Setari Cookie-uri

m-a inselat

buna. sunt noua pe aici si v-as fi recunoscatoare daca m-ati primi cu caldura si cateva sfaturi. Nu stiu ce sa fac, nu am cu cine sa vorbesc si sunt disperata.
in urma cu 2 saptamani iubitul meu, cu care locuiesc, si cu care urma sa ma casatoresc peste 2 luni m-a inselat.. eram la tara la parintii mei cand mi-a zis ca nu mai poate sa traiasca cu mine si ca vrea sa ne despartim, ca vede ca nu il mai iubesc si ca nu mai merge nimic intre noi( parintii mei aveau probleme de sanatate si financiare, plus ca le trebuiau bani sa ne faca noua nunta, si i s-a parut lui ca nu ii mai dau atentie, deci nu il mai iubesc)
si-a luat actele si a plecat, eu am simtit ca inca ma iubeste, cand a inchis usa era cu ochii in lacrimi.. apoi m-a sunat cand era pe drum, si mi-a zis ca ma iubeste si ca ii pare rau ca a plecat.. apoi mi-a trimis mesaj ca se culca, ajuns fiind in casa noastra, unde locuim cu chirie. l-am crezut, ca intotdeauna, l-am mai sunat de cateva ori sa ii aud vocea sa pot sa dorm, dar nu mi-a raspuns. toate bune si frumoase.. a doua zi dimineata ma sunat plangand in hohote sa-mi spuna ca m-a inselat, ca a facut greseala vietii lui, ca se saturase de neintelegerile noastre banale si a crezut ca ma poate inlocui dar a gresit, si ca eu merit ceva mai bun decat el.. eu, cand am auzit asa i-am zis ca o sa fie bine, sa nu mai planga ca o sa fie totul ca inainte, si ca il iert. cam repede, nu? stiu ca ma iubeste, asta o stiu si o simt, si stiu ca greseala asta l-a distrus, il vad uneori atat de trist, si imi zice ca nu mai are pentru ce sa mai traiasca, ca eu eram tot pentru el, dar a fost prost ca nu a vazut cat il iubesc. acum stam din nou amandoi, eu am decis sa anulam nunta, ca nu merita sa-i port numele, si cand imi aduc aminte ce mi-a facut iar ma intristez, iar el zice ca nu merit sa fiu asa din cauza lui, ca e un om de nimic. asta stiu si eu, dar de ce mi-a facut asta? nu stiu daca am sa trec peste asta vreodata, sa mai am increde in el si sa fie totul ca la inceput.. credeti ca am gresit ca l-am iertat? sau e adevarat ca un barbat care inseala o data o va face si a doua oara?.. ce sa fac cu viata mea? nici eu nu stiu ce vreau, dar stiu ca il iubesc mult si ca mi-ar fi extrem de greu sa traiesc fara el. el zice ca ma iubeste si ca va regreta toata viata ce a facut, chiar daca eu hotarasc sa ma despart de el, si ca sunt indreptatita sa fac ce simt.. (scuzati-mi incoerenta, dar inca imi tremura mainile)
amalia206
Postat pe 8 August 2013 09:48
De la: amalia206, la data 2013-08-08 09:48:41buna. sunt noua pe aici si v-as fi recunoscatoare daca m-ati primi cu caldura si cateva sfaturi. Nu stiu ce sa fac, nu am cu cine sa vorbesc si sunt disperata.
in urma cu 2 saptamani iubitul meu, cu care locuiesc, si cu care urma sa ma casatoresc peste 2 luni m-a inselat.. eram la tara la parintii mei cand mi-a zis ca nu mai poate sa traiasca cu mine si ca vrea sa ne despartim, ca vede ca nu il mai iubesc si ca nu mai merge nimic intre noi( parintii mei aveau probleme de sanatate si financiare, plus ca le trebuiau bani sa ne faca noua nunta, si i s-a parut lui ca nu ii mai dau atentie, deci nu il mai iubesc)
si-a luat actele si a plecat, eu am simtit ca inca ma iubeste, cand a inchis usa era cu ochii in lacrimi.. apoi m-a sunat cand era pe drum, si mi-a zis ca ma iubeste si ca ii pare rau ca a plecat.. apoi mi-a trimis mesaj ca se culca, ajuns fiind in casa noastra, unde locuim cu chirie. l-am crezut, ca intotdeauna, l-am mai sunat de cateva ori sa ii aud vocea sa pot sa dorm, dar nu mi-a raspuns. toate bune si frumoase.. a doua zi dimineata ma sunat plangand in hohote sa-mi spuna ca m-a inselat, ca a facut greseala vietii lui, ca se saturase de neintelegerile noastre banale si a crezut ca ma poate inlocui dar a gresit, si ca eu merit ceva mai bun decat el.. eu, cand am auzit asa i-am zis ca o sa fie bine, sa nu mai planga ca o sa fie totul ca inainte, si ca il iert. cam repede, nu? stiu ca ma iubeste, asta o stiu si o simt, si stiu ca greseala asta l-a distrus, il vad uneori atat de trist, si imi zice ca nu mai are pentru ce sa mai traiasca, ca eu eram tot pentru el, dar a fost prost ca nu a vazut cat il iubesc. acum stam din nou amandoi, eu am decis sa anulam nunta, ca nu merita sa-i port numele, si cand imi aduc aminte ce mi-a facut iar ma intristez, iar el zice ca nu merit sa fiu asa din cauza lui, ca e un om de nimic. asta stiu si eu, dar de ce mi-a facut asta? nu stiu daca am sa trec peste asta vreodata, sa mai am increde in el si sa fie totul ca la inceput.. credeti ca am gresit ca l-am iertat? sau e adevarat ca un barbat care inseala o data o va face si a doua oara?.. ce sa fac cu viata mea? nici eu nu stiu ce vreau, dar stiu ca il iubesc mult si ca mi-ar fi extrem de greu sa traiesc fara el. el zice ca ma iubeste si ca va regreta toata viata ce a facut, chiar daca eu hotarasc sa ma despart de el, si ca sunt indreptatita sa fac ce simt.. (scuzati-mi incoerenta, dar inca imi tremura mainile)




