Setari Cookie-uri

Unul tradat

Buna,de curand am aflat ca ma inseala sotia, totul cred eu ca a fost bine pana a plecat fara mine la sora ei care nascuse in USA sa o ajute ,sa intros dupa o Luna jumate acasa ,dupa care imi povesteste ca ar Fii. Bine pt noi sa merger in USA sa lucram la restaurantul cumnatului sa faced bani sa ne terminam casa ea a luat concediu medical si a aranjat sa place pt 3 luni eu nu am putut sa merg decat pe o Luna ,am fost am muncit mam intors acasa iar ea a mai ramas o Luna in USA la 2saptamani dupa ce sa intors din gresala mam uitat in tel sau si am vazut MSG pe care le Scria. Cu respectivul tot roman.pe data de8oct a publicat pe facebok urmatorul MSG...Din iubire nu poti suferi,tot asa cum nu poti cadea in sus.Iubirea este fericire.Iubirea reala.daca suferi,acesta e un criteriu minunat de clar prin care esti informat ca nu ai iubit.ceea ce tu numesti iubire nu a fost decat agatare,atasament,dependenta,posesivitate.va rog din suflet sa imi interpretati si mie citatul ca poate eu nu il inteleg.eu o iubesc in continuare dar tind sa cred ca ea nu ma iubit niciodata,nu situ ce sa fac sa Armani sau sa divortez dupa 4ani de casnicie,va multumesc
kudika_937848
Postat pe 16 Octombrie 2013 01:14
4 ani de casnicie si pe facebook un msj si esti tu ferm convins ca te insala....si ca se intalneste cu aceasta persoana si ca a facut dragoste,ea in USA si el de pe facebook.....of,ma baiete ,tu visezi cai pe pereti sau ai mancat prea multi bureti?Mama lui de internet cum poate sa desparta atatea familii si tineret care au plecat pe un drum in viata si din cauza facebook-ului sa se ajunga la divorturi trezitiva!!!
Parere mea,este ca mai intai sa discuti cu ea la un pahar de vin si rezezolvati problema si sa o reparati Sper sa aud ce ai mai facut si rezolvat!
Titanika
Postat pe 16 Octombrie 2013 07:52
Ce sa discute Titanika ? Daca vorbeste la fel cum scrie , sarmana fata nu o sa inteleaga nimic

",nu situ ce sa fac sa Armani"

Cred ca ar fi mai bine Dior...
Rotty_
Postat pe 16 Octombrie 2013 08:11
De la: kudika_937848, la data 2013-10-16 01:14:02Buna,de curand am aflat ca ma inseala sotia, totul cred eu ca a fost bine pana a plecat fara mine la sora ei care nascuse in USA sa o ajute ,sa intros dupa o Luna jumate acasa ,dupa care imi povesteste ca ar Fii. Bine pt noi sa merger in USA sa lucram la restaurantul cumnatului sa faced bani sa ne terminam casa ea a luat concediu medical si a aranjat sa place pt 3 luni eu nu am putut sa merg decat pe o Luna ,am fost am muncit mam intors acasa iar ea a mai ramas o Luna in USA la 2saptamani dupa ce sa intors din gresala mam uitat in tel sau si am vazut MSG pe care le Scria. Cu respectivul tot roman.pe data de8oct a publicat pe facebok urmatorul MSG...Din iubire nu poti suferi,tot asa cum nu poti cadea in sus.Iubirea este fericire.Iubirea reala.daca suferi,acesta e un criteriu minunat de clar prin care esti informat ca nu ai iubit.ceea ce tu numesti iubire nu a fost decat agatare,atasament,dependenta,posesivitate.va rog din suflet sa imi interpretati si mie citatul ca poate eu nu il inteleg.eu o iubesc in continuare dar tind sa cred ca ea nu ma iubit niciodata,nu situ ce sa fac sa Armani sau sa divortez dupa 4ani de casnicie,va multumesc


