Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre compatibilitatea intre zodii? Cum se intelege un varsator cu un taur?

eu sunt varsatoare si am prieten taur. peste tot se scrie ca nu ne-am intelege, am prieteni in aceeasi "combinatie" si da, nu s-au inteles, dar noua ne merge bine... sa fie oare o chestie de moment? au astrele in genral dreptate? caci daca citesc descrierea comportamentului zodiacal sunt de acord cu ce scrie acolo, mi se potriveste atat mie cat si lui...
carmen79
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:17
lucia75
Postat pe 4 Noiembrie 2008 00:06
si eu sunt taur iar sotul varsator.suntem casatoriti de 9 ani si ne cunoastem de 12. avem un baietel de 4 ani ce crezi merge?
depinde si de ascendent si de educatie, bun simt
halosta
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:35
Eu sunt varsator si sotul meu taur.Suntem casatoriti de18 ani.Ne merge foarte bine.Cateodata ne mai certam dar ne impacam foarte repede.Avem si un baiat de 17 ani.Este totul ok.
betyx_2007
Postat pe 25 Decembrie 2008 12:29

buna,nu tre sa tii cont de astre!! tu esti ceea care decizi!!!!!!!!!!


qr
Postat pe 25 Decembrie 2008 18:56
ciao carmen,
semnul zodiacal reprezinta doar energia soarelui, arata semnul in care ai soarele la nastere. planetele sunt impartite pe discul astrogramei in diferite case/sectoare de influenta, incepand cu ascendentul. sunt persoane care voit isi aleg parteneri de viata din semne aparent incompatibile, doar pentru a avea deschidere si viziune diferita asupra vietii, ca sa devina deschisi la nou, la alte puncte de vedere, sa evolueze.
nu cred in compatibilitatea data de semnul solar, e o chestiune generica. e prea putin sa determine potrivirea si sa defineasca tipul de relatie.
sunt foarte multe elemente de luat in calcul prin suprapunerea temelor. faptul ca sunteti amandoi semne fixe inseamna ca aveti un anumit set de valori pe care-l impartasiti.
si mai inseamna pt el faptul ca are un mod de a iubi liber de orice constrangere, acordand incredere, idealizand partenerul si reusind sa fie in primul rand prieten cu tine, valori pe care semnul varsatorului le exprima din plin.
aici intervii tu care apreciezi stabilitatea si valorile unei relatii de durata care sa ofere siguranta si fidelitate- valori taur.
eleain
Postat pe 6 Ianuarie 2009 15:31
Eu sunt rac iar logodnicul meu este berbec. In absolut toate tipurile de zodiac in care m-am uitat nu am citit decat de o incompatibilitate intre aceste doua zodii. Dar noi doi ne impacam foarte bine, ne completam reciproc, ne iubim din ce in ce mai mult...fara a tine cont de teoria aceasta.
Eu cred ca totul tine de personalitatea fiecaruia, si nu neaparat de semnul zodiacal sub care s-a nascut.
mimy75
Postat pe 21 Ianuarie 2009 09:22
De la: mimy75, la data 2009-01-21 09:22:28Eu sunt rac iar logodnicul meu este berbec. In absolut toate tipurile de zodiac in care m-am uitat nu am citit decat de o incompatibilitate intre aceste doua zodii. Dar noi doi ne impacam foarte bine, ne completam reciproc, ne iubim din ce in ce mai mult...fara a tine cont de teoria aceasta.
Eu cred ca totul tine de personalitatea fiecaruia, si nu neaparat de semnul zodiacal sub care s-a nascut.



