Setari Cookie-uri

m-a inselat

De la: Muse__, la data 2013-08-08 13:20:47
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:16:50
De la: Muse__, la data 2013-08-08 13:11:43
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:02:19am uitat sa zic, ca desi ma cheama tot Amalia, nu suntem prietene, suntem doar niste useri de forum

rautate




Pai da' nu suntem prietene

are inimioara franta si tu nu vrei sa ii fii prietena :P


are inima franta pentru ca i-a permis si o sa ii permita in continuare. Mie nu imi mai ramane decat sa-i urez bafta. Si va primi ceea ce isi doreste
Ghicicummacheama
Postat pe 8 August 2013 13:31
Mi-am baut si a doua cafea....

e prima mea zi de munca, dupa 2 saptamani la mare....e f f f greu
Ghicicummacheama
Postat pe 8 August 2013 13:32
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:31:48
De la: Muse__, la data 2013-08-08 13:20:47
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:16:50
De la: Muse__, la data 2013-08-08 13:11:43
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:02:19am uitat sa zic, ca desi ma cheama tot Amalia, nu suntem prietene, suntem doar niste useri de forum

rautate




Pai da' nu suntem prietene

are inimioara franta si tu nu vrei sa ii fii prietena :P


are inima franta pentru ca i-a permis si o sa ii permita in continuare. Mie nu imi mai ramane decat sa-i urez bafta. Si va primi ceea ce isi doreste

pentru ca in dragoste nu e un drum definit, se intampla sa uiti ca pasii pe care ii faci, te duc intru o cu totul alta directie. poti sa fii tu cat de perfect, o relatie se "tine" in 2. nu poate fi ea vinovata pentru greselile lui. doar ca trebuie sa deschida ochii in acest moment si sa cantareasca bine situatia.
Muse__
Postat pe 8 August 2013 13:54
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:32:53Mi-am baut si a doua cafea....

e prima mea zi de munca, dupa 2 saptamani la mare....e f f f greu

2 saptamani cred ca te-ai facut tiganca eu am fost cateva zile la piscina...si deja m-am innegrit..
Muse__
Postat pe 8 August 2013 13:55
De la: Muse__, la data 2013-08-08 13:54:51
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:31:48
De la: Muse__, la data 2013-08-08 13:20:47
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:16:50
De la: Muse__, la data 2013-08-08 13:11:43
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:02:19am uitat sa zic, ca desi ma cheama tot Amalia, nu suntem prietene, suntem doar niste useri de forum

rautate




Pai da' nu suntem prietene

are inimioara franta si tu nu vrei sa ii fii prietena :P


are inima franta pentru ca i-a permis si o sa ii permita in continuare. Mie nu imi mai ramane decat sa-i urez bafta. Si va primi ceea ce isi doreste

pentru ca in dragoste nu e un drum definit, se intampla sa uiti ca pasii pe care ii faci, te duc intru o cu totul alta directie. poti sa fii tu cat de perfect, o relatie se "tine" in 2. nu poate fi ea vinovata pentru greselile lui. doar ca trebuie sa deschida ochii in acest moment si sa cantareasca bine situatia.


ea este de vina, pt ca ii permite si pt ca trece cu vederea lucruri esentiale care conduc la inselaciune. Pana si acum, se gandeste sa il ierte sau sa il insele si ea ca sa fie chit.

Ce treaba e asta ? Se gandeste sa se injoseasca si ea, ca sa fie josnici amandoi.....


Ghicicummacheama
Postat pe 8 August 2013 14:12
De la: Muse__, la data 2013-08-08 13:55:38
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:32:53Mi-am baut si a doua cafea....

e prima mea zi de munca, dupa 2 saptamani la mare....e f f f greu

2 saptamani cred ca te-ai facut tiganca eu am fost cateva zile la piscina...si deja m-am innegrit..