De ce nu discuti cu ea despre indoielile tale in ceea ce priveste fidelitatea ei? Asa ar fi corect din partea ta.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Octombrie 2013 11:33
De la: kudika_937848, la data 2013-10-16 01:14:02Buna,de curand am aflat ca ma inseala sotia, totul cred eu ca a fost bine pana a plecat fara mine la sora ei care nascuse in USA sa o ajute ,sa intros dupa o Luna jumate acasa ,dupa care imi povesteste ca ar Fii. Bine pt noi sa merger in USA sa lucram la restaurantul cumnatului sa faced bani sa ne terminam casa ea a luat concediu medical si a aranjat sa place pt 3 luni eu nu am putut sa merg decat pe o Luna ,am fost am muncit mam intors acasa iar ea a mai ramas o Luna in USA la 2saptamani dupa ce sa intors din gresala mam uitat in tel sau si am vazut MSG pe care le Scria. Cu respectivul tot roman.pe data de8oct a publicat pe facebok urmatorul MSG...Din iubire nu poti suferi,tot asa cum nu poti cadea in sus.Iubirea este fericire.Iubirea reala.daca suferi,acesta e un criteriu minunat de clar prin care esti informat ca nu ai iubit.ceea ce tu numesti iubire nu a fost decat agatare,atasament,dependenta,posesivitate.va rog din suflet sa imi interpretati si mie citatul ca poate eu nu il inteleg.eu o iubesc in continuare dar tind sa cred ca ea nu ma iubit niciodata,nu situ ce sa fac sa Armani sau sa divortez dupa 4ani de casnicie,va multumesc



DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE ,ESTE UN SIMPLU MESAJ,CARE POATE FI INTERPRETABIL SAU NU!!!Nu sunt convinsa de afirmatia ta,simplul continut al unui mesaj transmis virtual,nu poate distruge o casnicie,daca exista o buna colaborare intre parteneri!!Se pare ca in familia voastra nu exista asa ceva!!Discuta cu sotia ta,daca este o femeie onesta nu va ezita sa discutati asupra problemei,care te framanta!!Tind sa cred ca nemultumirea ta este cu mult mai veche,ca durata de timp ,si acopera mai multe compartimente ale vieii voastre de familie.
kudika_15804
Postat pe 16 Octombrie 2013 11:49
De la: Rotty_, la data 2013-10-16 08:11:12Ce sa discute Titanika ? Daca vorbeste la fel cum scrie , sarmana fata nu o sa inteleaga nimic

",nu situ ce sa fac sa Armani"

Cred ca ar fi mai bine Dior...

eh si tu.....sti ca avea bunica o vorba:-mai copchii,voi stiti ca gura cearta si putza impaca?
Asa vor face si ei si chiar cred ca au rezolvat problema!!!
Titanika
Postat pe 17 Octombrie 2013 01:46
va rog sa ma scuzati nu cred ca mam exprimat corect in postarea mea de mai sus,eu am vazut msg de dragoste pe care le schimba cu respectivul din usa la 2 saptamani dupa intoarcerea ei acasa iam spus ca stiu de relatia lor care dureaza de 5 luni si ea a confirmat si mia zis ca a facuto pt ca eu am impinso sa o faca ca sa simtit neglizata de mine ,dar de ce nu mia zis mie inainte sa faca acest pas ca avem o problema ;msg pe care la postat pe facebok ,la postat dupa o discutie cu o prietena de a ei la care ii spunea ca nu stie ce sa faca este impartita 50/50 si prietena ei o sfatuia sa se gandeasca bine inainte de a face pasul acesta ,eu am citit conversatia cu prietena ei dupa care ea mia confirmat totul,nu stiu daca mam exprimat clar sa inteleaga toata lumea.merci de raspunsurile voastre
kudika_937848
Postat pe 17 Octombrie 2013 09:47
te rog sa citest si urmatorul msg pe care lam postat.merci
kudika_937848
Postat pe 17 Octombrie 2013 09:52
De la: kudika_937848, la data 2013-10-17 09:47:12va rog sa ma scuzati nu cred ca mam exprimat corect in postarea mea de mai sus,eu am vazut msg de dragoste pe care le schimba cu respectivul din usa la 2 saptamani dupa intoarcerea ei acasa iam spus ca stiu de relatia lor care dureaza de 5 luni si ea a confirmat si mia zis ca a facuto pt ca eu am impinso sa o faca ca sa simtit neglizata de mine ,dar de ce nu mia zis mie inainte sa faca acest pas ca avem o problema ;msg pe care la postat pe facebok ,la postat dupa o discutie cu o prietena de a ei la care ii spunea ca nu stie ce sa faca este impartita 50/50 si prietena ei o sfatuia sa se gandeasca bine inainte de a face pasul acesta ,eu am citit conversatia cu prietena ei dupa care ea mia confirmat totul,nu stiu daca mam exprimat clar sa inteleaga toata lumea.merci de raspunsurile voastre



