Setari Cookie-uri

Voi ce ati alege??

Buna fetelor ( si baietilor ) :) Am sa incerc sa va dau cat mai multe detalii despre ''problema'' mea. Am 25 de ani, sunt casatorita de 1 an, relatia noastra de casnicie merge bine si locuim la sat, ma rog, intr-o comuna ca e diferenta sa zic asa :)) ''problema'' este urmatoare : Din totdeuna mi-a placut orasul, viata la sat e foarte monotona, prea liniste si nici vorba de aer curat cum am mai citit pe unele forum-uri...Aici unde stam suntem realizati din punct de vedere economic, avem o vila pe care am terminato acum 8-9 luni, a iesit foarte frumoasa, sotul are afaceri in agricultura (nu va imaginati ca se merge la sapa,sunt multi care nu am fost nicodata la sat si nu prea stiu cum sta treaba) avem 3 tarctoare care valoreaza mii de euro, avem 2 masini foarte frumoase, stam singuri in casa, nu ne deranjeaza nimeni, ne perimtem concedii frumoase si dese...daaaaaaaaaaaaaaar...eu aici nu imi gasesc nici unde de lucru si innebunesc sa stau acasa, de multe ori il bat la cap pe sotu meu sa plec la oras sa ne luam un apartament si sa stam in oras sa ne angajam acolo, insa atat el cat si parinti imi spun ca nu e bine cum gandesc, ca aici am tot ce imi doresc si ca multi ar da sa aibe ceea ce am eu la varsta asta etc.. sincer bani sunt azi, si maine poate nu, deci nu pun accent deloc pe asta, aici la sat ma plictisesc de moarte, as vrea enorm sa stau la oras, sa merg si eu la aeroobic sau sa ma plimb prin parc seara si sa am un loc de munca in oras etc.(am stat 7 ani cat am facut scoala in oras si imi lipseste enorm) mereu mi se scoate ochii ca nu e bine ceea ce imi doresc, ca nu se poate sa ne mutam la oras pt ca afacerile sunt aici si e mereu nevoie de sotul meu aici, angajati sunt multi la noi, avem multe hectare de pamant si mereu apar neprevazute si e nevoie de prezenta sotului aici...distanta fata de oras este mare si nu pot face naveta...nu am nimic de facut, vara stau la plaja in curte si iarna alerg pe banda si ma uit la tv :)) sa ma implic cu el in afeceri nu pot pt ca el e singur ''director si administrator'' restu angajatilor lucra pe tractoare etc...deci nu as avea ce face...ceea ce ''vreau'' eu de la voi este sa stiu daca voi ati fi in locul meu ati mai dori sa plecati la oras intr-un apartament cu 2 camere si pe un salar mai de nimic cum sunt pe la noi? sau doar eu am dorinta asta stupida cum zice familia mea...sper ca m-am exprimat corect, va pup :*
kudika_32590
Postat pe 28 Martie 2013 17:35
Pe ce punem pariu ca in .....cel mult un an divortezi ?
Rotty_
Postat pe 28 Martie 2013 17:48
De ce crezi asta?
kudika_32590
Postat pe 28 Martie 2013 18:38
De la: kudika_32590, la data 2013-03-28 18:38:27De ce crezi asta?



Nu esti fericita,luxul si bogatia nu pot inlocui starea de bine ,adusa de iubire si liniste sufleteasca!!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Martie 2013 18:42
aici nu imi permit sa va contrazic, bogatia nu are legatura cu fericirea...insa cu sotul meu nu am nici un fel de problema, ne iubim , ma sprijina mult si incerca sa ma faca sa vad partea buna a lucrurilor si sa intelg ca viata este foarte grea in lipsa banilor , mai ales atunci cand ai copii si nu le oferi prea multe...sa ajung la divort pt asa ceva nu cred, nu are legatura, el mi-a zis ca daca in cativa ani ne merge tot asa o sa ne luam un apartament la oras si sa mergem macar in weekend acolo pt mine daca imi place...insa acum timpu trece greu si poate e doar un moft de al meu, nu stiu ce sa mai spun... :(
kudika_32590
Postat pe 28 Martie 2013 19:01
De la: kudika_32590, la data 2013-03-28 19:01:53aici nu imi permit sa va contrazic, bogatia nu are legatura cu fericirea...insa cu sotul meu nu am nici un fel de problema, ne iubim , ma sprijina mult si incerca sa ma faca sa vad partea buna a lucrurilor si sa intelg ca viata este foarte grea in lipsa banilor , mai ales atunci cand ai copii si nu le oferi prea multe...sa ajung la divort pt asa ceva nu cred, nu are legatura, el mi-a zis ca daca in cativa ani ne merge tot asa o sa ne luam un apartament la oras si sa mergem macar in weekend acolo pt mine daca imi place...insa acum timpu trece greu si poate e doar un moft de al meu, nu stiu ce sa mai spun... :(



