Setari Cookie-uri

Trebuia sa iau o decizie !!! Imi trebuiesc raspunsuri si nu le gasesc...

Sunt casatorita din 25 iunie 2011 cu actualul meu sot. Primele probleme de infidelitate am depistat chiar dupa inainte de a ma cere de sotie cu 5 luni (i-am gasit mesajele de pe Yahoo in laptopul meu, o convorbire cu actuala lui colega de serviciu, inca de pe atunci ia propus ca vrea sa se culce cu ea, de Valentines, si ea stie de mine). Ei se cunosc din 2005 cred, amandoi lucreaza in acelasi sediu, desi fiind o institutie publica, acolo cand pleaca pe teren, mereu se acopera unii pe altii si in loc sa preleveze probe, fac mici si se distreaza. Cand compania organiza chefuri de chefuri sau ii trimiteau in delegatie, mereu stateam acasa.
Inainte de nunta cu o saptamana, ne-am certat la cutite din cauza ei, ca tot il suna, am crezut ca s-au terminat intre ei cele "flirturi colegiale" dar tembela nu prea a vrut sa renunte. Chiar eu i-ma trimis mesaj inainte de nunta sa nu se autoinvite, dar ei nici cat ii pasa ca ea venea cand vroia doar e colega lui, iar oricarui barbat poate sa aibe fantezii cu o femeie ca ea, sa accept faptul ca sunt si vor fi mereu colegi, dar cand i-am zis ca eu personal o dau afara, nu a mai venit. In ziua aceea credeti-ma ca s-a simtit pe fata, ochii, aparitia lui ca nu era fericit. Noi nici macar nu am fost fericiti in acea zi, de noapte sa nici nu vorbim. Nu s-a atins de mine 3 saptamani de atunci. De atunci eu mereu speram sa renunte cumva sau sa incerce sa isi schimbe job-ul dar NU. Cand avea oportunitatea sa mearga in alta parte sa lucreze, nu mergea ca primea mai putin si nu avea atatea optiuni si nu mai avea parte de atatea distractii cum are aici. El e mereu acolo intre femei si parca se povestesc intre ei, parca acolo ar fi o a doua familie a lui. El se oftica rau cand ma bagat in treburile lui de la servici si ma intreba cu ce drept ma bag in treburile lui??? Pe mine sa ma priveasca ce tine acasa de noi si atat!! Adevarul e ca mereu ma lasa acasa singura si el pleca in delegatii, la inceput cate 2-3 zile, apoi cate o saptamana, doua, macar 2 ori pe an. In acest an, a facut recordul, m-a lasat 3 saptamani sa circul pe jos 12 km pana la servici (nu am permis, nu am masina). M-am mutat la el in sat departe de oras si mereu achitam facturi, cumparam mancare, desi el castiga dublu fata de mine dar intotdeauna asa patesc ca mi se termina banii si nu am cum sa imi pun deoparte sa imi fac scoala de soferi. Si asa soacra mi-a aruncat ca pt casa lui stau cu el si ea ii da bani la fiu-su sa achite facturile (iar eu ma miram ce face cu 1800 lei, dupa 2 saptamani erau gata si il ajuta ma-sa cu banii). Mereu isi face imbunatatiri la casa, ba cumpara grinzi, faianta, ciment, balastru, etc. etc. Eu nu ii ceream un ban.
Am fost cat pe ce sa il las de 5 ori, si mereu speram sa se schimbe dar nu. Observam ca fata de mine nu se mai aranja, acasa era ca un maimutoi de weekend la fel, doar duminicile se epila, se barbiera, tundea sa arate frumos pentru fiecare zi de lucru, si se parfuma frumos tot timpul, acasa nu se ingrijea asa de mult. Mai nou acum, isi ascunde lenjeriile de mine, nu si le aduna unde le e locul. Ba chiar intr-o zi cand i-am strans hainele uscate si i le-am pus la loc fiecare, i-am gasit un chilot folosit intre cele curate la fund ascuns, si era patat sau poate chiar urma de ejaculare galben maroniu. Se fereste de mine, nu mai e ca pe vremuri, probabil sa nu depistez ceva. De mine nu se mai atinge de 4 luni, de 3 saptamani m-am intors acasa de la mama ca a fost plecat intr-o expeditie, apoi sa dus cu mandra pe teren la Arad, si apoi iar o saptamana la unguri, iar eu eram bolnava si racita cobza si umblam pe jos in frig la consultatie.De luna trecuta i-am zis ca poate se vor face restructurari la noi si poate raman fara loc de munca, dar eu spun eu ascult. De saptamana trecuta l-am provocat, doar sa il testez cum ar fi reactionat, dar m-a refuzat ca era obosit??? Chit ca a trecut ceva timp de cand nu am pus mana pe el, dar mi se pare dubios cum un barbat poate sa stea atata timp fara sa se atinga de sotie. De ce isi ascunde lenjeriile de mine??? Desi l-as putea intreba ca umbla fara chiloti la servici, eventual 1-2 chiloti imi lasa in masina de spalat / saptamana. Ce-s cu scurgerile alea???? Nu inteleg ce se intampla!! Poate timpul cum a trecut mi-a afectat gandirea, dar sincer sunt asa de necajita ca nu pot sa gandesc. Am nevoie de sfaturi si indrumari. Nu am mintea limpede (Nu beau, nu consum alcool), dar sunt necajita la maxim si nervii mi-s la pamant. Va rog explicati-mi de ce face el astfel de chestii si ce ar trebui sa fac??? Ma gandesc sa il parasesc. Mi-e greu si sufar enorm de mult dar la asta ma gandesc tot timpul... Sa traiesc langa el sub acelasi acoperis si sa il privesc cum se pregateste pentru colega lui la servici si mereu in fiecare zi sunt impreuna, vine acasa si nu imi vorbeste nimic, si tot asa, simt ca voi innebuni!!! Multumesc pt atentia voastra
kudika514320
Postat pe 27 Octombrie 2013 11:23
pai ma femeie ,daca ai acceptat de la bun inceput sa te casatoresti cu el stiind de relatia lui colegiala........acum de ce dumnezeu cauti raspunsuri in sacul cu fan?De ce ai acceptat ar trebui sa te intrebi.
kudika_933021
Postat pe 27 Octombrie 2013 11:33
"Primele probleme de infidelitate am depistat chiar dupa inainte de a ma cere de sotie"