DE CE ITI NEGLIJEZI PARTENERA DE VIATA SAU,MAI BINE SPUS,DE CE ATI AJUNS IN ACEASTA SITUATIE???In raspunsul tau vei gasi si solutia,daca mai este posibil,la rezolvarea problemelor existente in familia voastra!Putine femei nu rezista intr-o viata de familie lipsita de afectiune si atentie,dar exista totusi,si sotia ta se numara printre reprezentantele acestui grup!!!Cauta sa discuti cu sotia ta,chiar daca ea nu a facut-o in momentul in care s-a simtit neglijata!!Nu cred ca relatia domniei sale cu acel domn din USA va rezista ,deci profita de revenirea ei acasa si clarificati-va situatia familiala aflata in cumpana!!Exista sansa sa reveniti in matca voastra,daca mai exista iubire intre voi doi...intreb,a existat vreodata???De ce o fac???Pentru ca femeile devotate familiilor lor ,nu isi tradeaza partenerii niciodata!!!Umbla la radacinile casniciei voastre,acolo este rspunsul dorit!!
kudika_15804
Postat pe 17 Octombrie 2013 10:33
De la: Titanika, la data 2013-10-17 01:46:19
De la: Rotty_, la data 2013-10-16 08:11:12Ce sa discute Titanika ? Daca vorbeste la fel cum scrie , sarmana fata nu o sa inteleaga nimic

",nu situ ce sa fac sa Armani"

Cred ca ar fi mai bine Dior...

eh si tu.....sti ca avea bunica o vorba:-mai copchii,voi stiti ca gura cearta si putza impaca?
Asa vor face si ei si chiar cred ca au rezolvat problema!!!

Ce..ce ce-a facut..
..carcotaselor..
Fulg-de-nea
Postat pe 17 Octombrie 2013 11:35
De la: kudika_937848, la data 2013-10-16 01:14:02Buna,de curand am aflat ca ma inseala sotia, totul cred eu ca a fost bine pana a plecat fara mine la sora ei care nascuse in USA sa o ajute ,sa intros dupa o Luna jumate acasa ,dupa care imi povesteste ca ar Fii. Bine pt noi sa merger in USA sa lucram la restaurantul cumnatului sa faced bani sa ne terminam casa ea a luat concediu medical si a aranjat sa place pt 3 luni eu nu am putut sa merg decat pe o Luna ,am fost am muncit mam intors acasa iar ea a mai ramas o Luna in USA la 2saptamani dupa ce sa intors din gresala mam uitat in tel sau si am vazut MSG pe care le Scria. Cu respectivul tot roman.pe data de8oct a publicat pe facebok urmatorul MSG...Din iubire nu poti suferi,tot asa cum nu poti cadea in sus.Iubirea este fericire.Iubirea reala.daca suferi,acesta e un criteriu minunat de clar prin care esti informat ca nu ai iubit.ceea ce tu numesti iubire nu a fost decat agatare,atasament,dependenta,posesivitate.va rog din suflet sa imi interpretati si mie citatul ca poate eu nu il inteleg.eu o iubesc in continuare dar tind sa cred ca ea nu ma iubit niciodata,nu situ ce sa fac sa Armani sau sa divortez dupa 4ani de casnicie,va multumesc

