fix acum o saptamana, iubitul meu mi-a dat papucii. Nu am inteles de ce, m-am framantat nopti la rand, m-am tot gandit ce am facut, cu ce am gresit de s-a ajuns la asa ceva. Totul s-a intamplat din senin, relatia noastra mergea perfect, era iubirea la care visasem inca din adolescenta...toti apropiatii ne spuneau cat de bine ne potrivim, etc. Totul s-a intamplat exact inainte sa plecam in concediu...concediu pe care il planuisem mult timp, ne facusem atatea vise. Mi-a zis din senin ca el nu mai poate continua relatia aceasta, ca totul devine prea serios pentru el, ca nu este pregatit si ca vrea sa fie din nou ca inainte...golan. Mentionez ca realtia noastra a durat 6 luni si ca a fost primul barbat din viata mea. Eu am 23 de ani, iar el 21. La inceput am crezut ca acesta a fost motivul si oarecum ma resemnasem. Dupa mai multe discutii, mi-a zis ca nu acesta este motivul, ci o alta tipa...apoi, a zis ca a mintit si a revenit la vechiul motiv. Mi-a spus ca nu am gresit cu nimic, ca am fost prea buna.Cu alte cuvinte si-a cam batut joc si nu a avut curaj sa imi spuna adevarul..atat ii cerusem..adevarul! Mai tarziu am aflat ca a fost cu altcineva timp de o saptamana, cat s-a gandit cum sa imi dea papucii. Dupa ce am aflat adevaratul motiv, l-am sunat si m-am cam umilit..i-am spus ca stiu adevarul si ca nu m-a fraierit cu motive de 2 bani. El pur si simplu se transformase, nu mai stiam cu cine vorbeam..ma lua peste picior si radea de mine. A fost groaznic..nu stiu cine este acest monstru cu care am fost 6 luni! Eram convinsa ca ma iubea...nu inteleg cum a renunat asa usor la mine, din cauza unei tipe cu care a fost o saptamana. Nu stiu ce sa mai fac, sunt disperata. Nu stiu cum sa il uit. Il iubesc enorm. Va rog, ajutati-ma!


Ascult-o pe Kudika_15804, ca stie ce zice!!!
Cu rabdare si putin efort din partea ta, disperarea si iubirea se vor estompa si va aparea indiferenta. In acest interval incearca sa-ti ocupi timpul liber cu activitati care-ti sunt placute si care te solicita.
kudika325634
Postat pe 8 August 2013 00:10
Chiar fac eforturi sa imi ocup timpul cu diverse activitati...si observ ca este mai bine. Uneori uit, nu ma mai gandesc. Uit ca am fost folosita, ca am fost o proasta, o naiva :)
babuinel
Postat pe 8 August 2013 00:15
daca tragand linie, ai ceva de invatat din asta, n-ai pierdut nimic. mai bine acum decat casatoriti, cu copii, sa va despartiti.

niciodata n-ai cum sa pierzi ceva, mereu iesi castigata. iar daca n-ai castigat, macar ai invatat
Muse__
Postat pe 8 August 2013 00:51
nici macar nu pot intelege de ce spui ca ai fost folosita. daca el e nesigur din punctul lui de vedere, asta nu inseamna ca te-a folosit. nu mai cauta doar aspectele negative, nu te vor face sa te simti mai bine
Muse__
Postat pe 8 August 2013 00:54
Nu cred ca e iubire, poate un sentiment de atasare! Trece, se intampla tuturor mai devreme sau mai tarziu :)
Darius_
Postat pe 8 August 2013 00:59
Nu cred ca am folosit corect cuvantul "folosita". Ma refer la faptul ca mi-a lasat impresia ca si-a batut joc de mine, de sentimentele mele. Am facut tot ce a vrut, am experimentat fel si fel de lucruri, nu i-am refuzat nimic...totul pentru el, pentru a fi fericit langa mine si a nu cauta altceva in alta parte. In zadar, se pare :)
babuinel
Postat pe 8 August 2013 01:38
Eu cred ca este iubire:) Oricum,timpul va avea ultimul cuvant de spus. Poate ai dreptate :)
babuinel
Postat pe 8 August 2013 01:39
Sincer, nici nu mai stiu daca am castigat sau nu pe siteul acesta...stiu ca am incercat. Asa si in iubire..uneori castigam, uneori pierdem ;)
babuinel
Postat pe 8 August 2013 11:25
De la: babuinel, la data 2013-08-08 01:38:28Nu cred ca am folosit corect cuvantul "folosita". Ma refer la faptul ca mi-a lasat impresia ca si-a batut joc de mine, de sentimentele mele. Am facut tot ce a vrut, am experimentat fel si fel de lucruri, nu i-am refuzat nimic...totul pentru el, pentru a fi fericit langa mine si a nu cauta altceva in alta parte. In zadar, se pare :)

"Uit ca am fost folosita, ca am fost o proasta, o naiva :)"
Muse__
Postat pe 8 August 2013 11:33
hahaha :))) multumesc pentru sfat:)
babuinel
Postat pe 8 August 2013 16:46
De la: INTELIGENTUL___, la data 2013-08-08 16:48:15

babuinel
opteaza pt un iubit....INTELIGENT
maria-ioana
Postat pe 8 August 2013 17:18
Time heals all. Fear is awful; we gotta face it.

