Setari Cookie-uri

intre doi te atinge ploaia sau nu?

De la: kudika_933021, la data 2013-10-27 20:12:11Si indiferent de calitatile fiecaruia,atat timp cat esti in dubii si nu-ti poti defini sentimentele pt unul din ei ,Nu iubesti pe nici unul din ei pt ca daca ai fi iubit ai fi stiut pe care sa-l alegi.


De acord.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 28 Octombrie 2013 10:34
Cred ca s-a cam rezolvat problema..cumva.
Am primit un fel de promovare la servici(acesta ocupa un loc destul de important in viata mea) si implicit responsabilitati mai multe, timp mai mult etc. Si nu au fost de acord cu asta. Stiu o sa ziceti ca serviciul nu tine de cald cand ajungi acasa, intr-adevar dar m-am chinuit mult ca sa lucrez aici si nu vreau sa dau cu piciorul. In plus, in general vorbind, partenerul nu ar trebui sa te sustina in viata?

Si fiindca imi dau seama ca nu va fi vorba de iubire (din partea mea cel putin prea curand) e mai bine fiecare pe drumul sau.
yulyana_c
Postat pe 30 Octombrie 2013 07:21
Deci, dintre doi.... te alegi cu vantul. Da, meseria e importanta pentru o femeie, trebuie sa iti cladesti drumul tau. Succes !!
GHEISA_
Postat pe 30 Octombrie 2013 07:54
De la: GHEISA_, la data 2013-10-30 07:54:22Deci, dintre doi.... te alegi cu vantul. Da, meseria e importanta pentru o femeie, trebuie sa iti cladesti drumul tau. Succes !!


Multumesc!

Stiu ca poate am parut rece sau imatura sau eu mai stiu cum, dar situatia cu cei doi deja a durat cam mult(app 2 luni) si daca in timpul asta nu s-a infiripat nimic probabil ca nu se va intampla. Abia acum am realizat asta. Cred ca m-a trezit faptul ca ei nu isi doresc o femeie de cariera si totodata de casa, ci una care sa depinda de ei.
yulyana_c
Postat pe 30 Octombrie 2013 10:19
La un moment dat voi zari undeva la orizont si adevarata dragoste nu?
yulyana_c
Postat pe 30 Octombrie 2013 10:20
De la: yulyana_c, la data 2013-10-30 10:20:49La un moment dat voi zari undeva la orizont si adevarata dragoste nu?
la un moment dat te va zari dragostea pe tine si te va accepta asa cum esti iar tu ai vei iubi si defectele nu numai calitatile dupa felul cum gandesti nu ai cum sa dai gres. Deocamdata ai dreptate ,cariera este cea care tb sa o pui pe primul loc,restul vine de la sine in timp
kudika_933021
Postat pe 30 Octombrie 2013 11:30
De la: yulyana_c, la data 2013-10-27 16:55:24Buna!
Fara sa caut ceva serios am cunoscut doi barbati destepti (pentru mine calitatea aceasta e foarte importanta), amuzanti, cu capul pe umeri.Numai ca nu stiu in care directie sa imi croiesc un drum..Unul dintre ei (ce-i drept imi este putin mai drag) este pasional, tandru,romantic insa cam atat, vorbeste de relatie serioasa dar nu concepe ideea unei casnicii in viitor fie cu mine fie cu altcineva. Celalalt este mai atent la nevoile mele, ma asculta, ma sprijina in tot ceea ce fac, imi comunica si nedumeririle lui si incercam sa rezolvam ce putem, in ultimul timp mi-a vorbit de casatorie, copii, flori in gradina si catel, stie ca imi doresc stabilitate si vad ca este dornic sa avem acest lucru. Nu intentionez sa joc dublu, dar nu stiu incotro e directia potrivita.

Inainte sa jigniti sau criticati, mentionez ca relatiile nu au depasit limita unei prietenii(daca ma intelegeti), de asemeni ambii stiu de existenta celuilalt, asa ca nu insel pe nimeni.

Daca ati trecut printr-o situatie similara sau aveti vreun sfat e binevenit.