In aceste conditii,asteapta sa soseasca momentul propice realizarii dorintelor voastre,legate de mutarea la oras!!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Martie 2013 19:10
De la: kudika_32590, la data 2013-03-28 17:35:34Buna fetelor ( si baietilor ) :) Am sa incerc sa va dau cat mai multe detalii despre ''problema'' mea. Am 25 de ani, sunt casatorita de 1 an, relatia noastra de casnicie merge bine si locuim la sat, ma rog, intr-o comuna ca e diferenta sa zic asa :)) ''problema'' este urmatoare : Din totdeuna mi-a placut orasul, viata la sat e foarte monotona, prea liniste si nici vorba de aer curat cum am mai citit pe unele forum-uri...Aici unde stam suntem realizati din punct de vedere economic, avem o vila pe care am terminato acum 8-9 luni, a iesit foarte frumoasa, sotul are afaceri in agricultura (nu va imaginati ca se merge la sapa,sunt multi care nu am fost nicodata la sat si nu prea stiu cum sta treaba) avem 3 tarctoare care valoreaza mii de euro, avem 2 masini foarte frumoase, stam singuri in casa, nu ne deranjeaza nimeni, ne perimtem concedii frumoase si dese...daaaaaaaaaaaaaaar...eu aici nu imi gasesc nici unde de lucru si innebunesc sa stau acasa, de multe ori il bat la cap pe sotu meu sa plec la oras sa ne luam un apartament si sa stam in oras sa ne angajam acolo, insa atat el cat si parinti imi spun ca nu e bine cum gandesc, ca aici am tot ce imi doresc si ca multi ar da sa aibe ceea ce am eu la varsta asta etc.. sincer bani sunt azi, si maine poate nu, deci nu pun accent deloc pe asta, aici la sat ma plictisesc de moarte, as vrea enorm sa stau la oras, sa merg si eu la aeroobic sau sa ma plimb prin parc seara si sa am un loc de munca in oras etc.(am stat 7 ani cat am facut scoala in oras si imi lipseste enorm) mereu mi se scoate ochii ca nu e bine ceea ce imi doresc, ca nu se poate sa ne mutam la oras pt ca afacerile sunt aici si e mereu nevoie de sotul meu aici, angajati sunt multi la noi, avem multe hectare de pamant si mereu apar neprevazute si e nevoie de prezenta sotului aici...distanta fata de oras este mare si nu pot face naveta...nu am nimic de facut, vara stau la plaja in curte si iarna alerg pe banda si ma uit la tv :)) sa ma implic cu el in afeceri nu pot pt ca el e singur ''director si administrator'' restu angajatilor lucra pe tractoare etc...deci nu as avea ce face...ceea ce ''vreau'' eu de la voi este sa stiu daca voi ati fi in locul meu ati mai dori sa plecati la oras intr-un apartament cu 2 camere si pe un salar mai de nimic cum sunt pe la noi? sau doar eu am dorinta asta stupida cum zice familia mea...sper ca m-am exprimat corect, va pup :*


