Setari Cookie-uri

Ulcior

Bunã,mã confrunt de anul acesta cu stafilococul auriu,am avut 2 furunci la genunchi,in nas unul(mi s-a umflat fata maxim) si orjet(ulcior) am luat tratamente in prostie ,tot felul de medicamente,pentru cel din nas am avut si 20 de injectii cu gentamicina.Astazi ,mi-a aparut iar un inceput de ulcior,ma rog,vroiam sa intreb in primul rand,daca iau de astazi antibiotice (încã nu s-a fãcut) și antiinflamator,picaturi și alte minuni,este posbil sã îmi treacã in vreo 4 zile (eu când am avut prima oara ,nu mi s-au prescris antibiotice ,mi s-a prescris altceva care mi-a facut rãu și era sa ajung la incizie ,fiind în ultimul stadiu ) de aceea nu știu cam cât dureaza cu tratament corespunzãtor,iar cea de-a doua întrebare,știu cã nu prea existã leac,dar cum faceți sã vã feriți sau ce tratamente pentru imunitate de fier care ma poate ajuta sã nu activez stafilococlul des cunoașteți,va mulțumesc
roxanabass
Postat pe 29 Noiembrie 2013 16:37
Urciorul nu trebuie niciodata "stors", deoarece aceasta manevra poate antrena o celulita, o infecþie bacteriana mai grava care necesita tratament antibiotic general. Ca si tratament, unguentul cu antibiotic (tobramicina) va fi folosit la fiecare 3 ore la nivelul ambelor pleoape (inclusiv la ochiul sanatos)....apropo, se numeste ORJELET!
rondina
Postat pe 29 Noiembrie 2013 22:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RE! 1 De la: 31 Decembrie 2016 13:23
buna 2 De la: kudika462245 29 Octombrie 2011 01:29
buna ziua 4 De la: kudika039058 13 Iulie 2010 10:28
Farmacodependenta 9 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:51
intoxicatii 5 De la: mcornelia19 19 Februarie 2009 08:52