Raspunsul meu este scurt si la obiect,ramai cu cel care te respecta si te iubeste cu adevarat,cu toate ca acest sentiment este din ce in ce mai greu si rar de simtit si trait!!!Barbatii sunt si raman niste aventurieri,chiar si cei mai seriosi au momentele lor de slabiciune,deci,nu te grabi,fii selectiva,caci numai tu vei avea de castigat!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Octombrie 2013 11:40
De la: yulyana_c, la data 2013-10-30 10:19:11
De la: GHEISA_, la data 2013-10-30 07:54:22Deci, dintre doi.... te alegi cu vantul. Da, meseria e importanta pentru o femeie, trebuie sa iti cladesti drumul tau. Succes !!


Multumesc!

Stiu ca poate am parut rece sau imatura sau eu mai stiu cum, dar situatia cu cei doi deja a durat cam mult(app 2 luni) si daca in timpul asta nu s-a infiripat nimic probabil ca nu se va intampla. Abia acum am realizat asta. Cred ca m-a trezit faptul ca ei nu isi doresc o femeie de cariera si totodata de casa, ci una care sa depinda de ei.

Esti o femeie puternica si sti ce vrei de la viata,chiar imi placi,....totusi tine-l aproape pe cel care iti este alaturi,intotdeauna vei avea nevoie de un sustinator!
Titanika
Postat pe 30 Octombrie 2013 11:59
De la: kudika_933021, la data 2013-10-27 20:12:11Si indiferent de calitatile fiecaruia,atat timp cat esti in dubii si nu-ti poti defini sentimentele pt unul din ei ,Nu iubesti pe nici unul din ei pt ca daca ai fi iubit ai fi stiut pe care sa-l alegi.


Complet de acord. Asta as fi vrut sa zic si eu, noroc ca am avut rabdare sa citesc raspunsurile de pana acum :)
CraciunicaBuna
Postat pe 30 Octombrie 2013 12:06
De la: kudika_15804, la data 2013-10-30 11:40:48
De la: yulyana_c, la data 2013-10-27 16:55:24Buna!
Fara sa caut ceva serios am cunoscut doi barbati destepti (pentru mine calitatea aceasta e foarte importanta), amuzanti, cu capul pe umeri.Numai ca nu stiu in care directie sa imi croiesc un drum..Unul dintre ei (ce-i drept imi este putin mai drag) este pasional, tandru,romantic insa cam atat, vorbeste de relatie serioasa dar nu concepe ideea unei casnicii in viitor fie cu mine fie cu altcineva. Celalalt este mai atent la nevoile mele, ma asculta, ma sprijina in tot ceea ce fac, imi comunica si nedumeririle lui si incercam sa rezolvam ce putem, in ultimul timp mi-a vorbit de casatorie, copii, flori in gradina si catel, stie ca imi doresc stabilitate si vad ca este dornic sa avem acest lucru. Nu intentionez sa joc dublu, dar nu stiu incotro e directia potrivita.

Inainte sa jigniti sau criticati, mentionez ca relatiile nu au depasit limita unei prietenii(daca ma intelegeti), de asemeni ambii stiu de existenta celuilalt, asa ca nu insel pe nimeni.

Daca ati trecut printr-o situatie similara sau aveti vreun sfat e binevenit.