sunt neagraaaaaaaa
Ghicicummacheama
Postat pe 8 August 2013 14:13
pt cine a initiat topicul - de ce nu mergeti voi 2 de manuta sa faceti terapie de cuplu? poate asa va veti lamuri exact ce si cum si ar fi mai usor pt tine
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 8 August 2013 14:28
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 14:12:59
De la: Muse__, la data 2013-08-08 13:54:51
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:31:48
De la: Muse__, la data 2013-08-08 13:20:47
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:16:50
De la: Muse__, la data 2013-08-08 13:11:43
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:02:19am uitat sa zic, ca desi ma cheama tot Amalia, nu suntem prietene, suntem doar niste useri de forum

rautate




Pai da' nu suntem prietene

are inimioara franta si tu nu vrei sa ii fii prietena :P


are inima franta pentru ca i-a permis si o sa ii permita in continuare. Mie nu imi mai ramane decat sa-i urez bafta. Si va primi ceea ce isi doreste

pentru ca in dragoste nu e un drum definit, se intampla sa uiti ca pasii pe care ii faci, te duc intru o cu totul alta directie. poti sa fii tu cat de perfect, o relatie se "tine" in 2. nu poate fi ea vinovata pentru greselile lui. doar ca trebuie sa deschida ochii in acest moment si sa cantareasca bine situatia.


ea este de vina, pt ca ii permite si pt ca trece cu vederea lucruri esentiale care conduc la inselaciune. Pana si acum, se gandeste sa il ierte sau sa il insele si ea ca sa fie chit.

Ce treaba e asta ? Se gandeste sa se injoseasca si ea, ca sa fie josnici amandoi.....



mda, n-am cu ce sa te contrazic
Muse__
Postat pe 8 August 2013 14:43
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 14:13:30
De la: Muse__, la data 2013-08-08 13:55:38
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:32:53Mi-am baut si a doua cafea....

e prima mea zi de munca, dupa 2 saptamani la mare....e f f f greu

2 saptamani cred ca te-ai facut tiganca eu am fost cateva zile la piscina...si deja m-am innegrit..


sunt neagraaaaaaaa

eu nu-s chiar asa de neagra, dar intrucat toata lumea m-a intrebat daca am fost la mare, s-ar putea spune ca sunt bronzata destul de bine
Muse__
Postat pe 8 August 2013 14:46
Unde a gasit-o imediat pe cealalta ? Daca zici asa repede ca il ierti nu o sa invete nimic din povestea asta. Ia si tu o pauza de la tot, pleaca undeva daca iti permiti, acorda-ti timp sa vezi ce simti. E foarte grav ce a facut el si nu poti trece imediat cu vederea. Gandeste-te serios ce vrei in continuare de la relatia dintre voi.
kudi10
Postat pe 10 August 2013 10:30
In cazul de fata nu pot sa vad "mi-e mila de noi", asa ca ai de ales intre "mi-e mila de el" sau "mi-e mila de mine".
Imbold: alege "mi-e mila de mine", fiindca el "si-a luat actele"... deci ti-a "spus" clar ca nu-si doreste urmatorul pas in aceasta relatie( a devenit suspicios...oare s-a gandit ca poti face demersuri pentru "casatorie" fara acordul lui???), apoi si-a materializat dorinta mentala de-a nu mai fi cu tine, inselandu-te.
Sfat: ia o "pauza" - ca sa-ti pui ordine in ganduri si sa-ti recapeti increderea in tine..apoi NEXT!!!!!
kudika325634
Postat pe 10 August 2013 13:52
Tacerea este dulce ca mierea.
O limba mare ,lunga si musculoasa de barbat rezolva ORICE PROBLEMA in viata sexuala a unui cuplu.
Limba_scoasa
Postat pe 12 August 2013 22:30
pai sa te insele daca asta meriti
krizantema
Postat pe 12 August 2013 22:33
De la: y89, la data 2013-08-10 10:30:02Unde a gasit-o imediat pe cealalta ? Daca zici asa repede ca il ierti nu o sa invete nimic din povestea asta. Ia si tu o pauza de la tot, pleaca undeva daca iti permiti, acorda-ti timp sa vezi ce simti. E foarte grav ce a facut el si nu poti trece imediat cu vederea. Gandeste-te serios ce vrei in continuare de la relatia dintre voi.