Nu vei mai putea avea incredere in el,niciodata!!!Faptul ca l-ai reprimit in viata ta,nu inseamna mare lucru,decat daca il ierti si numai daca poti sa uiti ce ti-a facut!!Este greu,nu???Unii barbati sunt mari actori,si iubitul tau este unul dintre acestia,dar mai are de sustinut teza de masterat!!!!

Da,este regula generala,opinia mea!!!Cine minte o data,o va face tot timpul,cine inseala o data,o va face toata viata,caci este un stil de viata!!
kudika_15804
Postat pe 8 August 2013 10:01
Sigur o va face din nou,o femeie poate ierta dar nu va uita niciodata si vei fi mereu suspicioasa in viata de zi cu zi daca vei ramane cu el Decat asa o viata mai bine sa o iei de la inceput cu alcineva care te merita si care it va darui incredere si iubirea de care ai nevoie!!!
Titanika
Postat pe 8 August 2013 10:40
stiu ca nu i-a dat ea papucii, el i-a zis ca s-a intors la mine si ca nu poate trai fara mine, nu a mai cautat-o apoi, asta stiu sigur, ca nu ma minte pentru ca ar fi putut sa nu-mi spuna despre toate astea ca eu eram la tara si nu aveam de unde sa aflu. am vorbit si cu ea si mi-a zis ca ei ii place de el dar a vazut ca el ma iubeste pe mine si ca nu merita sa ne despartim. Parea o femeie cu capul pe umeri, si urasc sa spun asta..
amalia206
Postat pe 8 August 2013 10:59
De la: amalia206, la data 2013-08-08 10:59:55stiu ca nu i-a dat ea papucii, el i-a zis ca s-a intors la mine si ca nu poate trai fara mine, nu a mai cautat-o apoi, asta stiu sigur, ca nu ma minte pentru ca ar fi putut sa nu-mi spuna despre toate astea ca eu eram la tara si nu aveam de unde sa aflu. am vorbit si cu ea si mi-a zis ca ei ii place de el dar a vazut ca el ma iubeste pe mine si ca nu merita sa ne despartim. Parea o femeie cu capul pe umeri, si urasc sa spun asta..

