Setari Cookie-uri

Se spune ca in dragoste totul e permis...stiu ca gresesc:(...

Buna tuturor! Sunt intr- un moment de neliniste,dezamagire, neputinta, intr- un moment in care simt ca am esuat pe toate planurile.Nici nu stiu cum sa incep si cat mai scurt sa nu plictisesc :( Sunt o 'tanara' de 44 de ani cu doi copii, mari de 23 si 21 de ani. Sunt cuminti, destepti, sunt 'cartea mea de vizita':) Acesta- i singurul lucru (cel mai important)bun din viata mea. Dupa 22 de ani de casnicie,de multe ori un calvar, am reusit sa divortez. Am putut sa stau (m- am complacut)in acea casnicie, indreptandu- mi atentia catre educatia copiilor, firma, profesie(am facut facultatea cand deja aveam copiii)Au fost ani cand am avut o pozitie sociala buna , locul fruntas in comunitate, social, profesional, eram un exemplu pt comunitatea unde licuiam, mai ales pt faptul ca am reusit sa facem multe lucruri frumoase si pozitive, cu un om ce provenea dintr- o familie saraca cu unul betiv, celalt afemeiat.In fine, am divortat, nu mai am pozitie sociala, am parasit localitatea, cu copiii mei care oricum erau in B, dupa divort, nu am ramas decat cu o casa , a distrus tot la amante, firma, bani, masini...Sub stresul, teama zilei de maine numai eu stiu cum, cu cativa lei si imprumuturi, am reusit sa dac o firma mica din care pot asigura chirie, mancare si putin de buzunar. Acum, ma simt neputincioasa, nu stiu, nu pot sa mai fac si altceva, nu sunt suficienti banii..., dar voi vedea eu..Ce ma deranjeaza si mai tare..De doi ani sunt divortata , de 3 ani cunosc un tip,de pe vremea cand traiam un cavar psihic cu amenintari cu moartea, detectivi, GPS-uri, trec peste..In astfel de momente, avand atacuri de panica, in fiecare noapte , ma trezeam cu teama ca mor, asa aveam starile,deci....l- am cunoscut pe tip pe un site. Am convenit ca vom fi prieteni virtuali, eu casatorita, el intr- o relatie. M- a ajutat mult, relatia cu el, era ceva nou pt mine, el era un tip vesel, deschis la minte, etc.Cand mai aveam o luna si se pronunta divortul, ne- am intalnit, i- am placut, am servit o cafea impreuna, ne- am despartit, a uitat conventia, s-a indragostit, ne- am indragostit(dar cred ca eram deja).Dupa inca doua saptamani, ne- aam intalnit, a vrut sa facem dragoste, eu ca o fraiera nu am vrut, eram inca casatorita :)).Ne-am intalnit din ce in ce mai des la restaurant, la o cafea,imi spunea ca ma doreste, asa era, il simteam, mai ales cand mergeam la sala impreuna, dar , cu timpul relatia noastra s- a racit, mi- a cerut sa nu- l mai sun,s- a mutat la o veche prietena ca nu mai avea bani de chirie si- mi reprosa ca din vina mea isi distruge viata, nu stiu de ce?Poate ca nu am avut curajul sa-i cer sa ne mutam impreuna?Nu imi dadea de inteles ca isi dorestte.L-am ascultat, nu l- am cautat, tot el o facea, trimitea cate un mesaj , pana intr- o zi cand a trimis vreo 70 in cateva ore, cred ca nu- i era bine, nu- i raspunsesem cateva zile la te. Am incercat sa ma vad cu cineva, dar gandul era la el,:( Am incercat sa inchei cu persoana respectiva, vroia sa ne mutam impreuna, eu nu, desi...Am incercat sa ies la cafea, sa nu inebunesc de tampita ce sunt, am renuntat, mi-am dat seama ca fac rau unor oameni, se indragostesc, vor mai mult, eu nu pot mai mult de o cafea, desi mi-as dorisa am un suflet langa mine, sa impartasim bune si rele. A, el inca ma cauta, un mesaj, doua pe zi. A spus ca nu ma va lasa sa-l uit, daca nu raspund, e gelos..Nu suntem impruna ca nu are casa, nu are bani. Daca mi-as putea permite inca o chirie, cred ca i- as propune sa ne mutam impreuna, macar as sti odata pt totdeauna, imi distrug viata...:( Mii de scuze, nu am putut sa scriu mai pe scurt de atat..Pe langa toate problemele, ...De ce credeti ca omul asta nu vrea(poate) nici cu mine, nici fara . ;De aproape doi ani sunt divortata si nu am o relatie normala, desi ar trebui
kudika_14399
Postat pe 3 Noiembrie 2013 08:38
sunt de parere ca el isi cauta o partenera pt sex si in cel mai n=bun caz sa stea cu tn sa plateasca mai putina chirie sau deloc...esti inca la inceput dupa un div si acum totul ti se pare altceva...ai sa mai cunosti si alti barbati. daca te iubeste cu adevarat va avea rabdare cu tn. si mai e o chestie mutativa pt un timp scurt sa vedeti daca mai e la fel cand veti fi impreuna
krizantema
Postat pe 3 Noiembrie 2013 09:11
Consider ca este cea mai mare greseala sa te ancorezi intr-o relatie in timpul unui divort si chiar si imediat dupa divort,deoarece in acest timp o femeie este ravasita,indiferent cat de puternica ar fi!Iesi dintr-o situatie nedorita si te implici in una si mai complicata.Parerea mea e ca la varsta pe care o ai ar trebui sa-ti lasi timp iar domnul in cauza nu este chiar cel mai potrivit.