Sa stii ca voi cele care ganditi in felul asta va meritati soarta. Odata si-odata o sa platiti pt.doza de naivitate cu care ati fost inzestrate.
E gresit sa tratezi asa usor o infidelitate si cred ca pana la urma lucrul asta o sa va loveasca destul de tare, chiar daca o sa treaca ani de zile, tot se intoarce, exact ca un bumerang.
Se tot vorbeste pe forumul asta ca, inziua de azi femeile sunt puternice, chestii trestii. O femeie puternica nici nu sta de vorba atunci cand e inselata, pt. ca stie foarte bine ca odata ce greseala a fost facuta, respectivul nu mai are ce cauta in viata ei. E la fel si cu barbatii. Nu treci cu vederea asa ceva, indiferent cate lacrimi de crocodil varsa respectiva persoana si indiferent ce juraminte iti face. E bine sa ierti, suntem supusi greselilor, insa ierti si-atat.
Cea care a deschis topicul ar trebui sa-i spuna pa si sa-si vada de viata.
kidd_o
Postat pe 12 August 2013 23:01
iar vorbesti ca un om mare
te pup kidd_o
daca acum vezi lucrurile asa...ce o sa fie cand mai cresti?
da-mi voie sa-mi scot palaria si sa te mai pup odata
maria-ioana
Postat pe 12 August 2013 23:12
De la: caisa, la data 2013-08-12 23:12:25iar vorbesti ca un om mare
te pup kidd_o
daca acum vezi lucrurile asa...ce o sa fie cand mai cresti?
da-mi voie sa-mi scot palaria si sa te mai pup odata