Mie mi se pare ca el o cam face pe victima... si deja "situatia" e "rascolita" prea tare.
Ce statut are femeia "cu capul pe umeri"? Casatorita, divortata, etc. ?
Si uite, ca sa-ti treaca tremuriciul mainilor
luchianramona
Postat pe 8 August 2013 11:04
Amalia,gandeste bine ceea ce vrei sa faci,inima si trupul iti va dicta sa-l ierti si sa uiti ,dar capul constietizeaza ce ai putea sa mai tarziu.....dar sa nu fie un tarziu cand vei intemeia o famili cu copii.....atunci vei ajuge sa faci compromisuri cu viata!!!
Titanika
Postat pe 8 August 2013 11:11
cu capul pe umeri, adica nu e disperata sa il caute, si s-a impacat cu ideea ca el ma iubeste pe mine, chiar ea mi-a spus-o. si tin sa precizez ca au avut doar 3 intalniri: una cu abordarea, una cu inselatul propriu-zis, si ultima cu despartirea.
amalia206
Postat pe 8 August 2013 11:13
De la: amalia206, la data 2013-08-08 11:13:16cu capul pe umeri, adica nu e disperata sa il caute, si s-a impacat cu ideea ca el ma iubeste pe mine, chiar ea mi-a spus-o. si tin sa precizez ca au avut doar 3 intalniri: una cu abordarea, una cu inselatul propriu-zis, si ultima cu despartirea.

Cred ca-i scoteam ochii ! E singura tipa ? (am si eu un fix... )
luchianramona
Postat pe 8 August 2013 11:18
da, e singura. asta a fost si primul meu gand, dar imi dau seama ca nu are nicio vina nicio vina ea, oricat de seducatoare putem fi noi, femeile, nu pot sa zic nici ca l-a violat
amalia206
Postat pe 8 August 2013 11:21
Ma gandeam sa nu fie si ea angajata intr-o alta relatie si sa le convina amandorura postura asta. Din punctul meu de vedere, nu as mai continua relatia. A inselat cu putin inainte de nunta... Cand se intampla dupa x ani de casatorie, cand deja se vad roadele muncii in 2, cand zburda copii, e mai grea o despartire. Femeia se gandeste intotdeauna prima data la binele copiilor. Dar acum...
luchianramona
Postat pe 8 August 2013 11:30
Amalia.....dar tu ce ai vrea,sa te impaci sau ce!?
Titanika
Postat pe 8 August 2013 11:35
De la: luchianramona, la data 2013-08-08 11:30:57Ma gandeam sa nu fie si ea angajata intr-o alta relatie si sa le convina amandorura postura asta. Din punctul meu de vedere, nu as mai continua relatia. A inselat cu putin inainte de nunta... Cand se intampla dupa x ani de casatorie, cand deja se vad roadele muncii in 2, cand zburda copii, e mai grea o despartire. Femeia se gandeste intotdeauna prima data la binele copiilor. Dar acum...


vreau sa zic ca nu a fost ceva de lunga durata, s-a intamplat decat o data si a vazut ca nu e bine fara mine, ar fi putut sa nu-mi spuna, sa continue relatia cu ea, dar noi am fost mereu sinceri unul cu altul, si mi-a zis ca nu si-o poate ierta daca ma minte..
Acum, de ce sa va mint pe voi si sa ma mint singura, vreau sa fiu cu el si stiu ca nu ar mai face asta inca o data, ca vad ca greseala asta l-a distrus si pe el, nu numai pe mine... dar pe de-o parte imi e frica de mine, ca nu as putea sa trec peste asta, si ca as transforma viata noastra intr-un calvar, in incercarea de a-l pedepsi fara sa intentionez asta
amalia206
Postat pe 8 August 2013 11:46
De la: amalia206, la data 2013-08-08 11:13:16cu capul pe umeri, adica nu e disperata sa il caute, si s-a impacat cu ideea ca el ma iubeste pe mine, chiar ea mi-a spus-o. si tin sa precizez ca au avut doar 3 intalniri: una cu abordarea, una cu inselatul propriu-zis, si ultima cu despartirea.