...Dupa , ori inainte ?

"doar duminicile se epila,"

Mai fato , tu esti sigura ca-i colega si nu colegul ?

In rest , fraierutza te-o luat , de fraiera te tine. Punct.
Rotty_
Postat pe 27 Octombrie 2013 12:14
citez: chiar inainte de nunta ne-am certat din cauza ei....dar tembela nu a vrut sa renunte...chiar eu i-am trimis mesaj inainte de nunta sa nu se autoinvite la nunta".Punct si non comment.
kudika_933021
Postat pe 27 Octombrie 2013 12:26
M-a revoltat povestea ta. De fapt nu povestea, ci tu. Cat poti sa fii de ...? Nu vreau sa te jignesc, pana la urma e viata ta, dar expunand-o pe site-ul asta, imi permiti, macar cu niste sfaturi, sa intru in viata ta. Fa-ti bagajul si PLEACA!
cuba_libre
Postat pe 27 Octombrie 2013 12:37
De la: cuba_libre, la data 2013-10-27 12:37:56M-a revoltat povestea ta. De fapt nu povestea, ci tu. Cat poti sa fii de ...? Nu vreau sa te jignesc, pana la urma e viata ta, dar expunand-o pe site-ul asta, imi permiti, macar cu niste sfaturi, sa intru in viata ta. Fa-ti bagajul si PLEACA!
.... Cel mai onest lucru pe care-l poate face!!!!!!!!Nu exista alternativa, altfel nu traiesti, ci hibernezi intr-o iarna a vietii din care cu greu te mai trezesti..
mia2123
Postat pe 27 Octombrie 2013 12:45
Imi pare doar inceputul unei situatii nefericite! Nu o sa mai dureze mult casnicia si daca nu-i spui tu..'hai pa' o s-o faca el! Sunt barbat dar nu pot sa aduc vreun argument favorabil lui! Nu stiu cati ani ai, dar sper sa depasesti optimista aceasta situatie!
Darius_
Postat pe 27 Octombrie 2013 14:18
ti-a placut de prima data sa sti k esti inselata.nu te desparti mai stai cu el sa aiba cine sa ingijeasca de casa
krizantema
Postat pe 4 Noiembrie 2013 18:16
Pentru cea care a initiat topicul: stiai ca are o relatie in afara cuplului vostru, stiai ca el nu te respecta, stiai ca el nu te iubeste, stiai ca el te umileste, si, cu toate acestea, ai acceptat sa te casatoresti cu el.

