Setari Cookie-uri

Baptismul!

Sunt intr`o mare dilema si as ruga fete din aceasta religie sa imi povesteasca in mare parte care este viata lor de zi cu zi(obiceiuri,purtari..etc..)
Prietenul meu este de aceasi religie(eu fiind ortodoxa) eu nu prea cred in religie.. cel putin in ortodoxie am vazut prea multe nelalocul lor (maram il slujim pe Domnul in baruri..samd)Si as prefera sa trec in religia lui, din moment ce ma atrage si e mai aproape de principiile mele...doar ca... nu stiu cum sa fac asta... si cum sa ii arat si lui ca intradevar asta vreau!
Please HELP.
Isabell89
Postat pe 26 August 2013 23:03
De la: Isabell89, la data 2013-08-26 23:03:46Sunt intr`o mare dilema si as ruga fete din aceasta religie sa imi povesteasca in mare parte care este viata lor de zi cu zi(obiceiuri,purtari..etc..)
Prietenul meu este de aceasi religie(eu fiind ortodoxa) eu nu prea cred in religie.. cel putin in ortodoxie am vazut prea multe nelalocul lor (maram il slujim pe Domnul in baruri..samd)Si as prefera sa trec in religia lui, din moment ce ma atrage si e mai aproape de principiile mele...doar ca... nu stiu cum sa fac asta... si cum sa ii arat si lui ca intradevar asta vreau!
Please HELP.


nu prea se leaga. el este baptist?
sau ce legatura este intre baptism si ce ai scris tu aici?
paradoxion-secund
Postat pe 26 August 2013 23:15
De la: Isabell89, la data 2013-08-26 23:03:46Sunt intr`o mare dilema si as ruga fete din aceasta religie sa imi povesteasca in mare parte care este viata lor de zi cu zi(obiceiuri,purtari..etc..)
Prietenul meu este de aceasi religie(eu fiind ortodoxa) eu nu prea cred in religie.. cel putin in ortodoxie am vazut prea multe nelalocul lor (maram il slujim pe Domnul in baruri..samd)Si as prefera sa trec in religia lui, din moment ce ma atrage si e mai aproape de principiile mele...doar ca... nu stiu cum sa fac asta... si cum sa ii arat si lui ca intradevar asta vreau!
Please HELP.


Vrei sa spui ca ai vazut prea multi nelalocul lor si nu prea multe. Ce treaba ai tu cu ceilalti? Sau la tine credinta e ca si muzica, daca spun ceilalti ca e "cool" hop si tie-ti place ?
Multi judeca otodoxismul dupa oamenii care-l practica si nu dupa invataturile care stau la baza lui.
kidd_o
Postat pe 26 August 2013 23:20
Da cam asa e. el e baptist... si nu nu e cool...nu ascult manele doar pt ca se vand... so give me some air..:-j... aveam nevoie de pareri de la fete... si daca stai sa te documentezi bine a`i vedea cat de stang e ortodoxismul si multe altele... e un singur Dumnezeu si 1000 de religii care se bat cap in cap in loc sa fie toate unite si sa fie doar una... si nu doar pt ca e el asa..ma interesez ce acest context... ci pt ca e "apropiat de pricipiile mele" ma repet ;)
Isabell89
Postat pe 26 August 2013 23:26
De la: Isabell89, la data 2013-08-26 23:26:01Da cam asa e. el e baptist... si nu nu e cool...nu ascult manele doar pt ca se vand... so give me some air..:-j... aveam nevoie de pareri de la fete... si daca stai sa te documentezi bine a`i vedea cat de stang e ortodoxismul si multe altele... e un singur Dumnezeu si 1000 de religii care se bat cap in cap in loc sa fie toate unite si sa fie doar una... si nu doar pt ca e el asa..ma interesez ce acest context... ci pt ca e "apropiat de pricipiile mele" ma repet ;)


Fa ce vrei, insa nu are nimic in plus. Cartea de capatai e Biblia si acolo gasesti tot ce trebuie.
Iar ortodoxismul nu are cum sa fie stang odata ce are la baza invataturile din Biblie.
Ca intelege fiecare ce vrea e alta poveste.
kidd_o
Postat pe 26 August 2013 23:29
Draga mea,baptismul nu este o religie,este un cult. La fel si ordodoxismul,catolicismul. Nu se trece la un cult sau "el e b. eu sint o".! Totul e in inima. Poti fi de 100 de ori ortodox sau baptist si sa nu vezi nicio schimbsre. Sfatul meu ; dute la biserica lui si asculta. Dar inainte de-a merge la biserica lui,dute in camaruta ta si roagate Domnului. Fi sincera cu El, recunoaste-ti indoiala si roagate cu credinta. Mai departe fi sincera cu tine si nu cauta sa-ti schibi religia ,ci schimati inima!
OCTAIA
Postat pe 12 Septembrie 2013 22:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt pe locul 2 11 De la: scorpio67 16 Mai 2011 08:05
username 1 De la: kudika_5691 22 Aprilie 2012 03:09
indiferenta functioneaza? 14 De la: Ame_ly 20 Octombrie 2010 15:49
help 3 De la: Arutzu28 28 August 2011 04:30
Incalzirea cu Panouri Radiante Cu Infrarosu 1 De la: POPAION1234 8 Aprilie 2014 07:30