Raspunsul meu este scurt si la obiect,ramai cu cel care te respecta si te iubeste cu adevarat,cu toate ca acest sentiment este din ce in ce mai greu si rar de simtit si trait!!!Barbatii sunt si raman niste aventurieri,chiar si cei mai seriosi au momentele lor de slabiciune,deci,nu te grabi,fii selectiva,caci numai tu vei avea de castigat!!!
scuze dar cum sa-si intemeieze o Familie pe principiul: EL ma iubeste ,EU nu-l iubesc!!!Iubirea exista de cand lumea ,nu s-a rarit si nu putem generaliza barbatii ca ar fi toti aventurieri si incapabili de a iubi.O casnicie in care unul iubeste si celalalt nu iubeste se va destrama in timp fara doar si poate.
kudika_933021
Postat pe 30 Octombrie 2013 12:14
selectiva.....e ca si cum merg la piata cumpar un kg de cartofi ,ajung acasa si incep sa-i sortez pe asta al iubesc..pe asta nu-l iubesc vorbim despre IUBIRE si nu o putem compara cu sortatul cartofilor
kudika_933021
Postat pe 30 Octombrie 2013 12:34
Vezi totul atat de...lin.:) Atentie la furtuna, tunete si trasnete!!!
kudika_939978
Postat pe 30 Octombrie 2013 12:39
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 12:39:45Vezi totul atat de...lin.:) Atentie la furtuna, tunete si trasnete!!!
ti-ai creeat un cont nou Special pt a-mi raspunde vino atunci cu un contra Argument a ceea ce am zis eu,poate ca am ceva de invatat de la tine.
kudika_933021
Postat pe 30 Octombrie 2013 12:46
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 12:46:43
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 12:39:45Vezi totul atat de...lin.:) Atentie la furtuna, tunete si trasnete!!!
ti-ai creeat un cont nou Special pt a-mi raspunde vino atunci cu un contra Argument a ceea ce am zis eu,poate ca am ceva de invatat de la tine.[/quote


Cred ca se poate observa cu ochiul liber (ma rog, cu ochii liberi) ca raspunsul a fost formulat pentru creatoarea topicului, nu pentru tine! :)
kudika_939978
Postat pe 30 Octombrie 2013 12:55
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 12:55:32
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 12:46:43
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 12:39:45Vezi totul atat de...lin.:) Atentie la furtuna, tunete si trasnete!!!
ti-ai creeat un cont nou Special pt a-mi raspunde vino atunci cu un contra Argument a ceea ce am zis eu,poate ca am ceva de invatat de la tine.[/quote


Cred ca se poate observa cu ochiul liber (ma rog, cu ochii liberi) ca raspunsul a fost formulat pentru creatoarea topicului, nu pentru tine! :)
aha....acum ai stiut sa citezi...cat despre initiatoarea topicului e ok asa cum gandeste dar tie-ti fulgera mintea :)
kudika_933021
Postat pe 30 Octombrie 2013 12:59
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 12:59:31
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 12:55:32
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 12:46:43
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 12:39:45Vezi totul atat de...lin.:) Atentie la furtuna, tunete si trasnete!!!
ti-ai creeat un cont nou Special pt a-mi raspunde vino atunci cu un contra Argument a ceea ce am zis eu,poate ca am ceva de invatat de la tine.[/quote


Cred ca se poate observa cu ochiul liber (ma rog, cu ochii liberi) ca raspunsul a fost formulat pentru creatoarea topicului, nu pentru tine! :)
aha....acum ai stiut sa citezi...cat despre initiatoarea topicului e ok asa cum gandeste dar tie-ti fulgera mintea :)


Tu esti turc??? Nu pricepi ca am treaba?
O zi buna iti doresc!!!
kudika_939978
Postat pe 30 Octombrie 2013 13:11
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 13:11:22
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 12:59:31
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 12:55:32
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 12:46:43
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 12:39:45Vezi totul atat de...lin.:) Atentie la furtuna, tunete si trasnete!!!
ti-ai creeat un cont nou Special pt a-mi raspunde vino atunci cu un contra Argument a ceea ce am zis eu,poate ca am ceva de invatat de la tine.[/quote


Cred ca se poate observa cu ochiul liber (ma rog, cu ochii liberi) ca raspunsul a fost formulat pentru creatoarea topicului, nu pentru tine! :)
aha....acum ai stiut sa citezi...cat despre initiatoarea topicului e ok asa cum gandeste dar tie-ti fulgera mintea :)


Tu esti turc??? Nu pricepi ca am treaba?
O zi buna iti doresc!!!
multumesc la fel.
kudika_933021
Postat pe 30 Octombrie 2013 13:20
De la: Titanika, la data 2013-10-30 11:59:26
De la: yulyana_c, la data 2013-10-30 10:19:11
De la: GHEISA_, la data 2013-10-30 07:54:22Deci, dintre doi.... te alegi cu vantul. Da, meseria e importanta pentru o femeie, trebuie sa iti cladesti drumul tau. Succes !!