Serus Caisse
You can leave your heat on
kidd_o
Postat pe 12 August 2013 23:16
Amalia, ma surprinde faptul ca te-ai gandit atat de usor sa-l inseli "inapoi". Daca ti se pare ca "a insela persoana iubita" este ceva atat de usor de facut atunci... gandeste-te ca poate nici tu esti mai presus decat el (mai ales ca la tine e clar ca ai face-o cu premeditare) si nu m-ar mira ca intr-o zi sa-l inseli si tu pe el.
Sa stii ca e usor sa gresesti. Suntem oameni si suntem supusi greselii! Acum... sa-ti spun ceva din experienta proprie: si eu am inselat-o odata pe sotia mea. La mine chiar a durat mai mult (cam doua luni). Iar cealalta femeie se indragostise de mine. Insa (crede-ma!) de fiecare data dupa ce "o faceam" cu cealalta imi venea sa plang de durere. Imi iubeam enorm si atunci si o iubesc enorm si acum pe sotia mea. Mi-as da viata pentru ea. Chiar daca multe femei de aici de pe forum imi veti sari in cap, eu tot voi spune ca acea "aventura" a avut loc pentru ca sotia mea a avut o mica vina (lucrul acesta mi l-au confirmat, cu expresii aproape identice, cei doi psihologi la care am mers dupa).
Amalia, stiu ca n-am nicio scuza pentru ce am facut, dar doresc sa detaliez putin sperand ca te voi ajuta in decizia ta:
Sotia mea are o familie mai... "ciudata", adica tatalui, mamei si fratelui ei le place muuult sa bea. Apoi sa faca scandaluri, chiar sa se si loveasca si sa sufere cumnata si copilasul. Apoi fiecare din ei obisnuiesc s-o sune pe sotia mea ca sa se planga unul de celalalt. Eu am sustinut-o cat de mult am putut (uneori neglijandu-ma pe mine si profesia mea) ca sa incerce ceva in intentia ei (fara speranta de altfel) de a-i "umaniza". La un moment dat n-am mai putut si i-am zis "Cred ca iti dai seama ca este o cauza pierduta. Nu crezi ca ar fi mai bine sa ne vedem mai mult de ale noastre?" - mi-a replicat "Ei sunt familia mea, ii cunosc de cand ma cunosc pe mine, iar tu esti, pana la urma, doar un strain." Desi mi-am dat seama ca le-a spus la necaz, m-au durut ingrozitor cuvintele acestea. Apoi... la serviciu aveam o colega foarte frumoasa despre care imi dadusem seama, de vreo doi ani, ca ma privea intr-un anumit fel. Lucrul asta doar ma amuza si doar ma facea sa ma simt "mai barbat", dar nicio secunda nu mi-a trecut prin cap ceva indecent. Dupa acele cuvinte spuse de sotia mea, am inceput sa ma simt din ce in ce mai bine in compania colegei, pana cand... la un moment dat am cazut prada ispitei. Ea s-a indragostit foarte tare de mine, dar, desi era o femeie foarte educata, modesta, calda, cu care orice barbat ar vedea ca poate intemeia o famile foarte frumoasa, am realizat ca n-o pot parasi pe sotia mea. MI-AM DAT SEAMA CA O IUBESC ENORM SI CA NU CONCEP VIATA FARA EA, CU TOATE ACELE GREUTATI CARE NE AFECTAU PSIHIC. I-am explicat colegei, m-a inteles si am pus capat definitiv relatiei. Sotiei mele nu i-am marturisit asta niciodata. Nu pot s-o fac! Nu vreau s-o fac sa sufere. Pe de alta parte mi-e teama ca nu m-ar ierta (stiu ca nu as merita iertarea). Cred ca as fi dezamagirea vietii ei.
Eu sufar in continuare si am sa sufar toata viata. Stiu ca nu aveti cum sa ma priviti ca pe o victima (ma adresez femeilor de pe forum). Va inteleg! Dar sa stiti ca nu incerc aici sa ma victimizez. Vreau sa expun propria experienta si propria suferinta din care cineva poate invata ceva.
TE ROG SA MA CREZI, AMALIA!... NICIODATA N-AM S-O MAI INSEL! In fiecare zi ma trezesc si adorm simtind cum o iubesc cu fiecare celula. De fiecare data cand mai sunt probleme, imi pastrez calmul si ii sunt alaturi. Sa stii ca nu toti barbatii sunt ticalosi, chiar daca s-a intamplat sa greseasca o singura data. Sincer... eu inca n-am reusit sa nu mai cred ticalos, in ciuda eforturilor psihologilor. As fi curios cum ma vedeti voi, femeile de pe forum.
Anamaria_Grig
Postat pe 19 August 2013 11:11
De la: Anamaria_Grig, la data 2013-08-19 11:11:17Amalia, ma surprinde faptul ca te-ai gandit atat de usor sa-l inseli "inapoi". Daca ti se pare ca "a insela persoana iubita" este ceva atat de usor de facut atunci... gandeste-te ca poate nici tu esti mai presus decat el (mai ales ca la tine e clar ca ai face-o cu premeditare) si nu m-ar mira ca intr-o zi sa-l inseli si tu pe el.
Sa stii ca e usor sa gresesti. Suntem oameni si suntem supusi greselii! Acum... sa-ti spun ceva din experienta proprie: si eu am inselat-o odata pe sotia mea. La mine chiar a durat mai mult (cam doua luni). Iar cealalta femeie se indragostise de mine. Insa (crede-ma!) de fiecare data dupa ce "o faceam" cu cealalta imi venea sa plang de durere. Imi iubeam enorm si atunci si o iubesc enorm si acum pe sotia mea. Mi-as da viata pentru ea. Chiar daca multe femei de aici de pe forum imi veti sari in cap, eu tot voi spune ca acea "aventura" a avut loc pentru ca sotia mea a avut o mica vina (lucrul acesta mi l-au confirmat, cu expresii aproape identice, cei doi psihologi la care am mers dupa).
Amalia, stiu ca n-am nicio scuza pentru ce am facut, dar doresc sa detaliez putin sperand ca te voi ajuta in decizia ta:
Sotia mea are o familie mai... "ciudata", adica tatalui, mamei si fratelui ei le place muuult sa bea. Apoi sa faca scandaluri, chiar sa se si loveasca si sa sufere cumnata si copilasul. Apoi fiecare din ei obisnuiesc s-o sune pe sotia mea ca sa se planga unul de celalalt. Eu am sustinut-o cat de mult am putut (uneori neglijandu-ma pe mine si profesia mea) ca sa incerce ceva in intentia ei (fara speranta de altfel) de a-i "umaniza". La un moment dat n-am mai putut si i-am zis "Cred ca iti dai seama ca este o cauza pierduta. Nu crezi ca ar fi mai bine sa ne vedem mai mult de ale noastre?" - mi-a replicat "Ei sunt familia mea, ii cunosc de cand ma cunosc pe mine, iar tu esti, pana la urma, doar un strain." Desi mi-am dat seama ca le-a spus la necaz, m-au durut ingrozitor cuvintele acestea. Apoi... la serviciu aveam o colega foarte frumoasa despre care imi dadusem seama, de vreo doi ani, ca ma privea intr-un anumit fel. Lucrul asta doar ma amuza si doar ma facea sa ma simt "mai barbat", dar nicio secunda nu mi-a trecut prin cap ceva indecent. Dupa acele cuvinte spuse de sotia mea, am inceput sa ma simt din ce in ce mai bine in compania colegei, pana cand... la un moment dat am cazut prada ispitei. Ea s-a indragostit foarte tare de mine, dar, desi era o femeie foarte educata, modesta, calda, cu care orice barbat ar vedea ca poate intemeia o famile foarte frumoasa, am realizat ca n-o pot parasi pe sotia mea. MI-AM DAT SEAMA CA O IUBESC ENORM SI CA NU CONCEP VIATA FARA EA, CU TOATE ACELE GREUTATI CARE NE AFECTAU PSIHIC. I-am explicat colegei, m-a inteles si am pus capat definitiv relatiei. Sotiei mele nu i-am marturisit asta niciodata. Nu pot s-o fac! Nu vreau s-o fac sa sufere. Pe de alta parte mi-e teama ca nu m-ar ierta (stiu ca nu as merita iertarea). Cred ca as fi dezamagirea vietii ei.
Eu sufar in continuare si am sa sufar toata viata. Stiu ca nu aveti cum sa ma priviti ca pe o victima (ma adresez femeilor de pe forum). Va inteleg! Dar sa stiti ca nu incerc aici sa ma victimizez. Vreau sa expun propria experienta si propria suferinta din care cineva poate invata ceva.
TE ROG SA MA CREZI, AMALIA!... NICIODATA N-AM S-O MAI INSEL! In fiecare zi ma trezesc si adorm simtind cum o iubesc cu fiecare celula. De fiecare data cand mai sunt probleme, imi pastrez calmul si ii sunt alaturi. Sa stii ca nu toti barbatii sunt ticalosi, chiar daca s-a intamplat sa greseasca o singura data. Sincer... eu inca n-am reusit sa nu mai cred ticalos, in ciuda eforturilor psihologilor. As fi curios cum ma vedeti voi, femeile de pe forum.


