Setari Cookie-uri

CUM SE POATE SLABI DACA NU AI VOIE SA FACI SPORT?????

Buna!
Ma numesc Mihaela si as vrea sa stiu daca este cineva care stie daca exista vreo metoda de slabire fara sport....... Desi iubesc sportul si am facut sport mereu,acum nu am voie sa fac nici un fel de sport ,deoarece am probleme foarte mari la coloana si nu prea am voie sa ma ridic din pat. Am reusit sa ma ingras 30 kg in 6-7 luni si desi am mai tinut "diete"(cam 2 luni ),nu am slabit decat 500g. .....Nu sunt genul care mananca mult si orice.....De cele mai multe ori, mananc sanatos. Fac rar exceptii de genul,prajeli sau fast-food........Totusi nu inteleg de ce nu pot slabi......Cu sport si acelasi regim am slabit in trecut 5 kg intr-o saptamana......Nu stiu ce sa mai fac....kg in plus imi afecteaza f rau coloana si am momente cand nu mai pot merge sau nu mai pot respira...... Medicul care ma trateaza mi-a recomandat sa merg la nutritionist......am fost ,dar cu regimul pe care m-i la dat care de altfel nu era diferit cu mult de regimul meu normal,doar cantitatile erau ffff mici(cam 600 cal/zi) si nu a tinut cont ca luam pastile f puternice in acel moment ,am ajuns sa cad pe jos....... Nu stu ce sa mai fac....Eu cred ca problema este aceea ca retin apa,nu faptul ca mananc aiurea.....
Daca ma puteti sfatui cumva, astept raspunsul.....
Multumesc!
kudika065222
Postat pe 13 Aprilie 2011 11:07
Daca ai manca sanatos ai fi scandura


deci ...
battleofwits
Postat pe 13 Aprilie 2011 11:13
De la: kudika065222, la data 2011-04-13 11:07:37Buna!
Ma numesc Mihaela si as vrea sa stiu daca este cineva care stie daca exista vreo metoda de slabire fara sport....... Desi iubesc sportul si am facut sport mereu,acum nu am voie sa fac nici un fel de sport ,deoarece am probleme foarte mari la coloana si nu prea am voie sa ma ridic din pat. Am reusit sa ma ingras 30 kg in 6-7 luni si desi am mai tinut "diete"(cam 2 luni ),nu am slabit decat 500g. .....Nu sunt genul care mananca mult si orice.....De cele mai multe ori, mananc sanatos. Fac rar exceptii de genul,prajeli sau fast-food........Totusi nu inteleg de ce nu pot slabi......Cu sport si acelasi regim am slabit in trecut 5 kg intr-o saptamana......Nu stiu ce sa mai fac....kg in plus imi afecteaza f rau coloana si am momente cand nu mai pot merge sau nu mai pot respira...... Medicul care ma trateaza mi-a recomandat sa merg la nutritionist......am fost ,dar cu regimul pe care m-i la dat care de altfel nu era diferit cu mult de regimul meu normal,doar cantitatile erau ffff mici(cam 600 cal/zi) si nu a tinut cont ca luam pastile f puternice in acel moment ,am ajuns sa cad pe jos....... Nu stu ce sa mai fac....Eu cred ca problema este aceea ca retin apa,nu faptul ca mananc aiurea.....
Daca ma puteti sfatui cumva, astept raspunsul.....
Multumesc!

scoate sarea complet din alimentatie. Dimineata pe stomacul gol incearca sa bei cat mai multa apa si sa lasi cel putin o ora pana la micul dejun. Inlocuieste uleiul de floarea soarelui cu ceva ulei de alune. Si elimina grasimile din alimentatie. Incearca carne slaba peste, curcan, muschi de vita pentru fier. Mananca verdeturi, si radacinoase. Tine-te de regim si nu calca stramb - respecta cantitatile indicate de nutritionist. Trebuie sa faci un efort altfel ajungi la the point of no return !
Sanatate!
pufis
Postat pe 13 Aprilie 2011 11:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 3 De la: kudika_1021706 13 Ianuarie 2017 07:41
saitu vichy 1 De la: kudika486695 26 Februarie 2012 09:37
Forum Psihologie 17 De la: anastasia_m 14 Ianuarie 2011 20:10
La 16 ani vrea sa plece 320 De la: dyzzuk04 10 Iunie 2013 19:53
Am nevoie sa fiu informata 2 De la: anca_88 30 Ianuarie 2011 19:23