Multumesc!

Stiu ca poate am parut rece sau imatura sau eu mai stiu cum, dar situatia cu cei doi deja a durat cam mult(app 2 luni) si daca in timpul asta nu s-a infiripat nimic probabil ca nu se va intampla. Abia acum am realizat asta. Cred ca m-a trezit faptul ca ei nu isi doresc o femeie de cariera si totodata de casa, ci una care sa depinda de ei.

Esti o femeie puternica si sti ce vrei de la viata,chiar imi placi,....totusi tine-l aproape pe cel care iti este alaturi,intotdeauna vei avea nevoie de un sustinator!


Multumesc! Se pare totusi ca unul dintre ei(al doilea) nu renunta. Nu stiu cum va fi pana la urma.
yulyana_c
Postat pe 30 Octombrie 2013 17:43
Sunt sigura ca va fi bine el va fi cel care te va sustine si care te va incuraja in orce situatie.......si nu vei sti niciodata cand poate,poate veti fi impreuna pt totdeuna!!!
Titanika
Postat pe 30 Octombrie 2013 19:10
[quote name='kudika_933021' date='2013-10-30 12:1 castigat!!![/quote]scuze dar cum sa-si intemeieze o Familie pe principiul: EL ma iubeste ,EU nu-l iubesc!!!Iubirea exista de cand lumea ,nu s-a rarit si nu putem generaliza barbatii ca ar fi toti aventurieri si incapabili de a iubi.O casnicie in care unul iubeste si celalalt nu iubeste se va destrama in timp fara doar si poate.[/quote]


Titanika,nu am exclus sentimentele ei,nicidecum,presupun ca ea iubeste pe unul dintre cei doi,eu,una,sper sa fie cel potrivit!!!Si sa iti mai spun ceva,femeia care este transparenta in manifestarea sentimentelor,este desconsiderata in cele mai multe cazuri!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Octombrie 2013 19:37
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 12:34:34selectiva.....e ca si cum merg la piata cumpar un kg de cartofi ,ajung acasa si incep sa-i sortez pe asta al iubesc..pe asta nu-l iubesc vorbim despre IUBIRE si nu o putem compara cu sortatul cartofilor



Hmmmmmmmmm,nu stiu,nu la alegerea legumelor am facut referire,dar ai dreptate,totusi,barbatii pot fi comparati cu niste cartofi,aici ai punctat corespunzator,in raport cu alte dati.

Si, da,femeia trebuie sa fie selectiva,caci calitatea unui barbat este data de calitatea femeii din viata lui.Nu uita un lucru,traim ,inca,intr-o lume a barbatilor,exista lupta pentru "supravietuire",dar ma indoiesc ca iti dai seama de aceasta.
kudika_15804
Postat pe 30 Octombrie 2013 19:56
ce altceva puteai tu sa zici decat ca barbatii sunt niste cartofi,,nimic nou,,pacat
kudika_940065
Postat pe 30 Octombrie 2013 20:22
Esti atat de superficiala...incat nu vezi padurea din cauza pomilor!
rondina
Postat pe 30 Octombrie 2013 21:00
De la: kudika_15804, la data 2013-10-30 19:56:14
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 12:34:34selectiva.....e ca si cum merg la piata cumpar un kg de cartofi ,ajung acasa si incep sa-i sortez pe asta al iubesc..pe asta nu-l iubesc vorbim despre IUBIRE si nu o putem compara cu sortatul cartofilor



Hmmmmmmmmm,nu stiu,nu la alegerea legumelor am facut referire,dar ai dreptate,totusi,barbatii pot fi comparati cu niste cartofi,aici ai punctat corespunzator,in raport cu alte dati.