kudika_933021
Postat pe 3 Noiembrie 2013 14:15
iar voi daua
kudika_940065
Postat pe 3 Noiembrie 2013 15:02
De la: kudika_940065, la data 2013-11-03 15:02:55iar voi daua
eu inca TAC
kudika_933021
Postat pe 3 Noiembrie 2013 15:07
De la: kudika_940065, la data 2013-11-03 15:02:55iar voi daua
iar te bagi in seama?
krizantema
Postat pe 3 Noiembrie 2013 19:24
Deaga mea 14399,eu una cred ca ai nevoie de cineva care sa te sustina si nu de cineva pe care sa-l intreti tu.Prieteni pt placeri poti gasi oricand si la orce ora,dar nu pe cineva cre sa-ti fie alaturi la bine si la greu.
decat sa spui vai de noi,e mai usor sa te plangi si sa spui "vai de mine"!
Titanika
Postat pe 3 Noiembrie 2013 20:25
De la: kudika_14399, la data 2013-11-03 08:38:45Buna tuturor! Sunt intr- un moment de neliniste,dezamagire, neputinta, intr- un moment in care simt ca am esuat pe toate planurile.Nici nu stiu cum sa incep si cat mai scurt sa nu plictisesc :( Sunt o 'tanara' de 44 de ani cu doi copii, mari de 23 si 21 de ani. Sunt cuminti, destepti, sunt 'cartea mea de vizita':) Acesta- i singurul lucru (cel mai important)bun din viata mea. Dupa 22 de ani de casnicie,de multe ori un calvar, am reusit sa divortez. Am putut sa stau (m- am complacut)in acea casnicie, indreptandu- mi atentia catre educatia copiilor, firma, profesie(am facut facultatea cand deja aveam copiii)Au fost ani cand am avut o pozitie sociala buna , locul fruntas in comunitate, social, profesional, eram un exemplu pt comunitatea unde licuiam, mai ales pt faptul ca am reusit sa facem multe lucruri frumoase si pozitive, cu un om ce provenea dintr- o familie saraca cu unul betiv, celalt afemeiat.In fine, am divortat, nu mai am pozitie sociala, am parasit localitatea, cu copiii mei care oricum erau in B, dupa divort, nu am ramas decat cu o casa , a distrus tot la amante, firma, bani, masini...Sub stresul, teama zilei de maine numai eu stiu cum, cu cativa lei si imprumuturi, am reusit sa dac o firma mica din care pot asigura chirie, mancare si putin de buzunar. Acum, ma simt neputincioasa, nu stiu, nu pot sa mai fac si altceva, nu sunt suficienti banii..., dar voi vedea eu..Ce ma deranjeaza si mai tare..De doi ani sunt divortata , de 3 ani cunosc un tip,de pe vremea cand traiam un cavar psihic cu amenintari cu moartea, detectivi, GPS-uri, trec peste..In astfel de momente, avand atacuri de panica, in fiecare noapte , ma trezeam cu teama ca mor, asa aveam starile,deci....l- am cunoscut pe tip pe un site. Am convenit ca vom fi prieteni virtuali, eu casatorita, el intr- o relatie. M- a ajutat mult, relatia cu el, era ceva nou pt mine, el era un tip vesel, deschis la minte, etc.Cand mai aveam o luna si se pronunta divortul, ne- am intalnit, i- am placut, am servit o cafea impreuna, ne- am despartit, a uitat conventia, s-a indragostit, ne- am indragostit(dar cred ca eram deja).Dupa inca doua saptamani, ne- aam intalnit, a vrut sa facem dragoste, eu ca o fraiera nu am vrut, eram inca casatorita :)).Ne-am intalnit din ce in ce mai des la restaurant, la o cafea,imi spunea ca ma doreste, asa era, il simteam, mai ales cand mergeam la sala impreuna, dar , cu timpul relatia noastra s- a racit, mi- a cerut sa nu- l mai sun,s- a mutat la o veche prietena ca nu mai avea bani de chirie si- mi reprosa ca din vina mea isi distruge viata, nu stiu de ce?Poate ca nu am avut curajul sa-i cer sa ne mutam impreuna?Nu imi dadea de inteles ca isi dorestte.L-am ascultat, nu l- am cautat, tot el o facea, trimitea cate un mesaj , pana intr- o zi cand a trimis vreo 70 in cateva ore, cred ca nu- i era bine, nu- i raspunsesem cateva zile la te. Am incercat sa ma vad cu cineva, dar gandul era la el,:( Am incercat sa inchei cu persoana respectiva, vroia sa ne mutam impreuna, eu nu, desi...Am incercat sa ies la cafea, sa nu inebunesc de tampita ce sunt, am renuntat, mi-am dat seama ca fac rau unor oameni, se indragostesc, vor mai mult, eu nu pot mai mult de o cafea, desi mi-as dorisa am un suflet langa mine, sa impartasim bune si rele. A, el inca ma cauta, un mesaj, doua pe zi. A spus ca nu ma va lasa sa-l uit, daca nu raspund, e gelos..Nu suntem impruna ca nu are casa, nu are bani. Daca mi-as putea permite inca o chirie, cred ca i- as propune sa ne mutam impreuna, macar as sti odata pt totdeauna, imi distrug viata...:( Mii de scuze, nu am putut sa scriu mai pe scurt de atat..Pe langa toate problemele, ...De ce credeti ca omul asta nu vrea(poate) nici cu mine, nici fara . ;De aproape doi ani sunt divortata si nu am o relatie normala, desi ar trebui