Sa stii ca nici acum nu e timpul pierdut sa dai divort de el, trebuie doar sa vrei lucrul asta, altfel se numeste ca te complaci intr-o casnicie unde sotul tau nu te trazeaza cu respect si nici nu tine la tine.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 5 Noiembrie 2013 12:01
De la: kudika_933021, la data 2013-10-27 12:26:14citez: chiar inainte de nunta ne-am certat din cauza ei....dar tembela nu a vrut sa renunte...chiar eu i-am trimis mesaj inainte de nunta sa nu se autoinvite la nunta".Punct si non comment.


Nu e vinovata doar amanta de intreaga situatie, ci si sotia pentru ca accepta tot circul asta, dar si barbat-su pentru ca s-a insurat cu o persoana la care nu tine.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 5 Noiembrie 2013 12:03
De la: mia2123, la data 2013-10-27 12:45:15
De la: cuba_libre, la data 2013-10-27 12:37:56M-a revoltat povestea ta. De fapt nu povestea, ci tu. Cat poti sa fii de ...? Nu vreau sa te jignesc, pana la urma e viata ta, dar expunand-o pe site-ul asta, imi permiti, macar cu niste sfaturi, sa intru in viata ta. Fa-ti bagajul si PLEACA!
.... Cel mai onest lucru pe care-l poate face!!!!!!!!Nu exista alternativa, altfel nu traiesti, ci hibernezi intr-o iarna a vietii din care cu greu te mai trezesti..



Trist ...dar adevarat !!!
Camelia_08
Postat pe 5 Noiembrie 2013 15:09
Ei, ai luat o decizie?
cuba_libre
Postat pe 5 Noiembrie 2013 15:25
Pãrerea mea: pentru a nu-l pierde, mai face vreun copil(sau mai mulți), crezând cã așa îl va ține lângã ea.

Și, dacã o sã aparã copilul/copiii, nu o sã divorțeze de el.

Unora dintre noi ne place sã fim chinuite.

kudika_25207
Postat pe 17 Noiembrie 2013 09:02
De la: kudika514320, la data 2013-10-27 11:23:06Sunt casatorita din 25 iunie 2011 cu actualul meu sot. Primele probleme de infidelitate am depistat chiar dupa inainte de a ma cere de sotie cu 5 luni (i-am gasit mesajele de pe Yahoo in laptopul meu, o convorbire cu actuala lui colega de serviciu, inca de pe atunci ia propus ca vrea sa se culce cu ea, de Valentines, si ea stie de mine). Ei se cunosc din 2005 cred, amandoi lucreaza in acelasi sediu, desi fiind o institutie publica, acolo cand pleaca pe teren, mereu se acopera unii pe altii si in loc sa preleveze probe, fac mici si se distreaza. .....................................



Chiar daca ai dat dovada de imaturitate in momentul in care te-ai casatorit cu acest domn,u este tarziu sa te reorganizezi!!Cum??Foarte simplu,strange-i lenjeria personala,pune-o intr-o valiza si indruma-l spre locuinta colegei de servici,poate,domnia sa, va avea dispozitia necesara pentru a-i spala chilotii patati de urina,sperma sau scurgerea produsa de vreo boala venerica!!!!Nu mai conteaza celelalte insatisfactii dobandite in urma casatoriei cu domnia sa!!!

Draga mea,nu esti singura femeie,care a fost pusa in situatia de a lua viata de la capat,fa-o,nu mai plange dupa un barbat,care nu este in stare sa isi tina viciile in frau!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Noiembrie 2013 10:18
Draga mea, imi pare atat de rau pentru tine... cred ca nu am experienta necesara sa iti dau sfaturi, dar din cate am auzit, daca un barbat are patima inselatului, chiar daca se va linisti o perioada, dupa aceea si.o va relua. in legatura cu un copil, nu cred ca ar fi sa.l aduci pe lume, iar apoi, deoarece nu o sa il mai suporti pe sotul tau, sa divortezi si sa il lasi fara tata. chiar nu il inteleg pe sotul tau de ce s.a casatorit cu tine si nu cu colega lui, daca tot e asa atent fata de ea.. in fine...
nu promovez divortul, chiar mi.as dori ca toata lumea sa traiasca in pace, armonie si iubire, dar in cazul tau, nu cred ca mai exista alte solutii.... de fapt ar mai fi una. nu stiu ce religie ai, dar acum ,daca tot suntem in post, roaga.te cu credinta lui Dumnezeu si posteste. daca tot nu se schimba... poate ar trebui sa iti gasesti o alta persoana care sa te aprecieze si sa te iubeasca, deoareace esti o femeie minunata si curajoasa. pana la urma cine e el sa te trateze asa? as avea o intrebare: parintii tai cunosc situatia? si ce parere au despre ea? iti doresc multa bafta si te sustin orice decizie vei lua!