depinde de cat de mult esti influentata de zodie, sau poate are unul dintre voi un ascendent in alta zodie, care e mai puternic !
in general se potrivesc compatibilitatile intre zodii ...asa cum sunt ele descrise... numai ca sunt si exceptii !
parerea mea !!!
Namidee
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:35
(referitor la raspunsul primit de la codruta6)
Eu am ascendentul in gemeni, si de cele mai multe ori ma simt mai mult "gemeni" decat "rac".
Oricum ar fi... pentru mine este important sa ne impacam la fel de bine, pana la adanci batraneti...
mimy75
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:58
asta e cel mai important !!! sunt tare fericita cand aud astfel de lucruri !! sa va dea D-zeu sa fiti tot asa ...toata viata !
Namidee
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:19
Buna, eu sunt taur iar prietenul meu este varsator. Si avem o relatie extraordinar de frumoasa, de civilizata. Important este ca cei doi sa ajunga undeva la "mijloc". Deci...daca cei doi stiu sa comunice relatia merge.
madawhite
Postat pe 4 Februarie 2009 07:10
Eu sunt varsatoare sotul taur suntem, impreuna de 12 ani impreuna ne intelegem ff bine , avem o fetita impreuna , contrar altor tauri pe care ii stiu este un sot model , un tata extraordinar , totul depinde de om si in mai mica masura de zodie , zic eu influenteaza zodia , dar si incarcatura genetica pe care o are fiecare . va doresc cat mai multe zile , ani impreuna
ICAA
Postat pe 4 Februarie 2009 10:12
Da, asa zice la carte dar nu prea e adevarat; eu sunt taur si ma inteleg foarte bine cu varsatorii.
alina2inunu
Postat pe 4 Februarie 2009 12:42
buna!pentru definirea unei relatii existente, viitoare si exacte, este necesara o sinastrie, adica compararea celor doua cercuri astrale ale celor doua persoane in discutie. pentru asta este nevoie de datele personale si ora exacta la nastere.
nicusor
Postat pe 11 Februarie 2009 18:03
nicusor. nu doar sinastria, exista sinastrii foarte reusite si persoanele s-au despartit dupa cateva luni. trebuie luate in calcul si astrologia orara si cea chinezeasca, numerologia si backgroundul familial si evolutia individuala a persoanelor.
sinastria sugereaza clar cand doua persoane nu au puncte comune, dar stim ca nimeni nu se desparte cand a intalnit o persoana doar pentru ca astrologul a fost de parere ca nu se potriveste.
eleain
Postat pe 12 Februarie 2009 15:13
Buna!Si eu sunt o varsatoare care e impreuna cu un taur de 6 ani, iar vara aceasta ne casatorim!Intr-adevar el este cam incapatanat si cam trebuie sa las mereu de la mine, dar pana la urma recunoaste cand greseste si ne impacam!Si eu aam citit cam peste tot ca aceste doua zodii nu merg, dar nu este adevarat!Dovada relatia noastra care merge foarte bine!
Irinukl
Postat pe 27 Februarie 2009 10:24
cine-mi poate spune compatibilitatea pesti-rac?
magnolia_healthy
Postat pe 1 Martie 2009 15:22

Postat pe 19 Martie 2009 21:55
De la: magnolia, la data 2009-03-01 15:22:22cine-mi poate spune compatibilitatea pesti-rac?



foarte buna. amandoi sensibili, complici si manipulatori. receptivi si agresiv-pasivi. asa de similari incat nu exista sanse de evolutie personala
pai nu asa se calculeaza compatibilitatea, dupa semnele zodiacale, sper ca-ti dai seama ca raspunsul a fost pe masura intrebarii.
eleain
Postat pe 20 Martie 2009 15:15
stie cineva despre compatibilitatea dintre pesti-fecioara?
alexandra_cr3atza
Postat pe 30 Martie 2009 10:36
Buna!Eu sant scorpion cu ascendent in scorpion,sotul este fecioara cu ascedent in gemeni,santem casatoriti de 28 de ani,avem 2 fii foarte reusiti.Cred ca in primul rand conteaza,bunul simt,educatia,intelepciunea,iubirea......am avut discutii si neantelegeri,ca in orice cuplu,am trecut cu bine si repede peste toate.Foarte important,toate hotararile le-am luat impreuna.insa cum am mai spus,horoscopul,este un indreptar,un ajutor,in mai buna cunoastere a celor din jur si a propiei persoane.Am o prietena,e scorpion cu ascendent in varsator,santem prietene de 23 de ani.Sanatate si intelepciune.
51160
Postat pe 30 Martie 2009 15:38
eu sunt berbec si sotul meu este taur, de obicei se spune ca nu suntem compatibili....oare asa e?..noi acum ne intelegem bine, ne iubim ...dar in toate zodiacurile scrie ca nu ne potrivim...in timp oare o sa se adevereasca acest lucru?
uroseviteanu
Postat pe 13 Aprilie 2009 09:29
De la: edorina05, la data 2009-03-30 15:38:41Buna!Eu sant scorpion cu ascendent in scorpion,sotul este fecioara cu ascedent in gemeni,santem casatoriti de 28 de ani,avem 2 fii foarte reusiti.Cred ca in primul rand conteaza,bunul simt,educatia,intelepciunea,iubirea......am avut discutii si neantelegeri,ca in orice cuplu,am trecut cu bine si repede peste toate.Foarte important,toate hotararile le-am luat impreuna.insa cum am mai spus,horoscopul,este un indreptar,un ajutor,in mai buna cunoastere a celor din jur si a propiei persoane.Am o prietena,e scorpion cu ascendent in varsator,santem prietene de 23 de ani.Sanatate si intelepciune.

