Setari Cookie-uri

relatii

Am o relatie de putin timp cu un barbat mai amre cu ceva ani decat mine. imi spune ca e indragostit. de la bun inceput mi-a spus ca e ceva intre noi. daca eu vreau imi spune dar s ar putea sa nu vreau sa mai vorbim..sau daca astept imi va spune cand va considera el momentu si atunci vor fi doar 20% posibilitati sa il las. ieri am aflat ca este vorba de un copil. nu a mai fost casatorit dar are o fetita de 6 ani. cu mama acesteia el este in relatii doar de prietenie, nu mai e niciun fel de relatie. asera imi spunea ca tocmai de asta a pastrat putin distanta pentru ca nu vroia sa faca pasul urmator pana nu as fi aflat. ma simt farte iubita cand sunt cu el, protejata. si nu stiu daca fetita e un impediment sau nu.sunt convinsa ca familia mea nu ar fi de acord. insa nu stiu ce sa fac. am reactionat foarte calm, si el s-a mirat, asteptanduse sa reactionez mult mai dur. Astept pareri.
kudika_933695
Postat pe 7 Septembrie 2013 14:38
De la: kudika_933695, la data 2013-09-07 14:38:34 Astept pareri.


In legatura cu ce ??
criszoe
Postat pe 7 Septembrie 2013 14:42
sa mai vorbesc sau nu? are rost relatia sau nu?
kudika_933695
Postat pe 7 Septembrie 2013 14:44
Asta numai tu stii.Eu din exterior ce pot sa relatez?
Tu il cunosti,sti ce fel de om este,cum se poarta cu tine.Oricum din descrierea ta mare lucru nu am intelesc dar banuiesc ca mai mult de 16 ani nu ai,am ghicit?
criszoe
Postat pe 7 Septembrie 2013 14:59
De la: kudika_933695, la data 2013-09-07 14:38:34Am o relatie de putin timp cu un barbat mai amre cu ceva ani decat mine. imi spune ca e indragostit. de la bun inceput mi-a spus ca e ceva intre noi. daca eu vreau imi spune dar s ar putea sa nu vreau sa mai vorbim..sau daca astept imi va spune cand va considera el momentu si atunci vor fi doar 20% posibilitati sa il las. ieri am aflat ca este vorba de un copil. nu a mai fost casatorit dar are o fetita de 6 ani. cu mama acesteia el este in relatii doar de prietenie, nu mai e niciun fel de relatie. asera imi spunea ca tocmai de asta a pastrat putin distanta pentru ca nu vroia sa faca pasul urmator pana nu as fi aflat. ma simt farte iubita cand sunt cu el, protejata. si nu stiu daca fetita e un impediment sau nu.sunt convinsa ca familia mea nu ar fi de acord. insa nu stiu ce sa fac. am reactionat foarte calm, si el s-a mirat, asteptanduse sa reactionez mult mai dur. Astept pareri.



Cam infantila exprimarea in topic,ceea ce ma duce la gandul ca esti mititica,ca varsta vorbind,gresesc?????Draga mea,a fi mama nu este putin lucru,si cu atat mai mult in cazul mamicilor vetrege!!!Esti pregatita pentru asa ceva???Stii ce inseamna sau banuiesti ce inseamna sa fii parinte????Esti majora?????Daca da,poti lua hotararea singura,dar dupa o gandire asupra realitatii!!!Si asculta,putin,si de opiniile parintilor,nu degeaba au aceasta calitate!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Septembrie 2013 15:34
Pai...nu trebuie sa creasca ea copilul pentru-ca are mama din cate am inteles eu.Ea se sperie doar de responsabilitate,fiind la randul ei un copil.
criszoe
Postat pe 7 Septembrie 2013 15:57
De la: criszoe, la data 2013-09-07 15:57:07Pai...nu trebuie sa creasca ea copilul pentru-ca are mama din cate am inteles eu.Ea se sperie doar de responsabilitate,fiind la randul ei un copil.



Chiar si tangential vorbind,situatia implica anumite responsabilitati!!Cris,copilul,chiar daca are mama si daca relatia celor doi va evolua pozitiv,tot va avea contact cu tanara noastra,aceasta implicand un anumit comportament de natura materna!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Septembrie 2013 16:02
De la: kudika_15804, la data 2013-09-07 16:02:27
De la: criszoe, la data 2013-09-07 15:57:07Pai...nu trebuie sa creasca ea copilul pentru-ca are mama din cate am inteles eu.Ea se sperie doar de responsabilitate,fiind la randul ei un copil.



Chiar si tangential vorbind,situatia implica anumite responsabilitati!!Cris,copilul,chiar daca are mama si daca relatia celor doi va evolua pozitiv,tot va avea contact cu tanara noastra,aceasta implicand un anumit comportament de natura materna!!!


Ei na,lasa ca asta invata pe parcurs pentru-ca nimeni nu s-a nascut invatat.

Dar unde o fi fata ?
criszoe
Postat pe 7 Septembrie 2013 16:06
De la: criszoe, la data 2013-09-07 16:06:04
De la: kudika_15804, la data 2013-09-07 16:02:27
De la: criszoe, la data 2013-09-07 15:57:07Pai...nu trebuie sa creasca ea copilul pentru-ca are mama din cate am inteles eu.Ea se sperie doar de responsabilitate,fiind la randul ei un copil.