And don't be afraid to love again. There is always that one person in this world who will love you as you are for who you are. Don't settle for anything other than tha.

Be strong, babe, be strong.
Albert_UK
Postat pe 8 August 2013 17:48
De la: babuinel, la data 2013-08-08 16:46:51hahaha :))) multumesc pentru sfat:)




Uita tot si mergi mai departe,nu mai alege cararile fara spini,acelea sunt inselatoare,exact ca oamenii,cei mai dulci,dragastosi sunt cei mai prefacuti,ci opteaza pentru drumurile intortocheate,acelea te vor forma si cali!!!!Bafta in alegerile viitoare!!!!
kudika_15804
Postat pe 8 August 2013 18:05
De la: kudika_15804, la data 2013-08-08 18:05:53
De la: babuinel, la data 2013-08-08 16:46:51hahaha :))) multumesc pentru sfat:)




Uita tot si mergi mai departe,nu mai alege cararile fara spini,acelea sunt inselatoare,exact ca oamenii,cei mai dulci,dragastosi sunt cei mai prefacuti,ci opteaza pentru drumurile intortocheate,acelea te vor forma si cali!!!!Bafta in alegerile viitoare!!!!


vaaaiii adica eu daca sunt o dulce, sunt o prefacuta? :p
Muse__
Postat pe 8 August 2013 18:27
da
INTELIGENTUL___
Postat pe 8 August 2013 19:34
De la: INTELIGENTUL___, la data 2013-08-08 19:34:15da

am pus o vorma buna pentru tine
maria-ioana
Postat pe 8 August 2013 19:36
De la: Muse__, la data 2013-08-08 18:27:08
De la: kudika_15804, la data 2013-08-08 18:05:53
De la: babuinel, la data 2013-08-08 16:46:51hahaha :))) multumesc pentru sfat:)




Uita tot si mergi mai departe,nu mai alege cararile fara spini,acelea sunt inselatoare,exact ca oamenii,cei mai dulci,dragastosi sunt cei mai prefacuti,ci opteaza pentru drumurile intortocheate,acelea te vor forma si cali!!!!Bafta in alegerile viitoare!!!!


vaaaiii adica eu daca sunt o dulce, sunt o prefacuta? :p



Tu esti unica,ca doar esti fiica mea!!! Fata mea,nu la acea dulceata de care dai dovada,fac referire,am gresit putin in exprimarea din taste,am facut afirmatia respectiva legat de femeile lingusitoare,prefacute,"pisicile",care stiu doar sa se pisiceasca,dar care ascund suflete de vipere!!!
kudika_15804
Postat pe 8 August 2013 20:10
De la: INTELIGENTUL___, la data 2013-08-08 08:37:01
De la: babuinel, la data 2013-08-08 00:05:20daa..imi facusem contul pentru un concurs, dar nu am postat nimic..pana acum ;))
pai d'aia nici nu ai castigat nimic pana acum...oricum trebuie sa platsti pentru premiu
INTELIGENTUL___
Postat pe 9 August 2013 07:55
De la: INTELIGENTUL___, la data 2013-08-08 08:45:30...la fel cum platesti si pentru iubire
INTELIGENTUL___
Postat pe 9 August 2013 07:55
De la: kudika_15804, la data 2013-08-08 20:10:16
De la: Muse__, la data 2013-08-08 18:27:08
De la: kudika_15804, la data 2013-08-08 18:05:53
De la: babuinel, la data 2013-08-08 16:46:51hahaha :))) multumesc pentru sfat:)




Uita tot si mergi mai departe,nu mai alege cararile fara spini,acelea sunt inselatoare,exact ca oamenii,cei mai dulci,dragastosi sunt cei mai prefacuti,ci opteaza pentru drumurile intortocheate,acelea te vor forma si cali!!!!Bafta in alegerile viitoare!!!!


vaaaiii adica eu daca sunt o dulce, sunt o prefacuta? :p



Tu esti unica,ca doar esti fiica mea!!! Fata mea,nu la acea dulceata de care dai dovada,fac referire,am gresit putin in exprimarea din taste,am facut afirmatia respectiva legat de femeile lingusitoare,prefacute,"pisicile",care stiu doar sa se pisiceasca,dar care ascund suflete de vipere!!!

un singur lucru e clar: nu sunt lingusitoare. nu ma reprezinta :)
Muse__
Postat pe 9 August 2013 12:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfat urgent :d plss:X 8 De la: paula_bb 30 Iunie 2011 16:14
probleme cu parinti 7 De la: lory_lav 1 Octombrie 2012 15:35
parinti 57 De la: dorina27 3 Decembrie 2011 10:18
Relatii 8 De la: kudicafex81 10 Iulie 2016 12:57
el fecioara, eu sagetator 3 De la: ice_flower 14 Aprilie 2010 16:28