Setari Cookie-uri

Nu vrea relații lungi

Bunã-ziua.Recent prietenul meu s-a despãrțit de mine.Duminica trecutã am fi fãcut 3 luni.Este o perioadã scurtã dar îl iubesc și țin la el foarte mult.Și credeam cã e reciproc asta dupa spusele lui... Ne-am despãrțit din simplul motiv cã eu am fost plecata 2 sãptãmâni și el pentru cã nu ne-am mai întâlnit demult "și-a pierdut dragostea" în schimb mie mi s-au amplificat sentimentele. Oricum. Problema este sau cel puțin dilema mea..el vrea sã rãmânem prieteni,vrea sã mai vorbim etc. așa a spus la început. I-am spus sã mã sune și sã îmi spunã ca nu mai are niciun sentiment pentru mine de niciun fel si eu îi promit cã o sa fie ca și atunci cand nu știam unul de altul cã existãm..nu a vrut,a spus ca nu vrea sã fie ca și cum nu ne-am cunoaste. I-am trimis un mesaj ...sã ii spun exact ce simt...inițial nu am vrut dar apoi m-am gandit cã dacã nu îl trimit o sa mã întreb ce ar fi fost dacã..și el mi-a spus "mi pare rau ca te simti asa,si asta ma face sa ma simt naspa,de asta nu caut eu relatii de genul,ca nu vreau sa sufere nimeni,prefer sa sufar eu decat tu,sincer,de asta consider ca e mai bine asa ca nu vreau sa inrautatesc lucrurile,cred ca e de ajuns asa,iar asta ma face sa nu vreau nici o relatie,vreau sa fiu singur,sau sa ma distrez,nu vreau nimic serios penteu ca stiu ca se ajunge la asta,tu incearca sa te bucuri de vara ca ne vom mai vede." Parca mi-a cazut cerul in cap...totusi vrea sa mai avem momentele alea frumoase care le aveam la el acasa,ca regreta ca s-au dus pentru ca era ceva frumos. Eu nu mai pot continua asa...sufar ,il iubesc si....nu pot accepta ca e totul gata. ce sa fac?Multumesc anticipat.
CrissFrsh
Postat pe 22 Iulie 2013 13:01
De la: kudika_928486, la data 2013-07-22 13:01:31Bunã-ziua.Recent prietenul meu s-a despãrțit de mine.Duminica trecutã am fi fãcut 3 luni.Este o perioadã scurtã dar îl iubesc și țin la el foarte mult.Și credeam cã e reciproc asta dupa spusele lui... Ne-am despãrțit din simplul motiv cã eu am fost plecata 2 sãptãmâni și el pentru cã nu ne-am mai întâlnit demult "și-a pierdut dragostea" în schimb mie mi s-au amplificat sentimentele. Oricum. Problema este sau cel puțin dilema mea..el vrea sã rãmânem prieteni,vrea sã mai vorbim etc. așa a spus la început. I-am spus sã mã sune și sã îmi spunã ca nu mai are niciun sentiment pentru mine de niciun fel si eu îi promit cã o sa fie ca și atunci cand nu știam unul de altul cã existãm..nu a vrut,a spus ca nu vrea sã fie ca și cum nu ne-am cunoaste. I-am trimis un mesaj ...sã ii spun exact ce simt...inițial nu am vrut dar apoi m-am gandit cã dacã nu îl trimit o sa mã întreb ce ar fi fost dacã..și el mi-a spus "mi pare rau ca te simti asa,si asta ma face sa ma simt naspa,de asta nu caut eu relatii de genul,ca nu vreau sa sufere nimeni,prefer sa sufar eu decat tu,sincer,de asta consider ca e mai bine asa ca nu vreau sa inrautatesc lucrurile,cred ca e de ajuns asa,iar asta ma face sa nu vreau nici o relatie,vreau sa fiu singur,sau sa ma distrez,nu vreau nimic serios penteu ca stiu ca se ajunge la asta,tu incearca sa te bucuri de vara ca ne vom mai vede." Parca mi-a cazut cerul in cap...totusi vrea sa mai avem momentele alea frumoase care le aveam la el acasa,ca regreta ca s-au dus pentru ca era ceva frumos. Eu nu mai pot continua asa...sufar ,il iubesc si....nu pot accepta ca e totul gata. ce sa fac?Multumesc anticipat.