Buna!!
sint intr-u totul de acord cu dvs,daca la unul din parteneri n-a mai ajuns bunul simt cind s-a impartit nu mai conteaza in ce zodie e si unde are ascendentul iar restul se dezvolta in baza bunului simt,daca el nu exista nu poate avea nici educatie,iubire si restul,ca si expresia"unde nu e nici Dzeu nu cere,dar nici dracul nu ia si uite asa ni-i lasa noua
justforme
Postat pe 10 Mai 2009 08:48
si eu am prieten in zodia gemeni si eu sunt varsator si ne intelegem fffffffffoarte bine :X:X:X:X:X
healthy001855
Postat pe 10 Mai 2009 10:13
eu nu cred asa ceva ...cu compatibilitatea asta....parinti mei sunt raci amandoi,sunt de 30 ani impreuna..daca ar fi sa ne luam dupa zodii ar trebui sa fie despartiti la ora asta :))) nu va mai luati dupa tampenii d astea :) daca va iubiti nu conteaza nici o zodie :)
ioanadelice
Postat pe 10 Mai 2009 11:15
Cum va raspundeti la intrebarea ca tot ce tine de horoscop, zodii sunt prezentate ca informatii in ziare , tv ? Oare nu sunt prezentate astfel pentru ca noi sa putem fi manipulati ?!?Daca cititi intr-o dimineata in ziar ca azi veti aveao zi grea , ca va certati ci iubitul , ca va veti pierde seviciul ...Ce facti ? reactionati ca atare ...Mai ganditi-va inainte de a cauta compatibilitati cu alte zodii , ca nu reflecta chiar realitatea !
Suntem liberul nostru arbitru, nu ne lasam manipulati ce ceea ce "zic" zodiile !
valance
Postat pe 10 Mai 2009 13:32
buna lume am rams cea ce spune carmen79 auzi eu si iubita mea suntem in aceas zodie adica eu taru si ea taur si ne intalegem forte bine suntem inpreuna de vreo 2 ani si ceva aprope 3 ori cum ne mai certam na dar ne inpacat in macxim 2 sau 3 minute nu putem sta certai mult tinp eu nu cred ca nu se potriveste aceas zodie intro relatie
akitzi17
Postat pe 27 Iunie 2009 06:22
buna!ce parere aveti despre compatibiliatatea sagetator -rac?eu am un prieten de aproape un an si ne certam cam des...credeti ca este posibil ca eu sa fi imprumutat anumite caracteristici de la zodia capricorn? ca eu sunt nascuta in ultima zi a zodiei sagetator...
kudika053783
Postat pe 30 Iunie 2009 13:44
eu sunt rac si prietenul meu este sagetator...suntem impreuna de 2 ani si ne certam foarte des...nu prea merge combinatia decat cu mari eforturi

Postat pe 30 Iunie 2009 14:28
se adreseaza la toti;daca a sa va iubitzi,la sigur te vei potrivi,nu conteaza ce spune ca te potrivesti sau nu.Dragostea e mai presus de toate.
Dewils
Postat pe 14 Iulie 2009 07:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex in trei 76 De la: mica 18 Aprilie 2010 15:38
SEMINAR - STRESUL SI DEZVOLTAREA ABILITATILOR DE A-L GESTIONA: 25-26 IUNIE 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 11 Iunie 2010 09:48
Medic Ginecolog in iasi 1 De la: 31 Martie 2014 23:12
O parte din noi ar putea fi o noua sansa!!! 2 De la: doinitaeda 15 Octombrie 2010 20:06
HERNIE DE DISC HDL4 Stanga si HDL5 dreapta 9 De la: elapopy 12 Iulie 2012 07:26