..scz, dar nu m-am putut abtine..
ma intreb ce varsta ai..pentru ca gandesti ca un copil..
referitor la problema ta sin gurul vinovat esti tu pentru ca nu sti sa iti iubesti si respecti nevasta..
Dior!
Fulg-de-nea
Postat pe 17 Octombrie 2013 11:41
eu cred ca ea nu ma iubit niciodata si pentru prima data cand am stat o perioada mai lunga departe unul de celalant sa intamplat acest lucru ,eu nu cred ca am neglijato am fost tot timpul alaturi de ea cum a zis ea asa am facut,chiar daca iam zis ca nu bine asa si ca eu am o parere diferita de a ei si citatul acela la pus pe net cand nu stia ca eu banui despre relatia pe care o avea ea.eu mam insurat din dragoste cu ea si am stat linga ea tot din dragoste,eu iam spus de la inceputul casniciei ca daca se intampla sa nu o mai iubesc eu nu o sa mai stau cu ea o sa cer divortul.merci
kudika_937848
Postat pe 17 Octombrie 2013 13:36
amice eu am scris primul articol dupa cateva zilz de ratacire si ne dormit si ne mancat de o saptamana merg la psiholog ca nu stiu ce este cu mine ,daca ai un raspuns amical poti sa il postezi daca prin ce clipe trec alti te amuza atunci nu esti decat un sobolan
kudika_937848
Postat pe 17 Octombrie 2013 13:39
se poate intampla ,oricui
intr-un cuplu ,cand intervin probleme ,de obicei e vina impartita ,nu e numai ea de vina sau numai tu
ce pot sa-ti spun e sa puneti cartile pe masa ,sa discutati deschis ce va doriti amandoi pt viitor
bafta
Ame_li
Postat pe 17 Octombrie 2013 13:44
femeia ti-a pus coarne....o avea ea motiv
Ghicicummacheama
Postat pe 17 Octombrie 2013 14:17
De la: kudika_937848, la data 2013-10-17 13:36:02eu cred ca ea nu ma iubit niciodata si pentru prima data cand am stat o perioada mai lunga departe unul de celalant sa intamplat acest lucru ,eu nu cred ca am neglijato am fost tot timpul alaturi de ea cum a zis ea asa am facut,chiar daca iam zis ca nu bine asa si ca eu am o parere diferita de a ei si citatul acela la pus pe net cand nu stia ca eu banui despre relatia pe care o avea ea.eu mam insurat din dragoste cu ea si am stat linga ea tot din dragoste,eu iam spus de la inceputul casniciei ca daca se intampla sa nu o mai iubesc eu nu o sa mai stau cu ea o sa cer divortul.merci


Cum poti spune asa ceva, ai stat patru ani de zile langa ea, de ce ai pierdut anii astia alaturi de ea, daca ai simtit ca nu exista iubire?..trebuia sa inchei relatia de atunci... s-au citatul acela. .te-a facut sa iti schimbi sentimentele fata de ea?..
.de ce nu dicuti deschis cu ea..sa ai spui tot ..ce te doare..de ce iti ascunzi sentimentele...iti dai seama ca faci o greseala din ambitie masculina, vei pierde o casnicie!
Fulg-de-nea
Postat pe 17 Octombrie 2013 17:14
De la: kudika_937848, la data 2013-10-17 13:39:04amice eu am scris primul articol dupa cateva zilz de ratacire si ne dormit si ne mancat de o saptamana merg la psiholog ca nu stiu ce este cu mine ,daca ai un raspuns amical poti sa il postezi daca prin ce clipe trec alti te amuza atunci nu esti decat un sobolan
Domnul "Unul tradat",povestea asta a ta de la cap la coada ,fara doar si poate ,este regizata. Sotia ta ,habar nu are ca te-ai apucat de regizat SF"uri. Si cand ajungi pe Luna sa nu uiti sa ne trimiti un MSG
kudika_933021
Postat pe 18 Octombrie 2013 11:47
ami nu te grabi...cu supozitiile...stai si tu sa apara al doilea articol
piscotica
Postat pe 18 Octombrie 2013 11:55
De la: kudika_937848, la data 2013-10-17 13:39:04amice eu am scris primul articol dupa cateva zilz de ratacire si ne dormit si ne mancat de o saptamana merg la psiholog ca nu stiu ce este cu mine ,daca ai un raspuns amical poti sa il postezi daca prin ce clipe trec alti te amuza atunci nu esti decat un sobolan