Atunci cand iubesti faci totul ca sa fi fericita! Eu daca as fi in locul tau as sta la tara - as face scoala de sofer si cand as avea chef as iesi in oras cu masina si daca nu cu autobuzul - nu este nevoie sa locuiesti la oras pentru a putea sa te bucuri de cateva zie in oras, in plus daca sotul iti acorda atata libertatepffff....sa fiu eu in locul tau i-as fi o femeie fidela dar sigur nu m-as plictisi nici la tara....as citi reviste de moda m-as ocupa de aspectul fizic si mai ales mi-as face prietene iar ca sa nu stai si ca sa lucrezi l-as determina pe sot sa-mi deschida o mica afacere o florarie - un magazin ceva..daca tot zici ca va descurcati asa de binee... nu mai dormi trezeste-te ...ce n-as da sa fiu eu in locul tau as sti sa ma fac singura sa fiu cea mai fericita :)))))
papusika_kudika
Postat pe 28 Martie 2013 22:00
Incearca sa dezvolti un business de acasa, online. Sa ai o preocupare ceva. Ce stii sa faci sau ce iti place sa faci?
kudika_32624
Postat pe 29 Martie 2013 02:59
esti tanara, vrei sa te distrezi... anii astia nu ii mai primesti inapoi si te inteleg... dar nu stiu ce raspuns sa iti dau. cred ca nu suntem niciodata multumiti, indiferent cat sau ce am avea nu poti sa-ti faci prietene in comuna? sa gasiti ceva de facut impreuna? gaseste activitati noi
kudi10
Postat pe 31 Martie 2013 14:57
Fa un copil, doi. Sa vezi cum nu o sa te mai plictisesti!
gamyco
Postat pe 31 Martie 2013 15:09
in sfarsit am gasit p cineva care intr adevar gandeste ,bv,asta am vrut sa citesc.meriti un 10 plus.draguta bogatasa stie nunmai sa se planga,d knd are banet a uitat sa si gandeasca....la banii sotului tau,k nu pot zice la banii tai,ti ai permite sa ti deskizi un magazin ceva,sa ti omori timpul dar neaahhhh...noi stim numai sa stam k cracii in sus si sa ne plangem.zi mc k ai tot c iti doresti p knd altii abia daca au o paine p masa........multumeste i sotului pt averea p kre o are.....
Camyshor
Postat pe 31 Martie 2013 23:23
bv PAPUSIK KUDIK....d tine ziceam k "am gasit p cineva care gandeste" ...fff bune idei ai :) dar draga d "avuta" nu le poate pune in practica,ar fi un efort mult prea mare.
Camyshor
Postat pe 31 Martie 2013 23:24
De la: kudika_32590, la data 2013-03-28 17:35:34Buna fetelor ( si baietilor ) :) Am sa incerc sa va dau cat mai multe detalii despre ''problema'' mea. Am 25 de ani, sunt casatorita de 1 an, relatia noastra de casnicie merge bine si locuim la sat, ma rog, intr-o comuna ca e diferenta sa zic asa :)) ''problema'' este urmatoare : Din totdeuna mi-a placut orasul, viata la sat e foarte monotona, prea liniste si nici vorba de aer curat cum am mai citit pe unele forum-uri...Aici unde stam suntem realizati din punct de vedere economic, avem o vila pe care am terminato acum 8-9 luni, a iesit foarte frumoasa, sotul are afaceri in agricultura (nu va imaginati ca se merge la sapa,sunt multi care nu am fost nicodata la sat si nu prea stiu cum sta treaba) avem 3 tarctoare care valoreaza mii de euro, avem 2 masini foarte frumoase, stam singuri in casa, nu ne deranjeaza nimeni, ne perimtem concedii frumoase si dese...daaaaaaaaaaaaaaar...eu aici nu imi gasesc nici unde de lucru si innebunesc sa stau acasa, de multe ori il bat la cap pe sotu meu sa plec la oras sa ne luam un apartament si sa stam in oras sa ne angajam acolo, insa atat el cat si parinti imi spun ca nu e bine cum gandesc, ca aici am tot ce imi doresc si ca multi ar da sa aibe ceea ce am eu la varsta asta etc.. sincer bani sunt azi, si maine poate nu, deci nu pun accent deloc pe asta, aici la sat ma plictisesc de moarte, as vrea enorm sa stau la oras, sa merg si eu la aeroobic sau sa ma plimb prin parc seara si sa am un loc de munca in oras etc.(am stat 7 ani cat am facut scoala in oras si imi lipseste enorm) mereu mi se scoate ochii ca nu e bine ceea ce imi doresc, ca nu se poate sa ne mutam la oras pt ca afacerile sunt aici si e mereu nevoie de sotul meu aici, angajati sunt multi la noi, avem multe hectare de pamant si mereu apar neprevazute si e nevoie de prezenta sotului aici...distanta fata de oras este mare si nu pot face naveta...nu am nimic de facut, vara stau la plaja in curte si iarna alerg pe banda si ma uit la tv :)) sa ma implic cu el in afeceri nu pot pt ca el e singur ''director si administrator'' restu angajatilor lucra pe tractoare etc...deci nu as avea ce face...ceea ce ''vreau'' eu de la voi este sa stiu daca voi ati fi in locul meu ati mai dori sa plecati la oras intr-un apartament cu 2 camere si pe un salar mai de nimic cum sunt pe la noi? sau doar eu am dorinta asta stupida cum zice familia mea...sper ca m-am exprimat corect, va pup :*