Chiar si tangential vorbind,situatia implica anumite responsabilitati!!Cris,copilul,chiar daca are mama si daca relatia celor doi va evolua pozitiv,tot va avea contact cu tanara noastra,aceasta implicand un anumit comportament de natura materna!!!


Ei na,lasa ca asta invata pe parcurs pentru-ca nimeni nu s-a nascut invatat.

Dar unde o fi fata ?



La plimbare!!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Septembrie 2013 16:29
De la: kudika_15804, la data 2013-09-07 16:29:06
De la: criszoe, la data 2013-09-07 16:06:04
De la: kudika_15804, la data 2013-09-07 16:02:27
De la: criszoe, la data 2013-09-07 15:57:07Pai...nu trebuie sa creasca ea copilul pentru-ca are mama din cate am inteles eu.Ea se sperie doar de responsabilitate,fiind la randul ei un copil.



Chiar si tangential vorbind,situatia implica anumite responsabilitati!!Cris,copilul,chiar daca are mama si daca relatia celor doi va evolua pozitiv,tot va avea contact cu tanara noastra,aceasta implicand un anumit comportament de natura materna!!!


Ei na,lasa ca asta invata pe parcurs pentru-ca nimeni nu s-a nascut invatat.

Dar unde o fi fata ?



La plimbare!!!!!



Pff eu am crezut ca este in padure dupa fragi si mure.
criszoe
Postat pe 7 Septembrie 2013 18:06
Deci sa ma exprim mai bine. eu am 20 de ani. imi pare rau daca m-am exprimat in mod gresit incat sa credeti ca am 16 ani. idea este ca parintii mei nu stiu ca el are o fetita. asta de abia am aflat si eu acum 2 zile. apreciez faptul ca nu mi-a ascuns. in legatura cu fetita,nu stiu la cinee ste custodia,cea ce stiu este ca sta mai mult pe la el. el sustine ca intre el si mama copilului acum exista doar o relatie de prietenie. ei nu au fost caatoriti inainte. intre ei doi este o dif foarte mare de ani,ea fiind cu mult mai in varsta. are si o fata de 26 de ani cu altcinve. ce ma nelamureste cum de el a stat cu ea?? asta as vrea sa clarific. el sustine ca e indragostit de mine, si vorbim mereu..ma simt bine,protejata alaturi de el. inca nu m.am culcat cu el, eu fiind inca virgina. a spus ca ma respecta si ma asteapta si un an. ulterior,aseara mi-a spus ca o sa imi si faca cunostinta cu fata lui. voi ce parere aveti?
kudika_933695
Postat pe 7 Septembrie 2013 19:13
bun...dar el ce varsta are>?
Titanika
Postat pe 7 Septembrie 2013 19:37
De la: kudika_933695, la data 2013-09-07 19:13:18Deci sa ma exprim mai bine. eu am 20 de ani. imi pare rau daca m-am exprimat in mod gresit incat sa credeti ca am 16 ani. idea este ca parintii mei nu stiu ca el are o fetita. asta de abia am aflat si eu acum 2 zile. apreciez faptul ca nu mi-a ascuns. in legatura cu fetita,nu stiu la cinee ste custodia,cea ce stiu este ca sta mai mult pe la el. el sustine ca intre el si mama copilului acum exista doar o relatie de prietenie. ei nu au fost caatoriti inainte. intre ei doi este o dif foarte mare de ani,ea fiind cu mult mai in varsta. are si o fata de 26 de ani cu altcinve. ce ma nelamureste cum de el a stat cu ea?? asta as vrea sa clarific. el sustine ca e indragostit de mine, si vorbim mereu..ma simt bine,protejata alaturi de el. inca nu m.am culcat cu el, eu fiind inca virgina. a spus ca ma respecta si ma asteapta si un an. ulterior,aseara mi-a spus ca o sa imi si faca cunostinta cu fata lui. voi ce parere aveti?


dupa cate zici, el are vreo 50 de ani.
o sa te fu..ta, te dezvirgineaza si apoi isi vede de viata lui. e doar o ambitie de barbat care vrea ceva tanar, ceva care sa-l initieze in sex.
paradoxion_tertz
Postat pe 7 Septembrie 2013 21:07
Timpul le va rezolva pe toate.
criszoe
Postat pe 7 Septembrie 2013 21:27
De la: criszoe, la data 2013-09-07 21:27:12Timpul le va rezolva pe toate.


da, dupa u timp, poate-i creste himenul la loc.
paradoxion_tertz
Postat pe 7 Septembrie 2013 21:36
Poate
criszoe
Postat pe 7 Septembrie 2013 21:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum imi recastig prietena cea mai buna? 5 De la: Corina_Bsk_1 26 August 2012 12:33
fisa postului 4 De la: Barbie30_ 3 Mai 2011 13:11
Jurnal Mr.S 186 De la: Mr_S 13 Septembrie 2010 17:49
:) 12 De la: battleofwits 15 Decembrie 2010 08:36
Cum sa trec peste o relatie care s-a incheiat de aproape un an :(( 8 De la: ioana_2009 27 Februarie 2009 16:32