Il iubesti doar dupa trei luni de relatie????Nu cred asa ceva!!!Domnia sa doresste doar aventuri,deci nu este pentru tine,presupun ca nu doresti pasageri in viata ta!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Iulie 2013 13:21
tinerete unde esti suflet chinuit rupand petale de flori incantand,ma iubeste-nu ma iubeste,unde-s anii de liceu ,plimbari in aer liber aventuri si dintr-o data vaiiiiii oare ce-i de facut,nimik mai simplu cauti pe altu,sau te va gasi el pe tine!
oooof de ce nu mai am eu anii astia!!!
Titanika
Postat pe 22 Iulie 2013 13:28
De la: Titanika, la data 2013-07-22 13:28:44 tinerete unde esti suflet chinuit rupand petale de flori incantand,ma iubeste-nu ma iubeste,unde-s anii de liceu ,plimbari in aer liber aventuri si dintr-o data vaiiiiii oare ce-i de facut,nimik mai simplu cauti pe altu,sau te va gasi el pe tine!
oooof de ce nu mai am eu anii astia!!!


Ii ai, Titanika, in suflet si-n inima.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 22 Iulie 2013 13:33
Da...este un baiat care si-ar da sufletul pentru mine dar pur si simplu nu simt nimic pentru el,stiu cum se zice,foamea vine manacand..i-am dat o sansa..am mancat si am mancat pana m-am saturat...eu inca ma gandesc la fostul..si baiatului acesta i-am zis..pentru ca nu vreau sa isi faca sperante degeaba..dar inca nu se da batut...m-a sarutat odata si inca nu mi-am iertat-o ,nu ma simt bine ca am facut asta,am plâns,cu toate ca nu mai sutn cu fostul,tot simt ca l-am tradat,ma simt vinovata.
CrissFrsh
Postat pe 22 Iulie 2013 13:36
De la: Viorica_Vio, la data 2013-07-22 13:33:39
De la: Titanika, la data 2013-07-22 13:28:44 tinerete unde esti suflet chinuit rupand petale de flori incantand,ma iubeste-nu ma iubeste,unde-s anii de liceu ,plimbari in aer liber aventuri si dintr-o data vaiiiiii oare ce-i de facut,nimik mai simplu cauti pe altu,sau te va gasi el pe tine!
oooof de ce nu mai am eu anii astia!!!


Ii ai, Titanika, in suflet si-n inima.

este vacanta Vio si vom auzi multe intamplari din viata lor...normal ca devin si un pic nostalgica n-am avut eu prea multi prieteni dar macar nu m-au dezamagit nici unul.Ne desparteam frumos ,fara lacrimi,dezamagiri....dar de in ziua de azi toul e sex si restul poate vine pe urma...pe vremea lui nea Ceasca,la ora 22fix eram in casa!!!
Titanika
Postat pe 22 Iulie 2013 13:44
De la: Titanika, la data 2013-07-22 13:44:15
De la: Viorica_Vio, la data 2013-07-22 13:33:39
De la: Titanika, la data 2013-07-22 13:28:44 tinerete unde esti suflet chinuit rupand petale de flori incantand,ma iubeste-nu ma iubeste,unde-s anii de liceu ,plimbari in aer liber aventuri si dintr-o data vaiiiiii oare ce-i de facut,nimik mai simplu cauti pe altu,sau te va gasi el pe tine!
oooof de ce nu mai am eu anii astia!!!


Ii ai, Titanika, in suflet si-n inima.

este vacanta Vio si vom auzi multe intamplari din viata lor...normal ca devin si un pic nostalgica n-am avut eu prea multi prieteni dar macar nu m-au dezamagit nici unul.Ne desparteam frumos ,fara lacrimi,dezamagiri....dar de in ziua de azi toul e sex si restul poate vine pe urma...pe vremea lui nea Ceasca,la ora 22fix eram in casa!!!


N-ar trebui sa generalizezi la adresa relatiilor celor tineri, parerea mea. Nu toate relatiile debuteaza doar cu partea fizica, ci, unii dintre noi am asteptat sa ne cunoastem bine, inainte de a face pasul cu partea intima.