Nu-i cauta scuze,caci nu are!!!
kudika_15804
Postat pe 8 August 2013 12:04
oare, daca l-as insela si eu ar fi mai bine? as rezolva ceva? as putea sa trec mai usor peste asta? ....
daca ar simti si el ce am simtit eu, m-as simti razbunata?
amalia206
Postat pe 8 August 2013 12:23
De la: amalia206, la data 2013-08-08 12:23:23oare, daca l-as insela si eu ar fi mai bine? as rezolva ceva? as putea sa trec mai usor peste asta? ....
daca ar simti si el ce am simtit eu, m-as simti razbunata?




Nu face asa ceva!!!!Niciodata!!!
kudika_15804
Postat pe 8 August 2013 12:26
nu cred.
Muse__
Postat pe 8 August 2013 12:28
Continuarea titlului "m-a inselat" este : "si o sa ma mai insele" again and again and again......
Ghicicummacheama
Postat pe 8 August 2013 12:35
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 12:35:21Continuarea titlului "m-a inselat" este : "si o sa ma mai insele" again and again and again......



multumesc, esti o prietena de nadejde
amalia206
Postat pe 8 August 2013 12:50
De la: Titanika, la data 2013-08-08 12:50:54
De la: amalia206, la data 2013-08-08 12:23:23oare, daca l-as insela si eu ar fi mai bine? as rezolva ceva? as putea sa trec mai usor peste asta? ....
daca ar simti si el ce am simtit eu, m-as simti razbunata?

ar si cea mai mare prostie din viata ta!!!
Vrei sa te simti folosita si apoi manjita?


nu stiu cum vreau sa ma simt.. dar stiu cum ma simt acum. si nici macar dusmancei mele nu-i doresc sa simta ce simt eu, e groaznic, eu sunt si o fire mai sensibila si imi e rusine cu mine sa va spun ce am vrut sa fac.. iar fara el, nu stiu ce as face, pur si simplu el e universul meu
tot ce vreau e sa nu ma mai gandesc la toate lucrurile astea care imi fac rau.. sa trec peste asta
amalia206
Postat pe 8 August 2013 12:56
De la: amalia206, la data 2013-08-08 12:50:51
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 12:35:21Continuarea titlului "m-a inselat" este : "si o sa ma mai insele" again and again and again......



multumesc, esti o prietena de nadejde


lasa smiorcaiala.....asta e purul adevar !!!

o sa-ti amintesti tu de ce am spus eu mai sus, daca nu ii dai papucii
Ghicicummacheama
Postat pe 8 August 2013 12:58
De la: amalia206, la data 2013-08-08 12:23:23oare, daca l-as insela si eu ar fi mai bine? as rezolva ceva? as putea sa trec mai usor peste asta? ....
daca ar simti si el ce am simtit eu, m-as simti razbunata?

si pt ce ati mai sta impreuna?
MissDarine
Postat pe 8 August 2013 13:00
am uitat sa zic, ca desi ma cheama tot Amalia, nu suntem prietene, suntem doar niste useri de forum
Ghicicummacheama
Postat pe 8 August 2013 13:02
De la: amalia206, la data 2013-08-08 12:56:46
De la: Titanika, la data 2013-08-08 12:50:54
De la: amalia206, la data 2013-08-08 12:23:23oare, daca l-as insela si eu ar fi mai bine? as rezolva ceva? as putea sa trec mai usor peste asta? ....
daca ar simti si el ce am simtit eu, m-as simti razbunata?

ar si cea mai mare prostie din viata ta!!!
Vrei sa te simti folosita si apoi manjita?


nu stiu cum vreau sa ma simt.. dar stiu cum ma simt acum. si nici macar dusmancei mele nu-i doresc sa simta ce simt eu, e groaznic, eu sunt si o fire mai sensibila si imi e rusine cu mine sa va spun ce am vrut sa fac.. iar fara el, nu stiu ce as face, pur si simplu el e universul meu
tot ce vreau e sa nu ma mai gandesc la toate lucrurile astea care imi fac rau.. sa trec peste asta