El nu te vrea, dar nici nu te lasa in pace, ceea ce-mi indica mie ca te percepe ca pe-un trofeu, dar si ca este un individ posedat de control si manipulare.

Alaturi de el, asta presupunand ca veti fi vreodata impreuna, n-ai face decat sa adaugi o problema in plus si inca o dezamagire vietii tale.

Parerea mea: in locul tau as taia orice legatura cu trecutul si nu m-as mai lasa manipulata si controlata de nimeni, oricate lacrimi de crocodil ar varsa, oricate sms-uri mi-ar scrie etc.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 4 Noiembrie 2013 10:33
De la: kudika_940065, la data 2013-11-03 15:02:55iar voi daua


iar tu cu aceleasi placi de lup moralist pacatos??????
Viorica_Ecaterina
Postat pe 4 Noiembrie 2013 10:35
De la: kudika_14399, la data 2013-11-03 08:38:45Buna tuturor! Sunt intr- un moment de neliniste,dezamagire, neputinta, intr- un moment in care simt ca am esuat pe toate planurile.Nici nu stiu cum sa incep si cat mai scurt sa nu plictisesc :( Sunt o 'tanara' de 44 de ani cu doi copii, mari de 23 si 21 de ani. Sunt cuminti, destepti, sunt 'cartea mea de vizita':) Acesta- i singurul lucru (cel mai important)bun din viata mea. Dupa 22 de ani de casnicie,de multe ori un calvar, am reusit sa divortez. m putut sa stau (m- am complacut)in acea casni....................................................................................................................................................