Iar in ceea ce-i priveste pe cei ce au fost tineri pe vremea lui Ceasca, sunt convinsa ca au avut si poate inca mai au momentele lor de rebeliune, doar ca nu vorbesc deschis despre asta.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 22 Iulie 2013 13:56
Asa mi s-a inamplat mie...nu am avut certuri,confilcte,gelozii,ne intelegeam de minune,chiar a zis ca "te comporti prea frumos cu mine ,esti perfecta"...momente superbe si de asta imi e asa dor de el.
CrissFrsh
Postat pe 22 Iulie 2013 13:58
De la: CrissFrsh, la data 2013-07-22 13:01:31Bunã-ziua.Recent prietenul meu s-a despãrțit de mine.Duminica trecutã am fi fãcut 3 luni.Este o perioadã scurtã dar îl iubesc și țin la el foarte mult.Și credeam cã e reciproc asta dupa spusele lui... Ne-am despãrțit din simplul motiv cã eu am fost plecata 2 sãptãmâni și el pentru cã nu ne-am mai întâlnit demult "și-a pierdut dragostea" în schimb mie mi s-au amplificat sentimentele. Oricum. Problema este sau cel puțin dilema mea..el vrea sã rãmânem prieteni,vrea sã mai vorbim etc. așa a spus la început. I-am spus sã mã sune și sã îmi spunã ca nu mai are niciun sentiment pentru mine de niciun fel si eu îi promit cã o sa fie ca și atunci cand nu știam unul de altul cã existãm..nu a vrut,a spus ca nu vrea sã fie ca și cum nu ne-am cunoaste. I-am trimis un mesaj ...sã ii spun exact ce simt...inițial nu am vrut dar apoi m-am gandit cã dacã nu îl trimit o sa mã întreb ce ar fi fost dacã..și el mi-a spus "mi pare rau ca te simti asa,si asta ma face sa ma simt naspa,de asta nu caut eu relatii de genul,ca nu vreau sa sufere nimeni,prefer sa sufar eu decat tu,sincer,de asta consider ca e mai bine asa ca nu vreau sa inrautatesc lucrurile,cred ca e de ajuns asa,iar asta ma face sa nu vreau nici o relatie,vreau sa fiu singur,sau sa ma distrez,nu vreau nimic serios penteu ca stiu ca se ajunge la asta,tu incearca sa te bucuri de vara ca ne vom mai vede." Parca mi-a cazut cerul in cap...totusi vrea sa mai avem momentele alea frumoase care le aveam la el acasa,ca regreta ca s-au dus pentru ca era ceva frumos. Eu nu mai pot continua asa...sufar ,il iubesc si....nu pot accepta ca e totul gata. ce sa fac?Multumesc anticipat.


hai sterga ca-ti multumeste si anticipat!!
kiss_my_ass
Postat pe 22 Iulie 2013 15:12
De la: CrissFrsh, la data 2013-07-22 13:58:31Asa mi s-a inamplat mie...nu am avut certuri,confilcte,gelozii,ne intelegeam de minune,chiar a zis ca "te comporti prea frumos cu mine ,esti perfecta"...momente superbe si de asta imi e asa dor de el.



Si ce doresti sa faci?????Sa insisti in relatie????Nu este o idee buna!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Iulie 2013 15:54
El ti-a zis clar ca nu vrea ceva serios. Ce nu intelegi? Esti penibila daca mai insisti. Te-a sexat, la revedere. Probabil vrea "una" noua. Mare scofala de relatie, de trei luni.
Micaell
Postat pe 24 Iulie 2013 11:09
De la: CrissFrsh, la data 2013-07-22 13:58:31Asa mi s-a inamplat mie...nu am avut certuri,confilcte,gelozii,ne intelegeam de minune,chiar a zis ca "te comporti prea frumos cu mine ,esti perfecta"...momente superbe si de asta imi e asa dor de el.

in 3 luni sa pui asa mult suflet si deja te doare.....doare rau dragostea asta daca nu gandesti cu capu!?
Titanika
Postat pe 24 Iulie 2013 11:16
De la: CrissFrsh, la data 2013-07-22 13:36:27Da...este un baiat care si-ar da sufletul pentru mine dar pur si simplu nu simt nimic pentru el,stiu cum se zice,foamea vine manacand..i-am dat o sansa..am mancat si am mancat pana m-am saturat...eu inca ma gandesc la fostul..si baiatului acesta i-am zis..pentru ca nu vreau sa isi faca sperante degeaba..dar inca nu se da batut...m-a sarutat odata si inca nu mi-am iertat-o ,nu ma simt bine ca am facut asta,am plâns,cu toate ca nu mai sutn cu fostul,tot simt ca l-am tradat,ma simt vinovata.


Pai voua va plac baietii aia care se culca cu toate, fiindca par "interesanti" si virili. Un baiat cuminte, e luat drept fraier. Cand o sa mai cresteti, pe la 30 de ani, o sa umblati ca nu stiu ce dupa barbati la locul lor si n-o sa mai gasiti. N-o sa dati decat de papagali de-astia, care topaie din floare in floare pan la 60 de ani.
Micaell
Postat pe 24 Iulie 2013 11:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
profesorul de matematica e prietnul mamei mele 4 De la: pufffer 15 Noiembrie 2009 20:46
nu vreau sa se incheie relatia! 31 De la: kudika083394 6 Decembrie 2009 00:24
sotie si amanta 49 De la: kudika050074 23 Februarie 2012 18:01
Nu mai vreau sa ii cunun 1 De la: kudika_1032721 23 Aprilie 2018 16:44
un sfat:( 34 De la: lempika 27 Septembrie 2010 11:37