Si, da,femeia trebuie sa fie selectiva,caci calitatea unui barbat este data de calitatea femeii din viata lui.Nu uita un lucru,traim ,inca,intr-o lume a barbatilor,exista lupta pentru "supravietuire",dar ma indoiesc ca iti dai seama de aceasta.
Raspunsul tau m-a surprins pt ca in una din postarile initiatoarei acestui Topic ,spune ca nu iubeste pe nici unul ceea ce m-a determinat sa nu inteleg postarea ta.Cat despre faptul ca traim intr-o lume a barbatilor,exista lupta pt supravetuire""..nici prin cap nu mi-a trecut!Dar nu contest experienta ta de viata pt ca ai o varsta frumusica.O sa fiu atenta pe viitor la cartofi
kudika_933021
Postat pe 30 Octombrie 2013 23:57
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 23:57:58[quote name=te]Raspunsul tau m-a surprins pt ca in una din postarile initiatoarei acestui Topic ,spune ca nu iubeste pe nici unul ceea ce m-a determinat sa nu inteleg postarea ta.Cat despre faptul ca traim intr-o lume a barbatilor,exista lupta pt supravetuire""..nici prin cap nu mi-a trecut!Dar nu contest experienta ta de viata pt ca ai o varsta frumusica.O sa fiu atenta pe viitor la cartofi



Si nu ma dezic de la cele afirmate,niciodata!

Referitor la cazul de fata,nici nu acord prea mare importanta presupuselor sentimente ale doamnei noastre,de ce??Pentru ca nicio femeie,care se respecta nu are dreptul sa se comporte astfel,chiar si cu doi barbati ,simultan,si,culmea,ca cei doi impricinati sa cunoasca situatia!!Dar,ca orice femeie normala,,am raportat totul la veridicitatea unui caz de viata,unde pot exista sentimente curate!!

Da,sunt o femeie matura,care am vazut ,citit,aflat si trait multe in viata mea,dar nu cred ca aceasta este decisiv in acest subiect de topic,singura problema,care ar putea fi,ar fi faptul ca am devenit imuna la povesti siropoase si nu mai sunt impresionabila!
kudika_15804
Postat pe 31 Octombrie 2013 06:52
De la: yulyana_c, la data 2013-10-30 10:20:49La un moment dat voi zari undeva la orizont si adevarata dragoste nu?

Deja cred ca esti prea visatoare, sa iti dau sa asculti melodia lui antonia cu huricame? sau nu ti-a ajuns experienta prin care ai trait?
yumy
Postat pe 31 Octombrie 2013 08:07
Mda..ce sa spun decat ca detest generalizarile.
Mi se pare putin aiurea sa compari barbatul cu un cartof...mi se pare aiurea sa spui ca traiesti intr-o lume a barbatilor...si exista acea lupta pentru supravietuire.Consider ca cine gandeste astfel chiar nu se simte bine in pielea ei,avand in vedere ca atat femeile cat si barbatii au nevoie unul de celalalt,,iar cine afirma contrariul se minte singur.
Nu spun ca nu ar exista o oarecare competitie intre sexe eventual la locul de munca ..unde cred ca totusi exista meserii pe care o femeie le poate face exact ca un barbat...dar sunt si meserii destinate doar femeilor sau unele doar barbatilor.....dar aici nu se discuta edspre asa ceva ci despre iubire...care chiar nu cred si subliniez asta ...ca exista competitie.ORI IUBESTI..ORI NU IUBESTI.
Asadar pentru domnisoara care a initiat topicul......atunci cand alergi dupa doi iepuri s-ar putea sa-ti scape amandoi....iar dupa ce am citit mai sus ...parerea mea este ca esti putin superficiala..si nu iubesti pe nici unul din acei doi barbati....cauti doar confortul.
piscotica
Postat pe 31 Octombrie 2013 09:00
De la: kudika_15804, la data 2013-10-31 06:52:12
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 23:57:58[quote name=te]Raspunsul tau m-a surprins pt ca in una din postarile initiatoarei acestui Topic ,spune ca nu iubeste pe nici unul ceea ce m-a determinat sa nu inteleg postarea ta.Cat despre faptul ca traim intr-o lume a barbatilor,exista lupta pt supravetuire""..nici prin cap nu mi-a trecut!Dar nu contest experienta ta de viata pt ca ai o varsta frumusica.O sa fiu atenta pe viitor la cartofi



Si nu ma dezic de la cele afirmate,niciodata!