De ce nu incerci sa lucrezi de acasa si sa mergi la firma care te-ar angaja doar o data sau de doua ori pe saptamana, in restul timpului, repet, ai lucra de acasa? Sau de ce nu-ti deschizi propria ta afacere?
kudika_32792
Postat pe 1 Aprilie 2013 23:16
Din felul cum scrii pari f frustrat ! Nu intekeg care e pb daca fata are bani, nu stii cum de ii are is nu e treaba ta, de ce scrii cu ton ironic, doar fiindca tu nu ai si esti frustrat ?! Pune osu' la treaba, ca este barbat si te agiti mai ceva ca o telenovelista ! Ai nervi ca altii au bani si tu nu ... daca nu poti sa ajuti cu un sfat pertinent atunci lasa-ne !



Cat despre sfatul meu pt cea care l-a cerut, suna asa: esti tanara, ca si mine esti la o varsta frumoasa pe care trebuie sa o traiesti din plin ! Nu are rost sa te plictisesti si in ncii un caz sa faci un copil sa-ti tina de urat ( cum a scris cineva, sper ca in gluma, ca altfel e trist si periculos ). Incearca sa mai vb cu sotul tau sa gasiti o situatie temporara, cum zicea si eu sa margeti in weekend la tara. Poate un ap cu chirie, pana una alta. F important este ca tu sa reusesti sa faci ceva al tau, o realizare profesionala personala cu ajutorul careia sa te poti baza doar pe tine o viata intreaga. Iti doresc sa fii cu sotul tau atat cat iti doresti, dar sa nu uiti ca trebuie sa poti si fara el, daca Doamne fereste se intampla ceva. Concentreaza-te pe independenta financiara si profesionala, mai laes ca ai timp si resurse si daca nu vei putea obtine asta decat la oras, fa-o !
Nu mai lasa pe nimeni sa-ti spuna de ce ai tu nevoie sau ce ar trebui sa te faca fericita, fiindca nimeni nu stie ma bine ca tine si chiar daca altora li se pare ca are terbui sa fii multumita si sa nu mai vrei altceva, nu uita caasta nu e si parerea ta, deci nu conteaza mai mult !!! Iti doresc succes si ignora comenatriile rautacioase !
kudika486031
Postat pe 2 Aprilie 2013 05:15
In prima faza pari un om plafonat,asta nu este o problema daca relatia voastra decurge normal si firesc in pat si apoi restul,in ce priveste plecarea la oras nu te sfatuiesc,ne vom confrunta cu probleme social economice foarte grave,nu vom putea sa supravietuim la oras si nu vom putea sa facem mai nimic,toate alimentele vor fi infestate cu fel si fel de ingrasaminte etc,,,sfatul meu este sa profiti cit inca mai poti alege,ce-ti ofera tie sotul este si va devenii ceva divin,nu uita ca pina la urma toate trec prin stomac....sarumina.
Baciu_Leonard_1
Postat pe 7 Aprilie 2013 14:15