ESTI INSTABILA DIN PUNCT DE VEDERE EMOTIONAL,si pe fondul acesta se dezvolta toate problemele tale!!!

Sfatul meu este acela de a te debarasa de cei doi barbati,care s-au pelegrinat prin viata!!Este singura cale de urmat!!De ce?Pentru ca primul barbat este incapabil sa iti asigure un trai linistit,este smecher si profitor!!Domnul in cauza ,sa binevoiasca sa munceasca,chiar daca munca este foarte grea,dupa care ,trebuie sa dovedeasca ca stie sa iubeasca o femeie!!
Referitor la cel de-al doilea domn,neiubindu-l, se autoexclude varianta relationarii cu el!!!

Draga mea,ai trecut prin trauma adusa de orice divort in viata unei femei,NU ESTE USOR SA TRAVERSEZI PERIOADA DE DUPA INCHEIEREA DIVORTULUI!!Relaxeaza-te,nu iti ami face griji pentru existenta unei relatii,ai nevoie de aer proaspat,draga mea,care as te ajute sa iti revii,caci esti deziluzionata la maxim!!!Va veni si ziua mult asteptata,cand iti vei gasi partenerul potrivit,nu ai nevoie acum de alte dezamagiri!!!Cauta satisfactii in orice altceva,care iti face placere,caci barbatii ocupa ultimul loc in crearea de placeri ,si aceasta din cauza comportamentului lor in relatia cu partenerele lor!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Noiembrie 2013 11:50
o femeie de 44 de ani cu 2 copii peste 20 ani si cu o "experienta" de viata atat de vasta gandeste mult mai mult de atat!

ce rahat de titlu"in dragoste este permis orice",,,pffff, chiar si sa fi tam pita?!
kiss_my_ass
Postat pe 4 Noiembrie 2013 12:53
Cred ca in primul rand ar trebui sa vb cu fii tai! Sunteti o familie si normal ar fi sa va consultati intre voi! Nu cred ca e asa jenant subiectul si sigur ar avea un sfat sincer si rational avand o minima experienta de viata! Cat despre domn..nu prea inspira incredere dar nu-l descuraja, sa-si faca singur avant considerand ca merita!
Darius_
Postat pe 4 Noiembrie 2013 14:48
De fapt " In dragoste si in razboi totul e permis"...si in ambele situatii scopul scuza mijloacele!
rondina
Postat pe 13 Ianuarie 2014 21:25
salut ..ziceti si mie varog ..cum pot sa recapat increderea intro peroana pe care o iubesc ...dar zice siapierdut increderea????
Cristina_Nistreanu_1
Postat pe 13 Ianuarie 2014 21:36
De la: Cristina_Nistreanu_1, la data 2014-01-13 21:36:39salut ..ziceti si mie varog ..cum pot sa recapat increderea intro peroana pe care o iubesc ...dar zice siapierdut increderea????


Tu ti-ai pierdut increderea sau iubitul tau?
Viorica_Ecaterina
Postat pe 14 Ianuarie 2014 07:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa fie oare iubire? 45 De la: kudika330098 22 Noiembrie 2010 18:56
buna fetelor un rasp daca se poate dar sincer 6 De la: G1ul1a 9 Septembrie 2010 17:25
despartiri 127 De la: kudika_8553 24 Iunie 2012 16:35
Relatie 13 De la: kudika_32968 5 Aprilie 2013 11:14
:( 6 De la: kudika414141 11 August 2011 13:52