Referitor la cazul de fata,nici nu acord prea mare importanta presupuselor sentimente ale doamnei noastre,de ce??Pentru ca nicio femeie,care se respecta nu are dreptul sa se comporte astfel,chiar si cu doi barbati ,simultan,si,culmea,ca cei doi impricinati sa cunoasca situatia!!Dar,ca orice femeie normala,,am raportat totul la veridicitatea unui caz de viata,unde pot exista sentimente curate!!

Da,sunt o femeie matura,care am vazut ,citit,aflat si trait multe in viata mea,dar nu cred ca aceasta este decisiv in acest subiect de topic,singura problema,care ar putea fi,ar fi faptul ca am devenit imuna la povesti siropoase si nu mai sunt impresionabila!
Ti-am inteles punctul de vedere insa daca te-ai fi exprimat de la bun inceput asa cum ai facut-o acum ,referitor la cazul de fata ar fi fost mult mai corect.In fine... nu doresc sa intru intr-o polemica pt ca fiecare are conceptiile si principiile sale de la viata,tinand cont si de varsta. A generaliza inseaamna a uri tot ce ne inconjoara !Nu am experienta ta dar sustin ideea mea mai departe ca exista si oameni de calitate inclusiv barbati.Cat despre cealalta lume pe care ai denumit-o ,nu contest ca nu exista ,intr-o lume a lor!desi nu avea nici o legatura cu tema noastra de la bun inceput.Mesj. punctat de tine l-am perceput.O zi frumoasa iti doresc.
kudika_933021
Postat pe 31 Octombrie 2013 10:22
In cazul yulyanei,cred ca dragostea sau iubirea se va transforma in timp,ori vor ramane foarte buni prieteni pe veci!
Pana si eu consider ca am facut o buna afacere cu sotul meu pt ca m-am cununat dupa 8 ani,cand am fost ferm convinsa daca ca este alesul meu sau nu!!! Asa ca eu cred ca in viata totul este posibil!!!Cand nimeni nu credea ca voi reusi,iata ca au trecut muuuulti ani si avem o casnicie reusita,deci sunt mandra de alegerea mea si nu-mi pare rau ca m-am decis cu greu!!!
Titanika
Postat pe 31 Octombrie 2013 22:16
De la: piscotica, la data 2013-10-31 09:00:31Mda..ce sa spun decat ca detest generalizarile.
Mi se pare putin aiurea sa compari barbatul cu un cartof...mi se pare aiurea sa spui ca traiesti intr-o lume a barbatilor...si exista acea lupta pentru supravietuire.Consider ca cine gandeste astfel chiar nu se simte bine in pielea ei,avand in vedere ca atat femeile cat si barbatii au nevoie unul de celalalt,,iar cine afirma contrariul se minte singur.
Nu spun ca nu ar exista o oarecare competitie intre sexe eventual la locul de munca ..unde cred ca totusi exista meserii pe care o femeie le poate face exact ca un barbat...dar sunt si meserii destinate doar femeilor sau unele doar barbatilor.....dar aici nu se discuta edspre asa ceva ci despre iubire...care chiar nu cred si subliniez asta ...ca exista competitie.ORI IUBESTI..ORI NU IUBESTI.
Asadar pentru domnisoara care a initiat topicul......atunci cand alergi dupa doi iepuri s-ar putea sa-ti scape amandoi....iar dupa ce am citit mai sus ...parerea mea este ca esti putin superficiala..si nu iubesti pe nici unul din acei doi barbati....cauti doar confortul.


Am mentionat ca nu iubesc pe niciunul si ca iubirea se construieste in timp cunoscandu-ne reciproc. Dar nu am inteles la ce faceti referire prin "confort"?
yulyana_c
Postat pe 3 Noiembrie 2013 09:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei? 4 De la: scorpyoW 22 Iunie 2009 12:05
Probleme... 2 De la: MikeLuk 14 Septembrie 2013 13:24
nush c s mai fc...help!!!! 34 De la: alexutza_yoyo 21 Octombrie 2013 10:58
nu stiu ce sa mai cred:-S:S...ast sfaturi:D 31 De la: kudika329894 20 Iulie 2011 22:36
Nu pot continua relatia 12 De la: healthy013396 31 Iulie 2010 22:09