De la: kudika_32590, la data 2013-03-28 17:35:34Buna fetelor ( si baietilor ) :) Am sa incerc sa va dau cat mai multe detalii despre ''problema'' mea. Am 25 de ani, sunt casatorita de 1 an, relatia noastra de casnicie merge bine si locuim la sat, ma rog, intr-o comuna ca e diferenta sa zic asa :)) ''problema'' este urmatoare : Din totdeuna mi-a placut orasul, viata la sat e foarte monotona, prea liniste si nici vorba de aer curat cum am mai citit pe unele forum-uri...Aici unde stam suntem realizati din punct de vedere economic, avem o vila pe care am terminato acum 8-9 luni, a iesit foarte frumoasa, sotul are afaceri in agricultura (nu va imaginati ca se merge la sapa,sunt multi care nu am fost nicodata la sat si nu prea stiu cum sta treaba) avem 3 tarctoare care valoreaza mii de euro, avem 2 masini foarte frumoase, stam singuri in casa, nu ne deranjeaza nimeni, ne perimtem concedii frumoase si dese...daaaaaaaaaaaaaaar...eu aici nu imi gasesc nici unde de lucru si innebunesc sa stau acasa, de multe ori il bat la cap pe sotu meu sa plec la oras sa ne luam un apartament si sa stam in oras sa ne angajam acolo, insa atat el cat si parinti imi spun ca nu e bine cum gandesc, ca aici am tot ce imi doresc si ca multi ar da sa aibe ceea ce am eu la varsta asta etc.. sincer bani sunt azi, si maine poate nu, deci nu pun accent deloc pe asta, aici la sat ma plictisesc de moarte, as vrea enorm sa stau la oras, sa merg si eu la aeroobic sau sa ma plimb prin parc seara si sa am un loc de munca in oras etc.(am stat 7 ani cat am facut scoala in oras si imi lipseste enorm) mereu mi se scoate ochii ca nu e bine ceea ce imi doresc, ca nu se poate sa ne mutam la oras pt ca afacerile sunt aici si e mereu nevoie de sotul meu aici, angajati sunt multi la noi, avem multe hectare de pamant si mereu apar neprevazute si e nevoie de prezenta sotului aici...distanta fata de oras este mare si nu pot face naveta...nu am nimic de facut, vara stau la plaja in curte si iarna alerg pe banda si ma uit la tv :)) sa ma implic cu el in afeceri nu pot pt ca el e singur ''director si administrator'' restu angajatilor lucra pe tractoare etc...deci nu as avea ce face...ceea ce ''vreau'' eu de la voi este sa stiu daca voi ati fi in locul meu ati mai dori sa plecati la oras intr-un apartament cu 2 camere si pe un salar mai de nimic cum sunt pe la noi? sau doar eu am dorinta asta stupida cum zice familia mea...sper ca m-am exprimat corect, va pup :*





Daca va permiteti ar trebui sa mai luati un apartament in orash si sa mai schimbati resedintza,personal as alege orashul si in vila de la tara m-as duce din cand in cand pentru relax-in weekend-uri sau poate vara cate 1-2 saptamani.Viata la tara poate fi foarte monotona iar toamna-iarna foarte deprimanta.Frmusetea unui loc la tara consta in toata acea verdeatza de care toamna si iarna nu mai ai parte....

http://www.bazar-net.ro
Anunturi Gratuite (inclusiv matrimoniale)
Bazar-Net
Postat pe 14 Aprilie 2013 13:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dilema mare.ajutor!!! 26 De la: lumos 31 Ianuarie 2010 10:34
m-am saturat de tot si toate 66 De la: Muse__ 22 Iulie 2013 11:03
ce sa-i faci cadou...knd nu mai ai ce? 3 De la: Summer_ 15 Decembrie 2010 17:29
HELLO 8 De la: blaa 19 Februarie 2010 19:29
cum sa iti treaca dorul de cineva? 11 De la: brokenheart 14 Ianuarie 2011 20:20