Lau_Jebs
Postat pe 17 Noiembrie 2013 11:05
Eu una imi luam bagajele si plecam ( de mult ).
Casatoria nu are mult... deci inca o poti face , lejer si elegant ...fara certuri sau "tiganeala". Iti iei lucrurile , pleci ( poate acasa la parintii tai) , dc te cauta nu raspunzi sau pui pe cineva sa ii spuna ca nu are ce cauta ( sa discute cu tine ) si punct.
Acum divortul e "easy" fata de acum x ani ... asa ca, bafta... daca te decizi sa faci pasul.

Alternativa , sa stai si sa astepti : poate ca va renunta la tipa si o sa iti poarte pica toata existenta pana o ia rau pe "aratura"; sa stai sa astepti si dc se schimba o sa ii porti pica pentru durerea pe care ai trait-o in aceste perioada ; sa nu renunte si va fi o tortura constanta.

Asa ca mai bine incepi curat, cu altcineva.

Oricare va fi decizia ta, bafta ...
_Alexa_
Postat pe 19 Noiembrie 2013 02:00
imi pare rau pt tine dar alta solutie nu ai:

baga divort si lasa-l in ma-sa cu amanta lui
oricum n-ai nimic de pierdut
fii tare si nu te mai lasa umilita
Ame_li
Postat pe 19 Noiembrie 2013 10:24
Unele femei isi merita soarta! Stiai de dinainte de nunta ca te inseala...acum e tarziu sa spui ca nu mai suporti si ca vrei sfaturi! Sfaturi trebuia sa ceri atunci...de la parinti, daca ii ai langa tine! Dar solutii exista intotdeauna, asa ca sfatul meu ar fi sa divortezi! Nu numai ca te inseala, dar te si umileste, te neglijeaza, nu ai baza in el, ai o soacra rea si stai si in conditii cam aiurea...departe de oras, fara mijloc de transport! Cred ca ai pierdut respectul de sine!
kudika_944494
Postat pe 9 Decembrie 2013 12:29
Pai daca nu aveti copii,avere de impartit si nici bani in cont in comun si el nu termina cu apucaturile lui de gigolo sau amant,ce va mai tine impreuna!?
Titanika
Postat pe 9 Decembrie 2013 12:42
De la: kudika_25207, la data 2013-11-17 09:02:28Pãrerea mea: pentru a nu-l pierde, mai face vreun copil(sau mai mulți), crezând cã așa îl va ține lângã ea.

Și, dacã o sã aparã copilul/copiii, nu o sã divorțeze de el.

Unora dintre noi ne place sã fim chinuite.



Din pacate vor fi chinuiti si copiii.
Poate chiar mai rau decat printii.



In astfel de situati este de preferat sa nu fie copiii inclusi in ecuatie.

Radu_Cristian_1
Postat pe 9 Decembrie 2013 12:53
Totul are o limita...inclusiv prostia! Ce te mai tine langa un astfel de "mascul", ca sigur iubire nu poate fi! Indiferent de situatie, singura vinovata esti numai tu si asta din momentul in care l-ai ales sa-ti fie sot (cunoscand deja escapadele lui) ! Ai ales sa suferi in tacere si sa-i permiti sa te chinuie...cu alte cuvinte sa inteleg ca-ti place, sau cum???? In opinia persoanelor de specialitate tu te-ai putea numi sadica sau masochista, mno....tu stii mai bine!
rondina
Postat pe 9 Februarie 2014 19:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pt VERISOARA cretinei!! 21 De la: Alexandr_a 8 Martie 2011 16:03
cu si despre AMANTE/AMANTI 75 De la: mimoz 23 Noiembrie 2011 14:56
a iubi o persoana casatorita 1118 De la: 6262 27 Iunie 2012 08:08
O intrebare inteligenta si un raspuns gresit sau o intrebare gresita si un raspuns inteligent ? 11 De la: i_andra 5 Martie 2010 16:43
o iubire imposibila 44 De la: kudika082532 12 Noiembrie 2009 08:52