Daca ai puterea si taria de a ierta.....pt ca asa-ti dicteaza inima.....atunci dai un ragaz de un an sa vezi daca intr-adevar are pt tine acea dovada de sinceritate si loialitate!
Ai putea? Sau ati putea???
Titanika
Postat pe 8 August 2013 13:11
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:02:19am uitat sa zic, ca desi ma cheama tot Amalia, nu suntem prietene, suntem doar niste useri de forum

rautate
Muse__
Postat pe 8 August 2013 13:11
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:02:19am uitat sa zic, ca desi ma cheama tot Amalia, nu suntem prietene, suntem doar niste useri de forum

ahaaaaaaaaaa,deci Amalia te cheama Sper sati schimbi numele,ca alfel preste tot am sa-ti spun pe nume!!!! cu riscul sa te superi pre mine
Titanika
Postat pe 8 August 2013 13:14
De la: MissDarine, la data 2013-08-08 13:00:48
De la: amalia206, la data 2013-08-08 12:23:23oare, daca l-as insela si eu ar fi mai bine? as rezolva ceva? as putea sa trec mai usor peste asta? ....
daca ar simti si el ce am simtit eu, m-as simti razbunata?

si pt ce ati mai sta impreuna?


Ca sa se poata scrie un roman...doua persoane se iubesc, unul inseala, celalat se razbuna, apoi vor suferi amandoi; o intreaga intriga..intelegi?
Vipassana
Postat pe 8 August 2013 13:16
De la: Muse__, la data 2013-08-08 13:11:43
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:02:19am uitat sa zic, ca desi ma cheama tot Amalia, nu suntem prietene, suntem doar niste useri de forum

rautate




Pai da' nu suntem prietene
Ghicicummacheama
Postat pe 8 August 2013 13:16
De la: Titanika, la data 2013-08-08 13:14:47
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:02:19am uitat sa zic, ca desi ma cheama tot Amalia, nu suntem prietene, suntem doar niste useri de forum

ahaaaaaaaaaa,deci Amalia te cheama Sper sati schimbi numele,ca alfel preste tot am sa-ti spun pe nume!!!! cu riscul sa te superi pre mine

asta e, ce sa fac ?

imi mai iau si tepe
dar sa-mi zici Ami, ca asa ma striga lumea, iar Amalia sunt in buletin cica
Ghicicummacheama
Postat pe 8 August 2013 13:19
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:16:50
De la: Muse__, la data 2013-08-08 13:11:43
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:02:19am uitat sa zic, ca desi ma cheama tot Amalia, nu suntem prietene, suntem doar niste useri de forum

rautate




Pai da' nu suntem prietene

are inimioara franta si tu nu vrei sa ii fii prietena :P
Muse__
Postat pe 8 August 2013 13:20
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:19:04
De la: Titanika, la data 2013-08-08 13:14:47
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-08-08 13:02:19am uitat sa zic, ca desi ma cheama tot Amalia, nu suntem prietene, suntem doar niste useri de forum

ahaaaaaaaaaa,deci Amalia te cheama Sper sati schimbi numele,ca alfel preste tot am sa-ti spun pe nume!!!! cu riscul sa te superi pre mine

asta e, ce sa fac ?

imi mai iau si tepe
dar sa-mi zici Ami, ca asa ma striga lumea, iar Amalia sunt in buletin cica

asa ma gandeam si yo sa nu pierdem timpul cu
Titanika
Postat pe 8 August 2013 13:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NU stiu ce sa mai fac 18 De la: Clarysse 3 Mai 2010 08:21
rautaciosi!! 28 De la: everything_for_you 5 Iunie 2009 20:27
Iubita refuza actele de dragoste (sex) 8 De la: kudika_965810 1 Iunie 2014 06:49
La ce varsta v'ati pierdut virginitatea? 485 De la: MidnightFist 20 Februarie 2016 14:26
Refacerea dupa avort si consecintele de dupa... 21 De la: sirra 3 Septembrie 2013 18:59