Sunt curios data viitoare cand o sa-ti mai spuna ceva urat cu cine o s-o inseli. :)
kidd_o
Postat pe 19 August 2013 11:38
Mi-a mai spus. Am invatat ca trebuie sa fim alaturi de persoana iubita si atunci cand ne convine mai putin. Sunt un om matur si educat, cu toate astea, cat traim, invatam. Cand invatam din propriile greseli este, insa, mai dureros.
Poate ca ar trebui sa adaug ca atunci aveam 27 de ani, 4 ani de casnicie, iar eu visam sa am un copil, sa am familia mea PERFECTA, de care sa am grija sa nu o afecteze nimic. Acum avem 11 ani de casnicie si o fetita superba.
Niciodata, nimeni si nimic nu ma va mai determina sa fac ceea ce am facut. Oare tu ai idee cat sufar pentru asta? Sau... te-ai obisnuit sa spui "toti barbatii sunt la fel!"
Anamaria_Grig
Postat pe 19 August 2013 14:04
Pardon!... m-am adresat unei femei, dar abia acum am vazut ca persoana curioasa e de fapt un barbat.
Anamaria_Grig
Postat pe 19 August 2013 14:10
De la: Anamaria_Grig, la data 2013-08-19 14:04:09Mi-a mai spus. Am invatat ca trebuie sa fim alaturi de persoana iubita si atunci cand ne convine mai putin. Sunt un om matur si educat, cu toate astea, cat traim, invatam. Cand invatam din propriile greseli este, insa, mai dureros.
Poate ca ar trebui sa adaug ca atunci aveam 27 de ani, 4 ani de casnicie, iar eu visam sa am un copil, sa am familia mea PERFECTA, de care sa am grija sa nu o afecteze nimic. Acum avem 11 ani de casnicie si o fetita superba.
Niciodata, nimeni si nimic nu ma va mai determina sa fac ceea ce am facut. Oare tu ai idee cat sufar pentru asta? Sau... te-ai obisnuit sa spui "toti barbatii sunt la fel!"