Domnule redactor, ne scuzam in fata dumneavoastra ca am indraznit sa va acuzam de ceva, nestiind adevarul si anume ca dvs sunteti obosit si nu mai stiti sa scrieti ortografic. Probabil scrieti aceste articole, numai cand sunteti obosit. Noi, aici, incercam sa va ajutam, asa ca nu veniti sa ne jigniti ca nu veti mai primi niciun raspuns din partea nimanui....

In al doilea rand, daca domnia voastra nu stie sa ii arate sotiei, adevaratele sentimente pe care le nutriti si v-ati trezit acum din somn, se prea poate sa fiti parasit cat de curand. O femeie isi pararseste familia, foarte greu si in momentul in care ea a gasit ceea ce lipseste si este ferm convinsa ca decizia ei o va implini pentru totdeaua. Asadar, sotia dvs va iesi negresit din aceasta relatie daca dvs nu sunteti capabil sa umpleti "golul". Cautati-l! Vedeti unde s-a produs ruptura si incercati sa "lipiti", daca se mai poate.
cristina_boeru_30
Postat pe 18 Octombrie 2013 12:11
De la: kudika_937848, la data 2013-10-17 13:36:02eu cred ca ea nu ma iubit niciodata si pentru prima data cand am stat o perioada mai lunga departe unul de celalant sa intamplat acest lucru ,eu nu cred ca am neglijato am fost tot timpul alaturi de ea cum a zis ea asa am facut,chiar daca iam zis ca nu bine asa si ca eu am o parere diferita de a ei si citatul acela la pus pe net cand nu stia ca eu banui despre relatia pe care o avea ea.eu mam insurat din dragoste cu ea si am stat linga ea tot din dragoste,eu iam spus de la inceputul casniciei ca daca se intampla sa nu o mai iubesc eu nu o sa mai stau cu ea o sa cer divortul.merci

Daca o iubesti macar acum pe ultima suta de metri incearca sa repari ce mai poti!
Titanika
Postat pe 18 Octombrie 2013 12:27
De la: piscotica, la data 2013-10-18 11:55:37ami nu te grabi...cu supozitiile...stai si tu sa apara al doilea articol



nu prea le am eu ca rabdarea
ps:nu te-am vazut demult
Ame_li
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:20
De la: Ame_li, la data 2013-10-18 13:20:39
De la: piscotica, la data 2013-10-18 11:55:37ami nu te grabi...cu supozitiile...stai si tu sa apara al doilea articol



nu prea le am eu ca rabdarea
ps:nu te-am vazut demult

raspuns ps.pentru ca nu am mai intrat
piscotica
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:23

Daca o iubesti macar acum pe ultima suta de metri incearca sa repari ce mai poti![/quote]


A dat bir cu fugitii, d-l redactor!
cristina_boeru_30
Postat pe 20 Octombrie 2013 21:55
sa mai fi-ti si voi inselati...ca noi femeile...
kudika363106
Postat pe 27 Octombrie 2013 17:32
De la: Rotty_, la data 2013-10-16 08:11:12Ce sa discute Titanika ? Daca vorbeste la fel cum scrie , sarmana fata nu o sa inteleaga nimic

",nu situ ce sa fac sa Armani"

Cred ca ar fi mai bine Dior...




O Doamne ... 😂😂 ma prapadesc de ras😂
biancagabriela
Postat pe 14 Martie 2014 22:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poti iubi doi barbati de odata? 103 De la: kudika082532 12 Noiembrie 2009 08:47
intalniri pe net=infidelitate? 53 De la: deya_22 29 Aprilie 2010 17:23
Vreau un sfat! 51 De la: zdup 11 Decembrie 2011 18:15
risti si castigi! dar daca pierd tot ? 5 De la: manumarius 18 Mai 2010 17:10
boala sufleteasca+stres+depresie= ... !! ajutor!! 57 De la: human 31 Martie 2011 09:37