Nu vreau sa te judec. E treaba ta ce faci. Dar crezi ca e bine sa-i ascunzi sotiei infidelitatea respectiva? Adevarul trebuie spus, chiar daca ajungi sa suferi din cauza asta. Poti trai asa, linistit, langa ea pt. tot restul vietii? La urma urmei ce i-ai facut e un lucru foarte urat
Apropos, sunt barbat.
kidd_o
Postat pe 19 August 2013 14:18
De la: kidd_o, la data 2013-08-19 14:18:03
De la: Anamaria_Grig, la data 2013-08-19 14:04:09Mi-a mai spus. Am invatat ca trebuie sa fim alaturi de persoana iubita si atunci cand ne convine mai putin. Sunt un om matur si educat, cu toate astea, cat traim, invatam. Cand invatam din propriile greseli este, insa, mai dureros.
Poate ca ar trebui sa adaug ca atunci aveam 27 de ani, 4 ani de casnicie, iar eu visam sa am un copil, sa am familia mea PERFECTA, de care sa am grija sa nu o afecteze nimic. Acum avem 11 ani de casnicie si o fetita superba.
Niciodata, nimeni si nimic nu ma va mai determina sa fac ceea ce am facut. Oare tu ai idee cat sufar pentru asta? Sau... te-ai obisnuit sa spui "toti barbatii sunt la fel!"


Nu vreau sa te judec. E treaba ta ce faci. Dar crezi ca e bine sa-i ascunzi sotiei infidelitatea respectiva? Adevarul trebuie spus, chiar daca ajungi sa suferi din cauza asta. Poti trai asa, linistit, langa ea pt. tot restul vietii? La urma urmei ce i-ai facut e un lucru foarte urat
Apropos, sunt barbat.


Apucasem sa-mi dau seama ca esti barbat. Nu-i bai ca ma judeci, e treaba ta. Nu ii spun pentru ca mi se pare fara rost s-o fac sa sufere doar ca sa-mi descarc eu constiinta. Cred ca ar fi un act egoist din partea mea. Prefer sa sufar eu in tacere. Apropo, mi-a fost greu si atunci cand am realizat ca si colega a suferit, dar mi-a spus ca si-a asumat acel lucru, ca luase in calcul si varianta ca va suferi si a inteles.
Anamaria_Grig
Postat pe 19 August 2013 14:34
De la: Anamaria_Grig, la data 2013-08-19 14:34:01Apropo, mi-a fost greu si atunci cand am realizat ca si colega a suferit, dar mi-a spus ca si-a asumat acel lucru, ca luase in calcul si varianta ca va suferi si a inteles.


Asta mi se pare si mai imoral decat sa iti inseli sotia: sa profiti de cineva care e indragostit de tine desi tu iubesti pe altcineva. Mai ales daca ai vazut ca e o femeie care merita mai mult. Daca a fost indragostita si oarba, tu trebuia sa vezi mai bine si sa nu profiti.
DayC
Postat pe 25 August 2013 10:50
De la: DayC, la data 2013-08-25 10:50:39
De la: Anamaria_Grig, la data 2013-08-19 14:34:01Apropo, mi-a fost greu si atunci cand am realizat ca si colega a suferit, dar mi-a spus ca si-a asumat acel lucru, ca luase in calcul si varianta ca va suferi si a inteles.


Asta mi se pare si mai imoral decat sa iti inseli sotia: sa profiti de cineva care e indragostit de tine desi tu iubesti pe altcineva. Mai ales daca ai vazut ca e o femeie care merita mai mult. Daca a fost indragostita si oarba, tu trebuia sa vezi mai bine si sa nu profiti.


ce ar fi trebuit sa fac el? sa se intoarca pe partea ailalta si sa refuze nectarina?
ala nu-i barbat care refuza o nectarina.
paradoxion-secund
Postat pe 25 August 2013 11:09
....dar e si reversul medaliei : prea multe nectarine fac indigestie.....
GHEISA_
Postat pe 25 August 2013 11:19
De la: GHEISA_, la data 2013-08-25 11:19:52....dar e si reversul medaliei : prea multe nectarine fac indigestie.....


sau faci suc
paradoxion-secund
Postat pe 25 August 2013 11:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre marele vot.... :D 1 De la: Dieggo 11 Iulie 2008 23:15
buna ziua 3 De la: simons 17 Aprilie 2010 18:52
astept raspuns plz:* 55 De la: pisicuta_razboinica 14 Aprilie 2009 18:40
VAginul se largeste de la relatii sexuale multiple? 12 De la: geo_reincarcat_iara 5 Iunie 2010 21:30
femai mature doresc tineri 3 De la: kudika_22665 3 Decembrie 2012 15:09